Strafonderbreking van Lages loopt op 9 september af Juridische prognose problemen als over tijdstip van zijn dood onjuist is Nasleep van „zwarte Amsterdamse dinsdag iff*.. en h Fa. B. ENGELENBERG Protest tegen gratie voor Lages Celstraf tegen verdachten geëist Veroordeelde republikeinen in beroep Extraatje voor militaire dienst in Amsterdam Huwelijksgetuige van 105 jaar Auto reed van dijk af; vier doden Reductie op landingsrecht Nieuwe snelkuur houdt uw haar in conditie Drukkend weer 'I DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1966 1 1 M Haarlem V elsen-U muiden Beverwijk Een Brillant ring A OfFICIeLL VERHOOP SIKKENS LAKKEN MASKING TAPE (plakcrèp*) WEERRAPPORTEN SU z zzw Zürich (Van onze correspondent) DEN HAAG. Naar in Haagse politieke kringen als vaststaand wordt aangenomen, zal Willy Lages, voormalig S.D.-chef in Amsterdam, gratie krijgen, aangezien thans vrjj wel zeker is dat hij niet zal sterven binnen de drie maanden strafonder breking, die hem werden toegestaan. Er z(jn geen juridische middelen ter beschikking om Lages na het einde van de strafonderbreking naar Neder land terug te halen. De Duitse Bonds republiek zal hem niet uitleveren. Rondom de gratieverlening zijn even wel nieuwe problemen ontstaan. De be handeling van Lages' gratieverzoek zou nog niet zover zijn gevorderd, dat een beslissing vóór of op 9 september, de dag waarop de oorlogsmisdadiger naar Nederland moet zijn teruggekeerd, kan worden genomen. De justitiële autoriteiten zijn er bij de strafonderbreking van uitgegaan, dat La ges geen drie maanden meer te leven had. In die gedachtengang heeft de me ning postgevat, dat een beslissing over het gratieverzoek, kort voor strafonder breking ingediend, niet meer aan de or de zou komen. Prognose achterhaald Hoewel er geen uitzicht is op definitief herstel van Lages heeft een operatie aan het maag-darmkanaal, die hij in het zie kenhuis van Braunlage onderging, toch de achteruitgang in zijn toestand vermin derd. Daardoor is het niet onmogelijk ge worden ,dat hij ook na 9 september in le ven is, in tegenstelling tot de prognose, die Nederlandse geneeskundigen op goede gronden hebben uitgesproken en op basis waarvan het besluit tot strafonderbreking is genomen. De gezondheidstoestand van Lages was in die dagen zo slecht, dat hem voor het vervoer naar zijn vader land nog is gevraagd of hij welbewust het risico van de reis nvaardde, aan gezien voor zijn leven moest worden ge vreesd. Indien het niet mogelijk is Lages vóór 9 september, om welke reden dan ook vacuüm wanneer hij zich niet opnieuw vacuum wanneer hij zich niet opnieuw binnen bereik van de Nederlandse justi tie bevindt. De beginselwet Gevangenis Het Nederlandse Auschwitzcomité zal fel protesteren tegen gratieverle ning aan Lages. Volgens het comité moet Lages worden teruggehaald naar zijn cel, zonodig naar de ziekenzaal van de gevangenis. In het maandblad van het comité staat te lezen: „De mis daden van Lages en de zijnen hebben met de zg. commune misdaden zeer weinig gemeen en een gratiebeeld zo als (terecht) voor gewone misdadigers geldt, is hier zinloos en onwaardig. De „vier van Breda" horen echter tralies, voorgoed". Het Auschwitzcomité wil begin sep tember in Amsterdam een protestde monstratie houden tegen de vrijlating van Lages. Het had deze demonstra tie reeds kort na de strafonderbreking willen houden, maar wegens de orde verstoringen in Amsterdam midden ju ni is daarvan toen afgezien. De fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid in de Tweede Kamer, drs. G. M. Nederhorst, ontwikkelde ook grote bezwaren tegen gratieverle ning. Hij was ervoor, dat als de straf onderbreking niet verlengd kan wor den, ernaar zal worden gestreefd, La ges naar Nederland terug te krijgen. „Ik heb niet begrepen", zei hij", dat Lages per se naar een ziekenhuis in Duitsland moest worden gebracht." AMSTERDAM Voor de Amsterdam •e rechtbank moesten zich gisteren zes verdachten verantwoorden wegens schel den tegen de politie, gooien met stenen en andere baldadigheden op „zwarte dinsdag" in de hoofdstad. Vijf van de xes werden door de officier van Justitie en door de verdediging geschetst als mensen met structurele mankementen als gevolg van hun opvoeding. De enige „normale" verdachte was een Haarlemse elektricien. Hij ontkende alles wat hem ten laste was gelegd. Geen der voor het merendeel nog in voorarrest verblijvende verdachten was erg berouwvol. De 18-jarige kermisrei- zigster Johanna S. zou op 14 juni op het Beursplein een steen hebben gegooid naar de politie. Zij ontkende. „Ik had een steen in mijn hand net als alle mensen op het Beursplein. Toen de politie mij wegjoeg heb ik de steen op de grond ge gooid, maar niet met de bedoeling een agent te treffen. Dat de politie mij aan mijn haren rukte en mij heeft meege sleurd mag natuurlijk niet worden ge zegd". President: „U zegt het toch, als is het ongevraagd". De offixier van Justitie, mr. J. E. Vrie- zema, nam in aanmerking dat het meisje wegens een zelfmoordpoging in een psy chiatrische inrichting verpleegd was ge weest. Hij eiste desondanks twee maan den gevangenisstraf met aftrek. Een 27-jarige steigerbouwer zou op 14 juni in de Warmoesstraat met stenen naar de marechaussee hebben gegooid. Hij ont kende. Maar de officier eiste op grond van de stellige verklaring van een lid der marechaussee drie maanden gevangenis straf. Ook deze verdachte had jarenlang in jeugdinrichtingen vertoefd. Ook een 20-jarige kelner had tien jaar van zijn jeugd in tehuizen doorgebracht. Toen hij op 14 juni op het Damrak te midden van een groep oproerkraaiers be landde, greep hij een steen en wierp de ze naar de politie. De oproerkraaiers ko zen het hazenpad, maar de kelner werd gegrepen. De officier eiste drie maanden celstraf. Een 19-jarige elektricien uit Haarlem zo op 16 juni op de Nieuwezijds Voorburg wal tegen de politie „dieven, moordenaars en S.S.-ers" hebben geroepen. Hij ontken de, maar twee agenten die hem aan zijn rode trui en lange haren hadden herkend bleven bij hun beschuldiging. De officier vroeg zes weken gevangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk. Raadsman mr. Sam- wel vroeg zich echter af of het wel mo gelijk was geweest in het duister uit de groep van vijftig schreeuwende jongelui deze verdachte te pakken, van wie men alleen liplezend zou hebben kunnen con stateren wat hij riep. Bouwkeet omgeworpen Een 21-jarige kok zou op 14 juni met een steen een politieman hebben getroffen en voorts hebben meegedaan aan het om verwerpen van een bouwkeet op het Dam- rak en het werpen van brandende kran ten in die keet. Hij bekende alles grif, maar zei nu, absoluut niet te hebben be grepen waarom hij op die dinsdag plotse ling zo in de roes van het oproer raakte, want hij had helemaal niets tegen de po litie of tegen wie dan ook. De officier eis te niettemin vier maanden gevangenis straf, waarvan een maand voorwaardelijk. Een 30-jarige apothekersassistent stond terecht wegens het stichten van brand op de Herengracht op 15 juni. Hij ontkende. Twee getuigen verklaarden niet te heb ben gezien dat hij de brand in een stapel afvalhout had gesticht, maar wel dat hij samen met een ander een ijzeren vat op de brandstapel had geworpen. Tevens moest hij zich verantwoorden voor het feit, dat er bij zijn arrestatie in de zak van zijn jasje marihuana was ge vonden. Hij beweerde dat hij het jasje die avond van een onbekende had gekregen in ruil voor een warme maaltijd, zonder te weten wat er in de zakken zat. Maar bij een eerder verhoor had hij verklaard de marihuana van een Amerikaan te hebben gekocht „om te voorkomen dat het verdo vende spul aan jonge meisjes werd ver kocht". De officier vroeg een gevangenisstraf van twee maanden. De rechtbank zal reeds maandag uit spraak doen. de wezen laat een verdere verlening van de strafonderbreking niet toe, omdat drie maanden het maximum is dat de wet kent. Van Nederlandse zijde zijn geen maat regelen genomen om Lages naar ons land te laten terugkeren indien hij na het vefstrijken van de termijn nog in leven zou zijn. Zulke maatregelen zijn door Ne derland ook niet te nemen en dit aspect heeft minister Samkalden in de Tweede Kamer niet aan de orde gesteld, hoewel hij zich toen tamelijk uitvoerig met formaal-juridische aspecten van de kwes tie-Lages heeft beziggehouden. Alleen wanneer Lages zich vóór het verstrijken van de termijn van strafon derbreking vrijwillig opnieuw ter beschik king stelt van de Nederlandse justitie zou hij een kans op gratie behouden. Zijn echtgenote heeft echter al direct ver klaard dat hij niet naar Nederland zal terugkeren. Menselijke motieven Het is duidelijk dat bij minister Sam kalden allereerst motieven van mense lijkheid een rol hebben gespeeld. Hoewel ook bij gewone delinquenten in verschil lende gevallen de termijn van strafon derbreking werd overschreden omdat een te verwachten dood uitbleef, is het voor al in het geval-Lages noodzakelijk dat de levenstijd, die hem nu boven verwachting ten deel valt, blijft gevat in een degelijke zetting van juridisch onaanvechtbare feiten. In hoeverre die thans nog zijn op te brengen is de vraag waarvoor de -mi nister van Justitie zich gesteld heeft. Wellicht dat hij een antwoord kan vin den in de overweging, dat een gratiever zoek, zolang het in behandeling is, leidt tot opschorting van de strafexecu tie. De strafonderbreking van drie maan den betekent dat de tenuitvoerlegging van de straf gedurende die tijd is onderbro ken en misschien in afwachting van de beslissing op het gratieverzoek onderbro ken zal kunnen blijven. Willy Lages profiteert thans van een maatregel, die pas tijdens de oorlogsja ren ingang in het Nederlandse recht heeft gevonden, omdat de woelingen in die tijd het dikwijls noodzakelijk maakten delin quenten uit bepaalde categorieën in de gelegenheid te stellen hun gezinsbelangen behartigen. Lages heeft daarom tij dens de bezettingsjaren al bijgedragen aan de na de oorlog tot wetsartikel ver heven mogelijkheid om in vrijheid te sterven. Want gratie of geen gratie: als Lages 9 september nog leeft is hij in weer- van alle Nederlandse justitiële be doelingen in het aangezicht van de dood aan de cel ontkomen. op wil De vier Amsterdammers, die door de rechtbank Amsterdam zijn veroordeeld tot een boete van vijftig gulden wegens verstoring of bedreiging van de openbare orde tijdens de rondvaart van prinses Beatrix en prins Claus door de hoofd stedelijke grachten op 3 juli 1965 zijn bij de Hoge Raad in cassatie gegaan. Hun zaken dienen op dinsdag 6 september. Een 34-jarige stenograaf en een 45-jari- ge kantoorbediende hadden uit een raam van een huis aan de Herengracht een spandoek met het woord „Republiek" uit gehangen. Een 20-jarige student hadden op dezelfde plaats „Leve de republiek" geroepen. De minister van Defensie heeft bepaald, dat de militairen van het wapen der Ko ninklijke Marechaussee, die in het tijd vak van 14 juni tot 2 juli daadwerkelijk hebben deelgenomen aan het verlenen van militaire bijstand in Amsterdam, aanspraak kunnen maken op een uitke ring boven hun bezoldiging van 4.50 per dag. Over deze uitkering behoeft geen belasting te worden betaald. In Dirksland is gisteravond een auto van een bochtige dijk gereden en in een sloot beland. Drie van de vier inzitten den waren op slag dood, de vierde is korte tijd later overleden. Alle slachtof fers waren afkomstig uit Middelharnis. Zij zijn de 28-jarige hotelhouder J. Ja- cobi en zijn 28-jarige echtgenote, de 23 jarige D. Wildeboer en de 22-jarige G van de Nieuwendijk. In Veenendaal is de 71-jarige F. Schol- tus zwaar gewond, toen hij met zijn fiets een drukke weg overstak en door een bestelauto werd aangereden. Hij i: korte tijd later overleden. In Eindhoven is de 32-jarige A. Tim mermans dodelijk gewond toen zijn auto in de flank werd aangereden door een aatobenrvan de stadsverkeersdienst waar van de chauffeur geen voorrang verleen de- j:; In Óisterwijk is de 6-jarige Sander Bre dero door een auto aangereden en later in een ziekenhuis te Tilburg overleden. Het jongetje stak plotseling de weg over. Een hevige windstoot was oorzaak van een ongeluk op de Afsluitdijk, waarbij de 20-jarige mej. Ploos van Amstel uit Naar- den om het leven kwam. Samen met een vriendin, de 19-jarige jvr. De Beaufort uit Bussum, was zij voor vakantie onder weg naar Terschelling. Door een rukwind raakte de kleine auto uit de koers, rolde van de dijk af en belandde op de bazalt- stenen onder aan de berm. Beide meisjes werden uit de auto ge slingerd. Voor de bestuurster waren de gevolgen noodlottig. Zij was op slag dood. Mej. De Beaufort werd met inwendige kneuzingen en een hersenschdding naar een ziekenhuis in Den Helder gebracht. De Contactcommissie Vliegvelden zal de directies van de Nederlandse vliegvel den voorstellen de KLM een reductie van vijftig percent op de geldende landings rechten te verlenen, met het oog op de plannen van de KLM om een binnen lands luchtlijnennet te gaan exploiteren. De verlaging van de landingstarieven zou voor een aanloopperiode van drie aar verleend moeten worden. Op haar 105de verjaardag was mevrouw Reeyers in Roosendaal ge tuige bij het huwelijk van haar 63- jarige dochter Josefa met de 73- jarige heer L. Thuinisse. ^Poly^ Balm tiSwilm. Na het haarwassen even in- masseren - klaar! Zo maakt U stug haar soepel. Zo krijgt droog of geblondeerd haar nieuwe veerkracht Poly-Balm is een eenvoudige - en niet dure - manier om Uw haar en dat van Uw man en kinderen soepel en handelbaar te hou den. Per flacon voor 2 of 3 keer slechts 1,45 BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Thunderball", 14 j. Frans Hals, 14 en 20 u.: ,,'t Is 'n gekke, rare, dolle, dwaze wereld", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „The great race", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De neger hut van oom Tom", a.l. Minerva, 14 en 20.15 u.: „Mary Pop pms", a.l. Rembrandt, 10.30 u.: „Bankroof in het Wilde Westen", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 „Zeven gouden mannen", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Drijfzand der begeerte", 14 j. Studio, 10.30 u.: „Sjors en Sjimmie en de gorilla", a.l.; 14 en 16.15 u.: „Sneeuw witje en de zeven dwergen", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Liefde 65", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschrften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; dan van 13 tot 16 uur. Dagelijks (beh. zondag en maandag) de expositie „Schetsboeken van Israëls". Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten. Expositie van werk van Bert Schmitz tot 13 aug. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk uit eigen col lectie. Dagelijks van 9.30-18 u. Tot 1 sep tember. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van F. D. van Baten burg. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot eind augustus. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van werk van Herman Stoel, Jan Honcoop, Bart Holt, Frits de Nooyer, Saul Belem en Cornelisz. Geopend van 12 tot 17 uur. Tot 11 augustus. Museum Van Looy (Kamperlaan): Expo sitie van werk uit eigen collectie en van cultuurhistorische diorama's. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): Expositie van hedendaagse Amerikaanse kunst. Dage lijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u.; zaterdag eveneens van 20.30 tot 22.30 uur. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feest dagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Poppentheater Merlijn, vrijdag 14.30 u.: „De fluit van Bozebol". DONDERDAG 11 AUGUSTUS City, 20 u.: „Houseboat". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32 Santpoort-Zuid, 19-21 u.: Expositie van gouaches en aquarellen van Joanne Appel. Tot 22 augustus. VRIJDAG 12 AUGUSTUS City, 20 u.: „Kaarten op tafel". Stadsschouwburg, 20 u.: „De naakte we reld". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32 Santpoort-Zuid, 10-18 en 19-21 u.: Exposi tie van gouaches en aquarellen van Joanne Appel. Tot 22 augustus. Ruïne van Brederode, 20 u.: Opening ex positie van beelden, schilderijen en gou aches. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DONDERDAG 11 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: man die verdwijnen moest". „De Luxor Theater, 19.45 uur; „West Side Story". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling schilderijen van Jan Sierhuis, geopend tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer: Tot nader aankondiging gesloten. VRIJDAG 12 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De man die verdwijnen moest". Luxor Theater, 19.45 uur: „West Side Story". W.B. Theater, 20 u.: „Een revolverheid keert terug", Galerie Boumans, Breestraat 122, van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18 uur: Tentoonstelling schilderijen van Jan Sierhuis; tot 18 augustus. Kennemer Oudheidkamer, Tot nader aankondiging gesloten. U <9* is een mooi bezit. -q. En een goede geldbelegging vanaf 100.— tot 4000.— Litteraire happening. Drie jeugdige Bos schenaren, die de dichtbundels „Een teken van Leven", „Anatomie voor moordenaars" en „Generalenrepetitie" hebben geschreven, hebben van de bur- burgemeester toestemming gekregen elk» zaterdagavond op diverse punten in de Brabantse hoofdstad hun geestespro- dukten voor te lezen aan iedere voor bijganger die daarvoor belangstelling heeft. Zij deden dit reeds eerder, maar kregen toen last met de politie, die deze „litteraire happening" niet wilde toe laten. j Goed voorbeeld. In de raad van Koude kerk aan de Rijn maakte de voorzitter plannen bekend voor een onder de in woners te houden geldinzameling voor de bouw van een zwembad. De zeven raadsleden en de voorzitter legden sa men daarvoor alvast 1300,op tafel. Het zwembad zal een kopie zijn van een vorig jaar in het Oostenrijkse plaatsje Möllbrücke gebouwd bad. De ontwerper en de gemeente Möllbrücke hebben de tekeningen en bestekken be langeloos aan Koudekerk ter beschik king gesteld. I Verduistering. De Duitse politie zoekt naar een 31-jarige Nederlander, die in Gronau bij een dochteronderneming van een automobielbedrijf in Enschede bedrijfsleider was. Hij wordt ervan verdacht enige tienduizenden guldens te hebben verduisterd. Sprong uit raam. Een 21-jarige leerling verpleegster is uit een raam van het zusterhuis van het Wilhelminagasthui» in Amsterdam gesprongen. In haar ka mer was brand ontstaan. Het meisje raakte in paniek en hoewel zij normaal via de deur had kunnen wegkomen schoof zij het raam open en gilde om hulp. Haastig toegeschoten personeel maakte van dekens een geïmproviseerd vangzijl. Het meisje sprong, maar werd ernstig aan haar gezicht gewond. De brand kon snel worden geblust. I Ongeluk b(j vakantiewerk. In een zieken huis in Dordrecht is de 15-jarige scho lier J. L. Bolder uit Zwijndrecht over leden. De jongen die in zijn vakantie bij een oliefabriek in Zwijndrecht werk te, werd door een vallend stuk hout ge troffen. De verwondingen lieten zich aanvankelijk niet ernstig aanzien, maar later is de jongen overleden. Ooclslraat 59 Haarlem fel 151') Het KNMI deelt mee: Bij Ierland kwam vanmorgen een vol gende oceaanstoring aan. Aan haar flank stroomt over de Kanaalzone vochtige en wanne sub-tropische lucht naar onza omgeving. De warme lucht was vanoch tend reeds doorgedrongen tot de zuide lijke provincies. De weerstoestand met een zuidwestelijke circulatie houdt de komende paar dagen aan. Aangezien de lucht vochtig is zal het weer een enigs zins drukkend karakter krijgen. Er zal verder ook veel bewolking binnendrij ven, die in de loop van de dag landin waarts gedeeltelijk kan oplossen. De regenkansen blijven klein. Vrijdagochtend kan er wel wat motregen vallen. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. N) a H Den Helder half bew. w 19 0.1 Ypenburg zw. bew. wzw 20 0.2 Vlissingen onbewolkt wzw 20 0.3 Eelde half bew. wzw 20 3 De Bilt zw. bew. zw 22 0 Twente zw. bew. wzw 22 0 Eindhoven licht bew. zw 24 0 Z.-Limburg zw. bew. zw 24 0.3 Helsinki geh. bew. 19 5 Stockholm half bew. zw 20 3 Oslo licht bew. nno 19 7 Kopenhagen half bew. zzw 17 2 Aberdeen regen n 17 0.1 Londen motregen zw 22 0.2 Amsterdam zw. bew. zw 22 0 Brussel half bew. wzw 25 0 Luxemburg onbewolkt 25 0 Parijs licht bew. windst. 20 0 Bordeaux onbewolkt nnw 32 0 Grenoble onbewolkt windst. 29 0 Nice onbewolkt n 23 0 Berlijn zw. bew. zw 25 0 frankfort onbewolkt zzw 27 0 München onbewolkt zzw 27 0 licht bew. windst. 26 0 Oenève onbewolkt windst. 24 0 Locamo onbewolkt windst. 26 0 Wenen onbewolkt zzw 24 0 [nnsbruck onbewolkt w 26 0 Belgrado onbewolkt zw 24 0 Athene licht bew. no 35 0 Some onbewolkt windst. 28 0 Barcelona licht bew. windst. 28 0 Madrid half bew. windst. 36 0 Mallorca onbewolkt windst. 0 Lissabon onbewolkt windst. 30 0 Vrijdag 12 augustus Zon op 5.18 uur; onder 20.11 uur. Maan op 0.00 uur; onder 17.45 uur. Maanstanden Nieuwe maan 16 aug. 12.48 uur Eerste kwartier 23 aug. 4.02 uur Volle maan 31 aug. 1.14 uur Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 11 augustus Hoog water 10.18 uur en 22.49 uur. Laag water 5.40 uur en 18.10 uur. Vrijdag 12 augustus Hoog water 11.31 uur en uur. Laag water 6.52 uur en 19.29 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2