Commissie Amsterdam begint haar onderzoek Akkoord met middenstand over saneringsfonds Agenda voor Haarlem en de IJmond Geen ontslagen bij AKU 3m Ontslagen bij tegelfabriek DJEMPOL Fa. B. ENGELENBERG Kort en bondig Ook Den Haag en Haarlem worden er bij betrokken Boete voor protest tegen NAVO-taptoe Doden in het verkeer Grote mutaties in de raad ongewenst Fries stamboekvee naar Brazilië Fondspremie voor bejaarden niet omlaag P.S.P.-protest tegen Franse kern proeven Gemeente Enschede koopt fabriek Tonnen met een luchtje... In Dordrecht niet autorijden onder toezicht Aanhoudend koel DANSAKADEMIE „SCHRODER" DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1966 2 Mr. Van Hall: Water- en gasbuizen over de Schelde lllfll Bij buitengewone lasten Britse parachutisten landen weer bij Arnhem OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Haarlem Velsen-U muiden Beverwijk TV PLEZIER OM MEE TE DANSEN Wie op reis gaat, neemt Norit mee WEERRAPPORTEN v,i Minister Smallenbroek van Binnenland se Zaken heeft gisteren in Den Haag me de namens zijn ambtgenoot van Justitie de „Commissie Onderzoek Openbare Or de Amsterdam" geïnstalleerd. De minis ter zei dat van de commissie allereerst wordt verwacht dat zij materiaal verza melt, dat nodig is voor een verslag van de gebeurtenissen die in Amsterdam plaats hadden en de beslissingen die ge nomen werden. De commissie zal het bij eengebrachte materiaal ook moeten in terpreteren. Het beroep, dat de hoofdcommissaris Van der Molen bij de ambtenarenrechter tegen zijn ontslag heeft ingediend behoeft volgens de minister de commissie er niet van te weerhouden de op politiebeleid in de hoofdstad betrekking hebbende omstan digheden ook voor zover de hoofdcom missaris daarbij betrokken is in haar be schouwing te betrekken. Toetsing van de rechtmatigheid van het verleende ontslag kan van de commissie niet worden ge vraagd. De commissie zal desgewenst aan des kundigen opdrachten tot het maken van bepaalde studies kunnen verstrekken. Ook personen kunnen worden gehoord. Voor zover deze rijksambtenaren zijn, zal hun opdracht worden gegeven zonder enige terughoudendheid opening van zaken te geven. De beide bewindslieden vertrou wen, dat dit voorbeeld door andere auto riteiten zal worden gevolgd. Indien nodig kunnen feiten en omstandigheden van een zeer persoonlijk karakter in de vorm van vertrouwelijke bijlagen worden vastge legd. De voorzitter van de commissie, prof. mr. Ch. J. Enschede, zei in zijn antwoord dat hoewel de commissie nog niet bijeen kwam, het werk toch reeds is begonnen. Het secretariaat is georganiseerd. Docu mentatiemateriaal, dat wordt verzameld in Den Haag, Haarlem en Amsterdam, vloeit binnen en wordt onder de leden Een Amsterdamse student was de eni ge die gisteren voor de Arnhemse kan tonrechter verscheen om zich te verant woorden voor zijn optreden tijdens de NAVO-taptoe die op 28 juli in Arnhem werd gehouden. Hij had een rookbom wil len gooien, maar kreeg de kans niet om de bom vanaf de tribune te gooien, want hij werd al gearresteerd vóór hij zijn plan kon uitvoeren. De officier van Justi tie eiste een boete van 75. Het verweer van de student was dat hij bevel kreeg zich te verwijderen, maar dat hij daartoe de kans niet had omdat hij meteen in de kraag werd gepakt. De kantonrechter veroordeelde hem conform de eis. Bij verstek werden nog enige andere Amsterdamse provo's veroordeeld. Twee vrouwelijke provo's waren het taptoeter rein opgegaan en hadden een spandoek ontvouwd met „NAVO-taptoe, weg er mee". Een Amsterdamse jongeman zou knikkers op het terrein hebben ge strooid. Ook zij kregen 75 boete. Het spandoek, een zak met poeder, een rook bom en de knikkers werden verbeurd ver klaard. Een Amsterdamse monteur kreeg 40 boete. Een zakje poeder en 81 knik kers die hij bij zich had gehad, werden verbeurd verklaard. Op de oude grintweg tussen Oirschot •n Boxtel is een personenauto met drie militairen uit de legerplaats Oirschot uit een bocht gevlogen, gekanteld en tegen een boom gebotst. Eén militair verloor daarbij het leven, een tweede werd met ernstige verwondingen in een ziekenhuis opgenomen, de derde werd licht gewond. Bij het dorpje Wachtum (in Drente) is de 58-jarige bromfietser J. Naber uit Sleeen om het leven gekomen. Hij stak zonder op het verkeer te letten de auto weg HoogeveenNieuw Amsterdam over en werd overreden door een personen auto. In Valthermond is de 75-jarige heer G. Eberhard door een auto aangereden en daarbij om het leven gekomen. Het rode achterlichtje van zijn fiets brandde niet. In Nijkerk is de 55-jarige J. Bralts met zijn bromfiets geslipt en met het hoofd op een betonnen voetstuk van een paal gevallen. Hij was op slag dood. De 19-jarige W. Heijink uit Versseveld Is in Doetinchem om het leven gekomen toen hij met zijn brommer tegen de aan hangwagen van een vrachtautocombinatie botste. Hij is vermoedelijk verblind door de laagstaande zon. In Vinkenveeen reed de 57-jarige A. van Schaik op zijn bromfiets van het trot- tooir plotseling te rijweg op. Hij werd overreden door een bestelauto. In een ziekenhuis in Amsterdam is hij later overleden. (Van onze correspondent) EMMEN „Er is geen sprake van ontslagen en in Emmen wordt de pro- duktie niet beperkt", aldus het commen taar van de AKU op geruchten over deze onderwerpen. Het AKU-bedrijf is al ge ruime tijd bezig met een efficiency-actie en hierdoor komen plaatsen vrij, die niet meer bezet hoeven te worden. Hoeveel plaatsen dit zijn, kon de AKU niet be rekenen. Het houdt dus alleen in, dat als er mensen afgevloeid zijn er voor hen geen nieuwe worden aangenomen In het bedrijf in Arnhem is de produktie be perkt. Hierbij waren vijftig mensen be trokken, die nu bij de AKU in de Kleefse- waard werken of met vervroegd pensi oen zijn. verspreid en door hen bestudeerd. Vol gens het werkplan zullen er twee of drie interimrapporten worden uitgebracht, waarvan één, wellicht twee nog vóór Kerstmis zullen worden uitgebracht. Ook worden lijsten van te horen personen aan gelegd. Prof. Enschede zei dat naar zijn me ning de verhouding met de bestuurderen en autoriteiten in Den Haag, Haarlem en Amsterdam zal moeten worden onder zocht. De commissie zal er naar streven niet in eenzijdigheid alleen datgene te zoeken, wat steun geeft aan een bepaalde opvatting. Mr. Enschede was het met de minister eens dat ook het ontslag van de hoofd commissaris in het onderzoek kan worden betrokken. „Het komt heel veel voor, dat één en dezelfde gebeurtenis aanleiding geeft tot meer onderzoekingen met uiteen lopend oogmerk," zei hij. In de commissie hebben behalve prof. Enschede zitting: mr. J. A. H. van der Dussen, lid van het College van Rijksbe middelaars, mr. D. J. van Gilse, oud-pro cureur-generaal bij het gerechtshof te 's Gravenhage, J. D. Middelhuis, oud-voor zitter van het N.K.V., dr. H. Schamhardt, secretaris van de rijksuniversiteit te Utrecht, prof. mr. P. J. Verdam, hoog leraar van de Vrije Universiteit te Am sterdam. Secretaris is mr. E. J. Anne- veldt, rechter in de rechtbank te 's Gra venhage. Burgemeester Van Hall van Amster dam heeft gistermiddag uitvoerig af scheid genomen van die raadsleden, die op 6 september niet zullen terugkeren. Dat zijn er in Amsterdam zestien. Ook wethouder F. H. C. van Wijk (K.V.P.) van Gemeentebedrijven legt zijn functie neer. De burgemeester zei dat wethouder Van Wijk een absoluut record heeft ge vestigd door 30 jaar lang wethouder van Amsterdam te blijven, hetgeen niemand vóór hem heeft gepresteerd. Naar aanleiding van het grote aantal raadsleden dat niet meer terugkomt merkte mr. Van Hall op, dat een derge lijke verandering de gewenste continuï teit aantast. Hij noemde het een onge wenste toestand, al voegde hij er aan toe, geen oplossing voor dit probleem te weten. Van de 45 raadsleden, die de raad vormden toen burgemeester Van Hall bij na 10 jaar geleden zijn ambt aanvaardde, zijn er nu nog vijf over, van de wethou ders geen meer. Problemen voor de nieuwe raad noem de burgemeester Van Hall de toestand van de financiën en de instelling van een openbaar lichaam voor het gebied Groot- Amsterdam. Scherpe critiek werd geuit door de CPN-fractie, die de vele agglome raties in het land „een lappendeken" vond. Deze fractie achtte een algemene wettelijke regeling voor het hele land noodzakelijk. Ook de VVD-fractie had be zwaren, omdat het plan geen voordeel voor Amsterdam inhield. Maandagavond zullen wanneer al les volgens plan verloopt vier sterke lieren de laatste van vier buizen van 2400 m over de bodem van de Wester- schelde van Zeeuws-Vlaanderen naar Bra bant trekken. Drie van deze huizen zijn bestemd voor de watervoorziening van Zeeuws-Vlaanderen en dienen om de nieuw aan te leggen spaarbekkens in Zeeuws-Vlaanderen met elkaar te ver binden voor het verkrijgen van voldoen de opslagruimte voor oppervlaktewater. De vierde is een gasbuis van de Neder landse Gasunie. Tussen 22 en 30 augus tus is het scheepvaartverkeer op de Schelde ongeveer vijf uur per dag ge stremd om kabels en buizen te kunnen Met de „Kennemerland" zijn 17 stie ren en 26 koeien op reis gegaan naar Brazilië. Voor dit Friese stam boekvee zijn speciale stallen op het achterdek van het schip gebouwd. Een speciale oppasser waakt tijdens de 16-daagse reis over de dieren. De nv Hollandse basaltine-tegelfabriek (HBT) in Dordrecht gaat haar produktie beperken. De directie écht het als ge volg van de bestedingsbeperking van de overheid in de bouwsector niet mogelijk de door mechanisering verhoogde pro duktie te blijven afzetten. Hierdoor wor den de voorraden te groot. Daar de directie pessimistisch gestemd is ten aanzien van een stijging van de overheidsbestedingen op korte termijn acht ze het onvermijdelijk aan circa twintig werknemers ontslag aan te zeg gen. Het betreft hoofdzakelijk werkne mers die een jaar of korter bij het be drijf in dienst zijn. Men heeft over de ontslagverlening onder meer met de vak beweging overleg gepleegd. EXCLUSIEF INDISCH RESTAURANT Boulevard Zandvoort nabij circuit Tafelreservering tel. 02507-2044 's woensdags gesloten Minister Veldkamp van Sociale Zaken en Volksgezondheid zal niet ingaan op het verzoek van het Tweede Kamerlid Mae- nen (K.V.P.) om bij de bepaling van de premie van de ziekenfondsverzekering voor bejaarden een aftrek wegens buiten gewone lasten toe te staan. Hij heeft hier over het oordeel gevraagd van de Zieken fondsraad. Deze raad concludeerde dat hoewel uit sociaal oogpunt een dergelijke aftrek wellicht te verdedigen is, de glo bale uniformiteit bij de inkomensbepaling in de onderscheidene takken van de zie kenfondsverzekering zou worden door kruist. De Ziekenfondsraad suggereert, dat maatregelen tot financiële hulp aan be jaarden met buitengewone lasten getrof fen dienen te worden in het kader van de Algemene Bijstandswet. Minister Veld kamp kan zich met dit advies van de Ziekenfondsraad verenigen. Het partijbestuur van de P.SP. heeft in een telegram aan de Franse ambassa deur in Den Haag zijn afkeuring uitge sproken over de in juli en augustus ge houden kernproeven in Frans Polynesië, alsmede tegen de nucleaire proefneming, die president de Gaulle tijdens zijn ko mende Afro-Aziatische reis in september zal bij wonen. Het partijbestuur acht der gelijke proefnemingen niet alleen scha delijk voor de volksgezondheid in het al gemeen, maar ook wetenschappelijk ir relevant en politiek schadelijk. Door der gelijke proefnemingen worden de landen, die in staat zijn tot vervaardiging van atomaire wapens, gesteund in hun stre ven naar het bezit van nucleair poten tieel, aldus het P.S.P.-bestuur. (Van onze correspondent) De gemeente Enschede heeft de raad voorgesteld voor een bedrag van zeven miljoen gulden, te betalen in termijnen tot 1 januari 1971, het fabriekscomplex van de n.v. koninklijke textielfabrieken Van Heek en co aan de Noorderhaven te kopen. Het fabriekscomplex heeft een omvang van 2,8 hectare, waarvan 1 llt hectare be bouwd is. Het ligt in de bedoeling het com plex beschikbaar te stellen aan industrie ën die het plan hebben zich in Enschede te vestigen. In de toekomst, naar raming over on geveer vijftien jaar, zal het gehele com plex als onderdeel van het complex, dat de gemeente Enschede heeft opgesteld, worden gesaneerd. De vroede vaderen van Leeuwarden zit ten met een lastig probleem. De twee kui pers van de gemeentelijke reinigings dienst gaan binnenkort met pensioen. Zij vertegenwoordigen een uitstervend beroep en het zal heel moeilijk zijn om in de vacatures te voorzien. In Leeuwarden en in de buitendorpen van deze gemeente zijn namelijk nog meer dan 5000 huizen zonder watercloset. De bewoners zijn nog aangewezen op de ouderwetse privaatton. Die houten ton vraagt veel onderhoud en zonder kuipers zal dit niet gaan. Het ge meentebestuur heeft echter een oplossing voor dit probleem gevonden. Aan de ge meenteraad wordt voorgesteld over te gaan tot het aanschaffen van 3000 nieuwe privaattonnen van plastic die de oude hou ten exemplaren geleidelijk zullen vervan gen. Proeven, die me tde tonnen zijn ge nomen, zijn goed uitgevallen, verklaren B. en W. Op zaterdag 3 september om half drie zullen weer zestig manschappen van het tiende Britse parachutistenbataljon landen op de Ginkelse Heide bij Ede. Hier daal de het bataljon op 18 september 1944 om deel te nemen aan de slag om Arnhem, waarbij het opdracht had terreinen be noorden Arnhem te bezetten. Na de slag waren er van de honderden manschappen van het bataljon nog slechts 36 over. Na de landing op 3 september verzame len de parachutisten zich en marcheren naar het monument bij de schaapskooi aan de Amsterdamseweg in Ede waar een korte herdenkingsplechtigheid wordt ge houden. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De regering heeft in volledige overeenstemming met de ge organiseerde middenstand besloten voor 1967 een bedrag van zes miljoen gulden uit te trekken voor het ontwikkelings- en saneringsfonds voor de middenstand, dat direct na prinsjesdag zal gaan draaien. Het fonds krijgt tot taak middenstanders, die het niet meer kunnen bolwerken, uit te kopen of er met kredieten weer bo venop te helpen. De statuten van het nieuwe fonds zijn reeds vastgesteld en er is een bestuur aangezocht, waarin zowel de overheid als de middenstand is vertegenwoordigd. Voor zitter wordt waarschijnlijk de Hilversum- se burgemeester J. J. G. Boot. Staatsse cretaris Bakker (Economische Zaken) heeft de middenstandsbonden eind juli in een afrondend gesprek toegezegd dat de benodigde middelen, die op ongeveer zes miljoen worden geschat, voor 1967 uit de schatkist zullen worden gefinancierd. Doelstraat J» - Haarlem - Tel. 1J252 OLIE- en WATER-AFSCHEIDERS „Dat bedrag valt ons bepaald niet tegen", is het commentaar in middenstandskrin gen. „Omdat het in het komende jaar nog vooral een kwestie van opzetten en orga niseren wordt, zijn er in 1967 zeker nog geen tientallen miljoenen nodig", zo ver klaart men in de kring van de midden stand. Wat het fonds op den duur gaat kosten valt volgens ingewijden nog onmo gelijk te schatten. Voor dit jaar was op de begroting een pro-memoriepost uit getrokken, maar de stichting, die het fonds moet besturen, kon nog niet worden op gericht. Dat zal nu omstreeks 15 sep tember gebeuren. Daarna zullen regionale commissies worden ingesteld, die de middelen van het fonds moeten besteden. In het justitiële arrondissement Dor drecht is het voortaan niet meer toege staan dat personen zonder rijbewijs een auto besturen onder toezicht van iemand die wel .?en rijbewijs bezit. De wettelijke bepalingen laten dit echter wel toe. Rijden onder toezicht mag in Dordrecht alleen in auto's die voorzien zijn van dubbele besturing. Concertgebouw, vandaag 20.15 uur: Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends, Solisten: Annette de la Bije (sopraan) en Jan de Man (piano). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur: „Een dollar met een gaatje", 18 jaar. Frans Hals, 19 en 21.15 uur: „Een vreemdeling in Sacramento", 14 jaar. Lido, 14, 19 en 21.15 uur: „Agent 077 operatie Bosporus". 18 jaar. Luxor, 14, 19 en 21.15 uur: „Patrouille 13 onder spervuur", 14 jaar. Minerva, 20.15 uur: „John Goldfarb, kom terug", 14 jaar. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 uur: „Call- girls van Kopenhagen", 18 jaar. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 uur: „De tem pel van de witte olifant", 14 jaar. Studio, 14.15, 19 en 21.30 uur: „De liefde van een blondje", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van hedendaagse Amerikaanse kunst. Dage lijks van 10 tot 17 uur en op zondagen van 13 tot 17 uur. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur; zater dag eveneens van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16); Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Dagelijks (beh. zondag en maandag) de expositie „Schetsboeken van Israëls". Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 uur. Dinsdag gesloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk uit eigen col lectie. Dagelijks van 9.30-18 uur. Tot 30 september. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van F. D. van Baten burg. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Tot eind augustus. Museum Van Looy (Kamperlaan): Expo sitie van werk uit eigen collectie en van cultuurhistorische diorama's. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zon- en feest dagen van 13 tot 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Helicopterveld (Wagenweg), vandaag 20 uur en vrijdag 15 en 20 uur: Voorstel lingen van het circus „Heros", DONDERDAG 25 AUGUSTUS City, 20 u: „Zorba de Griek". Ruïne van Brederode: Expositie van beelden, schilderij en gouaches; 21 u.: uitvoering op geluidsband van het klank beeld „Zingende stenen". VRIJDAG 26 AUGUSTUS City, 20 u.: „Angelique, de weg naar Versailles". Stadsschouwburg, 20 u.: „Winnetou in de Dodenvallei". Ruïne van Brederode, 21.00 uur: Uitvoe ring van het klankbeeld op geluidsband „Alsof er geen tijd bestond"; Ruïne open 20.00 uur. Expositie van beelden, schilde rijen en gouaches. DONDERDAG 25 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Raspoetin, de waanzinnige monnik". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: Irma la Douce". VRIJDAG 26 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Raspoetin, de waanzinnige monnik". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Irma la Douce". W.B. Theater, 20 uur: „Duizend toma hawks tegen Winnetou". Galerie Boumans, Breestraat 122, ten toonstelling schilderijen en tekeningen van Ab Jongmans, te bezichtigen van 9- 12.30 uur en 13.30-18 uur. het toonaangevende instituut voor Haarlem en omstr. voor R.K. Vij maken van u een danser (es) vlot, modern en Lesprogr.: Standaard-, Zuidamerikaanse en Modedansen. Inschrijving dagelijks van 1422 uur. Vraagt vrijblijvend onze prospectus aan - Raamsingel 16 - Haarlem - Tel. 11045 Waardeloze francs. De Nederlandse poli tie kijkt uit. naar een Fransman met een zwarte Citroënauto met kanteken 6163 CY 53, die in verschillende plaatsen in ens land zijn aankopen betaalt met Franse biljetten van 100 francs die reeds in 1963 uit de circulatie zijn genomen en dus waardeloos zijn. De man heeft een stapel van deze bankbiljetten bij zich. Hij is ongeveer 40 jaar, heeft een tenger postuur en draagt een lichtblau we sweater en pantalon. Fuchsia-expositie. In de Leidse Hortus houdt de Nederlandse Kring van Fuch siavrienden zijn eerste tentoonstelling van door de leden gekweekte fuchsia soorten en wel op 27 augustus (12-21 u) en 28 augustus (10-5 u.). Eerste student. Aan de medische facul teit in Rotterdam is de eerste student ingeschreven, de 18-jarige E. Alleman, zoon van een Haagse internist. Burge meester Thomóssen, vice-voorzitter van het algemeen bestuur van de faculteit, schreef zelf de naam van de jonge man in het register. Wegens de nog be perkte plaatsingsmogelijkheden zullen slechts 160 studenten kunnen worden toegelaten. Ongeveer de helft komt uit Rotterdam. De andere helft woont over het hele land verspreid. Deze laatste groep wordt gehuisvest op het studenten schip „Seven Seas". Kleinste school dicht. In Basse, een ge hucht in Noordwest-Overijssel, is de kleinste school van Nederland gesloten. Deze openbare lagere school telde nog slechts acht leerlingen, verdeeld over vier klassen, die in één lokaal waren ondergebracht. Waarom? Omdat verandering van voedsel of water dikwijls maag- en darmstoornissen veroorzaakt. Norit helpt dan snel en afdoend. Norit is natuurlijk overal verkrijgbaar maar U vindt (bijvoor beeld in het bui tenland) mis schien niet direct de goede zaakl Daarom altijd Norit mee opreis! Vraag Norit aan Uw eigen apothe ker of drogist. Een kleine storing is in dé afgelopen nacht van Denemarken langs onze kust naar het zuidwesten getrokken. Zij ver oorzaakte vooral boven zee flinke buien. Ook in Zeeland is 15 tot 25 mm. regen gevallen. Tegelijkertijd is boven Scandinavië d» luchtdruk verder gestegen. Een krachtig hogedrukgebied strekt zich uit van Enge land naar Scandinavië en verhindert het doorkomen van nieuwe oceaandepressies. Wel zal het komende etmaal aan de flank van het hogedrukgebied met noordoostelij ke winden nog steeds koele en enigszins onstabiele lucht naar onze omgeving wor den aangevoerd. De kans op enkele verspreide buien blijft daarom aanwezig, maar er zullen ook op klaringen voorkomen. Maximum-temperaturen Bfi i 00 binnen- en buitenland. r a e S5 Neerslag: laatste 24 uur. o c Den Helder licht bew. ozo 16 4 Ypenburg mist windst. 17 5 Vlissingen licht bew. windst. 16 25 Eelde onbewolkt zw 17 0.1 De Bilt mist zzo 15 0 Twente onbewolkt windst. 16 3 Eindhoven mist windst. 16 1 Z.-Limburg mist z 16 3 Helsinki onbewolkt ono 17 0 Oslo onbewolkt windst. 0 Aberdeen mist windst. 15 0 Londen regenbui wnw 19 0 Amsterdam mist ozo 16 2 Brussel zw. bew. z 16 6 Luxemburg half bew. no 17 0 Parijs licht bew. nnw 19 0 Bordeaux onbewolkt nno 24 0 Grenoble zw. bew. n 23 0 Nice half bew. nnw 24 0 Berlijn licht bew. nnw 18 0 Frankfort mist windst. 17 0 München geh. bew. windst. 14 0 Zürich zw. bew. nw 17 0 Genève half bew. nno 21 0 Locamo onweer nno 22 1 Wenen zw. bew. nnw 19 0 Innsbruck regen ono 15 7 Belgrado geh. bew. n 25 0 Athene onbewolkt windst. 33 0 Rome half bew. z 27 0 Barcelona zw. bew. nnw 26 0 Madrid onbewolkt windst. 33 0 Mallorca onbewolkt windst. 31 0 Lissabon zw. bew. wzw 27 0 Vrijdag 26 augustus Zon op 5.41 uur; onder 19.42 uur. Maan op 18.12 uur; onder 0.09 uur. Maanstanden Volle maan 31 aug. 1.14 uur Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 25 augustus Hoog water 10.54 uur en 23.25 uur. Laag water 6.10 uur en 18.45 uur. Vrijdag 26 augustus Hoog water 12.22 uur en uur. Laag water 7.37 uur en 20.15 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2