Douane staat machteloos bij botersmokkelslag Van Wijk leent aan Heringa de EMS een fors bedrag Zoetemelk sterke triomfator in Ronde van Beverwijk P::>,J§k Henny Zwart had succes bij jeugdwedstrijden in Haarlem De Beurs «gLj AFSCHEID Telstar 2 door Keizer geveld Rood en Wit weer in opmars Besprekingen over een alarmnet Winst voor Dröge Hoger dividend Singkep Tin SCHEEPVAARTBERICHTEN Voortaan steekt uheel gewoon een wereldberoemde sigaret op.. ...the famous taste of New York! m Kort economisch nieuws MAANDAG 15 AUGUSTUS 1966 13 f F 'tilwlff''ill !1 is Dikst aal als back bij Ajax Cricketcompetitie SPORTHUIS Martens van DEM in Hoorn op eerste plaats Plan Noordwijk Bezuinigings discussie rond Brits vorstenhuis (Van onze wielermedewerker) De negentienjarige timmerman Joop Zoetemelk uit het dorpje Rijpwetering, zaterdag reeds winnaar in de ronde van Schiedam, heeft zondagmiddag in de ron de van Beverwijk door de rennersclub „Kennemerland" in het sportpark „Adri chem" georganiseerd zijn vierde over winning van dit seizoen behaald. Samen met Wim van Dok, die het hem in de eindsprint helemaal niet lastig kon ma ken, was Zoetemelk uit een zeven man ■terke kopgroep ontsnapt. De zeven kop lopers hadden na felle strijd het peloton één ronde achterstand bezorgd. Alleen Guus Zantingh, Theo Degeling en Melle Jongkind wisten zich van „dubbeling" te vrijwaren. Voor deze Beverwijkse ronde versche nen zeventig amateurs aan de start. Na enkele inleidende demarrages van Cees van Borre, Jan Zomer en Aad Duyker, sloegen Gé v.d. Winden, Cor Baars, Joop Wuurman, Piet van Dijk, Ad Heemskerk, Theo Degeling en Wim Janssen op de vlucht. Deze zeven demarranten werden na een felle jacht door baankampioen Gerrie Bruin en streekfavoriet Cees van Borre achterhaald. Helaas kréég Van Borre een lekke band en ook Bruin bleef niet van pech verschoond. Nadat de sterke Andijker met Baars, Van der Winden en Wuurman een nieuwe uitval had beraamd, waarbij zij gezelschap kre gen van Aad Duyker, Timmer, Van Dok en als laatste man Zoetemelk, moest hij door pech van fiets verwisselen. Zijn ze ven vluchtmakkers gooiden er meteen een ichepje op en zodoende kon Bruin nimmer meer aansluiting verkrijgen. Hij gaf er toen maar de brui aan. De zeven overgebleven aanvoerders gingen hard door en bezorgden het peloton, waaruit Zantingh, Degeling en Jongkind waren ontsnapt, een ronde achterstand. De at tente Van Dok ging meteen door en kreeg J'lÊi I f ia -1 i»! Voor eigen publiek in Beverwijk heeft de 26-jarige Jan Timmer uit Velsen-Noord zondagmiddag afscheid genomen van de wielersport. Tien jaar lang is Timmeer als wielrenner actief geweest en in die periode won hij tweemaal de ronde van Opmeer en triomfeerde een keer in de rondes van Heeswijk, Heiloo, Limmen, Boven- karspel, Nibbixwoud, Wijk aan Zee, Wijde Wormer en Cuyk. Dit seizoen legde hij ook beslag op het lange-af- standskampioenschap van de Bever wijkse rennersclub „Kennemerland". Voor de start van de Beverwijkse ronde kreeg hij" van „Kennemerland's" voorzitter Sjaak Davidson bloemen aangeboden en mocht hij nog eenmaal een ereronde rijden. In zijn laatste wedstrijd heeft Timmer die door drukke werkzaamheden genoodzaakt afscheid moet nemen van de sport op twee wielen zich niet onbetuigd gelaten en kwam hij met een derde plaats nog heel goed uit de slag. nadien gezelschap van Zoetemelk en Heemskerk. Deze drie aanvoerders heb ben de slotfase van de strijd volkomen beheerst. In het beslissende sprintje had Zoetemelk met Van Dok Heemskerk reikte niet verder dan de tiende plaats helemaal geen moeite. Met lengtes ver schil bleef hij aan de winnende hand. De uitslag was: 1. J. Zoetemelk, Rijp wetering, de 90 km. in 2.13.49; 2. W. van Dok, Grotebroek; 3. J. Timmer, Velsen- Noord; 4. G.v.d. Winden, Beverwijk; 5. J. Wuurman, Amsterdam; 6. C. Baars, Haarlem; 7. A. Duyker, Beverwijk; 8. G. Zantingh, Aalsmeer; 9. Th. Degeling, Hoogkarspel; 10. M. Jongkind, Aals meer. De Santpoorter Cees Wigchert behaalde bij de nieuwelingen zijn allereerste over winning in een open koers. Samen met De Groot kreeg hij in de voorlaatste ron de aansluiting bij een vijf man sterk kopgroepje. Schilder kwam als eerste door de laatste bocht, maar de fel door zettende Wigchert kon hem op het laatste rechte eind nog passeren. De uitslag: 1. Cees Wigchert, Sant poort, de 60 km. in 1.26.44; 2. J. Schilder, Enkhuizen; 3. R. Hees, Baarn; 4. H. Hulleman, Opmeer; 5. J. Tol, Zwaagdijk; 6. W. de Groot, Zevenhoven; 7. L. Lup- pers, Purmerend; 8. A. Bakker, Castri- cum; 9. C. Durge, Heemskerk; 10. Bert Wigchert, Santpoort. Uitslag aspiranten: 1. G. Fens, Am sterdam, de 20 km. in 36.13; 2. R. van Berkel, 3. P. Neeskens, beiden Haarlem; 4. R. Schuiten, Bakkum; 5. J. Kieften- burg, Hoorn. Een overzicht van de opening vanmorgen van het officieuze kampioenschap van de Babe Ruth League op het honkbalveld aan het Badmintonpad in Haarlem. Het toernooi om de Europese titel wordt deze week gehouden. (Van onze sportredactie) Ondanks een 3-1 nederlaag hebben de Telstarreserves bij het tweede team der landskampioenen een goede indruk ach ter gelaten. Temeer nu bij Ajax de ge strafte Piet Keizer op de linkervleugel opereerde. Ex-Telstar-speler Dikstaaltrad bij Ajax 2 op als aanvallende back. Nadat eerst Rob de Vries tegen de paal had geschoten en Swinkels via de keeper hetzelfde had gedaan, was het woord aan de Amsterdammers. Keizer was door gebroken, werd volkomen reglementair gestuit, maar zijn komediespel werd toch met een penalty beloond. Doelman Egner echter stopte de door Keizer zelf geno men strafschop. Een misverstand in de Telstarachterhoede bracht de Amster dammers toch aan de leiding: Ajax mid- voor De Boer was hiervoor verantwoor delijk, 1-0. Een dubieuze strafschop, een aangeschoten handsbal van Glas werd dit keer wel door Keizer benut en de stand was daardoor vlak voor rust 2-0. In de tweede helft was Telstar over het algemeen meer in de aanval, maar wederom scoorde Ajax door Keizer: 3-0. Uitblinker Rob de Vries bepaalde de eind stand op 3-1. In de Velsense defensie speelde Hans v. d. Gevel en Hendriksen een vooraanstaande röl. Rood en Wit uit Haarlem heeft zich door een zege op ACC naast HCC aan de top van de ranglijst van de eerste klasse A cricket geplaatst. De uitslagen waren: ACCRood en Wit. Rood en Wit wint met 54 runs. Rood en Wit 161 all out. ACC 127 all out. Batting Rood en Wit: Brath- waite 16, Van Baasbank 11, Tuininga 18, Wijkhuizen 12, Van Buchum 28, Ter Haar 48. Bowling ACC: Rikse 5/40, H. van Weel de 1/34, Van der Maas 4/24. Batting ACC: Rikse 51, Van Waesberge 12, Jansen 17, Milner 24. Bowling Rood en Wit: Onstein 7/55, Luining 3/19. BloemendaalVOC. VOC wint met 50 runs. VOC 146 all out. Bloemendaal 96 all out. Batting VOC: Schoonheim 52, Madsen 29, Kind 23. Bowling Bloemendaal: Paul Maas 3/44, Max Haas 1/36, Max Kruyt 4/28, v. d. Sloot 2/19. Batting Bloemendaal: Max Maas 15, Dekker 28, v. d. Sloot 22. Bowling VOC: Groen 3/20, Cornelis 6/29, Rijken 1/21. Quick Hg.VOC. Gewonnen door Quick Hg. met 114 runs. Quick 190 voor 5 geslo ten, VOC 76 all out. Batting Quick Hg.: Hutton 13, E. Kramer 23, De Geer 102 not out, Rambaldo 22, Hromadka 10 not out. Bowling VOC: Lindeboom 1/42, Scholten 1/26. Groen 3/53. Batting VOC: Madsen 31. Bowling Quick Hg.: Bosman 2/10, De Geer 3/8, Burki 3/13, Van Doom 2/27. Quick - Puma Adidas Romika Kennemerlaan 94 (Van onze correspondent) EINDHOVEN Douane-autoriteiten en hoge politiefunctionarissen overwegen een alarmnet op te richten tegen de steeds driester wordende smokkelaars .Ook wordt er over gedacht de hulp in te roepen van het leger, aangezien het wagenpark van de douane niet toereikend is in smokkel- slagen als de laatste weken plaatsvinden Ons land lijdt daardoor vele duizenden guldens per dag schade. Begin deze week zullen daartoe besprekingen wor den gevoerd met hoge justitiële auto- teiten en de substituut-officier van jus titie in Den Bosch mr. P. J. H. Duyx. Voor de vierde maal binnen drie da zen zijn de ondertussen berucht gewor den „pantsersmokkelaars" de douane te snel afgeweest- Zaterdagnacht stuitte een douanepatrouille in Valkenswaard op de gepantserde smokkelauto, waarop al we kenlang wordt jachtgemaakt. Telkens ech ter weet de geheimzinnige bestuurder met zijn boterbuit veilig te ontkomen in de richting België. Ofschoon onmiddellijk het vuur op de pantserauto werd ge opend gaf de bestuurder vol gas, reed zonder enige aarzeling alle versperringen omver en verdween over de grens. Hoewel de smokkelaars steeds driester optreden blijft de instructie nog steeds niet op de bestuurdersplaatsen te schieten. Alle hoop is daarom gevestigd om de invoering van een nieuw en zo perfect mogelijk alarmeringssysteem aan de grenzen. Het alarmsysteem gaat uit van de noodzaak, dat elke douanier bij het stui ten op een of meer smokkelaars ogen- In het Pim Muliersportpark te Haarlem hield de afdeling Kennemerland KNAU atletiekwedstrijden speciaal voor bij haar aangesloten jeugdleden. Zowel jongere als oudere meisjes en jongens kwamen hierbij in actie, waardoor niet alle num mers konden worden verwerkt. Als proef neming kunnen deze wedstrijden als ge slaagd worden beschouwd. Het verdient slechts aanbeveling in het vervolg de af delingskampioenschappen aan deze wed strijden te verbinden en dan in ieder ge val een volledig programma voor de a- jeugd te verwerken. De meest succesvolle atlete was ongetwijfeld Henny Zwart van D.E.M., die de nummers 100 m. hardlo pen, hoogspringen en verspringen won. Bij de jongens trokken de verrichtingen van A. Hoogland van Holland de aan dacht. Deze c-junior won in zijn groep zelfs vier nummers: 80 m. hardlopen, ver springen, kogelstoten en discuswerpen. De tijden op de loopnummers werden vooral op de sprint ongunstig beïnvloed door een stevige wind. Daarom is de tijd van winnares Henny Zwart op de 100 m. van 13,3 sec. niet bijzonder snel. Ook bij de jongens kwamen geen verrassende tijden op de klokken. Opmerkelijk was slechts dat de 100 m.-winnaar, J. Berg- feld van Holland, ook het discuswerpen op zijn naam schreef. De Haarlem-man Jos Fielmich boekte overwinningen bij het hoogspringen en het verspringen. B- junior J. Haas van de Gemzen, die als gastatleet aan de wedstrijden deelnam, nam in de b-categorie het kogelstoten en het speerwerpen voor zijn rekening, met beide malen A. v. Velzen van Haarlem op de tweede plaats. Bij de meisjes boekte Loesje Visser van Atmodes een dubbele zege. Zij won de 60 m. c en het versprin gen c. In de d-groep was het Magda van Etten van DEM, die tot een dergelijke verrichting kwam. Dit meisje won even eens de 60 m. en het verspringen. Gezien de omstandigheden ging de 4 x 100 m. estafette voor meisjes bijzonder snel. De DEM-ploeg, bestaande uit Henny Zwart, Marietje Valkenberg. Mieke Ackermans en Corrie Tesselaar, won dit nummer in 52,3 sec., waardoor het Beverwijkse club record ruimschoots werd verbeterd. De belangrijkste uitslagen waren: Meisjes a, 100 m. H. Zwart, DEM 13,3 sec.; 600 m.: M. Ackermans, DEM 1.52,6 sec; Hoogspringen: H. Zwart, DEM 1,53 m.; Verspringen: H. Zwart, DEM 5,06 m.; Kogelstoten: L. Ramkema, Atmodes 8,84 m.; 4 x 100 m. DEM, Beverwijk 52,3 sec. Meisjes b, 80 m.: M. Valkenberg, DEM 10,8 sec.; Verspringen: D. Kamphuis, At modes 4,83 m.: Kogelstoten: C. Veldt, At modes 9,36 m. Meisjes c, 60 m.: L. Visser, Atmodes 8,4 sec. Hoogspringen: L. v. d. Werff, Suomi I,34 m.; Verspringen: L. Visser, Atmodes 4,64 m.; Kogelstoten: A. Lamers, DEM II,52 m-; 4 x 60 m.: Atmodes 33,6 sec. Meisjes d, 60 m.: M. van Etten, DEM 8,8 sec. Verspringen: M. van Etten, DEM 3,97 m. Jongens a, 100 m.: J. Bergfeld, Holland 12.1 sec.; 300 m.: A. Scholz, Haarlem 41,0 sec.; 1500 m.: R. Ruis, Haarlem 4m. 28,3 sec.; verspringen: J. Fielmich, Haarlem 6,20 m.; discuswerpen: J. Bergfeld, Hol land 41.56 m. Jongens b, 100 m.: M. Beekes, Haarlem 12.2 sec.; hoogspringen: J. Fielmich, Haar lem 1.59 m.; kogelstoten: J. Haas, Gem zen 11.32 m.; speerwerpen: J. Haas, Gem zen 44,72 m.; 600 m.: Th. Hille, DEM 1.36,7 sec. Jongens c, 80 m.: A. Hoogland, Holland 10,4 sec.; verspringen: A. Hoogland, id. 5.43 m.; kogelstoten: A- Hoogland, id. 10.58 m.; discuswerpen: A. Hoogland, id. 32.40 m. 4 x 60 m.: Suomi 35,9 sec. Jongens d, 60 m.: H. Bruinenberg, Suo mi 9,0 sec.; verspringen: V. Koeman, Gas- tricum 3.76 m. (Van onze atletiekmedewerker) Enkele DEM-atleten hebben deelgeno men aan de sprint- en werpdriekampen van Hollandia in Hoorn. Fr. Martens was in vorm bij een werpdriekamp in de D- klasse. Hij bezette in het eindklassement de eerste plaats door zijn verrichtingen van 45,16 m met de speer, 10,62 m met de kogel en 33,04 m met de discus. P. Snijders werd achtste in deze groep. N. Kollerie eindigde als zesde in de sprintdriekamp voor C-klassers. De enkele jaren geleden by de Zwolsmangroep aangesloten Leidse dekenfabriek Van Wijk en Heringa heeft zich na de liquidatie van de by de fabricage van dekens en garens betrokken belangen tot een andere vorm van exploitatie der middelen gericht, namelijk de ontwikkeling van onroerend goed. De activiteiten van Van Wijk en Heringa werden in het op 31 december afgesloten boek jaar beheerst door het afstoten van de terreinen „Cronesteyn" enerzijds en het nemen van een optie op ont wikkelingsprojecten anderzijds. Op de komende jaarvergadering zal het bestuur toelichten door welke motie ven het zich bij het nemen van de optie heeft laten leiden en hoe d,l activiteiten voor de toekomst zyn ge projecteerd. Voor het overige heeft de activiteit zich in 1965 beperkt tot de verhuur van de aan de vennoot schap toebehorende complexen Vliet en Levendaal. De opbrengst van het object Cronesteyn bedroeg 6,5 miljoen. Hiervan werd 500.000 voor aflossing van het restant der obligatielening ten laste van Gebr. van Wijk en Co. Het resterende bedrag ad 6 min is tezamen met een saldo van vroegere leningen ad 930.000 onder con ditie van dadelijke opzegbaarheid ter tij delijke belegging in leen gegeven aan de Exploitatie Mij. Scheveningen (EMS). Het bestuur van Van Wijk en Heringa, bestaande uit de heren R. Zwolsman, commissaris, en C. van der Weele, direc teur, heeft inmiddels een werkterrein ge vonden door de realisatie van de optie tot aankoop van het onroerend goed dat toebehoort aan de nv's Huis ter Duin, Palace Hotel en Rembrandt Hotel, die sa men een belangrijk deel van de accom modatie van Noordwijk als badplaats kun nen gaan uitmaken en waarop, aldus het jaarverslag, grote ontwikkelingsmogelijk heden in de recreatieve sector bestaan. In het jaarverslag is een tekening opge nomen van de plannen voor de bouw van een winkelflat en parkeergelegenheid in Noordwijk. Het is echter geen aan vaard plan: er zijn nog goedkeuringen van gemeentebestuur en Gedeputeerde Staten vereist. De taxatiewaarde van de aangekochte onroerende goederen bedraagt resp. (in miljoenen guldens): Huis ter Duin c-a. 7,5; Palace Hotel 2,25 en Rembrandt Ho tel 2,4 in totaal 12.150.000. Op dit be drag is koopprijs kosten koper vast gesteld. De goederen zijn belast met een hypo theek van '.170.000. De koopprijs is betaald met de vordering op EMS. Het transport van het onroerend goed heeft nog niet plaatsgevonden. In de loop van 1966 is de ontwikkeling van het voorgaande boekjaar voortgezet, o-a. door aankoop van de buitenplaatsen Stoephout en Backershagen, resp. 10,75 ha en 10,23 ha, beide te Wassenaar. De koopprijs bedraagt 4,6 min. Tevens wer den enige grondstukken in Noordwijk aangekocht voor 138.000. In verband met deze aankoop en tot gedeeltelijke be taling van de koopprijs heeft Van Wijk en Heringa de verkoper (EMS) het recht verleend hypothecaire inschrijving te ne men op het onroerend goed ten bedrage van 1-850.000. Met inbegrip van het onverdeeld saldo ad 523.504 sluit de verlies- en winstre kening met een. batig saldo van 1.020.966. Hiervan werd reeds 8 percent ad interim aan aandeelhouders uitge keerd, zijnde 489.100. Voorgesteld wordt het restant van de winst, zijnde ƒ.531.866 toe te voegen aan de algemene reserves. blikkelijk het gehele opsporingsapparaat in zijn wijde omgeving in werking kan stellen. Het zou voor het ministerie van Justitie niet lonend zijn zelf grote inves teringen in het douane-apparaat te doen. Door de E.E.G.-samenwerking hebben al veel vroeger zeer gewilde smokkelartike- len hun waarde verloren. De prijsver schillen tussen twee landen zijn dan te klein om een groot risico te lopen. De kans is groot dat dit op een ge geven moment met boter eveneens zou gebeuren, waardoor zwaar materieel al* op dit moment nodig is overbodig zou worden. De overweging om geniehulp te vragen wordt dus zuiver uit strategisch- economische overwegingen gedaan. De medio 1964 ingezette recessie in de wollenstoffenindustrie heeft zich ook in de eerste helft van 1965 gehandhaafd, het geen door een sterke onderbezetting van het produktie-apparaat tot een verlies over die periode heeft geleid. Door een aanmerkelijke omzetverbetering in de tweede helft van 1965 zijn de resultaten tenslotte minder ongunstig geworden, zo dat het boekjaar kon worden afgesloten met een bescheiden exploitatiewinst van 119.499 (nihil), exclusief afschrijvingen, aldus de directie van de N.V. Wollen- stoffenfabriek George Dröge in het jaar verslag. LONDEN (AP) Het Britse konink lijke huis is betrokken geraakt bij de dis cussies over de Britse bezuinigingsplan nen. Er is verschil van mening ontstaan over de plannen om ongeveer 250.000 gul den uit te trekken voor het koninklijk bezoek aan West Country waar koningin Elizabeth een nieuwe brug zal openen. Er zijn stemmen opgegaan om de gasten die aan de lunch aanzitten te laten be talen. De N.V. Singkep Tin Maatschappij heeft, blijkens de verlies- en winstrekening over het per 30 juni 1966 geëindigde boekjaar op haar aandelenbezit van Billiton aan di vidend ontvangen 180.750 (v.j. 155.280) en aan bijzondere baten ƒ49 (ƒ149). Na aftrek van de algemene kosten en interest resteert een winst van 175.736 149.086) Voorgesteld wordt het dividend te verho gen tot 10% (9) percent, over een onge wijzigd kapitaal van ƒ1.5 min. Van dit dividend werd reeds vier percent interim- dividend betaalbaar' gesteld. Het aandelenbezit in Billiton bleef on veranderd met nominaal 219.000 aande len eerste rubriek en nominaal 630.000 aandelen tweede rubriek. De gezamenlij ke boekwaarde van deze aandelen be draagt onveranderd 1.57 min, met een koerswaarde per 30 juni 1966 van circa ƒ3.49 (ƒ3.73) min. Achilles 15 v. Rotterdam n. Hamburg. Alchiba 13 v. Marseille n. New York. Algol 14 te Durban. Alhena 14 te Santos. Alkes 14 te Djeddah. Aludra 13 v. Bremen n. Las Palmas. Amstelland 14 v. Rio de Janeiro n. Bahia. Annenkerk 13 te Bremerhaven. Arendskerk 13 te Brake. Argos 13 te Rotterdam. 13 v. Rotterdam n. Malta. Asmidiske 14 te Ravenna. Banggai 14 te Londen. Beninkust 13 v. Rotterdam n. Hamburg. Bintang 16 te Singapore. Bovenkerk 13 v. Port Sudan n. Suez. Caltex Arnhem 13 v. Bahrain n. Suez. Caltex Delfzijl 13 te Rotterdam. 14 v. Rotterdam n. Stockholm. Caltex Eindhoven 13 te Yokohama. Caltex Gorinchem 13 v. Bremen n. Hamburg. Caltex Madrid 12 te Rotterdam. Caltex Napels 13 v. Kaapstad n. Durban. Carib Trader 15 te Port Said. Charis 14 te Amsterdam. Congokust 13 t.h.v. Cherbourg n. Bordeaux. Diloma 14 v. Thameshaven n. Tripoli. Doelwijk 13 70 mijl NW Perim. Duivendrecht 13 te Amsterdam. Echo 14 te Rotterdam. Eemhaven 14 v. Santa Martha. 15 te Cartagena. Eumaeus 12 v. Amsterdam n. Dublin. Forest Lake 13 v. Wilhelmshaven n. Toronto. Gaasterdijk 13 te Rotterdam. Gooiland 15 te Santos. Gorredijk 13 te Rotterdam. Grebbedijk 13 v. Savannah n. Miami. Grootekerk 13 in Suezkanaal n. Antwerpen. Gulf Hansa 14 te Priolo verw. Gulf Swede 13 te Rotterdam. Hagno 14 te Rotterdam. Hathor 13 te Amsterdam. Hector 23 v. Santo Domingo n. Port au Prince. Heemskerk 13 v. Bombay n. Colombo. Hercules 14 te Rotterdam. Hermes 13 te Amsterdam. Hollands Duin 15 te Muroran. Kamperdijk 14 v. Rotterdam n. Hamburg. Karimun 13 v. Duinkerken n. Le Havre. Kelletia 14 te Hamble. Kerkedijk 12 v. New York n. Antwerpen. Kermia 13 v. Dingle n. Curasao. Korenia 13 te Rotterdam. Kossmatella 13 v. Fredericia n. Kopenhagen. Ladon 13 v. Bremerhaven n. Hamburg. Leiderkerk 13 v. Bremen n. Hamburg. Lekhaven 13 rede Santos. Liberiakust 13 te Monrovia. Lycaon 14 te Port Said verw. Marathon 15 te Paramaribo. Mersey Lloyd 15 te Suez. Nijkerk 12 v. Amsterdam n. Kaapstad. Oostkerk 13 v. Marseille n. Genua. Oranje Nassau 12 v. Amsterdam n. Paramaribo. Parthenon 15 v. Kingston n. Vieux Fort. Philidora 14 te Porto Miranda. Prins Philips Willem 13 v. Rotterdam n. Mon treal. Provenierssingel 15 t.h.v. Belle Eilanden n. Mon treal. Che sterfield 1*5 LIGGETT V MYERS TOBACCO COl Radja 14 v. Cadiz n. Antwerpen. Roggeveen 14 te Hsingkang. Rotterdam 15 te Southampton. Ruys 12 v. Nagoya. Rijn 12 v. Kokura n. Luanda. Sarpedon 13 v. Charleston n. Baltimore. Schiedijl: 13 te Antwerpen. Schiekerk 13 te Yokohama. Servaaskerk 14 te Rotterdam. Socrates 14 v. Iquique n. Matarani. Soestdijk 14 te Rotterdam. Stad Vlaardingen 14 te Rotterdam. Steenwijk 15 te Calais. Straat Bali 14 te Mena. Straat Chatham 13 v. Dar es Salaam n. Beira. Straat Futami 14 te Santos. Straat Magelhaen 13 v. Port Alexandre n. Kaap stad. Straat Van Diemen 14 te Lourenzo Marquee. Streefkerk 13 te Barcelona verw. Solon 14 te Rotterdam. Tero 13 v. Arica n. Antofagasta. Themis 13 v. Amsterdam n. Willemstad. Tjikampek 12 v. Hongkong n. Singapore. Towa 13 te New York. Ulysses 14 te Rotterdam. Utrecht 13 te Kuwait. Van der Hagen 15 te Lourenzo Marques. Van Heemskerck 14 te Dar es Salaam. Van Waerwijck 20 te Durban verw. Vasum 12 v. New York n. Punta Cardon. Videna 13 25 mijl NO Masira. Vlist 13 v. Santa Martha n. La Guaira. Witmarsum 14 te Bremen. Wonogiri 13 v. Chimbote n. Rotterdam. Wonorato pass. 13 Sabang n. Singapore. Wonosobo 12 v. Rotterdam n. Ceuta. Zafra 14 te Portland Maine. Zonnekerk 14 te Lourenzo Marques verw. Zuiderkerk 13 v. Marseille n. Genua. SLEEPVAART Jacob van Heemskerck, 12 aug. van Curagao vertrokken. Cycloop, 14 aug. te Marsa el Brega. Friesland. 14 aug. te Lavan (Perzische Golf). Geldeland, 13 aug. vertrokken van Kaapstad n. Santander, met 3 walvisjagers. Groningen, 14 aug. 40 mijl Noord van Biak, met zuiger New Jersey, van Papeete naar Hoe. Junior, 14 aug. te Marsa el Brega. Noord-Holland, 14 aug. 300 mijl OZO Kingston (Jamaica) met bak van Paramaribo naar Mobile. Sepiola, 14 aug. werkzaam op Noordzee nabij Lowestoft, voor bodemonderzoek. Utrecht, 14 aug. stationsdienst te Penzance. Willem Barendsz, 14 aug. 200 mijl Zuid van Mossamades, met storagetank van Kobe naar Port Harcourt. De Marokkaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohamed Cherkaoui en de Amerikaanse ambassadeur in Marokko hebben een overeen komst getekend voor de levering van 100.000 ton Amerikaanse tarwe om de voedselnood te ver lichten die het gevolg is van de droogte in het land dit voorjaar. De raad van bestuur van Bensdorp Internatio naal N.V. deelt mede, dat de aandelen van haar dochteronderneming, waarin het onroerend goed van Blooker Amsterdam is ondergebracht tegen contante betaling in andere handen zijn overge gaan. De overdracht heeft op 12 augustus plaats gevonden. De werf Van der Giessen-De Noord N.V. in Alblasserdam heeft in opdracht van de rederij J. A. Reinecke in Hamburg een motortankschip van 3.450 ton laadvermogen omgebouwd tot auto- transportschip met de naam „Travetal". VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. 129.10-129.60 94.10-94.90 85.30-86.30 517gb-518 129.40 94.90 86.10

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 13