California Stags hebben de beste kans op eindzege in honkbalweek Nederlandse nederlaag in uitverkocht stadion Werper Colborn formidabel Sittardia is niet zwak constateerde De Visser Jan Janssen in oranje trui na weinig boeiende ploegentijdrit T rainers toto-tips JIM COLBORN GING HEVIG TE KEER TEGEN DE NEDERLANDSE SLAGMENSEN DSS kan kampioen softbal worden Amerikaan speelt voor Flamingo's O A S jjfe Iw m f rif* r* -1 Ni m,-*** Stiles van het veld gestuurd Overweldigende belangstelling Damclubs spelen om nationale titel O'Brien heroverde wereldrecord Inzet; trip naar IJKSTRA WËÈÈm ifife cu ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1966 9 a—1. A ange slagen jti J» f- i. v, %w f 'jpm f v f V W 1»* L it 4 M l Grote Prijs van Nederland in Zandvoort gestart tV De Visser (Telstar) De Vos (RCH) Peeman Haarlem Klijn (EDO) (Van onze honkbalmedewerker) In een uitverkocht honkbalstadion hebben het Nederlands team en de California Stags vrijdagavond een uiterst spannende en attractieve wed strijd gespeeld. De inzet was de beste kans op de eindzege in de derde Haar lemse honkbalweek en na een spannende wedstrijd bleken de Amerikaanse studenten de sterksten: met 74 bleven de jongens van dr. Arce in de meerderheid. Alle bewondering overigens voor het Nederlands team van Howard Fetz en Charles Urbanus dat wederom bewees knappe wedstrijden te kunnen spelen tegen sterkere tegenstanders. Dr. Arce had Jim Colborn vrijdagavond op de heuvel gezet en de 19-jarige Jim vestigde een 3 sl.- record in de Haarlemse honkbalweek 1966: niet minder dan 21 tegenstan ders schakelde Colborn uit en alleen Simon Arindell wist een van zijn worpen vol te raken. De homerun van Arindell bracht in de eerste helft van de zesde innings de spanning terug, want de 41 achterstand die Nederland op dat moment had, werd genivelleerd: 44. Daarna moest Rob Hoffmann, die wederom een knappe wedstrijd wierp, maar enkele tactische fouten maakte, nog tweemaal een homerun toestaan. De uitgestoken hand rechtsbe hoort toe aan coach Howard Fetz, de linker aan Simon Arindell, die Nederlands enige homerun gister avond sloeg. Arindell sloeg de bal voor vier honken met twee spelers op de kussens. De stand werd 44. Zondag 14 augustus wordt voor de hoofdklasse softbalt de belangrijke wed strijd DSSBloemendaal gespeeld. Aan vang 12.00 uur, terrein Kleverlaan. Bij winst voor DSS betekent dit de landsti tel voor de ploeg van coach Verzeylberg. Bij een eventueel kampioenschap zal DSS recipiëren tussen 19.30 en 20.30 uur in de „Schuilenburght" aan de Klever- parkweg. De California Stags openden in de tweede innings de score. Nadat Rob Hoff mann in de eerste innings alleen maar een honkslag van Bob Beek kreeg te in casseren, werden de Stags in de volgende slagbeurt agressiever: Pearson Cotton en Jim Gardiner gaven honkslagen en Cot- jton scoorde de eerste Amerikaanse run na een korte tik van Jenkins (10). Jim Colborn kreeg 4 w., waarna tweede- honkman Dave Wegne met een honkslag voor 20 zorgde, daar Jim Gardiner scoorde. In de eerste drie innings kreeg Neder land weinig kans tegen Colborn, die geen enkele tegenstander op het tweede honk zag verschijnen. Alleen Hudson John bereikte het eerste honk na een mooie honkslag. Ook Hoffmann bleef meester van de situatie. In de eerste helft van de vierde innings kwam Nederland op een gelukkige wijze aan een tegenpunt: met drie honken bezet Van Dungen Gre- novius, gaf een honkslag, Richardson werd geraakt en ook Julio Hazel gaf een hit kreeg Simon Arrindell van Fetz de opdracht een stootslag te geven. Ar rindell miste echter, maar de thuisstor- mende Van Dungen Grenovius had geluk dat catcher Jenkins de bal liet schieten: In de vijfde innings zorgde de kleine Dave Wegner voor een sensatie: hij sloeg zeer onverwacht een homerun en het was 3-1. Nederland leek even aangeslagen en dank zij drie fouten kon Bob Beek voor 41 zorgen. Het antwoord kwam snel: in de zesde Nederlandse slagbeurt werd Hamilton Richardson ten tweeden male geraakt door een worp van Colborn en Hudson John bereikte via een spectacu laire slagbeurt de honken met 4 w. Julio Hazel, sinds kort de favoriet van het publiek, sneuvelde, waarna Simon Ar rindell naar de plaat kwam. De Sparta- speler die deze week niet in topvorm is als slagman, maakte het vertrouwen dat coach Feitz in hem stelde, echter waar •n hij sloeg een fraaie homerun (44). Colborn leek even de kluts kwijt, maar herstelde zich direkt In de gelijkmakende slagbeurt sloeg derdehonkman Jim Gardiner een home run en dit bezorgde zijn ploeg een 54 voorsprong. In de zevende Nederlandse leek Colborn zijn overheersende rol te verliezen, hoewel hij viermaal 3 sl. wierp: eerst sneuvelde Hoffmann, daarna kreeg Ruben Leyssner 3 sl., maar deze speler bereikte het honk door een foutje van catcher Jenkins. Ook Van Dungen Gre novius kreeg 3 sl., maar de Antillianen Richardson en John kregen 4w. Met volle honken bezorgde Colborn Hazel echter 3 sl. en de Nederlandse kansen gingen verloren. Vanaf dat moment kwam Colborn door viermaal 3 sl. en een fraai dubbelspel niet meer in gevaar. Hoffmann moest in de zevende innings aan midvelder Mike Williams nog een homerun toestaan en daar Dave Wegner op de honken stond, werd het hierdoor 4. Ton ter Neuzen wiérp de laatste innings voor Nederland en hij kende geen (Van onze sportredactie) Flamingo's speelt vanavond een oefen wedstrijd tegen DED op het veld van de r.-k. l.t.s. aan de Berlagelaan. Daarin zal een 22-jarige Amerikaan bij de Haar lemse basketbalclub debuteren. Het is Steven Powell, die zich in Bennebroek heeft gevestigd, na drie jaar in Duits land te zijn geweest. Powell heeft in de Verenigde Staten in •en sterk highschool-team gespeeld, dat van de Framingham highschool (Massa- chusettes) en daarna in een topteam in Duitsland. Doordat hij met een Neder landse vrouw gaat trouwen, zal hij zich vestigen in Bennebroek. Inmiddels heeft Flamingo's de verster king van een andere Amerikaan, Bob Estovillo, die voor de Haarlem Nicols honkbalt, voor het komende seizoen la ten afweten. Estovillo zal na het honkbal seizoen enige tijd naar Engeland en Ame rika gaan en dus zeer onregelmatig kun nen spelen. Zowel Estovillo als Flamin go's heeft daarom afgezien van een bas ketbaloptreden. De Amerikaan zal vol gend honkbalseizoen waarschijnlijk wel weer voor de Nicols spelen. moeilijkheden. Colborn werd winnende werper met 2145, Hoffmann wierp in zeven innings 627, Ter Neuzen in 1 innings 200. Nederland maakte drie fouten, de Stags één. Hudson John was met .500 de beste Nederlandse hitter, Dave Wegner blonk uit bij de Stags met .667. Politie verscheen te paard op het honkbalveld om al te opdringerige toeschouwers te verwijderen. Het was druk, maar spelen onder onge wenste omstandigheden, publiek op het veld, was er niet bij. Austria heeft gisteravond met 5-2 een vriendschappelijke wedstrijd tegen Man chester United gewonnen. Nobby Stiles werd van het veld gestuurd wegens een overtreding tegen rechtsbinnen Sara. De wedstrijd werd gespeeld in Oostenrijk. s S s «X De belangstelling voor de tiende wed strijd bleek overweldigend. De eerste be langstellenden waren drie Rotterdamse jongens die al om drie uur 's middags in het honkbalstadion zaten. Voor half acht was de hoofdtribune volledig bezet en daarna werd het dringen. Hoewel de or ganisatoren zeker niet te veel kaarten had den verkocht, bleven veel toeschouwers met een kaartje voor een zitplaats staande. Speaker Dik van Rijn probeerde de mede werking van de zittende mensen te krijgen, maar het reeds zittende publiek verleende die medewerking jammer genoeg niet. Jammer, want nu waren enkele honderden gedwongen de wedstrijd onder bijzonder ongunstige omstandigheden te volgen. Toen de loketten voor de tribunes werden gesloten, ontstond er een run op het loket waar staanplaatsen te koop waren. In dat houten hokje zat de heer De Zwaan sr. met nog duizend kaarten. Enkele seconden later lag de heer De Zwaan echter met hok en kaarten en al op de grond. Na een vluch tig herstel werd de kaartverkoop hervat en zodoende kon vrijdagavond een record aantal bezoekers van 7500 worden geno teerd. Aan de wedstrijden om het clubkamv pioenschap dammen van Nederland, die 10 september beginnen, zullen de volgen de verenigingen deelnemen: Joseph Blan kenaar (titelhouder) en Gezellig Samen zijn) (beide Amsterdam), Constant (Rot terdam), Residentie Damgenootschap (Den Haag), Leidse damvereniging (Lei den), Ons Genoegen (Utrecht), Excelsior (Den Bosch) en Huizum (Leeuwarden). (Van onze sportredactie) Trainer De Visser heeft het woensdag avond zelf vastgesteld: „Sittardia is niet Telstar (uit tegen Sittardia): Stuy; Bakker, Kort, Althoff en Bielkus; Van Wijk en Van Egmond; Boontjes, Bond, Cleeren en Clement. RCH (uit tegen Holland Sport): keuze uit Van der Meeren, Croes, Pi- rovano, Koning, Nanai, Van Doesse- laar, Van Wooning, Honout, Fransz, Maslo, De Goede, Hendriks en Meijer. Haarlem (thuis tegen NOAD): Pa- ternotte; Wentink, Koster, De Boer en Smit; Peijs en Kruyer; Robert, Hoe ben, Peters en Couperus. EDO (uit tegen VVV): Amama, Dis- selköter, Witkamp, Van der Putten' en De Looze; Van der Zon en Hup; Bos dijk, Burke, Spiers en Slisser. (Van onze sportredacteur) Jan Janssen keek strijdlustig in het rond op het circuit van Zandvoort, waar gistermiddag het „kruim" van de inter nationale profrenners bijeen was. Voor dat hij met zijn mede-Pelforthwerkne- mers op de fiets stapte voor de ploegen tijdrit over 43 km verklaarde hij: „ik zal ze de KNWU eens even laten zien, wie ze thuis laten. Ik zal sportief wraak nemen". Janssen zette zich aan het hoofd van De Muer's broodrijders en joeg Braspenninx, Izier, Monti, Anglade en Schleck in de snelste tijd over het cir cuit, waarom heen zich slechts enkele duizenden kijkers geschaard hadden. De ploeg Pelforth won de weinig boeiende ploegenkoers in 2-39.41. Jacques Anquetil, die in populariteit werd overtroffen door Janssen en Van Looy kon met zijn Ford-formatie (Den De Australische zwemmer Ian O'Brien heeft zijn wereldrecord op de 110 yards schoolslag terug. De Australiër, die bijna 2'/« jaar het record met een tijd van 1 min. 8.5 sec op zijn naam had staan, maar het 6 augustus moest afstaan aan de Oostduitser Egon Henninger, die in Leipzig tot 1.08.4 kwam, zwom vrijdag tijdens de spelen van het gemenebest in de finale de afstand in 1 min 8.2 sec. Reeds eerder tijdens deze spelen in King ston verbeterde O'Brien het wereldre cord van Henninger op de 220 yards schoolslag. Hartog, Hugens, Stablinski, Van de Kerck- hove en Everaert) slechts naar de twee de plaats reiken (2.41.03). De Solo's met Van Looy en Post legden beslag op de derde positie (2.42.12). De Cabaleroploeg ploeg was de beste Nederlandse équipe Pellenaars ontbreekt in dit driedaagse- cricus, dat vandaag in Etten-Leur en mor gen in Simpelveld optreedt in 2.45-39. Henk Peters, Cor Schuuring en Piet Steen voorden finishten met hun makkers als zevende, nog voor Marcier (met Pou- lidor). Jan Janssen wipte met Anglade in de laatste ronde nog even weg en verover de daarmee volgens plan de leiderstrui. Echtgenote Cora kon haar man op de kleurenfilm nemen in de oranje trui, die hem door organisator Kurt Vyth om de schouders werd gehesen. Vyth liet geen teleurstelling blijken over 't geringe aan tal toeschouwers. Hij hoopt z'n wielereve- nement om de Grote Prijs van Nederland in Brabant en Limburg financieel sluitend Dat Janssen deze driedaagse gaat win- te kunnen maken. nen lijdt eigenlijk geen twijfel. Zijn naam als winnaar werd al voor de start van het „toernooi" genoemd, zeker na de af faire met de KNWU. Voorafgaande aan de wedstrijd voor de profs reden de amateurs een koers over 50 km. Leen de Groot was de snelste van een kopgroep van tien man. De ac tiefste renner van het veld was ongetwij feld Fedor den Hertog. Van verscheide ne uitlooppogingen was hij de animator. Hij trachtte aan het slot met een solo aleen weg te komen, maar hij werd in gelopen. De uitslag was: 1 Leen de Groot 1 07.06 (met tijdbon.); 2 C. Zoontjens, 1.0716 (met tijdbon.); 3 R. Hoogerland, 1.07.26 (met tijdbon); 4 Las West 1.07.36; 5 Nol Kloosterman zwak". De Visser constateerde het met de gedachten aan de eerste competitie wedstrijd, die zijn Telstar zou spelen te gen dit Sittardia. De Velsense trainer was aanwezig bij de oefenwedstrijd, die Sittardia op 0-0 hield tegen het Duitse Köln. RCH start een klasse lager dan Telstar met een wedstrijd tegen Holland Sport, ook uit. EDO, weer een klas la ger, debuteert in de competitie 1966/67 met een ontmoeting in Venlo tegen VVV. Haarlem is al toe aan de tweede wed strijd in het nieuwe seizoen. NOAD komt op bezoek. De Visser gaat naar Sittard met het elftal, dat de oefenwedstrijd tegen Hol land Sport binnen tien minuten besliste (2-0). Dat team krijgt te maken met een Sittardia, waarin de hoofdrol wel zal zijn weggelegd voor jeugdige international Wllly Dullens, maar waarin de bijrollen goed zijn toebedeeld aan doelman Vogels, achterspelers Custers, Brulls en voor hoedespeler Cebinac. Haarlem zal waarschijnlijk niet te ma ken krijgen met de jeugdige en goede doelman Vqn Straaten van NOAD. Deze oud-international van het UEFA-elftal, heeft zijn contract met de Tilburgse club nog niet verlengd, omdat hij meent te zijn tegengewerkt in de transferperio de. Het overleg tussen beide partijen is echter nog gaande. Haarlem heeft Kruyer en Couperus in het eerste elftal. Peters verliet de half- plaats om in de voorhoede te komen en plaats vrij te maken voor Kruyer. Op links krijgt hij naast zich Couperus, die terug is van vakantie. Worst en Van Haaren waren degenen, die hun plaatsen moesten afstaan. RCH zal het in de uitwedstrijd tegen Holland Sport, zaterdagmiddag niet gemakkelijk krijgen. Bij de Racing is ook nog geen eensgezinde stemming over de samenstelling van het eerste team, reden waarom dertien spelers zijn geselec teerd. Holland Sport, dat dit seizoen ge traind wordt door Van der Hart, haalde zoals bekende de belangrijkste aanwin sten uit ADO's reservekring, Van Vianen, Aardse en Verlangen. EDO's trainer Klijn zag het elftal deze week al in grote lijnen voor zich, zoals het tegen VVV zou spelen. Helemaal zeker van de opstelling van Van der Zon was hij echter nog niet. De Beverwijker is nog niet zo lang van vakantie terug en dat laat zich kennen in zijn conditie, die nog niet helemaal gunstig is. Tegenstander VVV deed wei nig opvallende dingen op de transfer markt, nadat het besloot het begrip terug keer naar het amateurisme voorlopig nog uit de mogelijkheden te schrappen, al gaf de financiële positie alle aanleiding die terugkeer te overwegen. VVV degradeer de vorig seizoen uit de eerste naar de tweede divisie. ZEILEN. De Zweed Andersson, die van het begin af aan de leiding heeft gehad, is wereldkampioen geworden in de OK- jollen, om welke titel de afgelopen dagen is gezeild op het Veersemeer. z.t.; 6 Theo v. d- Kort z.t.; 7 L. v. Scha len z.t.; 8 P. Barendregt z.t.;9 G. Koel z.t.; 10 Fedor den Hertog 1.07.39; K. Balk 1.07.53; 12 Harrie van Piere z.t-; 13 To ny Barten z.t.; 14 Zomer z.t.; 15 B. Evert- sen; 19 Ted Blom z.t-; 31 Jan Serpenti z.t. (Van onze sportredacteur) Ook in het nieuwe voetbalsei zoen dat morgen in alle hevig heid weer begint willen wij onze lezers een totoprognose aanbieden. In voorgaande jaren lieten wij elke week andere sportieve figuren hun kijk op de komende wedstrijden geven. Dit jaar hebben wjj de prognose rubriek in een andere vorm ge goten. Wij hebben een toto competitie op stapel gezet tussen de oefenmeesters van de vier semi-profclubs uit dit gewest: Telstar, RCH, Haarlem en EDO. Elke week wordt het behaalde puntenaantal aan ieders totaal toegevoegd. Wie aan het einde van het seizoen als de beste „voorspeller" uit de bus komt de meeste punten heeft behaald krijgt van de directie van onze bladen een aantrekkelijke voetbaltrip aangeboden voor twee personen. De trip gaat naar Engeland, naar de cupfinal. Reis- en verblijfkosten zijn voor rekening van onze krant. De oefenmeesters, die een gooi naar de voetbaltrip gaan doen, zijn: De Visser (Telstar), Klijn (EDO), Peeman (Haarlem) en De Vos (RCH) In deze rubriek willen wij hen even voorstellen, voor zover dat nodig is. De Visser, die dit jaar voor het eerst bij Telstar werkzaam is, heeft zijn opleiding op het CIOS in Over- veen ontvangen. Na het behalen van het ClOS-diploma werd De Visser eerst jeugdtrainer van het Rotterdamse Sparta en tenslotte hoofdtrainer van het eerste team onder de managers Neville en Thomson. Na zeven jaar werd hij geëngageerd door DFC, dat hy naar de eerste divisie bracht. En nu ii hij dan bij Telstar. Aangezien hoofdtrainer Van der Pijl van RCH geen interesse heeft in de voetbaltoto wendden wij ons tot hulp-trainer Puck de Vos, die graag de kans op een boeiend reisje .V, Puclc de Vos wil wagen. De Vos heeft 20 jaar voor het eerste team van RCH ge speeld, waarin hij een betrouwbare kracht als stopper was in de defen sie. Sinds drie jaar assisteert De Vos die het C-diploma van de KNVB heeft, als hobby bij de training van RCH. Oefenmeester Peeman van Haar lem, die zijn opleiding ook aan het CIOS kreeg, waar hij nu docent is, gaat Haarlem voor het tweede jaar coachen. Hij heeft meer volmachten gekregen en ook meer armslag. Hij ziet hoopvolle perspectieven in zijn vernieuwde ploeg. De gloednieuwe trainer van EDO, Klijn, heeft ook al het CIOS met succes doorlopen. Drie jaar ge leden behaalde de Amsterdammer, die brandmeester in de hoofdstad is, zijn grote KNVB-oefenmeesters- diploma. Voordat Klijn bij EDO kwam had hij de technische'leiding bij de Volewijckers. De prognoses luiden (resp. van De Visser, De Vos, Peeman en Klijn): SittardiaTelstar Sparta—PSV MVV—Willem II DWS—DOS TwenteGo Ahead NACFeijenoord ElinkwijkAjax XerxesGVAV ADOFortuna CambuurDen Bosch V olewij ckersRBC NECVolendam DFCZwartemeer 1 1 2 3 1 3 2 1 2 2 2 2 2 1 2 1 1 1 3 3 3 3 3 3 1 1 1 1111 ZIE ONZE ETALAGE RUCANOR HONKBALMATERIAAL voor sport en camping Gen. Cronjéstraat 101 - Telefoon 53381

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 9