Regering wil de bijdrage voor ontwikkelingshulp opvoeren 0LDA „Ik moet de protestmars helaas wel beletten" Agenda voor Haarlem en de IJmond DANSSCHOOL T. GRIEK bondig KEUKENCENTRUM en Tot één percent nationaal inkomen Bediende stal geld uit kluis van wisselkantoor „Lotto-winnaar" zit er naast Zes gewonden bij botsing BURGEMEESTER VAN HALL: Vergunning zou - bij aanvraag - zeker zijn Record-koe Rijksleraren willen één organisatie Vakantie van kabinet is voorbij Proefgeul in zee voor de Hoek Staart van hert afgesneden Eén Ambonnees vrijgelaten Doden in het verkeer Hogedruk minder VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1966 2 Zwolle geplaagd door kakkerlakken DROOMKEUKENS origineel FORMICA Geen geld voor fluor in Amsterdam Duurdere wethouders in Amsterdam Ministers volgende week weer bijeen Voor mammoettankers Haarlem Velsen-H muiden Beverwijk Zijlweg 49 - Haarlem - Telefoon 14441 HORLOGES WEERRAPPORTEN "S Zürich n (Van onze parlementaire redactie) De regering is voornemens de bij drage voor de ontwikkelingshulp ge leidelijk op te voeren tot één percent van het nationaal inkomen. Dit schrijft minister Bot aan de Tweede Kamer in de nieuwe nota over de hulpverlening aan minder ontwikkel de landen. De bewindsman deelt niet mee in welk jaar het streefcijfer zal worden bereikt. Waarschijnlijk zal moeten worden gedacht aan 1970 of 1971. De Nederlandse hulpverlening bedraagt momenteel ongeveer 0,4 per cent van het nationaal inkomen. Strekking van het stuk is dat de stroom van hulp groter moet worden en dat de continuïteit ervan sterker dan voorheen verzekerd moet worden. Op grond hier van wordt ernaar gestreefd de Neder landse plannen onder te brengen in voort schrijdende vierjarige ontwikkelingspro gramma's. De nota schetst geen opwekkend beeld van de verhouding tussen de ontwikkelde en de ontwikkelingslanden. De welvaarts verschillen nemen eerder toe dan af. De regering wil met handhaving van de rechten en verantwoordelijkheden van de ouders bij de bepaling van de gezins grootte haar medewerking verlenen om tot een verantwoorde oplossing van het bevolkingsvraagstuk te komen. Met Zweden wordt gewerkt aan een project ten behoeve van de voorlichting op dit gebied in Pakistan. De regering stelt zich op het stand punt dat veranderingen in de wereldeco nomie nodig zijn. Regels hiervoor zouden moeten worden opgenomen in een „Hand vest voor internationale ontwikkelingssa menwerking" Bij de bespreking van de moeilijke vraagstukken als stabilisatie van de grondsto'ffenprijzen en uitbreiding van de handel met de ontwikkelingslan den wordt er in de nota de nadruk op ge legd, dat Nederland alléén slechts betrek kelijk weinig kan. Plannen Wat de Nederlandse activiteiten op het gebied van de ontwikkelingshulp betreft kan aan de nota onder meer het volgen de worden ontleend: De staatsdrukkerij werkt aan de ontwik keling van een eenvoudig mobiele druk kerij ten behoeve van de ontwikkelings landen. In samenwerking met de n.v. Philips en de Wereldomroep onderzoekt de regering de mogelijkheid om e»n opleidingscentrum op te richten voor onderricht in radio- en televisieprogrammering. ""Er wordt aan gedacht studenten in de culturele anthropologic en de niet-wes- terse socilogie stage te laten lopen in ont wikkelingslanden. De regering heeft een nationaal sys teem van investeringsgaranties ontwor- lie, in de ontwikkelingslanden is snel op De rechtbank in Breda heeft een 19- Jarige jongeman uit Roosendaal wegens diefstal van ƒ9.400,- uit het grenswissel kantoor in zijn woonplaats veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, waar van één maand voorwaardelijk. Op 30 mei was de jongeman, bediende van het wisselkantoor met een vriend aan de zwier geweest in Antwerpen. Toen hun geld op was reed het tweetal met een taxi naar Roosendaal, waar de ver dachte, die zowel de sleutel van het kan toor als die van de kluis in zijn bezit had, geld ging halen, bijna duizend gul den. Ook dat geld werd in Antwerpen opgemaakt. De raadsman, mr. A. Stoffels uit Oudenbosch, merkte op dat het wis selkantoor bedienden van negentien en twintig jaar heeft, die met tassen vol geld treindienst moeen doen. Onder dit jonge, laag gesalarieerde per soneel waren vijf sleutels van de kluis in omloop. Volgens de directeur van het wissel kantoor was dit onvermijdelijk in het werksysteem van het wisselkantoor, waar van het personeel afwisselend ochtend- en avonddienst doet en dan zelf in de kluis moet. De raadsman vond deze verant woordelijkheid voor de jonge verdachte veel te zwaar. De rechtbank deed onmiddellijk uit spraak en strafte conform de eis. Drie dagen lang heeft bloemist A. Looijen uit Veenendaal in de veronder stelling geleefd dat hij bijna een half miljoen in de Duitse Lotto had gewon nen. Gisteren werd hij echter uit de droom geholpen toen hij van het Lotto hoofdkantoor in Keulen te horen kreeg dat er van een hoofdprijs totaal geen sprake was- De heer Looijen zou het formulier na het gedeeltelijk te hebben ingevuld in el kaar gefrommeld hebben, omdat hij aan vankelijk niet van plan was het op te stu ren. Later heeft hij het toch gedaan. ..Doordat het formulier werd verkreu keld waren er door het carbon tekentjes ontstaan die veel op kruisjes leken en die met de juiste Lottogetallen overeen kwa men", zei hij nu ontgoocheld. Een vuilstortplaats op de grens van Zwolle en Zwollerkerspel wordt geplaagd door kakkerlakken. Zij zijn in grote aan tallen binnengedrongen in enige huizen, bedrijven en woonscheepjes in het Zwar- tewater. De reinigingsdienst van Zwolle \eeft de woningen ontsmet. pen dat vooruitloopt op een systeem dat momenteel bij de O.E.S.O. in studie is- De Nederlandse economische voorlich tingsdienst is ingeschakeld bij een onder zoek van het G.A.T.T. naar de exportmo gelijkheden van produkten uit minder-ont- wikkelde landen naar de westerse landen. De Nederlandse bijdrage voor consor tia en consultatieve groepen zal de ko mende jaren sterk stijgen. Met consor tia en consultatieve groepen worden sa menwerkingsvormen bedoeld, waartoe een aantal landen, die gezamenlijk een ontwikkelingsland willen steunen, kunnen besluiten. Drent pel projecten Om vestigingen van het Nederlandse bedrijfsleven in ontwikkelingslanden te stimuleren is een begin gemaakt met de voorbereiding van een niew type projec ten, die worden aangeduid met de term „drempelprojecten". Momenteel is een twintigtal aanvragen van het bedrijfsleven in behandeling. De projecten zijn verdeeld over India, Ivoor kust. Jordanië, Ghana, Kameroen. Marok ko, Nigeria en Turkije. De overheid draagt vijftig tot tachtig percent bij in de kos ten. De medefinanciering van particuliere projecten, met name van zending en mis- (Van onze correspondent) ROTTERDAM Bij een botsing tussen hen bus en een tankauto in Hoogvliet hebben zes mensen min of meer ernsti ge verwondingen, variërend van gebro ken benen en gebroken ribben tot een hersenschudding opgelopen. De bus werd in het midden door de tankauto van de Nederlandse Wegtank Maatschappij uit Uithoorn geraakt. De wagen tfras geladen met zeventien ton bi tumen. In de bus werden ongeveer vijftien passagiers door elkaar gegooid- De be stuurders liepen geen verwoningen op. gang gekomen. Sinds het begin van het programma, januari 1965, en 15 juni 1966 zijn 133 projectaanvragen ontvangen. De meeste projecten bevinden zich in Afri ka. Het belangrijkste arbeidsterrein is onderwijs en gezondheidszorg. Jongeren Het jongerenvrijwilligerswerk ontwik kelt zich dusdanig dat dit jaar een aan zienlijk groter aantal uitzendingen dan de voorgaande jaren mogelijk zal zijn. Wat de dienstplicht van de mannelijke jonge vrijwilligers betreft merkt minister Bot op dat waarschijnlijk slechts in uitzon deringsgevallen het werk als vrijwilliger tot vrijstelling van militaire dienst zal leiden. Vermoedelijk zal in de meeste gevallen de diensttijd wel korter zijn. Wij tonen u 12 keukens van 9 binnen- en buitenlandse keukenfabrikanten. Tevens een ongekend grote sortering HANG-, LEG- en WANDKASTEN KENNEMERLAAN 165 - 159 - IJMUIDEN Telefoon 0 2550 - 8428 of 7 /70 Blijkens het antwoord van b. en w. van Amsterdam op vragen van het raadslid dr. Baruch over het uitblijven van fluori dering van het drinkwater van Amster dam is tot nog toe geen uitvoering ge geven aan het daartoe strekkende raads besluit uit geldgebrek. Met de aanschaf fing en installatie van apparatuur voor de fluoridering van drinkwater is ƒ820.000 gemoeid, onder de huidige omstandighe den een niet uitvoerbare investering. Het wachten is op betere tijden. Naar aanleiding van de aankondiging van de actiegroep-Vietnam dat zij voor een stille protestmars geen vergunning zal aanvragen heeft burgemeester mr. G. van Hall van Amsterdam meegedeeld dat hij de weigering van deze groep om de vereiste vergunning aan te vragen ten zeerste betreurt. De burgemeester zegt nu wel genood zaakt te zijn opdracht aan de politie te geven tot het beletten van de aangekon digde protestmars. Had de actiegroep wel een vergunning aangevraagd, dan zou deze onder de gebruikelijke voorwaarden zeker zijn verleend. In 1965 is voor 267 optochten vergun ning en medewerking van de politie verleend. Slechts één optocht, overigens van niet-politieke aard, kon niet doorgaan omdat geen vergunning werd gegeven. Dit jaar zijn reeds 146 optochten toe gestaan. Niet meer dan drie aangevraag de vergunningen werden, met het oog op de bijzondere situatie in de stad, niet verleend. De burgemeester wijst er in zijn ver klaring tenslotte nog op dat het alleen dan mogelijk is tot een ook door hem wenselijk geachte maximale vrijheid van demonstreren te geraken indien alle partijen bereid zijn zich te houden aan de regels, welke door het gemeentebe stuur in het algemeen belang zijn gesteld. De Amsterdamse gemeenteraad is ak koord gegaan met een verhoging van de wethouderssalarissen van 35.000 tot 40.000. Ook de presentiegelden voor de raadsleden werden verhoogd. Een voorstel van B. en W. werd aange nomen om de erfpacht waardevast te ma ken en deze eens in de vijf jaar aan te passen aan de inmiddels verder gegane waardevermindering van het geld. De koe Koosje V van veehouder Th. Kasbergen in Oudewater heeft haar honderdduizendste liter melk geprodu ceerd. Dat is een record, want het koeieleven is bijna altijd te kort om zo'n produktie te halen. Koosje V is met haar 17 jaren de gemiddelde koeie- leeftijd (zes a zeven jaren) ruim schoots gepasseerd. Per dag geeft Koos je V nog 32 liter melk. Wat de toe komst van Koosje betreft is veehouder Kasbergen heel optimistisch. „Zij gaat zeker nog vier a vijf jaar mee", zegt hij trots. In de jaarvergadering van de Rijkslera renvereniging in Oosterbeek is een mo tie aangenomen waarin de vereniging zich uitdrukkelijk uitspreekt voor een zo spoedig mogelijke totstandkoming van één grote organisatie van alle leraren werkzaam bij het v.h.m.o. Deze eenheid wil zij bereiken door een fusie van de thans bestaande vijf in de Raad van Le raren samenwerkende organisaties. De grote eenheid wil men voorlopig bevor deren door één algemeen weekblad voor alle leraren, werkzaam bij het v.h.m.o. De ministerraad komt maandag en dinsdag weer bijeen na een onderbre king van enkele weken wegens vakan ties van de bewindslieden. Op een enke le minister na zullen zij allen aan de vergaderingen begin volgende week dee nemen. Aangenomen mag worden dat het kabinet onder meer over het dekkings plan zal beraadslagen. Voor het laatst werd op vrijdag 22 ju li een voltallige vergadering van het ka binet gehouden. Op donderdag 28 juli kwamen nog een aantal ministers onder voorzitterschap van ministerpresident Cals bijeen. Sedertdien zijn de weinige ministers die nog in Den Haag waren, enkele malen bijeengeweest voor over leg. Het blijft volgende week niet bij ver gaderingen op maandag en dinsdag. Ook het gebruikelijke kabinetsberaad op vrij dag wordt hervat. De Rotterdamse gemeenteraad heeft goedkeuring gehecht aan het voorstel van B. en W. een bedrag van vier miljoen gulden beschikbaar te stellen voor het baggeren van een twee kilometer lange proefgeul in de Noordzee voor Hoek van Holland. Rotterdam wil het in de zeer nabije toekomst mogelijk te maken dat ma- moettankers van 200.000 ton en meer de Rotterdamse haven binnenlopen. Indien de proef slaagt kan men gaan beginnen aan het imposante karwei dat voor dit doel nodig is: het baggeren van een tien tot twaalf kilometer lange geul voor de Hoek, die als aanlooproute zal gaan dienen voor de reuzentankers. De kosten van het project zullen on geveer zeventig miljoen gulden gaan be dragen. Het jaarlijkse onderhoud van de aanloopgeul zou neerkomen op een be drag van acht miljoen gulden, maar jaar lijks zou zo'n twaalf miljoen gulden meer aan havengelden binnenkomen. In het stadspark van Kerkrade hebben dierenbeulen een van de herten de staart afgesneden. Door snel medisch ingrijpen kon het dier, dat reeds veel bloed had verloren, nog worden gered. Van de da ders ontbreekt ieder spoor. Eén van de negen Ambonezen, die zijn aangehouden in verband met de brandstichting in de Indonesische ambas sade, is vrijgelaten. De man kon aanto nen dat hij ten tijde van de brandstich ting in Denemarken vertoefde. De jongerenorganisatie van de stich ting „Door de eeuwen trouw" heeft een telegram gestuurd naar de ministers van Justitie en Buitenlandse Zaken en naar de hoofdcommissaris van politie te Den Haag, waarin zij stelt met verbazing te hebben kennis genomen van de veront waardiging, door de Indonesische ambas sadeur geuit over de brandstichting in zijn ambassade. .,In Indonesië worden brandstichtingen tegen ambassades, brandstapels van boe ken en grammofoonplaten en terreur vrijwel dagelijks door zogenaamde stu denten bedreven, waardoor zij ook meest al bereiken wat zij willen", aldus het te legram. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Thun- derball", 14 j. Frans Hals, 14 en 20 u.: „It's a mad mad mad mad world", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „The great race", a.l. Zaterdag 23.30 u.: ,,'n Verrukkelijke idi ote", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De negerhut van Oom Tom", a.l. Minerva, zaterdag 14.30 u.: „Nikki, de wilde hond van het noorden", a.l.; van daag 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: .Wittebroodsweken met z'n drieën", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Drie nachten van liefde", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De vijand van de Bengaalse Lanciers", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.30 u.: „Gisteren, vandaag en morgen", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van hedendaagse Amerikaanse kunst. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 uur. Frans Halsmuseum (Gr.. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u.; zaterdag eveneens van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; van van 13 tot 16 uur. Dagelijks (beh. zondag en maandag) de expositie „Schetsboeken van Israels". Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Heilig land 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk uit eigen col lectie. Dagelijks van 9.30-18 u. Tot 1 sep tember. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van F. D. van Baten burg. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot eind augustus. Museum Van Looy (Kamperlaan): Expo sitie van werk uit eigen collectie en van cultuurhistorische diorama's. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feest dagen van 14 tot 17 uur. VRIJDAG 19 AUGUSTUS City, 20 u.: „Baai der begeerte". Stadsschouwburg, 20 u.: „Geheime op dracht in de Balkan". Ruïne van Brederode: Expositie van beelden, schilderyen en gouaches; 21 u.: grammofoonplatenconcert. Galerie de Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort-zuid, 19-21 u. Expositie van gouaches en aquarellen van Joanne Ap pel; tot 22 augustus. ZATERDAG 20 AUGUSTUS City, 19 en 21.15 u.: „Baai der begeerte Stadsschouwburg, 20 u.: „Geheime op dracht in de Balkan". Galerie de Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort-zuid, 19-21 uur: Expositie van gouaches,en aquarellen van Joanne Appel; tot 22 augustus. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Ruïne van Brederode, Santpoort: Expo sitie van beelden (Fred Benjamins en Arthuro Varela), schilderijen en gouaches (Truus Heuger, Hans Giesen en Ruud Cornelis). Voorlichtingscentrum Stichting Rijn mond Noordzeekanaal, Semaphoreduin, IJmuiden, open voor individuele bezoe kers woensdagmiddag van 13.30-14.30 uur en zaterdagmorgen van 11.30 tot 12.30 uur. Na telefonische of schriftelijke afspraak is het Voorlichtingscentrum voor groepen steeds te bezichtigen. Men kan zich hier voor richten tot het bureau van de Stich ting: Havengebouw 2e verd., Amsterdam, telef. 020-220665. VRIJDAG 19 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Derek Flint". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De hel van de woeste Balkan". W.B. Theater, 20 u.: „Waterweg naar de dood". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling schilderijen en tekeningen van Ab Jongmans; geopend van 9 tot 18 uur. Kennemer Theater, 20 u.: Muziekuit voering Jugendkapelle Langenau en Jeugd drumband Meerestein. ZATERDAG 20 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Derek Flint". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De hel van de woeste Balkan". W.B. Theater, 20 uur: „Waterweg naar de dood". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling van schilderijen en tekeningen van Ab Jongmans, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. Kennemer Oudheidkameris tot nadere aankondiging gesloten. Ingaande maandag 22 aug. houden wij dagelijks spreekuren van 36 en van 79.30 uur. SELECTE CLUBS voor beginners en gevorderen, alle leeftijden. SPECIALE CLUBS VOOR SCHOLIEREN Ballonopstijging. De ballonopstijging in Scheveningen, die zondag 14 augustus wegens de weersomstandigheden geen doorgang kon vinden, zal nu zaterdag 20 augustus plaatshebben achter de Scheveningse promenade ter gelegen heid van het vijfjarig bestaan van de pier in Scheveningen en de achtmil- joenste pierbezoeker. Als de weersom standigheden de opstijging zaterdag opnieuw te riskant maken, zullen de bal- lonvaarders Nini en Jan Boesman een dag later, zondag 21 augustus, de lucht ingaan. Hotelbrand. In „Hotel Central" aan het Raadhuisplein in Apeldoorn heeft een brand gewoed. De gasten konden het hotel tijdig verlaten. Hoe groot de scha de precies is, is nog niet bekend. Wasmachines ontvreemd. Uit een was- machinefabriek te Brunssum zijn een kleine 100 wasmachines ontvreemd. Eigen personeel zou deze voor een ap pel en een ei aan de man hebben ge bracht. 4* CERTINA, PRISMA, INDUS In goud, doublé, staal en J? In goed, doublé, staal en S chroom. 2? Een uitgebreide collectie De tienjarige Wim Reym in Ouderkerk aan de IJssel, die samen met zijn jongere broertje en zijn vader in zijn woonplaats met een auto in het water is gereden, is in het ziekenhuis overleden. Het jongere broertje was ter plaatse overleden. In het Academisch Ziekenhuis in Utrecht is de 65-jarige heer J. A. van Esch overleden aan de verwondingen, die hij op 3 mei bij een verkeersongeluk had opgelopen. Bij een verkeersongeval in Herborn (Hessen) is de veertigjarige bijrijder W. C. van Gardingen uit Hilversum om het leven gekomen. De 57-jarige mevrouw A. Helderman Schulting is tijdens het oversteken van de Hilversumse Groest door een autobus aan gereden en in de loop van de avond aan haar verwondingen bezweken. Het K.N.M.I. deelt mee: De zone van hogedruk, die ons deze week zonnig weer heeft bezorgd, is de laatste dagen lang zaam afgenomen. De invloed van de on weerstoring boven Noord-Italië breidde zich naar het noorden uit. Tot in de om geving van Frankfort en Luxemburg kwa men plaatselijke onweersbuien voor. De onweersactiviteit in Noord-Italië is daar entegen afgenomen. In ons land is de sta biliteit van de atmosfeer verminderd, zo dat de kans op een plaatselijke onweers bui wat groter wordt, voornamelijk in het zuiden en oosten van het land. Overigens komt er in de weerstoestand in ons land niet veel verandering. Zwakke storingen, die langs een front over Ierland en Schot land naar het noordoosten trekken, zullen geen invloed op het weer hier te lande uit oefenen. Maximum-temperatui en binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. 5o C •c- *1 r a CO 2 i- c QJ E v e c£ Vlissingen onbewolkt nno 20 0 Den Helder onbewolkt nno 23 0 Ypenburg onbewolkt nno 22 0 Eelde onbewolkt nno 23 0 De Bilt onbewolkt nno 23 0 Twente onbewolkt no 24 0 Eindhoven onbewolkt nno 24 0 Z.-Limburg onbewolkt n 25 0 Helsinki half bew. wnw 20 0 Stockholm zw. bew. wzw 21 0 Oslo half bew. windst. 20 0 Kopenhagen onbewolkt windst. 19 0 Aberdeen zw. bew. windst. 22 0 Londen onbewolkt n 26 0 Amsterdam onbewolkt nno 23 0 Brussel onbewolkt no 24 0 Luxemburg onweer nno 22 9 Parijs onbewolkt nw 24 0 Bordeaux onbewolkt windst. 24 0 Grenoble zw. bew. ono 23 0 Nice licht bew. nnw 23 0 Berlijn onbewolkt 0 26 0 Frankfort regen no 27 8 München zw. bew. w 21 3 geh. bew. nnw 18 0.1 Genève zw. bew. z 20 0 Locarno zw. bew. windst. 21 0.4 Wenen zw. bew. verand. 28 19 innsbruck mist wzw 17 6 Belgrado licht bew. windst. 32 0 Athene onbewolkt n 33 0 Rome licht bew. 25 1 Barcelona half bew. 23 3 Madrid onbewolkt windst. 33 0 Vlallorca onbewolkt ono 29 0 Lissabon onbewolkt nw 32 0 Zaterdag 20 augustus Zon op 5.31 uur; onder 19.55 uur. Maan op 10.46 uur; onder 21.45 uur. Maanstanden Eerste kwartier 23 aug. 4.02 uur Volle maan 31 aug. 1.14 uur Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 19 augustus Hoog water 5.29 uur en 17.58 uur. Laag water 1.26 uur en 13.45 uur. Zaterdag 20 augustus Hoog water 6.14 uur en 18.40 uur. Laag water 2.11 uur en 14.27 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i« 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2