Zilveren Suomi recepieerde onder grote belangstelling Stormvogels in eigen toernooi naar verdiende tweede plaats Quicksilver S nauwelijks bedreigde kampioen 1966 Groot en Visser leveren vinnige strijd in Alkmaar Romeijn snelste stayer op baan in Alkmaar Rood en Wit leed verlies tegen VOC Beenfractuur op DEM-terrein Cees Lute naar Romeo/Smith Kanoploeg stelde teleur bij WK Spannende strijd in toernooi van Full Speed Oudjes van VSV begonnen goed Hailwood en Taveri eisten wereldtitels op Horn bondsridder van de KNVB Theillière werd Frans kampioen Stöve en Haydon in Moskou eerste MAANDAG 22 AUGUSTUS 1966 DEM 't SPORTHUIS Stormvogels zegevierde in Van Gemerdentoernooi Straatvoetbal in IJmuiden ge- Wit een Wit zou slag titer side oos- lert. ver der gen Pe- rak. op lag- het nest de cij- In een ne- ich- oor [fde :ht- uit- be- en ;nk ee- len sk" HZ de ak- (Van een medewerker) De atletiekvereniging SUOMI, die za terdagmiddag ter gelegenheid van het vijfentwintigjarig bestaan in de tuinzaal van Terpsichore aan de Zeestraat te Be verwijk een receptie heeft gehouden, heeft ondervonden, dat zij een belangrijke plaats inneemt in de atletiekwereld. Hier van getuigden niet alleen de vele bloem stukken, maar ook de vele belangstellen den, onder wie de heren H. G. F. Smak man namens het gemeentebestuur van Velsen, W. H. Geurts namens het ge meentebestuur van Beverwijk, C. van Overeem en J. H. Wijnberg van de Vel- ser Sportstichting, J. H. Moerman secre taris van de nationale technische com missie van de KNAU, vele verenigings bestuurders, oudleden en tenslotte de fa milie W. J. II. Graaf van Limburg Sti- rum (Pirn II) en mejuffrouw A. van Zee land, respectievelijk als neef en huisge note van de grote Nederlandse sportpio nier wijlen W. J. H. Muiier (Pim), die lange jaren beschermheer van SUOMI was en thans door zijn derde neef (Pim III) als zodanig is opgevolgd. Als eerste van de rij van sprekers fe liciteerde de heer Moerman namens de KNAU Hij heeft SUOMI van de oprich ting af meegemaakt en kon dus uit er varing zeggen, dat SUOMI op wedstrijd- gebied alle jaren door een grote activi teit heeft ontwikkeld, waarop men nim mer vergeefs een beroep deed voor enige organisatie van wedstrijden. Als directe en grote nabuur van SU OMI verklaarde de heer Th. Schuyt na mens DEM zich nu tot de goede vrien den te behoren. Hij herinnerde breedvoe- ring aan de beginperiode, waarin SUOMI meteen aan de weg timmerde. De oude getrouwen van toen zijn de pijlers van nu, waarbij hij doelde op de voorzitter, de heer P. Grüteke en de huidige wedstrijd- proganisator N. Adelaar, welke laatste vooral veel werk verzet voor de afde ling Kennemerland. De verhouding tus sen beide clubs, die aanvankelijk wat stroef lag, is steeds beter geworden, min of meer ook wegens de onderbrenging van beide clubs in het sportpark Adri chem. Hij schonk een enveloppe met in houd ten behoeve van atletiekmaterieel. De heer Geurts stelde dat Beverwijks gemeentebestur mede ten behoeve van SUOMI zoveel mogelijk medewerking zal willen blijven geven bij de accommodatie problemen van de club. Namens de vereniging Kennemerstaten •prak de heer A. Haak, de nieuwe voor zitter, die hoopte nog eens SUOMI aan veel eigen accommodatie te kunnen hel pen, waarna de heer J. v. Drunen na mens de atletiekverenigingen Atmodes, Haarlem en Holland, alle te Haarlem gelukwensen aanbood en daarbij, verbor gen in een fleurig bloemstuk een discus en kogel schonk. Oud-voorzitter, de heer H. J. Klaver herinnerde namens de oud-leden aan de grote zelfwerkzaamheid van voorbije ja ren, waarvan wijlen drs. Dolf Demmers de grote stimulator was, maar ook aan de „oude geest" van die dagen, toen met schop en hark en zwaar werken de sin- telbaan kon worden gebouwd. „Als het gemeentebestuur van Velsen net zoveel belangstelling heeft voor de sport als voor de bejaarden, dan zal er van een realisering van een eigen sintelbaan in Velsen niet veel terecht komen. Voor de leden van verdienste noemde de heer J. van der Heide SUOMI ook een geslaagd huwelijksbureau wegens de gelukkige hu welijken die door en uit het sportleven De heer J. van Drunen (links) ver tegenwoordigde op de receptie van Suomi de Haarlemse atletiekver enigingen HAV, Atmodes en Hol land. Hij overhandigde de voorzit ter van Suomi, de heer 'J. Grüteke een bloemstuk met eeji discus en kogel. De bijna 450 deelnemers aan de Alk- maardermeerwedstrijden hebben dit weekend wel de volle medewerking van de weergoden gehad. De zon en de noord oostbries zorgden voor ideaal zeilweer. In de Drakenklasse toonden Groot en Visser dat ze maar heel weinig voor el kaar onder doen. Visser, vrijdag eerste, zegevierde ook zaterdag. Beide malen werd hij gevolgd door Groot. Zondag nam Groot al direct na de start de lei ding en stond die niet meer af. Visser, slecht gestart, wist toch nog de derde plaats te bereiken achter Klomp. Bij de Twaalfvoetsjollen liet Daniels een steek vallen. Na twee maal eerste te zijn geworden eindigde hij zondag als der de achter Gaillard en Van den Elshout. Winnaar werd in Valkenklasse Du Prie, zaterdag ook al eerste. Heel sterk zeilde Brinkhorst dit week einde in de Pampusklasse. Twee keer won hij onbedreigd De strijd in de Vrijheids klasse was wel heel fel. Zaterdag liet Bleeker op fraaie wijze al zijn tegenstan ders achter zich. Zondag won Arens op even knappe wijze- De Finnjollen start ten zaterdag alle te vroeg en keerden niet terug, waarna de wedstrijd ongeldig werd verklaard. Zondag zorgden de Fin nen weer voor een valse start, ditmaal kwamen de bootjes terug om opnieuw te starten. Breur wist zich uit het midden veld naar de eerste plaats te werken. Jan van Staveren, die zondag voor het eerst meedeed, bewees zijn klasse door met grote voorsprong de race in de 16m 2 klasse te winnen. (Van onze wielermedewerker) Op de Alkmaarse wielerbaan werden zondagmiddag onder grote belangstelling er waren 4.000 toeschouwers weer westrijden voor amateurs en nieuwelingen gehouden én daarbij kwamen voor het eerst ook lichte Batavusmotoren in de baan. Zes stayers streden in twee man ches over zestig ronden achter de „brom mers" om de hoofdprijs en dat pleit won Bert Romeyn netaan van de kersverse stayerskampioen Dries Helsloot. In de eerste manche zegevierde Ro meyn met bijna vijftig meter voorsprong op Helsloot en In de tweede waren de rol len omgekeerd; Helsloot bleef toen met ruim één meter verschil de baas over Ro meyn. De grotere winst van Romeyn in de eerste manche gaf de doorslag in de klassering. De eindstand was: 1. B. Romeyn, Rijs wijk 11 pnt.; 2. A. Helsloot, Amsterdam 11 pnt.; 3. Ch. Ruikers, Amsterdam 7 pnt.; 4. J. Jonker, Amsterdam 7 pnt.; 5. C. Stam, Koog aan de Zaan 4 pnt.; 6. M. Huizinga, Amstelveen 2 pnt. De nationale sprintkampioen Jan Jansen was op de korte afstand weer eens de beste en besliste vier sprints en een tijd rit met vliegende start in zijn voordeel. De meeste tegenstand ondervond de Am sterdammer van Wim Koopman. Klaas Balk hield tweemaal Chris Kipping achter zich en dat leverde de Badhoevedorper derde plaatsen op. De Amsterdammer Frans v.d. Ruit won eerst een klassementswedstrijd over 20 ronden en zegevierde daarna ook in een Australische achtervolging over Bongers, Bruin, Ottenbros en Den Hartog. De plaatselijke favoriet Harm Ottenbros oracht een afvalkoers op zijn naam met Van der Ruit als tweede en Bongers als derde. De Haarlemmer Jacques v.d. Pijl won een wedstrijd voor nieuwelingen over 20 ronden. zijn tot stand gekomen. Voor de grote ver diensten en 25-jarig lidmaatschap speldde hij de heren P. Grüteke, N. en J. Adelaar een speciale erespeld op, hetgeen met hartelijke bijval gepaard ging. Van leden, oudleden en donateurs was de heer B. Buitenhuis de tolk bij de aan bieding van een stalen 100-meter meet lint, waarna de eerste oefenmeester, de heer W. P. J. Heyligers kon zeggen dat SUOMI altijd een zeer belangrijke rol heeft gespeeld, speciaal in de donkere oorlogsjaren en direct daarna om de ver eniging te brengen van uit het duister naar het licht. Tenslotte dankte de heer Grüteke, die alle sprekers persoonlijk van repliek diende, voor de prettige wijze, waarop zovelen de jubileumviering van SUOMI tot een geslaagd evenement had den gemaakt. Quick - Puma Adidas Romika Kennemerlaan 94 De uitslagen van de cricketwedstrijden, die in het weekeinde werden gespeeld voor de competitie hadden de volgende resulta ten: Haarlem: Rood en WitVOC, gewon nen door VOC met vier wickets. Rood en Wit 112 all out. VOC sloot op 201 voor zes. Batting VOC: Rijken 11, Bakker 87, Schoonheim 70 not out, Madsen 11. Bow ling Rood en Wit: Onstein 3/46, Wijkhuizen 1/55, Bijleveld 1/35, Van Schouwenburg 1/17. Batting Rood en Wit: Brathwaite 22, Wijkhuizen 34 n.o. Onstein 20. Bowling VOC: Groen 5/44, Cornelis 3/53 en Rijken 2/7. Schiedam: Hermes DVSHCC. Gewon nen door HCC met 85 runs. Hermes DVS scoorde 64 all out, HCC 149 voor 7. Batting Hermes DVS: Stolk 12, Van Wijk 19. Bow ling HCC: Trijzelaar 2/10, Thorns 3/14, Vriens 2/24, Van Bosch 3/10. Batting HCC: Bakker 22, Van Laer 10, Blaisse 10, Van Arkel 10, Rijkens 22, Trijzelaar 52 not out, Van de Bosch 10 not out. Bowling Hermes DVS: W. van Wijk 5/65, M. van Wijk 1/24. Den Haag: HBSBloemendaal. Gewon nen door Bloemendaal met twee wickets. HBS 123 all out. Bloemendaal 127 voor 8. Batting HBS: Van de Vegt 32, Van Wel 47, Van Rijn 12 not out. Bowling Bloemendaal: Van Wijk 2/39, Maas 4/39, Van Dok 4/16. Batting Bloemendaal: Flohill 57 not out, Dekker 18, Heideman 22. Bowling HBS. Derogee 2/35, Mulder 2/13, Le Noble 4/42. Den Haag: Quick HGACC: Geëindigd in een draw. Quick HG 247 voor 6 gesloten. ACC 147 voor 9 tijd. Batting Quick HG: Marseille 54, Hutton 10, Kramer 23, De Geer 24, Rambalde 60 not out, Hredmadka 19, Hebeis 46 not out. Bowling ACC: Grie- veling 3/38, Oostra 2/36, Woudstra 1/48. Batting ACC: Rikse 48, Griebeling 14, Oos tra 12, Van de Maas 11, Van de Heijden 21 not out, H. van Weelde 25 not out. Bowling Quick HG: Klijn 1/15, Burki 2/20, Hebeis 3/30, D. Kramer 2/30, Hutton 1/9. Rotterdam: VOCHermes DVS. Geëin digd in een draw. Hermes DVS 213 voor 9 gesloten. VOC 156 voor 5 tijd. Batting Hermes DVS: M. van Wijk 56, W. van Wijk 44, V. d. Sloot 44, Geratz 14 not out, Stolk 32, Stahlie 11. Bowling VOC: Groen 1/56, Cornelis 5/74, Rijkens 2/58, Scholte 1/9. Batting VOC: Lindeboom 44, Bakker 38, Schoonheim 55. Bowling Hermes DVS: Ge ratz 3/18, M. van Wijk 2/31. Een 19-jarige voetballer uit Heemskerk brak gistermiddag tijdens een wedstrijd op het DEM-terrein te Beverwijk zijn linkeronderbeen. De jongen werd naar het St. Josef ziekenhuis in zijn woonplaats overgebracht, waar hij ter verpleging werd opgenomen. (Van onze sportredactie) Het traditionele Stormvogeltoernooi .dat elk jaar als voorbereiding op de compe titie wordt gehouden, heeft een zege van het naar de eerste klasse gepromoveer de Roodenburg opgeleverd. Van de vier deelnemende verenigingen legde Storm vogels verdiend beslag op de tweede plaats, werd Waterloo derde en sloot Schagen de rij. Het toernooi, waarbij de vier ploegen in een halve competitie drie wedstrijden op één dag moeten spelen van elk twee keer 20 minuten, maakte overigens wel duidelijk, dat de elftallen .nog niet in een geheel aanvaardbare competitievorm staken. Bij gastheer Stormvogels bleek aan het teamwork nog veel te verbeteren te zijn Dit was ook niet zo verwonderlijk, omdat de IJmuidenaren enkele nieuwe krachten hebben aangetrokken. Dit waren jeugd speler Kalkman, die op de spilplaats en later als back een duidelijke belofte in hield, Henk Jansen, na vele jaren terug bij zijn oude club een verdienstelijke par tij als sprl vertolkte, terwijl de voorhoede- spelers Zoeteman en Van Duiyenbode eveneens na jaren onderbreking weer voor hun oude vereniging optraden. De eerste wedstrijd, die tussen Rooden burg en Stormvogels bleek later beslis send te zijn, omdat beide ploegen geen wedstrijd meer zouden verliezen. Rooden burg nam hierin al spoedig de leiding, toen keeper Los door een te forse aan val van de Leidenaren groggy raakte, waarna het scoren van een doelpunt zeer eenvoudig werd. Nog voor rust maakte Cleeren gelijk, maar in de tweede helft was een serie blunders in de IJmondach- terhoede verantwoordelijk voor de beslis sende treffer: 1-2. Over het algemeen maakten de Stormvogelsspelers de fout de bal te lang bij zich te houden, speciaal linksbuiten Glas viel hierbij sterk op, ter wijl de combinaties vaak te kort werden gehouden. Het spel van Roodenburg viel enigszins tegen voor een eersteklasse ploeg, maar nochtans vormden zij deze middag de beste ploeg. Tegen Waterloo was Stormvogels duide lijk sterker, maar het moedige verweer van eerstgenoemde hield de nederlaag zeer klein: 2-1. Ook tegen Schagen, dat (Van onze sportredactie) De Beverwijker Cees Lute zal volgend wielerseizoen deel uitmaken van de forma tie van Romeo-Smith, de Belgisch Neder landse groepering onder leiding van Lom- me Driessens. Lute reed dit seizoen nog voor de Ford-ploeg onder Franse heer schappij (Anquetil). Daarvoor reed ook Jan Hugens, die eveneens bij Romeo-Smith terecht zal ko men. Voorts contracteerde Driessens De Jager, die voor het Duitse merk Ruberg reed. Ton Vissers is druk doende een volledige profploeg voor Willem II in el kaar te zetten. De Rotterdamse ploeglei der benaderde al Rudi Altig, Jan Jans sen, Peter Post, Jos Huysmans en Arie den Hartog. Paul Hoekstra, de wilskrachtige onder wijzer uit Hengelo, heeft zaterdag op de eerste finaledag van de wereldkampioen schappen kano op de Langersee bij Grü- nau met een schitterende derde plaats in de K-l op de 500 meter de eer gered voor de kleine, dappere Nederlandse kano se lectie. Het was de enige medaille, die Ne derland zou veroveren, want ondanks de prachtige resultaten, die vrijdag wer den behaald in de series is de Oranje- selectie er niet In geslaagd in de andere finales het ere-podium te bereiken. Hoekstra en Geurts werden zondagmor gen bij verrassing in hun halve finale K-2 op 1000 meter uitgeschakeld. Zij had den de zwaarste race getroffen en kregen het onder anderen op te nemen tegen de Russen en Hongaren, die in de finale goud en brons behaalden. De Nederlandse estafetteploeg had een zwakke schakel in de tweede man: Bun schoten. De Russen, die deze estafette wonnen, verbeterden het wereldrecord met maar liefst tien seconden. De lange afstanden brachten een rede lijk goede klassering voor Bunschoten en Kracht, die zevende werden. de laatste jaren toch wel verzwakt is door het vertrek van enkele goede spe lers naar de betaalde sport, werd een kleine 2-1 overwinning bereikt. Volgende week zal Stormvogels deelne men aan een toernooi van de Amster damse vereniging De Spartaan. In de eer ste ronde zal men moeten aantreden te gen de eersteklasser JOS. De verdere uitslagen van dit toernooi waren: Waterloo-Schagen 2-0, Schagen- Roodenburg 0-1, Roodenburg-Waterloo 1-0- (Van een medewerker) Het kranige aspiranten elftal van Stormvogels is zaterdag winnaar gewor den in het Jan van Gemerden toernooi dat voor de tiende maal werd georgani seerd. Omdat het thans een jubileum toernooi betrof stond het ditmaal onder de auspiciën van „De Zwaluwen". De negen winnaars van de poule van de vorige week streden thans in 3 poules te gen elkaar waarvan de winnaars in de fi nale om de fraaie trofee zouden strijden. Stormvogels, VSV en Renova (deze laat ste na strafschoppen met DSK) werden winnaar. Stormvogels klopte VSV met 1-0 en speelde tegen Renova 1-1 gelijk. VSV won van Renova met 3-0, zodat de eind stand luidde: 1: Stormvogels 2-3, 2: VSV 2-2, 3: Renova 2-1. De nummers twee van de poules der vo rige week streden de verliezersfinale waarin zich uiteindelijk Hillegom, Con cordia en DIOS klasseerden. Hille gom won tweemaal met 1-0 van Concor dia en DIOS terwijl Concordia met 1-0 DIOS klopte. Hier was dus de eindstand: li Hillegom, 2: Concordia, 3: DIOS. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door de heer N. Twisterling, penning meester van „De Zwaluwen". Een moment uit de wedstrijd tus sen FSA en Full Speed in het toer nooi van Full Speed, dat gisteren op Schoonenberg werd gehouden. Balvers scoort voor VSV in de veteranenwedstrijd tegen Tweede Jeugd. Tweeendertig teams kwamen gisteren uit in het goed en spannend verlopen handbaltoernooi van Full Speed, dat op Schoonenberg werd gehouden. AVA uit Alkmaar en SFA uit Bakkum werden de toernooiwinnaars respectievelijk bij de heren en dames. Behalve in het toernooi voor dames en heren werd ook nog een B-toernooi op Schoonenberg gehouden (gewonnen door Full Speed) alsmede toernooien voor ju nioren meisjes en aspiranten meisjes. Dat het toernooi ook in deze klassen een vlot verloop had was evenals in de hoofdgroepen voor een belangrijk deel toe te schrijven aan het scheidsrechterskorps, dat onder leiding van de heer Van Dijk werkte. Na afloop reikte de heer Waalboer, voor zitter van Full Speed de prijzen uit. De straatvoetbalcompetitie op de rol- schaatsbaan bij de Radarstraat in IJmui den wordt hedenavond voortgezet met de wedstrijd Roertoppers-Paulus Potterstraat Dinsdagavond mogen de vertegenwoordi gers van de Paulus Potterstraat de strijd aanbinden met de Radarboys. In het veteranentoernooi van IJmuiden, waarvoor zaterdag de eerste wedstrijden werden gespeeld, is VSV het schotvaar- digste van start gegaan- De rood witte oudjes zegevierden met 5-2 over Tweede Jeugd. In dezelfde poule speelden Bloe mendaal en IJmuiden, 1-1. In de andere afdeling klopte Stormvogels Kinheim, 2-0 en was Waterloo met 3-0 sterker dan Terrasvogels. De Engelse motorrenner Mike Hailwood heeft zaterdag zijn tweede wereldtitel be haald. Door zijn overwinning in de 350 cc- klasse bij de grote prijs van Ulster werd hij ook wereldkampioen in deze klasse, na reeds eerder de titel te hebben behaald in de 250 cc klasse. Het was Hailwoods zes de overwinning in de 350 cc-klasse dit seizoen. Hailwood finishte op zijn Honda met meer dan een minuut voorsprong op zijn jonge Italiaanse rivaal, Giacomo Ago- stini, die Hailwood opvolgde als toprijder bij MV. Wereldkampioen in de 125 cc klasse werd de Italiaan Luigi Taveri met een Honda. Hij heeft na zijn zege in Ulster nu 50 punten, 23 meer dan de Ier Bryans, zodat hij niet meer te benaderen is. (Van een correspondent) Tijdens de zaterdag in het KNVB-sport- centrum in Zeist gehouden jaarlijkse bij eenkomst van de scheidsrechterscommis- sie met de scheidsrechters van het be taalde voetbal heeft de voorzitter van de KNVB, de heer A. Schroder, namens het bondsbestuur mededeling gedaan van de benoeming van drie nieuwe bondsridderg uit de kringen van het scheidsrechter wezen. Deze hoge onderscheiding, offi cieel betiteld als bondsonderscheidingste- ken, werd namelijk verleend aan de he ren: Horn, Magielsen en Martens Jean Claude Theillière zegevierde zon dag in de strijd om het Franse wieler kampioenschap op de weg, die tevens een selectiewedstrijd betekende voor het toer nooi om de wereldkampioenschappen. Na afloop van deze wedstrijd werd het Franse team als volgt samengesteld; Theillière, Anquetil, Aimar, Stablinski, Groussard, Foucher, Letort en Poulidor. MOTORSPORT. Tijdens een internatio nale grasbaan-motorwedstrijd in Hassloch is de jonge Duitse rijder Gerhard Domes ten val gekomen. Hij werd door enkele achter hem rijdende coureurs overreden. Domes werd zwaar gewond en overleed op weg naar het ziekenhuis. Quick Silver S heeft op Duindigt het kampioenschap van Nederland 1966 op zijn naam gebracht. Na vrij snel de kop te heb ben genomen, wist de 17-jarige hengst alle aanvallen overtuigend af te slaan en met duidelijke voorsprong de finishpaal te be reiken. Voor Jan van Dooyeweerd was het weekeinde ook succesvol: twee overwin ningen op Duindigt en een keer als eerste op Mereveld, waar zaterdag werd gereden. De uitslagen van de koersen zowel op Duindigt als Mereveld zijn: Kampioenschap van Nederland (2500 meter): 1. Quicksilver S, J Wagenaar jr, km.tijd 1.20 9, 2. Jour de Java. 8. Olivier B Winn. 1.60. pl. 1.10, 1.60. 1.50, gek. 3.50 cov. 6.—. Albert-prijs: 1. Christine Williams, P. Koppe- jan, 2 Cyrano Silk, 3. Bernadine. Winn 3.20, pl. 2.30, 1.90, gek. 4.70, cov. 4.40. Grote prijs van de Randstad Holland: 1. Dio- gen, J. van Dooyeweerd. 2. Canard S, 3. Crony van de Lente. Winn. 2.—, pl. 1.20. 1.40, gek. 4.10, cov. 3.90. Alexander-prijs1. C. Damascus B, B. Bors- boom, 2. Dollarvogel S. 3. Dixy. Winn. 9.80. pl. 3.40, 3.90, 6.30, gek. 3.90, cov. 7.50. Rennen c Puma-prijs (eerste afd.): 1. River Wyb. B. Taylor, 2. Beautiful Girl, 3. Yum Yum. Winn. 2.50. pl. 1.60, 2.90, gek. 11.--, cov. 5.—. Gold Cup-prijs: 1. Jolly Jinks, S. E. L. van Dijk, 2. Lydia, 3. Evian. Winn. 1.80, pl. 1.20, 1.20, 2.70, gek 2.80, cov 2.50. trio 41.30. Puma-prijs (tweede afd.): 1. Flokarin, A. Kammerzelt 2.03.8. 2. Rolanda. 3. Verona Wendy. Winn. 2.30, pl. 1.20, 1.60, 1.30, gek 3.50, cov. 6.60, trio 101.80. Meta-prijs: 1. Elfine. M. van der Togt. 2. Erica, 3. Esmeraud. Winn. 5.10, pl. 1.90, 1.40, 2.—, gek. 22.10, cov. 4 trio 729.30. Arak-prijs: 1. Elan Vital, W. Leeuwenkamp, 2. Dumas, 3 Bahamontes. Winn. 1.90. pl. 1.30, 1.80, gek. 4.30, cov. 4.50. Amandus V-prijs: 1. Allouez, J. van Dooye weerd, 2. Double van de Lente, 3. A Lady H. Winn. 4.1, pl. 1.80, 1.70, 6.--, gek, 5.60, cov. 5.90, trio 557.20. Totalisator-omzet 296.343. Mereveld (zaterdag) Vledder-prijs: 1. Erota. Van der Lubba. 2. Clsca Scotch, 3. Berro Harverster. Winn. 5.5, pl. 2.10, 1.30, 2.10, gek. 5.--, cov. 5.60, trio 173.70. Nijeveen-prljs: 1. Early Winn, B. de Vriea, 2. Dumas Hanover P. 3. Marieza. Winn. 3. pl. 2.20, 4.80, 42.40, gek. 4.20, cov. 10.60. Oosterhesselen-prljs: 1. Emprit S. Z Harm- sen, 2. Delana Kitty. 3. Darcy Again L. Winn. 2.60, pl. 1.50, 1.60, 1.80, gek. 4.10, cov. 5.60. Zuidwolde-prijs: 1. Arctic van 's-Gravenhof, C. J. Groenewegen, 2. Beautiful Star, 3. Ben- no Signal. Winn. 7.80, pl. 2.30, 1.60, 3.20, gek. 6.60, cov. 5.20, trio 239.50. Westerbork-prijs: 1. Baron Hollanda, J. van Dooyeweerd, 2. Dird de V, 3. Dixy. Winn. 23.--, pl. 2.40, 1.40, 3.20, gek. 22.80, cov. 3.40. Amateurkampioenschappen: 1 Aristo Scotch, G. van der Wal. 2 Zus van Spencer Gay. 3. Baron Heny. Winn. 1.90, pl. 1.40, 1.90, 1.90, gek. 5.70, cov. 4.90. Zuidlaren-prljs: 1. Cherle Spencer, M. Bouw huis, 2. Barones Spencer K. 3. Zombro Pluto. Winn. 5.6, pl. 1.80, 2.30, 1.90, gek. 5.40. cov. 6.60. trio 385.10. Totalisator-omzet f 142.929.50. Betty Stöve en Ann Haydon-Jones heb ben zaterdag- voor drieduizend toeschou wers in het Lenin stadion de dames- dubbelspeltitel van het internationale toernooi om de tenniskampioenschappen van Moskou op hun naam gebracht. De Nederlands-Britse combinatie zegevierde in drie sets: 6-4, 2-6 en 6-3 over het Australisch/Russische duo Judy Tegart Anna Dmitrieva.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 13