Duits radio-actiefafval wordt „ingezouten" Waarom geen politiefunctionaris in „Amsterdam-commissie?" Ë£L Aardgasleiding komt door geheel Noord-Holland en Vraag in orgaan politiebond: Mysterie rond een aangehouden man Geen waarde vrienden meer? Juwelendiefstal in Amsterdam Binnenlands luchtnet start op 29 augustus Weer provoklacht tegen politie Doden in het verkeer Slang maakte ommetje CENT0URI VLIEGREIZEN N.V. Vijfhonderd meter diepe kelder in zoutlaag bij Bunde A D Minder warm Gevraagd voor spoedige indiensttreding: MAGAZIJN/POSTKAMERBEDIENDE FAKTURISTE TELEFONISTE ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1966 Meisje door stroom gedood Wij vragen: Aktieve medewerkers(sters) met interesse voor het werk Wij bieden: Goed salaris, zelfstandige werkkring en prettige omgeving Kruisstraat 15 - Haarlem - Tel. 13995 Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk WEERRAPPORTEN g „Waarom is in de commissie van onder soek naar de achtergronden van de open bare ordeverstoringen in Amsterdam niet iemand opgenomen die als oud-politie-of- ficier een op praktijkervaring gebaseerde visie heeft?" Dit schrijft de redacteur van „De Katholieke Politie-ambtenaar", het orgaan van de R.K. politiebond St. Michael. Hij voegt eraan toe dat deze op merking niets afdoet aan het volledige vertrouwen, dat gesteld wordt in de per sonen die thans deel uitmaken van de commissie. De rechercheur meent dat in het onder zoek ook de vraag kan worden betrok ken waarom door de overheid zo zel den is gereageerd „wanneer door sugges tieve berichtgeving in pers, radio en t-v. stemming werd gemaakt tegen het bur gerlijk gezag, in het bijzonder tegen de politie". Hij acht het belangrijk dat het onderzoek kan teruggaan tot 1960, omdat men dan ook kan nagaan of de bestaan de politiewetgeving in de praktijk voldoet en hoe door de verschillende ministers is gereageerd op de, juist uit de politie zelf gekomen klachten en gedane sugges ties over de mogelijkheden van de van kracht zijnde politiewet. De schrijver van het artikel vertrouwt erop dat de commissie meer waarde zal toekennen aan de volledigheid van haar studie dan aan het snel uitbrengen van een rapport. Het Amsterdamse raadslid E. van Thijn (P.v.d.A.) heeft aan B. en W. ge vraagd of zij kunnen meedelen wanneer de installatie van de commissie Burgerij - Politie, die reeds is toegezegd in de raadsvergadering van 22 juni, zal ge schieden en of B. en W. bereid zijn om in afwachting van deze installatie, regel matig overleg te plegen met het se niorenconvent over de toegepaste metho des van gezagshandhaving. De Leidse hoogleraar in het strafrecht prof. Van Bemmelen, die door de Neder landse Politiebond was aangezocht om met andere hoogleraren een oordeel te geven over de „verspreidmethode" van de Amsterdamse politie (en die deze me thode volkomen rechtmatig acht) ba seert dit oordeel onder meer op de ambtsinstructie voor de gemeentepolitie van Amsterdam, waarin wordt bepaald dat de ambtenaar volksverzamelingen die niet gedoogd kunnen worden, zoveel doenlijk beëindigt, onder andere door de oorzaak ervan weg te nemen. En volgens de nieuwe instructie voor het Korps Rijkspolitie is de ambtenaar verplicht personen die onmiddellijk gevaarlijk zijn voor de openbare orde en veiligheid, van de openbare weg te verwijderen. Zo no- De Delftse politie zoekt naar de identi teit van een man, die ze gisteren in de namiddag te Delft heeft gearresteerd en die op het ogenblik in het „Gasthuis" wordt verpleegd. De man werd op aan wijzing van een burger aangehouden, verdacht van oplichting. Bij zijn overbrenging naar het bureau van politie ondernam hij een ontvluch tingspoging. Hij kon echter weer snel wor den gegrepen, maar toen de man het bu reau werd binnengebracht viel hij be wusteloos neer. Hij werd daarom overge bracht naar het ziekenhuis, waar hij weer bij kennis is gekomen. De aangehoudene weigert echter hardnekkig zijn identiteit bekend te maken. Een voorlopig onderzoek heeft uitgewe zen dat de man in Rijswijk verscheidene oplichtingen zou hebben gepleegd. Het congres van de bij het N.V.V. aangesloten Algemene Bedrijfsgroe pen-Centrale, dat eind september in Amsterdam wordt gehouden, zal zich moeten uitspreken over de vraag of de aanspreekvorm „waarde vrienden" in correspondentie van de bond nog wel acceptabel is. De afdeling Amsterdam vindt deze vorm een beetje uit de tijd en wil overgaan op „mijne heren" ten zij de verhouding afzender-geadres seerde gemeenzamer aanspreekvormen rechtvaardigt. De Amsterdamse afde ling is van mening, dat de verhouding tussen leiding en leden veel zakelijker is geworden en dat daarom „waarde vriend" niet juist meer is. De bondsraad vindt evenwel dat de Amsterdammers de zaak te algemeen hebben gesteld. Slechts in sommige ge vallen is „waarde vriend" wat over trokken. Het hoofdbestuur gebruikt dan ook een meer algemene aanspreek vorm als dat beter is. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Bij de juwelier Bern- hard Schipper in de Kalverstraat in Am sterdam is gistermiddag voor f 150.000 aan diamanten gestolen. Tegen sluitings tijd ontdekte de juwelier dat twee dia manten van die waarde uit een vitrine waren verdwenen. Het betreft stenen van 5.7 en 17.93 karaat. Vrijdagmiddag is in Eurostrand te Wes terhoven de vijftienjarige B. uit Eindho ven door elektrische stroom gedood. Het meisje kwam in aanraking met een gummikabel, die vaklieden van een er kend installatiebureau aan prikkeldraad hadden vastgenoopt. Het kabeltje hing met het uiteinde in het water. Het meisje dat er zwemmend mee in aanraking kwam, kwam om het leven. dig brengt hij hen in een lokaal van be waring- Volgens prof. Van Bemmelen blijkt uit het pamflet „Provo 10" dat de provo's en degenen die hun acties steunen, onmiddel lijk gevaarlijk zijn voor de openbare orde en veiligheid, door „richtlijnen" die ten doel hebben „de politie murw te maken." Over de nieuwe methoden van de Am sterdamse politie schrijft prof. Van Bem melen dat het volstrekt logisch was dat de burgemeester van Amsterdam en de politie zochten naar meer preventieve methoden nadat de repressieve middelen om de happenings, straatdemonstraties en optochten tegen te gaan, onvoldoende wa ren gebleken. De berechting stuitte zelfs op veel critiek hoewel de opgelegde straf fen over het algemeen zeer laag en mild waren. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Het optreden van de politie in Amsterdam heeft opnieuw ge leid tot een klacht wegens mishandeling bij de officier van justitie. De klacht is afkomstig van een twintigjarige provo, die bij een donderdagavond rond het Lieverd je op het Spui opgezette protest-demon stratie tegen de boycot van Beatle-platen door een agent van de gemeentepolitie ongeveer twintig meter aan zijn haar over straat werd gesleept. In zijn klacht schrijft hij dat hij zich niet tegen aanhouding ver zet heeft. Volgens hoofdinspecteur J. Val ken, die de leiding had bij het optreden tegen de ongeveer vijftig demonstranten, had de provo zich laten vallen en was hij over straat gaan rollen. Hierdoor moest een van de twee agenten, die hem wilden wegvoeren hem wel bij de haren vast grijpen. In de Westduitse stad Buren is de 24- jarige ongehuwde dienstplichtige sergeant N. P .Klaver uit Kerkrade om het leven gekomen, toen een jeep, waarin hij mee reed, uit de bocht vloog. Op de rijksweg tussen Alblasserdam en Gorinchem onder Papendrecht is de 75- jarige T. van der Tak uit Papendrecht door een personenauto aangereden. Hij was op slag dood. In America (gemeente Horst) is de 39- jarige horlogemaker W. S. M. Harts uit Horst met zijn bromfiets verongelukt. Een groene slang van ongeveer een meter lengte kroop donderdagmiddag rustig over het trottoir in de Meerman straat in Rotterdam, waar hij werd aangetroffen door een vijftigjarige man, die onmiddellijk de politie waar schuwde. De slang is nu, wachtend op zijn eigenaar, ondergebracht in het reptielenhuis in de diergaarde Blijdorp. Het is een giftige zogenoemde groene boomslang uit Zuid-Afrika. leeftijd 30—55 jaar eventueel alleen 's middags leeftijd tot 35 jaar Ook zij die hiervoor opgeleid wensen te worden kunnen solliciteren. Accuratesse en typen is hiertoe een eerste vereiste. leeftijd tot 35 jaar Met belangstelling voor licSnte administratieve werkzaamheden. Uitsluitend met de hand geschreven sollicitaties in te zenden aan de Direktie. De leiding van het hoofdtransportnet die de Nederlandse Gasunie laat aanleg gen voor de aardgasvoorziening, komt dagelijks dichterbij. De 240 kilometer lan ge leiding, die van Sappemeer in Gro ningen via het IJsselmeer naar Voor schoten zal lopen, is nu gevorderd tot voorbij Medemblik. Vandaar gaat zij langs Alkmaar, Beverwijk, Santpoort, Bloemendaal en Zandvoort door de dui nen naar Wassenaar en Voorschoten. Tot directeur van de Nederlandse Luchtvaart Maatschappij is benoemd de heer J. J. Abspoel. Het binnenlandse luchtnet van de KLM wordt toch een feit. De directie heeft nu definitief besloten om met ingang van 29 augustus op binnen landse lijnen te gaan vliegen, nu de landingsgelden op de vliegvelden zijn gehalveerd. De uitvoering van de diensten wordt voorlopig voor een proefperiode van twee jaar verzorgd door de Nederlandse Luchtvaart Maatschappij (NLM), een dochteronderneming van de KLM, waar van de directie gevoerd zal worden door oud-KLM-gezagvoerder J. J. Abspoel. Ge vlogen wordt met twee van de Koninklij ke Luchtmacht gehuurde Fokker Friend ships, de „Jan Dellaert" en de „Willem Versteegh". In het binnenlandse luchtnet zijn Rotterdam, Eindhoven, Maastricht, Enschedé en Groningen opgenomen, die zodanig door de ldcht met Amsterdam verbonden zullen zijn. dat verschillende heen- en terugreizen tussen deze steden op één dag mogelijk zijn. Bovendien zijn de aankomst- en vertrektijden op Schip hol zo gekozen dat er zoveel mogelijk aansluiting is op de voornaamste Europe se en intercontinentale diensten. Wegens de korte duur der vluchten zul len geen maaltijden worden verstrekt, alleen koffie. (Van onze correspondent) GRONINGEN. Het staat nu wel vast dat in de Duitse zoutlagen bij Bunde, dicht bij de Nederlandse grens, de Duit se radioactieve afvalstoffen zullen wor den opgeslagen. Naar de mening van de deskundigen bestaat er voor nadelige werkingen voor de bevolking en het vee geen gevaar. De chef van het bureau van de Duitse bondskanselier, dr. Westrick, heeft dit meegedeeld aan de burgemees ter van Norden, die ook lid van de bonds dag is en aan bondskanselier Erhard vra gen over deze aangelegenheid had gesteld. In zijn antwoord deelt dr. Westrick mee hoe men ertoe gekomen is Bunde als stortplaats te kiezen. Daar de kernener gie in de toekomst steeds meer voor al lerlei doeleinden gebruikt zal worden, wil men tijdig maatregelen nemen om de af valstoffen veilig te kunnen opslaan. Euratoom heeft in samenwerking met de Duitse „Gesellschaft für Strahlenfor- schung" onderzocht wat de veiligste ma nier is. Daarbij kwam men tot de con clusie dat bewaring in een zoutlaag op ongeveer 500 meter diepte, waarbij de afvalstoffen ook nog in containers worden opgeslagen, geen gevaar voor de omge ving oplevert. Gezocht is toen naar een zoutlaag om daarin een proefbewaar- plaats te maken. Een voor dit doel bruikbare zoutlaag vond men bij Bunde. In deze zoutlaag wordt op 500 meter diepte een ruimte van 10.000 kubieke meter inhoud gemaakt door het daar aanwezige zout in water, dat via een 50 cm dikke buis wordt inge bracht, op te lossen en daarna de sterke pekeloplossing weer naar boven te pom pen. De pekel, honderdduizend kubieke meter dus, zal verspreid over vier of vijf maanden geleidelijk in de Eems worden geloosd. In de „zoutkelder" worden alleen afval stoffen opgeslagen, die weinig of middel matig radioactief zijn. Er is nog niet voorzien in afvalstoffen die zeer radio actief zijn. Daar zoeken deskundigen nog een oplossing voor. Op talrijke terreinen in West-Friesland, waarop tot dusverre allerlei gewassen werden geteeld of op weilanden waarop grazend vee liep, liggen nu de tientallen losse stukken van de pijpleiding en klinkt het gebrom van grote helgele machines, waarmee het graaf-, til-, leg- en bagger- werk wordt verricht. Toch is het menselijke handwerk ook hier nog uitermate belangrijk. Het aan- éénlassen van de delen pijpleiding ge beurt namelijk volledig met de hand. Het is een precisiewerk, dat buitengewo ne vakbekwaamheid vergt. Eén of twee lassers per groef worden bijgestaan door een tiental andere arbeiders. De lassers zijn de „koningen" bij dit werk. In 1964 heeft de Nederlandse Gasunie 504 km hoofdtransportnet laten leggen, in 1965 293 km en dit jaar hoopt zij tot 332 km te komen. Als de nu in aanleg zijnde pijpleiding tot Voorschoten is gevorderd zal het hoofdtransportnet zijn voltooid. Daarmee kan overigens niet worden vol staan. Het hoofdtransportnet moet voldoende capaciteit hebben om in de komende der tig jaar de gasvoorziening van Nederland en de export van gas naar België, Frank rijk en Duitsland te waarborgen. Verder moet de ligging van het net zodanig wor den gekozen dat het door of zo dicht mo gelijk langs de gebieden loopt, waar in de toekomst een stijgende vraag is te verwachten. Het hoofdtransportnet, merendeels met een diameter van 90 cm, is berekend voor een maximum werkdruk van 67.5 atmosfeer. Tengevolge van de wrijvings weerstand neemt de druk voortdurend af naarmate de afstand tot Sappemeer gro ter wordt. Om nog voldoende druk voor het transport door het regionale net over te houden mag de druk in het hoofd transportnet nergens lager worden dan 43 atmosfeer. Door het gas op bepaalde plaatsen in het net te comprimeren en de druk daar weer op 65 atmosfeer te brengen wordt bereikt, dat meer gas kan worden getransporteerd zonder dat de druk ergens te laag wordt. Openluchttheater Bloemendaal, zondag 15 u.: Concert door de Amerikaanse „Tul- sa Youth Band". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15'u.: „Thunderball", 14 j. Frans Hals, 14 en 20 u.: ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „The great race", a.l.; vandaag 23.30 u.: „Vrijgezellenflat", 18 j.; zondag 11 u.: „De schat in het Zilvermeer", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag 16.15 u.: „De negerhut van oom Tom", a.l. Minerva, 14 en 20.15 u.: „Mary Poppins", a.l. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Ze ven gouden mannen", 14 j.; zondag 11 u.: „Geen plaats voor wilde dieren", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Geheim agente op Malakka", 14 j.; van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Drijfzand der begeer te", 14 j. Studio, 10.30 u.: „Sjors en Sjimmie en de gorilla", a.l.; 14 en 16.15 u.: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Liefde 65", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; dan Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Heilig land 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten. Expositie van werk van Bert Schmitz tot 13 augustus. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk uit eigen col lectie. Dagelijks van 9 30-18 u. Tot 1 sep tember. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van F. D. van Baten burg. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot eind augustus. Museum Van Looy (Kamperlaan): Expo sitie van werk uit eigen collectie en van cultuurhistorische diorama's. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): Expositie van hedendaagse Amerikaanse kunst. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 uur. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feest dagen van 14 toe 17 uur. ZATERDAG 13 AUGUSTUS City, 19 en 21.15 u.: „Kaarten op tafel". Stadsschouwburg, 20 u.: „De naakte wereld". Galerie de Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort-zuid, 19-21 uur: Expositie gouaches en aquarellen, vervaardigd door Joanne Appel; tot en met 22 augustus. Ruïne van Brederode: Expositie van beelden, schilderijen en gouaches. ZONDAG 14 AUGUSTUS City, 14.30 u.: „Martin en Lewis in het Wilde Westen"; 19 en 21.15 u.: „Kaarten op tafel". Stadsschouwburg, 15 u.: „Spanky en z'n vriendjes"; 20 u.: „De naakte wereld". Galerie de Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort-zuid, 13-17 u.: Expositie gou aches en aquarellen, vervaardigd door Joanne Appel; tot en met 22 augustus. Ruïne van Brederode: Expositie van beelden, schilderijen en gouaches. MAANDAG 13 AUGUSTUS Heden geen filmvoorstelling in de bioscopen. Galerie de Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort-zuid, 10-18 en 19-21 u. Exposi tie gouaches en aquarellen, vervaardigd door Joanne Appel. Ruïne van Brederode: Expositie van beelden, schilderijen en gouaches; 21 u.: uitvoering op geluidsband van het klank beeld „Zingende stenen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. ZATERDAG 13 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De man die verdwijnen moest"; 23.30 uur: ,,'s Nachts lokt de liefde". Luxor Theater, 19.45 uur: „West Side Story" (één voorstelling). W.B.-Theater, 20 uur: „Een revolver- held keer terug". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ten toonstelling schilderijen van Jan Sierhuis, tot 18 uur. van 13 tot 16 uur. Dagelijks (beh. zondag en maandag) de expositie „Schetsboeken van Israëls". Kennemer Oudheidkamer, Gesloten tot nadere aankondiging. ZONDAG 14 AUGUSTUS Kennemer Theater, 14.30 uur: „Stan Laurel en Olivier Hardy, Niets dan pech"; 16.30 uur: „De man die verdwijnen moest"; 19 en 21.15 uur: „Verslaafd aan het leven". Luxor Theater, 14 uur: „Het geheim van de vijf Graven"; 15.15 en 19.45 uur= „West Side Story". W.B.-Theater, 14.30 uur: „Johny Weismul- ler, Tarzan's verbanning"; 16 uur: „Een revolverheid keert terug"; 20.00 uur: „Compagnons in de misdaad". MAANDAG 15 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Verslaafd aan het leven". „Luxor Theater, 19.45 uur: „West Side Story", (één voorstelling). W.B.-Theater, 20 uur: „Compagnons in de misdaad". ZATERDAG 13 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, geo pend tot 15.30 uur. Meerplein: Kermisattracties. Wijk aan Zee: Optreden Boerenkapel. ZONDAG 14 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, geo pend van 9-14 uur. MAANDAG 15 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, geo pend van 7-17.30 uur; 18.30-19.45 uur en van 20.15-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19-21 uur. R.K.-leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 uur en 19-21.30 uur. Gezamenlijke filialen: Oosterwijk, Am- stelstraat, geopend van 14-17 uur; Meere- stein, Parmentierstraat 2, geopend van 19- 21 uur. Engelse kok in Lek verdronken. De 20- jarige Engelse kok Stephan P. C. Wal ker uit Dudley is bij het zwemmen in de Lek bij Lopik verdronken. De En gelsman voer als kok op een plezier boot. Hij heeft waarschijnlijk kramp gekregen. Overval. Een 24-jarige uit Nederland af komstige man heeft voor het gerecht in Sydney bekend, dat hij op 15 juni te zamen met een Australiër een overval heeft gepleegd op het kantoor van de Commercial Bank of Australia in het nabij Sydney gelegen Seven Hills. De buit was tachtigduizend gulden. Busongeluk. Nu pas is bekend geworden dat afgelopen zondag bij Strobel tus sen Salzburg en St. Wolfgang in Oos tenrijk een Oostenrijkse bus met 28 Nederlanders is verongelukt. Twee Nederlanders liepen een lichte hersen schudding op, een derde brak een on derarm. De rest kwam er af met schram, men en builen. Vaargeul voor reuze tankers. De gemeen te Rotterdam is van plan voor de kust van Hoek van Holland in zee een tien tot twaalf kilometer lange geul te bag geren die de Maasstedelijke haven in de toekomst ook toegankelijk moet ma ken voor reuzen-tankers van 200.000 ton en meer. Giraffe geboren. In diergaarde Blijdorp in Rotterdam is een giraffe geboren, een zoon van Wilhelmina, die ook in de diergaarde ter wereld kwam, en van Boran, die enkele jaren geleden recht streeks uit Afrika kwam. Edward is de tiende giraffebaby die in Blijdorp is ge boren. De geboorte is voor Blijdorp ook Hofjuweliers KRISTALLEN WHISKYFLACONS, SHAKERS, IJSEMMERTJES, DIV. GLAZEN ANEGANG 13-15 Het KNMI deelt mee: Heel West-Europa bevindt zich nu In warme lucht die uit subtropische gebie den afkomstig is. De hoogste temperatu ren, 35 en 38 graden, werden gisteren ge meld uit Spanje. In grote delen van Frankrijk en Duitsland werden maxima tussen 32 en 34 graden bereikt, terwijl in het zuiden en zuidoosten van ons land het kwik tot 29 en 30 graden opliep. De be grenzing van de warme lucht liep van ochtend van zuidwest-Engeland naar het Skagerak. In dit front is een kleine sto ring ontstaan, die een ongeveer noord oostelijke koers in de richting van Dene marken heeft gekozen. Aanvankelijk gaat daarom bij ons de aanvoer van zeer warme lucht nog door. Het ziet er even wel naar uit, dat in de loop van morgen het koufront van de storing Nederland van het westen uit zal passeren. Daarbij zullen plaatselijk enkele regen- of on weersbuien ontstaan, waarna koeler» luchtmassa's zullen binnenstromen. Maximum-temperaturen n binnen- en buitenland. wind richt temp 2 - Neerslag: laatste 24 uur. ai - cS Den Helder mist zzw 24 0 Ypenburg mist windst. 27 0 Vlissingen onbewolkt A 25 0 Eelde onbewolkt zzw 27 0 De Bilt licht bew. verand. 28 0 Twente half bew. windst. 29 0 Eindhoven licht bew. n 30 0 Z.-Limburg onbewolkt windst. 30 0 Helsinki geh. bew. DZO 19 2 Stockholm zw. bew. wnw 18 0.4 Oslo half bew. o 20 0 Kopenhagen licht bew. wzw 21 2 Aberdeen zw, bew. n 12 3 Londen zw. bew. z 22 0 Amsterdam mist z 28 0 Brussel onbewolkt windst. 31 0 Luxemburg onbewolkt windst. 31 0 Parijs onbewolkt no 32 0 Bordeaux mist wzw 30 0 Grenoble onbewolkt windst. 32 0 Nice onbewolkt n 28 0 Berlijn onbewolkt zzw 30 0 Frankfort onbewolkt windst. 32 0 München onbewolkt z 32 0 Zürich mist windst. 32 0 Genève onbewolkt windst. 31 0 Locarno onbewolkt windst. 38 0 Wenen geh. bew. windst. 29 0 [nnsbruck onbewolkt wzw 30 0 Belgrado onbewolkt wnw 29 0 Athene onbewolkt nno 0 Rome onbewolkt ono 0 Barcelona onbewolkt n 28 0 Madrid licht bew. windst. 39 0 Mallorca onbewolkt ono 38 0 Lissabon geh. bew. nnw 0 Zondag 14 augustus Zon op 5.21 uur; onder 20.07 uur. Maan op 1.50 uur; onder 19.38 uur. Maandag 15 augustus Zon op 5.23 uur; onder 20.05 uur. Maan op 3.11 uur; onder 20.13 uur. Maanstanden Nieuwe maan 16 aug. 12.48 uur Eerste kwartier 23 aug. 4.02 uur Volle maan 31 aüg. 1.14 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 13 augustus Hoog water 0.07 uur en 12.51 uur. Laag water 8.15 uur en 20.51 uur. Zondag 14 augustus Hoog water 1.22 uur en 13.59 uur. Laag water 9.30 uur en 22.01 uur. Maandag 15 augustus Hoog water 2.20 uur en 14.51 uur. Laag water 10.30 uur en 22.56 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2