Happening in Jongensstad Beverwijk Verenigingsnieuws uit de IJmond Wandtapijt voor Neuwied ER NIET ZITTEN! Geen rijbewijs en niet verzekerd Gé van der Winden had grote moeite met Aad Duyker Belangstelling voor straatvoetbal neemt toe Umuider Harmonie naar Parijs Telstar-kaarten voor bejaarden DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1966 5 Een nieuwe beatclub Met „T.O.P." op reis WELDOEN AAN DE MENS IN NOOD Laat dat met een gerust hart aan de N.M.B. over. Daar zitten ze er bovenop. Om uw belangen zo goed mogelijk voor u te behartigen. Om uw geld zoveel mogelijk voor u te laten verdienen. Door een goede spaarrente. Door Kll-r41-m ami-sc™,- een gunstige effecten-beleqginq. NEDERLANDSCHE Ma a MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! f elsen-IJmuiden Beverwijk Kennemer Kruimels Zoals wij reeds eerder hebben ver meld, werd de IJmuider Harmonie eni ge tijd geleden geïnviteerd om mede werking te komen verlenen aan de stadsfeesten in Parijs. Een en ander is waarschijnlijk mede het gevolg ge weest van de uitstekende indruk, die het korps destijds bij zijn optreden in Cannes en Besant;on heeft achtergela ten. Het bestuur heeft deze vererende uit nodiging inmiddels geaccepteerd, waar bij de data van dit optreden werden vastgesteld op zaterdag 17 en zondag 18 september. Het muzikale gezelschap vertrekt aldus zaterdagmorgen om ze ven uur per autobus uit IJmuiden, waarna men omstreeks 4 uur in Parijs hoopt te arriveren. Dezelfde avond nog verzorgt de IJmuider Harmonie een grote show op een der Parijse pleinen, waarna de leden officieel door de auto riteiten zullen worden ontvangen. De volgende zondag is het voor de IJmuider Harmonie een drukke dag, want dan is het korps ingedeeld bij de grote optocht, die door een deel van de Lichtstad zal trekken. De leden zullen hierbij worden geassisteerd door vijftig charmante Parijse majorettes, welke jongedames de IJmuider Harmonie in Frankrijk al eens eerder aan het werk hadden gezien. Zij gaven daarbij de wens te kennen ook eenmaal met dit korps te mogen samenwerken, welk verlangen dus binnenkort in vervulling z&l gaan. De optocht wordt nog besloten met een grote taptoe in een der Parijse sportparken voor alle muziekkorpsen, die aan de optocht hebben deelgeno men. Met deze show zal de IJmuider Harmonie dan weer aan haar verplich tingen hebben voldaan. Voor de muzikanten is dit uitstapje dan nog niet beëindigd, omdat voor hen de volgende morgen weer een „sight seeing" door Parijs op het programma staat. Pas daarna wordt de terugreis naar Velsen weer aanvaard, onder meer in Antwerpen nog onderbroken voor het afscheidsdiner. Het aantal beatclubs dat het orga niseren van dansavonden beoogt, is inmiddels in de IJmond opnieuw uit gebreid met de „Klup Pop M", waar van de oprichters drie Santpoor ters, een Haarlemmer en twee Zand- voorters hun domicilie hebben ge vonden in zaal „De Weyman" in Sant poort. Het bestuur hiervan heeft zich voorgenomen uitsluitend gerenommeer de beatgroepen voor de dansavonden te engageren, vandaar dat men onlangs met de „Exceptions" uit Haarlem is gestart. De volgende dansavond is vast gesteld op zondag 21 augustus, waar voor de dansmuziek zal worden ver zorgd door de beatgroep „In". Cruise Men heeft dan reeds een „Night-dan- eingcruise" achter de rug, die dus za terdag 20 augustus wordt gehouden en waarvoor door het bestuur een dub beldeks-salonboot is afgehuurd, zodat op twee dekken kan worden gedanst- De dansmuziek komt voor rekening van „The Robins" uit Beverwijk en „The Keystones" uit Leiden. Het ligt in de bedoeling de boot om acht uur van de kleine sluis te laten vertrek ken, waarna de varende danslustigen na een tocht over het Noordzeekanaal weer omstreeks 0.30 uur zullen wor den gedebarkeerd Het bestuur van de reisvereniging „T.O.P." zet zijn activiteiten voort met een programma, dat voor dit jaar nog dagtrips naar Brussel, het bloe mencorso in Zundert en de Snip en Snaprevue in Amsterdam vermeldt. Voor 1967 zijn een wintersporttreinreis naar Oostenrijk en een veertiendaag se busreis naar Italië en Oostenrijk in voorbereiding. De reisvereniging „T.O.P." staat ge heel op zichzelf en heeft dus geen be moeiingen met een bejaardenbond of andere verenigingen. Aan het adres Lijsterlaan 14, IJmuiden, telefoon 4748 worden alle gewenste inlichtingen ver strekt, terwijl de inwoners van Sant poort zich eventueel kunnen wenden tot het adres Eikenstraat 28, Haarlem- Noord, telefoon 02500-63555. Een herinnering aan het optreden van de IJmuider Harmonie in Cannes, waar zij door de majorettes uit Bergen op Zoom werd geassisteerd. Zoals gemeld zullen deze jongedames straks in Parijs door Frangaises worden ver vangen. De IJmuider Harmonie heeft daar voor nog' tweemaal de gelegenheid zich muzikaal op dit reisje naar Frankrijk voor te bereiden. De eerste maal is dit zaterdag 27 augustus, wanneer door het korps in Wijk aan Zee het badseizoen officieel met een taptoe zal worden be sloten, welke show vrijdag 9 september op Plein 1945 in IJmuiden wordt her haald. Het bestuur van „Telstar" heeft voor bejaarden, met een inkomen be neden 5.432 per jaar een aantal sei zoenkaarten (tribuneplaatsen) beschik baar gesteld, dat door bemiddeling van de federatie „Bejaardenzorg" in Velsen zal worden verstrekt a f 10,- per stuk. De normale prijs van deze kaarten bedraagt 75. Op vertoon van de ziekenfondskaart kunnen de kaarten worden aange vraagd op de spreekuren van het So ciaal Adviesbureau voor Bejaarden en wel voor IJmuiden: elke dinsdagmor gen van 9 tot 10 uur in het Cultureel Centrum (achterzijde), Moerbergplant- soen 22; voor Velsen-Noord: elke dins dagmorgen van 11 tot 12 uur in het Gemeentelijk Vergaderlokaal, Smidt van Gelderstraat 5 en voor Santpoort elke dinsdagmiddag van 15 tot 16 uur in gebouw „Cusa", Hoofdstraat 117. Bij de Velsense politie zijn de vol gende voorwerpen als gevonden aange geven: bankbiljet, paraplu, herenbril, sjaal, jongenstrui, rechter dameshand schoen, grasmachine, walky-talky, kinderportemonnee met inhoud, spring touw, notitieboekje, ring met twee sleutels, dameshorloge, draadontspan ner, tang, portemonnee met inhoud, tien overtrekken met bloemmotief, rechter kiiiderschoentje, handdoek m. zwembroek, sandaal, tas, kindertasje, meisjesportemonnee, halsketting, twee overhemden, reserveband van scoo ter, hond, bril, kindervest, autoped, duimstok, beenkappen, pullover, lees boek, aktentas, vestje, driewielig kin derfietsje Inlichtingen over deze voorwerpen worden dagelijks verstrektop het hoofdbureau van politie te Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17-30 uur eventueel zullen worden afgegeven. m. Zoals elk jaar in deze tijd zijn de leden en d(; jongeren van de Advent kerk (afkorting van het Kerkgenoot schap der zevende-dags adventisten) weer vol goede* moed op stap gegaan in het kader van de wereldwijde barm hartigheidsactie. Wellicht bellen ze in de zes weken dat deze actie duurt, bij u aan, deze amateur-colporteurs, en bieden zij u een rijkelijk geïllu streerde brochure aan die een indruk geeft van de activiteiten van de medi sche adventzending over de gehele we- reid ten behoeve van de lijdende mensheid. Deze brochure kost 75 cent. Het bij zondere er van is dat dit gehele be drag, dus zonder aftrek van de kost prijs van het blad, zoals drukkosten, papier enzovoorts, aan het goede doel ten goede komt. Degenen die het blad aanbieden, doen dit in hun vrije tijd en geheel belangeloos. In Haarlem en wijde omgeving en in de IJmond werden vorig jaar 10.000 brochures verkocht, hetgeen het re- kordbedrag van 7100,opleverde. De medewerkers van het kerkgenoot schap hopen dezee prestatie dit jaar nog te overtreffen. De opbrengst van de actie komt ten goede aan alle gezindten. In de 189 landen, waarin de Adventkerk werkt, wordt zonder aanziens des persoons hulp geboden, met name aan lijders aan tropische ziekten, aan melaatsheid en framboesia. In de 124 ziekenhuizen, 132 klinie ken en poliklinieken en 14 zendings- boten werden vorig jaar door de 15.642 medische employés rond 3'/i miljoen patiënten behandeld. De waarde van deze behandelingen bedroeg rond 6V2 miljoen. Naar dertig landen die getrof fen werden door wervelstormen en Eind deze maand komt het wandta pijt voor de Duitse stad Neuwied ge reed, dat in opdracht van het ge meentebestuur van Beverwijk wordt vervaardigd. Zoals bekend werd dit geschenk reeds in mei van dit jaar symbolisch aangeboden, toen het stads bestuur van Beverwijk een bezoek bracht aan deze Duitse gemeente, waarmee het nauwe vriendschapsbe trekkingen onderhoudt. Dit fraai tapijtje wordt geweven in de ateliers der Koninklijke Hand-Tapijt- knoperij „Kinheim" aan de Zeestraat te Beverwijk Reeds vanaf juni werken Sheila Tamis en Karin Willemse aan dit wandkleed, dat 1.50 meter hoog is en 2 meter breed- Beide meisjes moe ten in totaal 270.000 knopen leggen, al vorens dit zuivere handwerkprodukt ge reed is. Het wordt van heel fijne wol geweven met de befaamde Turkse Ghiordes-knoop, waarmee „Kinheim" over heel de wereld bekendheid ver wierf. Het ontwerp van dit kleed is af komstig van de kunstenaar W. Akker mans uit Rotterdam. In dit kleurig produkt zijn de gemeentewapens van Beverwijk en Neuwied verwerkt, die beide door de grillig stromende Rijn verbonden zijn. De nijverheid van bei de steden wordt gesymboliseerd door honingraten. Symbool van de vriend schap vormen wijnranken. Foto: Sheila (links) en Karin zijn bijna klaar met deze bijzondere opdracht. Voordat het kleed naar Neuwied gaat, zal het waar schijnlijk nog een tijdje worden ten toongesteld in de „Salie des pas per dus" van het Stadskantoor. overstromingen, werd voor bijna ze ven miljoen gulden aan weldadig heidszendingen gestuurd. Er werden 795 gezondheids- en weldadigheidscen tra in stand gehouden. Als dezer dagen voor deze aktie bij u wordt aangebeld, dan weet u waar om het gaat: met uw bijdrage kunt u helpen weldoen aan de mens in nood, waar die zich ook ter wereld bevindt. IJmuiden: Plein 1945 no. 48 De burgers van Jongensstad aan de Merwedestraat te Beverwijk kregen gis termiddag de wethouders E. Gerritse en A. J. Hermes op bezoek. De gasten wer den op het IJmondplein van Jongensstad door burgemeester Robin Abbing en zijn wethouders ontvangen. Na de begroeting waren de heren Gerritse en Hermes ge tuige van een happening voor het door de jongens zelf gemaakte standbeeld „De Spijker". Deze protestdemonstratie werd geleid door de commissaris van politie, te vens provo-leider Jos Spaans. De demon stranten eisten o.a. elke dag een ijsje. Hierna werd een rondgang door Jon gensstad gemaakt langs de pas geverfde hutten in de Bruinsma- en Nielenlaan. Tot grote teleurstelling van de jongens ging het bezoek van het gemeentebestuur uit Heemskerk maandag niet door. B. en W. van Jongensstad hebben hun collega's uit Heemskerk nu vanmorgen ontvangen. Te leurstellend voor de jongens was ook het feit, dat de onthulling van het standbeeld Petruska aan de Beneluxlaan die gis termiddag zou plaats vinden op het laatste nippertje niet doorging. Niettemin zal Robin Abbing dit beeld toch mogen onthullen. De heer Gerritse vroeg hem gisteren namelijk of hij de volgende week woensdagmiddag om half vijf deze eervol le taak alsnog op zich wilde nemen. Foto: Provo-leider Jos Spaans vuurt zijn herrieschoppers aan, terwijl de heren Ger ritse en Hermes belangstellend toekijken. De demonstratie werd gehouden voor het standbeeld „De Spijker". DONDERDAG 18 AUGUSTUS Filiaal van de Gemeentebibliotheek en de R.-k. bibliotheek in Santpoort-Zuid wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan: geopend van 19 tot 21.15 uur. VRIJDAG 19 AUGUSTUS Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; Filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30-17.30 en 19-21.15 uur; Filiaal van de Gemeentebibliotheek en de R.-k. biblio theek in Santpoort-N., gebouw „Spaam- berg", Wüstelaan 79: 19-21.30 uur; R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willems- beekweg 96,'IJmuiden: 14.30-17.30 en 19-21 uur; Filiaal R.-k. Openbare leeszaal en bi bliotheek in Velsen-Noord, Banjaertstraat 13: 14-17 en 19-21 uur. DONDERDAG 18 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg 84ge opend van 7-21.30 uur. VRIJDAG 19 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg 84: ge opend van 7-17.30 u. en van 20.15-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70: 15-17.30 en 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61: 10-13, 15- 18 en 19-21 uur. Gezamenlijke filialen: Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4: 19-21 uur; Oosterwijk, Am- stelstraat 44: 19-21 uur; Meerestein, Par- mentierstraat 2: 15-17 en 19-21 uur. Woensdagmorgen om zeven uur reden op de Trawlerkade in IJmuiden een per sonenauto en een motorrijwiel in weste lijke richting. De bestuurder van het laatstgenoemde voertuig, een 33-jarige visknecht uit IJmuiden, bemerkte daarbij te laat dat de automobilist de richtingaan wijzer had uitgestoken om rechts te gaan parkeren, zodat zijn motorrijwiel met de auto in aanrijding kwam. Beide voertui gen werden zwaar beschadigd, waarbij bovendien nog bleek, dat de visknecht niet in het bezit was van een rijbewijs en evenmin was verzekerd. (Van onze wielermedewerker) In de persoonlijke tijdrit om de „Groot en GrapendaaP'-beker, die woensdag avond door de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" in de Wijkermeer werd verreden, bleken de van zijn blessures herstelde Gé v.d. Winden en Aad Duyker volkomen aan elkaar gewaagd. Zij lieten na twee omlopen door de polder precies dezelfde tijd (31 min. en 20 sec.) afdruk ken. Beide renners reden daarna een extra beslissingsronde en die werd met slechts vier seconden verschil door Van der Winden gewonnen. Aan deze wedren met de tijd namen achttien amateurs en nieuwelingen deel. Zij gingen om de minuut van start en moesten het elf kilometer lange parcours tweemaal rijden. Dat de jonge Duvker en Van der Winden tot precies dezelfde tijd kwamen en daarmee ook het snelst waren was een volslagen verrassing. Men had zo iets in een tijdrit nog nim mer meegemaakt bij „Kennemerland". De twee snelste mannen van de avond moesten toen in een extra rit over één ronde van elf kilometer uit gaan maken wie in het bezit van de beker zou komen. Halverwege deze beslissingsronde wer den de renners nog eens „geklokt" en bleken elkaar ook toen nog niets toegege ven te hebben. De tijden waren precies gelijk. Uiteindelijk bleek Van der Winden aan de finish vier seconden sneller en hij mag voor één jaar met de beker in zijn prijzenkast pronken. De uitslag was: 1. G. v.d. Winden, de 22 km in 31.20 (extra ronde van 11 km in 15.33); 2. A. Duyker in 31.20 (15.37); 3. C. van Borre in 32.15; 4. J. Serpenti in 32.42; 5. A. Teeling in 32.43 (1ste nieu weling); 6. C. Durge in 32.54; 7. J. Mi nus in 33.18; 8. A. Bakker in 33.36; 9. L de Vries in 33.47; 10. J. van Hooff in 33.53. Voor de beste nieuweling had Jan Serpenti een van zijn rode leiderstruien uit de internationale wieleravondzesdaag- se beschikbaar gesteld. Deze trui kwam in het bezit van Aad Teeling. Met 'n toenemend aantal belangstellen den als enthousiaste supporters, werd dinsdag- en woensdagavond op de rol- schaatsbaan bij de Radarstraat de straat voetbalcompetitie voortgezet. Eerst had den de elftallen van de Radarboys en de Roertoppers de strijd met elkaar aange bonden, waarbij het in de eerste helft maar niet tot doelpunten kwam. Ondanks een zeker overwicht van de Radarboys, dat in twee schoten op de paal tot uit drukking kwam. Tien minuten na de rust zorgde Kees Nieuwendijk er echter voor dat zijn team genoten een luchtsprong van vreugde kon den maken, door de keeper van de Ra darboys met een strak schot het nakijken te geven. 0-1 voor de Roertoppers dus, in welke stand, ondanks de fanatieke pogin gen van de Radarboys geen verandering meer kon worden aangebracht. Woensdagavond stelden de Long Street- boys en de Le Mairetelstars zich tegen over elkaar op, waarbij door laatstge noemde spelers werd getracht hun rivi- len met een serie felle aanvallen te over donderen- De defensie van de Long Street- boys hield 't hoofd echter koel, zodat ook bij deze wedstrijd de spelers met een blanke stand van doelen mochten verwis selen. Tegen de verwachtingen in wist Wim Kok drie minuten na de hervatting de Long Streetboys zowaar de leiding te ge ven, waarop zij zich in de verdediging terugtrokken en de Le Mairetelstars aldus de ongetwijfeld verdiende gelijkmaker wisten te onthouden. Maandag 22 augustus wordt de compe titie voortgezet, waarvoor eventuele ge gadigde elftallen zich nog kunnen opge ven bij de heer R. Hartman, Radar straat 160. DROGEHAM In Drogeham is gister middag kort na half zes een in de Ham- sterpein staande kapitale boerderij tot de grond toe afgebrand, nadat een 23-jarige debiele zoon van de eigenaar het hooi in de schuur met lucifers in brand had ge stoken.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5