Getuigen van koken eigen Jehova potje 4v „De val van Berlijn", Franse documentaire op AVRO-scherm Aanvulling van de top bij de tennissers nog een moeilijke zaak VANAVOND Kijkers verontwaardigd Groot tentendorp in Amsterdam voor bezoekers van congres Vestzaktheater met twee premières De „Proms" via radio en televisie Karin Kent moet rust houden Okker en Hajer in de finale Fischer en Spasski aan de leiding in Santa Monica NRU bundelt zendtijd VPRO Ook tweede Blue Diamond trouwt ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1966 7 (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Amsterdam heeft er deze week een groot kam peerterrein bij. Een gebied van ruim vier hectare, gelegen op de Ring- spoordijk in Amsterdam-Zuid, is in gericht voor meer dan 1.400 caravans en tenten, die vijf dagen lang door 700 mensen bewoond zullen worden. Deze accommodatie is echter niet vol doende om alle deelnemers aan hef mammoetcongres van de Jehova's Getuigen, dat van 17 tot en met 21 augustus in het RAI-gebouw wordt gehouden, te huisvesten. Loosdrechts Jazzconcours op radio en televisie Kijkers en luisteraars Russisch orkest ook van de partij De radio geeft zondag De radio geeft maandag T elevisieprogramma Challenge Mondial vóór uitdaging aan Koeperman De afgelopen weken zijn bovendien tal van Amsterdamse wijken huis na huis bewerkt met het verzoek bedden te ver huren aan congresgangers. De hotels en pensions zitten in die zomermaanden al propvol. Op dit ogenblik heeft de con gresleiding de zekerheid dat er vooor meer dan 10.000 mensen een slaapplaats is. Tezamen met te verwachten geloofs genoten uit Amsterdam en „forensen" wordt er rekening gehouden met een be zoek van 15.000 mensen en op de laatste dag van het congres zelfs van 20.000. In het gloednieuwe kantoorgebouw in Amsterdam-West waar het Nederlandse hoofdkwartier van de Jehova's Getuigen is gevestigd, werkt een ploeg van tien tallen mensen al enige maanden aan de voorbereiding van het congres. In een kaartsysteem zijn de namen te vinden van 3500 vrijwilligers, uit alle delen van het land, die een deel van hun vakan tie hebben opgeofferd om tijdens de bij eenkomsten, allerlei karweitjes te doen. Er is werk te over voor timmerlieden en elektriciens, slagers en typisten, koks en schoonmakers, buffetbedienden en bordenwassers. Maaltijden Voor het Rai-gebouw is het congres een unicum. Congressen van 7 tot 9.000 bezoekers zijn geen uitzondering, maar 15.000 congressisten tegelijk heeft men nog niet binnen de muren gehad. En men was niet weinig verbaasd toen de congresleiding alle diensten, die de Rai gewoonlijk verricht, zoals inrichten en schoonhouden van de hallen, verkoop van consumpties en verstrekken van diners, afwees. „Ons congres mag geen geld kosten. Alle onkosten moeten wij bestrijden in de winst, die wij maken in ons eigen restau rantbedrijf", aldus de heer J. H. D. To- lenaar van de congresorganisatie. „Wij bouwen onze eigen keuken in de noord- bal, kopen de lëvens'middelen zelf in en hebben 750 vrijwilligers voor het berei den en het verstrekken van d,e maaltij den. Daarnaast zullen 850 mensen zich be lasten met de distributie van verfrissin gen". Op de dag voorafgaande aan de ope- Nederland 1: Vanavond zendt de AVRO het derde programma uit van de serie „Weekend", waarin weer onderwer pen van allerlei aard aan de orde komen. Men ziet onder andere iets over het hout hakkerskamp van de ANWB, interviews met Enny Mols-de Leeuwe die onlangs uit Amerika is teruggekeerd, met de wielrenners Jacques Anquetil, Poulidor en Jan Janssen, iets over het hoe en waarom van de testplaat die men vóór elke tv-uitzending op het scherm ziet, voorts als gebruikelijk een bioscooppre mière, mode en een weerbericht. Het programma wordt geproduceerd door Lex de Rooi en Mieke Benda. De presentatie berust weer bij Ria Bremer en Koen Verhoeff. Na het journaal zendt de AVRO het tweede deel uit van een international orgelprogramma van klassieke, jazz-, mu sical- en showmelodieën. De avond wordt afgesloten met het programma „Carrou sel van Carrell". Nederland 2: Na het nieuws en de Bill Dana-show wordt een Italiaans amuse mentsprogramma uitgezonden, getiteld „Buona Sera". De Duitse Kessler-twee- ling en het Italiaanse tienerzangeres Rita Pavone zijn de belangrijkste sterren in dit programma. Hierna ziet men nog een film uit de serie „Hong Kong" getiteld: „Parelbloem". ZONDAG Nederland 1. Laat in de middag wordt een kerkdienst uitgezonden vanuit de Ne derlands Hervormde kerk van Den Hoorn op Texel, 's Avonds ziet men in het voor programma onder andere de film „On deraards" onder regie van Kees Hin. Be trekkelijk weinig mensen zijn op de hoog te van de kennis en de ervaring die nodig zijn om de voor onze economie onmisba re vloeibare en gasvormige delfstoffen te ontdekken, op verantwoorde wijze naar het aardoppervlak te brengen en verder te transporteren. Na een aflevering uit de serie „De laatste vijf minuten" zendt de VARA een reportage uit van de finale van het Jazzconcours in Loosdrecht. Nederland 2: Na een aflevering van „De Zweedse Gouvernante" zendt de NTS een film uit, waarin het baby-olifantje Niok de hoofdrol speelt. Het dier wordt gevangen in de oerwouden van Cambodja nabij de ruïnes van de oude boeddhis tische tempel Angkor Vatt. Een klein jongetje ontfermt zich over het olifantje en voedt het op. Als later de dorpsoudste zich laat verleiden het dier te verkopen stelt de jongen alles in het werk om Niok terug te krijgen. De opnamen zijn in de oerwouden gemaakt met medewerking van de dorps bewoners van Angkor Vatt. De NTS zendt voorts een film uit over de Engelse aris tocratie onder de titel „De club". Het is een reportage waarbij men voor het eerst in de geschiedenis iets te zien krijgt van het Engelse clubleven in de exclusieve Reform-Club in Pall MalL ning komen de Jehova's Getuigen zelf hun gas- water en elektriciteitsleidingen aan leggen, bouwen een podium met toneelac commodatie en plaatsen een batterij kook- ketels en buffetten. Op papier is berekend, dat de keuken per uur 4000 complete maaltijden zal kunnen verstrekken. Er is ook berekend, dat als zo'n maaltijd van aardappelen groenten, vlees en een toe spijs voor 1,75 wordt verkocht, er nog een paar dubbeltjes op wordt verdiend, waarmee andere kosten kunnen worden bestreden. Speciale werkploegen plaatsen stoelen en banken voor de congresgangers en een leger van 350 man heeft al instructies ontvangen voor het regelen van het ver keer in de hallen, het geven van inlich tingen en het verwijzen naar toiletten, buffetten en e.h.b.o. Aan het eind van iedere dag pakken 200 man bezems en dweilen en maken het gebouw schoon. Doop in zwembad Het programma van het congres, dat het motto „Gods zonen der bevrijding" heeft gekregen, bevat een groot aantal lezingen, muziek, samenzang en het op voeren van enige in beeld gebrachte bij belverhalen. Voor de doopplechtigheid biedt het RAI-gebouw geen accommodatie. De afdeling „onderdompeling" heeft ech ter maatregelen getroffen om vrijdag morgen alle doopkandidaten met bussen naar het „Zuiderbad" te vervoeren. Het congres van de Jehova's Getuigen is voor iedere belangstellende toeganke lijk. Op de laatste dag zal de bijeenkomst vooral op de belangstellenden zijn gericht. De heer R J. Engelkamp spreekt dan over het onderwerp „Wat heeft Gods ko ninkrijk sinds 1914 in stand gebracht?" In het hoofdkwartier liggen niet minder dan 350.000 strooibiljetten gereed, die tij dens het congres in Amsterdam worden verspreid om op de sluitingsdag zoveel mogelijk mensen te trekken. Britse t.v.-kijkers hebben gepro testeerd tegen het televisieprogram ma „Exit 19", dat de BBC onlangs uitzond. De reacties waren gericht tegen een „bedscène", waarbij Mau reen Safhill (21) en Jack Bond (28) hun sexuele problemen - in bed liggend bespraken. De kijkers namen geen genoegen met deze dia loogvorm, er kennelijk niet bij stil staand dat het allemaal maar theorie was. (Van onze correspondent) DEN HAAG Onder de talrijke do cumentaires, die door televisiestations in vele landen over het ontstaan en de on dergang van Hitiers derde rijk zijn ge maakt, verdient de Franse produktie over „De val van Berlijn", geregisseerd door Frédéric Rossif, bijzondere aandacht. De AVRO zendt deze unieke documentaire maandagavond van 21.20-22.10 uur uit, via Nederland 2. Hitier beloofde in 1933 aan de inwoners van Berlijn: „Over tien jaar kennen jul lie je eigen stad niet meer." Het zou twaalf jaren duren, en niet de Duitsers, maar de Russen zouden het bewerkstelli gen. Hitiers toekomstbeeld kwam in ne gatieve zin uit. Na twaalf jaren Nazi-be wind ging Berlijn in vlammen op en werd één rokende puinhoop. Frédéric Rossif heeft deze laatste periode tot onderwerp van zijn documentaire gemaakt. Het authentieke filmmateriaal is voor namelijk afkomstig uit de nazi-archieven zelf en is voortreffelijk van kwaliteit. Het begin van de documentaire toont de zege tochten en de brallende toespraken van Hitier en het hysterische enthousiasme van de Berlijners, die hun Führer onder confetti en rozen bedelven. Maar in fe bruari 1945 gaan de inwoners van de Duit se hoofdstad begrijpen, dat Berlijn front- stad is geworden en er maakt zich een enorme paniek van hen meester. Hitier, die is ondergedoken in de Führerbunker, onder het gebouw van de Rijkskanselarij, geeft opdracht jongens en mannen (van de Hitlerjugend en de Volkssturm) van wapens te voorzien. Van dit slecht bewa- AMSTERDAM Vrijdag opent het Am sterdamse Vestzaktheater het toneelsei zoen met de première van twee stukken „Guernica" en Pick-niek te velde, beide van de Spaans-Franse auteur Arrabal, onder regie van Wim Burkunk. Het stuk „Guernica", waarvoor de auteur inspiratie vond bij het gelijknamige schilderij van Picasso, is ook in zijn aan kleding en regie geheel afgestemd op dit beroemde schilderij. Bij het Vestzakthea ter dat zich dit seizoen meer dan tevo ren toelegt op het toneelexperiment zijn voor dit seizoen geëngageerd :Conny Fran ken, Ingrid Fleury, Mieke Geurts, Topsy Langereis, Beb de Leeuw, Ed Bollmann, Arno Guldemond en Vincent Hamel. De directie word gevoerd door Wim Bur kunk. Morgen 14 augustus wordt de finale gehouden van het Loosdrechts Jazzcon cours. De VARA-radio en -televisie zal aandacht aan dit concours besteden. Mor genavond wordt op de televisie van 22.15- 22.45 uur via Nederland 1 een reportage van het concours uitgezonden, terwijl maandagavond 15 augustus de finale in het programma „Jazzmagazine" in z'n geheel herhaald wordt. Deze radio-uit zending duurt van 23.00 tot 23.35 uur. Een jury zal uitmaken wie de prijswin naars in de categoriën oude en nieuwe stijl zullen zijn. De finalisten van de ca tegorie oude stijl zijn: The Green River Jazz Band en The Harbour Jazz Band, beide uit Rotterdam en The Swincopaters uit Den Haag. In de groep nieuwe stijl zijn als finalisten gekozen Orkest 1966 en het trio The Jazz Relations, beide uit Amsterdam en het Kwintet Joop Hen driks uit Breda. pende en ongeschoolde leger, dat het stadsgarnizoen moet vormen, blijven maar zeer weinigen over. Als de krank zinnig geworden Hitier samen met zijn echtgenote Eva Braun zelfmoord pleegt, breekt de ban en generaal Weidling kon digt enkele dagen later de onvoorwaarde lijke capitulatie af. Met groot vakmanschap js de tegenstel ling in beeld gebrachl tussen het ver woeste Berlijn van 1945 en de moderne stad van vandaag, waarin goedgeklede burgers langs de van luxe artikelen voor ziene etalages slenteren. De band met het verleden blijkt uit een fragment uit Pe ter Weiss „Die Ermittlung", waarin een acteur over de door de nazi's bedreven misdaden zegt: „Wij hebben allemaal ge weten waarom het ging." DEN HAAG. Op 1 augustus waren bij de dienst luister- en kijkgelden 2.275.506 televisietoestellen aangegeven tegen 2.255.737 op 1 juli. Het aantal gere gistreerde radiotoestellen bedroeg op 1 augustus 2.700.920 tegen 2.699.841 op 1 juli. Traditiegetrouw zullen radio en tv weer aandacht besteden aan de „Proms" die ieder jaar in de Londense Royal Albert Hall gespeeld worden. Voor het eerst in de geschiedenis van deze 73 jaar oude muziek-manifestatie speelt een niet-En- gels orkest mee, namelijk het Moskous Radio Orkest onder leiding van Gennadi Rozjdestwenski. Er worden onder andere werken van Rachmaninov en Tsaikowski gespeeld. De VARA-radio zal vijf concerten ge heel overnemen (waaronder het slotcon- cert van het BBC Symfonie Orkest onder leiding van Sir Malcolm Sargent). Het zesde concert wordt uitgezonden in sa menwerking met de VPRO. Ook de AVRO zal twee concerten via de radio uitzen den. De data van de radio-uitzendingen is als volgt: woensdag 17 augustus, vrijdag 19 augustus, zondag 21 augustus, woens dag 31 augustus. De zaterdagen 3 en 10 september, donderdag 15 september en zaterdag 17 september het slotconcert. Alle concerten beginnen om half acht 's avonds en worden direkt gerelayeerd uit de Londensy Royal Albert Hall. AMSTERDAM Karin Kent, het jonge sterretje dat veel succes heeft de laatste tijd, blijkt, toen zij haar enkel verzwikte bij repetities in de VARA-studio enkele dagen geleden ernstiger verwond te zijn geraakt dan aanvankelijk werd veronder steld. Röntgenfoto's hebben uitgewezen, dat er'een beentje in haar voet van het rech terbeen is gebroken en dat zij een scheur in haar enkel heeft opgelopen. De orders van de dokter zijn tot 22 augustus abso lute rust en daarna zes tot acht weken in loopgips. Dit nare bericht van de dok ter betekent, dat Karin Kent niet naar Engeland zal gaan, zoals in haar voor nemen lag. De halve finales van de nationale ten niskampioenschappen, die vrijdag voor een talrijk publiek in de broeihitte van de Mets-kuip werden gespeeld, hebben duidelijk aangetoond, hoe zwak het mo menteel gesteld is met het Nederlandse herentennis. Tom Okker mocht nog zo loom over de baan slenteren en nog zo veel dropshots laten lopen, Niek Fleury door de KNLTB al enige tijd gepousseerd als veelbelovende newcomer kon hem in het geheel geen tegenstand bieden (6-1, 6-2, 6-4). Jan Hajer pakte de zaken te gen de 23-jarige Hagenaar Eddie Knol in het begin wat energieker aan, maar bij hem kwam jn het begin van de derde set een alarmerend gebrek aan conditie voor de dag, die het einde van de partij zowaar een spannend karakter gaf: 6-2, 6-2, 7-5. Na deze gebeurtenissen zal de KNLTB er wel meer dan ooit van over tuigd zijn dat 'n traning met de linker hand, zoals deze winter heeft plaatsgehad op den duur funest is voor het spelpeil. Indien de conditie van Jan Hajer in dit tempo achteruit blijft lopen en daar is alle kans op nu de Eindhovenaar op het punt staat een sportinstituut te ope nen wordt het zelfs twijfelachtig of Nederland bij de Davis-Cupwedstrijden van volgend jaar naast Okker een repre sentatieve tweede man zal weten op te stellen. Niek Fleury en Eddie Knol lij ken in elk geval vooralsnog niet in aan merking te kunnen komen. Fleury presteerde het in één set acht dubbele fouten te slaan en Eddie Knol produceerde een tweede service die de tweede service van Trudy Groenman in slapte evenaarde. Toch bracht de als zes de geplaatste Knol het er beter af dan Fleury dié als vierde in de loting was gezet. De Hagenaar had voldoende (bij voetbaltraining opgedane) conditie om spel te blijven geven. Terwijl Hajer al moeizamer begon te lopen, kwam hij in de derde set zelfs met 3-0 voor. Een korte periode van herstel bracht de Eind- hovense sportleraar op 5-3, waarna hij bij 5-4 een matchpoint verknoeide met een onmogelijk harde veeg, die uitging. Knol zag zijn kans. Hij doorbrak de ser vice van Hajer op love voor 5-5 en had zelfs drie gamepoints voor 6-5. Met enig geluk handhaafde Hajer zich echter. Hij kreeg bij 6-5 een tweede matchpoint, richtte daarbij langdurig en produceerde één van zijn allerhardste canonball-ser- vices. „Kijk, ik wist in welke hoek Jan Hajer de bal bij die gelegenheden slaat", vertelde Knol na afloop. Met een prachti ge reflex speelde hij de bal terug, hield daarna een smash en scoorde in tweede instantie met een passeerslag. Hajer pro duceerde prompt een dubbele fout, maar maakte deuce met een smash en een af makende volley en won de partij met een hoge ïbb over dè backhand, die Knol to taal miste. Direct na afloop vertrok Ha jer naar Eindhoven om daar de laatste hand te leggen aan de massageruimten van zijn instituut, dat een week na de na tionale wordt geopend. Zondag keert hij naar de Metsbanen terug voor de finale tegen Okker. Er zijn maar weinigen, die hem enige kans op succes geven. Eén moment was typerend voor de ge hele finale van het damesdubbelspel El- ly Krocké-Betty StöveTrudy Groenman Els Spruyt die door eerstgenoemden met 7-5, 6-4 werd gewonnen. Halverwege de eerste set belandde een mislukte return van Els Spruyt halfhoog in het voorvak van de tegenpartij. Trudy Groenman zag het, rende naar voren knielde bij het net HILVERSUM I 402 m. 8.00 Nws, sportmededelingen, postduivenbe- richten en soc. lied. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer. (9.00 sportmedede lingen en postduivenberichten). 9.45 Geeste lijk leven. 10.00 Gram.muz. 11.00 Voordracht. 11.15 Gram.muz. 12.00 Orkestmuz. 13.00 Nws. 13.07 De toestand In de wereld. 13.20 Carrousel. 15.05 Hersengymnastiek. 15.30 Moet u 'ns horen. 16.15 Ensemble. 16.30 Sportrevue. 17.00 Dansmuziek voor tieners 17.30 Heksen en zo 17.50 Nws. 18.05 Ma rathon: sportrep. 18.30 Chansonprogr. 19.00 De universiteit in een veranderende wereld. 19.15 Utrechts houtblazerstrio. 19.40 De min ste uwer broeders. 20.00 Nws. 20.05 Wiener Festwochen 1966. 21.35 Cabaretprogr. 21.55 Muziek uit de Nederl. Antillen en Oosten rijk. 22.25 Honkbalweek 1966 Haarlem. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 22.55 Gram.muz. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 8.00 Nws. 8.15 Gram.muziek. 8.30 Hoog mis. 9.30 Gram.muz. 9.45 Nws. 10.00 Her vormde kerkdienst. 11.00 Vraag en antwoord. 11.10 Oecumenisch nws. 11..15 Verzoekpla- tenprogr. 12.30 Nws. 12.37 Buitenlands com mentaar. 12.50 Muziekprogr. 13.50 De uit stapjes van Mijnheer Brougek, opera. 15.00 Marathon: sportrep v.d. Haarlemse Honk balweek 1966. 16.30 Gram.muziek. 17.00 Ge- ref. kerkdienst. 18.15 In Frankrijk reiken Rome en Zwingli elkaar de hand. 18.30 Men sen. 18.45 Kerk veraf en dichtbij: interviews en commentaren. 19.00 De Open Deur. 19.30 Geestelijke liederen. 20.00 Nws. 20.07 Reflex: bespiegeling over leven en samenleven. 20.15 Verzoekplaten. 21.10 Voordracht. 21.20 Pavil joen: muzikaal vakantiememorandum. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Epiloog. 22.45 Holland Festival 1966. 23.55 Nws. HILVERSUM III. 240 m. en FM-kanalen. 9.00 Nws. 9.02 Pyamissimo: muziekprogr. 10.00 Nws. 10.02 Varianto. 10.40 Instr. kwin tet. 11.00 Nws. 11.02 Muziek Mozaïek. 12.00 Nws. 12.02 Gram.muz. 12.30 Ankara - Ma drid: Voor de buitenlandse arbeiders. 13.00 Nws. 14.02 Rome - Athene: voor de buiten landse arbeiders. 14.32 Gram.muz. 15.00 Nws. 15.02 Loco: een progr. zonder motief. 16.00 Nws. 16.02 Platenprogr. 17.00 Nws. 17.02 Oude grammofoonplaten. 17.30 Gram.muziek. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Muz. 12.55 Programma overzicht en SOS-berichten. 13.00 Nws. 13.20 Uitzending voor de soldaten. 14.00 Nws. 14.03 Opera- en Belcantotoncert. 15.00 Gevar. mu ziek en sportberichten. 18.30 Godsd. uitzen ding. 19.00 Nws. 19.40 Muz. 20.00 Muz. progr. 21.00 Concert. 23.00 Klassieke muziek, 23.55 Nws. HILVERSUM I 402 m. 7.00 Nws, ochtendgymnastiek en soc..lied. 7.23 Gram.muziek. 7.30 Van de voorpagina. 7-35 Gram.muziek. 8.00 Nws. 8.10 Gram.muz. 9.00 Operettemuz. 9.35 Waterstanden. 9.40 Metropolitiek. 10.00 Voor de huisvrouw. 11.00 Nws. 11.02 Omroeporkest. 12.00 Orgelspel. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Marinierskapel der Koninklijke Mari ne. 13.00 Nws. 13.10 Actualiteiten. 13.20 Gram.muz. 3.35 Instr. sextet. 14.00 Wikken en wegen. 14.15 Grepen uit de muziekge schiedenis, lezing, 14.50 Gram.muz. 16.00 Nws. 16.02 Sociëteit Zestig minuten voor bo ven de zestig,. 17.00 Oude liedjes. 17.15 Licht orkest. 17.40 Jazz. 18.00 Nws. 18.15 Actuali teiten. 18.25 Instr. trio. 18.45 Promenade or kest. 19.20 Dansorkest. 19.50 Ten zuiden van de Rio Grande. 20.00 Nws. 20.05 Dicht bij huis: vakantieprogr. 21.00 Revolutie in Ni geria. 21.25 Gram.muz. 21.40 Boeketje ro mantiek: chansonpr. 22.05 Sopraan en ba riton. 22.30 Nws. 22.40 Eventueel SOS-be richten. 22.45 Actualiteiten. 23.00 Jazz. 23.35 Voordracht van gedichten. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.20 Gram.muz. (7.30 Nws). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.10 Gram.muziek. 8.13 Gram.muz. 8.30 Nws. 8.32 Gram.muz. 9.00 Verzoekplatenprogr. voor de zieken. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gram.muziek. 10.30 Theologische etherleer gang. 11.05 Gram.muz. 12.00 Touringclub: nws, informaties en berichten voor buitenl. gasten. 12.22 Voor boer en tuinder. 12.27 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Transistor: progr. voor vakantie gangers. 14.00 Promenadeorkest. 14.40 Gram. muz. 15.40 Bijbeloverdenking. 15.30 Gram.mu ziek. 16.40 Ned. hobo kwartet. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Instr. kwartet. 17.50 Overheidsvoorlichting. 18.00 Koor met orkest. 18.20 Gram.muz. voor tie ners. 18.50 Musette-orkest. 19.00 Nws. 19.10 Radiokrant. 19.30 Geestelijke liederen. 20.00 Orgelspel. 20.30 Fondant bij de koffie. 21.00 Kapel van de Koninklijke Luchtmacht. 21.20 Gram.muz. 22.15 Avondoverdenking 22.30 Nws en herh. SOS-berichten. 22.40 Boekbe spreking. 22.50 Pianorecital. 23.30 Gram.muz. 23.55 Nws. HILVERSUM III. 240 m. en FM-kanalen. 9.00 Nws. 9.02 Platenprogr. 10.00 Nws. 10.02 Actualiteiten. 10.05 Platenprogr. 11.00 Nws. 11.02 Actualiteiten. 11.05 A'dam 66: muziek progr. met rep. 12.00 Nws. 12.02 Actualitei ten. 12.05 Holl. plaatjes. 13.00 Nws. 13.02 Ac tualiteiten. 13.05 Muziekprogr. 14.00 Nws. 14.02 Actualiteiten. 14.05 Platenprogr. 15.00 Nws. 15.02 Actualiteiten. 15.05 Klik: 16.00 Nws. 16.02 Actualiteiten. 16.05 Tienershow. 17.00 Nws. 17.02 Actualiteiten. 17.05 Verzoek- VOOR ZATERDAG NEDERLAND I 16.00 Sportpaporama: Nationale tenniskam- pioensch. Scheveningen. 17.00 Voor de kin deren. 19.00 Nws. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Weekend. 20.00 Journaal. 20.20 Internationa le orgelparade. 20.50 Route 66: T.V.-film. 21.40 Carrousel van Carrell. 22.40 Journaal. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Bill Dana Show. 20.25 Buona sera. showprogram'ma. 21.15 Hong Kong, T.V.-film. 22.05 Epiloog. 22.10 Jour naal. VOOR ZONDAG NEDERLAND I 17.00 Doopdienst Ned. Hervormde kerk op Texel. 19.00 Bijbelvertelling. 19.06 Jogi Bear, 19.30 Onderaards, documentaire over aard olie en aardgas. 20.00 Journaal. 20.05 Sport in beeld. 20.30 De laatste vijf minuten, TV- film. 22.15 Jazzconcours Loosdrecht 1966. 22.45 Journaal. NEDERLAND II 19.30 Voor de jeugd. 19.55 Muzikaal inter mezzo. 20.00 Journaal. 20.05 De Zweedse gou vernante, TV-film. 20.30 Niok. TV-film. 21.15 Rep. over de High Society in Engeland. 22.00 Sport in beeld. 22.15 Journaal. VOOR MAANDAG Nederland I 11.00 Eucharistieviering St. Dominicuskerk Athy (Kildare), Ierland. 19.00 Nws. 19.01 Klaas Vaak. 19.06 Kenmerk: informatieru briek gezamenlijk kerken. 19.35 Flipper. 20.00 Journaal. 20.20 Alles de lucht in, speelfilm. 22.05 Socutera. 22.10 Een bezoek aan de Con go, documentaire. 22.40 Jornaal. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Mr. Magoo, 20.05 Extra special Zigeunerklanken. 20.35 En direct de la Camarque, documentaire rep. 21.20 De val van Berlijn, docmentaire over opkomst en val van Berlijn. 22.10 Jornaal. platen voor patiënten en personeel van een ziekenhuis. 12.00 Nws. 12.03 Amusementsmuziek. 12.08 Landbouwkroniek. 12.15 Muziek. 12.55 Pro gr. overzicht en SOS-berichten. 13.00 Nws. 13.20 Voor de soldaten. 14.00 Nws. 14.03 Opera- en Bclcantoconcert. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muziek. 18.00 Nws. 18.03 Orgelrecital. 18.30 Katholieke godsd. uitzending. 19.00 Nes. 19.40 Jeugd musiceert. 20.00 Concert. 22.00 Nws. 22.15 Amusementsprogr. 23.00 Gevar. muziek. 23.55 Nws. 24.00 Voor de zeelieden. en hield het racket boven haar hoofd. Betty Stöve had een heel veld voor zich om te smashen. Maar de klap, die zij gaf belandde precies op het racket van Trudy. De bal sprong zijdelings weg: punt voor Groenman-Spruyt. Toch waren de momenten, dat het inzicht zegevierde over het geweld, te gering om Trudy Groenman en Els Spruyt j:e helpen hun titel te prolongeren. Betty Stöve plaatste later haar smashes met wat meer over leg en dat gaf uiteindelijk de doorslag. Lang zal deze finale echter niet in de herinnering voortleven. Uitslagen kwartfinales gemend dubbel spel: Betty Stöve-Van EysdenJudith Sa- lomé-Scholtz 6-2, 6-1; Lidy Jansen Venne- boer-Fleury—Jenny RidderhofArends 6-3, 3-6, 6-1; Groenman-Okker—Bakker- Kasten 6-1, 6-4; Krocké-Van Gelder Suurbeek-Soeters 6-3, 8-6, 6-3. De Amerikaanse Bobby Fischer is ln het Piatigorski schaaktoernooi in Santa Monica in Californie gelijk gekomen met de Rus Boris Spasski. De leiders in dit toernooi hebben tien punten. Op de derde plaats volgt de Duitser Unzicker, die 8'/» punt heeft behaald. Fischer won gisteren van de Argentijn Najdorf en van Larsen (Den.), die zijn afgebroken partij zonder verder te spe len gewonnen gaf. De Nederlander Don- ner verloor van de Hongaar Portisch in slechts negentien zetten. Spasski speelde remise met Ivkov (Joegoslavië). Un zicker en Reshevsky (V.S.) eveneens, Pe trosjan (Rusl) en Larsen braken hun partij af. De stand is na zestien ronden: Fischer en Spasski 10 pnt., Unzicker 8Vz, Najdorf en Reshevski 8, Larsen, Petrosjan, Por tisch 7% plus een afgebroken partij, Don- ner 6 en Ivkov 5 plus een afgebroken partij. Zondag spelen Fischer en Spasski tegen elkaar. De Challenge Mondial, het damtoernooi waarvan de winnaar het recht krijgt we reldkampioen Isar Koeperman tot een tweekamp uit de dagen, zal van 27 augus tus tot 11 september in het Franse Ales worden gehouden. Aan het toernooi zul- IbiS de Vóllende hammers deelnemen: Tsje- golew en Andreiko (beiden Rusland), Sij- braryjs, Nederland), A. P. Michel (Hai ti), Reiman (Tsjechoslovakije), Kuyken (Zwitserland), Agliardi (Monaco), Demes- maecker (België), Saletnik (Italië) en de kamüioen van Frankrijk die nog niet be kend is. Het deelnemen van de Italiaan se kampioen Saletnik is nog onzeker. Eventueel zal hij worden vervangen door Laporta. (Van onze RTV-med.ewerkster) AMSTERDAM. Naar verluidt zal de NRU, die zich thans bezighoudt met de nieuwe verdeling van de radio-zendtijd voor de periode van 1 oktober 1966 tot 1 mei 1967, de over de gehele week in kleine delen verspreide zendtijd van de VPRO bundelen. De NRU motiveert dit besluit door er op te wijzen, dat ver snippering onmogelijk kan leiden tot een goede programma-opbouw en -coördi natie. Ook de andere omroepverenigingen zullen, zij het in veel mindere mate, hier en daar een veer moeten laten. De VARA zal een stuk van de zondagochtend moe ten afstaan en dit gaat dan naar de AVRO. Het IKOR krijgt voortaan op een der radiozenders drie aaneengesloten uren zepdtijd, de TROS krijgt drie uren zendtijd per week, gelijkelijk te verdelen over de drie Hilversumse netten. Wat de VPRO bytreft: door het samen voegen van de korte uitzendingen zoals de dagopeningen en de morgenwijdingen is de kans groot, dat deze rubrieken ver dwijnen. De VPRO heeft altijd zeer veel waarde gehecht aan deze, over de ge hele week verspreide stichtelijke minuten, temeer daar bijne uitsluitend deze uitzen dingen het karakter van de VPRO tot uit drukking brachten. Ofschoon er nog geen commentaar van VPRO-zijde te verkrij gen was. neemt men in Hilversum aan, dat de VPRO tegen het NRU-besluit pro test aantekent en in beroep gaat bij mi nister Vrolijk. GRONINGEN Zaterdag 17 septem ber behoort het vrijgezellenbestaan van „Blue Diamond"-partner Riem de Wolf (22 jaar) voorgoed tot het verleden. Riem stapt dan met de lieftallige Deense Jane Borch Christensen (23) in het huwelijks bootje. Broer Ruud ging hem hierin al voor, toen hij ongeveer een jaar geleden met een charmante Mexicaanse levens partner in het huwelijk trad. Het huwelijk tussen Riem en Jane wordt in de Deense hoofdstad Kopenha gen. waar Jane vandaan komt, gesloten. „Ze hebben elkaar via correspondentie vriendschap leren kennen", wist broer Ruud te vertellen. „Riem en Jane (ze is secretaresse) schrijven elkaar al tien jaar. Ze is al enkele malen in Nederland ge weest om kennis te maken en de taal te leren. Die heeft ze al aardig onder de knie."

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7