Wieier wereld richt de blik Jan van der Horst naar WK op de weg op Keulen Nürburg Frankfort bestel nu hubra huisbrandolie tegen Zomerprijzen en verdien guldens guldens 02500-11605 HUBRA IJ muiden brengt in het veld dan sterker elftal vorig seizoen START VAN DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN r SPORTIEF BEZIEN Ploegen Verrassingen op Hilversumse baan PROGRAMMA Geen woord over Tour-formule ZATERDAG VOETBAL KNVB SCHEURING DREIGT IN UCI Stoppee WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1966 15 J Botsing ploegentijdrit wegwedstrijd) (baan) Circusnummer Hans Rombouts verwarmen is vooruitzien: Ja, als u nü HUBRA huisbrandolie bestelt, scheelt dat guldens op uw stookbudget. Want HUBRA levert olie tegen zomerprijzen. En zomerprijzen zijn bij HUBRA „witte pomp" prijzen*. Daar profiteert u van. Vraag prijsopgave of vrijblijvend bezoek van onze serviceman. Ons telefoonnummer is na 18 uur: 02507 - 2948 of 02510 - 27521 HUBRA heeft ook witte pompen voor benzine, maar dèt is een andere zaak! HUBRA huisbrandolie is als alle olie góeie olie! Kennemerplein 11, Haarlem, telefoon 02500 -11605 SIZO maakt debuut in derde klasse ertrouwen Meespreken 'ersterkt Hoopvol (Van onze sportredacteur) De woelige wielerwereld is weer toe aan de traditionele, jaarlijkse ner veuze weken. In de linnenkast van de UCI liggen welgeteld 21 regenboog truien klaar om in Keulen (ploegachtervolging op de weg), Adenau (weg wedstrijden) en Frankfort (baanwedstrijden) te worden uitgereikt. Donderdag 25 augustus begint het spektakel om de wereldtitels met de ploegachtervolging voor amateurs op de weg, een niet zo adembenemend, maar wel krachtenslopend stukje coureurswerk, en zondag 4 september zal de laatste huldiging van het toernooi plaats vinden op het ereschavotje in het gloednieuwe wielervelodroom van Frankfort. Tussen de bedrijven door en vooral na afloop van de slag op de Nürburgring zaterdag 27 de amateurs en zondag 28 augustus de profs sluipen de eigenaars of pach ters van wielerstallen rond, ritselend met aantrekkelijke banknoten. De stallen hebben nieuw jong bloed nodig. Het kruim van de wielrenners wacht gretig op aantrekkelijke voorwaarden. Maar dan moet er eerst ge fietst worden. Na de deceptie van vorig jaar in San Sebastian op vrijwel alle punten was het een troosteloos toernooi, zonder glans, zonder werkelijke hoogtepunten mag men dit jaar zijn verwachtingen, zeker voor de harde geveehten op de weg, hoog gespannen. Het parkoers van de Nür burgring is zeer zwaar. Het zit vol venijnige bochten, vol aan de reserves knagende hellingen. Kortom, er moet waarlijk kampioenswerk verzet worden om tenslotte als overwinnaar van Nür- burg te worden uitgeroepen. En het is geen gewaagde veronderstelling, dat het noch bij de amateurs noch bij de profs op een massasprint zal uitlopen. Duitsland, dat in Rudi Altig zijn grote wielerpropagandist bezit, heeft dit Welt- meisterschaft zeer nauwgezet voorbereid. Het heeft in die Rudi Altig ook zijn groot- Duitslands glorie: Rudi Altig. Natuurlijk vinden we het plezierig voor Jan van der Horst, dat hij naar de we reldkampioenschappen wielrennen gaat, zoals ook dr. Baart, de man die de lei ding had van het dopingonderzoek zei: „Dat is leuk voor die jongen," maar wij willen er toch wel een kanttekening bij maken. De dopingcontrole is ingesteld om het gebruik van doping te bestrijden. Als men die controle instelt moet men er ze ker van zijn, dat ze waterdicht is. Is dit niet het geval, dan heeft het geen enkele zin om zo'n onderzoek in te stellen. Men is er bij de KNWU, mogen we toch ver onderstellen, van uit gegaan, dat de nieu we methode van dopingcontrole water dicht is. Welnu, dan moet de consequen tie ook zijn: ongeoorloofde stimulerende middelen aangetroffen: schorsing. In een gespecialiseerd laboratorium in Gent heeft men op drie manieren de urine van ren ners onderzocht. Drie maal werd bij de bewuste renners doping aangetroffen. Dat is dus duidelijk. De KNWU had in feite niets anders mogen doen, dan een schor- zing uitspreken. Nu wordt weer twijfel aan het onderzoek gewekt- Tegenover de uitslag van het onderzoek in Gent, staat de verklaring van Van der Horst: „Ik heb geen doping gebruikt." Men geeft hem de kans op verweer. Prach tig, maar daarmee verklaart men in feite zelf te twijfelen aan de waterdichte uit voering van de dopingcontrole. Het is ja of neen na zo'n onderzoek. Als Van der Horst inderdaad geen stimulantia heeft ge bruikt en zijn verklaringen en gedrag vlak na de bewuste wedstrijd zouden in die richting wijzen dan deugt de con trole niet. Heeft hij het wel gedaan dan was zijn meegaan naar Duitsland volko men onjuist. Daarom: stoppen maar met déze dopingcontrole. Op deze manier haalt het allemaal niets uit. ste troef voor een wereldtitel, de meest begeerde titel: die op de weg. Anquetil, die dit jaar nog maar voor zijn doen matte lauweren heeft geoogst en bij de menigte gele, roze en witte leiderstruien nu dan wel eens een regenboogmaillot in de kast wil hebben, is het met Ray mond Poulidor eens één keer eens: Altig is de man die verslagen moet worden. De twee Franse, nijver krakelende wieier- vorsten hebben afgesproken hun talenten in elkaar te vlechten tot beider welzijn en ter ere van Charles de Gaulle tot de laatste dertig kilometers. Dat is één verbond, dat openbaar werd. Er zijn er echter meer. Die campagne plannen maken de strijd om de proftitel tot een botsing van groeperingen, waar van de draden grillig door de landenfor- maties heenlopen. Nederland is wat dat betreft door de betreurenswaardige afwezigheid van Jan Janssen in een wat betere situatie dan andere jaren. Er is een Nederlands team, dat onder het oranje Televizier draagt. Slechts Den Har- tog en Schepers zijn „vreemde" (fa- brieks) vogels. Karstens wordt de natio nale troef, voor wie iedereen moet fiet sen, ongetwijfeld. Alleen Den Hartog zal met een scheef oog naar zijn broodheer, waarde Jacques Anquetil, moeten blik ken. Schepers van Caballero zal niet anders kunnen doen dan in het spoor van Pellenaars equipe te rijden. Maar goed, er zijn bepaald meer titels te verdelen dan die ene, belangrijkste want het meest geld opleverende titel, die vorig jaar bij Simpson belandde na een gezamenlijke sprintzege op de toen nog net herstelde Altig. De arme Simpson heeft weinig vruchten kunnen plukken van zijn eretricot, want de Brit brak een been bij het skiën. Poor boy. Op die bikkelharde professionele strijd komen we nog wel terug. We willen eerst even de wereldkampioenschappen in hun totaliteit overzien. (Van onze sportredactie) „Ik had niet anders verwacht", zei blonde Haarlemmer Jan van der Horst gisteren in het Limburgse Nuth, toen de sportcommissie van de KNWU in overleg met coach Midde- link en medisch adviseur dokter Vis ser, ook hem in de nationale ploeg voor het wereldkampioenschap op de weg voor amateurs had opgesteld. Zaterdag is dat kampioenschap op de Westduitse Nürburgring. De sport commissie is van mening, dat het niet verantwoord is al een uitspraak te doen in de „dopingzaak", waarin Van der Horst als kampioen van Neder land na het wegkampioenschap in Zandvoort is geraakt. Dat geldt ook voor Van Schalen, die eveneens van doping werd verdacht. Eerst alle recht aan Van der Horst en Van Schalen, waarop zij aanspraak kun nen maken, meent de sportcommissie. Het onderzoek naar het gebruik van stimulerende middelen tijdens het Neder lands kampioenschap op de weg voor amateurs op 6 augustus in Zandvoort, noemde dokter Baart gisteren nogmaals „waterdicht". De Amsterdamse arts had de leiding bij het dopingonderzoek. Overigens stelde hij nogmaals, dat Van der Horst een jongen was, die keurig had meegeholpen bij het onderzoek. Op het bericht van Van der Horsts verkie zing voor de wegploeg merkte hij op: „leuk voor die jongen, dat hij meekan". Dokter Baart trok verder geen conclu sies uit de verkiezing van de Haarlem mer. Ik heb mijn werk gedaan, verder was en is het een zaak van de sportcom missie. Voor de ploegentijdrit op 25 augustus bij Keulen en het individuele wegkampi oenschap op 27 augustus zijn de volgende ploegen samengesteld: ploegentijdrit Beugels, Groen, Steevens en Wagtmans. Reserve Dubois. Individuele wegwedstrijd: Beugels, Dol man, Dubois, Van der Horst, Steevens en Wagtmans. Reserve Van Hest. Duynman werd niet gekozen omdat gebleken is dat hij nog steeds hinder ondervindt van een oude knieblessure. De KNWU achtte het daarom niet ver antwoord hem te laten starten. Heeft Nederland kansen op wereld titel, reële kansen dan? Eigenlijk is er maar één vaste troefkaart. De aas, die op de kaart getekend staat, heeft het profiel van Tiemen Groen. De Fries, die ge zworen had nooit meer het cement van een baan met zijn witte fiets te beroeren, is spoorslags van zijn woorden terugge komen en raast weer als een ongrijpbare figuur over de piste. De tijd, die hij heeft gemaakt bij de Nederlandse kampioen schappen, is niet geëvenaard. De kampioenschappen op de weg zijn altijd een ongewisse zaak. Bij de profs noemden we Gerben Karstens. Hij heeft een kansje. Bij de amateurs hebben we theoretisch grote kansen met mannen als Steevens en Beugels, maar men weet hoe de zaken tussen dit tweetal ligt. Daar is in Nuth niets aan veranderd. Coach Mid- delink mag dan zeggen, dat hij er op vertrouwt, dat de een de kansen van de ander niet vernietigt in het beslissende stadium, maar het is al te duidelijk. Van der Horst, Du Bois, Dolman en Wagtmans zouden voor een plezierige uit schieter kunnen zorgen, maar daar zouden we onze hand niet voor in het vuur dur ven steken. Met het noemen van ons wegkwartet achtervolging (100 km) Steevens, Beugels (die elkaar hier niet kunnen dwarsbomen), Groen en Wagtmans hebben we dan onze troeven op alle kleu ren van de regenboog wel gehad. Natuur lijk kan een Helsloot bij de amateur stayers voor een daverende verrassing zorgen tenslotte is ook Leen van der Meulen een keer kampioen geworden kan een Jaap Oudkerk zijn vorm terug gevonden hebben en kunnen opboksen tegen Proost en Timoner. maar waar schijnlijk is dat toch niet. Van de sprin ters kunnen we niets verwachten. Jan Jansen is een pure baansprinter hij maakte vorig jaar.de beste tijd (11.2) van het toernooi maar mist nog de slimme kijk op dit interessanste nummer van de wielersport om nu al de top bij de ama teurs te bereken. Bij de profs is er geen Nederlander om de Italiaanse sprintmacht aan het wankelen te krijgen. Zo zal prof achtervolger Henk Nijdam de Italiaan Faggin niet naar de kroon kunnen steken. Wellicht zit er nog een Wilhelmus in voor het „circusnummer", de tandem. Jansen en Koopman beheersen dit spec- takelstukje vrij aardig. Aan het slot van de 1 km-tijdrace voor het eerst op een wereldkampioenschap zal men zeker geen Nederlander op het ereterrasje aan treffen. De geachte afgevaardigde Van der Ruit maakte bij de nationale kam pioenschappen in Amsterdam, waar hij tweede werd achter Groen (men kan de Fries niet in alle nummeers aan de start laten verschijnen) een tijd, die door vele anderen ter wereld met verachting wordt bekeken. Maar Van der Ruit is er toeval lig toch. Hij maakt deel uit van de achter- volginsploeg op de baan en dat kwartet zou misschien nog een medaille van de Frankforter piste kunnen slepen. Maar er zijn op de baan bij de amateurs veel Duitse kapers op de kust te vinden. En die kapers treden op voor eigen publiek Overwinningen van Apollo H en Edward Kin- ley in Zandvoort- en Heideprijs waren gister avond de grote verrassingen tijdens de koersen in Hilversum. De uitslagen waren: Zandvoortprijs 2000 m: 1. Apollo H (Q. Joo- sen) 2.50.1 1.25.1, 2. Brahmapoetra S. 3. Zin- garo. Winn. 10.90, plaats 3.90, 3.10, 3.00, koppel 7.40, covercall 10.30. Noordwijk aan Zeeprijs 2000 m: 1. Comtesse Terraise (C. Gerwig) 2.49 4 1.24.7, 2. Anita. 3. Bram Williams. Winn. 3.70, plaats 1.50, 2.50, 6.80, koppel 19.90, covercall 18.30, trio 5.737.60. Heideprijs 2040 m: 1. Edward Kinley (Van Petten) 3.08.4 1.34.2, 2. Eulogie 2, 3. Dividend. Winn. 23.80, plaats 10.-, 2.80, koppel 93.90 covercall 4.60. Strandprijs 2040 m: 1. Ethel Volann (C. Ger wig) 3.01.1 1.28.8, 2. Dorethea. 3. Dorothea Ma- gowan. Winnend 2.10, plaats 1.30. 2.-, 2.50, kop pel 5.20, covercall 6.20. trio 76.30. Bossen-prijs 1500 m1. Fratertie S (G. van Eykelenborg) 2.19.2 1.32.8, 2. Fantastica, 3. Flintstone V. Winn. 4.40, plaats 1.70, 1.70, 3.30, koppel 11.-, covercall 4.90 Katwijk aan Zeeprijs 2000 m: 1. Caracara S (R. Kofker) 2.50.8 1.25.4, 2. Amor Hollandia, 3. Bea. Winnend 2.50, plaats 1.50. 2.70, 2.40, koppel 8.60, covercall 7.40. Scheveningenprijs 2000 m: 1. Dox van Rood en Noot (J. Hobbenbach) 2.51.0 1.25.5. 2. Deca- merone, 3 Eliza Mac Winnend 2.70, plaats 1.40, 2.60, 1.80, Koppel 10.10, covercall 9.-, trio 353.90. Totalisator-omzet 166.795.50. 25 augustus (Keulen)ploegentijdrit 100 km. 27 augustus (Nürburgring): wegwed strijd dames (47 km); wegwed strijd amateurs (183 km). 28 augustus (Nürburgring): wegwed strijd profs (275 km). 29 augustus (Frankfort): amateur- stayersseries, tijdrit 1 km, achter volging dames kwartfinales. 30 augustus (Frankfort): sprint ama teurs tot achtste finales en dames tot kwartfinales, profstayers se ries, achtervolging dames finale, achtervolging amateurs tot halve finales. 31 augustus (Frankfort): sprint en achtervolging amateurs finale, sprint dames tot kwartfinales, stayers profs en amateurs. 1 september: rustdag. 2 september (Frankfort)sprint dames finale, tandem amateurs tot kwart finales, ploegachtervolging series, sprint profs tot kwartfinales tan dem tot kwartfinales; prof stayers herkansing. 3 september (Frankfort)achtervol ging profs finale, tandem finale, amateurstayers finale, ploegachter volging kwartfinales. 4 september (Frankfort)ploegachter volging finale, sprint profs en stayers profs finale. Op het dinsdag in Keulen gehouden congres van de internationale federatie voor de beroepswielersport (SICP), dat onder voorzitterschap stond van de Belg Duchateau, is met geen woord gerept over de nieuwe formule voor de Ronde van Frankrijk 1967 (landenploegen met professionals en amateurs). Nadat het comité van directeuren van de federatie tegen het voorstel betreffende de Tour stelling had genomen, bleef het onder werp op het congres onaangeroerd. Voor de wereldkampioenschappen 1968 die van 1967 worden in Nederland ge houden heeft zich slechts één land kandidaat gesteld, namelijk Italië. De baanwedstrijden zullen op de Viogorelli- baan in Milaan worden gehouden, de wegwedstrijden in de Abruzzen. Het we reldkampioenschap 1968 cyclo-cross zal plaats hebben in Luxemburg. (Van een medewerker) Over enkele dagen begint voor het za terdagvoetbal in de KNVB om precies te zijn zaterdag 27 augustus de nieuwe competitie en daarbij zijn ook negen ver enigingen uit de contreien van Haarlem en Kennemerland betrokken, t.w. IJmui- den, Kennemerland, Zandvoortmeeuwen en debutant SIZO in de derde klas met SMS, Kinheim, SVJ, VEW en SAC in de vierde klas. Het Haarlemse SAC neemt de plaats in van het gedegradeerde Jong Hercules uit Beverwijk. Spectaculaire spelerswisselingen hebben zich niet voor gedaan en de meeste zaterdagclubs uit het Haarlemse gewest sturen aan op een geleidelijke verjonging van hun elftal. De indeling van de derdeklassers is voor IJmuiden, Kennemerland, Zand voortmeeuwen en SIZO met clubs als ARC, Blauw Wit W„ HCSC, Marken, PVWA, Wartburgia en Zwaluwen '30 gunstiger dan het vorige seizoen, toen ver re reizen naai Utrecht, Amersfoort, Er- melo, Vreeswijk gemaakt moesten wor den. Niettemin ging men van IJmuiden altijd wel graag de kant van de Veluwe op om te voetballen. De verste uitwed strijd moet nu in Den Helder tegen HCSC gespeeld worden- Er zijn nu ook twee clubs minder ingedeeld in de derde klas en dat scheelt vier wedstrijden. Het vori ge seizoen was mede door winterse stag naties dan ook wat al te lang. Met maar liefst 22 elftallen in compe titieverband spelend (12 senioren, 4 juni oren, 3 aspiranten en 3 pupillen) is IJmui den stellig de grootste zaterdagvoetbal club in de wijde omtrek. Het vorige sei zoen moesten de IJmuidenaren alle zeilen bijzetten om het derdeklasserschap te kunnen behouden. De komende competitie ziet men met heel wat meer vertrouwen tegemoet en vooral omdat spil Meiboom eindelijk hersteld van een hardnekkige blessure werd van de partij kan zijn. Bovendien keerde Ton Zwart na één sei zoen Stormvogels weer op het oude nest terug en vroegen ook de halfspeler Spaans (Waterloo) en Weideman (Kinheim) overschrijving aan naar IJmuiden. Voor het vierde jaar is de training in handen van de vroegere VSV-spil Spaans. De eerste competitiewedstrijd van IJmuiden wordt zaterdag in Hoorn ge speeld tegen Zwaluwen '30. Een kansje op winst is daarbij wel aanwezig. Er dreigt een scheuring in de interna tionale wielren unie, de UCI. Het drei gement van het Internationaal Olympi sch Comité om het wielrennen van het Olympische programma te schrappen, is de bron van moeilijkheden. Bij de we reldkampioenschappen 1965 in San Sebas tian viel het besluit twee secties op te richten, één voor de amateurs en één voor de profs. Tijdens het congres van de federatie van amateur-wielrenners in Keulen, nam het congres na heftige discussies van de federatie van amateurs (SIAC) een voorstel van het comité van directeuren aan (met 19 tegen 9 stem men), waarbij tot gedelegeerden van de SIAC voor het congres van de UCI slechts vertegenwoordigers van die landen wer den gekozen, waar tot nu toe geen be roepswielersport bestaat. Dit betekent, dat in de toekomst in het congres van de UCI zowel de profs als de amateurs tien stemmen zullen hebben. Bij het staken van de stemmen ligt dan de beslissing bij de president, de Italiaan Rodoni, die ook stemrecht heeft. Op de vergaderng werd reeds besloten de wereldkampioenschappen in 1968 voor de amateurs te houden in Uruguay na de Olympische Spelen in Mexico. Het con gres van de UCI zal hieraan nog zijn goedkeuring moeten hechten. Bob de Jong: SIZO versterken. Het vorige seizoen trok Zandvoortmeeu wen zich als debuterend derdeklasser heel knap uit de slag. In de voorbije overschrijvingsperiode raakte men schut ter Kuhlman weliswaar kwijt aan Allian ce en keerden de broers Rob en Roald van Wijk terug naar hun oude club VEW, maar dit verlies beschouwt men in het kamp van de zaterdagse „meeuwen" niet als onoverkomelijk. Er staan enkele jon geren uit eigen gelederen klaar om de vrijgekomen plaatsen in te nemen. De vaste kern van het eerste elf tal zal vermoedelijk weer gevormd wor den door de routiné's Water, Spee, Ellen kamp, Stokman, Koper en Van Konings- bruggen, terwijl ook de 36-jarige Van den Heuvel nog lang niet uitgeteld is. De training wordt verzorgd door de heer Nieuwenhuis. Zandvoortmeeuwen bindt zaterdag in het eerste competitieduel voor eigen publiek de strijd aan met streekgenoot Kennemerland. Bij het Haarlemse Kennemerland heb ben zich helemaal geen veranderingen voorgedaan; er zijn geen spelers vertrok ken en er is ook niets bijgekomen. Het ligt in de bedoeling om jongeren uit ei gen kweek een kans te geven zich in het eerste elftal te spelen. De selectiegroep omvat momenteel zestien man. Als nieu we trainer heeft men Kovacs aangetrok ken die ook de Zwarte Schapen traint en vorig jaar bij EDO werkzaam was. Het als derdeklasser debuterende SIZO uit Hillegom hoopt een hartig woordje mee te gaan spreken. De grootste zorg in de vierde klas was vorig seizoen de voorhoede, omdat het maken van doel punten over het algemeen vrij stroef ver liep, maar met de komst van schutter Bob de Jong hoop men van deze zorg verlost te zijn. Bovendien heeft ook de eigen jeugdspeler Kamphorst zich in de oefenwedstrijden als een schotvaardig aanvaller ontpopt. Behalve Bob de Jong kwam ook de oud-Hillegommer Van Hor- rik, die de laatste jaren voor de zater dag-tweedeklasser Apeldoorn speelde, de gelederen versterken. Verliezen aan spe lers heeft SIZO niet geleden. Alleen de 38-jarige linksachter Aaldert de Gier, ja renlang een steunpilaar in de achterhoe de, trok zich terug als speler van het eerste elftal. Over het algemeen schijnen de vierde klassers Kinheim, VEW, SVJ, SAC en SMS door de aanwinst van enkele „nieu welingen" wel versterkt. Zij zijn inge deeld met ABN, AFC, ASC'37, Kromhout, OSDO en ZSGO. Het zijn vrijwel alle maal clubs die men nog niet eerder in competitieverband heeft ontmoet. Kinheim speelt al drie jaar achtereen een toonaangevende rol in de vierde klas en zag zich vorig seizoen ondanks versterkte promotie op het nippertje het derdeklasserschap ontgaan. Het ligt in de bedoeling bij Kinheim, dat voor het eerst met een elftal junioren aan de slag gaat in het zaterdagvoetbal, om het eerste elftal te verjongen. Als nieuwe aan winsten kreeg de op Rooswijk spelende club de beschikking over Hermans (VSV) en R. de Boer (ex-IJmuiden). Kinheims training ligt voor het tweede jaar in handen van de heer H. v.d. Wa teren. In de eerste competitiewedstrijd moet Kinheim het zaterdag in eigen ho me opnemen tegen SMS. Het vorige seizoen maakte SMS uit Nieuw Vennep een goed debuut als vier deklasser en men verwacht ook nu weer goed mee te kunnen komen. Het elftal werd versterkt met spil Joosten van HBC en bovendien krijgen de jongeren Dem- kes en De Weerd uit eigen kweek een kans. De voornaamste zorg bij SMS is momenteel de bouw van een nieuw club huis, waarmee men binnenkort hoopt te beginnen. Als nieuwe trainer heeft men de oud-EDOspeler Dweelaard aangetrok ken. Bijzonder hoopvol is men gestemd in het kamp van VEW, dat vorig seizoen niet tot grootse daden kon komen en een ondergeschikte rol speelde. Men heeft nu echter weer de beschikking gekregen over de broers Rob en Roald van Wijk die twee seizoenen bij Zandvoortmeeu wen waren en Gleysteen van BSM. Voor het slechts op het nippertje aan degradatie ontsnapte SVJ zal het opnieuw een zware competitie worden. Het zag Kruyer naar EDO vertrekken en boven dien is de schotvaardige midvoor Van der Meer met voetballen gestopt. Men kreeg daarvoor weliswaar de Spanjaard Fiumara (OG) en Martens (VEW) in de plaats, maar of het bruikbare krach ten zijn voor het eerste elftal, moet nog blijken. Keeper Honkoop kan door een ge broken teen de eerste wedstrijden niet meedoen. SAC maakt zijn debuut als vierdeklas ser. De „spoormannen" hopen het net zo goed te doen als hun voorganger SMS in het vorige seizoen.Een verlies voor SAC is ongetwijfeld het vertrek van spil en aanvoerder Jonkman. Hij is trainer geworden van Renova. Als nieuwe aan winsten kreeg SAC de beschikking over rechtsbinnen Kalen uit de kampioensploeg van KBV en de jeugdspeler Van Veen van Ripperda. De training ligt in handen van de oud-OGspeler Ton v.d. Putten. VEW gaat zaterdag voor zijn eerste wedstrijd op bezoek bij ASC'37, SAC trekt naar ZSGO en SVJ treedt als gast heer op van AFC.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 15