WERPER GARY JONES BEDWONG MILITAIREN Bayonets geen obstakel voor Stags op weg naar toernooi-overwinning Nederlandse ploeg had tien innings nodig tegen Curacao Voldoening Eerste landskampioenschap voor softbalteam van DSS Black Lody zorgde in Alkmaar voor een verrassende zege Ijks^ra - uitgeroepen tot beste pitcher - TRIOMF VOOR SLIMME COACH BILL ARCE DE BESTEN SPORTIEF BEZIEN Weer drie wereldrecords zwemmen SC Haarlem stelde zich veilig Onbedreigde triomf voor formatie van Verzeylberg J MAANDAG 15 AUGUSTUS 1966 11 "N Ripperda klopte Shell in langdurig duel All Star-selectie Waterskikampioenschap op de Bosbaan Ter echt De prijzen die wethouder Voskuilen zondagavond voor de All Star-wed strijd uitreikte, werden als volgt ver deeld: Teamprijzen: Eerste prijs: California Stags; Tweede prijs: Nederlands team. Persoonlijke prijzen: Beste werper: Gary Jones (California Stags); Beste slagman: Mike Williams (Stags); Waar devolste speler: Dave Wegner (Stags). Persoonlijke prijzen voor Neder landse spelers: Beste werper: Herman Beidschat; Beste slagman: Wilfred Pieters; Waardevolste speler: Hamilton Richardson. (Van onze honkbalmedewerker) Zaterdagmiddag hebben de Amerikaanse studenten in een van de vlotste wedstrijden van het toernooi beslag gelegd op de eindzege. De California Stags versloegen de Augsburg Bayonets met 40 na een overigens weinig interessante wedstrijd. De Bayonets kregen geen vat op het werpen van Gary Jones en ook Pete Thomson had er aardig de wind onder: de Stags gaven zeven honkslagen, waaronder drie homeruns. Weinig spectaculaire momenten dus. Ook het weer heeft zijn stempel op deze wedstrijd gedrukt: het was benauwd in het honkbalstadion. Na twee homeruns van Chuck Iverson en een van Bob Beck was het toernooi beslist en waren de Stags de onbetwiste winnaars: alleen het Nederlands team slaagde er eenmaal in de ploeg uit Californië een nederlaag toe te brengen, de rest van de wed strijden werden onbetwiste zeges voor de studenten van dr. Arce. /VWVWWVWWWWWWVWVWWWVWWWVWVWVVWWWVWVVWVWWWWWWWWWWWIIWWWWWVVWWXWWWWWWWWWWW De start van de California Stags was zaterdagmiddag niet erg voorspoedig. De tik van de eerste militair die aan slag kwam, werd in het midveld gemist en toen bleek dat de Stags nog lang niet ze ker van de overwinning waren: er werd uiterst nerveus gespeeld, maar werper Jones hield de thuisplaat schoon. In de gelijkmakende eerste innings profiteerden de Stags van twee Amerikaanse veld- fouten en Bob Beek scoorde de eerste run van de wedstrijd. Bob Beek zorgde ook voor de tweede run door in de derde innings een homerun te slaan. De derde Haarlemse honkbalweek is ten einde. Rond 45.000 mensen hebben in de afgelopen negen dagen de wedstrijden bijgewoond. Een aantal dat aanzienlijk hoger had kunnen zijn, als het weer wat meegewerkt had. Desondanks kan het Sportweek Comité met voldoening terug zien op deze week. Voor de eerste maal in de Haarlemse honkbalweek-geschiede- nis zullen de organisatoren er financieel niet uitspringen. Dat is jammer, maar niet onoverkomelijk. Het tekort is niet te wijten aan verkeerde organisatie, maar aan omstandigheden. Ook ditmaal hebben de organisatoren veel geleerd. De All Starwedstrijd die zondagavond werd gespeeld, leverde een overduidelijk bewijs dat men als afslui ting van een Haarlemse honkbalweel iets anders zal moeten zoeken. Desnoods een wedstrijd tussen twee uitgenodigde ploe gen, maar geen All Star-wedstrijd meer. 2000 toeschouwers hebben zondagavond de teleurstelling van hun leven gehad bij het aanschouwen van deze match die met 9-4 door de All Stars werd gewon nen. Echte All Stars verschenen er niet. Wat bijv. te denken van het feit, dat Richardson ook op de plaat heeft gestaan? Tijdens deze honkbalweek is een ieder duidelijk gebleken dat als het Nederland se team een reële kans wil maken zijn kansen op sportief verantwoorde wijze te kunnen verdedigen, er andere maatre gelen nodig zijn dan die tot nu toe ge nomen zijn. Zowel van KNHB-zijde als van de kant der organisatoren is dit ingezien en de volgende honkbalweek- waarschijnlijk in 1968 met deelname van het Japanse team kunnen wij een week verwachten, waarin het Nederlands team als volwaardig partner wordt beschouwd. Tijdens de derde Haarlemse honkbal week hebben de toeschouwers goed honk bal kunnen zien. Jammer genoeg weinig spectaculair honkbal, maar daar kan nie mand wat aan veranderen. Het peil, waarop de wedstrijden stond, was hoog. Bij dit toernooi heeft het publiek zich geweerd. Het spijt ons te moeten consta teren dat de reacties van het publiek nogal eens ongepast waren. Dat in iede re wedstrijd „de underdog" tot favoriet werd gekozen, leek in het begin van de week een navolging van het Engelse sportpubliek, dat hierin uniek is. Verde re vergelijking ging echter mank, omdat waardering voor de overwinnaars slechts schaars tot uiting kwam. Bovendien was de wijze, waarop de scheidsrechters tij dens hun optreden door het publiek wer den bejegend, ver beneden peil. Wij heb ben bewondering voor de manier waar op de Nederlandse scheidsrechters die deze week buiten hun normale werkzaam heden om alle dertien wedstrijden hebben geleid. Natuurlijk hebben zij fou ten gemaakt, maar percentagegewijze gezien zeker niet meer dan de spelers. Werper Gary Jones had veel last van de warmte, maar groeide weer naar gro te hoogten: in de laatste vijf innings be reikten nog slechts vier Baynonets de honken. Met de prachtige cijfers 16-4-2 werd hij een sterke winnende werper. De Stags bouwden hun 2-0 voorsprong nog uit door twee homeruns van Chuck Iver son, waarna de jongens van dr. Arce feest konden gaan vieren. De 2500 toe schouwers gaven de jonge Amerikanen een welverdiend applaus. De laatste wedstrijd van de Haarlemse honkbalweek ging tussen het Nederlands team en Curacao en deze wedstrijd die van weinig belang meer was voor de eindstand, werd een prestige-kwestie. De Antillianen waren graag naar de West teruggekeerd met een overwinning op het Nederlands team op hun debet, maar zover is het niet gekomen. Nadat de wedstrijd eerst zaterdagavond verre gende, werd het zondagmiddag een span nende, maar weinig boeiende wedstrijd, die in de tiende innings werd beslist door een homerun van Hudson John die twee runs opleverde en de score van 3-3 naar 5-3 tilde. Herman Beidschat begon niet al te overtuigend, maar finishte bijzonder sterk. Sam Jacobs, de troef van Curacao kreeg in de zesde innings last van zijn arm en moest zich laten vervangen door Er- rolSuarez. Behalve John sloeg ook Ha milton Richardson voor Nederland een homerun, terwijl Wilfred Pieters voor Curacao zijn derde homerun sloeg. Curacao opende in de tweede innings de score, toen Herman Beidschat nog niet geheel op temperatuur bleek. Gilbert Naaldijk opende met een honkslag en stal het tweede honk, waarna Stanley Martha en Sam Jacons door vrije lopen de kussens vulden. Een infield-hit van Marcel Brigitha stelde Naaldijk in staat de score te openen. Met Roy van de Dungen Grenovius op de honken sloeg Hamilton Richardson in de derde innings een homerun en Nederland leidde met 2-1. In de gelijkmakende innings zorgde Pieters voor zijn derde homerun in dit toernooi en daar Joseph Mafina op de honken stond, leidde Curacao met 3-2. Het duurde tot de vijfde innings eer Nederland gelijk kon maken. Roy van de Dungen Grenovius kwam door een velderskeus op de honken, stal het twee de honk en kwam thuis op een honkslag van Julio Hamel (3-3). Jacobs moest een innings later worden vervangen, niet om dat hij in moeilijkheden kwam. maar omdat hij last kreeg van zijn arm. Beid schat bleef daarentegen op volle kracht draaien en kwam niet meer in moeilijk heden. Na negen innings was de stand nog steeds 3-3, ook al omdat Suarez als relief-pitcher goed voldeed. Voor de eer ste maal moest er verlengd worden en al in de eerste extra-innings viel de be- De prijs voor de meest waardevolle speler in de Haarlemse honkbalweek was voor Wegner dian de California Stags, die hier zijn prijs in ontvangst neemt uit de handen van wethouder Voskuilen van Haarlem. Bill Arce op de schouders van de spelers, die met hem als coach win naars werden in de honkbalweek. De zwemwedstrijden tijdens de Empire- games in Kingston zijn in een apotheose geëindigd. In het 55 yards bad van Kingston waren het opnieuw de Australiërs die domineer den en drie wereldrecords veroverden door Ian O'Brien op de 110 yards school slag, 1 min 08.2 sec; door Kathy Wein- wright op de 440 yards vrije slag, 4 min 38.8 sec en de 4x110 yards wisselslag es tafetteploeg met een tijd van 4 min 03.2 sec. Een praktisch foutloos spelend SC Haar lem heeft zich in de uitwedstrijden tegen CTC verzekerd van het behoud van het eerste klasserschap. Met Lablans als goe de werper en veldwerk, dat praktisch foutloos was, werd CTC aanvallend aan banden gelegd. SC Haarlem zelf oefen de in de eerste en tweede innings aan slag dusdanige kracht uit, dat de Hage naars kansloos werden. In de eerste in nings kwam de Sportclub met 1-0 voor, en die voorsprong werd een innings latei- uitgebreid tot 4-0. CTC kwam nog wel te rug tot 4-1 en met een andere werper werd SC Haarlem aan slag vervolgens in getoomd. Ook CTC kwam echter niet aan scoren toe, althans niet voor de laatste slagbeurt, toen SC Haarlem de voorsprong al tot 5-1 had vergrootè CTC scoorde toen ook niet meer dan één punt. (Van een honkbalmedewerker) Ripperda heeft in de honkbalderdeklas- se zijn ingelaste wedstrijd tegen Shell na tien innings met 12-10 gewonnen. Na een 1-0 voorsprong keek Ripperda na drie innings tegen een 1-3 achterstand aan. Shell was ook in de laatste innings nog aan de leiding, 10-8, maar met reeds één uit scoorde Siem Bakker 10-9 en zowaar kwam Ripperda nog gelijk. Twee honkslagen en evenveel stootslagen van Polfliet en Jonkhoff waren voldoende om Ripperda aan de 12-10 zege te hel pen. Ed WiedijK was met vier uit zes de beste hitter en blonk ook als velder uit. slissing: met Hamilton op de honken sloeg Hudson John toen een homerun (5-3). Herman Beidschat werd winnende wer per met 13-4-9 in tien innings, Suarez verloor met 2-3-3 in 4 2/3 innings. Bei de ploegen maakten drie fouten. Voor Curasao noteeerdn Brigitha, Hartina en Pieters een slaggemiddelde van .400. Julio Hazel was met .400 de beste Neder landse slagman, terwijl Wil Meyer met een honkslag als pinch-hitter 1.000 liet aantekenen. De eindstand van het toernooi luidt: California Stags 610, Nederland 68, Augsburg Bayo nets 64, Curagao 62. De volgende spelers werden door de vier managers in het AU Star-team gekozen: de werpers Thomson (Bayonets), Jacobs (Curagao), Suarez (Curagao), Beidschat, Ter Neuzen en Hoffman, de achtervan- gers: Narman (Bayonets), Pieters (Cura sao) en Crouwel, eerste honk: Jacobs (Curagao), Hudson John, tweede honk: Baker (Bayonets), Gumbs (Curacao), derde honk: Gilbert Naaldijk (Curagao), kortestop: Gibson (Curagao) en Van de Dungen Grenovius, linksveld: Metz (Ba yonets), Brigitha (Curagao), midveld: Richardson, rechtsveld: Phil Pender (Ba yonets), John en Pieters (Curagao). De Noordeuropese waterskikampioen schappen zullen zaterdag en zondag 18 september op de Amsterdamse Bosbaan worden gehouden. Waterskiërs uit Finland Zweden, Noorwegen, Denemarken, Groot- Brittannië, Ierse Vrijstaat, West-Duitsland en de Benelux nemen deel aan de titel strijd. Op genoemde dagen zal op de Bos baan eveneens de nationale individuele en clubkampioenschappen worden geho- den. De wedstrijden gelden tevens als een generale repetitie voor de Europese kam pioenschappen, die in 1967 op de Bosbaan worden gehouden. (Van onze softbalmedewerker) De strijd in de hoofdklasse is gestreden. DSS, van het begin van de competitie bo ven aan de ranglijst, heeft er in de wed strijd tegen Bloemendaal geen twijfel over laten bestaan, de sterkste ploeg te zijn. Voor het eerst in de geschiedenis ging de titel verdiend naar de ploeg van coach Verzeylberg. Ook onderaan de rang lijst viel de beslissing. Vodo SC, dat in het verleden zo gewedijverd heeft voor de in stelling van de hoofdklasse, kan na de ne derlaag tegen Onze Gezellen de laatste plaats niet meer ontlopen. In de degrada tiewedstrijden zal de Haagse ploeg het vermoedelijk moeten opnemen tegen Ter rasvogels. Ondanks het gure weer bestond voor de wedstrijd DSS-Bloemendaal een grote be langstelling. Hoewel van goede wille heeft Bloemendaal geen ogenblik DSS kunnen bedreigen. Scoringskansen hebben de Wit ten nauwelijks gehad. DSS, traag gestart, kreeg in de tweede innings kansen toen de honken volstroomden na een fout op een slag van Ans Kroon, een infield-hit van Marja van der Veldt en een vrije loop van Jeanet Lacourt. Een daverend twee- honkslag van Wil Hurkmans deed de DSS- schare opveren. De 2-0 voorsprong werd een innings later nog verder uitgebreid. Dinie Zwanenveld begon met een honkslag en kreeg al snel gezelschap op de honken van Ans Kroon en Jeanet Lacourt, die gretig konden profiteren van zwek veld spel aan Bloemendaalzijde. Hoewel de DSS slagploeg op werpster Jetta van 't Land niet tot grootse slag prestaties kwam, zorgden de korte slagen voor voldoende verwarring. Drie keer vel derskeus zorgden voor evenveel runs, al vorens de laatste nul viel. Pas in de vijfde innings moest werpster Ineke van der Veldt aan Bloemendaal een honkslag toestaan. Deze honkslag van Ol- ga Burga werd tevens de inleiding tot de enige Bloemendaalse run. Een fout na een tik van Marjan Vijver deed de no-run zege verloren gaan. Aanvallend liet ook DSS het in de reste rende innings afweten. Kennelijk waren de gedachten van de meeste speelsters reeds bij het kampioensfeest. In de laat ste slagbeurt verzette Bloemendaal zich nog even fel. Bij twee nullen kwamen de Bloemendaal hitsters nóg even los. Het was echter Ineke van der Veldt zelf, die met drie slag de wedstrijd beëingide en de vreugde bij DSS deed oplaaien. Zonder twijfel komt DSS de titel toe. Het afgelopen seizoen heeft Verzeylberg getoond over de meest constante ploeg te beschikken. Dat DSS zich dit seizoen in 'n grote belangstelling heeft mogen verheu gen, bleek niet alleen na de wedstrijd, maar ook 's-avonds op de receptie van de landskampioenen, waar velen lovende woorden met felicitaties vergezeld deden gaan. HHC theoretisch nog titelgegadigde, on dervan van Storks geen tegenstand. Ener zijds blunderde 't veldwerk van de Haag se meisjes geweldig. Bij 16-0 in de zeven de innings kon de Haagse ploeg de twij felachtige eer redden. Onze Gezellen voltrok in Den Haag het vonnis over Vodo SC. Scheen Vodo SC bij een 3-0 achterstand bij het ingaan van de vierde innings nog kansen te hebben, toen echter werd alle hoop de bodem ingesla gen. Wil Hoogervorst, Lida Zuurbier, Ine ke van der Sloot, Corrie de Wit en Nel Huneker gaven hits goed voor vijf runs. Vodo's laatste tegenstand was gebroken. Met 13-4 trok Onze Gezellen de verdiende winst naar zich toe. De nederlaag van Vodo SC betekende tevens dat de 9-2 ne derlaag van EDO tegen HCK geen kwade gevolgen voor de rood-zwarte ploeg gehad Stand: 1. DSS 2. HHC 3. O G Aansl. Ranglijsten cricket. 4. HCK 13—14 5. Bloemendaal 1310 13—24 6. Storks 13—10 12—19 7. EDO 13—7 12—14 8. Vodo SC 13—4 ETA AAI De kampioensploeg van DSS, links staande coach Verzeylberg. Niet Esculaap R met J Wagenaar jr werd in Alkmaar winnaar van de Flizyprijs maar de door Kooyman gereden Black Lady. De toto-uitkering was even hoog als deze over winning verrassend voor de wedders was: 40.30. De uitslagen van de koersen op Alk maar waren Flizyprijs: 1. Black Lady, T. H. Kooyman, 2. Binky, 3. Esculaap R. Winn. 40.30, pl. 3.90, 2.30, 1.60, kop. i9.60. cov. 4.90. Dagoprijs voor amateurrijders: 1. Zypani, H. M J. Willemse Jr., 2. Aura van Zelda, 3. Doortje Dartel. Tot. winn. 4.10, pl. 1.60, 140 I.30, kopp. 11.50, cov. 3.50, trio 54.70. Astoroprijs: 1. Fazantduif S, D. S Bolwijn 2. Freddy Scotch, 3. Flying Miiss. Winn 2,80, pl. 1.50, 1.60, kop. 3.70, Cov. 3.90. Bellaprijs: 1. Evaline Norton, A. J. W. v Rijswijk. 2. Dores, 3. Dora Harvester D. Winn 2.00. pl. 1.10. 1.20, 1.10, kop 6.70. cov. 3.30 Eliaprijs: 1. Canard S, J Wagenaar jr, 2 Yonker Hanover, 3. Bosvink S. Winn. 2.20, pl. 1.90, 2.40, 4.10, kop. 5.30, cov. 5.80, trio 474 70 Chandraprijs: Carmania. H. Slagter 2 Dumas, 3. Duco H. Winn. 6.10, pl. 1.60, 1.60 2.30, kop. 5.10, cov. 3.30. Gloriaprijs: 1. Fritz Hanover, J. Wagenaar Sr, 2. Zus Hanover. 3. Aureola. Winn. 1.70, pl 1.40, 1.30, kop. 2.60, cov .2.40, trio 7.30. Markaprijs: 1. Extase, T. H. Kooyman, 2 Eddi Scotch, 3. Caty Hollandia. Winn. 1.50, pl 1.20. 1.30, kop. 2.30, cov. 2.60. Totalisatoromzet ,f 181.102.50 Koersen Duindigt Prinses Fedaprijs: 1 Clementina Lee. J v Dooyeweerd. 2. Aalscholver S, 3. Darling Adrie V. Winn. 4.40, pl. 1.90, 4.60, kop. 33.50, cov. 8.40 Citerium der 2-jarigen: 1. Freelaoder. B. de Vries. 2. Ferry, 3. Fouquet. Winn. 13.30. pl. 3.70, 3.30, 1.40, kop. 28.20. cov. 7.60. trio. 260.40 Delwigprijs: 1. Boy van Quick. J Wage naar sr.. 2. Ch. van Rood1 en Noot, 3. Caracara S. Winn. 2.50, pl. 1.30, 1.70, 1.50, kop. 8.70 cov. 6.-, trio 76.10. Egbertinaprijs: 1. Brahmapoetra S, J. Wage naar jr. 2. Aristo Sctoch, 3 A Reine Kinley. Winn. 3.80, pl. 1 50, 1.30, 1.40. kop. 5.80, cov. 4.70. Apollonprijs: 1. C Damascus B. B. Borsboom, 2. Caruso, 3 Benjamin Olivier. Winn. 7.70, pl. 1.90, 1.50, 1.50, kop. 13.50, cov. 3.60, trio 43.-. Criterium voor Amateurrijders: 1. Dougalls Stern S, G. v.d. Wal, 2 .Caty Hollandia, 3. Cereal Spencer. Winn. 1.80, pl. 1.10, 1.50, kop. 6.70, cov. 4.10. Lettaprijs: 1. Daimler, J. v. Buytene, 2 Donna Valentine. 3. Edelvalk S. Tot. winn. 2.30, pl. 1.10, 12.0, 1.30, kopp. 4.30, cov. 3 -, Rennen Jeugdprijs (le afdeling): 1. Pawnee, L. Ran- ce, 2. Happy Jane, 3. Boodle, Tot. winn. 2 90 pl. 1.70, 6.30, kop. 33.20. cov. 10.80. 2e afdeling: 1. River Wye. F. van Deuren, 2. Silver Aster, 3. Cin Cin. Winn. 3.80, pl. 1.10, 1.10, kop. 3 -, cov. 3.80. 3e afdeling: 1. Yum Yum, H. J. van der Kraats, 2. Petra, 3. Verona Wnedy. Winn. 4.70 pl. 2.50, 2.30, kop. 10.70, cov. 5.90. Totalisatoromzet 155.450.50. Gen. Cronjéstraat 101 Telefoon 5MM

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11