Water zakt in Oostenrijk Maffia-speculanten werkten ramp in Agrigento in de hand Moord op tegenstanders en ongelooflijke corruptie Uw collega's noemen u objectief. Bij een geschil vraagt men uw U steekt daar rustig een pijp bij op. Zijn we vèr naast als we dat u Coopvaett nokt? I mtfiwfm. ztLM 1 Vrees voor as Brasilia - Buenos Aires Van dag tot dag Kloosterstenen niet meer naar Amerika Belgische politie verijdelt complot Dienstplichtigen in VS vluchtten naar Canada Druk op Oe Thant om aan te blijven Maanverkenner LOR zendt foto's over Principieel proces in Rhodesië telegrammen ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1966 3 Twaalf jaar Oppermachtig Luchtkastelen R mvm Maniak in Stockport gearresteerd West contra Oost Snelheid nog onbeperkt op Duitse autowegen Een communiqué na een maandelijkse vergadering van de Nederlandse r.-k. bis schoppen is al iets bijzonders, maar een verklaring van de omvang en inhoud als die, welke gisteren is uitgegeven, mag ze ker als een belangwekkend verschijnsel worden aangemerkt. Er zit niet veel nieuws in het bisschop pelijk communiqué, maar de betekenis ervan moet voornamelijk worden gezocht in datgene wat er niet feitelijk in voor komt: de groeiende controverse tussen behoudende en vooruitstrevende elemen ten binnen de katholieke gemeenschap. Deze controverse heeft uiteraard altijd bestaan, maar nooit zo navrant en ook nooit zo willekeurig verdeeld over pries ters en leken, gelovigen en hiërarchen. Men kan niet meer spreken van een be houdende leiding en een vooruitstrevende schare, of van een behoudende bejaarde meerderheid in de leidinggevende hiërar chie tegenover een minderheid van jonge priesters die er moderner denkbeelden op nahoudt. Feitelijk zijn zelfs de termen modern en behoudend niet meer van toe passing. Veeleer is er sprake van een terugkeer naar de kern der oude waarhe den en een vrees tot verlies van deze waarheden zelf. Deze tegenstelling is blijkbaar zo scherp geworden, dat de bisschoppen nu de plicht gevoelden die oude geloofswaarheden uit drukkelijk te noemen en opnieuw te be vestigen. Dat betekent, dat er reeds oude waarheden in een zich uitbreidend twijfel patroon zijn getrokken. De verwijdering tussen de rooms-ka- tholieke politiek, in het nieuwe K.V.P.- basisprogram uitkristalliserend, en de kerk zal van weerszijden worden onder gaan als een onvermijdelijkheid, een eis des tijds zelfs. Men beseft echter, dat politiek voor een kerkelijke organisatie een steunpilaar betekent, en andersom, dat religie voor een politieke partij een bijzondere bin ding kan opleveren. De K.V.P. merkt het wegvallen daarvan alleen bij verkiezin gen, de kerk echter worstelt van de ene dag op de andere met de gevolgen van de verwijdering, omdat het geloof door dit alles wordt ontdaan van traditionele, con ventionele zekerheden. Tenslotte blijft dan het geloofspunt over, waarin men als rooms-katholiek moet kunnen vinden wat men vroeger maatschappelijk-religieus kreeg ingelepeld. Men kan zich voorstellen hoe nauwkeu rig de Nederlandse ontwikkelingen in Rome worden gevolgd en ook, hoe de Nederlandse r.-k. bisschoppen zich in een dagelijkse nood van geweten en solidari- teitsgevoelens moeten bezinnen op hun woorden en daden. Het genoemde commu niqué maakt dan ook meer de indruk van een noodkreet dan een commando. De rooms-katholieken in ons land worden voornamelijk op hun vertrouwen beproefd, nu zij steeds sterker op eigen oordeel va ren in de wateren van maatschappij en kerk. WAAAMWWWWIAIUMAAAAAAIWWSAAAAAMWWUVAAAAAAAAAA WENEN-BOLZANO (DPA) De wa tersnood in Oostenrijk, die aan dertien mensen het leven kostte, schijnt over zijn hoogtepunt te zijn. Aan de langdurige re genval kwam vrijdag een einde. In de gebieden Karinthië, Oost-Tirol en Stier marken zakte het water in de rivieren en beken enigszins. Een groot aantal belang rijke spoor- en wegverbindingen werd weer begaanbaar, maar de Donau bleef nog stijgen en veroorzaakte in de omge ving van Lienz opnieuw overstromingen. Het merengebied in midden-Karinthië, waar zich de meeste vakantiegangers be vinden, is vanuit Wenen en Graz weer te bereiken. Alle passen naar het zuiden, ook die naar Italië en Joegoslavië, zijn weer vrij. DUBLIN. (Reuter) De Ierse regering heeft de verkoop verboden van stenen van een uit de negende eeuw daterend klooster, waarvoor Amerikanen ongeveer zeventien gulden per stuk betalen. Het klooster staat op het kleine ei land St. Patrick, ongeveer vijf kilometer uit de kust bij Dublin. Het werd onlangs voor ongeveer 200.000 gulden door een Engelse makelaar gekocht. Hij was van plan de stenen aan Ame rikanen van Ierse afkomst te verkopen en van de opbrengst een weeshuis te bouwen in de Engelse stad Northamp ton. De Ierse regering heeft nu bepaald dat het klooster een nationaal monument is. BRUSSEL (AFP, Reuter) De Belgi sche politie heeft een plan verijdeld van extreme Vlaamse nationalisten om in ver scheidene delen van België tijdbommen te laten ontploffen. Negen personen werden gearresteerd, toen zij op het punt stonden een geheime bijeenkomst te verlaten met elk een tijdbom bij zich. De helse machi nes moesten diezelfde nacht nog tot ont ploffing worden gebracht. (Van onze correspondent) ROME. Waarom is het Sieiliaanse Agrigento, een van de oudste steden van Italië, na een aardverschuiving voor meer dan een derde onbewoonbaar geworden? Waarom hebben ongeveer tienduizend inwoners genoegen moeten nemen met een plaatsje in een van de grote tenten van het Rode Kruis? Waarom stelt men ter plaatse zo weinig belang in het onderzoek naar de oorzaak van deze bloedeloze maar bijzonder ernstige ramp, terwijl Rome naar het schijnt is opgeschrikt en de schuldigen wil straffen? Het antwoord op al die vragen is heel eenvoudig: de ramp van Agrigento hangt samen met de werkzaamheid van de Maffia. Er zijn de laatste weken dingen aan het licht gekomen, die men niet voor mogelijk had gehouden, niet alleen in Agrigento, maar en in veel ernstiger mate in Palermo en in andere steden van Sicilië. Juist omdat het een Maffiazaak is, maken de Si- cilianen, door ervaring wijs geworden, zich geen zorg of geen illusies, al naar men wil, over de oorzaak en de eventuele bestraffing van de schuldigen. Wat is er in Agrigento gebeurd ?De minister van Openbare Werken, die na tuurlijk meer weet, heeft in de Kamer verklaard, dat er ontstellende gevallen van corruptie aan het licht zijn gekomen. Misschien dat hij na de vakantie, in ok tober zal de zaak opnieuw worden bespro ken ,iets meer zal loslaten. Voorlopig kan men het gebeurde min of meer als volgt reconstrueren. Vier januari 1947 werd in hét plaatsje Sciacca de socialistische vakbondsleider Accursio Miraglia. vlak voor zijn huis deur, neergeschoten, even nadat hij af scheid had genomen van zijn vrienden, omdat hij meende dat hij de laatste twin tig meter wel onbegeleid kon afleggen. Vakbondleiders, door de werkgevers als „vijanden" beschouwd, verkeerden in die tijd op Sicilië in voortdurend levensge vaar. Tien dagen na die moord gaf de hulpcommissaris van politie, Cataldo Tan- doj, aan de rechterlijke macht de namen van drie „mafiosi", die bekend hebben de moord te hebben gepleegd. Voor de rech ter gevoerd, namen de verdachten echter alles terug en werden vrijgesproken Op hun beurt beschuldigden zij Tandoj van afgepersing en mishandeling. Maar ook Tandoj en zijn politiemannen werden vrij gesproken. Tandoj werd zélfs bevorderd tot hoofd van het overval-commando van Agrigento. Hij is dat gebleven tot 1960. In die twaalf jaren werden er in stad en pro vincie twaalf politieke moorden gepleegd, acht moorden op vakbondsleiders en 31 typische maffia-moorden, waarvan door gaans christendemocraten en niet als vroeger communisten de slachtoffers waren. Deze 51 moorden bleven allen on gestraft. De vermoorden waren veelal kandidaten bij de verkiezingen, burge meesters van kleine randgemeenten, al len „mafiosi". In 1948, na de grote overwinning der christendemocraten, was de maffia in Agrigento overgegaan naar die partij. Dit hield in, dat zij in plaats van commu nistische vakbondsleiders in de eerste plaats linksgeoriënteerde christendemo craten, veelal eveneens vakbondsleiders, die tegen haar opneming in de partij waren, moest uitroeien. Dit lukte en in Agrigento ook in andere steden is .de christendemocratische partij nu in handen van de maffia. De strijd duurde tot 1960. Tandoj, die weliswaar te slim was om nooit één van de moordenaars aan te klagen of te laten arresteren, wist de achtergronden en ken de de maffia door en door. Vandaar dat hij, kort voor hij zou worden overge plaatst naar het vastenland, zelf werd vermoord. Men deed het voorkomen, dat zijn vrouw en haar minnaar broer van een vooraanstaand christendemocra tisch politicus, die vele jaren president van het gewest Sicilië is geweest dat misdrijf zouden hebben doen plegen. Dat bleek niet waar te zijn en de moord op Tandoj is nog steeds onopgelost. Een maf- fiamoord als zovelen. En daarmee was het terrein geëffend. De maffia, die thans niet alleen in Agri gento maar ook in Palermo oppermachtig is in de chriten democratische partij, kon haar gang gaan. De huidige „maffio so" is in de eerste plaats bouwspeculant. De minister van Openbare Werken heeft in de kamer uitgeroepen: „Gedurende ve le jaren heeft in Agrigento willekeur en niet de wet het openbare leven beheerst." Inderdaad. De oeroude stad, de armste van geheel Italië, ligt op een heuvel en beslaat uit huizen, die zelden minder dan twee, drie eeuwen oud zijn, solide stevi ge huizen. In het dal liggen de vermaarde Griekse tempels, die van Agrigento het belangrijkste centrum voor Griekse oud heidkunde maken na Athene. In weinige jaren heeft men een ongehoord aantal af grijselijke wolkenkrabbers gebouwd, ka kelbont beschilderd, „met uitzicht op de zee en op de tempels". De lieden, die deze gruwelen bouwden, stoorden zich in het geheel niet aan de voorschriften en dat in een stad, waarvan bekend is dat de ondergrond hoogst onbetrouwbaar is. Wie over drie- vierhonderd gulden be schikte, richtte een NV op met een no minaal kapitaal van miljoenen. De ver gunning om één of meer „palazzi" te bouwen van vier of vijf verdiepingen kreeg hij zonder meer en dan bouwde hij er lustig op los, veertien étages noog. Arbeiders, die tot de „vrienden" behoor den, werden als metselaars of nachtwa kers aangesteld en geld speelde toch geen rol kregen behalve hun 'oon in vele gevallen een flat ten geschenke. Vandaar dat de eigenaars niet zelden an alfabeten zijn, die tien jaar geleden hun kost verdienden als karrevoerders. Nu zijn al die „luchtkastelen" ont ruimd, maar wie zal de simpele zielen be talen, die van hun spaarduitjes een flat hebben gekocht, waarvoor zij natuur lijk bij dezelfde „mafiosi" een flinke hypotheek moesten opnemen, die ook nu moet worden afbetaald, hoewel zij met tien, twaalf andere gezinnen en zonder hun meubelen in een tent zijn terechtge komen? Illusies maakt niemand zich. Drie jaren geleden heeft de vice-perfect van Agrigento een verslag opgemaakt waarin glashelder wordt gezegd dat een aardverschuiving de stad bedreigt en waarin op de ontstellende corruptie wordt gewezen. Het gewestelijk bestuur te Pa lermo stuurde de tekst zelfs niet naar Rome door en alleen een communistisch blad in Palermo maakte er melding van. En communistische bladen hebben het natuurlijk bij het verkeerde eind. De regering heeft vijftien miljard be schikbaar gesteld voor bouwen van nood woningen. Het gewest op zijn beurt vijf miljard. Heel zacht gezegd is er dus voor twintig miljard lire ontvreemd en de Ita liaanse belastingbetaler zal ei- voor op draaien. De „mafiosi" zijn al bezig het meeste voordeel te trekken. De per sonen, die er meer over weten, zwij gen hardnekkig omdat elk onvoorzichtig woord in die streek levensgevaarlijk is. De Siciliaan mist ieder vertrouwen in de regering, in elke regering, en zolang dat duurt en wij zien niet hoe men er ver andering in kan brengen zit de maffia op rozen. In Palermo moet men nu in allerijl 94 flatgebouwen ontruimen ,die een wijk vormen die naar kardinaal Rufinis is ver noemd. Zij zijn pas vijftien jaar oud en staan reeds op instorten. COLUMBUS.(Ohio) (AFP) De voorzit ter van de Amerikaanse bond van oud strijders uit de tweede wereldoorlog en de oorlog in Korea, Ralph Hall heeft de regering gevraagd met Canada te onder handelen over de uitlevering van Ameri kanen die naar Canada zijn gegaan om dienst in Vietnam te ontlopen. Volgens Hall zijn er alleen al in Toron to meer dan driehonderd Amerikaanse jongemannen, die Canada weigert uit te leveren. NEW YORK.(Reuter) De uit vijf entwintig landen bestaande Aziatische groep in de Verenigde Naties heeft een beroep op Oe Thant gedaan, onder de huidige critieke internationale omstan digheden aan te blijven als secretaris generaal van de organisatie. Zijn ambtstermijn loopt in november af. De Aziatische VN-leden spraken bij monde van een delegatie hun vertrouwen in Oe Thant uit. De zesendertig Afrikaanse landen1 na men al eerder een dergelijk initiatief. De Latijns-Amerikaanse landen overwegen dit ook te doen. Naast vele andere lan den hebben ook alle grote mogendheden Oe Thant verzocht, zich herkiesbaar te stellen. ATHENE (AFP) De Griekse rege ring heeft besloten, de vliegtuigen en de piloten van de „Olympic Airways" te vor deren naar aanleiding van de vier dagen geleden begonnen staking van het per soneel. Het binnenlandse luchtverkeer ligt vrijwel geheel stil, terwijl de vluch ten naar het buitenland grote vertragin gen ondervinden. r DOUWE EGBERTS f.1,25 i»k«li'i»uüi I»i ia«-»«rvt»nlii PASADENA De Amerikaanse maan verkenner „Lunar Orbiter-1" heeft vrij dag de achterkant van de maan gefoto grafeerd. Door een elektronische impuls werd van de aarde af de camera in wer king gesteld. Het zal enige weken duren, voordat de foto's zullen worden gepubli ceerd. (Van onze correspondent) LONDEN De man, die de Britse plaats Stockport en omgeving onveilig maakte, is gepakt. Bij zijn arrestatie er kende hij schuldig te zijn aan de moord op mevrouw Majorie Hill, een jaar ge leden en op de j.l. maandag gepleegde moord op de bioscoop-portier John Cross- land. Beiden zijn door dolksteken in de rug om het leven gebracht. De man, een bediende bij een steenko lenhandel, had de gebroken dolk op de stoep van het politiebureau in Stockport achtergelaten met een briefje, waarin hij dreigde een tiener te zullen vermoorden. ,UMAA/WU\AAM\A/WVIIWW«JIAI«A(WWWUVMWIAAAMVWIAM\AAAIWWWMA4MMWUUIAAM(AIVWWWWWWWWMAMIAAAMWVWyU\AAAAAAMUyMUWIiyiAMMWyUWWIAIIM^^ (Van onze redactie buitenland) Dezer dagen bestond de „alliantie van de vooruitgang" een bond genootschap tussen de Verenigde Staten en een aantal Latijns Ameri kaanse landen vijf jaar. De Amerikaanse vice-president, Humphrey, greep die gelegenheid aan om te verklaren dat de „Verenigde Staten, en elk Latijns Amerikaans land, bevoegd is individueel of collectief ge weld te gebruiken, indien er een communistische greep naar de macht dreigt" in een of ander land op het westelijk halfrond. Vrijwel op het zelfde moment spraken de presidenten van Columbia, Chili en Venezuela zich in Bogota uit voor strikte handhaving van „het geheiligde beginsel van de non-interventie". Dat laatste gebeurde aan het slot van een driedaagse bijeenkomst in de Colombiaanse hoofdstad van de drie staatshoofden en hoge functionarissen uit Peru en Ecuador. De democrati sche landen van Zuid-Amerika hebben er zich beraden over de oorzaken, ge volgen en gevaren van de opmars van de militaire dictaturen op hun conti nent. Zij hebben een programma opge steld dat plannen aankondigt voor eert snelle economische integratie, voor landhervorming en voor de verdedi ging van de beginselen van de parle mentaire democratie. Tevens voorziet het slotcommuniqué in het organise ren van een conferentie tussen presi dent Johnson en de presidenten van de vijf „Bogota-landen". Het topberaad in de Colombiaanse hoofdstad werd grondig voorbereid door de ministers van Buitenlandse Za ken van de vijf landen. Die bijeen komst heeft vorige maand heel wat stof doen opwaaien. Terroristen, in Zuid-Amerika zelf spreekt men van „Castristen", wierpen toen een bom die ontplofte voor het gebouw waar de ministers vergaderden. De resultaten van de topconferentie zelf werden met spanning tegemoet gezien in de hoofd steden van het westelijk halfrond, om dat zij een aanduiding kunnen vormen voor een politieke verandering die voor jaren haar stempel kan drukken op de ontwikkelingen. Er doet zich namelijk een blokvor ming voor binnen het pan-Amerikaan- se systeem. De vijf staatshoofden, door de pasgekozen Carlos Lleras Res- trepo van Colombia „de verdedigers van de vrijheid" genoemd, maken zich vooral bezorgd over het feit dat na Brazilië ook Argentinië een militair bewind heeft gekregen. Men spreekt van een „as Brasilia-Buenos Aires", een as die de twee machtigste landen aan Zuid-Amerika's oostkust verbindt. CABACAS VENEZUELA BOGOTA >M BRAZILIË LFMA -r- PERiïï x «SWA BOLIVIA PARAGUAY ASUNCION JANEIRO— :CHILI 'ATLANTISCHE^ 5^ /URUGUAY^ :SAKIIAG0 aV «V-mime MENOS-AIBE 'FALKLAND -Eld Het is een toeval dat de beide grote landen, waarin militaire dictatoren met bevriende generaals samenwer ken, aan de oostkust liggen en de meeste democratieën aan de oostkust. Sinds de oprichting van de Panameri- kaanse organisatie hebben totalitaire en gekozen, militaire en burgelijke Ideologie presidenten op basis van het zoge naamde „principe van niet-inmen- ging" de continentale samenwerking al tijd gezamenlijk verlamd. De nieuwe as Brasilia-Buenos Aires is echter zo sterk dat de andere staten naar de mening van hun regeringen over speeld kunnen worden, wanneer zij zich niet in een eenheidsfront verbin den. Binnenkort zal waarschijnlijk een conferentie van ministers van Buiten landse Zaken van de landen van de organisatie van Amerikaanse staten worden gehouden. Bovendien ligt er een voorstel van de afgezette presi dent Illea van Argentinië om alle Amerikaanse presidenten eens bij el kaar te laten komen. De drie presi denten, die in Bogota hebben beraad slaagd, hebben in het bijzonder hun standpunten in verband met deze even tuele bijeenkomsten met elkaar in overeenstemming gebracht. Vooral het „ideologische gevaar" dat de as Brasilia-Buenos Aires met zich brengt, baart de democratische rege ringen zorgen. De heerschappij der ge neraals in Argentinië en Brazilië, bij wie zich die uit Paraguay en (ondanks de zogenaamde verkiezingen) Bolivia kunnen voegen, ontneemt" de „demo cratisering van het continent" doel van de Organisatie van Amerikaanse staten haar kracht. Ondanks verschillen in werkwijze zijn president Branco van Brazilië en pre sident Ongania van Argentinië het er over eens dat zij niet zomaar een mi litaire staatsgreep hebben gepleegd, onder het motto „boompje verwisse len". Zij menen dat ze een „echte re volutie" tot stand hebben gebracht. De „nieuwe tijd" en de „overwinning op verouderde structuren" uit zich in het uitschakelen van de traditionele partijen. Ongania heeft ze alle verbo den. Branco handhaaft een regerings partij om zijn bevelen uit te voeren en een ontkrachte oppositiepartij als fa cade. Het afschaffen van oude vormen wordt gepresenteerd met slagzinnen die men ook kent van Europese tota litaire regimes. Het Argentijnse tijdschrift „Primera Plana" heeft zelfs geschreven dat de vijf conferentie-partners in Bogota „het partijsysteem wilden redden van de continentale bedreiging, die over hun landen zweeft." Het is een bedreiging waarover men zich in de democratisch geregeerde landen blijkbaar ernstig be zorgd maakt. Een bezorgdheid die niet in de laat ste plaats wordt gevoed door de weten schap dat de bezitloze miljoenen op het continent in beweging zijn gekomen en bereid zijn elk politiek systeem te aan vaarden dat hun enig uitzicht geeft op een kleine verbetering van hun lot. Die revolutionaire onrust kan mis schien enige tijd in bedwang worden gehouden door een militaire dictatuur. Ze kan niet blijvend worden inge damd. De vraag is, of de democrati sche krachten in Latijns-Amerika dan in staat en bereid zijn een bevredigend antwoord te geven op de uitdaging-van de-armoede. Tot nu toe hebben ook zij gefaald. Is Bogota een keerpunt? SALISBURY (Reuter) Negen septem ber zal het Rhodesische Hooggerechts hof uitspraak doen in een zaak, aanhang ig gemaakt door twee gevangenen, die de wettigheid van de regering-Smith be twisten. De twee gevangenen een blan ke advocaat en een neger die op last van de regering zijn gearresteerd, heb ben om vrijlating verzocht op grond van de overweging dat het bevel tot inhech tenisneming in strijd met de wet en dat de regering van Ian Smith onwettig is. Het proces wordt beschouwd als de eer ste ernstige poging om een uitspraak af te dwingen van de rechterlijke macht van Rhodesië over de wettigheid van de regering-Smith en haar daden na de machtsovername, nu ruim negen maan den geleden. KEULEN (DPA) De Westduitse mi nister van Verkeer, Seebohm, heeft be richten tegengesproken dat plannen be staan om op de autosnelwegen in de Bondsrepubliek snelheidsbeperkingen in te voeren. In een interview voor de West duitse radio deelde minister Seebohm mee dat een algemene snelheidsbeper king zeker niet zal worden ingevoerd, voordat de wereldverkeersconferentie van de Verenigde Naties, die in 1967 in We nen zal worden gehouden, achter de rug is. J Mohole. Het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden heeft voor de tweede maal dit jaar geweigerd meer geld ter beschikking te stellen voor operatie-Mo- hole, het project dat tot doel heeft bij Hawaii diep in de korst van de aarde te boren. Toerisme. Uit cijfers blijkt dat Italië in de eerste helft van dit jaar 1.230.000 meer buitenlandse bezoekers heeft ge had dan in dezelfde periode van vorig jaar. Bovendien bleven de toeristen lan ger en gaven ze meer uit. Ontwapening. Acht neutrale landen heb ben op de Geneefse ontwapeningscon ferentie een beroep op de VS en de Sovjet-Unie gedaan, ondergrondse kern proeven te staken. Elektrocutie. Een veertienjarige jongen is in Californië om het leven gekomen door de stroom van zijn elektrische gitaar. De jongen zat op een stalen stoel in de tuin achter zijn huis, toen het ongeluk gebeurde. Het gras was nat. Onrust. Enkele tientallen studenten in de Argentijnse stad Cordoba hebben vrij dag het ziekenhuis bezet waar een stu dent die bij een gevecht met de politie is gewond, opgenomen is. De studenten hebben een bevel tot ontruiming van het ziekenhuis genegeerd. De politie heeft het ziekenhuis omsingeld en ook de gebouwen van de universiteit van Cordoba, de oudste van Argentinië. Reis. President De Gaulle van Frankrijk zal 26 augustus in Addis Abeba aanko men voor een officieel bezoek van dag aan Ethiopië. In de middag van 29 augustus gaat hij naar Djibouti en de dag daarop naar Cambodja, waar hij 3% dag zal blijven. Vandaar vliegt hij maar Nieuw-Caledonië, de Nieuwe He- briden en Tahiti. Op deze rondreis zal hij ook de terreinen in het gebied van de Stille Zuidzee bezoeken, waar Frank rijk kernproeven neemt.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 3