COACH KERKHOVEN: „Conditie van de ploeg is goed" W ereldr ecords zwemmen in VS gesneuveld Nederlandse amateurbaanploeg nam revanche op de Duitse Nederland - Hongarije op openingsavond Jonge zich Italianen Babe in onderscheiden Ruth League m Hakenkruis, hamer en sikkel bij Europees dorp Wagtmans bleef in Ronde van Namen op eerste plaats „Basketbal- simultaan" van Jan Schappert Jaap Oudkerk weer in vorm Loting niet ongustig voor Nederlands waterpoloteam NS F filmt de beste zwemmers en zwemsters Bij nederlaag van Nicols kan Sparta kampioen worden Stöve in Moskou ook uitgeschakeld FIDE-zonetoernooi in Den Haag I VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1966 15 Grote concurrenten op Belgische afslagen Eerste Kanaalzwemmer Groot softbaltoernooi van Onze Gezellen De Nederlandse ploeg heeft de sfeer geproefd. Na de maandenlange voorbereidingen in de stilte van het gesloten buitenbad van Den Hommel en het trainingskamp van de laatste drie weken in het rustieke KNVB- centrum in Zeist is de ploeg donderdag met pick-ups, bandrecorders, ra diootjes en een grote hoeveelheid koffers naar de flats van het Europese dorp verhuisd. Daar heerste een drukte van belang bij de aankomst van de Grieken, Belgen, Denen, Joegoslaviërs, Noren, Polen, Koemenen, Russen en Zwitsers. „Geweldig leuk hier", was de eerste indruk van Gretta Kok. „Ik begrijp niet waarover de Duitsers hebben geklaagd". Later in het zwembad, waar de Nederlandse ploeg voor het eerst niet meer kon trainen in het grote wedstrijdbad, maar was verwezen naar het half-diepe 55 yards trainingsbad achter de noordelijke tribune, vertelde damesleidster Iet Koster-Van Feggelen: „We moeten met de bus naar het ontbijt, maar dat is niet erg. Bij elk blok flats is een keukentje waar we zelf theezetten. Je moet jezelf een beetje weten te redden". De ploeg Is in goede conditie. Coach Kerkhoven, altijd bereid wat te praten, maar dan niet over de kansen van zijn e- quipe, heeft de laatste dagen de zwaar te van de training successievelijk ver minderd. Alleen Dick Langerhorst was volop aan de slag. Hjj heeft door een val door een glazen ruit een paar dagen niet kunnen zwemmen en haalde de verlo ren tijd in. De 1500 meter, waarop hij uitkomt, is pas op de voorlaatste dag van de kampioenschappen voor het eerst op het programma, zodat zijn tapering- off pas later behoeft te geschieden. Coby Buter, Bep Weeteling, Jan Jis- koot en Toos Beumer, degenen, die zon dag reeds op de startblokken komen, hielden zich bijzonder rustig. Bep Wee teling zwemt zondag zelfs op twee on derdelen: de series van delOO m vrije slag en de series van de 100 m rugslag, waarvan maandag en dinsdag de finales volgen. Ada Kok zwemt dinsdag de se ries van de 400 m vrije slag en donder dag de series van de 100 m vlinderslag. Onbekenden hebben op het gazon voor de studentenflats aan de Ina Boudier Bakkerlaan in Utrecht met papieren stro ken een hakenkruis neergelegd. De flats vormen op het ogenblik „het Europese dorp" waarin de deelnemers aan de Eu ropese zwemkampioenschappen zijn on dergebracht. Een ander papier dat verwijderd moest worden was een biljet met de medede ling „Zimmer frei" waarop met rode verf een hamer en een sikkel waren aange bracht. Rini Wagtmans heeft zijn leidende po sitie in de Ronde van de provincie Namen voor amateurs behouden. De man uit St. WHlebrord werd in de tweede etappe, donderdag over 108 km. gereden van Floreffe naar Haversin, achtste doch ver speelde nauwelijks winst aan zijn concur renten. De Belg Wil in 't Ven eiste de zege in de tweede rit voor zich op. Hij legde de 108 km af in 2 uur 45 min. 12 sec. Zijn landgenoot Van Neste werd tweede en Harry Steevens won de eindsprint varf het groepje waartoe ook Wagtmans be hoorde. Uitslag tweede etappe: 1. In 't Ven (Belg.) 2.45.12 (met bonificatie: 2.44.52); 2. Van Neste (Belg.) 2.45.32 (met bon. 2.45.22); 3. Steevens (Ned.) 2.46.03; 4. Beugels (Ned.); 5. Willem (Belg.); 6. Zwanepoel (Belg.); 7. Schoeters (Belg.); 8. Wagtmans Ned.); 9. Peeters (Belg.); 10. Dolman (Ned.), allen in 2.46.03. Algemeen klassement: 1. Wagtmans 5.23.31; 2. Steevens 5.25.41; 3. Dolman 5 26.39; 4. In 't Ven 5.26.55; 5. Van Espen 5.27.00; 8. Beugels 5.28.06. Algemeen ploegenklassement: 1. Ne derland 16.17.51. Wat zijn de laatste voorbereidingen voor zulke belangrijke wedstrijden? „Stel", aldus Kerkhoven, „dat de race om tien uur plaatsvindt, dan is het om zeven uur opstaan, om half acht een licht ontbijt", "om kwart voor negen in het zwembad, dan een warming-up met de ge wone oefeningen, een stukje van twee maal 300 m, een paar sprintjes over 50 m, een enkel keerpunt. Dan uit het water direct een hete douche, massage, rusten, afgewisseld met soepelheidsoefeningen. Het platform op, en dan maar hopen dat al die trainingsarbeid in de paar minuten van zo'n race wordt waargemaakt. Want zeker weten doe je dat van te voren nooit". De Franse troef voor de Euro pese zwemstrijd: Christine Caron (rechts) met haar trainster me vrouw Berliout. Gretta Kok en Arthur van Oest ge fotografeerd door Ronnie Kroon, de oud-zwemmer, die met een zelf ge bouwde camera onder water foto grafeert. De wereldrecordlijst zwemmen is weer eens veranderd. In Lincoln, tijdens de open Amerikaanse zwemkampioen schappen, werden op de eerste dag vier wereldrecord verbeterd of geëvenaard. In de series van de 400 meter vrije slag heren verbeterde de 18-jarige Amerikaan John Nelson het wereldrecord van zijn landgenoot Don Schollander tot 4 min 11.8 sec. Het oude record stond op 4 min 12.2 sec. Enige uren later was John Nel son zijn wereldrecord weer kwijt aan de viervoudige Olympische kampioen Schol lander, die in de finale 4 min 11.6 sec. noteerde. Voor een derde wereldrecord zorgde de Zuidafrikaanse Karen Muir die met een tijd van 2 min 26.4 sec, maar liefst 0,7 sec van haar eigen wereldrecord over 200 meter rugslag afknabbelde. De Amerikaanse Martha Randall kwam in de series tot een evenaring van haar wereldrecord over 400 meter vrije slag met een tijd van 4 min 38,- sec. (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) Jan Schappert, veelvoudig basket- balinternationaal, speelt zaterdagmid dag op het terrein van de r.-k. l.t.s. aan de Berlagelaan in Haarlem tegen alle jongens onder de veertien jaar die op dat moment toeschouwers zijn bij een oefenwedstrijd basketbal. Wan neer het aantal jongens te veel zou zijn, speelt Schappert enkele korte wedstrijdjes tegen ploegen van tien jongens maximaal. De oefenwedstrijd, waaraan deze „basketbalsimultaan" vooraf gaat be gint zaterdagmiddag om drie uur. Tegenstanders zijn Flamingo's, de club van Schappert, en Wilskracht. De Nederlandse amateurbaanploeg heeft een duidelijke revanche genomen voor de nederlaag, die zij twee weken geleden in Bocholt in West-Duitsland heeft geleden. Alleen in de ploegen achtervolging bleken donderdagavond in het Olympisch Stadion in Amsterdam voor 6.500 toeschouwers de Duitsers, die overigens op dit nummer de laatste jaren tot de top behoren, tot be hoorlijke tegenstand in staat te zijn. Hun formatie nam door een snelle en beter georganiseerde start in de eerste ronde zelfs een voorsprong van dertig meter, die echter verdween toen het kwartet Bon- gers - Groen - Van de Ruit - Den Hertog het juiste ritme had gevonden. Rudi van Feggelen had slechts een kort commentaar op de loting voor het waterpolotoernooi: „het had voor ons nog beroerder gekund", en weg was hij naar het Europese dorp om de oranje mannen te vertellen, dat zij in één groep terecht waren gekomen met titelhouder Hongarije, Groot-Brittannië, Zweden en Spanje. Op de eerste plaats betekende dit, dat de Nederlandse ploeg tenminste op een dag twee wedstrijden vrij kort achter elkaar moet spelen. Dat gebeurt zondag, wanneer zij in de ochtenduren in de Kromme Rijn tegen Spanje uit komt en 's avonds in Den Hommel moet aantreden tegen Groot-Brittannië. Voor de organisatie was de loting, die door de charmante secretaresse van de van de LEN, Gisela Rungeard, werd ver richt, een meevallertje. Zij kon het nu zo arrangeren, dat Nederland op de ope ningsavond van de Europese kampioen schappen al direct tegen Hongarije uit komt. Een topper dus. Tot tweemaal toe kwam Oranje als nummer vijf uit de champagnekoeler, hetgeen betekende, dat Nederland op de eerste dag vrij zou zijn. Maar omdat was afgesproken, dat men net zo lang zou doortrekken tot Nederland een gunstiger nummer had, ging men door en het re sultaat was dus de wedstrijd tegen Hon garije. Wat zijn nu de kansen van Nederland op het bereiken van de halve finalepou les, waarheen de eerste twee uit elke groep overgaan? Tegen Hongarije, dat al acht keer Europees kampioen werd en ook in Tokio het goud veroverde, mag de Oranjeploeg kansloos worden geacht. Het zal een verrassing van de eerste or de zijn wanneer de mannen van Rudi van Feggelen zelfs maar een gelijk spel zouden bereiken. Verlies dus tegen Honga rije. Maar een tweede plaats in de eind stand van de poule en dus overgang naar de halve finales zit er wel in. Toevallig heeft de Oranjeploeg dit jaar zowel van Zweden als van Groot-Brittannië gewon nen. In de uitwedstrijd won ons land met 1-0 van Zweden, terwijl Groot-Brit tannië in Leeuwarden met 5-1 werd ver slagen. Hoewel het spel van onze ploeg toen geen aanleiding gaf tot tevreden heid, mag men toch verwachten dat bei de landen in Utrecht, vooral nu Oranje de steun van het publiek zal hebben, naar de nederlaag geleid kunnen wor den. De vierde tegenstander Spanje behoort tot de matige waterpololanden en mag dus helemaal geen bezwaar opleve ren. In de overige groepen zijn Joegosla vië, Rusland en Italië, die als winnaar van de tweede tot en met de vierde prijs in Tokio nu „geplaatst" werden, favoriet. Wie met hen naar de halve fi nales overgaan is vrij onzeker, nu er van achter het ijzeren gordijn berichten zijn gekomen over toegenomen speel- sterkte van bijvoorbeeld Bulgarije en Tsjeehoslowakije. Wat dat betreft heeft België het wel erg getroffen met de lo ting. De zuiderburen zijn ingedeeld met Italië, West-Duitsland en het zwakke Ier land. De loting voor het waterpolotoernooi had het volgende resultaat. Groep A: Spanje, Zweden, Nederland, Hongarije, Groot-Brittannië. (Van onze honkbalmedewerker) Op de voorlaatste dag van het toernooi om het Europees kampioenschap Babe Ruth League hebben vooral de Italiaan- tjes zich bijzonder onderscheiden door via een zwaarbevochten zege op het Ameri kaanse team uit Spanje de finale te be reiken. Een magnifiek succes voor het Europese honkbal: nadat Nederland het vorig jaar reeds de finale bereikte, ver dedigen nu de Azzuri de Europese eer. Hun tegenstanders zullen zijn de Ameri- kaantjes uit Wiesbaden die na een knap werpersduel met 1-0 van hun collega's uit Londen wonnen. De organisatoren van het BRL-toernooi om het Europese kampioenschap treffen het wel met het weer. In tegenstelling tot de vorige week, toen de derde Haar lemse honkbalweek veel te lijden had van het slechte weer, kunnen de jongelui uit de Verenigde Staten, Italië, België en Nederland hun sport onder bijna ideale weersomstandigheden beoefenen. Het ver toonde spel is dan ook van goede kwaliteit en af en toe valt er zelfs van verbluffend goed veldwerk te genieten. Vooral de spelopvatting van de jonge Amerikanen springt naar voren. Deze BRL-kampioen- schappen zijn zonder meer de moeite waard en doen als kijkspel weinig onder voor hoofdklasse wedstrijden uit de Ne derlandse competitie. Donderdagmorgen verdedigde het Ita liaanse nationale team zijn laatste kans in dit toernooi tegen de „Spaanse" Ameri kanen. Het werd een spannende wedstrijd, waarin de Italianen opnieuw bewezen mentaal bijzonder sterk te zijn. Nadat er in de eerste vier innings niet gescoord was, kwamen de Amerikanen in de vijfde slagbeurt met 2-0 voor dank zij een honk- slag van Jose Castello. In de gelijkma kende slagbeurt verkleinden de Italianen hun achterstand echter: een honkslag van Bastoni bracht Roberto Vittorrio over de thuisplaat (2-1). In de zesde Italiaanse slagbeurt viel de beslissing: met het twee de en derde honk bezet kwam Jorge Cas- telli aan slag, terwijl er al twee nullen waren. Jorge sloeg de bal naar de derde- honkman die goede kansen had om voor de derde nul te zorgen. Hij miste echter en Italië kreeg een 3-2 voorsprong die niet meer werd afgestaan. Winst dus voor Massimo Martini die met 6-3-3 Robert Seaquist (4-8-4) de baas bleef. Tranen met tuiten huilden de Ameri- kaantjes na afloop. Derdehonkman Artie Uresti was helemaal ontroostbaar. Arme Artie ging dan ook niet met de bus terug naar de Ripperda-kazerne, maar kwam uren later lopend binnen. 's Middags ontaardde de wedstrijd Wies- baden-Londen in een mooi werpersduel tussen Mike Sutton en Mike Denne. Denne was ongetwijfeld de beste werper (14-2-1) en Wiesbaden won met 1-0 dank zij een run in de eerste innings gescoord door Wilson die na een stootslag-honkslag en een gestolen tweede honk na een honkslag van Mike Denne over de thuisplaat kwam, omdat de Londense midvelder blunderde. Jim Overton van de London-ploeg onder scheidde zich ook in deze wedstrijd: met drie honkslagen uit drie beurten was hij de beste slagman. In totaal gaf Overton vijf hits uit zeven beurten. Het programma voor de eerste dag van het waterpolotoernooi, zaterdag, is als volgt: Zwembad Kromme Rijn: 10 uur: BelgiëIerland, 11 uur: TurkijeRusland, 12 uur: FrankrijkTsjeehoslowakije. Den Hommel: 20 uur: SpanjeZweden, 21 uur: NederlandHongarije. Groep B: Frankrijk, Tsjechoslovakije, Oost-Duitsland, Joegoslavië. Groep C: Turkije, Rusland, Roemenië, Bulgarije. Groep D: België, Ierland, Italië, West- Duitsland. De groepen spelen een halve competi tie. De nummers 1 en 2 van elke groep gaan over naar de halve finale poules. De filmploeg van de Nederlandse Sport Federatie, bestaande uit de heren Pie ter van Haaren en Jobs van der Dussen, zal in overleg met de bondscoach van de Nederlandse zwemploeg, Rob Kerkhoven, 16 mm films vervaardigen van de beste Europese zwemmers en zwemsters op de vier verschillende zwemslagen. Dat men geen half werk wil leveren blijkt uit het feit, dat de opnamen van voren, achter, links, rechts en van onder zullen wor den genomen, zodat Rob Kerkhoven la ter de zwemtechnieken zal kunnen anali- seren. De 29-jarige Engelsman Philip Kaye is er als eerste deze zomer in geslaagd Het Kanaal over te zwemmen. Hij leg de de afstand tussen Frankrijk en Enge land, waar hij voet aan land zette te Folkestone, af in 16 uur en 16 minu ten. Zondag houdt de softbalvereniging On ze Gezellen haar traditionele softbaltoer nooi. Niet minder dan 32 negentallen verdeeld over drie afdelingen, nemen aan dit toernooi deel. In de A-afdeling moet DSS de wisselprijs verdedigen. De wedstrijdenreeks begint om half elf, terwijl de finalewedstrijden plaatsvinden om half vijf 's middags. (Van onze honkbalmedewerker) De honkballers gaan na een onderbre king van twee weekeinden de laatste competitieresten opruimen. In de hoofd klasse zi,in nog geen beslissingen geval len, al staat het vast dat Sparta lands kampioen gaat worden. Dat kan theo retisch bezien althans het komende weekeinde reeds gebeuren. Dan moet Sparta Schoten verslaan en moeten de Nicolas van HCK verliezen. Wij betwijfelen of het laatste zal ge schieden. De ploeg van Hoogenbos is druk bezig aan de voorbereiding op de finale van de Europa Cup die op 3 september zal worden gespeeld en de Haarlem Ni cols zullen deze wedstrijd benutten om alle registers open te zetten. Sparta zal zondagmiddag nog wel even terug denken aan het vorig seizoen, toen Schoten de Rotterdamse ploeg zijn kansen op het kampioenschap ontnam door een gelijk spel te behalen. Toen was echter Henk Keulemans nog van de partij en Schoten zonder Keulemans bleek dit seizoen veel minder waard. Zodat wij overwinningen van Sparta en Haarlem Nicols verwach ten, waardoor de Rotterdammers hun kampioensfeest nog wat uit moeten stel len. Voor Schoten is de uitslag van de wedstrijd Ajax-HVA van groot belang HVA heeft evenveel punten als de Haar lemmers. In de eerste klasse B wordt de derby HHC-Onze Gezellen gespeeld, maar deze wedstrijd is meer een prestigeduel dan een belangrijke wedstrijd daar de be slissingen in de eerste klasse B eigenlijk al zijn gevallen. SC Haarlem gaat zon dag op bezoek bij Storks. Nederland kwam voor door het uitste kende rijden van Groen en Van de Ruit en zou ongetwijfeld met ruim verschil ge zegevierd hebben wanneer niet in de laat ste ronde onze derde man Fedor den Hertog had moeten lossen. Nu werd voor beide ploegen dezelfde tijd afgedruk 4.40.6, maar Nederland werd winnaar verklaard. Gezien de vrij krachtige wind was dit een hoopgevend resultaat voor de wereldkampioenschappen in Duitsland. Dat was trouwens ook de 5.01.8, waar mee Tiemen Groen een half uur later de persoonlijke achtervolging voor zijn reke ning nam. Revanches waren er voorts voor de sprinters Jan Jansen en Wim Koopman, die bovendien ook als tandem de Duitsers Kobusch en Stenzei versloege en voor de amateurstayers, van wie kam pioen Dries Helsloot alleen Piet de Wit niet kon dubbelen. Jaap Oudkerk, die dit seizoen bijzonder slechte resultaten heeft geboekt, is terug gekomen. In de rit over 75 km. van de prof stayers versloeg de Amsterdammer wereldkampioen Guillermo Timoner en de dragers van de nationale tricots van Bel gië, Frankrijk, Duitsland enNeder land. Waarschijnlijk heeft deze revanche op Jan Legrand, die in de moordende slotfase op bijna vijf ronden werd gefietst, Oudkerk de meeste voldoening gegeven. De overwinning kwam vrij onverwacht toen Timoner, die vanaf de 10e km. op kop had gelegen en enkele aanvallen van Oudkerk met gemak had afgeslagen, na 57 km. opeens stil viel. Zo maar, geduren de een halve ronde kroop Timoner, wiens vloeiende stijl tot dat moment ieders be wondering had afgedwongen over de baan en dat was lang genoeg om Oudkerk in eerste positie te brengen. Dit meevaller tje gaf de Amsterdammer vleugels, want hij stond daarna geen meter meer van de verkregen voorsprong af, terwijl Ti moner toch weer in zijn oude ritme terug kwam. Een uitstekende wedstrijd reed ook de Amsterdammer Ab Donker, die pas 5 km. voor het einde werd gedubbeld en als be loning voor zijn fraaie vierde plaats in dit sterke veld met Oudkerk de ereronde mocht rijden. Voor het eerst in de geschiedenis van de wielersport reden op de stadionbaan oo dames. De Zeeuwse zusjes Keetie en Bel la Hage reden een achtervolging op 3 km. Keetie won in 4.24.6, voor Bella werd 4.29.5 afgedrukt. Ploegachtervolging over 4 km.: Neder land (Bongers, Groen, Den Hertog en Van de Ruit) 4.40.6, West-Duitsland (Henrichs, Kissner, Lin ken Honz) 4.40.6. Sprint amateurs: le rit: 1. Jansen 12,5 sec., 2. Stenzei (W.-Dld.), 2e rit: 1. Koop man 13,0 sec., 2. Kobusch (W.-Dld.), 3e rit: 1. Jansen 12,5 sec., 2. Kobusch, 4e rit: 1. Koopman 12,2 sec., 2. Stenzel. Nederland won de landenwedstrijd met 10-5 punten. Individuele achtervolging over 4 km.: 1. Groen 5.01.8, 2. Otto Bennewitz (Did.) 5.10.0, tandems: le rit: 1. Nederland (Jan sen en Koopman) 11.9, 2. Duitsland (Ko busch en Stenzel), 2e rit: 1, Nederland 11,2, 2. Duitsland. Stayeren amateurs over 25 km.: 1. Hel sloot achter Wiersma, 25 km. in 20 min. 11,6 sec., 2. De Wit achter Koch op 380 meter, 3. Romijn achter Walrave op 850 m„ 4. Weil (did.) achter De Graaf op 1350 m„ 5. Eifler (Did.) achter Stakenburg op 1780 m„ 6. Andreas Bennewitz (Did.) ach ter Kaeb (Did.) op 2125 m. Stayeren profs: 1. Oudkerk (Ned.) ach ter De Graaf de 75 km. in 59 min. 45 sec., 2. Timoner (Spanje) achter Meule- man op 100 meter, 3. Proost (België) achter Koch op 110 meter, 4. Donker (Ne- derl.) achter Van Roey op 875 meter, 5. Van der Lans (Ned.) achter Walrave op 1250 meter, 6. Legrand (Ned.), achter Stakenburg op 2495 meter, 7. Rudolph (W.-Dld.) achter Faltin op 2700 meter, 8. Raynal (Fr.) achter Blanc Garin op 3120 meter. De derde en laatste Nederlandse deel neemster aan het toernooi om de tennis kampioenschappen van Moskou, Betty Stöve, is donderdag in de kwartfinales van het damesenkelspel door de Britse Ann Haydon-Jones uitgeschakeld. De Rot terdamse had niet veel in te brengen te gen de sterke Engelse speelster, die tij dens de Wimbledonkampioenschappen in de halve finales de oud-Wimbledonkam- pioene Maria Esther Bueno voor grote problemen plaatste. Zij kon slechts twee games achter haar naam schrijven en verloor de partij met 0-6 2-6. In de kwartfinales van het damesdub belspel bracht Betty Stöve het er met haar partner Ann Haydon-Jones beter af. Zij hadden weinig moeite met de Duitse meisjes Edda Buding en Kerstein Seel- bach: 6-0 6-1. In het gemengd dubbelspel plaatsten Elly Krocké en Betty Stöve zich met hun respectieve partners voor de kwartfina les. Elly Krocké en haar Pakistaanse partner Hekbale zegevierden na een span nend duel met 3-6 6-2 13-11 over het Rus sische echtpaar Simson. Betty Stöve en de Australiër Carmichael versloegen eveneens in drie sets, de Russische com binatie Prkofiev-Kaplan met 6-2 9-11 6-3. (Van onze softbalmedewerker) De 18 deelnemers aan het Westeuropese FIDE-zoneschaaktoernooi, dat van 13 sep tember tot 8 oktober in Den Haag wordt gehouden, zijn thans bekend. Het zijn de internationale grootmeesters Bilek (Hon garije), Donner (Nederland), Gligoric (Joegoslavië) en Tringov (Bulgarije), de internationale meesters Honfi (Honga rije), Kavalek (Tsjeehoslowakije) en Pleger (W.-Duitsland) en de nationale meesters Boey (België, Conrady (Luxem burg, Munro Davie (Schotland), Diez del Corral (Spanje), Durao (Portugal), Gar cia Orus (Spanje)), Lee (Engeland), Littleton (Ierland), Mazzoni (Frank rijk), Roth (Zwitserland) en Velimirovic (Joegoslavië). 1

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 15