Demonstraties tegen doodvonnis voor Griekse dienstweigeraar bondigy Man bij poging een kind te redden verdronken Agenda voor Haarlem en de IJmond Auto botst op een hooiwagen, een inzittende vindt de dood en Ambassadeur nam brief in ontvangst Serooskerke heeft zijn „goudvijver" Vrouw bij brand omgekomen Ravage door gasontploffing Brabantse duif vloog naar Aruba Ballonvaart met een nat besluit Dieven zetten Uden in donker Sportvliegers dood na mislukte landing Er zijn nog paarden in Amsterdam Veel verdrinkingsgevallen in het weekeind Warmte verdreven MAANDAG 22 AUGUSTUS 1966 Dankzij muntenvondst Limburgse protesten tegen hoofdkwartier van de NAVO Bevrijdingsbeeld met witte verf besmeurd Veel slachtoffers in het verkeer WEERRAPPORTEN Velsen-IJ muiden Beverwijk Is ■gS fc S £s Kerkelijk nieuws (Van onze correspondent) DEN HAAG Enkele honderden voor namelijk jonge mensen hebben zaterdag middag deelgenomen aan een demonstra tie tegen de terdoodveroordeling van de 22-jarige Griekse dienstweigeraar Christos Kazanis. De betoging was georganiseerd door het „Comité verdediging Griekse dienstweigeraar." De stoet, die om half drie vertrok van plein 1813, ging te voet naar het ministerie van Buitenlandse Zaken aan het Plein, het gebouw van de Tweede Kamer aan het Binnenhof en de Griekse ambassade in de Alexanderstraat, waar protestbrieven werden aangeboden. Een delegatie van de demonstranten, be staande uit de heren M. J. E. Piek, R. A Wuite, mevrouw B. A. R. van der Wal Kijlstra en het pacifistisch-socialistische raadslid mr. L. van den Muyzenberg, werd door de Griekse ambassadeur, de heer Th. Griva Gardikioti, persoonlijk ontvangen De heer Wuite, leraar Frans aan een ulo-school, las de brief in de Franse ver taling voor. Onder meer werd in de brief gezegd, dat men de gevangenisstraf we- hen daar ongemoeid tot het ogenblik waar op een rookbom werd gegooid. Toen wer den de demonstranten gesommeerd zich te verwijderen, wat zonder verzet gebeur de. Van tien uur zaterdagochtend tot acht uur 's avonds hebben enkele demonstran ten uit solidariteit met de Griekse dienst weigeraar voor het ambassadegebouw ge post met borden met leuzen als „Recht voor Christos Kazanis" en „Gewetensvrij heid mensenrecht nr. 1 A msterdam De voor zaterdagavond om middernacht aangekondigde demonstratie voor het Griekse consulaat in Amsterdam in ver band met de terdoodveroordeling van de Griekse dienstweigeraar Kazanis is niet doorgegaan. Het consulaat, gevestigd in een hoek pand van de Amro-bank aan het Rokin, werd door politie-agenten en wachtmees ters der rijkspolitie bewaakt. Toen kort na een uur 's nachts groepjes jongelui, onder wie een aantal provo's op het Rokin ver schenen werden zij onmiddellijk verspreid gens dienstweigering een grove aantasting d^V mVnschap^ van dVÏÏShïï pS van rip mpnsplnlfp crAw*»tf»ncxrmVtoir} ar»V»+ I eenheid van de menselijke gewetensvrijheid acht. Voorts werd gesteld dat de verklaring dat de straf is uitgesproken op grond van een verouderde wet het vertrouwen in het rechtbestel van Griekenland niet kan ver sterken. De Griekse ambassadeur gaf als com mentaar op de brief, dat hij respect en begrip had voor de demonstranten en hun humanitaire doeleinden. Hij deed de toe zegging de brief ter kennis van zijn re gering te zullen brengen en verzekerde dat het doodvonnis van de Griekse Jehova getuige niet zal worden voltrokken Over het algemeen had de protestdemon stratie een vrij ordelijk verloop. Slechts af en toe zongen betogers, onder wie veel pacifistisch-socialisten en een aantal pro vo's, „We shall overcome", doch verder zagen de twaalf leden van de door het ac tiecomité in het leven geroepen ordedienst erop toe, dat de demonstranten zich rus tig hielden en zich uitsluitend beperkten tot het zichbaar dragen van hun borden. Na afloop van de demonstratie bleven ongeveer zestig jongelui zitten op de trap pen rond het monument. De politie liet Rotterdam De demonstratieve optocht, die ongeveer honderd jongelui zaterdagmiddag in Rot terdam hielden tegen de terdoodveroorde ling kan onmogelijk geslaagd genoemd worden. Toen de jongelui bij het huis, waarin volgens hen het Griekse consulaat gevestigd was, aanbelden, deed niemand De commissaris der konigin in Zeeland, oud-minister Van Aartsen, heeft in het Walcherse Serooskerke een zwembad ge opend, dat grotendeels bekostigd is uit de opbrengst van de daar gevonden gouden munten. Het zwembad is dan ook „goud- vijver" genoemd. De Serooskerkse bevolking heeft het bad zelf gebouwd. De werkelijke bouw kosten zouden 230 000,hebben bedra gen, maar door de hulp van 200 vrijwil ligers, van aannemers en leveranciers die tegen kostprijs leverden, werd ruim (Van onze correspondent) SITTARD. Een groep Maastrichtse jongeren is van plan te protesteren tegen een eventuele vestiging van een NAVO- hoofdkwartier in Limburg: de mede werking daarvoor is gevraagd van de schrijver-publicist Fons Hermans, die sinds maart lid van de P.S.P. is. Zater dag verklaarde Fons Hermans in een vraaggesprek voor de regionale omroep- Zuid te Maastricht: „Het idee dat we verheugd moeten zijn over de vestiging van een NAVO-hoofdkwartier in Zuid- Limburg is belachelijk en verschrikke lijk tegelijk. Eén van de dichtst bevolkte gewesten van West-Europa wordt daar mee tot een van de voornaamste schiet schijven van het Westen gemaakt. Dat we elkaar daarmee zouden moeten felici teren noem ik een vorm van waanzin". In Nijmegen is de 33-jarige mevrouw J. L. Oosthof omgekomen bij een brand in haar woning. Haar man liep zeer ern stige brandwonden op. Zij deelden het huis met 2 ander ge zinnen, die niet thuis waren. De brand- open. Ten einde raad lieten zij de brief maar in de brievenbus glijden. De demon stranten wisten niet dat al sinds een jaar het Grieks consulaat niet meer gevestigd is in het herenhuis waar zij aanbelden. Het bleek dat de leider der demonstratie een oud telefoonboek had geraadpleegd om het adres van het consulaat te weten te komen. Woningnood Het actiecomité Woningnood in Amster dam heeft zaterdagmiddag een kleine de monstratie gehouden, waaraan twintig per sonen deelnamen. De demonstratie richt te zich tegen het feit, dat aan de zuid oost zijde van de Sloterplas in de hoofd stad flats zijn gebouwd, die onverkoop baar blijken te zijn. Er werden borden meegedragen met onder meer de tekst „38.000 woningzoekenden" en „deze huizen niet voor u." 80.000 bespaard. Een bedrag van weer had het vuur spoedig bedwongen en 100.000 is betaald uit de muntenverkoop. De gemeentekas paste 50.000,bij. Uit de verdere opbrengst van de gou den munten, die in november te Amster dam worden geveild zal nog een medisch centrum worden gefinancieerd. In de af- vond toen het echtpaar Öosthof in een slaapkamertje. Voor de vrouw mocht hulp niet meer baten. In Tilburg is de timmerwerkplaats van houthandel Matthijssen en Wijffels door brand verwoest. Het vuur werd 's nachts gelopen maanden zijn nu en dan nog I pas ontdekt toen de vlammen hoog uit het munten gevonden, waardoor de totaal- dak sloegen. De werkplaats ging met alle stand is gekomen op 1023 exemplaren. De Kaatsheuvelse arbeider Jos van Wanrooy is van plan zich tot de gevol machtigd minister van de Nederlandse I Antillen in Den Haag te wenden om diens hulp te vragen voor het transport machines en voorraden verloren. De scha de wordt op 150.000 gulden geschat. De brandweer bestreed het vuur met twaalf stralen. De winkel, het magazijn en de meubelmakerij bleven behouden. Over de oorzaak van de brand tast men in 't duis- ter. In Lekkerkerk hebben nozems uit Krim pen en Capelle aan de IJssel zaterdag nacht het bevrijdingsbeeld, dat op het van een eenjarige duif. Deze snelvlieger Kerkplein naast de Nederlandse her werd vier weken geleden gelost in het Franse Pont Sint Maxime, maar in plaats van do vereiste driehonderd kilo meter naar het Brabantse Kaatsheuvel af te leggen zette de voegel koers naar Oranjestad op Aruba, een afstand van bijna 10.000 kilometer. Hij landde op het dak van de supermarkt „Esperanza". De Kaatsheuvelse arbeider is wel blij, dat zijn duif, die al diverse prijzen heeft gewonnen, terecht is, maar het retour transport per KLM kan hij niet betalen. I tt Daarom zal hij de gevolmachtigd minis-1 UUTlevn ter vragen of deze niet een goedkoper middel weet om de duif naar Kaatsheu vel te doen terugkeren. vormde kerk staat opgesteld, overgoten met witte verf. Zaterdagavond heeft op de weg Doetin chem-Zutphen in de gemeente Hummelo- Keppel een dodelijk verkeersongeval plaats gehad. In de richting Zutphen reed een met twee paarden bespannen wagen, geladen met hooi, die aan de achterzijde voorzien was van een rood, duidelijk zichtbaar ach terlicht. Deze voerwagen werd achterop gereden door een auto met gedimde lich ten, die een vaart van circa honderd ki lometer per uur had. De personenauto reed de voerwagen van achter aan en schoof er voor het grootste deel onder. De bestuurder van de auto kwam met de schrik vrij, maar de naast hem zittende negentienjarigeelektriciën G J. Smeitink uit Hummelo vond bij dit on geval de dood. De bestuurder van de hooi wagen kwam er bij de botsing goed af Het ene paard werd zwaar gewond, het andere sloeg op hol. Zaterdagmiddag is in het St. Vincent ziekenhuis in Groenlo overleden de negen tienjarige beroepsmilitair W. A. M. Knue- vers uit Groenlo, die de vorige nacht met zijn motorrijwiel in botsing was ge komen met een tankauto op het kruispunt Ruurloseweg-Deken Hooymansingel-Bor- culoseweg te Groenlo. Zaterdagmiddag is in het ziekenhuis te Nijmegen overleden de 28-jarige mevrouw M. L. Dausel-Rolde uit Keulen, die op weg naar haar vakantieverblijf te Texel betrok ken was bij een auto-ongeluk op de auto baan Emmerik-Arnhem op de grens van de gemeente Duiven. Bij een frontale botsing tussen twee personenauto's is zaterdagavond op de Haagweg bij Monster de 22-jarige mejuf frouw A. W. M. Zuyderwijk omgekomen. In het Julianaziekenhuis te Ede is een bewoner van het Ambonnezen-woonoord De Biezen te Barneveld overleden aan 's middags bij een verkeersongeval opge lopen verwondingen. Het was de 21-jarige J. Patty, die met zijn bromfiets op een vrachtauto was gereden. Na zestig jaar is weer eens een bal lonvaart ondernomen vanuit Schevenin- gen. Het was een wat verlate festiviteit in het kader van de lustrumviering van de pier. De heer R. Zwolsman ging met Jan Boesman, een persfotograaf en de voor zitter van de Haagse Ballonclub, notaris J. M. Dememint, mee de lucht in. Nini Boesman kon wegens plaatsgebrek niet mee. De ballonvaart kreeg een nat einde in het water van de Grevelingen op onge veer dertig meter afstand van de dijk tussen Sirjansland en Dreischor op Schou- wen-Duiveland. Tot hun knieën moesten de vier ballonvaarders door het water wa den voor zij de kant bereikten. De ballon sloeg tijdens de landing over de dijk en scheurde. Toch vonden de vier passagiers het een zeer geslaagde tocht. Bij Wieringen is een motorrijder tegen een auto gebotst. De wagen sloeg van de dijk af en raakte te water. Duikers van de marine haalden de bestuurder uit zijn wagen, maar hij bleek te zijn overleden. Het was de 38-jarige A. Snijders uit Oost woud, die een schedelbasisfractuur had op gelopen. De motorrijder, die bij het ongeval ern stig was gewond, is naar een ziekenhuis in Leeuwarden overgebracht waar later zijn linkerbeen is geamputeerd. Het was de 23-jarige Riek Meijer, wonende te Hid- sum. In het algemeen ziekenhuis te Zutphen is de negentienjarige W. Groot Roessink uit Voorst overleden aan de gevolgen van een ongeval, dat hem vrijdagavond tijdens een trainingsrit was overkomen. Hij reed op zijn racefiets op de rijksweg Brummen- Zutphen achter een bromfietser, die als gangmaker fungeerde en raakte het spat bord van de brommer. Hierdoor raakte hij op het midden van de weg, kwam in botsing met een bestel auto en werd daarbij ernstig aan liet hoofd gewond. In de wijk Kethel in Schiedam- Noord is zaterdagavond een grote ravage ontstaan door een ontplof fing van aardgas. Een vrijwel nieuw woonhuis werd daarbij ern stig beschadigd. De bewoner, die al een paar dagen een gaslucht had bespeurd, was in de kelder gaan kijken en heeft waarschijnlijk een lucifer aangestoken. Er volgde een hevige explosie. De bewoner werd vrij ernstig gewond en moest in een ziekenhuis worden opgenomen. Van het huis werden vloeren wegge slagen en muren ontzet. Een zijmuur van de garage werd weggedrukt. Een deel van het meubilair liep schade op. Afscheid. Op 30 augustus zal dr. A. J. Verhage in een openbare bestuursver gadering afscheid nemen als voorzitter van het Produktschap voor Siergewas sen. Des middags volgt een receptie in hotel „De Wittebrug" in Den Haag. Overdekt zwembad. B. en W. van Amstel veen stellen de raad voor een over dekt zwembad te doen bouwen en daar voor een krediet van 5.550.000.- be schikbaar te stellen. Amstelveen is de enige gemeente met 50.000 inwoners, die geen overdekt zwembad heeft. Het plan is ontworpen door het architecten bureau Baanders te Amsterdam. In het plan is een restaurant opgenomen dat ook bestemd zal zijn voor de bezoeker» van de naast het zwembad geprojec teerde sporthal. Akira Ohe overleden. De heer Akira Ohe, die o.a. ambassadeur van Japan in Den Haag is geweest, is in Tokio over leden. Hij was 62 jaar. In 1965 had hij de diplomatieke dienst verlaten. „Columbus." De met geleide projectielen bewapende kruiser „Columbus" van de Amerikaanse marine brengt een bezoek aan Rotterdam. Het 18.000 metende oor logsschip ligt in de Nieuwe Maas ter hoogte van Schiemond. Het bezoek zal tot 26 augustus duren. In Uden in Noord-Brabant hebben die ven 's nachts 250 meter koperdraad van het bovengrondse net gestolen, een hoe veelheid van 170 kilo, die 2000 gulden waard is. De elektriciteitsmaatschappij heeft het verdwenen draad direct vervan gen, maar een deel van Uden is enige uren stroomloos geweest. Twee Nederlandse sportvliegers zijn zondagavond bij een vliegongeluk in Brasschaet bij Antwerpen om het leven gekomen. Zij zijn de 30-jarige ongehuw de M. Pellemans uit Roosendaal en de 32-jarige gehuwde T. Heyens uit Graauw bij Hulst. Beiden waren ervaren vliegers. Zij vlogen met een tweezitter, die eigendom was van de heer Heyens, 'firmant van een loondors- en sproeibedrijf. Het vliegtuig is van ongeveer dertig meter hoogte enkele honderden meters vóór de startbaan te snel omlaag geko men. Door de schok waren beide vlie gers uit het toestel geslingerd. De heer Heyens was op slag dood, de heer Pelle mans overleed na zijn overbrenging naar een ziekenhuis. Het vliegtuig vloog na de mislukte lan ding in brand en ging verloren. WWMMVVVtfVWVMVWVVVVWVWVVVVWVVWWVVVVVVVVVVVM De 22-jarige handzetter H. van Rixsel uit Culemborg heeft de dood gevonden in de Lek onder Houten. Hij was aan het zwemmen met zijn verloofde en twee van haar broertjes, toen een van de kinderen in moeilijkheden kwam. De heer Van Rixsel verdronk bij zijn poging het jon getje te helpen. Het kind zelf kwam er goed af. De man was na vijf minuten al aan de kant gebracht, maar mond-op- mond-beademing mocht niet meer baten. De vijfjarige Folkert Boermann van het binnenschip „Dacapo", dat in de Leu venhaven te Rotterdam ligt, is gistermid dag in het water gevallen en verdronken- Het jongetje speelde met andere kinderen op een naastliggend schip. De dertienjarige Christine Gerards uit Hoensbroek werd het slachtoffer van een draaikolk in de Lek bij Vianen. Zaterdagmiddag is de 21-jarige Marok kaanse gastarbeider M. Ajdir uit 's-Gra- veland tijdens het zwemmen in het Hil- versums kanaal verdronken. De rijks politie vond het stoffelijk overschot na ruim zes uur dreggen. In de Bergsche Maas, ter hoogte van Raamsdonksveer, is de vijftigjarige mijn werker M. van de Raadt uit Sittard om gekomen toen hij met zijn kano omsloeg. Zijn zevenjarig zoontje, dat bij hem in de kano zat en voorzien was van een zwemvest, kon door opvarenden van een speedboot worden gered. Het slachtoffer kon niet zwemmen. Het stoffelijk overschot van de zeven- arige Wilhelmina Vermeulen uit Asch is door een visser bij Schalkwijk uit de Lek gehaald. Het meisje was donderdag met haar moeder en een zusje in de Lek gaan zwemmen. Het stoffelijk overschot van de moeder was reeds aangespoeld. Zondagmiddag omstreeks half vier is in het Schildmeer te Steendam een elfjarig jongetje verdronken. De heer E. Smit uit Appingedam, die in het zwembad was, voelde plotseling een meter of drie buiten de palen van het bad iets vreemds onder zijn voeten. Tot zijn grote ontsteltenis haalde hij een jongetje boven water. Het bleek het elfjarig zoontje Henk van de familie Dik te Jukwerd bij Appinge dam te zijn. Het kind, dat niet kon zwem Het KNMI deelt mee: Gedurende het weekeinde verplaatste zich een kleine depressie van Ierland langs de Kanaalzone en Zuid-Engeland naar het oosten. De storing kwam maan dagochtend boven België en het zuiden van ons land. In Zuidwest-België viel de afgelopen nacht ruim 40 mm regen. Het grootste deel van ons land ontsnapte aan deze regen, maar de regenzone reikte tijdelijk tot over het zuiden van ons land. De warme lucht werd met een noordoos- die zich morgen boven Duitsland ver enigt met een omvangrijk lagedrukgebied, stroomt met een vrij krachtige wind uit noordelijke richtingen koele lucht van de Noordzee binnen. Hierin komt verander lijke bewolking voor met enkele opklarin gen, maar plaatselijk ook enkele buien. men, is op onverklaarbare wijze buiten ^Li^f„,!!vi^y55fre3®n:_AcJite^Re storing, de palen geraakt en hoewel het ook daar beslist niet diep is, onder water verdwe nen zonder dat dit aanvankelijk werd op gemerkt. Nog ruim een uur zijn pogingen in het werk gesteld door mond-op-mond beademing de levensgeesten weer op te wekken, doch dit mocht niet baten. In de Waal bij Nijmegen is de 33-jarige Turkse arbeider Imdat Aydin uit Beek bij Nijmegen verdronken. De Turk, die de zwemkunst nauwelijks machtig was, kwam in moeilijkheden toen hij zich in de sterke stroom van de rivier waagde- Een landgenoot ging hem achterna, maar werd door de angstige drenkeling zoda nig bij de keel gegrepen, dat hij moest afzien van zijn pogingen. Een tweede reddingspoging mislukte. Ter hoogte van de Keizerstraat in Sche- veningen is het stoffelijk overschot aan gespoeld van de negentienjarige Janneke Anker uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Dit meisje is vrijdag met haar twaalf jarige broertje Arie-Jan Anker en haar buurmeisje Janneke den Hollander ter hoogte van de vuurtoren in Scheveningen Oslo verdronken. In Amsterdam zijn vorig jaar vijf onge lukken ontstaan doordat paarden op hol sloegen. Dat blijkt uit gegevens van het Gemeentelijk Bureau voor de Statistiek, dat cijfers publiceerde over de verkeers ongelukken in 1965. Uit de cijfers van het laatste kwartaal blijkt dat het vrijdags avonds tussen half zeven en twaalf uur het gevaarlijkst is. Van de ruim 8500 on gevallen die in de laatste drie maanden van 1965 gemeld werden, gebeurden er ruim 1500 op vrijdagen, waarvan ruim 1000 In de avonduren. De minste kans om on gelukken te maken in het verkeer heeft men zondagsmorgens tussen 7.00 en 8.00 uur. In het genoemde tijdvak gebeurden er in die tijd slechts drie ongelukken. Uit de gegevens over de oorzaken van ver keersongevallen blijkt dat van de 31.868 ongelukken die vorig jaar in Amsterdam gebeurden er 10.112 waren te wijten aan het niet verlenen van voorrang, 2041 aan onvoorzichtig achteruitrijden, 2316 aan te dicht achter elkaar rijden en 1030 aan fou ten van voetgangers. Grote Kerk, dinsdag 20 u.: Orgelconcert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Thunderball", 14 j. Frans Hals, 14 en 20 u.: „It's a mad, mad, mad, mad world", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „The great race", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De negerhut van Oom Tom", a.l. Minerva, 20.15 u.: „Het loon van de angst", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Drie nachten van liefde", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Met de 3 Stooges in het Wilde Westen", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.30 u.: „Gisteren, vandaag en morgen", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van hedendaagse Amerikaanse kunst. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 uur. Frans Halsmuseum (Gr.. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u.; zaterdag eveneens van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; van van 13 tot 16 uur. Dagelijks (beh. zondag en maandag) de expositie „Schetsboeken van Israëls". Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Heilig land 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk uit eigen col lectie. Dagelijks van 9.30-18 u. Tot 1 sep tember. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van F. D. van Baten burg. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot eind augustus. Museum Van Looy (Kamperlaan): Expo sitie van werk uit eigen collectie en van cultuurhistorische diorama's. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feest dagen van 14 tot 17 uur. MAANDAG 22 AUGUSTUS Heden geen filmvoorstelling in de bioscopen. Galerie de Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid 19-21 u: Expositie gou aches en aquarellen, vervaardigd door Joanne Appel. Heden laatste dag. Ruïne van Brederode: Expositie van beelden, schilderijen en gouaches; 21 u.: uitvoering op geluidsband van het klank beeld „Zingende stenen". DINSDAG 23 AUGUSTUS City, 20 u.: „Die Fledermaus". Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Santpoort: Expositie van beelden van Fred Benjamins en Arthuro Varela en van schilderijen en gouaches van Truus Menger, Hans Giesen en Ruud Cornelis. Deze expositie is dagelijks geopend (tot en met 27 augustus); 21 u. uitvoering op geluidsband van het klankbeeld „zingende stenen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. MAANDAG 22 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 „Derek Flint". uur: Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrou wenjacht in Beiroet". W.B. Theater, 20 uur: „In de ban de vlieg". Galerie Boumans, Breestraat 122, ten toonstelling schilderijen en tekeningen van Ab Jongsma, geopend van 9-18 ui DINSDAG 23 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Derek Flint". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrou wenjacht in Beiroet". Galerie Boumans, Breestraat 122, ten toonstelling schilderijen en tekeningen I van Ab Jongmans, geopend van 9 tot 13 u. Kennemer Ouheidkamer is tot nadere j aankondiging gesloten. Maximum-tempersturen 00 u binnen- en buitenland. d Neerslag: laatste 24 uur. Bo M E S Den Helder geh. bew. ono 23 0 Ypenburg regen nno 23 4 Vlissingen geh. bew. no 18 0 Eelde zw. bew. no 22 0 De Bilt geh. bew. no 23 0 Twente geh. bew. no 24 0 Eindhoven regen verand. 25 0.1 Z.-Limburg regen w 24 15 Helsinki half bew. no 21 0 Stockholm zw. bew. no 20 0 Oslo geh. bew. no 22 0 Kopenhagen half bew. 0 20 0 Aberdeen regenbui nnw 14 0.1 Londen regen nno 23 0.6 Amsterdam geh. bew. no 23 0 Brussel regen zzw 27 12 Luxemburg regen zw 25 4 Parijs zw. bew. w 24 17 Bordeaux zw. bew. windst. 24 0 Grenoble onweer windst. 25 2 Nice zw. bew. nnw 24 0 Berlijn onweer nnw 19 6 Frankfort onweer nnw 24 80 München zw. bew. windst. 18 5 Zürich regen zzw 20 11 Genève regenbui n 23 7 Locamo onweer ono 25 11 Wenen zw. bew. ozo 1 Innsbruck mist no 15 6 Belgrado onbewolkt windst. 27 0 Athene onbewolkt windst. 33 0 Rome half bew. ozo 26 0 Barcelona half bew. n 28 0 Madrid half bew. windst. 30 0 Mallorca licht bew. windst. 34 1 Lissabon onbewolkt windst. 33 0 Dinsdag 23 augustus Zon op 5.36 uur; onder 19.48 uur. Maan op 14.58 uur; onder 22.48 uur. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wijk bij Heusden (toez.) A. J. Timmer te Elspeet. Bedankt voor Diever W. A. Hagen te Lippenhuizen-Hemrik. Beroepbaarstelling - De heer L. Doorn kand. te Huizen (NH) is beroepbaar. Geref. Kerken Bedankt voor Siddeburen W. J. de Ruit- ter te Harkema-Opeinde. Geref. Kerken Vrijgem. Beroepen te Zoutespui J. A. Petter, kand. te Ede. Maanstanden Eerste kwartier 23 aug. 4.02 uur Volle maan 31 aug. 1.14 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 22 augustus Hoog water 7.42 uur en 20.08 uur. Laag water 3.40 uur en 15.51 uur. Dinsdag 23 augustus Hoog water 8.33 uur en 21.02 uur. Laag water 4.18 uur en 16.32 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i» 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2