NKV vraagt waardevast inkomen voor koningin Leraar wil een Kamerdebat over de oorlog in Vietnam Studentenvakbeweging vraagt noodbeurzen voor studenten en bondig Russisch bezoek Bewusteloos door ammoniakgassen Zeventigjarige neemt nog vliegles Doden in het verkeer Bedrijfsongeval bij Van Gelder Hakenkruisen op graven in Wageningen Brand in veiling Drie jaar voor overval op AMVJ-hotel Deelnemers aan rellen op 14 juni veroordeeld Steen met protest door ruit Grieks consulaat Tweede Turk overleden aan voedselvergiftiging Bestendig TIJDELIJKE TYPISTE? STENOTYPI. DINSDAG 16 AUGUSTUS 1966 2 „Koningin Juliana heeft laatste vijf jaar meer dan tien miljoen bijgepast Vliegen? Kerkelijk nieuws Motten? WEERRAPPORTEN Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk ~s „Koningin Juliana heeft in de afgelopen vijf jaar meer dan tien miljoen gulden uit eigen middelen bijgepast, omdat het bedrag dat zij van de staat ontvangt voor het uitoefenen van haar functie door stij ging van lonen en prijzen niet tijdig werd gecorrigeerd." Dit onthult het officiële orgaan van het Nederlands Katholiek Vakverbond" „Ruim Zicht." Op initiatief van de koningin zijn in 1963 de salarissen van het 280 man tel lende personeel, die toen zeer sober wa ren, aangepast aan de ambtenarensala rissen. Sindsdien heeft de koningin elk jaar een tekort van 1,4 miljoen gulden op de salarissen zelf bijgepast. Zij stond er op dat de arbeidsvoorwaarden van haar OMYL f3.65- f4.95 EEN ORGANON PRODUKT Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hierden (toez.) A. van Brummelen te Giesendam-Nederhardinx- veld; - te Bafloo-Den Andel (Gr.) L. J. v. d. Kam te Blija; - door de Classicale vergadering van Assen tot predikant voor buitengewone werkzaamheden (directeur jeugdwerkadviseur bij de Stichting Jeugd werk Noordenveld) A. K. van Kooy, Kand. te Utrecht. Beroepbaarstelling: M. J. de Jongh te Nieuw Nickerie (Suriname) tijdelijk te Utrecht is m.i.v. heden beroepbaar. Beroepen te Nieuw-Lekkerland C. Treure te Hasselt; te Suameer G. J. Martens, kand. te Utrecht; te Aerden- burg v.a. (toez.) P. C. Schoonenboom te Ammerstol; te Putten J. C. Schuurman te Schoonhoven. Geref. Kerken Bedankt voor Suameer en voor Zuid- land (Z.-H.) H. Feddes te Raard. Beroepen te Oldenzaal en te Willem stad G. L. Goedhart, kandidaat te Am sterdam. Aangenomen naar Waarder J. Stolk, kandidaat te Utrecht, die bedankte voor De Krim, (O), Kamerik, Maartensdijk (U), Rockanje en voor Tienhoven (U). Geref. Kerken (vrijgemaakt). Beroepen te Avereest-Dedemsvaart en te Musselkanaal J. A. Petter, kand. Ede. Beroepen te Silvolde-Gendringen G. L. Goedhart, kand. te Amsterdam. Beroepen te Blija K. D. Smit te Blok dijk. Bedankt voor Wezep (2e pred.pl.) R. Timmerman te Bunschoten. Ds. C, A. Ver sluis) voobheën missionaire predikant te Australië), thans te Bilthoven is m.i.v. heden beroepbaar. Geref. Gemeenten Beroepen te Paterson (New Jersey, U.S.A.) H. Rijksen te Gouda. Bedankt voor Tholen G. Schipaanboord te Apeldoorn. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Groningen (vac. A. C. Noort) H. W. Eerland te Amersfoort. personeel op een twintigste-eeuwse ma nier werden geregeld. Aan loon- en salariskosten wordt thans per jaar 3,8 miljoen uitgegeven. Verwacht moet worden dat dit bedrag binnen een jaar tot 4,1 miljoen gulden zal stijgen. „Ruim Zicht" noemt het een volkomen gebrek aan inzicht van vorige regeringen om zo lang met een aanpassing van het inkomen van de Kroon te wachten. „Bij herhaling is door degenen die belast zijn met de financiering van de functie-uitoe fening van de koningin gewezen op de precaire situatie die inmiddels was ont staan, maar voorgaande kabinetten zijn niet verder gekomen dan beraad over de ze belangrijke zaak." Er mag een zekere durf aan het kabi- net-Cals niet worden ontzegd, omdat het thans, aldus „Ruim Zicht", in een tijd van bezuiniging toch gemeend heeft niet langer met de aanpassing van het inko men van de koningin te moeten wachten. Het is te betreuren dat de regering niet tijdig het inkomen van de Kroon heeft aangepast. Nederland heeft een monar chie maar het is onjuist jarenlang de fi nanciële consequenties hiervan niet te trekken. Het hele systeem van aanpas sing na een lange periode lijkt ons in de ze dynamische tijd ondeugdelijk," aldus het blad. „Ruim Zicht" pleit er dan ook voor het inkomen van de Kroon te binden aan een index-cijfer, waardoor automatisch dit in komen wordt aangepast. Dit lijkt het N.K.V. beter dan bijvoorbeeld ieder jaar deze zaak bij de rijksbegroting aan de orde te stellen en zeker veel beter dan om na jaren bij wetswijziging dit inkomen recht te trekken. Ook voor het inkomen van prinses Bea trix is een geleidelijke aanpassing nodig, wil men over een paar jaar niet wederom voor een enorme verhoging komen te staan, meent het N.K.V. Reumatische pijnen TOGAL HELPT Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT :XV Op Schiphol zijn dertig Russische studenten aangekomen, die in het kader van de uitwisseling tussen Nederland en de Sovjet-Unie tot 31 augustus een bezoek aan ons land zullen brengen. De foto toont de studenten na aankomst op de vlieg tuigtrap. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG In een ipctte rechte straat in Goes wringt sL» postbode iedere morgen stapels brieven door de nauwe brievenbus van lyceumleraar drs. K. F. Bouman. In die brieven zijn lijsten ge vouwen waarop zich de handtekeningen van tientallen Nederlanders bevinden. De handtekeningen zijn en worden verza meld in minstens 75 plaatsen in ons land. Op de markt in Goes en Middelburg was een marktkraam het centrum van de handtekeningenactie; in Hoorn ging men van huis tot huis; in Utrecht werden (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De Studenten Vak Beweging wil eenmalige noodbeurzen voor studenten, die door de invoering van het nieuwe systeem van rijksstudietoelagen in financiële moeilijkheden zijn gekomen of dreigen te geraken. Zij schrijft dit in een brief aan de minister van Onderwijs en Wetenschappen, dr. I. A. Diepenhorst. Verder wil de SVB voorschotbeurzen voor de studenten, van wie de aanvragen op grond van de nieuwe regeling zijn af gewezen maar die als gevolg van de over gangsmaatregelen alsnog voor een toela ge in aanmerking kunnen komen. Een derde maatregel, die de SVB graag geno men zag is de invoering van een rege ling, waardoor de studenten een verho ging van hun toelage kunnen krijgen ter grootte van de aan de ouders verleende kinderaftrek en kinderbijslag. Volgens de SVB dreigt dertig percent van de studenten door de bezuinigings maatregelen van het rijk gedupeerd te worden. Over deze bezuinigingsmaatrege len zegt de SVB in haar brief dat de stu denten onevenredig zwaar getroffen wor den. Zij wijt dit vooral aan het „toevallige Bij het schoonmaken van een gierkelder op de boerderij van de heer H. J. Bosgoed te Twello zijn vijf personen door ammo niakgassen bewusteloos geraakt. Allen zijn op tijd gered, doordat helpers kans zagen de gierkelder aan de achterzijde open te breken. De zeventigjarige heer M. W. H. Lager- weij uit Naarden mag zich de oudste leerling-vlieger van ons land noemen. Hij heeft zich dezer dagen bij de vlieg club Teuge laten inschrijven en zijn eerste lesvlucht al gemaakt. en liefdadige karakter van de studenten voorzieningen, voor welke immers iedere behoorlijke wettelijke basis ontbreekt". „In feite", aldus de SVB, „vormen de studerenden de enige financieel kwetsba re groep, die nog iedere sociale zekerheid mist. Wij verwachten overigens dat de getroffen bezuinigingsmaatregelen het rijk duur te staan zullen komen. De studie duur zal verlengd worden, grotere ver kwisting van talenten zal plaatsvinden en de democratisering van het wetenschap pelijk onderwijs zal worden tegenge werkt". voorbijgangers op straat aangeklampt^ met het verzoek, hun handtekening te zetten. ïn Friesland werd een mars gehouden om de actie in de belangstelling te krij gen, in Zwolle idem een kapelaan liep voorop en in Den Haag plaatsje de heer Remmerswaal (ja, die van de BVD-kwestie) op eigen kosten adver tenties in de bladen om op deze manier velen op te wekken, hun handtekening te plaatsen. („Ik schat dat we op dit mo ment iets over de 10.000 handtekeningen hebben", zegt initiatiefnemer drs. Bou man. Zijn streefgetal is100.000. Allen, die hun handtekening plaatsen, maken gebruik van een democratisch recht van petitie. Het verzoekschrift is bestemd voor de leden van de Tweede Kamer en zal op of omstreeks Prinsjes dag worden aangeboden. De tekst luidt: „Ondergetekenden, zeer verontrust over het Vietnamconfliet, verzoeken u met klem, op zo kort mogelijke termijn tot een Kamerdebat te besluiten, waarin beslist zal worden over de vraag of Nederland zal aandringen op: stopzetting van de bom bardementen in Vietnam, vertrek van al le niet-Vietnamese troepen uit Vietnam en militaire neutraliteit van Vietnam onder garantie der ondertekenaars van de Ge- neefse akkoorden en der U.S.A. Boven dien verzoeken zij of bij die gelegenheid over de vraag kan worden beslist of Ne derland in overleg zal treden met een aantal Navobondgenoten om tot de nood zakelijke stappen te komen die moeten verhinderen dat deze landen bij de uit breiding van de Vietnamese oorlog worden betrokken". In de Hilversumse rooms-katholieke zie kenverpleging is de bijna driejarige Os car Rudolf Broekhoff ten gevolge van ern stig hersenletsel overleden. Het jongetje was zaterdagmiddag door een auto over reden. De 29-jarige operator B. de Winter uit Poortugaal is om het leven gekomen na dat hij frontaal in die plaats tegen een autobusje was gereden. Op de rijksweg onder Gulpen is een personenauto verongelukt, waarbij de achterinzittende vijftienjarige C. K. Bür- ger uit Keulen om het leven is gekomen. Het tweejarig meisje M. H. van den Hoek uit Kortenhoef is bij een verkeers ongeval op de Oranjeweg in Kortenhoef om het leven gekomen. Zij stak onver wachts de weg over en werd aangereden door een personenauto. In het ziekenhuis van Lichtenvoorde is overleden de negentienjarige G. H. Hijnen uit Aalten. Hij was op de Lindeboomweg Harreveld (gem. Lichtenvoorde) met een licht motorrijwiel tegen een telefoon paal gebotst. In het dorp Mariaheide, gemeente Veghel, is een aanrijding gebeurd waar bij de 25-jarige M. Bronnenberg uit Eind hoven om het leven is gekomen. Te Emmen is de elfjarige H. Wittink uit Emmen met zijn rijwiel op de Angels- loodijk nabij het zwembadcomplex onder een voorbijrijdende vrachtauto gekomen. Hij overleed korte tijd later. De dertigjarige papierdroger S. Wilten- burg te Wormer is maandag verongelukt in het complex van de koninklijke pa pierfabriek Van Gelder Zonen te Wormer. De man was onder een draaiende papier machine gekropen om te trachten een stremming in de papierproduktie op te heffen. Hij werd daarbij door een stalen rol gegrepen en vervolgens door een lo pende band omhoog gevoerd, waarna hij van grote hoogte op een stenen vloer viel. Hij was vrijwel op slag dood. De politie van Wageningen zoekt op het ogenblik naar de onbekenden die op een drietal grafstenen op een kerkhof aan de Generaal Foulkesweg te Wageningen ro de hakenkruisen hebben aangebracht. De politie vermoedt dat de daders zich ver gist hebben en een ander kerkhof op het oog hadden (het nabij gelegen joodse kerkhof). Het kerkhof waarvan de graven thans besmeurd werden betreft de begraaf plaats van doden, die reeds voor 1900 ter aarde zijn besteld Gistermiddag tegen twee uur is een felle brand uitgebroken in een oude hou ten loods op het terrein van de coöpe ratieve veiling Berkel en Rodenrijs. De schade van deze brand, waarvan de vlammen en de rook tot in de wijde omgeving waren te zien, loopt in de vele tonnen. De Amsterdamse rechtbank heeft drie mannen, die op 13 mei op klaarlichte dag de brutale roofoverval op het AMVJ-hotel aan het Leidsebosje in de hoofdstad heb ben gepleegd, conform de eisen veroor deeld. Een 27-jarige koopman en een der tigjarige decoratieschilder kregen drie jaar gevangenisstraf, een 28-jarige kel ner, die vroeger als huisknecht in het ho tel had gewerkt en werd herkend waar door de daders snel konden worden opge spoord, anderhalf jaar. De rechtbank in Amsterdam heeft vijf deelnemers aan de rellen op 14 juni in de hoofdstad veroordeeld tot straffen van vier maanden tot vier weken gevangenis straf. Terzake van openlijke geweldplegingen en het gooien van stenen naar politie en marechaussee kreeg een 21-jarige kok vier maanden gevangenisstraf opgelegd, één maand meer dan de eis. Een twintigjarige kelner, een 27-jarige steigerbouwer en een achttienjarige ker- misreizigster kregen acht weken gevan genisstraf. Een negentienjarige elektri cien kreeg vier weken, waarvan één voor waardelijk wegens belediging van de po litie. De rechtbank sprak een dertigjarige apothekerassistent vrij van de hem ten las te gelegde brandstichting, maar veroor deelde hem tot acht weken terzake van marihuanabezit. Met stenen zijn vannacht de ruiten in gegooid van het Griekse consulaat aan het Rokin in de hoofdstad. Aan een van de stenen was een gestencilde brief be vestigd, waarin scherpe afkeuring werd uitgesproken tegen het doodvonnis dat in Athene is geveld tegen de 22-jarige Jeho- vah's-getuige Kazanis, die weigerde dienst te nemen in het Griekse leger. De brief, die op een wat ongebruike lijke manier op het consulaat werd „be zorgd" was ondertekend met: „enige sub versieve elementen van het Amsterdamse provotariaat". 1,8 miljoen processen-verbaal. De Neder landse politie heeft in het vorige jaar ruim 1,8 miljoen processen-verbaal op gemaakt en transacties aangegaan we gens overtredingen. Het overgrote deel daarvan kwam voor rekening van de weggebruikers, namelijk 1.633.386. f 3.65 - f 4.95 EEN ORGANON PRODUKT Man met tractor verongelukt. De 38- jarige K. van de Water uit Gameren is dodelijk verongelukt toen hij in een boomgaard te Zaltbommel met tractor en aanhangwagen een bocht te ruim nam en voorover een diepe sloot in schoot. Nederlandse padvinders naar Jamboree. Nederland zal volgend jaar zomer een contingent van honderd padvinders af vaardigen naar de twaalfde wereldjam boree, die in de Verenigde Staten zal worden gehouden. De kosten zullen on geveer een half miljoen gulden bedra gen, een bedrag dat met acties en der gelijke bijeen gebracht zal worden. Jongens stalen 4500,Twee negen jarige jongens hebben in Tilburg uit een onbeheerd gelaten ijscokar een bedrag van 4500 ontvreemd. Nog geen ontruiming. Het pension voor buitenlandse arbeiders aan de Oude Gracht 234 te Utrecht, dat al menig maal in het nieuws was, wordt deze maand nog niet ontruimd. De Apel- doornse eigenaar heeft tegen het besluit van B en W van Utrecht beroep aan getekend bij de Utrechtse gemeente raad, waardoor de uitvoering van het besluit wordt opgeschort. Pistolen uit museum gestolen. Op het bureau van politie te Delft zijn drie jongens in arrest, die tijdens een rond leiding in het armamentarium te Delft, waarin de Koninklijke Landmacht een wapenmuseum heeft ingericht, vier pis tolen hadden gestolen. Belgisch meisje verdronken. In de zee voor Cadzand is het negentienjarig Belgische meisje H. M. A. de C. uit Kaprijke verdronken. OMYL f3.65- f4.95 EEN ORGANON PRODUKT In de nacht van zondag op maandag is in het Wilhelminagasthuis te Amsterdam ook de 35-jarige Turkse gastarbeider H.P. Ilersoy overleden aan de gevolgen van het eten van giftige paddestoelen in het pen sion Atlantic te Bergen. Hij had met zijn landgenoot in de bossen bij Bergen padde stoelen gezocht, die zij voor champignons hadden aangezien en zelf voor hun maal tijd hadden bereid. Zijn landgenoot, de 24- jarige Selchattin Sanri, was reeds vori ge week in een ziekenhuis te Alkmaar aan de gevolgen overleden. WtfWW\AAAAAAfWWWWWWIAAAAAAIWW\AAA/SAAAA/(AA/U\/W\/i Het K.N.M.I. deelt mee: Terwijl de luchtdruk-in ons land tot bo ven 1030 millibar opliep, veroorzaakte een storing in de bovenlucht in de afgelopen nacht plaatselijk nog enkele buien. Er waren echter ook langdurige opklaringen, tijdens welke de temperatuur in het bin nenland tot 4 graden daalde. De kern van een groot hogedrukgebied ligt nu dicht bij ons land. Vanmorgen lag hij bij Lon den. Hij verplaatste zich nog in oostelijke richting. Het weer zal onder invloed van dit hogedrukgbied ook morgen droog en overwegend zonnig zijn. Vannacht zal de temperatuur opnieuw tot tamelijk lage waarden dalen, maar morgenmiddag kun nen weer iets hogere temperaturen wor den verwacht dan vandaag. Een kou front, dat de begrenzing vormt tussen de koele lucht in onze omgeving en de zo merwarmte in het Middellandse Zeege bied, heeft in de afgelopen 24 uur tame lijk veel regen gebracht in Zuid Duitsland, Zwitserland en Noord Italië. Grote Kerk, dinsdag 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Thun- derball", 14 j. Frans Hals, 14 en 20 uur: ,,'t Is 'n gekke, rare, dolle, dwaze wereld", 14 jaar. Lido, 14 en 20 u.: „The great race", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De negerhut van Oom Tom", a.l. Minerva, 14 en 20.15 u.: „Mary Poppins", a.l. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Ze ven gouden mannen", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Drijfzand der begeerte", 14 j. Studio, 10.30 u.: „Sjors en Sjimmie en de gorilla", a.l.; 14 en 16.15 u.: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Liefde 65", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van hedendaagse Amerikaanse kunst. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 uur. Frans Halsmuseum (Gr.. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u.; zaterdag eveneens van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; van van 13 tot 16 uur. Dagelijks (beh. zondag en maandag) de expositie „Schetsboeken van Israëls". Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Heilig land 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk uit eigen col lectie. Dagelijks van 9.30-18 u. Tot 1 sep tember. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van F. D. van Baten burg. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot eind augustus. Museum Van Looy (Kamperlaan): Expo sitie van werk uit eigen collectie en van cultuurhistorische diorama's. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feest dagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Poppentheater Merlijn, woensdag 14.30 uur: „De Apebroodboom". DINSDAG 16 AUGUSTUS City, 20 uur: „Freddy und das Lied der Südsee". Ruïne van Brederode: Expositie van beelden, schilderijen en gouaches; 21 u.: uitvoering op geluidsband van het klank beeld „Zingende stenen". Galerie de Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort-zuid, 19-21 uur: Expositie van gouaches en aquarellen van Joanne Appel; tot 22 augustus. WOENSDAG 17 AUGUSTUS City, 20 uur: „Freddy und das Lied der Südsee". Ruïne van Brederode: Expositie van beelden, schilderijen en gouaches; 21 u.: uitvoering op geluidsband van het klank beeld „Zingende stenen". Galerie de Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort-zuid, 10-18 en 19-21 u. Exposi tie van gouaches en aquarellen van Joanne Appel; tot 22 augustus. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Voorlichtingscentrum „Semafoorduin", IJmuiden: Expositie van haven- en ka naal werken; rondleidingen voor indivi duele bezoekers woensdag van 13.30 tot 14.30 u. (Zaterdag van 11.30 tot 12.30 uur). DINSDAG 16 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Verslaafd aan het leven". Luxor Theater, 19.40 uur: „West Side Story". WOENSDAG 17 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15: „Ver slaafd aan het leven". Luxor Theater, 19.45 uur: „West Side Story". Kennemer Oudheidkamer: Gesloten tot nadere aankondiging. Galerie Boumans, Breestraat 122, 20 u.: Opening expositie van schilderijen en te keningen, vervaardigd door Ab Jongmans. Deze expositie duurt tot en met 16 sep tember en is op alle werkdagen uitge zonderd donderdagmiddag open van 9 tot 18 uur. ADVERTENTIE Maximum-temperaturen QJD ac binnen- en buitenland. temp Neerslag: laatste 24 uur. B o 'C c.S Den Helder zw. bew. n 17 0.2 Ypenburg zw. bew. windst. 16 0 Vlissingen half bew. n 17 0 Eelde licht bew. w 17 0.5 De Bilt mist windst. 17 1 Twente onbewolkt verand. 18 0 Eindhoven licht bew. n 18 0 Z.-Limburg licht bew. windst. 17 Helsinki onbewolkt wnw 18 0.6 Stockholm onbewolkt wnw 18 2 Oslo onbewolkt windst. 21 0 Kopenhagen onbewolkt w 18 0 Aberdeen regen windst. 17 0.1 Londen zw. bew. windst. 19 0 Amsterdam licht bew. windst. 16 0 Brussel onbewolkt windst. 19 0 Luxemburg onbewolkt 17 0 Parijs onbewolkt n 21 0 Bordeaux onbewolkt nno 0 Grenoble zw. bew. nnw 25 1 Nice zw. bew. n 27 0 Berlijn half bew. nnw 19 0 Frankfort zw. bew. nno 18 0 München regen n 18 28 Zürich regen nno 18 24 Genève zw. bew. nno 20 18 Locarno licht bew. ozo 27 13 Wenen geh. bew. nw 26 0 Innsbruck regen w 23 40 Belgrado onbewolkt zzw 32 0 Athene onbewolkt n 31 0 Rome zw. bew. zzo 30 0 Barcelona zw. bew. n 29 5 Madrid onbewolkt n 37 0 Mallorca licht bew. ono 34 0 Lissabon onbewolkt no 31 0 Woensdag 17 augustus Zon op 5.26 uur; onder 20.01 uur. Maan op 6.16 uur; onder 20.59 uur. Maanstanden Nieuwe maan 16 aug. 12.48 uur Eerste kwartier 23 aug. 4.02 uur Volle maan 31 aug. 1.14 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 16 augustus Hoog water 3.09 uur en 15.40 uur. Laag water 11.22 uur en 23.48 uur. Woensdag 17 augustus Hoog water 3.55 uur en 16.28 uur. Laag water 12.13 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort if 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2