KVP wil los van leergezag der rooms-katholieke kerk Nieuw program gebaseerd op christelijke opvattingen" Bisschoppen in verzet tegen vrijzinnigheid Kort en bondig^) KLM-verbod dupeerde vakantiegangers enda voor Haarlem en de IJmond Daders van grote postzegeldiefstal gearresteerd Dader gepakt van grote sigaretten- diefstal „Rheingold" krijgt nieuwe kleur Prinses Margriet op feestend Terschelling Prins Bernhard in Tanzania Den Haag eert dr. W. Drees Duits chart er vliegtuig mocht hen niet op Schiphol opnemen „Toeristen in Zeeland werden niet afgezet' Moeder met twee kinderen in de Lek verdronken Verandering Zes Ambonnezen vrij, zeven in arrest I Vlissingen H ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1966 Duitsers hadden deel van buit reeds in België verkocht t/ Per bus naar Düsseldorf Gewetensbezwaarden protesteren Minister Den Uyl: Drie kinderen vonden de dood in zee bij Scheveningen Een week na botsing overleden O*™"» *»»- WEERRAPPORTEN Haarlem f elsen-IJmuiden Beverwijk .J ■o» •So ozo 99y (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Elke verwijzing naar het leergezag van de rooms- katholieke kerk zoekt men tevergeefs in het ontwerp voor een nieuw basis program voor de Katholieke Volks partij, dat de structuurcommissie van de KVP heeft opgesteld en dat dit najaar door de partijraad van de KV P zal worden vastgesteld. De Nederlandse rooms-katholieke bis schoppen zeggen mèt vele gelovigen ver ontrust te ziju door vrijzinnige interpre taties van sommige geloofsgegevens. Zi; menen dat het hun plicht is de gelevigen voor dwalingen te behoeden. Op hun maandelijkse vergadering in Utrecht hebben de bisschoppen een ver klaring opgesteld waarin zij wijzen op de geloofswaarheden, die tot het authentieke geloof van de kerk behoren. Zo wijzen zij er op dat volgens de r.k. kerk Jezus Christus de enige zoon van God is, en dat Hij zonder toedoen van een man geboren is uit de maagd Maria door overschaduwing van de Heilige Geest. Ook wordt er op gewezen dat de „ver rijzenis" en het „eeuwig leven" meer zijn dan het voortleven in de gedachtenis van de nabestaanden. Met grote aandrang vragen de bisschop pen degenen, die zich in het geloof van de kerk willen verdiepen, hun mede-gelo vigen niet in verwarring te brengen door uitlatingen die de indruk maken dit ge loof te willen ontkennen of in twijfel te trekken. De diefstal van postzegels met een to tale waarde van 120.000 uit een postze- gelhandel in de hoofdstad is tot een op lossing gebracht De Amsterdamse re cherche heeft in Straatsburg (Frankrijk) de daders gearresteerd. Het zijn twee Duitsers, 27 en 21 jaar oud. Een deel van de kostbare buit werd in hun bezit aan getroffen. Zij beschikten over tienduizen den guldens aan contanten, daar zij reeds een deel van de collectie hadden verkocht. De justitie zal aan de Franse justitie hun uitlevering vragen. De Duitsers waren bij hun aanhouding in het bezit van 24 gevulde postzegelal bums, 7300 Franse francs en 8 gouden medailles, waarvan de herkomst nog duister is. De mannen hebben verklaard een deel van de buit voor 10.000 Franse francs in België te hebben verkocht. To taal worden er 28 albums vermist, zodat er vier moeten zijn verkocht. De recher che vermoedt dat de Duitsers dezelfden zijn geweest die de nacht (vóór de in braak) een poging tot diefstal hebben ge daan bij een andere postzegelhandel in Amsterdam. De mannen zijn enige tijd ge leden uit hun woonplaats Giessen naar Frankfurt gereisd. Vandaar gingen zij per vliegtuig naar Kopenhagen en vervol gens per boot naar Malmö in Zweden. Op nieuw per boot ging de reis vervolgens naar Amsterdam waar zij vorige week vrijdag aankwamen. De gestolen zegels waren verzekerd. In het nieuwe ontwerp baseert de K.V.P. zich op de grondslag van haar „christelijke opvattingen over de mens en de samenleving. Het meest wezenlijke van deze christelijke opvattingen is gele gen in de opdracht van liefde tot God en liefde tot de medemens, welke wel te on derscheiden maar niet te scheiden zijn. In het thans van kracht zijnde „alge meen staatkundig program" gelden nog als grondslag voor de politieke activitei ten „de beginselen van de natuurlijke zedenwet en de goddelijke openbaring." Voorts wordt daarin nog vermeld dat de K.V.P. „de uitspraken van het kerkelijk leergezag aanvaardt." Ook in andere artikelen van het oude program komen formuleringen voor, die duidelijk zijn ontleend aan de godsdien stige opvattingen en de thomistische wijs begeerte zoals die in rooms-katholieke kring worden aangehangen. Dergelijke artikelen, bijvoorbeeld dat de staat de kerk rechtsbescherming moet verlenen en haar werkzaamheden moet bevorde ren „mede omdat het welzijn der staats gemeenschap krachtig bevorderd wordt door de godsdienstzin der burgers" zoekt men in het nieuwe ontwerp tevergeefs. In het ontwerp voor het nieuwe basis- program wordt gepleit voor verdraag zaamheid en voor gelijkberechtiging voor alle godsdienstige en levensbeschouwelij ke groepen in ons land. De noodzaak van een staatsverband en van een staats gezag wordt gebaseerd op de uitspraak dat het tot de aard van de mens behoort te leven en te werken in gemeenschap met anderen. Men stelt zich voorts duide lijk op democratische grondslag. De recherche te 's-Hertogenbosch heeft de dader gepakt van de inbraak, die in de nacht van 28 op 29 mei is gepleegd in de magazijnen van de Spar-centrale te 's-Hertogenbosch. Hij is een 23-jarige jon geman uit Valkenswaard, die in die nacht in een vrachtauto van de Spar sigaretten ter waarde van 150.000 gulden heeft ge laden en ermee weggereden is. In de bossen bij Valkenswaard heeft hij met twee helers uit Helmond de vracht over geladen in een kleinere auto, maar eer zij daarmee klaar waren, werden zij ge stoord door voorbijgangers. In de vracht auto was daardoor de helft van de gesto len sigaretten achtergebleven. De dief en vier helers zijn opgesloten. In de loop van het jaar krijgen de in ternationale treinen Rheingold en Rhein- pfeil nieuwe kleuren. Beide treinen waren sinds vorig jaar opgenomen in het T.E.E.- net, maar hadden hun oude (beige-blauwe) kleurtjes behouden. Om de T.E.E.-eenheid te bewaren zullen nu ook de Rheingold (Amsterdam-Genève) en Rheinpfeil (Dortmund-München) beige-wijnrood wor den geschilderd. Prinses Margriet was gisteren de gast van het sinds maandag feestende eiland Terschelling. Zij kwam er het nieuwe ge bouw van de hogere zeevaartschool „Wil lem Barentsz" officieel openen. De prinses arriveerde vanuit Leeuwar den per helikopter en reed per auto naar het raadhuis, waar plaatselijke verenigin gen een erehaag hadden gevormd. In de raadszaal toonde burgemeester Okkinga de prinses zijn ambtsketen, die in 1920 door haar grootvader, prins Hendrik, aan een voorganger van de burgemeester was geschonken. Prins Hendrik kwam dik wijls op Terschelling om er op de robben jacht te gaan. Na een rondrit over het uitbundig ver sierde eiland opende de prinses de nieuwe zeevaartschool door het luiden van een scheepsbel. Zij bezocht in het oude ge bouw een zeevaart-tentoonstelling, waar o.a. de overwintering van Heemskerk en Barentsz op Nova Zembla „natuur getrouw" was nagebootst. Terschelling heeft deze hele week feest gevierd ter ere van de nieuwe school en ook herdacht dat 300 jaar geleden het dorp West-Terschelling door de Engelsen werd platgebrand en geplunderd, evenals de rijkbeladen koopvaarders in de haven. Prins Bernhard is gisteren per vlieg tuig in Dar-es-Salaam aangekomen om enige weken vakantie in Tanzania door te brengen. Hij werd bij aankomst begroet door president Nyerere. De prins logeer de ten huize van de president. Vandaag neemt hij deel aan een jachtpartij in cen traal Tanzania. Daarna gaat de prins naar zijn boerderij bij het Manyarameer in het noorden van het land, waar hij een week zal blijven. Prins Bernhard vertrok vrijdag uit Porto Ercola voor deze reis. Over het koningschap schrijft het pro gram dat de K.V.P. van oordeel is, „dat het aan de grondwet gebonden koning schap van het huis van Oranje van grote betekenis is voor het welzijn van land en volk." Het program wijdt voorts enkele para fen aan belangrijke politieke onderwer pen. Daarbij blijkt dat de K.V.P. nauwe lijks grote of opzienbarende wijzigingen in de maatschappelijke verhoudingen na streeft. Men wil streven naar alzijdige ontwapening en een internationale rechts orde en naar mogelijkheden voor de mens zichzelf volledig te ontplooien. Men ziet de maatschappij als een ge heel van levensgemeenschappen en op be paalde doelen gerichte instellingen, ver banden en organisaties. Men stelt zich achter het particuliere ondernemingsgewijze produktie- en dis tributiestelsel en de particuliere eigen dom, spreekt zich uit voor een gezond midden- en kleinbedrijf en vindt dat in de structuur van de ondernemingen op basis van ieders taak en plaats de ge zamenlijke verantwoordelijkheid van lei ding, uitvoering en kapitaalverschaffers tot uitdrukking moet worden gebracht. Veel nadruk legt men tenslotte op een veelomvattend welzijnsbeleid. Hoogleraar. Dr. J. C. van Es is benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de facul teit der geneeskunde aan de rijksuni versiteit te Utrecht, om onderwijs te ge ven in de geneeskunde van de huisarts. Tot gewoon hoogleraar in de Slavische taal- en letterkunde te Groningen is be noemd dr. A. G F. van Holk, thans lec tor. Voorts is tot gewoon hoogleraar in de cardiologie te Groningen benoemd dr. J. Nieveen, thans lector in de hart en vaatziekten aan deze universiteit. I Oplichter. Een jaar gevangenisstraf en terbeschikkingstelling van de regering is geëist tegen een 24-jarige Hilversum mer, die winkeliers wijsmaakte dat hij geluidsopnamen voor Radio-Veronica en Radio-Luxemburg maakte en zonder contante betaling dure bandrecorders, platenspelers en microfoons wist los te krijgen. Ten behoeve van „illustratie materiaal" gaf een fotohandelaar hem een kostbare camera ter waarde van 2000 mee. De jongeman was al vier keer wegens oplichting veroordeeld. Ongeveer honderd Nederlandse vakan- maken voor niemand een uitzondering" CTQ n irorc >li in iricfaean nn C/>Kink«l 1 J j 1 tiegangers zijn gisteren op Schiphol ge strand als gevolg van een verbod van de KLM. deze passagiers met een DC-7c van de Duitse onderneming Südflug naar Barcelona te vervoeren. De reizigers, die bij diverse reisbureaus een vakantiereis van veertien dagen naar Barcelona hadden geboekt, zouden 's mor gens per DC-7 van Schreiner Airways van Schiphol naar Spanje worden vervoerd. De machine had echter een motorstoring, die niet binnen 12 uur kon worden ver holpen. Ijlings poogde Schreiner elders in Eu ropa een vliegtuig voor de vlucht te hu ren. Südflug bleek een toestel beschik baar "te hebben en stuurde dit terstond naar Schiphol. Er kwam echter een kink in de kabel, want in een telexboodschap van Südflug stond dat deze Duitse maat schappij een contract heeft met de KLM, waarin o.m. is bepaald dat Südflug voor ieder vervoer van passagiers uit Neder land toestemming bij de KLM moet aan vragen. Die toestemming weigerde de KLM ech ter te verstrekken. De gehele ochtend poogde Schreiner vergeefs de directie van de KLM tele fonisch te bereiken. Tenslotte bleef hem niets anders over, dan de vakantiegangers eerst per bus naar Düsseldorf te brengen, waar het Duitse toestel hen wel mocht opnemen. De woedende passagiers stapten gister middag in twee inder haast door Schrei ner gehuurde bussen om daarin de tocht naar Düsseldorf te aanvaarden. Nadat de bussen op weg waren belde de heer D. van Houten, algemeen bedrijfs directeur van de KLM, Schreiner op en vernam wat er aan de hand was. „Wij Namens de ongeveer 130 tewerkgestelde erkende gewetensbezwaarden militaire dienst Nederland is een schrijven gericht aan de Griekse ambassadeur in Neder land en aan de Tweede Kamer. In beide stukken wordt aangedrongen op stappen die ertoe kunnen leiden dat in Grieken land een andere wettelijke regeling voor gewetensbezwaarden tot stand komt. zo luidde zijn commentaar. „Südflug mag van ons geen passagiers uit Nederland vervoeren. Wij wisten overigens niet, dat Südflug de vergunning aanvroeg voor een vluchtvan u. Onze weigering heeft daar echter niets mee te maken. Contract is contract Een groep van 99 passagiers, die hun vakantie in Spanje hebben beëindigd en gisteren door Schreiner zouden worden opgehaald, wchtte nu ook een tegen valler. Het toestel van Südflug kon pas gisteravond 10 uur in Barcelona arrive ren. De retourpassagiers zaten daar al sinds het middaguur op het vertrek te wachten. Bovendien moesten ze de terug reis via Düsseldorf maken. Pas tegen middernacht vertrok het Duitse toestel uit Barcelona naar Düsseldorf voor een vlucht die circa 3 1/2 uur in beslag nam. Want de KLM had Südflug ook geen toe stemming willen geven om de passagiers naar Schiphol te brengen Zij kwamen nu met twee Friendships, die Schreiner had weten vrij te maken, naar Schiphol. Directeur Schreiner is zeer verontwaar digd over de houding van de KLM, die twee weken geleden, toen Südflug ook Ne derlandse passagiers van Schiphol naar Barcelona bracht, geen enkel bezwaar daartegen heeft gemaakt. De prijzen van levensmiddelen, die thans toeristen aan de Zeeuwse kust worden berekend, zijn niet in strijd met het gevoerde prijsbeleid en geven geen aanleiding maatregelen te treffen. Dit zegt minister Den Uyl van Economische Zaken in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid mej. Kessel (K.V.P.). Zij had gevraagd of in toeristencentra, onder andere aan de Zeeuwse kust, ex tra hoge prijzen worden gevraagd voor de dagelijkse levensbehoeften van de toeris ten, met name voor brood, zonder dat van duidelijk aanwijsbare extra-kosten voor deze artikelen sprake is. Dr. W. Drees heeft uit handen van burgemeester Kolfschoten de hoog ste onderscheiding van de stad Den Haag, de gouden erepenning, ont vangen, hem toegekend voor zijn vele uitnemende diensten jegens de gemeenschap. Uit de Lek bij Ravenswaay, een dorpje I VEZENO N V-ZAANDAM-STATIONSSTRAAT83-TEL.67451 In het ziekenhuis in Zaandam is de 47- jarige heer M. Koopman uit Assendelft in de Betuwe, is het stoffelijk overschot "verleden. Hij was een der inzittenden opgehaald van de 27-jarige mevrouw Ver- van het busje, dat vorige week in West- meulen-Van Alphen uit Asch (gemeente zaan verongelukte, waarbij twee doden en zevenjarige Henk, was gaan zwemmen en van wie nadien niets meer werd verno men. Mevrouw Vermeulen was na schooltijd met haar kinderen naar de rivier gegaan. Zij had haar auto op de Lekdijk bij Ra venswaay geparkeerd. Toen de heer Ver meulen 's avonds thuiskwam en zijn vrouw en kinderen niet aantrof, is hij bij de rivier gaan kijken, waar hij de auto en de kleren van zijn vrouw en kinderen vond. De rijkspolitie te water en rijkswa terstaat zoeken nog naar de lichamen van de kinderen. vankelijk leken de kwetsuren van de heer Koopman niet ernstig, doch later deden zich complicaties voor. WWWWWWVWWWWWWWVWVWWWWWWVWWW 'VVWWtAA/VVWVWVVVVWVWVVWWVWWVWVVWVWVV Het K.N.M.I. deelt mee: Er voltrekken zich veranderingen in de luchtdrukverdeling. Het hogedrukgebied dat ons het stralende weer bezorgde is In Scheveningen zijn gistermiddag drie I d??r drukdalingen aangetast. Verder is kinderen uit Nieuwerkerk aan de IJssel Ierland een oceaanstoring aangekomen in de Noordzee verdronken. Bij de poging die een koers volgt in oostnoordoostelijke om de kinderen te redden werd een po- richting. Verwacht wordt dat deze depres- litieagent van de strandbrigade gewond. sie zicb z°ndag naar de Noordzee zal ver- Hij moest in een ziekenhuis worden op- Plaatsen. Het koufront zal morgen in de genomen. loop van de dag met enige regen of en- De slachtoffers zijn de 19-jarige Janneke buien ons land bereiken. Bij de front- Anker, haar 12-jarig broertje Arie Jan Passage zal door een toenemende wind Anker en hun buurmeisje Janneke den 'ussen west en noord de temperatuur la- Hollander. De kinderen waren een dagje ger wor£len- met mevrouw Anker uit. De vrouw bleef in de auto zitten op de boulevard, terwijl de kinderen in zee gingen. Vrijdagavond heeft de Haagse politie Den Helder zes Ambonezen in vrijheid gesteld, die Vpenburg eerder deze week in Moordrecht waren Eelde gearresteerd op verdenking van brand- De Bilt stichting in de Indonesische ambassade. Twente Het is gebleken dat zij zich niet aan Eindhoven strafbare feiten hebben schuldig gemaakt. Z.-Limburg De twee thans nog in arrest zijnde Am bonezen, een 18-jarige timmerman en een 17-jarige scholier, zijn voorgeleid aan de nï officier van Justitie. |usio Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. half bew. zw. bew. licht bew. onbewolkt zw. bew. I Helsinki Stockholm Intussen heeft de politie nieuwe arresta- kopenhagen onbewolkt ties verricht. Zeven Ambonese bewoners van het woonoord in Moordrecht zijn aangehouden, allen scholieren. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 uur: „Thunderball", 14 j. Frans Hals, 14 en 20 u.: „It's a mad, mad, mad, mad world", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „The great race", a.l.; vandaag 23.30 u.: ,,'n Verrukkelijke idio te", 18 j.; zondag 11 u.: „De schat in het Zilvermeer", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De negerhut van oom Tom", a.l. Minerva, vandaag 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: „Nikki, de wilde hond van het noorden", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Witte broodsweken met z'n drieën", a.l.; van maandag af, 20.15 u.: „Het loon van de angst", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Drie nachten van liefde", 18 j.; zondag 11 u.: „Geen plaats voor wilde dieren", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zoondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De vijand van de Bengaalse Lanciers", 14 j.; van maandag af 14.30, 19 en 21.15 uur „Met de drie Stoooges in het Wilde Wes ten", 14 j. Studio, 14.15, 19.00 en 21.30 u. en zondag 14, 16.30, 19 en 21.30 u.: „Gisteren, vandaag en morgen", 18 j.; zondag 11 u.: „Uit Hollywoods lachfabriek", a.l. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van hedendaagse Amerikaanse kunst. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 uur. Frans Halsmuseum (Gr.. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u.; zaterdag eveneens van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; van van 13 tot 16 uur. Dagelijks (beh. zondag en maandag) de expositie „Schetsboeken van Israels". Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Heilig land 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk uit eigen col lectie. Dagelijks van 9.30-18 u. Tot 1 sep tember. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van F. D. van Baten burg. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot eind augustus. Museum Van Looy (Kamperlaan): Expo sitie van werk uit eigen collectie en van cultuurhistorische diorama's. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feest dagen van 14 tot 17 uur. ZATERDAG 20 AUGUSTUS City, 20 u.: „Baai der begeerte". Stadsschouwburg, 20 u.: „Geheime op dracht in de Balkan". Ruine van Brederode: Expositie van beelden, schilderijen en gouaches; 21 u.: uitvoering op geluidsband „Zingende ste nen". Galerie de Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort-zuid, 19-21 u. Expositie van gouaches en aquarellen van Joanne Ap pel; tot 22 augustus. ZONDAG 21 AUGUSTUS City, 14.30 u.: „Zorro en de drie muske tiers"; 19 en 21.15 u.: „Baai der begeerte". Stadsschouwburg, 15 u.: „Meneer de gra vin is niet thuis"; 20 u.: Geheime opdracht in de Balkan". Galerie de Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort-zuid, 19-21 uur: Expositie van gouaches en aquarellen van Joanne Appel; tot 22 augustus. Ruïne van Brederode: als zaterdag. MAANDAG 22 AUGUSTUS Heden geen filmvoorstelling in de bioscopen. Galerie de Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid, 10-18 en 19-21 u: Exposi tie gouaches en aquarellen, vervaardigd door Joanne Appel. Heden laatste dag. Ruïne van Brederode: Expositie van beelden, schilderijen en gouaches; 21 u.: uitvoering op geluidsband van het klank beeld „Zingende stenen". Pieter Vermeulenmuseum, Centrum, dagelijks (behalve 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Cultureel Wenen zondag)Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Zaterdag 20 augustus Mallorca Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Lissabon Derek Flint"; 23.30 uur: „Vijf poorten naar de hel". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrou wenjacht in Beiroet". W.B. Theater, 20 uur: „Waterweg naar de dood" Galerie Boumans, Breestraat 122, ten toonstelling schilderijen en tekeningen van Ab Jongmans, geopend van 918 uur. Zondag 21 augustus Kennemer Theater, 14.30 uur: „Een huis vol tieners"; 16.30 19 en 21.15 uur: „Derek Flint". Luxor Theater, 14.15, 19 en 21.15 uur: De hel van de woeste Balkan;; 16.30 uur: „Vrouwenjacht in Beiroet". W. B. Theater, 14.30 uur: „Het konink rijk der humor"; 16.30 uur: „Waterweg naar de dood"; 20 uur: „In de ban van de vlieg". Maandag 22 augustus Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Derek Flint". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrou wenjacht in Beiroet". W.B. Theater, 20 uur: „In de ban de vlieg". Galerie Boumans, Breestraat 122, ten toonstelling zw. bew. onbewolkt licht bew. licht bew. zw. bew. licht bew. onbewolkt zw. bew. zw. bew. zw. bew. mist zw. bew. regen licht bew. half bew. zw. bew. zw. bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt zw. bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. so a W fc-C S C.H NNO 20 0 windst. 24 0 N 22 0 ONO 25 0 N 25 0 NNO 26 0 N 26 0 NW 26 0 WNW 23 0 windst. 0 23 0 NO 24 0 NW 16 2 windst. 26 0 NNO 23 0 veran. 27 0 WNW 25 7 NW 26 0 windst. 26 0 ONO 27 0 N 23 4 ONO 27 0 ZW 25 1 ZW 23 11 W 22 WNW 23 windst. 22 ZZO 26 windst. 22 W 33 NNW 35 windst. 26 NNW 26 windst. 34 windst. 29 N 30 0.1 0 0 16 0.2 6 0 0 0 0 0 0 Zondag 21 augustus Zon op 5.33 uur; onder 19.52 uur. Maan op 12.12 uur; onder 22.01 uur. Maandag 22 augustus Zon op 5.34 uur; onder 19.50 uur. Maan op 13.37 uur; onder 22.22 uur. Maanstanden Eerste kwartier 23 aug. 4.02 uur Volle maan 31 aug. 1.14 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 20 augustus Hoog water 6.14 uur en 18.40 uur. Laag water 2.11 uur en 14.27 uur. Zondag 21 augustus Hoog water 6.57 uur en 19.24 uur. Laag water 2.55 uur en 15.10 uur. Maandag 22 augustus Hoog water 7.42 uur en 20.08 uur. Laag water 3.40 uur en 15.51 uur. schilderijen en tekeningen I Het hoog en laag water te Zandvoort is van Ab Jongsma, geopend van 9-18 uur. 110 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2