Toeristenbonden wensen Heiderse groenen een hotel ver ordening haar journaal I m Rob Kroner (23) wil geen eigen boutique Plannen voor groot vliegveld bij Bocholt IJMUIDER COURANT \Utm albert heijn, MET LEVASIER TOURS ACCURATE BEZORGER of ENIGE FLINKE JONGENS Bedrijfschap: Kwaliteit van hotels hangt van niet vast te leggen criteria af Kamermuziek in Ruïne van Brederode als redders Van belang voor Oost-Nederland Postambtenaar maakte een vergissing Havenberichten f,rrTVi Citroën bij: verkoper Snip- en Snap-revue in Carré Medewerker (ster) WOENSDAG 17 AUGUSTUS I960 Faillissementen ADVERTEERT DRAAIERS - MACHINE BANKWERKERS (all-round en aankomend) Voor een flinke krantenwijk vragen wij een Aanmelden: Lange Nieuwstraat 427, V (Van onze correspondent) DEN HAAG. De twee grote toe ristenorganisaties in ons land, de A.N.V.V. en de A.N.W.B., zullen de staatssecretaris van Economische Za ken, drs. J. A. Bakker, vragen om een wettelijke bescherming van de naam hotel en een indeling in klassen. Z{\ weten zich hierbjj gesteund door bona fide horecakringen die zich reeds in hun organen „Horeca" en „Hotel revue" voor een dergelijke bescher ming hebben uitgesproken. „Jaren geleden," aldus de ANVV-ad junct-directeur drs. C. L. Smits, „hebben wij het bedrijfschap, dat de bevoegdheid bezit een dergelijke verordening uit te vaardigen, daarom al verzocht. Zij is noodzakelijk, omdat er veel te veel hotels zijn die wel die naam dragen, maar 't in feite niet zijn. De toerist moet, als hij een hotel zoekt, weten waar hij aan toe is. Dat is in het buitenland ook het geval Het is een anti-reclame voor Nederland als hotels niet aan de verwachtingen, ge wekt door indrukwekkende briefhoofden en fraaie uithangborden, beantwoorden." Zowel de A.N.V.V. als de A.N.W.B. is ervan overuigd dat er voor de wat goed kopere gelegenheden een andere naam moet komen, een synoniem voor het Duit se „Gasthof." De namen logement en pension zijn minder geschikt, omdat die enigszins zijn belast. Bij de A.N.W.B. zijn over de kwaliteit van hotels veel klachten binnengekomen. Men is daar van mening dat de helft van het aantal Nederlandse hotels die naam eigenlijk niet zou mogen dragen. Die be drijven zouden zijn gebaat met een andere naam. „Een toerist, die aantreft wat hij verwacht, is een tevreden toerist", zo zegt men bij de A.N.W.B. Een enquête onder een aantal Haagse hoteliers van zowel kleine als grote be drijven wees uit, dat de meeste hoteliers voor een indeling zijn. Eigenaren van kleine hotels suggereerden echter dat bij het vaststellen van de maatstaven het aantal bedden nooit in het geding mag zijn. Het Bedrijfschap Horeca, dat geen ver ordening wil uitvaardigen, meent dat de objectieve criteria, die een dergelijke verordening zou moeten bevatten, onvol doende garantie geven dat de werkelijke wijze van bedrijfsuitoefening overeen stemt met de aanduiding en met hetgeen het publiek ervan verwacht. In de Horeca-bedrijfstak spelen het persoonlijk gastheerschap van de onder nemer en de houding van het in dienst zijnde personeel een dusdanige overheer sende rol, dat, ook al wordt aan de ob jectieve criteria voldaan, door gebrek aan het juiste inzicht in de vervulling van het gastheerschap in andere opzichten het bedrijf beneden de maat kan blijven. Maar het omgekeerde is ook het geval. De gastheer kan zo voortreffelijk zijn, dat dat het gemis aan bepaalde accommoda tie compenseert. Een bepaalde aandui ding biedt volgens het bedrijfschap dus onvoldoende garantie. Het concert op geluidsband dat vrijdag in de verlichte ruïne van Brederode te Santpoort wordt geboden vermeldt een programma van kamermuziek. Uitgevoerd zullen worden het Pianotrio opus 80 van Robert Schumann en dee Sonate in A voor viool en piano van César Franck. Het programma begint om negen uur 's avonds. Nu de duisternis vroeger intreedt, is de ruïne van Bredeerode iedere avond van acht uur af voor het publiek geopend. Het klankbeeld „Zingende Stenen", waarin de geschiedenis van Brederode en het leven op een middeleeuws kasteel in tekst en muziek worden uitgebeeld, begint steeds om negen uur. Behalve vrijdags wordt dit klankbeeld iedere avond ten gehore ge bracht. Groenen van de hogere zeevaartschool in Den Helder zullen bij wijze van ont groening enkele dagen deelnemen aan red dingsdemonstraties. Deze demonstraties beginnen vandaag en duren tot en met za terdag. De school krijgt de medewerking van de Koninklijke Marine en de Konink lijke Noord- en Zuid-Hollandse Redding maatschappij, die de Prins Hendrik en de Christiaan Huygens ter beschikking stelt. „Kijk eens hoe prachtig dat zit!" De jonge Haarlemse mode-ontwerper Rob Kroner (23) heeft de voering en de stof van een rokje in zijn hand. Hij demonstreert hoe de zoom onmiddel lijk in de voering overgaat. Er is geen zoomnaad te zien. En dan zitten we meteen op Rob Kröners praatstoel. Voor elk ontwerp, hoe simpel ook, stelt hij twee eisen: het moet mooi zijn en perfect afgewerkt. En het moet gezegd: de modellen die hij ons toon de waren werkelijk 6,1. Hij is pas in het mode-vak. „Ik moest van m'n ouders eerst een vak leren, voor het geval datIk heb nu het patroonsdiploma typografie van de Grafische School in Amsterdam. Daarmee kan ik bedrijfsleider worden op een drukkerij. Die opleiding duurde drie jaar: daarna moest ik twee jaar in militaire dienst. Daarom kon ik ei genlijk pas nu aan de slag, hoewel ik vanaf mijn veertiende positief mo de-ontwerper heb willen worden. Ik ben nu al zo'n twee jaar bezig bij Charles Montaigne in Amsterdam. Het blijkt moeilijk om aan de slag te komen („De mensen zouden toch ten minste moeten weten dat ik hier zit"). Maar waarom niet méér reclame, 'n boutique bijvoorbeeld? „Och nee, géén boutique. Amster dam zit er vol mee. De modellen die er gemaakt worden zijn niet afgestemd op de persoon die ze moet dragen. Peter en Marlies bijvoorbeeld zij hebben een boutique in Amsterdam ontwerpen echt leuke dingen, maar de maten zijn een gemiddelde. Ik moet weten voor wie ik iets maak. Ik be kijk het meisje of de vrouw, teken enkele ontwerpen die helemaal op haar zijn afgestemd en zoek dan de stof met haar uit. Soms neem ik verschil lende staaltjes mee uit de stoffenzaken in Haarlem of Amsterdam. Ik heb ook wel klanten gehad die zeiden: „Zoek het maar uit. Ik zie wel wat het wordt!" Ik heb geen rust voor het model perfect zit. Als ik een boutique zou hebben moeten de mensen kunnen uitzoeken uit een reeks mo dellen, die wel exclusief, maar toch onpersoonlijk zijn". Rob Kroner, in de Deckerstraat 33 woonachtig, is begonnen in Alphen aan de Rijn. Hij had er genoeg klanten, maar wil zich toch blijvend vestigen in Haarlem of omgeving. Zijn ontwer pen zijn overwegend op jong publiek afgestemd. Tot nog toe krijgt hij zijn opdrachten van jonge klanten, die dan wel ruim bij kas moeten zitten, want voor een mantelpak of broekpak bij voorbeeld vraagt hij een kleine 200. Een paars-violette tunique- jurkje. Verrassend, detail: het onderste gedeelte van de mouw is in repen weggeknipt. Maar men heeft dan wel iets exclu siefs en unieks. Hij zit vol nieuwe originele ideeën en aan gebrek aan klanten zal het niet zo zeer liggen „De mensen praten het wel verder"). De grootste moeilijk heid is een ruimte te vinden om een atelier te kunnen beginnen, van waar uit deze veelbelovende ontwerper zijn ideeën en ontwerpen kan „spuien." De Haarlemse mode-ontwerper Rob Kroner bekijkt critisch zijn model. Het is een prachtig tuni- que-ensemble van oranje bouclé. De regering van de Westduitse bondsstaat Nordrhein-Westfalen in Dusseldorp heeft plannen om 10 tot 12 kilometer ten zuiden van de stad Bocholt (b(j de Nederlandse grens) een intercontinentaal vliegveld aan te leggen. Een vliegveld dus, speciaal voor de grote jets, die de diensten tussen de werelddelen onderhouden. Het project ligt in de planning van de eerstvolgende twee a drie jaar en zou in 1970 gerealiseerd kunnen wor den. Het is overigens wel duidelijk, dat, wanneer deze plannen doorgaan, het vliegveld van bjjzonder grote be tekenis wordt voor Oost-Nederland, met name voor Gelderland en Twente. Men is uitgegaan van de gedachte die overigens al lang speelt dat zowel het Ruhr-gebied als Nederland behoefte hebben aan een nieuwe intercontinentale luchthaven. In de nabijheid zijn al vlieg velden in Dusseldorp en Keulen. Men is er echter wel van overtuigd, dat het on mogelijk is om een dergelijk vliegveld, waar een enorme hoeveelheid lawaai wordt geproduceerd, in het dichtbevolkte Ruhr-gebied te projecteren. Evenmin zou er plaats zijn in Nederland, waar de be volkingsdichtheid ook groot is, terwijl men het zonde vindt om er natuurgebie den voor op te offferen. Men heeft dus gezocht naar een plaats, waar de bevolkingsdichtheid gering is en die centraal ligt. De regering in Dussel dorp denkt die gevonden te hebben in de streek ten zuiden van Bocholt, weliswaar een landbouwgebied, maar met slechte grond en slechts enkele dorpjes. Boven dien is het vliegveld geprojecteerd aan de E-36, de grote autoweg, die de rand- Op het hoofdpostkantoor in IJmuiden ls gisteren een kaartcheque van 137,49 uit betaald. De loket-ambtenaar heeft hierna bij vergissing de cheque aan de begunstig de teruggegeven en deze heeft naar alle waarschijnlijkheid gedachtenloos de cheque in zijn zak gestoken. Door deze vergissing is de betrokken ambtenaar gedupeerd. Hij heeft echter goede hoop, dat de betrokkene de vergis sing zal bemerken en de reeds aan hem uitbetaalde cheque terug zal brengen aan het loket. De rechtbank in Haarlem heeft dinsdag 16 augustus in staat van faillissement ver klaard: Jan Ernst Onkenhout, wonende in Sant poort, gemeente Velsen, Kluijskenslaan 6. Rechter-commissaris: mr. A. J. Ph. de Ha- seth Möller. Curator: mr. W. C. A. Klau- fus, advocaat en procureur in Haarlem. J. Faber, wonende in Haarlem, Klein Heiligland 5 zwart. Rechter-commissaris: mr. A. J. Ph. de Haseth Möller. Curator: mr. V. J. Nolet, advocaat en procureur in Haarlem. Bij vonnis van de rechtbank in Haarlem van 16 augustus is, na gedaan verzet, ver nietigd het vonnis dier rechtbank van augustus 1966, waarbij de naamloze ven nootschap Technische Handelsmaatschappij voorheen L. Meijst, gevestigd en kantoor- houdende in Haarlem, Nieuwe Gracht 118, in staat van faillissement is verklaard met benoeming van mr. E. L. van Hoogstraten, advocaat en procureur in Haarlem tot cu rator. Bij vonnis van de rechtbank in Haarlem van 16 augustus is, na gedaan verzet, ver nietigd het vonnis dier rechtbank van 9 augustus 1966, waarbij de naamloze ven nootschap Verenigde Ingenieurs Nederland N.V., gevestigd en kantoorhoudende in Haarlem, Oosterhoutlaan 4, in staat van faillissement is verklaard met benoeming van mr. J. G. Bettink, advocaat en procu reur te Haarlem tot curator. stad-Holland, via Gelderland, met het Ruhr-gebied verbindt. Hierbij wordt duidelijk gekeken naar de zich snel ontwikkelende Nederlandse con centratiegebieden: de omgeving van Amhem-Nijmegen en Twente. Bovendien breidt de concentratie in het Ruhr-gebied zich steeds meer naar het noorden uit. De afstanden tussen Bocholt en Oost-Ne derland zijn gering. Aanvankelijk gingen de gedachten uit naar een vliegveld voor buurtverkeer. Maar daar blijkt men toch niet zoveel in te zien. Wat dit buurtverkeer betreft, voorspelt men in Duitsland de spoorwe gen een grote toekomst, vooral omdat de treinen niet afhankelijk zijn van verschil lende factoren, bijvoorbeeld de weersom standigheden, die bij het vliegverkeer wel een rol spelen. De plannen voor de nieuwe interconti nentale luchthaven zijn al ver gevorderd, maar ze zijn nog niet ingevoegd en in de planologie. De regering in Dusseldorp die het initiatief nam, heeft in deze ech ter ook het laatste woord. Dinsdag aangekomen te IJmuiden: Edda Corda, van Freetown; John Kruse, Aarhus; Rundal, Leningrad; Hontestroom, Sheerness; Gazelle, Rochester, Zaandam; Evaggelistra, Stettin; Hondsbosch, Londen; Neutron, Ipswich; Vige- ness, Mohirana, IJmuiden; Wiking, Dagenham; Proton, Hull; L. Jusne, Kingslynn; Hattershus, Basse Indra Meppel, Kingslynn; Dongeborg, Handvik; Timbo, Puerto Ordaz; Lone Croch, Stettin; Kirriemoor, Pepel, IJmuiden; Servaas- kerk, Rotterdam; Res Nova, Kingslynn; Cara- beka, Oxelosund; Gosport, Portsmouth; Gerhard, Karlstad. Woensdag aangekomen te IJmuiden: Mitropa, van Rotterdam; Fian, West Afrika; Draco, Rotterdam; Solon, Rotterdam; Dahomeykust, Antwerpen; Nasconca, Dowries; Hermann, Ruas. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Finnanger, naar Hamburg; Sincerity, Manchester; Emsland, Londen; Amberley, Newcastle; Ecctonia, Bre men; Dania, Kopenhagen; Heinrich Schmidt, Rotterdam; Ali Damhof, Dublin; Draco, Aar hus; Noordster, Norrköping; Spaarnestroom, Grimsby; Lizzie Terkol, Immingham; Phoenix, Delfzijl; Edda, Felixtowe; Korsness, Emden, IJmuiden; Ibis, Rotterdam; Margaretha-B., Ant werpen; Heino, Rotterdam; Westriding, Goole; Buka, Londen; Blisworth, Londen; Saxen, Huil; John Kruse, Antwerpen; Dinkelstroom, Londen; Dubne, Glasgow; Hathor, Hamburg; Cluden, Golf van Mexico. IJmuiden; IJstroom, Leith; Zaanstroom, Goole; Lone Croch, Stettin; Hinde, Londen; Waterland, Tenerife: Neutron, Ipswich; Luise Emilie, Stade; Duhallow, Rotterdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Isarstein, Antwerpen; Oranjeborg, Delfzijl, Zaandam; Vogtland, Bremen; Reinbek, Venezuela. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) Wij vragen voor onze SuperMart, L. Nieuw- straat 814, IJmuiden een: voor de kruideniers- warenafdeling. Leeftijd tot 20 jaar. In de SuperMart worden de artikelen aangebo den door middel van aantrekkelijke opstel lingen en vitrines, die door de verkoper wor den verzorgd. Hij draagt mede zorg voor een zo hoog mogelijke kwaliteit, versheid en juiste beprijzing van de artikelen. Voor geschikte krach ten een baan met toe komstmogelijkheden. De heer H. Blom, be drijfsleider van boven genoemde SuperMart, zal u gaarne ontvan gen voor een persoon lijk gesprek, (telefoon 0 2550 - 5355). TE KOOP SANTPOORT goed onderh. woonhuis met voor- en achtert. Ind. part.: kamers en suite, hal, keuken, w.c. (Verhuurd aan bejaard echtpaar). Ie verd.i woonk., sik., keuken, w.c. 2e verd.: 2 sik, 4 kasten. Ie en 2e verd. leeg te aanv. Zeer geschikt v. jong echtpaar. Kps. 38.000.— k.k. Bemidd.: Makelaarskant. H. V E R K E S Lid N.B.M., Brede- roodseweg 81. Sant poort. Tel. 02560-7905. 23 augustus 24 augustus 24 augustus 25 augustus 25 augustus 26 augustus Uit onze Reis no. 17 Reis no. 5 Vraagtekenreis Reis no. 8 Reis no. 13 Reis no. 3 Reisgids Ook op een vol boekje Stadhuis - zegels kunt U een reisje maken. IEDERE ZATERDAG naar de Bespreek vroegtijdig uw plaatsen WIJK AAN ZEEËRWEG 55 - TEL. 4650 Machinefabr. Egmond en van der Schee n.v. MIDDENHAVENSTRAAT 82 - IJMUIDEN vragen voor afwisselende werkzaamheden (geen massaproductie en geen ploegendienst). Wij bieden voor goede krachten goede ver dienste, winterstalling voor een auto (ge legenheid voor sleutelen of poetsen hieraan op zaterdag). Gevraagd voor administratieve werkzaam heden Schriftelijke sollicitaties CORN. JANUS EN ZN., Trompstr. 29, postbus 62, IJmuiden A'iioivv.iit di ijl j Giesbe»t< ist-i. nbücksweg 7-9. Umtiklen (O), Tel! 02550 4156. Gewatteerde nylon duster in diverse bloem- dessins. 40-52 16.- Heerlijk warme coat van. flausch, in blauw. 36-46 29.75 f.f.vest, 100°/o lambswool.div kl.38-46 11.- Kilt,polyester/ WOl f55/45J 32-44 15.- Charmante positiejapon van zuiver wol, o.a. in bleu. 36-42 35.- Sportieve Junior-Man pan talon van polyester/wol in Higginsruitje. 12-16 17 - Babyjurkje in prachtige tinneroy-kwaliteit. -ne Lengtemaat 74-86 7.95 /evenit broekje, 100°/o ^danca. Lengte maat 86-116 4.95-8.95 BelOfast meisjes over hemdblouse. Lengte maat 110-167 5.95-7.95 100°/o nylon Jongensanorak. Geheel gewatteerd. Lengte maat 116-167 17.50-24.75

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4