Ad Durge fietste van Beverwijk naar Spanje en weer terug Matroos van Goereese kotter ernstig gewond Verenigingsnieuws uit de IJmond Het nieuwe Premiespaarplan: Grijp de kans! mm RAIFFEISENBANK IN DE VISHAL EN OP ZEE Suède- en Nappa kleding VELDHUIS WÊÊF ill1- Volgende keer liever per scooter Havenberichten Kort IJmondnieuws Ing. Van Ees nam afscheid van Hoogovens na bijna 45 jaren Hand verbrijzeld bij boomkorvisserij Puzzel voor winkelier V" oedselver gif tiging in Zuid-Italië Groenteprijzen Voor de ECONOMISCHE POLITIERECHTER I V „BOEMERANG" BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1966 mmm. SERVICE-STATION Velsen-lJ muiden Beverwijk Doe mee aan het Premiespaarplan. Spaar in spaar- bewijzen. Verdien een premie van 20%. Dat be tekent f 50,- per jaar extra (Echtparen f 100,-). Bovendien rente - op - rente. Inlichtingen bij de spaarbank en alle bankzaken i Bruinverbrand door de Franse en Spaan se zon, wel enigszins vermoeid, maar ver vuld van een massa prettige en ook wel eens minder aangename indrukken werd de 21-jarige Ad Durge uit de Parmentier- straat in Beverwijk na een fietstocht van welgeteld vijfenzestig dagen naar en van Spanje gistermiddag om kwart over zes aan de Velserpont verwelkomd door zijn moeder en zijn verloofde Marian Bruins. Het is een tocht geworden van ruim 5000 kilometer zonder tijdschema. Keeds tijdens het vervullen van zijn mi litaire dienstplicht rijpte bij Ad het plan om zich, voordat hij voorgoed zijn intrede in de maatschappij zou doen, een goede vakantie te gunnen. Vanaf januari van dit jaar werkte Ad eerst bij de Hoogovens om het voor de reis benodigde geld te verdienen en daar naast de Spaanse taal te leren van de Spaanse arbeiders op dit bedrijf. Vooral van het laatste heeft hij tijdens deze tocht bijzonder veel profijt gehad. Op dinsdag 21 juni 's morgens om half acht vertrok Ad richting Breda op een door hem zelf geconstrueerde race-fiets, die gemaakt is van de allerbeste onder delen welke er maar te krijgen zijn. Aan bagage nam hij ongeveer 65 kilogram mee; deze bestond onder meer uit een tent, gereedschap, nieuwe banden, een 25- tal spaken en niet te vergeten de „paar- destaart" van zijn verloofde. Vooral de banden, gereedschappen en spaken bleken geen overbodige luxe te zijn want deze monstertoer kostte hem in to taal dertig maal een lekke band, onge veer 25 spaken en 4 totaal versleten bui tenbanden. Het eerste grote rustpunt was Parijs, waar Ad drie dagen verbleef. Ook Ver sailles werd aangedaan. Hierna volgde Spanje, waar de sportieve Beverwijker wel zijn meest prettige ervaringen heeft opgedaan. Over het algemeen heeft Ad het weer wel meegehad, behalve dan op de terug weg. Van Avignon tot Beverwijk zat het tegen; onweer, regen, storm en sterke te genwind werden zijn deel. Bovendien was het vanaf Arlet tot Nancy bitter koud, zo dat hij genoodzaakt was alle beschikbare kleding aan te trekken. Een hele zware in zinking in Nancy was het gevolg van de moeilijkheden op dit traject. Een begin van zonnesteek en buikpijn bleven hem niet bespaard. Engelse artsen en een Ne- Ad streelt liefkozend de paarde- staart van Marian, die zij hem als een soort mascotte heeft meege geven. derlandse dokter behandelden hem hier voor. Ad heeft van deze moeilijke, zware, maar ook boeiende tocht een grote hoe veelheid aan indrukken en ervaringen overgehouden, die hij naast het verloop van de reis en een aantal tekeningen als persoonlijke kanttekeningen in zijn van deze reis bijgehouden logboek heeft opge schreven. Ad vindt de Fransen, maar vooral de Spanjaarden buitengewoon jo viaal, spontaan en charmant. Hij vindt zijn tocht bijzonder goed ge slaagd, maar hij ontraadt iedereen ten sterkste een dergelijke tocht ook op de fiets te ondernemen. Zelf wil hij Frank rijk en Spanje weer bezoeken, maar dan beslist niet op de fiets; vermoedelijk zal het dan wel per scooter gaan. Woensdag: aangekomen te IJmulden: J. K. Hamm, van KÖplng; Vivat, Gent; Malaja Abidjan: Arran Firth, Londen; Amberley, Dover; Delft, Antwerpen; Despatch. Ipswich; Netty, Fosdyke, Zaandam; Patria, Delfzijl; Margriet L., Teignemouth; Jean E., Londen; Helen, Ipswich; Falcon, Londen; Peter K., Nyköping, Zaandam; Tilly, Stocka, Zaandam; Jaraö, Huil, Beverwijk; Diligentia, Terneuzen, Zaandam; Finnlark, Kemi, Zaandam; Wolanda, Londen: Gunilla, Tunadal; Berkelstroom, Goole; Birdwood, Newcastle; Hondsbosch, Londen, Zaandam; Annuity, Im- mingham; Mare Liberum, Dagenham; Regina, Vlissingen; Johanna Buitelaar, Klaipeda; Fionia, Swansea, IJmuiden. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Nieuwe Waterweg, naar Delfzijl: Eckenheim, Torshavn; Thorstein, Londen: Athel Templar, Immingham; Rijnstroom, Shoreham; Spes, Swinemünde, IJ muiden; Sagard, Gent; Hontestroom, Sheerness: Ute Heike, Gothenburg; Thea, Londen; Hanne Skou, Le Havre; Otava, Kemi, Velsen: Hilda Wesch, Rotterdam; J. K. Hamm, Rotterdam; Kennemerland, Las Palmas; Bertz, Manchester; Alcor W., Goole; Corbrae, Londen: Trito, Rot terdam; Arran Firth, Londen; Undine, Bremer haven; Zaanborg, Stade; Despatch, Londen; Maas, Colchester. Donderdag aangekomen te IJmuiden: Nerlan- dia, van Gothenburg; Rheinland, Antwerpen; Butendiek, Vlissingen; Hans Bernstein, Lenin grad, Zaandam; Aspen, Skoghall; Taras, Rotter dam; Berta Beek, Hamburg; Ulysses, Antwer pen; Lifjord, Antwerpen; Lotte Skou, Antwer pen; Plover, Felixtowe; Vliestroom, Huil; Hed- wig Lünstedt, Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Aeneas, naar Rotterdam; Boekenier, Londen; Willem Barendsz, Delfzijl; Lamara, Rotterdam; Alcetas, Hamburg; Amberley, Londen; Peperkust, Brake; Achilles, New York; Hathor, Rotterdam. Dansen in Heemskerk. Zondag 28 augustus opent in Heemskerk de Pro- gress-sociëteit met een dansavond, waar op de muziek zal worden verzorgd door „The Ekseption". In de dr. Prinsenhal wordt vrijdag 2 september gedanst; aan deze dansavond wordt medegewerkt door The Torero's met Karin Kent, „The Beal- street Jazzband", „Rob Hoeke and bis rhythm and blues" en protestzanger Rob bert Steyl. Geen spreekuur. In de week van 28 augustus tot en met 3 september houdt geen van de leden van het college van burgemeester en wethouders te Velsen spreekuur. Benzine, Dieselolie en Motorolie Verkoop - doorsmeren Ook voor uw plaatschade WIJK AAN ZEEÊRWEG, hoek Reinier Claeszenstraat, Telefoon 4650 De heer I. van Ees, een der werkers van het eerste uur, heeft gistermiddag af scheid genomen van Hoogovens IJmuiden. In het bedrijfsrestaurant van walserij oost waren zeer velen aanwezig, toen ir. A. Drijver, lid van de raad van bestuur de rij van sprekers opende. Hij memo reerde de begintijd, toen de heer Van Ees onder leiding van wijlen ir. H. J. E. Wen ckebach zijn eerste werkzaamheden bij Hoogovens verrichtte. In hartelijke be woordingen dankte ir. Drijver namens de raad van bestuur ingenieur Van Ees door zijn ijver, liefde en toewijding voor het bedrijf. De vele sprekers sloten zich bij deze woorden aan en wendden zich met een persoonlijk woord tot de heer en mevrouw Van Ees. Tot slot dankte de heer Van Ees alle sprekers voor hun warme woorden en de vele fraaie geschenken die hij en zijn echtgenote bij zijn afscheid mochten ont vangen. Hierna volgde een genoeglijke en zeer druk bezochte receptie, waarbij de ruim driehonderd aanwezigen persoonlijk van de heer en mevrouw Van Ees afscheid na men. Reeds 39 jaar lang, met uitzondering van enkele jaren gedurende de oorlog, wo- Via Scheveningen Radio werd woens dagavond om elf uur door de kotter Goe- ree 28, die zich op 70 mijl van IJmuiden bevond, medische hulp ingeroepen voor een ernstig gewonde opvarende van de kotter. Tijdens de boomkorvisserij was een 17-jarige matroos met een hand tus sen een van de bomen en het dek bekneld geraakt. De hand werd verbrijzeld. De motorreddingboot Insulinde voer met dokter J. de Vries uit IJmuiden aan boord uit en de Goereese visser tegemoet te varen. Bij het schip gearriveerd bleek het weer echter zo slecht te zijn dat het voor dokter De Vries niet mogelijk was van de reddingboot op de kotter over te Een Haagse kruidenier moest zich voor de politierechter in Den Haag verant woorden wegens het verkopen van brood en banket zonder daarvoor vergunning te hebben van het Produktschap Graan en Zaden. De Kamer van Koophandel had de winkelier wèl vergunning ver leend voor het verkopen van brood en banket- Het produktschap had tegen de kruidenier procesverbaal laten opmaken. „Wij hebben niets met de Kamer van Koophandel te maken", aldus het stand punt van het produktschap. „Wij hebben niets met het produktschap te maken", repliceerde de Kamer van Koophandel. De politierechter zei, zich te kunnen voorstellen dat de kruidenier niet meer wist waar hij zich aan te houden had en adviseerde hem, dit tot in de hoogste instantie te laten uitzoeken, teneinde een principiële uitspraak te komen. De poli tierechter hield daartoe de zaak aan tot 19 oktober. stappen. Toen door radiocontact was vast gesteld dat de toestand van de gewonde matroos niet verslechterde keerde de In sulinde naar IJmuiden terug. Vanochtend omstreeks vier uur liep de Goeree 28 IJmuiden binnen en werd de patiënt met de ziekenauto van Gebr. Kloosterhuis naar het Antoniusziekenhuis overgebracht. CATANIA (Reuter) In een ziekenhuis in Catania op Sicilië zijn drie kinderen overleden. Vermoed wordt dat zij peren hebben gegeten die met een in- sektendodend middel waren bespoten. In de Siciliaanse plaats Trapani vertoonden vier leden uit een gezin vergiftigingsver schijnselen na het eten van een kip. Zij werden in een ziekenhuis opgenomen, te gelijk met een vrouw die na het eten van soep ziek was geworden. In Zuid-Italië moesten vijftien gasten die een bruilofts maal in Ortoa Nova bij Foggia gebruikt hadden, naar een ziekenhuis worden ge bracht, kennelijk doordat zij ondeugdelijk voedsel hadden gegeten. In dezelfde buurt kwamen vijftien mensen in een zie kenhuis terecht, nadat zij bonen hadden gegeten die bespoten waren met een insekticide. De prijzen op de groenteveiling te Be verwijk waren: Andijvie 22-36, bloemkool 25-61, sla 6-26, bospeen 40-59, waspeen 18-48, sperziebonen 50-110, snijbonen 55-93, pronkbonen 42-62, postelein 8-40, komkom mer 12-32, tomaten 33-43, uien 30-36, rode kool 16-22, prei 22-30. nen de heer en mevrouw Van Ees aan de Wenckebachstraat, omring door fabrie ken die zij hebben zien groeien en uit breiden. Niet ver van deze fabrieken, in Santpoort, gaan zij nu van een welver diende rust genieten. Afscheid van Hoogovens: links ing. Van Ees, in het midden mevrouw Van Ees en rechts ir. Drijver. DONDERDAG 25 AUGUSTUS Marktplein, IJmuiden: Kermis. Filiaal van de Gemeentebibliotheek en de r.k. bibliotheek in Santpoort-Zuid. wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijger laan: geopend van 19 tot 21.15 uur. VRIJDAG 26 AUGUSTUS Marktplein, IJmuiden: Kermis. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; Filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30-17.30 en 19-21.15 uur; Filiaal van de Gemeentebibliotheek en de r.k. biblio theek in Santpoort-N., gebouw „Spaarn berg", Wüstelaan 79: 19-21.30 uur; r.k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willems- beekweg 96, IJmuiden: 14.30-17.30 en 19-21 uur; Filiaal r.k. Openbare leeszaal en bibliotheek in Velsen-Noord, Banjaert- straat 13: 14-17 en 19-21 uur. DONDERDAG 25 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 uur. VRIJDAG 26 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. ge opend van 7-17.30 uur en 20.15-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19-21 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur; 15-18 uur en 19-21.30 uur. Gezamenlijke filialen: Wijk aan Zee, de Zwaanstraat 4, geopend van 19-21 uur; Oosterwij k, Amstelstraat 44, geopend van 19-21 uur; Meerestein, ParmentierstrSat 2, geopend van 15-17 uur en van 19-21 uur. GEBOREN: Marcel J. W. z.v. E. Bras en G. M. Tuijn; André A., z.v. J. A. Vuijk en G. B. C. Knap; Johannes C. M. z.v. J. C. M. Maalman en C. C. Rood. ONDERTROUWD: J. P. Blankwater en M. W. J. van Lamoen; P. G. Klees en O. Fransen; K. Sant en H. van Vuuren; T. L. J. Kaandorp en C. J. Riteco; J. C. de Wildt en H. F. E. van Overmeeren; R. J. G. Willemse en F. Driessen; J. Tuinstra en W. P. Lakeman; G- C. van Gelderen en D. M. L. Zuidweg; A. Smits en A. H. M. van der Does; N. H. Koning en M. T. Schlamilch; H. Aaldring en J. A. Broek. GETROUWD: P. J. M. Burm en H. Die- meer; D. van Berkum en J. C. Marges; A. Slagter en A. M. Rumping; J. H. van Riezen en P. M. van der Lem; A. de Rooij en A. C. Spits; T. M. Zant en A. M. T. de Wildt; D. Lassooij en E. C. Günther; J. Winter en M. A. Günther; H. J. Jansen en A. Geertsma. OVERLEDEN: T. Jonker oud 82 jaren; J. Krom oud 60 jaren; G. van de Ven oud 9 jaren; G. J. Felix oud 41 jaren; J. E. Werner oud 76 jaren; M. Stam oud 77 jaren; T. Toepoel oud 83 jaren; A. M. Welzel oud 77 jaren; T. J. van Son oud 39 jaren; J. Schelvis oud 86 jaren; B. C. Dufoumé oud 71 jaren; P. F. Goejer oud 68 jaren. I Woensdag In IJmuiden werden woensdag 10.000 kisten vis aangevoerd, waarvan 113 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 125 schol, 10 schar, 8800 haring, 355 makreel, 350 schel vis, 55 wijting, 105 kabeljauw en gul, 10 poon en 76 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 7.00-6.50, gr. tong 7.11-7.00, grm. tong 6.88-6.78, kim. tong 3.75-3.46, Dertien kilo gehakt, ruim acht kilo beenderen, zeven kilo rolham en een ki lo varkensvlees lagen enige maanden ge leden totaal bedorven in de koelcel van een Haarlems slagersbedrijf. De 42-jarige bedrijfsleider moest gisteren voor de eco nomische politierechter in Haarlem ver schijnen omdat hij de vleeskeuringswet had overtreden. De man was echter niet gekomen en werd bij verstek conform de eis veroordeeld tot een boete van twee honderd gulden. De directeur van een wasmachinefa- briek in Barendrecht kwam voor de eco nomische politierechter omdat in de ves tigingen van zijn bedrijf in Haarlem en IJmuiden overtredingen waren begaan. Het personeel van deze zaken had het gas- en waterfittersbedrijf uitgeoefend zonder vergunning. Wanneer klanten bij voorbeeld een nieuwe wasmachine kre gen zorgde het personeel desgewenst dat een nieuwe kraan met een verlengde wa terleiding werden aangebracht. Deze over treding was herhaalde malen gesigna leerd. De politierechter veroordeelde de wasmachinefabriek tot vier boetes van vijftig gulden. Een autoplaatwerker uit Haarlem werd veroordeeld tot een boete van honderd gulden omdat hij zijn bedrijf zonder ver gunning had uitgeoefend. „Ik ben te oud om die vergunning nog te halen", meen de de 48-jarige man. De officier van jus titie deed hem het idee aan de hand om een compagnon in de zaak te nemen die wel aan alle eisen voldeed. „Neem dat advies terharte," vond de politierechter, die de autoplaatwerker conform de eis veroordeelde. „Ik kan u niet beloven dat het nooit meer gebeurt", zei de algemeen bedrijfs leider van een coöperatieve verbruiksver- eniging. Het ging om het in voorraad hebben van enkele pakjes totaal be schimmelde smeerkaas in een van de fi lialen van de verbruiksvereniging in de gemeente Haarlemmermeer. De bedrijfs leider betoogde dat het met de gesloten pakjes onmogelijk was na te gaan of de waar niet te oud en bedorven was. Ter illustratie had hij enkele pakjes kaas meegenomen naar de politierechter. Ook hier gaf de officier van justitie weer goede raad: „Een datumstempel", stelde hij voor. Dan hoefde het niet meer voor te komen dat oude en nieu we voorraad door elkaar op de stellingen kwamen te staan. Het eiste tegen de ver bruiksvereniging een boete van 75. De politierechter strafte conform de eis. Drie slagers uit Heemskerk, Bever wijk en Wormerveer werden bij verstek veroordeeld tot lichte geldboetes. Zij hadden artikel 33 van het Vleeskeurings- eisenbesluit overtreden door in de vlees- fabriek waar zij werkten geen mutsen te dragen. Een van het drietal had al eens eerder zijn muts niet willen opzetten en werd veroordeeld tot 25. De tweede sla ger had zich tegen degene die proces verbaal kwam opmaken zeer onheus ge dragen en kreeg ook een boete van 25. Voor de derde werd de boete vijftien gul den. Op 27 januari heerste er in de Haar lemmermeer nog een verbod om var kens te vervoeren, wegens mond- en klauwzeer. Twee dagen later werd het verbod opgegeven, maar voor het vervoer van een speenvarken op 27 januari werd een chauffeur uit de gemeente Haarlem mermeer gisteren veroordeeld tot een boete van vijftien gulden. Het speenvar ken was bestemd voor een Chinees eet huis. voor dames en heren B reestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 kl. tong I 3.75-3.55, kl. tong II 2.97-2.52, tarbot I 6.50. Per 125 kilogram 228-128. Per 50 kilogram: gr. schol en grm. schol 55, kim. schol en kl. schol I 81, kl. schol II 63-39, schar 43-32, kleine rode poon II 50-31, verse haring 13.60-12.50, makreel 50-30, grote en grootmiddel schelvis 61-55, kim. schelvis 50, kl. schelvis I 46-36, kl. schelvis II 42-36, wijting 40-30, gr. gul 55-47, mid. gul 47-40, kl. gul 28-23. Besommingen, in guldens: Kw. 70-2740, Kw. 141-12.660, Kw. 149-2870, Kw. 212- 10.950, VI. 16-8340, VI. 103-9530. Aanvoer van donderdag Achttien schepen hebben donderdagmor gen in IJmuiden 8068 kisten vis, 8000 kilo gram tong en 130 stijve kabeljauwen aangevoerd. Bij de aanvoer waren 675 kis ten schelvis, 11Q wijting, 80 gul en kabel jauw, 200 kleine gul, 5500 haring, 490 klei ne kisten haring, 810 makreel, 350 schol, 3 tarbot en 160 varia. Prijzen van donderdag Per kilogram, in guldens: tarbot 7-50- 6.30, grote tong 7.32-7.04, grootmiddel tong 6.99-6.78, kleinmiddel tong 3.27-3.04, tong een 3-22-2.95, tong twee 2.65-2.48. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 160- 120, middel kabeljauw 150-110, grote kool- vis 134, grote leng 100-90. Per 10 stuks: grote kabeljauw 130-112, middel kabeljauw 75-65. Per 50 kilogram: grote schelvis 45-40, middel schelvis 46-40, kleinmiddel schelvis 35-30, schelvis een 32-25, schelvis twee 28- 18, kabeljauw een 65-45, kabeljauw twee 60-42, kabeljauw drie 35-15, koolvis een (wit) 60, grote en middel schol 64-57, kleinmiddel en schol een 70-60, schol twee 70-51, schol drie 45-35, schar 41-34, poon tjes 20, haai 45, gestripte wijting 36-30, dichte wijting 17-12, haring 15-12.50, ma kreel 37-14, tarbot 184-146, rode poon 67-45. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond he denmorgen uit 50 kisten rondvis, 1800 ha ring, 650 kleine kisten haring, 110 schol en 2500 kilogram tong. Katwijk Aangevoerd werden 840 kantjes haring en 735 kisten verse haring. Prijzen: volle haring 80-81, steurharing 43-53; verse haring 16. U

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4