Vijftien gezinnen moesten 's nachts hun huizen uit Agenda voor Haarlem en de IJmond Zwolsmans gevangentoren en Ontspoorde 28 meter hoge bouwkraan liep gevaar om te vallen Kas-Ass wist niet van moeilijkheden bij Teixeira Brandende kaars leek op uitslaande brand Politie bekeurde 279 betogers Luchtnet in het binnenland bij voorbaat al verliesgevend Vakantietocht eindigde met schipbreuk Schepen botsten: geen schuldige Voor zijn huis doodgereden Zorgeloze kapitein liet „Baltic" op zeebodem stoten Overvaller vond in pompstation niets van zijn gading Plastic kozijnen van Staatsmijnen Weinig buien li TIJDELIJKE TYPISTE? STENOTYP! DINSDAG 23 AUGUSTUS 1966 Antwoord van ministers Kerkelijk nieuws Zondag in Amsterdam i .rsg ÉÊïit: Pater en vier kinderen van kotter gered Weggelopen meisjes aangehouden Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Motten? WERKRAPPORTEN Omstreeks het middernachtelijk uur is op last van een ingenieur van Bouw- en Woningtoezicht een blok huizen in Am- iterdam-Noord ontruimd, omdat het ge vaar liep verpletterd te worden onder een 28 meter hoge, en 25 ton wegende bouw kraan, die uit de rails was gelopen. Vijftien gezinnen, die de nieuwe hui zen aan het Koedijkpad pas hadden be trokken, werden met autobussen overge bracht naar een restaurant in de buurt. Slaapplaatsen waren er niet zodat het in alle opzichten een kwestie van behelpen werd. Enkele gezinnen konden een plaats je voor de nacht vinden bij familie of bij vrienden, ongeveer 50 mensen moest de ochtend, in een stoel zittend, afwach ten. De kraan, een gevaarte dat gebruikt wordt voor het ophijsen van bouwmateri aal, was met de voorwielen uit de rails f 3.65- f4.95 EEN ORGANON PRODUKT Vast staat, dat de Kas-Associatie In be gin mei, dus meer dan drie weken vóór de aanvrage van de Fa. Teixeira de Matto6 om surséance van betaling, het krediet dat deze bij de Kas-Associatie tegen onderpand van effecten had opgeno men, op verzoek van de Fa. Texeira de Mattoe heeft verhoogd; de Kas Associatie verlangde daartegenover een daarbij aan sluitende uitbreiding van het onderpand ea verkreeg deze. Ten tijde van deze krediet- en onder panduitbreiding was het, voor zover de on dergetekenden weten, in de bankwereld niet algemeen bekend, dat de Fa. Teixei ra in betalingsmoeilijkheden verkeerde. Aldus het antwoord van de ministers Sam- kalden en Vondeling op schriftelijke vra gen van het Eerste Kamerlid Polak tP.V.d.A M Het antwoord vervolgt dat door deze transactie de Kas-Associatie geen voordeel haeft genoten. Zij had vóór die transactie een grote volledig door onderpand gedekte vordering en na die transactie een nog grotere eveneens volledig door onderpand gedekte vordering. Anderzijds ligt het voor de hand, dat degenen, die eigenaar waren van bepaal de effecten, die zij bij de fa. Teixeira de Mattos hadden gedeponeerd, door die transactie aangenomen dat deze niet in rechte aantastbaar is geschaad zijn. De Haarlemse brandweer werd vanmor gen om vijf uur gealarmeerd voor een uit slaande brand in een café in de Smede- straat in Haarlem. Bij aankomst bleek dat de „brand" slechts bestond uit een bran dende kaars, die op de tapkast was ach tergebleven. De brandweer heeft de kaars gedoofd. Maandagavond Is de brandweer ruim S uur bezig geweest met het blussen van een brand op een stortplaats in de Waar- derpolder. Het vuur is met drie lagedruk- strrien geblust. Jfed. Herv. Kerk Beroepen te Reeuwijk (toez.) T. van 't Veld te Den Bommel; - te Tricht G. J. Martens, kand. te Utrecht. Aangenomen naar Vreeland C. Dijck- meester, kand. te Amsterdam. Bedankt voor St. Johannesga (vak. W. A. Bos) (toec.) G. J. de Vries te Wons. Beroepen te Zundert A. M. v. Zweeden, kand. te Goes. Beroepen te Creil-Espel (NOP) J. Voordouw te Giesen (NB). Geref. Kerken Beroepen te Valkenswaard G. L. Goed hart, kand. te Amsterdam Aangenomen naar Munnikezijl c.a. L. Lugtigheid te Bruchterveld. Bedankt voor Alblasserdam H. K. Poel man te Berlikum (Fr.). Beroepen te Leeuwarden-West (vac. P. Riemersma) Z. C. Versluys te Hoofddorp - te Hollandscheveld E. Groenenberg te Oppenhuizen. Geref. Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Winnipeg (Can.) S. Braaksma te Soubrug-Vlissingen. Geref. Gemeenten Beroepen te Rotterdam-Zuidwijk D. Hakkenberg te Dordrecht. Beroepen te St. Catharines (Ontario, Can.) A. Vergunst te Rotterdam-Centrum, Bedankt voor St. Annaland A. Hofman te Zeist. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Bunschoten I. de Bruyne te Rotterdam-C. Beroepen te Oud-Beijerland A. W. Ver hoef te Bameveld. Beroepen te 's Gravenzande M. C. Ta- nis te Barendrecht. Evang. Lutherse Kerk Beroepen te Nijmegen W. J. Cunning, Ned. Herv. predikant te Wageningen, die dit beroep ook aannam. Vrije Evang. Gemteneen Bedankt voor Zaandam H. F. Huson te Velp. gelopen en zakte in de zandbodem lang zaam weg, zodat ernstig gevaar voor om slaan ontstond. De enige mogelijkheid om het gevaar te bezweren was het demonteren van de kraan. Daarmee is men vanmorgen di rect begonnen. Nu de Amsterdamse politie de balans heeft opgemaakt van de zondagavond ver richte arrestaties tijdens het optreden te gen de deelnemers aan een stille protest mars tegen de oorlog in Vietnam blijken totaal 281 personen te zijn gearresteerd, waarbij 47 vrouwen en meisjes werden op gepakt. Tegen 279 deelnemers is procesverbaal opgemaakt wegens deelneming aan een optocht waarvoor geen vergunning is ver leend. Twee jongemannen werden gever baliseerd wegens belediging van het open baar gezag er van een bevriend staats hoofd. Om vijf uur gisterochtend verlieten de laatste deelnemers het hoofdbureau van politie- Een klein aantal personen, dat mee opgepakt was, maar dat niets met de mars te maken bleek te hebben, was direct vrijgelaten. Grote groepen demonstranten zijn er toch in geslaagd daar te demonstreren waar zij dit van plan waren. Op het laatst had de politie te maken met ongeveer 1200 demonstranten. Door dit grote aantal moest zij zich beperken tot het op daar voor in aanmerking komende plaatsen aanhouden of verspreiden van de deelne mers. Bij een uiteraard slechts theoretisch haal bare bezettingsgraad van 100 percent zou het binnenlands luchtnet, dat volgende week wordt geopend, zich zelf goed kun nen bedruipen, doch zelfs wanneer op ie dere vlucht 80 percent van de stoelen be zet zou zijn begint het verlies al om de hoek te kijken. De KLM rekent echter op de stille, niet concreet uit te drukken, winst van transit-passagiers, dus van rei zigers, die anders uit Groningen naar Hamburg of Bremen reden om daar een internationale vliegreis te beginnen. Het zelfde kan gelden voor Limburgers, die nu in een half uur naar Schiphol kunnen vliegen en die vroeger wellicht de ge woonte hadden naar het dichtbij gelegen Keulen te rijden. Dit is een opvatting, die gisteren di recteur J. Luymes van de KLM verkondig de op het vliegveld Eelde bij Groningen tijdens een introductievlucht met indu striëlen uit het zuiden van het land via Schiphol naar Groningen. „Wij zullen pogen het verlies zo gering mogelijk te houden", zo zei hij, maar dat de Nederlandse Luchtvaartmaatschappij (NLM), die als dochteronderneming van de KLM het binnenlands luchtnet met twee gehuurde F 27 Friendships gaat uit voeren zeker in de beginperiode een stevig verlies voor de boeg heeft staat vrijwel vast." De Friendships bieden plaats aan 36 passagiers. Een bezettingsgraad .van 80 percent zou dus inhouden, dat op iedere vlucht niet meer dan circa 7 stoelen leeg mogen blijven. f3.65- f4.95 EEN ORGANON PRODUKT - s' v>-, - v ,>.V*. (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND Wat een avontuurlijke zomervakantie had moeten worden, is gisternacht op de Noordzee voor zes Amsterdammers geëindigd met een schipbreuk. De 70-jarige Amsterdam se pater T. Dury, de 21-jarige A. Broks en drie jongens en een meisje, 14 en 16 jaar oud, kregen op hun omgebouwde kotter „Morningstar" met tal van moei lijkheden te kampen. Zondagmiddag waren zij uit Harwich vertrokken voor een terugtocht naar IJmuiden. Maar 's nachts toen de zee door de toenemende wind wat woelig was gewor den, viel eerst de koelwaterpomp uit. Even later staakte ook de reservepomp de dienst. Toen de pompen niet meer werkten, moest de motor worden stopge zet. Daarna kwam het zeil, dat intussen was bijgezet, naar beneden. Daardoor werd de antenne zodanig beschadigd, dat de radiotelefoniezender aan boord onbruik baar werd» Doot het afsteken van vuur pijlen trachtten de opvarenden de aan dacht van voorbijvarende schepen te trek ken, echter zonder resultaat. De pater is toen vuurtjes gaan stoken op het zin ken dak van de stuurhut. Papier doofde te snel uit. Kledingstukken van het meis je, de enige droge aan boord, hielden wat langer vuur. Een laatste pijl bracht tenslotte hulp. De „Isle of Ely" een schip dat enkele malen per week tussen Rot terdam en Engeland vaart, kwam langs zij, zodat overstappen mogelijk was. De „Morningstar" werd op sleeptouw genomen, maar vlak voor de waterweg monding zonk het scheepje. Aan de sleep- draad had de „Isle of Ely" alleen nog een stuk van de mast. De schipbreukelin gen zijn door een loodsafhaalboot afge haald. Zij waren kleren, kijkers en fo totoestellen kwijt De „Morningstar" van pater Dury was verzekerd. De pater is een ervaren schipper, die geregeld jonge Amsterdammertjes voor een vaartocht meeneemt. Het was echter de eerste keer dat hij de oversteek naar Engelamd maak te. De Haagse politie heeft twee minder jarige meisjes aangehouden, die uit een tehuis in Amsterdam en uit een observa tietehuis in Brabant waren weggelopen. Het ene meisje, 17 jaar, had jnet een 18- jarige vriend de nacht doorgebracht in een bunker in Scheveningen. Het andere meisje, 16 jaar, verbleef in een hotel in de Haagse binnenstad. Twee vissende vaartuigen, de Arie Sch. 249 en de Francina KW 153 zijn op 6 oktober van het vorige jaar met elkaar in aanvaring geweest. De Francina liep geringe schade op, de Arle kwam er slechter af, maar de schade die aan zienlijk was beperkte zich tot boven de waterlijn; beide schepen zijn na de aanvaring weer gaan vissen. De Raad voor de Scheepvaart heeft beide schip pers vrij van schuld aan de aanvaring verklaard. De aanvaring had plaats op de Noord zee benoorden de Silverpit en was het gevolg van het plotseling zeer sterk ver minderen van het zicht door mist. Gezien de grote concentratie van vissersvaartui gen op deze visrijke plek, hetgeen in de ze periode van het jaar niet abnormaal is, is de raad met de inspecteur voor de scheepvaart van mening, dat deze ramp als een bedrijfsongeval moet worden be schouwd. Maar dit neemt niet weg, dat de raad afkeurt dat de schipper van de KW 153 onder die omstandigheden geen uitkijk op de bak had. De raad houdt echter reke ning met de mogelijkheid, dat bij het uiterst slechte zicht van slechts tien tot vijftien meter voor de boeg uit de aan varing evengoed zou hebben plaatsgehad als voorop de KW 153 wel een uitkijk had gestaan. In Waalre is de 63-jarige P. F. Bruij- nickx voor zijn woning dodelijk veronge lukt. Hij kwam per fiets aanrijden en stak plotseling over naar zijn aan de overzijde van de weg gelegen huis. Door een achterop komende auto werd hij aan gereden. Hij was op slag dood. In Haaksbergen is de 19-jarige brom fietser G. M. Blanken om het leven ge komen. Op een kruispunt verleende hij geen voorrang aan een vrachtauto. Hij werd overreden. Een autobotsing bij Boedapest heeft het leven gekost aan een Belg en een Nederlander van Hongaarse afkomst. De politie gaf de naam van de Belg op als Rafael Mollert, en van de Nederlander als Miklós Csinady. In Heukelom is de rijksweg Venlo-Nij- megen door een botsing tussen drie vrachtauto's drie kwartier versperd ge weest. Een vrachtwagen uit Breda slipte en botste tegen een tegemoetkomende vracht auto met aanhanger uit Amersfoort. Deze werd naar rechts geduwd, waarbij de wa gen kantelde. De wagen uit Breda werd teruggeslingerd en kantelde aan de ande re zijde van het wegdek. Een vrachtauto uit Groesbeek die niet tijdig kon stoppen botste tegen de wagen uit Amersfoort. De hele rijbaan werd versperd. De bij het ongeluk betrokken wagens werden zwaar beschadigd. Dg Gevangentoren aan de Zeeboule vard in Vlissingen is door Zwolsman van de gemeente gehuurd met de bedoeling er een restaurant van te. maken. De toren van het gebouw dat uit 1489 dateert, is gerestau reerd en aangepast aan de nieuwe minder sombere bestemming. De gezagvoerder van het motorschip Baltic is de bevoegdheid om als kapitein te varen op een zeeschip ontnomen voor de tijd van drie maanden. Hij heeft, vol gens uitspraak van de Raad voor de Scheepvaart, schuld aan het stoten van zijn schip, dat daardoor zware schade had opgelopen. De Baltic was op 7 september 1964 op reis van Rotterdam naar Malmö. In de Sont benoorden het schiereiland Falster is het schip (396,99 brt) in de Lillgrunds Rannan aan de grond gelopen. Om half twaalf voormiddag kreeg de kapitein bericht dat hij eerst naar Malmö moest inplaats van naar Halsingborg. Hij besloot, om tijd te sparen, de route bin nendoor via de Lillgrunds Rannan te ne men en die beslissing was, naai-" het oor deel van de raad onjuist. Het zou overi gens maar een kleine tijdsbesparing zijn van circa 1,2 mijl. Lillgrunds Rannan ligt tussen twee ondiepten en is 3/4 mijl breed. Bovendien was het zicht beperkt, ongeveer 2,5 mijl, en de kapitein had geen optische en ook geen radarverkenning op de Klagshamns boeien die hem bij een nauwkeurige navigatie zouden hebben ge holpen er verantwoord doorheen te varen. Onder deze omstandigheden was zijn daad onvoorzichtig. Hij had vertrouwd op ra- darafstandmetingen op de lange kustlijn van de schiereilanden Falster en Klags- hamn, doch dit was niet verantwoord. Voorts geeft het blijk van zorgeloosheid, dat de kapitein het echolood afzette en de brug verliet. Hij had een allerminst deugdelijk bestek. Het was niet juist dat hij de navigatie overliet aan de 20-jarige stuurman. Omstreeks elf uur maandagavond heeft een onbekende man een overval gepleegd op een benzinestation aan de Oudenoord in Utrecht. Hij had een pistool, waar schijnlijk een luchtdruk- of gaspistool, waarmee hij op de 22-jarige pompbedien de Th. de Goey schoot. De met een ny lonkous gemaskerde overvaller trok in het kantoortje enkele laden open, waarin hij echter niets van zijn gading vond. Voordat de onthutste pompbediende alarm kon slaan was de overvaller verdwenen. Grote Kerk. vandaag, 20 uur: Orgel concert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Thunderball", 14 j. Frans Hals, 14 en 20 u.: „It's a mad, mad, mad, mad world", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „The great race", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De negerhut van Oom Tom", a.l. Minerva, woensdag 14.30 uur: „Nikki en de >vilde hond van het Noorden", a.l.; 20.15 uur: „Het loon van de angst", 14 jr. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Drie nachten van liefde", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Met de 3 Stooges in het Wilde Westen", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.30 u.: „Gisteren, vandaag en morgen", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van hedendaagse Amerikaanse kunst. Dage lijks van 10 tot 17 uur en op zondagen van 13 tot 17 uur. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur; zater dag eveneens van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeeld- houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16); Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Dagelijks (beh. zondag en maandag) de expositie „Schetsboeken van Israëls". Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal: ,,100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 uur. Dinsdag gesloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk uit eigen col lectie. Dagelijks van 9.30-18 uur. Tot 1 september. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van F. D. van Baten burg. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Tot eind augustus. Museum Van Looy (Kamperlaan): Expo sitie van werk uit eigen collectie en van cultuurhistorische diorama's. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zon- en feest dagen van 13 tot 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en 13.30 tot 17 uur. Zo"- en feestdagen van 14 tot 17 uur. DINSDAG 23 AUGUSTUS City, 20 u.: „Die Fledermaus". Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Santpoort: Expositie van beelden van Fred Benjamins en Arthuro Varela en van schilderijen en gouaches van Truus Menger, Hans Giesen en Ruud Cornells. Deze expositie is dagelijks geopend (tot en met 27 augustus); 21 u. uitvoering op geluidsband van het klankbeeld „zingende stenen". WOENSDAG 24 AUGUSTUS City, 20 uur: „Die Fledermaus". Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Santpoort: Expositie van beelden van Fred Benjamins en Arthuro Varela en van schilderijen en gouaches van Truus Menger, Hans Giesen en Ruud Cornelis. Deze expositie is dagelijks geopend (tot en met 27 augustus); 21 u. opvoering op geluidsband van het klankbeeld „zingende stenen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Voorlichtingscentrum „Semafoorduin", IJmuiden: Expositie van haven- en ka- naalwerken; rondleidingen voor indivi duele bezoekers woensdag van 13.30 tot 14.30 u. (Zaterdag van 11.30 tot 12.30 uur). DINSDAG 23 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Derek Flint". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrou wenjacht in Beiroet". WOENSDAG 24 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Derek Flint". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrou wenjacht in Beiroet". Galerie Boumans, Breestraat 122, ten toonstelling schilderijen en tekeningen van Ab Jongmans, te bezichtigen van 9- 12.30 uur en 13.30-18 uur. Stadsgewest Tilburg. Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant hebben de gemeen schappelijke regeling tot instelling van het stadsgewest Tilburg goedgekeurd. Daarin zijn vijftien midden-Brabantse gemeenten verenigd: Alphen en Riel, Berkel-Enschot, Diessen, Dongen, Gilze en Rijen, Goirle, Haaren, Hilvarenbeek, Hooge en Lage Mierde, Loon op Zand, Moergestel, Oisterwijk, Oost-West- en Middelbeers, Tilburg en Udenhout. Voor 20.000 gestolen. Juist op de dag dat hij 28 jaar werd, heeft de Veenen- daalse politie een fabrieksarbeider ge arresteerd, die tien keer had ingebro ken bij een groothandel in metalen, waar hij voor 20.000,aan metaal wegnam. Ambassadeur. Mr. J. C. van Beusekom, ambtenaar van de buitenlandse dienst der 2de klasse, is benoemd tot ambas sadeur in de republiek Kenya. Naar Hongkong. De heer W. P. L. G. de Boer, ambtenaar van de buitenlandse dienst der 3de klasse, is benoemd tot consul-generaal der Nederlanden te Hong Kong. Koninklijke gift. De koningin en prins Bernhard hebben een gift geschonken aan het fonds dat gesticht is om te ko men tot de restauratie van de orgels in de twee historische kerken van Delft, de Oude Kerk en de Nieuwe Kerk. Staatsmijnen/DSM heeft een nieuwe toepassing op het gebied van de kunst stoffen in de openbaarheid gebracht die van grote betekenis kan worden voor de rationalisering van arbeidsmethoden in het bouwbedrijf. Dit gebeurde op een „pre-exhibition" waar ten behoeve van de internationale kunststoffenvakpers noviteiten werden tentoongesteld, die op de „Macroplastic" van 19 t/m 26 oktober in de jaarbeurshallen te Utrecht zullen worden geëxposeerd. De nieuwe toe passing is een geprefabriceerd montage deurkozijn dat is vervaardigd van kunststoffen, voornamelijk lagedruk po lyethyleen. Dit plastic kozijn kan op zeer snelle en eenvoudige wijze op de bouwplaats op een normaal houten ko zijn worden gemonteerd, en wel samen met de ook reeds vooraf in het kozijn van kunststof geplaatste deur. Het hou ten kozijn wordt dus wel gehandhaafd, maar slechts in de functie van onderko zijn voor het plastic kozijn, dat er ln zijn geheel overheen komt. 0MYL 13.65- f4.95 EEN ORGANON PRODUKT Het KNMI deelt mee: De depressie, die maandag in ons land langdurige regen bracht, trok naar Duits land, waar in de afgelopen nacht op tal van plaatsen 15 tot 25 mm regen is ge vallen. De depressie werd gevolgd door een hogedrukgebied, dat zich vanochtend uitstrekte van de Azoren via Engeland naar de Noordelijke IJszee. Ons land zal zich het komende etmaal aan de flank van dit hogedrukgebied bevinden. Er zijn daarom opklaringen en weinig buien te verwachten. Het weer blijft in verband met de noordwestelijke wind echter aan de koele kant. Maximum-temperaturen u 1 e binnen- en buitenland. wind richt temp eS Neerslag: laatste 24 uur. Den Helder zw. bew. nnw 16 2 Ypenburg zw. bew. nnw 16 14 Vlissingen zw. bew. nnw 16 14 Eelde motregen nnw 18 7 De Bilt onbewolkt nw 16 13 Twente geh. bew. nw 19 32 Eindhoven zw. bew. wnw 16 18 Z.-Limburg zw. bew. w 18 9 Stockholm licht bew. n 19 0 Oslo geh. bew. windst. 14 24 Kopenhagen zw. bew. nno 21 0 Aberdeen regenbui wnw 14 0.1 Londen half bew. n 17 0 Amsterdam zw. bew. nnw 16 9 Brussel zw. bew. windst 16 6 Luxemburg zw. bew. wnw 17 0 Parijs licht bew. n 23 1 Bordeaux zw. bew. no 24 0.2 Grenoble onbewolkt windst. 24 0 Nice licht bew. nnw 25 0 Berlijn Frankfort geh. bew. zzw 22 6 zw. bew. w 21 München onbewolkt wzw 19 0.8 Zürich zw. bew. windst. 19 12 Genève onbewolkt windst. 22 2 Locamo onbewolkt windst. 23 O.S Wenen zw. bew. wnw 25 1 Innsbruck zw. bew. w 17 0.5 Belgrado zw. bew. zw 29 0 Rome licht bew. z 28 0 Barcelona licht bew. nnw 27 0 Madrid onbewolkt windst. 32 0 Mallorca onbewolkt windst. 34 0 Lissabon onbewolkt nnw 33 0 Woensdag 24 augustus Zon op 5.38 uur; onder 19.46 uur. Maan op 16.15 uur; onder 23.23 uur. Maanstanden Eerste kwartier 23 aug. 4.02 uur Volle maan 31 aug. 1.14 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 23 augustus Hoog water Laag water 8.33 uur en 21.02 uur. 4.18 uur' en 16.32 uur. Woensdag 24 augustus Hoog water 9.38 uur en 22.10 uur. Laag water 5.06 uur en 17.28 uur. Het hoog en laag water te Zandvuort ii 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2