Soekarno's aftreden wordt in Indonesië openlijk geëist ,,Ooit een president gezien die zoveel praat als ik LSD in België onder toezicht Westduitse aanklager klaagt over houding Duitse artsen Riemens Van dag tot dag Mark Lane En dam; Het Nieuwe snelkuur houdt uw haar in conditie ■•a/en*0 Wallace wil geen negers op scholen telegrammen VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1966 3 A lies gezegd' Stuurman „Ze torpederen bestraffing oorlogsmisdadigers Verklaring in Canberra over de toekomst van Westelijk Nieuw-Guinea Toen in deze rubriek onlangs gewaagd werd van goede verwachtingen ten aan zien van een Amerikaanse stroming, die niet aarzelt ten strijde te trekken tegen verdringing van het openbare rechtsgevoel en verdachtmaking van oppositionele me ningen, was dat zeker van toepassing op figuren als de New Yorkse advocaat Mark Lane, een omstreden en zelfs ge haat activist in méér dan een duistere affaire. Lane vecht voor openbaarheid en ontmaskering van intriges, haalt zich daardoor de ergernis en tegenwerking van minder integere figuren op de hals en stelt zich bloot aan bedekte vervolging. Maar hij blijft desondanks voortgaan in het voetspoor van vele grote Amerikanen die de beste tradities van dit land hebben verdedigd en niet terugschrokken voor persoonlijk nadeel bij hun strijd om de zege der waarheid. Het is niet toevallig, dat een binnen kort in Amerika en daarna ook in ons land verschijnend boek van Lane de titel „Pleidooi voor de waarheid" (Rush to judgment) heeft meegekregen. Dit boek kan met meer dan normale belangstelling tegemoet worden gezien, omdat het han delt over de achtergronden van een aan gelegenheid die niet alleen in de V.S. maar over de gehele wereld een gevoel van onbehagen en achterdocht heeft nage laten: de moord op president Kennedy. Lane heeft zijn vriendschap voor de le vende Kennedy na diens tragische dood omgezet in een strijdbare speurzin naar de werkelijke toedracht. De werkelijke toedracht, die volgens zijn overtuiging an ders is geweest dan die, welke officieel opgeld doet. Hij twijfelde van het begin af aan de schuld van Lee Oswald en hij stak die twijfel niet onder stoelen of banken. Aan hem is het te danken dat op dit ogenblik de heropening van het onderzoek in deze opzienbarende moordzaak zou kunnen worden overwogen, althans, dat een algemene twijfel is ontstaan aan de mérites van het beroemde „rapport-War ren". Lane stelde onafhankelijk van de commissie-Warren een nauwkeurig on derzoek in, waarbij hij tot conclusies kwam die in Amerika niet minder dan een schok veroorzaakten. Deze conclusies, reeds door Lane in ar tikelen en lezingen onthuld, zijn neerge legd in het binnenkort verschijnende boek, dat aan de hand van getuigenverklarin gen, bewijsstukken en verklaringen van de F.B.I. niet alleen de twijfel aan de schuld van Oswald sterk vergroot, maar ook een schril licht werpt op de gevolgde officiële onderzoekmethoden en op de achtergron den van Oswalds moordenaar Ruby, de politie van Dallas en de verdwijning van belangrijke getuigen. Het is zonder meer een reden tot grote voldoening dat een zo ernstige tegenargu- mentatie in Amerika kan worden gepubli ceerd en dat de auteur ervan zijn beschul digingen ongehinderd kan doen drukken. Een zeker lijfsgevaar riskeert hij uiter aard wel, maar de subversieve krachten die hem graag zouden doen verdwijnen zouden met een eventuele poging daartoe de publieke achterdocht en belangstelling voor de aangelegenheid slechts doen toe nemen. Het boek komt in Nederland eind sep tember van de persen van de Erven Tijl in Zwolle, nadat het begin september in de V.S. zal zijn verschenen. Tegelijkertijd wordt het daar al bewerkt voor een ver filming. De aandacht voor deze affaire zal door deze ontwikkeling uiteraard zodanig worden opgezweept, dat het voor de Ame rikaanse regering uiterst moeilijk zal wor den erover te blijven zwijgen. Een Griekse Jehova-getuige, dienstwei geraar uit overtuiging zoals alle Jehova getuigen, zal niét met de dood worden ge straft. Een merkwaardig blijk van juridi sche curiositeit leveren de Grieken door een officieel woordvoerder nu al te laten vertellen, dat de man waarschijnlijk vijf tot acht jaar gevangenisstraf zal krijgen, al moet het hoger beroep nog beginnen. Niet alleen uit economisch-politiek standpunt maar ook in cultureel opzicht rekenen wij Griekenland graag tot West- Europa, al heersen er toestanden die nau welijks vergelijkbaar zijn met die in on ze moderne, gehumaniseerde en gesociali seerde samenleving. Het doden van een mens omwille van zijn overtuiging, ook al strookt die overtuiging niet met welke staatsdiscipline ook, past niet in het maat schappelijke beeld dat mensen en volken in ons werelddeel en daarbuiten verbindt. Daarom is het sparen van dit ene leven goed nieuws. Moge het gevolgd worden door het betere nieuws, dat Griekenland zijn wetgeving aanpast aan de eisen van beschaving en humaniteit. (Van onze reisredacteur, mr. H. L. Leffelaar) DJAKARTA. Steeds luider wordt op West-Java de roep om het aftreden van president Soekarno. Een dag na zijn grote rede ter vie ring van de onafhankelijkheid heb ben de afdelingen van de mohamme daanse Nahdatoel OelamaIndone- sië's grootste partij formeel zijn aftreden geëist. De roerige leiders i^PoÏjTn> t/ Balm Na het haarwassen even in- masseren - klaar! Zo maakt U stug haar soepel. Zo krijgt droog of geblondeerd .haar nieuwe veerkracht Poly-Balm is een eenvoudige - en niet dure - manier om Uw haar en dat van Uw man en kinderen soepel en handelbaar te hou den. Per flacon voor 2 of 3 keer slechts 1,45 van het actiefront van Indonesische studenten zullen in de'komende da gen deze eis nog vele malen her halen. Gisteren deelde de afdeling Bandoeng van dit front al mee „geen vertrouwen" meer te hebben in de president. De afdelingen van de mohammedaanse Nahdatoel-Oelama waarin naast stu denten ook vakbeweging en culturele or ganisaties zijn vertegenwoordigd vroeg in een formele verklaring aan het volks congres de president van zijn functies te ontheffen. Ook eist men een volledige uit leg over de staatsgreep van eind septem ber vorig jaar. De geruchten willen nog steeds dat de president op de hoogte was van het communistische complot en dat hij in het geheim de begrafenis van de zes generaals heeft bijgewoond, die om het leven kwamen bij de mislukte staats greep van kolonel Oentoeng. Tijdens een korte ceremonie in het pre sidentiële paleis herleefde gisteren die bloednacht van 30 september 1965. Presi dent Soekarno reikte aan de weduwen van de generaals de hoogste Indonesische onderscheiding uit, de „orde van de repu bliek", tweede klas. In zijn korte toespraak onthield de pre sident zich van enig commentaar op de gebeurtenissen van een jaar geleden. Hij zei dat de generaals gevallen waren in de revolutionaire strijd. Eén van de we duwen, mevrouw S. Parman, barstte in snikken uit toen de president haar de on derscheiding om de hals hing. Generaal Soeharto stond op de achtergrond en sloeg de ceremonie zonder enig zichtbare emo tie gade, maar toen hij later de weduwen de hand schudde, leek ook hij zijn ontroe ring nauwelijks meester te zijn. Na afloop van de plechtigheid vroeg ik president Soekarno wat hij van de recen te gebeurtenissen dacht. Hij zei: „Ik heb daarover in mijn rede van gisteren alles gezegd wat ik te zeggen heb. Hebt u ooit een president gezien die zoveel praat als ik?" BRUSSEL (AFP) LSD is in België onder de werking van de wet op verdo vende middelen gesteld. Het mag in het vervolg niet meer worden vervaardigd, verkocht of in voorraad worden gehouden zonder machtiging van het ministerie van Volksgezondheid. België heeft met dit be sluit, in navolging van Frankrijk, voldaan aan een desbetreffend verzoek van de V.N.-commissie inzake verdovende midde- Inmiddels is de toespraak van de pre sident ter gelegenheid van de onafhanke lijkheidsdag ook in de Indonesische pers niet zonder commentaar gebleven. Men is teleurgesteld over het feit dat de pre sident nog steeds geen duidelijke houding heeft bepaald ten aanzien van de PKI de communistische partij. Het blad van de Indonesische strijdkrachten „Angka- tan Bersedjata" merkte op dat de presi dent het nog steeds had over de Nasakom (het eenheidsfront van de nationale, reli gieuze en communistische partijen). Let terlijk zei de president: „Wij moeten sa menwerken in Nasakom, Nasasos, of wel ke andere combinatie dan ook". Het strijdkrachtenblad, hierop aanhakend, schreef: „Laten we het dan „Sopan" noe men". „Sopan" betekent „beleefd", maar is ook te lezen als een samentrekking van de socialistische, islamitische en nationa le partijen. Met dergelijke woordspelingen, een na tionale liefhebberij, uit de Indonesische pers op subtiele manier een mening, die onder andere omstandigheden in een hoofdartikel zou worden uitgemeten. Het wordt gaandeweg duidelijk dat de staatsgreep van oktober 1965 nog niet is uitgewerkt. De politieke stromingen en onderstromen die toen losbraken begin nen nu pas een meer definitieve loop te krijgen. Maar voorlopig is deze loop nog onzeker, niet altijd even duidelijk of zicht baar. Navigator Soeharto is echter geen stuurman die aan de wal blijft staan. (Van onze correspondent) BONN Een van de aanklagers in het tweede Auschwitz-proces dat in Frankfort wordt gevoerd heeft zich be klaagd over het feit, dat een groot aantal artsen systematisch de bestraffing van oor logsmisdadigers torpedeert. Hij deed dit in een requisitoir, waarin hjj tegen een van de drie beklaagden, de vroegere SS- Oberscharfiihrer Jozef Erber, levenslang tuchthuis eiste. Tegen de beklaagde Neu- bert eiste aanklager Raabe vijftien jaar tuchthuisstraf. De gang van zaken, die Raabe tot zijn opmerking bracht, trad dezer dagen aan het licht in verband met de in het. eerste Auschwitz-proces tot veertien jaar ver oordeelde Robert Mulka, de adjudant van kampcommandant Hoesz. Mulka had zich tijdens het proces herhaaldelijk op zijn zwakke gezondheid beroepen. Nadat het eerste Auschwitz-proces augustus van vorig jaar werd afgesloten, werd Mulka begin van dit jaar op advies van de Hamburgse professor Bartelhei- mer wegens „verval van krachten" ont slagen uit de gevangenis. De professor had Mulka een dieet voorgeschreven, dat zo „ingewikkeld" heette te zijn, dat het niet in het tuchthuis kon worden bereid. Mulka kon daardoor volgens deze arts, zijn straf niet uitzitten. Bovendien kor* hij niet als getuige optreden in het tweede Auschwitz-proces. Inderdaad is Mulka op aanraden van Bartelheimer naar huis ge stuurd. Dat het niet zo dramatisch met hem is gesteld, bewees een foto, die kort geleden met een telelens van hem ge maakt werd, terwijl de zogenaamde dood zieke man in een prettig zomerhemd het onkruid in zijn tuin stond te wieden. Ook was Mulka niet zo ziek, dat hij zich niet herhaalde malen kon bukken om het ge wiede onkruid op te rapen. De foto werd de in het tweede Ausch witz-proces optredende Oostberlijnse aan klager Kaul toegespeeld, die hem de voor zitter van de rechtbank deed toekomen. In het tweede Auschwitz-proces, dat veertien december 1965 begon, moet wor den geoordeeld over de voornaamste be klaagde, Wilhelm Burger, die gaarne in tranen uitbarste over Gerhard Neubert, die zich als de goedmoedige sukkel voor doet, en over Jozef Erber, die een zelfde rol in Auschwitz speelde als de tot le venslang veroordeelde Wilhelm Boger. MONTGOMERY (AFP) Gouverneur George Wallace van de Amerikaanse staat Alabama heeft donderdag het par lement verzocht de „blanke" scholen te verbieden negerleerlingen aan te nemen. Wallace, een fervent tegenstander van rassenintegratie, heeft de scholen toege zegd dat de staat Alabama zal bijsprin gen als de subsidie van de federale re gering wordt ingetrokken. Deze vervalt automatisch als er op de scholen rassen discriminatie wordt toegepast. Vreemdelingen in ons midden RfWMWMWIfWWWWlAIWWIlWIAIWIIWWIfWIAflWfWWIIIIWI Naarmate het verkeer toe neemt wordt de vreemdeling in ons midden een meer en meer normaal verschijnsel. Vreemde toeristen, vreemde arbeiders, vreemde studenten en vreemde kunstenaars ko men in steeds toenemend aan tal. Terwijl het vroeger alleen de ministeries van Buiten landse Zaken en de beroeps diplomaten waren, die met de vreemdeling, en diens land, te maken hadden, ontwikkelt zich nu een geheel nieuwe toestand waarbij allerlei an dere overheidsdiensten moe ten zorgen dat de vreemde ling wordt opgevangen, waar nodig binnen zekere perken gehouden maar ook zo mo gelijk wordt tegemoetgetre- den. Daarbij denken wij niet aan het gelukkig uitzonderlijke geval van de Chinese in genieurs die betrokken raak ten in het ernstige geschil tussen de Nederlandse autori teiten en de Chinese legatie, naar aanleiding van de plot selinge dood van één hunner. Door snel en hard toe te slaan in omstandigheden, die bij zonder verdacht leken, heeft hier het Nederlandse ministe rie van Buitenlandse Zaken de verbreking van alle diplo matieke betrekkingen met China geriskeerd en Neder land zou daardoor een hoge prijs betalen want zonder diplomatieke betrekkingen kan men in een land als com munistisch China vrijwel in het geheel geen betrekkingen verwachten Dezer dagen opent Air France een lucht lijn op Sjanghai, en de kans voor de KLM om hetzelfde te doen zal wel voor jaren ver keken zijn. Nu zou men zich op het standpunt kunnen stel len, dat wij in Nederland niet kunnen dulden dat zich ooit voorvallen afspelen zoals met ingenieur Hsu en dat wij slechts bezoekers van „achter het ijzeren gordijn" zouden toelaten indien deze ais vrije mensen konden komen en gaan. Maar dan zouden wij het geheel zonder betrek kingen met die landen moeten doen; en de grote vraag is maar of wij ons dat kunnen veroorloven. Maar nu het meer gewone verkeer met de vreemde lingen die in ons land komen. In het algemeen heeft de par ticulier, de Nederlandse staatsburger, weinig met hen van doen afgezien natuur lijk van pensionhouders en werkgevers van vreemde ar beiders. Niet dat de Neder lander veel tegen vreemde lingen in eigen land zou heb ben, maar in het algemeen bemoeit hij zich evenmin met dezen als dat zij zich met hem bemoeien over en weer schijnt dat zo in de aard te liggen. Toch kan er een ogenblik komen waarop het van drin gend belang wordt dat de Nederlander wél nader toe ziet hoe de vreemdelingen in zijn midden worden behan deld. Dan namelijk, wanneer één of meer overheidsinstan ties te kort schieten in de vervulling van hun taak jegens de vreemdelingen. Het is altijd wat. erger wanneer aan vreemdelingen iets te kort wordt gedaan dan aan eigen mensen de vreemde ling heeft geen verweer bij de autoriteiten, noch kan hij stemrecht uitoefenen en daardoor te gelegener tijd een beetje kracht doen gelden. Uit een oogpunt van pure rechtvaardigheid is het dus wenselijk dat zo nodig de Nederlander voor de vreem deling opkomt. Bovendien is het voor ons land als geheel wenselijk, dat de buitenland se betrekkingen ook die met vreemdelingen die hier verblijven zo goed mo gelijk verlopen. In tal van ge vallen liggen de verhoudingen immers andersom, en is het de Nederlander die in een vreemd land moet trachten een bestaan op te bouwen. Of wel het betreft een Neder landse toerist die in aan raking komt met de autoritei ten van een vreemd land. Er is nog meer reden voor zorgvuldigheid bij het te gemoet treden van onze vreemdelingen. De laatsten spreken vrijwel nooit onze taal en zij begrijpen zeker de gecompliceerde voorschriften, vergunningen en verboden niet die immers voor velen onzer ook al een gesloten boek zijn. Maar onze eigen talen kennis schiet al even hard te kort wanneer wij de vreem deling wegwijs willen maken. Wij dachten nogal heel wat van onze talenkennis maar wat baten school-Frans, dito Duits of Engels, wanneer wij staan tegenover een Portu gees, een Turk of een Marok kaan? De Nederlandse autoritei ten, geroepen om de wetten en de verordeningen toe te passen, gaat het al evenzo. De ambtenaren van dit land heb ben vaak grote kwaliteiten, waarvan stiptheid en eerlijk heid de belangrijkste zijn. Maar erg soepel zijn zij niet en bijna allen voelen zij zich bijzonder gewichtige gezag dragers die nimmer een fout kunnen maken laat staan deze later erkennen. Daar door treedt hier en daar, in de relaties tot de vreemde lingen, een betreurenswaar dige kortsluiting op die uit eindelijk schade kan doen aan de naam van ons land. Een dergelijk geval hee»r zich voorgedaan tussen de gemeentelijke autoriteiten van Zaandam en de Joego slavische beeldhouwer Slavo- mir Miletic, schepper van het beeld „De Houtwerker". Dat de gemeente Zaandam Mile tic eerst heeft aangetrokken om het beeld te maken en vervolgens eraf heeft willen komen (onder de dekmantel van een kleine, door haarzelf benoemde jury) is al erg ge noeg doch wat daarna heeft plaats gehad, is nog veel er ger en stelt de gedragingen van de vroede vaderen van Zaandam in een aller vreemdst daglicht. Het beeld, dat stond op een gemeente terrein, is zonder de voorken nis van de beeldhouwer bij nacht en ontij vandaar ver voerd naar een ander ge meenteterrein, op zodanige wijze dat het in tal van stuk ken gebroken aankwam en wel op de Zaandamse vuilnis belt! Intussen heeft Miletic ver beten voortgewerkt. Twee van zijn forse beelden sieren nu het naburige Koog aan de Zaan. Van De Houtwerker zelf heeft hij een herschep ping kunnen maken, en deze staat nu, gegoten in beton, tijdelijk op een particulier stuk land, vlak bij de noorde lijke uitgang van de Coen- tunnel. Al mist het daar de goede achtergrond, toch kan iedereen die het ziet zich ge makkelijk overtuigen van de waarde van dit beeld een symbool voor Zaandam zoals het beeld van Zadkine dat is voor Rotterdam. Welhaast ten overvloede heeft de oud- directeur van het Stedelijk Museum te Amsterdam, jhr. Sandberg, voorgesteld een internationale jury van naam bijeen te brengen, die het ge meentebestuur van Zaandam een gevestigd oordeel kon geven over de kunstwaarde van het beeld. Welhaast ten overvloede, schreven wij, omdat de schoonheid van het beeld al meer en meer de genen die het zien, begint aan te spreken. Maar welhaast ten overvloede ook werd dit voorstel gedaan, omdat B. en W. van Zaandam weiger den erop in te gaan. En nu? Nu bestaat er in tussen een comité uit de bur gerij, Vriendenkring van de Houtwerker genaamd, en het is gebleken dat die burgerij bijna unaniem op het beeld gesteld is. In twee van de drie winkels op de Dam, de Ge dempte Gracht en nog enkele Zaandamse winkelstraten kan men een klein gipsmodel van De Houtwerker zien staan, als een stille maar duidelijke adhesiebetuiging aan het stre ven van het comité: De Hout werker tóch naar Zaandam! Waarschijnlijk is er nooit eer der in ons land zoveel belang stelling geweest voor een beeldhouwwerk! En zeker was dit niet het geval in Zaandam dat, naast de tim merende tsaar Peter op de Dam, nog best enige goede beelden gebruiken kan. Hoe nu de gemeente Zaan dam alsnog haar figuur redt, is niet alleen een Zaandams belang. Evenmin als het nu nog een zaak is tussen de beeldhouwer Miletic en de gemeente Zaandam. Neen, wanneer die zaak niet alsnog, en binnenkort, op een werke lijk fatsoenlijke wijze ge regeld wordt, dan heeft Zaan dam niet alleen zichzelf ge blameerd, maar dan heeft het ook een blaam geworpen op heel Nederland. Dat er im mers altijd prat op is gegaan, zijn vreemdelingen behoorlijk te behandelen, en te streven naar goede internationale be trekkingen De critiek op president Soekarno wordt in Indonesië zelf steeds heviger. De rede die het Indonesi sche staatshoofd woensdag zeven tien augustus, onafhankelijkheids dag, heeft uitgesproken, is bij velen niet in goede aarde gevallen. Soe karno verscheen toen in het open baar op een podium voor het Mer- deka-paleis in Djakarta. Hij ver oordeelde weliswaar de communis tische opstand van vorig jaar, doch pousseerde zichzelf opnieuw als de man die het in Indonesië alleen voor het zeggen heeft. De islami tische groepen en de studenten zijn daarover zeer gebelgd. (Telefoto). CANBERRA (AFP) De Indonesische regering heeft Australië verzekerd dat Indonesië zijn verplichtingen, neergelegd in de overeenkomst met Nederland van 1962, zal nakomen en de bevolking van West-Irian in de gelegenheid zal stellen in 1969, of eerder, haar wensen kenbaar te maken over haar politieke toekomst. Dit is donderdag in het Australische parlement meegedeeld door de minister van Buitenlandse Zaken, Paul Hasluck. Hij heeft vorige week Indonesië bezocht. J Kunsthart. Artsen in de Amerikaanse stad Houston hebben donderdag het kunsthart weggenomen uit de borst kas van een 37-jarige Mexidaanse vrouw, omdat haar eigen hart sterk genoeg is geworden om weer alleen te werken. Aanslag. Vlakbij de skilift-mast waar donderdagmorgen een bom ontplofte, heeft de Italiaanse politie later op de dag twee mijnen gevonden. Kennelijk hadden terroristen een val opgesteld voor politie en militairen, want de bom was te klein om schade van be tekenis te kunnen aanrichten. Arrestaties. In Honduras zijn in de hoofd stad Tegucigalpa en enkele andere plaatsen negen mensen aangehouden, die er van worden verdacht een staats greep tegen het bewind van generaal Lopez Arellano voor te bereiden. Kil. De bewoners van de Braziliaanse stad Rio de Janeiro hebben het in 84 jaar niet zo koud gehad als nu. Woens dag wees de termometer 9,8 graden Celsius aan, hetgeen een laagterecord was sinds in 1882 een temperatuur van 10,2 graden was gemeten. Busongeluk. Bij een botsing tussen een autobus en een landbouwtrekker in Al taVista in de Amerikaanse staat Virgi nia zijn donderdagochtend negen men sen gedood en vijftien gewond. Joanna V. De Griekse olietanker Joanna V, die in maart getracht heeft de Britse olie-blokkade van Rhodesië te breken, heeft donderdagavond het anker ge licht na negentien weken in de Portu gese Oostafrikaanse haven Beira ge legen te hebben. „Adenauer-bos". In Israel wordt een bos geplant dat de naam „Konrad Adenau er" krijgt. Dat deelde het secretariaat van de voormalige Westduitse bonds kanselier donderdag mee. De Bond van Rijnlands-Westfaalse joden in Israel heeft dartoe het initiatief genomen. Overstromingen. In de Indische stad New Delhi en omgeving is de Jamoena bui ten haar oevers getreden. Drie mensen zijn verdronken en ongeveer zevendui zend mensen zijn uit hun huizen ver dreven, doordat hun leemhutten het in het water begaven. Tachtig kilometer ten noorden van New Delhi zijn onge veer honderd bedreigde dorpen ge- evacueerd. Rijst. Een Amerikaanse voedselfabrikant zegt een nieuwe methode gevonden te hebben voor het verwerken van rijst, waardoor voor het eerst sinds vijfdui zend jaar belangrijk zou zijn afgewe ken van het tot dusver gebruikelijke bewerkingsproces. Er zou tot tien per cent meer uit de rijstkorrel, inclusief de zemelen, gehaald kunnen worden dan tot dusver, bijvoorbeeld rijstolie en waardevolle proteïnen. Oogartsen. Op het twintigste internatio nale congres van oogartsen in Miin- chen is geconstateerd, dat er te weinig oogartsen in de wereld zijn. Dit tekort zou vooral „schrikbarend" zijn in de ontwikkelingslanden, die juist het meest behoefte hebben aan oogheelkun digen, omdat daar de ergste oogziek ten veel voorkomen. In Brits Honduras bijvoorbeeld zijn in het geheel geen oogartsen. In Niger is er één, in Ghana zijn er twee, in Angola vier. In West- Duitsland daarentegen zijn 2.147 oog artsen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 3