Bode B. Leering gaat met pensioen COR 0LY Reebok" licht gezonken heistelling in haven fotollmQans I jfe* 7" Bar De Vries Twee Duitse inbrekers in Beverwijk gearresteerd Bromfietsrijders Bekend figuur in Velsen Van der Winden banddikte voor op Duyker Veteranenteam van Stormvogels sterk Straatvoetbaltoernooi Frontale botsing in Heemskerk DCIJ gaat goede leden huldigen Nieuwe kunststof bij de AKU „Ik heb geen goud gezien in wrak van de „Renate" Arbeiderspension in Amsterdam Uw geslaagde vakantiefoto's keurig en snel afgedrukt bij in brand Daders in Den Haag gepakt Service-contract van De Schelde en Japanse werf DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1966 5 La - -♦' - CC Overwinning voor Le Mairetelstars Simultaan in leeszaal Jeugd van Telstar en EDO niet schotvaardig Sensationele achtervolging in de nacht Speciale aanbieding Albert van Dalsumprijs voor Henk Rigters Duiker verklaart: Zonder kinderen Kennemerlaan 5 (bij de brug) m Faillissementen Juwelenroof Lisse ïfMHMF - ■v.; De heer B. Leering (Groeneweg 10 te IJmuiden) is met ingang van woensdag a.s. bode af bij het Algemene Ziekenfonds „IJmond" Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal hij die dag namelijk afscheid nemen van zijn werkkring, die hij bijna veertig jaar heeft vervuld. De receptie wordt in de Poort van Velsen gehouden en begint om vier uur. CAFÉ-RESTAURANT CANOPUSPLEIN 4 Vrijdag-, zaterdag- en zondagavond 7.30-11.30 uur NICO KRAP piano »n alactr. orgel bekend in bin nen- en buiten land; met zang van een charmant zangeresje Omdat een aantal moeders van leerlingetjes van de kleuterschool „De Bijenkorf" in Velsen-Noord haar kroost gaarne een veilige over tocht van de drukke Wijkerstraat- weg wil garanderen, hebben zij een vrijwillige verkeersbrigade gevormd, welke de kinderen des morgens bij het oversteken begeleid. Voorlopig zijn dit tien dames, die telkens ge durende een week een kwartier voor de school begint het „spiegelei" zullen hanteren. Na deze week wor den zij door twee andere dames af gelost. Een en ander geschiedt met volledige instemming en medewer king van de Velsense verkeers politie, welke de dames daarvoor enigszins op haar taak heeft voor bereid en ook de spiegeleieren be schikbaar stelde. Óp de foto ziet men mevrouw W. H. van Aalst- Strieker en P. C. Giegengack-Pronk in actie. (Van onze wielermedewerker) Op het kleine rondje in het sportpark „Adrichem" hield de Beverwijkse ren nersclub „Kennemerland" over 60 km een rit voor de zomeravondcompetitie en die werd gewonnen door Gé v. d. Winden. Met banddikte verschil bleef hij Aad Duyker in een fel betwiste eindsprint de baas. De ontsnapte Jack van Hooff werd honderd meter voor de eindstreep inge lopen. De uitslag was: 1. G. v. d. Winden, 2. A. Duyker, 3. J. Konijn, 4. J. van Hooff. Bij de nieuwelingen zegevierde J. Mienus met honderd meter voorsprQng op C. Durge, T. Pekel, C. de Koe en J. Schoo. In de rit voor aspiranten wist D. Rens één ronde voorsprong te nemen op T. van Kouteren en J. Kok, terwijl N. Leenberg en N. Hendriks hem twee rondes moesten prijsgeven. (Van onze sportredactie) Voetballers als Freek Venus, Jan Lup- pens, Piet Heilig en Jaap Admiraal vor men een goede kern om een veteranen- elftal in dit geval Stormvogels sterk te laten spelen. In het toernooi van IJmui den blijkt dat weer nadrukkelijk. Het or ganiserende IJmuiden zelf werd met 5-1 door de Vogels verslagen. Verrassender was overigens het resultaat van VSV (zon der Balvers en Spaans)Waterloo. Dat werd 1-3 door goals van Piet Dekker. Terrasvogels, dat zich na gisteravond uit het toernooi heeft moeten terugtrekken omdat het geen elftal meer op de been kon brengen, verloor met 2-1 van Tweede Jeugd. Zaterdagmiddag half drie worden ge speeld KinheimIJmuiden en Terrasvo- gelsVSV; dinsdag 30 augustus half ze ven BloemendaalStormvogels en Wa terlooTerrasvogels. Woensdag 31 augus tus zijn de finales, die om half zeven be ginnen. Het straatvoetbaltoernooi „Duinwij k" werd woensdagavond op de rolschaats- baan bij de Radarstraat in IJmuiden voortgezet met de wedstrijd Le Mairetel stars-Combinatie „IJmuiden", welke ont moeting door het eerstgenoemde elftal met 1-0 werd gewonnen. Deze enige en dus winnende goal werd een kwartier na de rust gescoord door Meindert de Boer, die hiervoor een fraaie voorzet van Wil lem Beers had ontvangen. Ondanks de fanatieke pogingen van de Combinatie „IJmuiden" gelukte het hun niet deze achterstand te elimineren, omdat alle aanvallen strandden op de uitstekend spe lende Piet Pronk. Hedenavond om 18.45 uur wordt dit toernooi voortgezet met de wedstrijd Roertoppers-Schildersboys. (Van onze dammedewerker) In de gemeentelijke leeszaal en biblio theek aan Plein 1945 in IJmuiden zal vanavond de DCIJ-dammer Theo Tiel rooy een simultaanseance geven. De aan vang van de seance is gesteld op half acht. Al dertig deelnemers gaven zich voor de simultaan op. Tijdens een inhaalmanoeuvre op de Rijksstraatweg bij Heemskerk kwam een 55-jarige automobilist uit Castricum woensdagavond omstreeks half negen op de linkerzijde van de rijbaan frontaal in botsing met een naderende personenauto, welke eveneens uit Castricum afkomstig was. Beide auto's werden tengevolge van deze aanrijding zwaar beschadigd, waar bij eerstgenoemde bestuurder door de on- gevallendienst naar het St. Jozefzieken huis in Heemskerk werd overgebracht. DCIJ zal vrijdagavond 2 september drie van haar leden huldigen. Het be treft Van Duivenbode, Dukel en Laros. De jonge Van Duivenbode behaalde en kele weken geleden het Nederlands stu dentenkampioenschap, Dukel werd tot grootmeester gepromoveerd en Laros tot meester. (Van een medewerker) Een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tussen Bloemendaal (4e klas KNVB) én SVY (2e klas HVB) werd verrassend met een score van 30 door de gasten ge wonnen. De eerste helft werd met 00 afgesloten. Na de thee hadden de SVY- ers alle schroom voor de hoger genoteerde tegenstander laten varen en lieten zij drie doelpunten aantekenen. Aantrekkelijk voetbal viel er ook te genieten in de strijd tussen de jeugd- elftallen van EDO en Telstar. De gasten uit Velsen hadden over het algemeen het beste van het spel, maar met het maken van doelpunten wilde het niet vlotten. Aan de andere kant hadden ook de voor- waartsen van EDO geen succes. Met nog een kwartier te spelen profiteerde Ri chard Bruynzeel van foutief terugspelen in de EDO-achterhoede en kon hij het enige doelpunt van de avond scoren. Van Straaten liep in de tweede helft van dit sportief gespeelde treffen een blessure aan de knie op en moest zich daarvoor in het ziekenhuis laten behandelen. Tijdens de afgelopen nacht werd de Beverwijkse politie omstreeks half drie telefonisch op de hoogte gebracht van een aanrijding, welke in de omgeving van de Laan der Nederlanden zou hebben plaats gehad. Hier werden door de politie inder daad twee personen met drijfnatte kle ding aangetroffen, die dus kennelijk te water waren geraakt. Het bleken twee Duitsers te zijn, respectievelijk 20 en 22 jaar oud, die uit Miinchen afkomstig wa ren. Alleen was er van een ongeval geen sprake, omdat zich direct daarop twee inwoners van Krommenie bij de politie vervoegden, die de juiste toedracht ont hulden. Deze bleek tamelijk sensationeel, want zij verklaarden enige uren geleden bij een juwelier in hun woonplaats een in braak te hebben waargenomen, welke door de twee Duitsers werd gepleegd. Bij hun komst sprongen de inbrekers onmid- dit moet u zien NERGENS TE KOOP Breestraat 108 Beverwijk Gisteren heeft men in de IJmuiden- se vissershaven (zuidzijde) een be gin gemaakt met het lichten van de drijvende heistelling die daar in de nacht van zaterdag op zondag door nog onbekende oorzaak is gezonken. De foto toont de heistelling in de takels van de bok „Reebok" van Rederij Gebr. Goedkoop uit Amster dam. Vandaag hoopt men het ob stakel in de vissershaven boven water te brengen. B. en W. van Amsterdam hebben op advies van een jury, bestaande uit me vrouw Jeanne van Schaik-Willing en de heren B. J. H- Stroman en A. Rutten, besloten de Albert van Dalsumprijs 1965-1966, groot 1000,-, toe te kennen aan Henk Rigters voor zijn twee rollen in de Gijsbreght-voorstelling-1966. dellij k in hun gereed staande auto om zich zo snel mogelijk te verwijderen, waarop door de Krommenieërs een ach tervolging werd ingezet. Zij trachtten daarbij enige malen vergeefs de Duitse auto klem te rijden, hetgeen hun pas ge hikte op de westelijke rijbaan van de rijksweg bij Beverwijk. Nadat zij de wagen aldus tot stilstand hadden gedwongen, sprongen de beide Duitsers eruit en vluchtten door weilan den en sloten in de richting van Beverwijk Ook hier werden zij door hun achtervol gers op de hielen gezeten, die trachtten door luide kreten de omwonenden te alar meren. Zij hadden hiermee in zoverre succes, dat de politie uiteindelijk telefo nisch werd gewaarschuwd. In de Duitse auto werd nog een groot aantal gouden ringen aangetroffen, waar schijnlijk voor een deel afkomstig uit de juwelierszaak in Krommenie. Daarnaast werd echter ook een hoeveelheid gouden voorwerpen ontdekt met kaartjes, waar op de prijs in francs stond aangegeven, zodat het vermoeden gewettigd lijkt dat de twee Duitsers ook in België of Frank rijk hun slag hebben geslagen. Zij zijn voor een nader onderzoek achter slot en grendel gezet. De AKU heeft onder de naam Arnite een nieuwe kunststof ontwikkeld. Dit nieuwe produkt, een wereldprimeur, is spuitgietbare polyester, hoofdzakelijk ge baseerd op tereftaalzuur. Arnite kan wor den verwerkt op alle bij de kunststofver- werkende industrie tot nu toe bekende ma chines. (Van een speciale verslaggever) AMSTERDAM. „Ik ben de enige die jaren geleden in het wrak van de „Renate Leonhardt" is ge weest en ik heb er geen goud gezien. Maar ik heb ook nergens uit kunnen afleiden dat het werkelijk de „Renate Leonhardt" is. Het wemelt van de wrakken bij Texel". Dit zegt een duiker die over enkele we ken op verzoek van goudzoeker Piet Vis ser in zee zal afdalen om de bergingsmo gelijkheden van de lading van het goud schip te onderzoeken. Het loodswezen mag dan wel een boei op de aangegeven plaats leggen, maar dan moet je toch nog behoorlijk naar de werkelijke plaats van het wrak zoe ken. Het is daar een moeilijke plaats", zegt deze duiker, die van oordeel is dat er te lichtvaardig wordt gedacht over de berging. „Ofschoon ik zelf helemaal niet aan die goudschat geloof, ik wil graag aan de oplossing van het „Renate Leon- hardt-raadsel meewerken. De verhalen van Piet Visser en zijn mannen interes seren me weinig. Ik vraag me wel af of zij zich de problemen realiseren die zul len komen als er werkelijk goud wordt gevonden. Want het is nooit helemaal dui delijk geworden hoe het met die concessie van Piet Visser zit. En wat zal de douane doen als het bergingsschip vol kisten goud de haven van Den Helder zal bin nenlopen?" De heer Leering is als het ware opge groeid in het werk van het ziekenfonds, want zijn vader was in 1896 oprichter van de „Ymond". Geen wonder, dat de scheidende bode in de loop. der jaren een bekende figuur in de gemeente Velsen werd. Vooral in de periode ver voor de oor log kende praktisch iedereen hem, aan gezien hij toen de enige bode was. Ook zijn vrouw was toentertijd met het vak op de hoogte, want in de drukke perio des assisteerde zij haar man altijd. Het spreekt vanzelf, dat een zo doorwinter de bode voor velen een vraagbak was en nog is. Zelfs 's avonds komen de men sen naar hem toe om hem hun zieken fondsproblemen voor te leggen. Het groeiend ledental van de Ymond" bracht mee, dat er meerdere bodes moesten worden aangesteld. De reorga nisatie betekende, dat de heer Leering voortaan werkzaam was in IJmuiden- Oost, waar ongeveer 4000 leden wonen. De heer Leering heeft het werken langs de weg altijd erg plezierig gevonden door de vele menselijke contacten. Voor al vroeger was dat het geval, toen het allemaal nog wat gemoedelijker en een voudiger toeging. Een heel verschil met nu, waar het bode-werk erg gecompli ceerd is geworden door een ingewikkel de administratie. Jammergenoeg zullen de drie doch ters en de zoon van de heer en mevrouw Leering woensdag niet op de receptie aanwezig zijn. Hun kinderen wonen na melijk allen in het buitenland. Drie in Afrika en een in Amerika. Hun dochter in Amerika bezochten zij het vorig jaar reeds. Nu zijn hun kinderen en kleinkinderen in Afrika echter aan de beurt. Vier van de zes kleinkinderen heb- Bode Leering ben opa en oma Leering zelfs nog nooit gezien. Wanneer het echtpaar Leering 14 sep- september met het vliegtuig in Afrika landt, zal het drie dagen later al getui ge zijn van het huwelijk tussen hun jongste dochter Anneke met een oud- Haarlemmer, die ze toevallig in Durban ontmoette. Anneke stelde haar trouwdag met opzet uit tot het moment waarop haar vader gepensioneerd werd. De heer en mevrouw Leering, die jarenlang voor deze reisjes hebben gespaard, hopen een half jaar in Afrika te blijven. (in groot of klein formaat) Een pension voor buitenlandse arbei ders in de Kinkerstraat in Amsterdam is vanmorgen gedeeltelijk uitgebrand. Om trent de oorzaak tast men nog in het duister, want er was niemand in het huis aanwezig. De brand is op de tweede etage in een keuken begonnen. De rechtbank in Haarlem heeft dinsdag 23 augustus in staat van faillissement ver klaard: J. de Waard, aannemer, wonende in IJmuiden, gemeente Velsen, Huijgens- straat 2. Rechter-Commissaris: Mr. A. J. Ph. de Haseth Möller. Curator: Mr. A. N. Helsloot, advocaat en procureur in Bever wijk. M. L. A. van Berkom, wonende in Umui- den, gemeente Velsen, Rijnstraat 88. Rech ter-Commissaris: Mr. A. J. Ph. de Haseth Möller. Curator: Mr. A. N. Helsloot .advo caat en procureur in Beverwijk. Wegens gebrek aan actief werd dinsdag 23 augustus opgeheven het faillissement van Lambertus Gerardus Stevens, hande lend onder de „Firma J. Walraven" wonen de in Hillegom, Leidsestraat 59, uitgespro ken op 5 juli 1966. Rechter-Commissaris: Mr. H. G. Rambonnet. Curator: Mr. B. C. Romijn, advocaat en procureur in Haarlem. Na een sensationele achtervolging heeft de politie in Den Haag twee mannen gearresteerd, die dezer dagen nagenoeg de gehele etalage van een juwelierszaak in Lisse hadden leeggeroofd. Een van hen is een 22-jarige jongeman die reeds meermalen is veroordeeld en ter beschikking van de regering was gesteld. Hij was uit een inrichting in Den Haag ontvlucht. Twee politiemannen ontdekten het tweetal in een taxi. Een van de twee verzette zich niet tegen zijn arrestatie, de ander nam de vlucht. De aangehoudene had een pistool met traangaspatronen in de zak. Bij de achtervolging werd de vluchteling door een schot in een long ge troffen. Desondanks wist hij te ontkomen. Hij werd tenslotte gegrepen in een huis waar hij door een openstaand raam naar binnen was gesprongen. Ook hij had een geladen pistool op zak. In de taxi, waarin de twee mannen waren ontdekt, vond de politie een groot deel van de in Lisse ge stolen buit. Robin Abbing, de jeugdige burge meester van Jongensstad 1966, heeft gistermiddag aan de Beneluxlaan t« Beverwijk het beeldhouwwerk „Pe- trouchka" onthuld. Robin deed dat in aanwezigheid van het gemeente bestuur van Beverwijk, de beeld houwster mevrouw E. Th. Beert- huis-Roos uit Amsterdam, de wijk raad A en O en de autoriteiten van Jongensstad. Burgemeester J. G. S. Bruinsma stelde, dat het bronzen kunstwerk wel bijzonder op zijn plaats is in dit deel van de stad, waar de jeugd dagelijks vertier zoekt in de piasvijver en. op de rol- schaatsbaan. Het beeld stelt name lijk de poppenkastscène uit het ballet „Petrouchka" van Strawinski voor. De heer Bruinsma hoopte, dat de jongens in de toekomst goed zul len passen op dit beeld van zang, dans en spel. Na afloop van deze plechtigheid waren de aanwezigen de gast van het gemeentebestuur in het stadskantoor. Foto: De beide burgemeesters poseren voor het beeldhouwwerk. Links de heer Bruinsma, rechts Robin Abbing. Onderhandelingen tussen de vooraan staande Japanse scheepswerf Ishikawaji- ma-Harima Heavy Industries Ltd (IHI) en de N.V. Koninklijke Maatschappij De Schelde in Vlissingeri over het verlenen van wederzijdse reparatiediensten verke ren op het ogenblik, volgens een bericht uit Japan, in een laatste stadium. De onderhandelingspartners verwachten dat de overeenkomst spoedig zal worden ge tekend. Het contract zal betekenen dat de beide werven elkaar voorkeur ver lenen bij het uitvoeren van (garantie-)- reparaties in eikaars territoir.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5