Vijftig jaar gemeentelijke verificatie in Velsen RAIFFEISENBANK IJMUIDEN Een overvloed aan anjers van uitstekende kwaliteit i Verenigingsnieuws uit de IJmond Burgerlijke Stand Velsen G. INIA NDELEZERSSCHRIJVENDE Geen feestelijk vertoon bij jubileum Meisjes naar Zambia Geen troon voor prinsessen Ouders in Amstelveen opgelucht A.s. Bruidspaar! BEATRIX Bloemsierkunst ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1966 Controle Eigen verificateur bij de Raiffeisenbank krijgt u3'/2%rente! Bloemenveiling Beverwijk I Jubileum V elsen-IJ muiden Ontstemd (1) Drukkerij P. W. Nijssen Ontstemd (2) Revolutie Actie brief Johnson Verbijstering er zijn zóveel aparte geschenken in de stoutenbeek Op Prinsjesdag Gemeente betaalt door kinderen aangerichte schade Vraag proefrit bij: I voudige gang van zaken was weinig be- vredigend. Burgemeester en Wethouders kregen in 11909 de bevoegdheid het opnemen van de kas en de boeken van de ontvanger op te dragen aan een lid van hun college of aan een daartoe aangewezen ambte naar; en dat bijstand kon worden ver leend door een deskundige. Bovendien Op 15 augustus zal het een halve eeuw werd het mogelijk gemaakt het onderzoek geleden zijn, dat in de gemeentelijke ad- uit te breiden tot takken van dienst, dus ministratie van Velsen een functionaris gemeentelijke bedrijven en diensten als zijn intrede deed, die als verificateur der b.v. gasbedrijf, openbare werken e.d. geineentefinaneien een zeer belangrijke Vele gemeenten droegen toen de con- controlerende taak kreeg opgedragen op trole op aan een ambtenaar, die in de het uitgebreide terrein van de financiële meeste gevallen tevens deskundige was. administratie der gemeente. Sinds 1931 is het woord ambtenaar ge- Het besluit tot aanstelling van een ge- heel verdwenen, toen werd bepaald, dat meentelijke verificateur was opgenomen de cijfers van een tak van dienst door in de vergadering van de gemeenteraad een buiten die dienst staande door de van 22 februari 1916. Dit besluit was toen raad aan te wijzen deskundige deugdelijk niet bepaald een hamerstuk. Er is een moesten worden verklaard, uitgebreide en dikwijls scherpe discussie In 1950 werden in de gemeentewet ten aan voorafgegaan voor de raad met 7 aanzien van de controle op de financien tegen 5 stemmen van de 17 leden van de bepalingen opgenomen, die ook thans de toenmalige gemeenteraad waren er 5 nog van kracht zijn. De raad moet nu afwezig zijn beslissing nam. regelen vaststellen met betrekking tot de Na vaststelling van de instructie werd ontvangsten, uitgaven en boekhouding op 7 juni 1916 tot verificateur der ge- zijn belast. De controle moet worden op- meentefinancien benoemd de heer W. gedragen aan één of meer deskundigen, van Doorn te Deventer, die met ingang die van hun bevindingen rapport moeten van 15 augustus 1916 in dienst trad, wel- opmaken. ke functie hij tot 2 november 1951 heeft controle op het geldelijk beheer en de bekleed. Het nut van controle op het financiële beheer van welke zaak of organisatie boekhouding van de ontvanger én van an dere ambtenaren, die met beheer van Uw dagelijks opvraagbaar spaargeld staat goed bij ons. Want wij vergoeden u 31/2°/o rente! Dat maakt voor u het sparen aantrekkelijk. Zo groeit uw bezit snel, want rente-op-rente loopt op. Komt u eens langs, vandaag of morgen, 66-128 m spaarbank en alle bankzaken Kennemerlaan 57 Aan de bloemenveiling te Beverwijk is de aanvoer belangrijk toegenomen en men kan wel verwachten dat de rustige zomertijd ten einde is, nu de voorlopers van de buitenchrysanten zich aandienen Maar het zijn momenteel niet de chry santen die de boventoon voeren maar wel de anjers. Bij duizenden worden ze aangevoerd en vooral de jonge anjers zijn van heel goede kwaliteit. De prijzen zijn wel lager komen te lig gen dan men de laatste weken gewend was, maar toch betaalde men vrijdag voor een goede anjer nog van 8 tot 15 cent per stuk, hoewel er ook wel rond de vijf cent per stuk van de hand gin gen. Ook de aanvoer van rozen was omvang rijk. Met lagere prijzen dan voorheen kon men alles goed verkopen. De kleine rozen noteerden van 5 tot 11 cent per stuk, de grote haalden nog wel eens 30 cent per stuk. Gerbera's en freesia's wa mren er nu niet in grote partijen, zodat de prijzen van die bloemen ongeveer op hetzelfde niveau bleven. Gladiolen zijn er nu vol op, met nog gunstige prijzen, n.l. van 30 tot 90 cent per bos. Van de zomerbloemen wordt de aan Toen na 1909 de gemeenten er toe over- wordt algemeen ingezien en de accoun- gingen de controle op te dragen aan amb- tant vervult in onze samenleving een tenaren-deskundigen waren er verschil- uiterst belangrijke functie. Zeer in het lende mogelijkheden. Men kon b.v. de bijzonder geldt het belang van een con- controle opdragen aan: een public-ac- trole op de financiële administratie voor countant; een eigen controle-apparaat de overheid. Ieder, die de overheid dient, met een afdeling der secretarie en een in welke functie dan ook, zal in eerste controle-dienst rechtstreeks onder burge plaats de plicht beseffen om controle uit meester en wethouders; het verificatie te oefenen en zich deze te laten welge- bureau van de Vereniging van Neder- vallen. Immers hier wordt beschikt over landse Gemeenten, dat in 1914 werd op gelden der gemeenschap, bijeengebracht gericht. door de belastingbetalers. Dit is geen in- Het besluit tot instelling van een eigen zicht van de laatste jaren of zelfs van de controle-apparaat, waarbij de verifica- laatste eeuwen, want bekend is, dat reeds teur werd benoemd door de gemeente bij de Grieken en Romeinen door speciale raad getuigde van een zeer vooruitzien- ambtenaren controle werd uitgeoefend op de blik. Velsen werd daarmede één van de openbare middelen en op de verant- de eerste gemeenten in den lande, die woording daarvan. over een eigen controle-dienst beschikte. Dat principe is later door deskundigen Ijemeentewet meer en meer voorgestaan en thans voor de grote en middelgrote gemeenten re- De gemeentewet van 1851 hield bepa- gel. lingen in, welke een controle mogelijk De taak van de verificateur is niet uit maakte op de boekhouding van de ont- sluitend het opsporen en voorkomen van vanger, toen met uitsluiting van anderen onregelmatigheden, zoals vaak wordt ge- belast met het doen van ontvangsten en dacht. Het doel van zijn werkzaamheden uitgaven voor de gemeente: De controle is veel meer de degelijkheid en de deug lag toen in handen van Burgemeester en delijkheid van de gehele financiële admi- Wethouders, die elk kwartaal de kas en nistratie van de gemeente te bevorde- de boeken van de ontvanger moesten op- ren. Hij en zijn medewerkers doen dit nemen. De jaarrekening moest door de b.v. door voortdurend toezicht op boek raad worden onderzocht, waarna het pro- houdingen en geldelijke verantwoordin- vinciaal bestuur aan de uiteindelijke ver- gen. De juistheid van de jaarrekeningen antwoording zijn fiat ook weer na on- van de algemene dienst en de diensten derzoek moest geven. Deze vrij een- en bedrijven worden door de verificateur I vastgesteld. Ook controleert hij het gel delijk beheer en de verantwoording van aan de gemeente ..rekgpplicbti&e", ip^tej/ lingen en besturen. In Velsen worden deze belangrijke werk zaamheden ni reeds vijftig jaar uitgeoe- gend. Sinds 1951 staat de heer L. de Boer als verificateur aan het hoofd van de ge meentelijke verificatiedienst. Deze dienst telt thans zeven personeelsleden, die da- Schèi'déstraat"T3~17 I gelijks uitzwerven door de gemeente om hun controletaak te verrichten en de ge gevens te verzamelen op grond waarvan op het kantoor, dat in het stadhuis is ge vestigd, de rapporten worden samenge steld. Het 50-jarig jubileum zal geen zaak worden van feestelijk vertoon, al zal in de kleine kring van directe betrokkenen hieraan wel degelijk aandacht worden be steed. Daarbij is zo'n jubileum een aan leiding eens aandacht te besteden - aan belangrijke werkzaamheden, welke ten behoeve van gemeente en gemeentenaren door een niet aan de weg timmerend groepje deskundigen worden verricht. IU GARAGE L. v. d. LEDEN DAG en NACHT ZATERDAG 13 AUGUSTUS IJmuiderstrand; Dansen op muziek van het trio Stevens; aanvang 20.30 u. ZONDAG 14 AUGUSTUS Tuin De Griffioen, Trompstraat, IJmui-1 den, 20 u.: Beatclub ,,De Smurf", dansen met medewerking van „Les Baroques". MAANDAG 15 AUGUSTUS Om in muziektermen te blijven, werd ik bij het lezen van het artikel „Kapel meester van het enige muziekkorps-op-de fiets ter wereld" in uw bijlage van augustus, temeer daar ik een juister her innering in mij om weet te dragen dan de heer A. A. Borstlap doorgeeft, wel wat ontstemd. In het voorjaar van 1915, tij dens de mobilisatie, werd een compagnie blauwe huzaren vervangen door een com pagnie wielrijders, gelegerd in het En trepot (voormalige opslagplaats der O.I Compagnie) aan de Rotterdamsekade te Middelburg. Dit was toen al een officieel onderdeel Op de uniform werd aan weerszijden van de kraag een koperen, met vier spaken uitgeslagen, wieltje gedragen. Men had geen onderofficiers eetzaal zodat mijn moeder voor deze zestien heren de maaltijden thuis moest verzorgen. Ik was daardoor goed in gelegenheid dit alles te opserveren. Als de troep wegreed op stevige (Fongers) fietsen werd zij meest al voorafgegaan door het muziekkorps dat uit 24 tot 26 man was samengesteld. Ik geef toe dat er geen klarinetten of saxo foortsu'bij waren.'Het was een<1 tfanDare--" korps. Alleen de ringbas had cilinder' pistons alle andere instrumenten druk pistbhs.'Een riem over de schouder hield deze op de plaats. Ook de grote trom werd voor de borst gedragen, de kleine trom alleen zat op het stuur gemonteerd beide met één stok geslagen. Het geheel maakte een correcte en ge disciplineerde indruk. Als de heer Borstlap beweert dat het korps in 1920 is ontstaan en in 1924 pas officieel werd in dit pertinent onjuist Er bestond al in 1915 een keurig wielrij- dend muziekkorps tot groot plezier van de Middelburgse bevolking. P. J. ARNOLDUS Haarlem. Wij tonen u een grote kollektie kleurendia's van bruidsboeketten KENNEMERLAAN 56 - 58 - TEL. 6081 BEVALLEN: A. M. Hageman-Lafeber, z„ IJsselstraat 73, IJmuiden; L. A. Booms- v. Rijck, z„ Kloosterstraat 67 rd., Haar lem; A. E. Jacobs-Stokvis, d., Antillen- Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is I straat 18, Santoort; A. M. Depenbrock-van te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 Rieke, d„ Breesaapstraat 84, IJmuiden; uur. H. A. Leemhuis-Harm, z„ Westerhoeve- Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, laan 12, Santpoort; M. M. Buijck-Scheeper, Plein 1945; 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 d„ Reinier Claeszenstraat 23, IJmuiden; u.; filiaal Velsen-Noord, Wij kerstraat weg M. G. Hendriks-Nas, d„ Herculesstraat 26, 77, 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Santpoort IJmuiden; M. A. Hes-Viskoper, z„ de „Spaarnberg" Wüstelaan (ook voor r.k Weerdstraat 28, IJmuiden; E. Redeker- bibliotheek) 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 van Veelen, z., Terrasweg 23, Santpoort; uur. J. H. Dekker-Lukassen, z., Maasstraat 95 Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen. IJmuiden; J. L. Walsmit-Neumann, z„ IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Schulpweg 530, Velsen (noord); J. H. Sexuele Hervorming, bibliotheek en in- Heijselaar-van den Berge, d., Enschede- lichtingencentrum, geopend iedere maan- straat 4, IJmuiden; E. H. van Bezu-Mens dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. zet de zon spelenderwijs naar uw hand met LUXAFLEX aluminium jaloezieën Vakkundige plaatsing. Pasklaar voor uw raam. Off. Luxaflex - dealer WONINGINRICHTING Marktplein 29 IJmuiden 02550-7641 UftOPA MBUaBL' Marktplein 29 - IJmuiden - Telef. 7541 (Er is bij ons altijd plaats voor uw auto). z., Bloemendaalsestraatweg 67, Santpoort (zuid); H. van der Valk-Doezie, z., Heide straat 28, IJmuiden; H. Haak-Dijkerman, z„ Thorbeckelaan ,30, Velsen (zuid); T. E. M. Gouda-van der Plas, d., Fazantenlaan 8, IJmuiden; T. J. M. ter Veen-de Graaf, d., Stratingplantsoen 56, Velsen (noord); C. E. J. Lemmers-Kossen, z., Frans Nae- reboutstraat 34, IJmuiden; G. T. H. Roest- Winkelaar, d., Kinheimweg la, Bloemen- daal; C. G. E. Boxalaar-Balm, d„ Delft laan 435 III, Haarlem; W. M. Duineveld- Hulsbosch, d„ Overbildtweg 32, Santpoort; S. Gevaert-van der Meulen, d-, Schotland straat 94, Haarlem; F. Vonk-van Vuuren, z., Kanaalstraat 214, IJmuiden; A. L. Klin- ge-Dekker, d., Sparrenstraat 4, IJmuiden; M. Karreman-Oldenburg, d„ Schulpweg 494, Velsen-N.; K. Tervoort-Otter, d., Ti- morstraat 72, Haarlem. ONDERROUWD: H. Günther, Vlier straat 12, IJmuiden en W. C. Buijs, Vlier straat 12, IJmuiden. J. H. Heilig, IJmui- derstraatweg 150, IJmuiden, en S. M. Tulckens, van Nieuwkoopstraat 5, IJmui den, t a. IJmuiden, van Nieuwkoopstraat 5; J. Wiggers, Oosterduinplein 17, IJmui den, en J. H. van der Duin, Berkenstraat 37, IJmuiden, t.a. Heemskerk, Diepen- broekstraat 10; R. F. Brouwer, Zanders straat 10, IJmuiden, en A. E. van der Gie- sen, Hagelingerweg 53, Santpoort; t.a. Santpoort, Hagelingerweg 53; J. H. Schu- te, Hadleystraat 13, IJmuiden, en T. F. Zijlstra, Sparrenstraat 8, IJmuiden, t.a. IJmuidefi, Sparrenstraat 8; P. de Leth, Kanaalstraat 200, IJmuiden, en H. Anker, Herculesstraat 15, IJmuiden, t.a. IJmui den, Kanaalstraat 200; T. C. van der Heij- de, Utrechtseweg 383, De Bilt, en M. G. Verwoerd, Duinvlietstraat 3, Velsen (noord), t.a. Utrecht, Lessinglaan 11; K. R Olsson, Kromme Mijdrechtstraat 69, IJmuiden, en R. Spaansen, Kromme Mij drechtstraat 69, IJmuiden; H. R. Wickel, Schipbroekenweg 10, Santpoort, en J. Bonnema, Tulpenstraat 15, Santpoort, t.a. Santpoort, Schipbroekenweg 10. GETROUWD: G. W. R. Blijdorp en J. Jonker, IJmuiden, IJmuiderstraatweg 169; J. J. J. Groenendaal en G. A. M. van Ba kei, IJmuiden, Trompstraat 189; W. V. Bouma en J. B. de Bruyn, IJmuiden, Lin- denstraat 12; H. J. A. Vendel en C. W. M. Harsveld, Velsen (npord), Wijkerstraat- weg 201; J. M. Baart en I. J. M. Verhoog, Haarlem, IJdijk 33-35; C. Hoekstra en C. M. Jonker, Velsen (noord), Wijk aan Zeeërweg 150; H. M. van Dee en P. Spaans IJmuiden. Lange Nieuwstraat 77; P. J. Faas en M. A. G. van der Wiel, IJmuiden, Strengholtstraat 9; C. H. Krijnen en G. Blok, IJmuiden, Pegasusstraat 67; H. van Schooten en L. P. van Dongen, Beverwijk, Arnostraat 102; H. Muskee en M. M. P. Polhuis. Beverwijk, Breestraat 13; J. Brijs en G. T. v. d. Plaats, Santpoort, Hagelin gerweg 161; J. G. Plenker en M. Flu, Drie huis, van Lenneplaan 56. OVERLEDEN: H. C. van Pel, 58 jr., echtfgenote van H. A. Tervoort, Tromp straat 6 rd., IJmuiden; A. M. Welzel, 77 jr., Italiëlaan 40, Beverwijk; C. van Amersfoord, 63 jr., echtgenote van A. Kwaak, De Noostraat 101, IJmuiden. GEBOORTE- VERLOVINGS HUWELIJKS KAARTEN VOORHEEN FIRMANT DRUKKERIJ „NUKO" OOSTERDUINWEG 31, IJMUIDEN - TEL 2029 Da drukbar dia ar tavana yvoont, ook 'aavonds geopend In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatie aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publikatie zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of initialen). De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopte De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. Jarenlang ben ik abonné op qw blad en dagelijks" spel ik hef van voor van ach ter,. Zo nu en dan verwondert het mij wèli eens dat men 'zo klakkeloos iets neerschrijft. Ik bedoel hier het artikeltje over „De kapelmeester van het enige muziekkorps op de fiets ter wereld" .Erbij" van zaterdag j.l. Niet over het eerste gedeelte ik spreek met kennis van zaken daar ik een jaar of zeventien bij dat korps dien de want wat „Flip", onze Borstlap met zijn korps presteerde was uniek. Wel vraag ik mij af waar het laatste gedeelte vandaan komt. In de eerste plaats was de oprichting van het eerste wielerkorps niet in 1920 maar in 1909 Geleidelijk kwamen er vier compagnieën Te weten de eerste in Nieuwersluis, de tweede in Zutphen, de derde in Breda, en de vierde in Assen;-per divisie een com pagnie. Tijdens de mobilisatie 1914-1918 kwamen er vier compagnieën bij. In mei 1922 werden de vier compag nieën in Den Bosch, verzameld tot een bataljon, dat later uitgroeide tot een re giment. J. BLOKKER, Haarlem. In uw blad van woensdag 3 augustus jl. komt het artikel: „Portugal, drie rustige oorlogen" voor. Daarin wordt gezegd, dat de Nigeriaanse advocaat Bola Igi een re de gehouden heeft op de veertiendaagse conferentie van de Wereldraad van Ker ken te Genève, welke rede één van de hoogtepunten van het congres genoemd wordt. Hierover het volgende: 1. Ige pre dikte de weg der revolutie. 2. Hij be schouwde daarbij „China als enige moge lijkheid van keuze. Dit geeft toch wel iets te denken over de communistische gezindheid van Afri kaanse politici en van de Wereldraad van Kerken. 3. De vele miljoenen welke Amerika en Europa gewoon maar geven zijn blijkbaar niet van veel belang. 4. „Na zoveel eeuwen van mensonteren de slavenjacht." Ik zou niet gaarne één cent geven voor elke slaaf, die heden ten dage door Afri kanen gehouden wordt. IR. D. VAN DER SLEESEN, Overveen. Vaders, moeders en al diegenene, die evenals ik geschokt zijn door de repor tages over Vietnam, waar wekelijks door de halsstarrigheid der grote mogendhe den vele mensen sterven; Vaders, moeders en al diegenen, die evenals ik ontsteld zijn door de foto's van kreperende kinderen, radeloze moe ders: taferelen, die doen denken aan het Hirosjima na de atoombom van 6 augus tus 1945: LOOP NIET VOORBIJ aan dit onnnodige leed, sta er nu eens wel bij stil al is het niet zo prettig en be sef, dat er iets moet gebeuren, dat er iets KAN gebeurenl! Ik roep u op het volgende te doen: Schrijf een brief gericht aan president L. B. Johnson, stop deze in envelop, ge frankeerd met een postzegel van twintig cent en stuur deze naar: Secretariaat Actie Brief Johnson, Flevoplein 15, Haar lem. U hoeft deze brief niet in het Engels te schrijven, want op het secretariaat worden al uw brieven tegelijkertijd en met een begeleidend schrijven in het En gels naar president Johnson gestuurd. Indien u. als weldenkend mens, met mij van mening bent, dat al die moord partijen onzinnig zijn, doe dan die kleine moëfte en 'heb de voldoening, dat u ge daan hebt wat u kon. Ik geloof zeker, dat mijn vertrouwen in u niet beschaamd zal worden en dat u zult helpen deze actie te doen slagen opdat „men" in Amerika eindelijk beseft op de verkeerde weg te zijn. Mevr. C. RADSTAAKE-GEISLER Voorschoten. Met verbijstering heb ik kennis geno men van het voorstel der regering om de toelage voor de koningin te verhogen van 2,5 miljoen gulden tot 5,2 miljoen per jaar. Voeg daarbij de vergoeding voor de prins de prinsessen en hunne echtgenoten en nog een extra bedrag voor het onderhoud der paleizen, dan wordt het totale bedrag meer dan 7 miljoen gulden per jaar. Verder schijnt het Koninklijk Huis nog 800.000 gulden te ontvangen uit de op brengst der kroondomeinen. Uit recente gegevens blijkt dat het in komen van het Nederlandse vorstenhuis ver uitgaat boven dat van de andere mo narchieën zoals België, de Scandinavische landen en Griekenland, die gemiddeld ..slechts" twee miljoen ontvangen. Zelfs koningin Elizabeth van het veel grotere Engeland komt niet hoger dan 4 miljoen. Het koninklijk huis is het rijkste van alle Europese vorstenhuizen. In uw blad las ik, dat het vermogen meer dan twee miljard gulden bedraagt, hoofdzakelijk be legd in onroerend goed en buitenlandse le ningen. Het rendement hiervan laat zich gemakkelijk berekenen op 100 miljoen per jaar. Als ik stel dat we een tijd tegemoet gaan van bezuiniging, verhoging van in directe belastingen en dat de beloofde verlaging der inkomsten- en loonbelasting voorlopig niet door zal gaan, dan komt het mij onbegrijpelijk voor, hoe de re gering dit aan de Nederlandse bevolking en dus de belastingbetalers zal kunnen verkopen. Bovendien steekt dat alles wel schril af tegen de wijze waarop de loon politiek wordt behandeld. Men denke slechts aan het gemillimeter bij de vast stelling der lonen bij de C.A.Ö.: De monarchie wordt in Nederland wel heel duur betaald. Enfin, we zullen het wel merken aan ons belastingbiljet. J. BINSMA, Haarlem voer groter. Men ziet dahlia's, Segetums, Statices, Zinia's; ook neemt de aanvoer van asters toe met bevredigende prij zen. De kaschrysanten hadden moeite om tot de twee gulden per bos te komen hoewel voor enige schaarse soorten nog wel meer werd betaald. Groot is de aan voer van lelies, maar hier dreigde een terugslag in de prijzen. En die terugslag is dan ook gekomen, vooral bij rubrum was nog al iets van prijs af en kocht men de beste takken voor ten hoogste 75 cent. Ook de andere lelies waren iets in prijs gedaald. De aanvoer van potplanten is niet groot. De handel had geen reden tot klagen. De prijzen lagen goed. sunart de kunst- nijverheids- afdeling van WONINGINRICHTING BEVERWIJK Vanavond vertrekt van Schiphol een achttal vrijwilligsters van de katholieke werkende jongeren (KWJ) via Frankfort naar Zambia. Acht meisjes in de leeftijd van 24 tot 30 jaar zullen in de plaatsen Lubwe en Kashikishi hun medewerking verlenen aan een sociaal-medisch project. De groep bestaat onder meer uit de verpleeg sters A. M. M. van Staveren uit Heems kerk, de kinderverzorgster C. M. Jansen uit Santpoort en de kraamverzorgster H. Q. M. Pennings uit De Zilk. Alleen koningin Juliana en prins Bern- hard zullen bij de opening van de Staten- Generaal op dinsdag 20 september in de Ridderzaal op een troon gezeten zijn. Prin ses Beatrix, prins Claus en de prinsessen Margriet en Christina zullen in de zaal jatsnemen op een der eerste rijen. JVlr. Van Vollenhoven, die de plechtigheid iiv de Ridderzqal waarschijnlijk als genodigde zal meemaken, krijgt een plaats elders in de zaal. De Rijksvoorlichtingsdienst deelt mee, „dat deze nieuwe plaatsindeling, gezien de omvang van de koninklijke familie, voor de komende jaren zal blijven gelden". De gemeente Amstelveen heeft onlangs 16.000 schadevergoeding geëist van de ouders van 22 kinderen die een schade ter grootte van dit bedrag hadden aange richt in twee, inmiddels afgebroken leeg staande woningen. Maar gisteren stuurden B. en W. de betrokken ouders een brief, waarin zij meedeelden dat zij de hun ge presenteerde rekening niet behoeven te betalen. Van ieder van hen had de ge meente 740 gulden en 91 cent gevorderd. Het college schrijft in de brief dat het de kwestie, mede naar aanleiding van de protesten van de ouders, opnieuw beke ken heeft. Bij de beslissing van de scha devergoeding af te zien hgeft het feit dat de kwaliteit van de twee door de kinde ren beschadigde woningen veel te wen sen liet, een belangrijke rol gespeeld. B. en W. stellen in hun brief echter nadruk kelijk dat uit het politie-onderzoek is ge bleken dat de kinderen de schade werke lijk hebben aangericht en dat volgens het Burgerlijk Wetboek ouders aansprakelijk zijn voor schade die hun kinderen aan richten. PROTESTANTSE BEGRAFENIS VERENIGING AANSPREKER J. MEIJER Fazantenlaan 3 - tel. 4576 - IJmuiden-O Begrafenissen en Transporten door het gehele land Dealer voor qemeente Velsen v/h „Kennemer Garage" N.V Kennemerlaan 224-226, IJmuiden Telefoon 02550 - 4324/6238

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4