Kop van Noord-Holland moet zuidelijke congestie opvangen Co-op-centrum Naarden moet een week sluiten Goederenverkeer in onze havens toegenomen Aluminiumbedrijf uit V.S. naar Rotterdam Minister Den Uyl reageert nog niet op „olie-protest' Lagere prijs voor Solex Ten Hoopen bij de KNTU Planologische problemen zijn groot Denemarken lonkt naar de EEG Fusie Van Kollem en L. Wüst n.v. Sabena niet meer naar Eindhoven Weer vee-export naar Brazilië Geen maatregelen in VS tegen inflatie SHV voelt zich achtergesteld ABN koopt straks Vijzelstraat complex Lening van stichting Maria Roepaan Scheepvaartberichten ra'3 Kort economisch nieuws DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1966 11 Minder mensen per ha ADVERTENTIE GEEN SPANNING OP DE (ARBEIDS) MARKT OP 0E MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD Kruideniers kregen gelijk van rechter Vakbondsleider critiseert het Amerikaanse scheepvaartbeleid W: m mm ïm tm f m Gisteren op het Damrak WALL STREET: Opleving Lening St. Bernardus sterk overtekend Terwijl de randstad Holland volgroeit ls er in een groot deel van de provincie Noord-Holland nog volop ruimte, maar het hangt van de verbindingen af in hoe verre het gebied benoorden het Noordzee kanaal verlichting kan brengen in de be narde situatie waarin het zuidelijk deel zo langzamerhand verkeert. De slagader voor het scheepvaartverkeer heeft wel het zuidelijk deel van Holland gestimuleerd, maar het noorden is er door beknot in de natuurlijke expansie. Het gevolg is dat van de twee miljoen mensen, die in de provincie Noord-Hol land wonen, slechts 250.000, of nog geen twaalf percent benoorden het Noordzeeka naal zijn gevestigd. Zodoende wonen er in de kop van Noord-Holland maar 188 personen per vierkante kilometer tegen in het zuiden 1400. Vroeger was het door het plattelandsle ven niet zo erg dat een deel van de pro vincie ten achter werd gesteld, maar het platteland stelt tegenwoordig stedelijke eisen. De directeur van de provinciale planologische diensl van Noord-Holland, dr. ir. R. van de Waal, wees er in een bijeenkomst van het departement Amster dam van de Nederlandse Maatschappij van Nijverheid en handel op, dat het noor den de congestie, welke ten zuiden van het Noordzeekanaal optreedt, kan verlich ten. De bevolking van de provincie neemt jaarlijks toe met 20.000 personen, dat is tweemaal zoveel als er thans in een kern als Uithoorn leven. Per hoofd van de be volking worden steeds hogere eisen ge steld ten aanzien van de ruimte, zowel voor wonen, werken, als voor vervoer. De nieuwe ruimtebehoeften wekken spannin gen. Als voorbeeld wees de heer Van de Waal er op, dat in Amsterdam in 1930 142 men sen per hectare woonden. In 1940 was het aantal gedaald tot 114, in 1960 waren het er 82 en in 1980 zullen slechts 45 perso nen per ha kunnen wonen en werken. In schril contrast met de nogal alarmerende berichten over krap heid op de arbeidsmarkt staat een soortgelijke plaats, waar alles even royaal ls - zowel de vraag als het aanbod. Dat is de gewone markt, de warenmarkt, het ge zelligste en grootste koopcen trum voor Jong en oud. Marktkoopman en straathande laar verheugen zich In een steeds groeiende tevreden klantenkring. Kr is volop keus uit honderden kwaliteit sartlkelen. ledereen wordt vriendelijk en vakkundig geholpen. Het enige dat wérkelijk ..krap" Is, z(jn de prijzen, maar dal juicht Iedereen die op de markt koopt van harte toe. Kopen op de markt Is dan nok! ruime keus voor minder geld, want Denemarken zal lid van de Europese Economische Gemeenschap worden als Engeland dat ook doet, zo heeft de Deen se minister van Landbouw, Christian Thomsen, woensdag gezegd bij zijn aan komst in Dublin voor een officieel bezoek van vier dagen aan Ierland. De personeelsproblemen van een Am sterdams confectiebedrijf hebben geleid tot een fusie in de confectie-industrie. De betrokken bedrijven zijn J. van Kollem's heeren- en kinderconfectiebedrijf n.v. in Amsterdam en de n.v. fabriek van heren kleding L. Wüst in Culemborg. Er is overeenstemming bereikt tot overneming van het gehele aandelenkapitaal van de n.v. Wüst door Van Kollem. Het totale aantal werknemers van Van Kollem is hiermee ruim zevenhonderd geworden. Van Kollem krijgt door de overneming naast haar ateliers in Amsterdam, Bene den-Leeuwen en Tiel de beschikking over de ateliers van Wüst in Culemborg en Wijk bij Duurstede. Als men in het huidige tempo voortgaat zal Amsterdam in 1975 volgebouwd zijn. De woningbouw benoorden het Noordzee kanaal moet dan in volle gang zijn om het overschot op te vangen. Dit kan al leen maar als tijdig voorzien is in de oeververbindingen. Momenteel is het al zo dat de Velser tunnel enkele malen per dag dicht zit omdat de verkeersstroom niet kan worden verwerkt. Voorts moet het noorden ontsloten wor den op cultureel gebied, ten aanzien van vervoer en van onderwijs. Tijdig moeten beslissingen worden genomen want het kost bij voorbeeld twaalf jaar eer een autoweg is aangelegd. Ten einde tot een industriële ontwikkeling te geraken zal het nodig zijn dat er bouwrijp industrie terrein beschikbaar komt. Het ruimtebe- leid kan niet gebaseerd zijn op afremmen alleen. Een belangrijke factor is de noodzaak om tijdig de financiële middelen bijeen te brengen. Om voor de twintigduizend men sen, die er per jaar in de provincie bij komen, arbeidsplaatsen te scheppen moet voor minstens een half miljard gulden ge ïnvesteerd worden. Het scheppen van woonruimte kost nog eens een half mil jard. Maar ook de drinkwatervoorziening, de energiebehoeften en de lozing van vuil en afvalwater vereisen grote bedragen. Drie Naardense kruideniers hebben van de vice-president van de rechtbank in Amsterdam, mr. W. C. Hassoldt, gelijk gekregen in het kort geding dat zij na mens al hun collega's in de oude vesting stad hadden aangespannen tegen hun „grote buurman" CO-OP-Centrum in Naarden. Overeenkomstig het verzoek van de kruideniers beval mr. Hassoldt de CO-OP de dag na betekening van het vonnis de supermarket te sluiten tot en met 27 augustus op straffe van betaling van 1000,— (gevraagd was 10.000) aan elk van de drie eisers voor iedere dag dat aan het vonnis geen gevolg wordt gege ven. Dit betekent dat het bedrijf met ingang van vandaag voor het publiek ge sloten moet zijn. De winkeliers hadden de voorziening gevraagd omdat de CO-OP zich niet, evenals zij, had gehouden aan de ver plichte vakantiesluiting, zoals de veror dening winkelsluiting van de gemeente Naarden die voorschrijft. Het standpunt van de CO-OP was dat zij geen kruide- niersbedrijf is en dus niet onder de ge meentelijke verordening valt. De CO-OP had vroeger wel een kruide- niersbedrijf in Naarden. maar dit is over geheveld 'naar de huidige supermarket, die tevens een slagerij, bakkerij, zuivel- winkel en groenten- en fruitwinkel om vat. De Belgische luchtvaartmaatschappij Sabena is voornemens per 1 november de helikopterdienst BrusselEindhoven op te heffen, omdat deze lijn niet langer rendabel is. Dit is mede het gevolg van het feit, dat de helikopters aan de kleine kant zijn en er geen grotere te koop zijn om meer passagiers te vervoeren. In 1965 werden 4742 reizigers van Eindhoven naar Brussel vervoerd en 2862 maakten de reis in omgekeerde richting. Het jaar daarvoor waren er ongeveer 1700 passa giers minder. Aan boord van de „Kennemerland" van de Koninklijke Hollandse Lloyd zijn 43 vStuks Fries stamboekvee naar Bra zilië verscheept. De export van stam boekvee naar Brazilië was bijna twee jaar gestagneerd doordat Brazilië met betalingsmoeilijkheden te kampen had. Een Amerikaanse vakbondsleider heeft de beschuldiging uitgesproken dat een nieuwe scheepvaartcrisis ontstaat door dat de Amerikaanse regering werkt zon der scheepvaartbeleid in oorlogstoestand. Jesse M. Calhown, voorzitter van de vak vereniging van scheepvaartmachinisten van de AFL-CIO, heeft verklaard dat de machinisten en dekofficieren bezwaar hebben tegen vaarten op sommige van de oude schepen, die thans als gevolg van de oorlog in de vaart worden gebracht. Het reeds acute tekort aan scheepsoffi cieren neemt toe. zei hij, doordat de re gering diegenen die op de federale scheep- vaartscholen hebben gestudeerd niet op roept. Volgens Calhown liggen reeds veertien schepen werkeloos in Amerikaanse ha vens. Er is een kans, zegt hij, dat dit aantal in september tot 150 zal stijgen. De Internationale goederenbeweging in de Nederlandse havens is in het eerste half jaar aanzienlijk groter geweest dan in januari/juni 1965. De overzee aange voerde hoeveelheid goederen beliep 61.485.000 ton tegen 56.961.000 ton. Langs kanalen en rivieren kwam 14.756.000 ton binnen tegen 13.617.000 ton per spoor, 2.685.000 ton tegen 2.816 000 ton en langs de weg 4.722.000 ton tegen 4.111.000 ton. Van de totale aanvoer overzee was 20.963.000 ton bestemd voor doorvoer te gen 21.386.000 ton, van de aanvoer via rivieren en kanalen kwam 2.688.000 ton op rekening van doorvoer tegen 2.477.000 ton. Het merendeel van de aangevoerde la dingen over zee kwam uiteraard terecht in het Rotterdamse gebied met inbegrip van Europoort. Over zee werd daar 49.898.000 ton aangevoerd tegen 45 013.000 ton, terwijl voor Amsterdam maar een hoeveelheid van 5.363.000 ton in de sta tistiek voorkomt tegen 5.113.000 ton. De hoeveelheid verladen goederen is eveneens gestegen en wel van 17.437.000 ton tot 19.220.000 ton per zeeschip en van 28.201.000 ton tot 28.622.000 ton langs ri vieren en kanalen. Hierbij was het ver schil tussen Rotterdam en Amsterdam nog groter, want over zee werd van Rotterdam uit een hoeveelheid van 15.448.000 ton verladen tegen 13.727.000 ton, terwijl voor Amsterdam maar 1.737.000 ton tegen 1.626.000 ton werd opgegeven. Voor trans port via rivieren en kanalen werd in Rot terdam 17.477.000 ton geladen tegen 16.983.000 ton, terwijl Amsterdam met 2.312.000 ton uit de bus kwam tegen 2.533.000 ton. De vice-president overwoog dat het kruideniersbedrijf, in zijn geheel (met hetzelfde assortiment) naar de super market is verplaatst, zodat daar ook thans nog het kruideniersbedrijf wordt uitge oefend. ROTTERDAM De Aluminium Com pany of America (Alcoa) heeft het Rot terdamse Botlekgebied uitgekozen voor de bouw van een produktie-eenheid voor de vervaardiging van „Tabular" (Alfa-alu- miniumoxyde). Voor dit doel is een nieu we maatschappij opgericht, die de naam „Alcoa Nederland N.V." heeft gekregen. Binnenkort zal de bouw van de fabriek beginnen. De produktie zal naar wordt verwacht over anderhalf jaar op gang ko men. De nieuwe fabriek wordt de eerste vestiging in Europa. De toekomstige uit breiding zal gelijke tred houden met de stijgende vraag naar „Tabular" alu- miniumoxyde en andere aluminumpro- dukten op de Europese markt en in andere werelddelen. De grondstof voor de fabriek, alumi- niumoxyde, zal worden betrokken uit Su riname, waar een dochteronderneming van Alcoa, Suralco, bauxiet wint. President Johnson heeft op een perscon ferentie verklaard dat hij op het ogenblik niet bereid is aanbevelingen te doen voor nieuwe maatregelen tegen de inflatie in de Verenigde Staten. Hij voegde hier ehter aan toe dat het in de toekomst wellicht noodzakelijk zal zijn aanvullende maatregelen te nemen. De president drong er opnieuw bij het bedrijfsleven en de vakbeweging op aan de loon- en prijs stijgingen binnen redelijke grenzen te houden. Aangezien het beraad over de algeme ne maatregel van bestuur, waarbij de concessievoorwaarden voor het winnen van olie en gas in het Nederlandse deel van de Noordzee worden vastgesteld, nog niet is afgesloten, kan de minister van Economische Zaken zich thans nog niet uitlaten over de inhoud daarvan, noch over de brief, die hij van het Petroleum Industry Committee heeft ontvangen over zijn ontwerpconcessievoorwaarden. Dit heeft de persdienst van het ministe rie van Economische Zaken meegedeeld. Minister Den Uyl herinnert aan zijn reeds eerder gedane uitspraken dat de Nederlandse volkshuishouding als geheel in de eerste plaats dient te profiteren van de baten, voortvloeiende uit belangrijke bodemschatten. Gelet op de grote belan gen, die hierbij op het spel staan, is het beleid van de minister gericht op het verkrijgen van zo hoog mogelijke baten voor de Nederlandse gemeenschap met in achtneming van redelijke exploitatiemoge lijkheden voor de oliemaatschappijen, al dus het commentaar van minister Den Uyl. Zoals wij gisteren al meldden verwijten de oliemaatschappijen de Nederlandse regering dat zij van de gas- en oliewin ning in de Noordzee te zwaar profiteren. De winstpercentages zijn voor Engeland 50 percent, Noorwegen 55 percent, Dene marken 46 percent en Duitsland 51 per cent. De Nederlandse staat komt aan het winstdeel van 76 percent voor aardgas als het voor de helft participeert. Er is ook verder in de wereld geen land bekend, waarin de staat een zo groot winstaan deel wil hebben als minister Den Uyl voorstaat. De Steenkolen Handels Vereenigijig heeft verklaard zich achtergesteld te voelen in In de op 20 juni gehouden vergadering van participanten in het binnenlands be leggingsfonds „Vast Goed" is medege deeld, dat er besprekingen gevoerd wor den over de verkoop van het Vijzelstraat complex, welke tot basisovereenkomst met een gegadigde hebben geleid. De raad van bijstand kan thans berich ten dat de sedertdien voortgezette bespre kingen een zodanig stadium hebben be reikt dat indien alle onderhandelingen, welke thans nog gaande zijn, tot een voor belanghebbenden aanvaardbaar resultaat leiden de verkoop van het Vijzelstraat complex aan de Algemene Bank Neder land n.v. in de naaste toekomst zal wor den geëffectueerd. De raad van bijstand is van mening dat met het afsluiten van deze transactie het beste dat onder de gegeven omstandighe den mogelijk is voor participanten in het binnenlands beleggingsfonds „Vast Goed" zal worden bereikt. Het is de bedoeling dat de naast elkaar gelegen gebouwen Vijzelstraat 32 en „Vij zelflat" over enkele jaren de hoofdzetel van de Algemene Bank Nederland zullen vormen. Vrijdag 2 september kan, blijkens het prospectus, worden ingeschreven op 7 miljoen 77, percent dertig-jarige obli gaties „Stichting Maria Roepaan" te Ot- tersum (L.), observatie- en behandelings kliniek voor zwakzinnigen, tot de koers van 98 percent. Notering ter beurze zal worden aangevraagd. De stortingsdatum is dinsdag 27 sep tember. De stukken zijn groot nominaal 1.000 en 500 aan toonder. De lening is reeds tot een bedrag van 500.000 op einissievoorwaarden geplaatst. De aflossing geschied! a pari in twintig jaarlijkse termijnen, elk groot 375.000 van 1977 tot en met 1996. Vervroegde gehele of gedeeltelijke aflossing van 1977 tot en met 1981 a 101 percent, daarna a 100 percent. vergelijking met de buitenlandse partners, die vaak exploratiepremies ontvangen van hun regeringen. De vereniging is met dertig andere oliemaatschappijen lid van het Petroleum Industry Committee. De S.H.V. deelt alle bezwaren van het comité, maar voelt zich als Nederlandse maatschappij in het gezelschap van bui tenlandse oliemaatschappijen toch in een bijzondere positie. „We worden nu in fei te gestraft voor het feit dat we destijds besloten tijdig onze bakens ook naar de energiewereld te verzetten", zo redeneert men bij de S.H.V. R. S. Stokvis zal de prijs van de Solex bromfiets met ingang van 1 september 1966 met 211/2% verlagen. Meegedeeld wordt dat deze prijsverlaging geschiedt in het kader van de Euromarkt-verwe- zenlijking, waardoor een betere arbeids verdeling op productiegebied tot stand is gekomen, resulterend in een lagere ver koopprijs. Abbekerk 24 v. Port Said n. Genua. Acmaea 24 te St. Vincent. Alamak pass. 24 Aden n. Suez. Algorab 24 te Santos. Alkes 24 t.h.v. Aden n. Doha. Alkmaar 24 v. Tela n. Curagao. Almkerk 25 te Karachi. Aludra pass. 24 Fernando Noronha n. San Franpisco. Ammon 25 te New York. Amstelveen 25 v. Port Lincoln n. Basrah. Area 24 v. Hamburg n. Fredericia. Bali pass. 24 Capri rt Said. Balong 24 te Algiers. Banda 24 te Madras verw. Banggai 24 v. Marseille n. Genua. Barendrecht 25 te Bombay. Bengalen 25 te Djibouti verw. Billiton 24 te Port Sulphur verw. Bovenkerk pass. 24 Casquets n. Antwerpen. Caltex Gorinchem 24 v. Grays n. Teesport. z Caltex Madrid 24 te Port Said. Caltex The Hague 26 te Pladju verw. Carib Trader 25 te Bahrain verw. Celebes 24 te Madras verw. Congokust 24 v. Dakar n. Freetown. Eemhaven 25 te San José de Guatemala. Eos 24 te Hamburg. Forest Lake 25 te Taranto verw. Gaasterdijk 24 te Bremen. Gabonkust 24 v. Freetown n. Rotterdam. Garoet 25 te Boulogne. Geestland 24 te Vieux Fort. Grebbedijk 24 v. Port St. Joe n. Tampa. Grotedijk 24 te Le Havre. Gulf Hollander pass. 24 Perim n Suez. Hollands Dreef 24 v. Shimizu n. Westkust USA. Jason 25 te Curagao. Kabylia 24 v. Malta n. Piraeus. Kara 25 te Stanlow. Kloosterkerk 24 te Suez verw. Koningswaard 24 op Gironde n. Pauillac. Korendijk 24 v. Newport News n. New York. Loosdrecht 24 te Cristobal verw. Loppersum 24 v. Hamburg n. Rotterdam. Maas Lloyd 25 te Los Angeles. Madison Lloyd 24 te Hongkong. Mataram 24 v. Hamburg n. Antwerpen. Montferland 24 v. Hamburg n. Antwerpen. Musi Lloyd pass. 24 Gibraltar n. Tripoli. Neder Eems 24 v. Port Swettenham n. Djibouti. Neder Rhone 25 te Hongkong verw. Neder Waal 25 te Hongkong verw. Ondina 27 te Rotterdam verw. Oostkerk 24 ten anker Bittermeer n. Adelaide. Oranjefontein 25 te Lourenco Marques verw. Polydorus 25 te Belawan. Polyphemus 23 v,. Singapore n. Colombo. Pres. William V. S. Tubman 24 ten anker Vitoria. Prins Willem George Frederik 24 v. Glasgow n. Montreal. Provenierssingel 24 v. Montreal n. Port Alfred. Purmerend 24 te Las Palmas. Rempang 26 te Albany verw. Rondo 21 te Penang. Rotte 23 v. Hongkong n. Yawata. Ruys 25 v. Hongkong n. Singapore. Schiedijk 24 v. New York n. Boston. Schiekerk 25 te Yokohama. Serooskerk 25 te Bremen. Simonskerk 24 v. Dar es Salaam n. Beira. Socrates 24 te Buena Ventura. Steenkerk 25 te Marseille. Straat Cumberland 23 v. Port Louis n. East London. Straat Fiji 24 te Shimizu. Straat Freetown 24 ten anker Durban. Straat Futami 24 te Santos. Straat Johore 24 v. Dar es Salaam n. Lourenco Marques. Straat Malakka 25 v. Melbourne n. Adelaide. Tahama 24 v. Montreal n. Trinidad. Tegelberg 25 te Port Elizabeth. Tero 24 ten anker Punt Arenas. Togokust v. Pointe Noire. 24 te i^atadi verw. Van L^hschoten 22 v. Singapore n. Hongkong. Van -Kiebeeck 25 v. Muscat n. Mukalla. Vasum 25 te Port Alfred. Videna pass. 24 Little Quoin n. Mena. Vlist 24 v. Porto Cabello n. Port of Spain. Waardrecht 24 op St. Laurens n. Hamburg. Witmarsum 24 te Antwerpen. Wonosobo 25 te Aden verw. Zeeland 25 te Bahrein. v>* a m if. mm YM r; 39» WSy WyfaKmt i 38 \ii ,y. wife- nfi f.aa i De stemming voor de internationale waarden is bij de opening licht verdeeld geweest. Hierbij kon Philips zich goed handhaven op 90.40 tegen een voorgaan de slotprijs van 90.25. Van Amerikaans aanbod viel in deze hoek weinig te be speuren en wanneer dit er was werd dit goed opgenomen dankzij kooporders voor Zwitserse en Duitse rekening. AKU gaf bij de opening een vrij goed koersherstel te zien op 55.50 na de flauwe stemming van dinsdag. De directie van het AKU- concern maakt zich geen zorgen over haar bedrijf ten aanzien van het ontslag van ruim duizend werknemers in de ny lonsector bij de Imperial Chemical In dustries in Engeland. Deze geruststelling leidde aanvankelijk tot een koersherstel voor het AKU-aandeel doch later op de middag ging dit herstel weer vrijwel ge heel verloren. De koers daalde tot 54.80. Unilever en Kon Olie moesten opnieuw terrein prijsgeven op resp. 80.40 en 121.50. De advieskoers voor Hoogovens lag vier punten lager op 296. Ook het aandeel KLM lag gemakkelijker in de markt op de koersdaling van ruim twee dollar voor dit fonds gisteren in Wall Street. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U. 55-55.40 Hoogovens Kon. Olie 120.70-121.20 120.80 PhiliDS 90.90-91.40 90.90 Unilêver 80.80-81.20 80.90 K.L.M. VERHANDELDE FONDSEN 24 aug. 365 57 (15.60/.) 241 (66»/.) Gelijk 75 (20.8»/,) 67 (18.4»/,) 23 aug. Totaal 361 Hoger 38 (10.5»/,) Lager 248 (68.7°/,) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. 55 119.80-121.10 90.10gb-91.40 80.50gl-81.30gl Slot- koersen 24 aug. Slot- koersen 24 aug. 54.90 Ford 981 296'/, Van Gelder Zn. 91 Philips 90.30 Gelderl.-Tielens 3581 Unilèver 80.60 Gist- en Sp.fabr. 380 Kon. Petroleum 121.40 Grasso 119 Amsterd. Rubber 62 v. d. Grinten 790 H.V.A. 115 gb Hagemeijer 80 b 71 Hatema 192 Holl.-Am. Lijn 99 Havenwerken 125 K.L.M 495 Heineken Bier 340'/, K.N.S.M 83'/, Hoek's Machine!. Kon. Paketvaart 168 Holec 199 Van Ommeren 158 Holl. Beton 208 Ned. Sell. Unie 1187, 31.20 5»/, Ned. 1964 857, Internatio 199 5'/,»/, Ned. 1964-11 86»/, Kempen-Begeer 108 5»/i7n Ned. 1965 917, gi Key en Kramer 3181 6", B.N.G. 1965 917» Kon. Ned. Papier 170 5 »/,V« Ned. Gas 92 Kon. Zout-Ketien 422 gb 47,7, A.K.U 92 Koudijs 135 b 5»/,7o Hoogovens 90'/, Leidsche Wol 302 Alk. Bank Nederl. 240 Lindeteves-J acob 121 Arnro Bank 44.50 Meneba 294 Holl. Bank Unie 177 Muller Co 280 Nat.-Nederlanden 460 Chem. F. Naarden 345 Ned. Midd.st. B. 82.50 Ned. Dagbl. Unie R.V.S 357 Ned. Kabelfabr. 264'/, 190 Ned. Sch. Mij 62 153 Van Nelle 222 70.50 Nijverd. Ten Gate 85 Ver. Bezit 94 Oranjeboom Bier 2251 Unitas 403 Overz. Gas 751 Albert Heijn 674 gl William Pont 184 Alg. Norit 168 Rott. Droogdok Amstel Brouwerij 306 Sch. Expl: Mij 138 gb Amsterd. Ballast 3101 Scholten Honig 68 Amsterd. Droogd. Schuttersveld 114»/, Bensdorp 395 Smit Transform. 194 Van Berkel 163'/, Spaarnestad 555 gl Billiton II *5627» Stokvis Zn. 113 Blaauwhoed 306 Technische Unie Bredero 276 Texoprint 86 Brocades-Stheem 552 Thom. en Drijver 76.30 Bühr.-Tetterode 440 Ver. Glasfabr. 115 Bijenkorf 420 Ver. Machinefabr. 123 Chntr. Suiker Mij 274 Vredest. Rubber 106 Curag. Handel Mij 136 Wessanen 380 Elsevier 181 Wilt. Fijen.-B. 143 Erdal 3301 Wyers 366'/. Fokker 252 Zwanenberg-Urg. 161.00 23 aug. 24 aug. 23 aug. 24 aug. Atch. Topeka Baltimore Can. Pacific Illinois Cent N.Y. Centr. Pennsylvania South Pac Union Pac Allied Chem. A.C.F. Ind Am, Can Am. Smelting Am. T. and T. Am. Tobacco Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr. Dup. de Nem. Eastm. Kodak Gen. Electr. Gen. Motors Goodyear T. 28V» 31 52'/, 66'/, 58',, 46* 30» 33» 35» li 49*/, 43 V, exd. 55 50% 30» 677, 307, 577, 33' 417, 327» 56'/, 171'/, 118 867, 71'/, 48'/, 29»'. 30'/, b 527, 66»/, 60 48 307, 35»', 35". 49»/, 447, 55", 51% 31 677, 30»', 58 357, 417, 33". 55'/, 171 120»/, 89 73 48'/, Amer. Motors Int. Harvester Int. Nickel Int. T. and T. Kennecott Mont. Ward Radio Corp Republic St Royal Dutch Sears Roeb Shell Oil Soc. Vacum Stand. Br Stand. Oil N.J. Studebaker Texaco Un. Aircraft Un. Corp Un. Fruit Us. Rubber Us. Steel Westingh. Woolworth Ford K.L.M 9 377. 817, 70 30 34', 457. 35»/, 34 50'/, 587, 38'/, 28»/, 61»/, 34% 647', 747, 8'/, 317. 39'/, 40'/, 44'/, 20 41 1397» 97» 39% 82'/, 69»/, 30 357, 47 35»/, 33'/, 517, 58'/, 39»', 30% 63'/, 35 64 76% 8'/, 31'/, 397, 40 45'/, 207. 42'/, 143 Wall Street heeft gisteren de sterkste opleving in weken gekend. De handel was bescheiden. De opwaartse lijn was spoe dig merkbaar, niet alleen bij „glamour- stocks" als ruimtevaart, kleurentelevisie, luchtlijnen, fotografie en kantooruitrus tingen, maar ook bij meer conventionele fondsen. Motoren, Spoorwegen en Olies gingen ook stevig omhoog. Dow Jones-cijfers: industrie 799.55 9.41), spoorwegen 200.88 2.89), nuts bedrijven 122.72 (-00.06). Omzet 7.05 (9.83) miljoen shares. De directie van D. J. ten Hoopen en Zoon N.V. te Haaksbergen en de raad van bestuur van de Koninklijke Neder landse Textiel-Unie N.V. berichten, dat zij besloten hebben tot een zeer nauwe sa menwerking tussen beide vennootschap pen. Door de medewerkin van alle aandeel houders van het Haaksbergse bedrijf zal het gehele aandelenkapitaal van D. j. ten Hoopen en Zoon N.V., groot ongeveer 1.200.000. worden overgedragen aam de K.N.T.U, Het bedrag van de koopsom zal in de vorm van een converteerbare lening ter beschikking van de K.N.T.U. blijven, zo dat het aandelenkapitaal van de K.N.T.U. vooralsnog niet zal worden verhoogd. Opnieuw heeft samenwerking tussen Pan American World Airways en de Indonesische regering tot resultaat geleid: op l november wordt op Bali het nieuwe driehonderd bedden 1 tellende Bali Beach-hotel geopend. De inschrijving op de 2 miljoen 7% percent obligaties stichting r.-k. bejaar dentehuis „St. Bernardus" te Amsterdam tegen 98 percent is van dien aard ge weest, dat op de toewijzing een aanzien lijke reductie moet worden toegepast, zo deelt de emittent mee. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 10.021/»10.12'/s; Amerikaanse dollar 3.59—3.63; Canadese dollar 3.333.38; Franse franc (100) 73.5074.00; Belgische frank (100) 7.01—7.06; Duitse mark (100) 90.25—90.75; Zweedse kroon (100) 69.5070.50: Zwitserse franc (100) 83.2583.75: Italiaanse lire (10.000) 57.2559.25; Deense kroon (100) 51.6052.60; Noorse kroon (100) 50.0051.00: Oostenrijkse schilling (100) 13.9714.07; Portugese escudo (100) 12.52' 12.67Vï en Spaanse peseta (100, Burgemeester Thomassen heeft de nieuwe graansilo van Co-Op Nederland N.V. aan de Rijnhaven in Rotterdam officieel in gebruik ge steld. Het is het hoogste bedrijfsgebouw in Rotterdam. De waarde van de handel in landbouwproduk- ten tussen de zes EEG-landen onderling heeft in 1965 9,3 miljard gulden bedragen, tegen 10 miljard gulden in 1964.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11