Utrecht krijgt nieuwe j aarbeur sgebou wen Agenda voor Haarlem en de IJmond bondig 0LDA en KEUKENCENTRUM Boerenpartij liet gemeenteraad lachen Ir. J. van der Laan overleden Doden in het verkeer Twaalf ambonnezen stichtten brand in Indonesische ambassade Auto te water, echtpaar dood Opslagplaats voor explosieven moet weg Zaakgelastigde weer bij B.Z. ontboden Zij moeten geld voor terugreis verdienen Brabantse duif in Aruba bleek canard Draaimolen bezweek onder te veel feestgangers Aalmoezenier trouwt, maar blijft in functie Tegen Duitser 2V* jaar geëist Plastic voor Vietnam Behoud van groene ruimte in randstad Het blijft koel V RIJ DAG 26 AUGUSTUS 1966 Bekend Leids architect De Chinese kwestie LjIS Chinese koks vrij Overval AMRO-hank Kort nieuws A .R.P.-commissie heeft een plan Haarlem Velsen-I J muiden Beverwijk DE BONTMANTEL VAN UW LEVEN DROOMKEUKENS origineel FORMICA WEERRAPPORTEN 1 S« s De Utrechtse gemeenteraad, waarin de Boerenpartij nu nog niet, maar in sep tember met vier man vertegenwoordigd zal zijn, heeft gisteravond alvast een standje gekregen van de Boerenfractie. Toen 's avonds, na een middagvergade ring de raadsvergadering werd her opend, las de voorzitter, burgemeester De Ranitz, een telegram van de fractie leider van de Boerenpartij voor, waarin deze namens zijn nog niet geïnstalleerde raadsfractie vroeg de behandeling van plan-„Hoog-Catharijne" uit te stellen. „Gezien de ingrijpende meningsverande ring in de Utrechtse bevolking" achtte hij de huidige raad niet meer competent deze materie te behandelen. De 45 raads leden lachten hartelijk, want het voorstel, waarin het plan-Hoog-Catharijne ter spra ke was gekomen de verplaatsing van de Utrechtse jaarbeurs naar het Kroese- laanterrein was twee uren tevoren door de gemeenteraad aangenomen. Drie van de vier nieuwe Boerenpartij-raadsle den waren daarbij op de publieke tribune aanwezig Het voorstel was met 43 tegen 2 stem men aangenomen. De gemeente gaat een overeenkomst aan met de Maatschappij tot Exploitatie van Jaarbeursgebouwen n.v. en met de Maatschappij tot Exploi tatie van Onroerende Goederen Hoog Ca- tharijne n.v. Er komt een nieuw jaar- buersgebouw aan de Kroeselaan ter ver vanging van het oude complex aan het Vredenburg, dat zal worden gesloopt. Het In Oegstgeest is na een langdurig ziekbed op 70-jarige leeftijd overleed ir. J. A. van der Laan, een van Nederlands bekendste architecten op het gebied van de kerkbouw. Vele kerken in Nederland zjjn gebouwd volgens een ontwerp van deze bekende ar chitect. Verder kreeg ir. Van der Laan be kendheid als ontwerper van stadhuizen en ziekenhuizen. Ir. Van der Laan werd op 4 mei 1896 in Leiden geboren. Hij studeerde in Delft voor bouwkundig ingenieur, waar hij in 1921 met lof zijn ingenieursdiploma behaalde. Hij ging in 1922 samenwerken met zijn va der, de Leidse architect L. van der Laan. Bekendheid kreeg hij vooral toen hij in 1938 een prijsvraag won, die door de ge meente Eindhoven werd uitgeschreven voor de bouw van een nieuw stadhuis. Dit stadhuis wordt op het ogenblik gebouwd. Ook won ir. Van der Laan 1956 de prijs vraag voor een nieuw stadhuis van de ge meente Voorburg. Dit gebouw is nog niet in uitvoering. Ir. Van der Laan heeft zich ook bijzonder verdienstelijk gemaakt met het ontwerpen van scholen. Na de oorlog ont wierp ir. Van der Laan tientallen bouw werken, waarvan vele met een duidelijk sociale functie. Hij ontwierp scholen in Delft in de nieuwe Haagse wijk Moerdijk, de 2de rk-huishoudschool in Utrecht, de blo-school aan de Lammenschansweg in Leiden, de medische faculteit van de Ka tholieke Universiteit van Nijmegen, een ziekenhuis in Deventer. Op het ogenblik is een ziekenhuis naar zijn ontwerp in aanbouw in Amersfoort, evenals twee uitbreidingen van het Groot- ziekengasthuis in Den Bosch en de Maria- Stichting in Haarlem. Ir. Van der Laan ontving voor zijn grote verdiensten twee hoge onderscheidingen. Hij was officier in de orde van Oranje Nas sau en Commandeur in de orde van de Hei lige Gregorius. In 1956 werd ir. Van der Laan onderscheiden met de Karei de Gro- te-prjjs van de gemeente Nijmegen. In Rijperkerk is de 63-jarige grondwer ker S. van der Berg uit Heerenveen door een achteruitrijdende zandauto overreden Hij was onmiddellijk dood. In Rotterdam is de 65-jarige J. J. Pie- ters op een kruispunt met zijn bromfiets tegen een personenauto gebotst. Hij werd zwaar gewond en is later in een zieken huis overleden. - In Heiloo is de 7-jarige J. H. Swart door een landbouwtrekker overreden en om het leven gekomen. Nabij Lemmer is de 23-jarige onge huwde bouwvakarbeider J. de Haan uit Lemmer, met zijn auto te water geraakt en verdronken. Zijn neef, de 31-jarige gehuwde bouwvakarbeider T. de Haan werd in bewusteloze toestand uit de auto gehaald. In Rotterdam is de 16-jarige T. van der Hoven met zijn bromfiets tegen een vrachtwagen gebotst. Hij overleed ter plaatse. Een 37-jarige Rotterdammer die achter op de bromfiets zat, liep een her senschudding en verwondingen aan het rechterbeen op. Twaalf Ambonezen uit het woonoord in Moordrecht, in leeftijden van 15 tot 25 jaar, hebben bekend de brand te hebben gesticht in de Indonesische ambassade in Den Haag in de nacht van 26 tot 27 juli Zij hebben verklaard gehandeld te hebben uit wraakzucht na de terechtstelling van hun leider, mr. dr. Chr. Soumokil, in In donesië. Tevens wilden zij de aandacht van de hele wereld vestigen op hun wens: een vrije Zuidmolukse republiek. De twaalf Ambonezen zijn ter beschik king van de justitie gesteld. nieuwe gebouw gaat met inrichtingskos ten rond 50 miljoen gulden kosten en moet in 1970 klaar zijn. De gemeente Utrecht zal aan de jaar beurs, als de gebouwen aan het Vreden burg zijn ontruimd, 18.8 miljoen gulden betalen voor de tussentijdse beëindiging van de erfpacht-canons en de vervan gingswaarde van de gebouwen aan het Vredenburg. Als de nieuwbouwplannen zijn uitge voerd beschikt de jaargeurs op het Kroe selaan-complex naast de daar reeds be staande 42.000 vierkante meter in het nieuwe gebouw nog over 33.000 vierkan te meter expositie-oppervlakte. Eén enkel lid van de Partij van de Ar beid en de communistische vertegenwoor diger in de Utrechtse raad, waren tegen. In Den Dungen (N.B.) is gisteravond een echtpaar uit Kerkdriel verdronken. De auto waarin het zat, kwam van een polderweg en reed door onbekende oor zaak rechtdoor de Zuid-Willemsvaart in. Een jongen, die ongeveer een kwartier na het ongeluk voorbij kwam, zag een man in het water staan, die om hulp riep- De jongen waarschuwde de politie, die de man uit het water haalde. De licha men van de twee andere inzittenden wer den vlak bij de onder water verdwenen auto aangetroffen. De slachtoffers zijn de heer en mevrouw Huiberts uit Kerkdriel. Een beroep op de Kroon tegen een be slissing van B. en W. van Amsterdam heeft voor de Koninklijke Nederlandse Stoombootmaatschappij 'n averechtse uit werking gehad. De K.N.S.M. heeft sinds 1901 een op slagplaats voor ontplofbare stoffen op een terrein in het oostelijke havengebied. Daarvoor was onlangs aan B. en W. van de hoofdstad een nieuwe Hinderwetver gunning gevraagd. Die vergunning werd verleend, echter onder een groot aantal voorwaarden. Daartegen ging de K.N.S.M. in beroep bij de Krooiï. Zij voerde aan dat het voldoen aan die voorwaarden zeer grote uitgaven zou vergen, welke, gezien de precaire toestand waarin de scheep vaart verkeert, niet verantwoord zouden zijn. De Kroon heeft nu beslist, dat de op slagplaats groot gevaar voor ontploffing en brand oplevert, ook als aan de door B. en W. gestelde voorwaarden zou wor den voldaan. Daarom heeft zij het besluit van B. en W. waarbij de vergunning werd verleend, vernietigd, hetgeen bete kent dat de opslagplaats zal moeten ver dwijnen. De Chinese tijdelijk zaakgelastigde in Den Haag, de heer Sjen Wei Liang, is donderdagmiddag weer op het ministerie van Buitenlandse Zaken ontboden voor een nieuw gesprek over de Chinese las- technici, die nog altijd zonder geldige pa pieren in het gebouw van de zaakgelas tigde vertoeven. Aan Nederlandse zijde werd ditmaal het gesprek gevoerd door de chef van de directie Algemene Zaken, drs. J. Polderman. Het bezoek aan het ministerie heeft nog geen uur geduurd. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft donderdagmiddag medegedeeld dat op ambtelijk niveau gesproken is over het vraagstuk van de Chinese lastechni- ci en over de wijze waarop dit probleem in het kader van het Nederlandse recht kan worden opgelost. Twaalf Chinese koks, die wegens ille gaal verblijf in Nederland waren aange houden, zijn door de justitie vrijgelaten om het geld voor de terugreis te verdie nen door te gaan werken in Chinese res taurants. De twaalf Chinezen vormen maar een klein deel van de grote groep illegale Chinezen in ons land. Naar schatting van de justitie zijn dat er on geveer 300, die overigens lang niet alle maal zijn geadministreerd. Als dat ge beurd is kunnen zij rekenen op dezelf de behandeling als het twaalftal, dat nu voor de terugreis aan het werk moet. Er blijkt geen postduif uit Kaatsheuvel naar Aruba te zijn gevlogen, zoals enige dagen geleden werd gemeld. Er is een vergissing ontstaan door het ringnummer. De Arubaanse postduivenvereniging ge bruikt ringen van de Noordoostelijke bond van Postduivenhouders in Neder land. Het nummer maar niet de letter aanduiding van een duif, die eigendom is van de heer Th. Montero, voorzitter van de postduivenvereniging op Aruba, komt overeen met het nummer van de duif van de heer J. van Wanrooy uit Kaatsheuvel. Diens duif keerde enige tijd geleden niet van een wedvlucht terug. De ringnum- mers van beide duiven zijn gelijk, maar de letteraanduidingen op de ringen zijn verschillend. In Giekerk kwam gisteren een onver wacht einde aan een vrolijke inzet van de kermisviering, doordat de draaimolen on der het gewicht van de talrijke feestgan gers instortte. Onder hevig gekraak braken enkele draagbalken boven in de molen en plofte de vloer met de paarden, de gon dels en de feestvierders in het gras. Nie mand liep letsel op. Er werd spontaan een hulpactie op touw gezet om de exploitant schadeloos te stellen. Vaklieden boden gratis hulp aan bij het herstel en een col lecte bracht ruim 150 gulden op. (Van onze correspondent) OVERASSELT. De 39-jarige aalmoe zenier L. Thomas uit Overasselt heeft om dispensatie verzocht teneinde in het huwelijk te kunnen treden. Vooruitlopend 'op de uitslag van zijn verzoek zal hij morgen reeds een burgerlijk huwelijk aangaan. Het kerkelijk huwelijk stelt hij uit tot de ontvangst van de vereiste toe stemming uit Rome. Het huwelijk met de 30-jarige mej. J. Kramer zal zaterdag in het gemeente huis van Malden worden voltrokken. De aalmoezenier zal zijn werk als di recteur van het militaire vormingscen trum „De Waalheuvel" in Ubbergen nor maal kunnen voortzetten. Hij is ook redac teur van het maandblad „G-3", dat wordt uitgegeven door de r.-k. geestelijke ver zorging in de krijgsmacht. De aalmoeze nier is ook bekend door zijn medewerking aan de schooltelevisie en door een aan tal causerieën voor de KRO-radio. In r.-k. kerkelijke kringen wordt het als zeer bijzonder beschouwd als een r.-k. geestelijke, die ontslagen wil worden van zijn celibaatsbelofte, blijft gehandhaafd in al zijn functies. In bijna alle gevallen wordt een verzoek om dispensatie wel toegestaan, maar dan gaat dit gepaard met volledige wijziging van functies van de betrokkene. Tegen een 22-jarige Duitser uit Mün- chen-Gladbach, die op woensdagochtend 2 juni een roofoverval pleegde op het bij kantoor van de AMRO-bank in de Schel- destraat in Amsterdam, heeft de officier van Justitie bij de Amsterdamse recht bank een gevangenisstraf van 2% jaar ge- eist. De Duitser, die de kassier met een luchtdrukpistool bedreigde en er met ruim 96.000 vandoor ging, kon korte tijd later worden gegrepen, dankzij het doortastende handelen van de bankbediende de heer D. Seytsma, die de overvaller achtervolgde en hem wist te bewegen de tas met het geld en het pistool aan hem af te geven. Alarm .In Groningen is een centraal alar meringssysteem in gebruik genomen, waarop banken en andere instellingen aangesloten kunnen worden. De centrale wordt geëxploiteerd door een particulie re maatschappij, maar is ondergebracht in het hoofdbureau van politie. Op de Westermarkt in Amsterdam staat thans een kraampje, waar men voor f 1,65 een kaart kan kopen met de afbeelding van een Vietnamees, die zich met plastic tegen de uit werking van napalmbommen be schermt. Het jongerencomité, dat deze actie heeft georganiseerd, koopt voor deze f 1,65 drie meter plastic, voldoende voor de bescher ming van één Vietnamees. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Een commissie van het college vah advies van de Anti-Revoluti onaire Partij heeft een plan ontworpen dat tot doel heeft, de groene ruimte bin nen de randstad Holland tot in de verre toekomst te behouden. In haar rapport „Toekomst voor rand stads groene ruimte" wordt enerzijds een vrije ontwikkeling van de bebouwing afge wezen, anderzijds keert zij zich tegen een teveel aan bestemmingsplannen, die op duur toch moeten worden gewijzigd. De oplossing van de commissie gaat wel uit van een vérgaande bemoeiing van de overheid met de toekomstige ruimtelijke ontwikkeling van de randstad. Deze moet erop gericht zijn, alle in het geding zijnde belangen te verbinden. De cotnmissie wil woningbouw in de groene ruimte beperken tot enkele ker nen. Dit kan worden bevorderd door in de groene landbouwgebieden de economi sche levenskracht te stimuleren door een intensief agrarisch gebruik, of b.v. door winning' van zand en grond. De plassen, die daarbij ontstaan, kunnen aan de re creatie dienstbaar worden gemaakt. Door ruilverkaveling moet het groene gebied economisch krachtiger worden gemaakt. Tuinbouwgebieden zouden door groene „coulissen" aan het oog moeten worden onttrokken. Uitvoering van het plan zal de eigen domsverhoudingen niet onaangetast laten. De commissie meent dat de grondaanko pen zouden moeten worden gescheiden door een centraal overheidsorgaan. Volgens de commissie zou tot 1970 een jaarlijkse investering van 50 miljoen reeds voldoende zijn om de continuïteit in de uitvoering van het plan te waarbor gen. Het bedrag' kan daarna tot 150 miljoen per jaar oplopen. Het is een voor investering, die zichzelf geleidelijk terug verdient, aldus de commissie uit de A.R.- partij. Openluchttheater Bloemendaal. zaterdag 20 u.: Musical „Zeg eens Scheveningen". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur: „Een dollar met een gaatje", 18 jaar. Frans Hals, 19 en 21.15 uur: „Een vreemdeling in Sacramento", 14 jaar. Lido, 14, 19 en 21.15 uur: „Agent 077 operatie Bosporus" 18 jaar. Luxor, 14, 19 en 21.15 uur: „Patrouille 13 onder spervuur", 14 jaar. Minerva, vandaag 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „John Goldfarb kom terug", 14 jaar; zaterdag 14.30 u.: „Nikki, de wilde hond van het Noorden", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 uur: „Call- girls van Kopenhagen", 18 jaar. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 uur: „De tem pel van de witte olifant", 14 jaar. Studio, 14.15, 19 en 21.30 uur: „De liefde van een blondje", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van hedendaagse Amerikaanse kunst. Dage lijks van 10 tot 17 uur en op zondagen van 13 tot 17 uur. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur; zater dag eveneens van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16); Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Dagelijks (beh. zondag en maandag) de expositie „Schetsboeken van Israëls". Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 uur. Dinsdag gesloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk uit eigen col lectie. Dagelijks van 9.30-18 uur. Tot 30 september. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van F. D. van Baten burg. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Tot eind augustus. Museum Van Looy (Kamperlaan): Expo sitie van werk uit eigen collectie en van cultuurhistorische diorama's. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zon- en feest dagen van 13 tot 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Circus Heros, (Helicopterterrein Wagen weg), vandaag 20 u. en zaterdag 15 en 20 u.: Voorstellingen. VRIJDAG 26 AUGUSTUS City, 20 u.: „Angelique, de weg naar Versailles". Stadsschouwburg, 20 u.: „Winnetou in de Dodenvallei". Ruïne van Brederode, 21.00 uur: Uitvoe ring van het klankbeeld op geluidsband „Alsof er geen tijd bestond"; Ruïne open 20.00 uur. Expositie van beelden, schilde rijen en gouaches. ZATERDAG 27 AUGUSTUS City, 19 en 21.15 uur: „Angelique, de weg naar Versailles". Stadsschouwburg, 20 uur: „Winnetou in de Dodenvallei". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Ruïne van Brederode, Santpoort: Expo sitie van beelden (Fred Benjamins en Arthuro Varela), schilderijen en gouaches (Truus Heuger, Hans Giesen en Ruud Cornelis); 21 uur: uitvoering op geluids band van het klankbeeld „Zingende ste nen". Voorlichtingscentrum Stichting Rijn mond Noordzeekanaal, Semaphoreduin, IJmuiden, open voor individuele bezoe- „Zes maanden graag" „Wilt u mij in elk geval zes maanden geven, dan hoef ik niet in militaire dienst", zei een 21- jarige jongeman, die voor de rechtbank in Leeuwarden terechtstond omdat hij met een 28-jarige vriend in een kantoor een brandkast had opengebroken. De buit, 4000,hadden zij verbrast. De officier van justitie eiste tegen beiden een jaar gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Het vonnis volgt op 8 september. Tegen samenvoeging. De gemeenteraden van Steenwijkerwold en Oldemarkt, twee van de negen gemeenten in Noord-West-Overijssel die naar de mening van Gedeputeerde Staten tot één grote gemeente moeten worden sa mengevoegd, hebben zich tegen deze sa menvoeging 'uitgesproken. Steenwijker wold is de buurgemeente van Steen- wijk, welk stadje bestuurscentrum van de nieuw te vormen gemeente zal wor den. Ding-dong-prelude. De omroepinstallatie op het Utrechtse station is voorzien van een ding-dong-attentiesignaal dat aan iedere mededeling voor de reizi gers vooraf gaat, omdat in het station- geroezemoes aan omroepberichten geen aandacht wordt besteed. Ter onder' scheiding worden dienstmededelingen zonder ding-dong gegeven. Dronken instructeur. In Rotterdam is 's nachts een 48-jarige rij-instructeur aangehouden. De man zat volgens de po litie dronken achter het stuur van zijn auto. Zijn rijbewijs is ingetrokken. Auto's op het dak. Op een voormalig fa brieksterrein in Enschede zal een win kel- en wooncomplex worden gebouwd met overdekte winkelstaten en een par keerterrein op het dak, waar plaats is voor 300 auto's. Ambassadeur in Cairo. Dr. Th. P. Bergs- ma, momenteel ambassadeur in Bogota, wordt ambassadeur in Cairo. Hij zal daar dr. A. H. Philipse opvolgen, die binnenkort met pensioen gaat. Ambassadeur. Maleisië hééft de heer Da to Philip Kuok Hoek Khee benoemd tot ambassadeur in Den Haag. Hij is 46 jaar en een zakenman, die directeur is geweest van verscheidene ondernemin gen. In de tweede week van september komt hij naar Den Haag. kers woensdagmiddag van 13.30-14.30 uur en zaterdagmorgen van 11.30 tot 12.30 uur. Na telefonische of schriftelijke afspraak is het Voorlichtingscentrum voor groepen steeds te bezichtigen. Men kan zich hier voor richten tot het bureau van de Stich ting: Havengebouw 2e verd., Amsterdam, telefoon 020-220665. VRIJDAG 26 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Raspoetin, de waanzinnige monnik". Luxor Theater, 19 en. 21.15 uur: „Irma la Douce". W.B. Theater, 20 uur: „Duizend toma hawks tegen Winnetou". ZATERDAG 27 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Raspoetin, de waanzinnige monnik"; 23.30 uur: „Ik was een mannelijke sexbom Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: Irma la Douce". W.B.-Theater, 20 uur: „Duizend toma- haw ks tegen Winnetou". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling schilderijen en tekeningen van Ab Jongmans: 9-12.30 en 13.30-18 u. ADVERTENTIE koopt u bij MEVR. J. COLLEWIJN (mannequin) Kleine Houtstraat 24 Haarlem Wij tonen u 12 keukens van 9 binnen- en buitenlandse keukenfabrikanten. Tevens een ongekend grote sortering HANG-, LEG- en WANDKASTEN KENNEMERLAAN 165- 159 - IJMUIDEN Telefoon 0 2550 - 8428 of 7770 AAAAAAAAWIWWWWWWWIAAAAAAAAAAAAAA/WWVW Het K.N.M.I. deelt mee Geheel West- en Noord-Europa bevinden zich in koude lucht. Tijdens opklaringen daalde de temperatuur in Frankrijk plaatselijk tot twee graden en in Scan dinavië hier en daar tot even beneden het vriespunt. In ons land werden de nachtelijke temperaturen niet zo laag, hetgeen moet worden toegeschreven aan de wolkenschermen die afkomstig waren van een regengebied in Duitsland. Dit re- gengebied was vanochtend vroeg tot aan de Nederlands-Duitse grens gevorderd. In de algemene luchtdrukverdeling komt op het ogenblik maar weinig verandering. Boven Scandinavië handhaaft zich een krachtig hogedrukgebied. Aan de flank ervan houdt de aanvoer van koele lucht aan. De kans op enige regen of een bui blijft ook het komende etmaal aanwezig. vwwwwwvwvwwwwwwwvwwwwvwww /WWWWWWVWWWWWWWWWWWWVWWWWWW Maximum-temperaturen ac 2.= A «g w a binnen- en buitenland. t- g Neerslag: laatste 24 uur. O C e c S Den Helder zw. bew. nno 17 1 Ypenburg half bew. windst. 18 0 Vlissingen half bew. no 17 0 Eelde zw. bew. n 19 0.3 De Bilt zw. bew, windst. 18 0 Twente motregen n 18 0 Eindhoven half bew. n 18 0 Z.-Limburg zw. bew. zzw 17 0 Helsinki zw. bew. windst. 18 0 Oslo licht bew. windst. 22 0 Aberdeen mist windst. 17 0 Londen geh. bew. o 17 0.2 Amsterdam zw. bew. windst. 18 0 Brussel onbewolkt windst. 19 0 Luxemburg onbewolkt n 16 0 Parijs onbewolkt nno 17 1 Bordeaux onbewolkt ono 22 0 Grenoble licht bew. windst. 21 0 Nice half bew. nnw 24 0 Berlijn motregen nno 18 1 Frankfort zw. bew. windst. 18 0 München regen wzw 12 8 Zürich half bew. windst. 14 0.1 Genève zw. bew. n 18 0.1 Locamo onbewolkt windst. 23 0 Wenen regen wnw 17 20 Innsbruck regen windst. 11 11 Belgrado geh. bew. w 23 5 Athene onbewolkt windst. 33 0 Rome licht bew. wzw 27 0 Barcelona geh. bew. o 24 0.2 Madrid onbewolkt windst. 31 0 Mallorca licht bew. windst. 29 0 Lissabon geh. bew. wzw 24 1 Zaterdag 27 augustus Zon op 5.43 uur; onder 19.39 uur. Maan op 18.51 uur; onder 1.07 uur. Maanstanden Volle maan 31 aug. 1.14 uur Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 26 augustus Hoog water 12.22 uur en - uur. Laag water 7.37 uur en 20.15 uur. Zaterdag 27 augustus Hoog water 0.59 uur en 13.40 uur. Laag water 9.01 uur en 21.32 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2