Vuilnisbelt wordt plantsoen Mater Amabilisschool Aide Boer Üamn Gebr. Hermans Medische verzorging tijdens het weekeinde -- Iets van U bij? Voorzichtig met fossielen gasverwarming sanitaire installaties dakbedekkingen enz. 'mm I Hoog bezoek aan Leger des Heils in IJmuiden Kort IJmondnieuws Kort IJmondnieuws MiiafikÉiaifiariii T Reisvereniging „Umuiden" weer opgericht DIRK HARTOGHSTRAAT 15 - TELEFOON 8324 Uw leverancier voor KOLEN en OLIE VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1966 - ÉÉl1 'ifmWES^m 2 2t I*-"*'** Niet geheel ten onrechte wordt de spreekwoordelijke Hollandse zindelijkheid de laatste tijd meermalen in twijfel getrokken, waarhij dan wordt gewezen op de toenemende vervuiling van grachten, wegen en plantsoenen. De kwalificatie „bosvarkens" is dan ook stellig niet geheel zonder reden bedacht. Ook IJmuiden spreekt in dit opzicht soms een kwalijk woordje mee, getuige het terrein langs de Dokweg bij de Ampèrestraat, waar reeds sinds enige maanden een alles behalve aan trekkelijke vuilnisbelt kan worden aangetroffen. Vandaar dan binnen- en buitenlandse strandbezoekers op de terugweg nu niet bepaald de beste herinneringen aan de Nederlandse reinheid zullen meenemen. Het betreft hier het stuk terrein, waarvan het zand destijds door de gemeente voor bestrating- en andere doeleinden moest worden benut. Het lag daarbij in de bedoeling deze plaats verder te gebruiken voor opslag van bouwmaterialen, terwijl de opengevallen gaten zouden wor den gedicht met puin en afval, dat bij de nieuwbouw nu eenmaal steeds moet worden opgeruimd. Vandaar dat het terrein van een stevige afras tering werd voorzien. Maar vuil trekt nu eenmaal altijd ander vuil aan, met als gevolg dat het terrein al spoedig ook door anderen als klandestiene vuilstortplaats wordt benut. Vandaar dat de afrastering werd verbroken en men hier succesievelijk allerlei vuil en afval achterliet, waardoor een alles behalve fraaie toestand ontstond, welke alleen voor ratten aantrekkelijk werd. Zelfs hebben enkele autobezitters zich hier van hun waardeloos gewor den wrakken ontdaan. Een en ander is uiteraard de dienst Openbare Werken niet ontgaan, waar men zich inmiddels heeft voorgenomen aan deze onhoudbaar geworden situatie zo spoedig mogelijk een einde te maken. De ratten zijn al afdoende bestreden en binnenkort zal met de egalisering van het terrein worden begonnen. Er bestaat zelfs reeds een tekening van een plantsoen, dat hier vervolgens door de plantsoendienst zal worden aange legd, zodat kan worden aangenomen dat de strandbezoekers volgend jaar een aantrekkelijker herinnering aan Umuiden wordt meegegeven. Binnenkort zullen in de gemeentelijke huishoudschool aan de P. J. Troelstraweg te Velsen de avondcursussen van de Mater Amabilisschool worden hervat, bestemd voor jongedames van 17 tot omstreeks 25 jaar, die overdag werkzaam zijn bij bedrijven, ateliers, huishouding of in andere beroepen. Van september tot en met mei zullen op twee avonden per week door bekwame docenten diverse problemen en vragen worden behandeld, die voor jonge vrouwen van belang kunnen worden geacht, zoals werk, verloving, huwelijk, gezondheidszorg en haar plaats in de samenleving. Vandaar dat les wordt gegeven in opvoed- en verpleeg kunde, medische raad, godsdienst en maatschappelijke vorming. CONSTANT - verlovingsringen Havenverkeer Amsterdam Uitstekende service Zeer korte wachttijden STOFZUIGERS DE VILDER (City), „^.ngelique, de weg naar Versailles" (tot en met woensdag in dit theater)is een voortzetting van „De markiezin der engelen", een film serie naar de roman „Angélique" van Anne en Serge Golon. Deze kleurige aaneenschakeling van avonturen speelt zich af in het zeventiende-eeuwse Frankrijk, onder het huis Bourbon. Angélique, een doortastende jonge vrouw, gespeeld door de zeer fraai gevormde Michèle Mercier, is achtereen volgens in de ban van een roverhoofdman, een dichter en een maarschalk. De rover, Nicolas, sterft opofferingsgezind in haar armen en ook de dichter geeft zijn leven voor de jonge vrouw, die zich op een hofkliek wil wreken rond de broer van de Franse koning. Als alles verloren lijkt vindt zij ten slotte een bondgenoot, die zich aanvankelijk niet zo snel gewonnen geeft, in haar neef, de maarschalk Philippe de Plessier-Bellières. Verzorgde massaregie, rijke kostumering en vleugjes romantiek, afgewisseld door een behoorlijke dosis spanning, hebben deze film tot een plezierig tijdverdrijf gemaakt, waar best een avond voor kan worden uitgetrokken. Onderwijl wordt zondagmiddag „Robin Hood van de wilde zeeën" nog vertoond, welk filmverhaal eveneens uit romantisch-avontuurlijke ingrediënten is samengesteld. Beverwijk .0* ZOMEN ZOMERPRIJZEN BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK W#WWWW%/WVW\/\/VA/W\AAAAAA/WWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWMMWMWWMMWWiA#WWWWWWWWWWWWWWXMMMWMU%<»^#^WWWWWU>#»#%<%#WWW\AAA<WW»AA<W%AA#WWWWWWWW»^%AAA/VWW»^%AAA/WWWV' Kennemer Kruimels - 7™ -~r >*V - 's - ■l-V;.'-.,;, 6., 'v "N Ook zal de nodige aandacht wor den besteed aan de aangename kan ten van het leven, waarvoor de on derwerpen bestaan uit kleding en make-up, feestvieren en gasten ont vangen, smaakvol en doelmatig in richten van de woning, het vervaar digen van nuttige voorwerpen en een doelmatige besteding van de vrije tijd. Voor deze onderwerpen bestaan de lessen uit smaakontwikkeling, woninginrichting, handenarbeid, mu ziek, sport en spel. Door gezamenlijk „praten en doen" wordt elke cursiste voorts geleerd het huishouden goed te besturen en haar budget zo economisch mogelijk te be steden. Behalve lekker koken leren zij dus ook gebruik te maken van de naaimachine en het onderhoud van woning, meubels en garderobe. Van daar dat de kook- en naailessen op de Mater Amabilisschool stellig niet de minst belangrijke vakken zijn. Bij dit alles vermeldt het cursus programma nog bezoeken aan toneel film- en operettevoorstellingen en concerten, terwijl gedurende de zo mermaanden de gelegenheid wordt opengesteld voor sportbeoefening, ex cursies en een cusus in bloemenschik- ken. De gehele cursus duurt twee jaar, waarvoor de kosten per jaar 45,- bedragen, materialen inbe grepen. Inlichtingen over de Mater Amabi lisschool worden gaarne verstrekt bij het secretariaat, Kennemerlaan 169, IJmuiden, telefoon 6144. De gelegen heid tot inschrijven is hier elke maan dag- en donderdagavond van 19 tot 20-30 uur opengesteld. Bij de Velsense politie zijn de vol gende voorwerpen als gevonden aan gegeven: bal, damestas, bloese, zonne bril, kindersandaal, portemonne met in houd, wit babyschoentje, Lipssleutel, jongensvest, jack, herenhorloge, paar sandalen, schaar, tasje met inhoud, dameshorloge, pak shag, overall, helm, ring, kinderbril, autoped, sjaal, ring met drie sleutels, kinder jasje, broche, draagbare radio, poes, baret, ring met vier sleutels, leesboek,, baddoek met zwembroek, ketting met hanger, he renportemonnee, bankbiljet, drie nerts- vellen, portefeuille met foto's. Inlichtingen over deze voorwerpen zijn dagelijks te verkrijgen op het hoofdbureau van politie te Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 eventueel zullen worden afgegeven. Op een onlangs gehouden ledenver- vergadering van de reisvereniging „IJmuiden" werd besloten tot herop richting, zodat de samenwerking met „T. O. P." na ongeveer één jaar een einde heeft genomen. Het bestuur is als volgt samengesteld: P. Plugge, voorzitter; B. C. Scholten, secretaris en W. Tieleman, penningmeester. Be sloten werd voorts zoals vroeger weer een jaarlijks vakantiereisje te orga niseren, terwijl diverse dagtrips zul len worden uitgeschreven. De eerste daarvan is een excursie naar het bloemencorso in Zundert op zondag 4 september. De heer J. Backer uit Papendrecht schreef ons, dat hij kort geleden op een mooie zomerdag met zijn dochter tje in IJmuiden vertoefde, waar zij aan het strand enige prettige uurtjes hebben doorgebracht. Op de terugweg naar huis werd hun aandacht getrok ken door de grote steenhopen, dik op een terrein achter de duinen liggen op geslagen. Stenen van soms enorme af metingen, uit het buitenland afkom stig en zoals bekend bestemd voor het verstevigen van de nieuwe pieren. Het meisje, nieuwsgierig als zij nu eenmaal is, wilde deze steenhopen wel eens nader onderzoeken. Je kunt immers nooit weten, misschien waren hier wel enige zeldzame schelpen te vinden, mooiere exemplaren dan de gewone nonnetjes en zaagtanden van de Nederlandse stranden. Welnu, zij waren er, die overbekende schelpjes. Maar zij vond nog wat anders ook! Nabij de grote steenhopen lagen name lijk enige geel-witte brokken, waar schijnlijk bros kalksteen. Vader en dochter sloegen er één stuk, waarop zij aan de binnenkant tientallen grote en kleine afdrukken van vreemde schel pen ontdekten. Bovendien bleken er hier nog vele stukken met dergelijke af drukken te zijn verspreid, waarvan door de beide amateur-geologen een vijftal mee naar huis werd genomen. Hier hebben zij deze vondsten voor zichtig gebroken, waarbij een ware rijkdom aan afdrukken van zeeschel pen in gevarieerde afmetingen en soor ten werd waargenomen. Stille getuigen uit lang vervlogen tijden. Want het bleken inderdaad fossielen te zijn, zo als door een wetenschappelijk mede werker aan een natuur-historisch mu seum werd verklaard, wiens mening was gevraagd. Waarschijnlijk zijn de ze fossielen zelfs reeds enige miljoe nen jaren oud. Vandaar dat onze briefschrijver be sloot met een goede raad aan hen, die wellicht ook op de fossielenjacht zullen gaan. Hij adviseert hen eventuele vondsten met de grootste omzichtig heid te behandelen en vooral geen messen te gebruiken, omdat het groot ste deel bij het lospeuteren als poeder uiteen zal vallen. Van welke goede raad wij gaarne acte nemen. De heer en mevrouw Kruisinga van het hoofdkwartier van het Leger des Heils te Amsterdam zullen zondag 'n bezoek bren gen aan het korps IJmuiden. Dit zal dan het eerste bezoek van de op 18 dezer ge- installeerde brigadier aan een zijner af delingen zijn. Brigadier Kruisinga en zijn echtgenote worden om tien uur 's morgens in het gebouw van het Leger des Heils te IJmui den, Edisonstraat 14 verwacht. Kleuterschool. De officiële opening van 't nieuwe schoolgebouw van de kleu terschool „De Merels" aan de Orionweg (576) in IJmuiden zal vrijdag 9 septem ber om vier uur 's middags plaatshebben. ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 In de week van 14 tot en met 20 augus tus zijn in dè hoofdstedelijke haven aan gekomen 187 zeeschepen (462.007 brt) en vertrokken 184 zeeschepen (476.428 brt.). NIEUW! auu^ynnrovwvwwTvwwy VWWVWWVWWWVWWWWVWWWWWWWWWVWWWWWW Electrolux - H.E. - Excelsior e.a. vanaf 63.50 Betaling in overleg. Velserduinweg 173 Telefoon 4402 Geslaagd. De heren W. A. Gerrits en P. Prins, beiden personeelsleden van de papierfabriek Van Gelder Zonen te Velsen slaagden respectievelijk voor het diploma monteur motorvoertuigen en voor het diploma Landmachinist A. Kinheim. De voetbalvereniging Kin- heim houdt zaterdag en zondag weer twee van haar jaarlijkse toernooien voor junioren. Zaterdag is er het G. Kroon toernooi voor junioren van de zaterdag afdeling en zondag wordt het J. M. W. Hout-toernooi voor de junioren van de zondagafdeling gespeeld. V.V.B. De voetbalvereniging VVB gaat zaterdag weer haar jaarlijkse ze venkampen houden voor de jeugdleden, Op het Koningsveld zullen de pupillen A, B en C en de aspiranten elkaar ontmoe ten om de fraaie wisselprijzen. Zolang er films worden vervaardigd is er onder de titel „Mogen wij zwijgen" de enigszins rethorische vraag gesteld, om er diverse sensationele getinte voor lichtingsfilms excuserend mee te introdu ceren. Ook nu weer met deze Zweedse film, die in het Duits „Gefahren der Liebe" heet en van klinkende doktersna men werd voorzien om de medische kant van het geval te dekken. Het verhaal le vert op een nogal nadrukkelijke manier de onderwerpen, waarover moet worden voorgelicht: geslachtsziekte bij de jonge man die zich in zijn diensttijd afgeeft met het meisje uit een dancing en zwan gerschap bij zijn verloofde, welke haar bijna het slachtoffer van een aborteuse maakt. In het verdere verloop der gebeurte nissen komen nog andere moeilijkheden op sexueel gebied ter sprake, maar ge lukkig is er steeds een goed menend dok ter in de huurt voor verstandige advie zen, waarbij hij via een instructief film pje de nodige illustratieve voorlichting geeft. Men kan van mening verschillen over de vraag, of de bioscoop nu wel de aangewezen plaats mag worden be schouwd voor dit soort openhartige ge sprekken, zonder daarbij de goede be doelingen van de filmmakers in twijfel te trekken. Wie zich in dit onderwerp wil verdiepen, kan donderdagavond eens naar de film gaan kijken. (Stadsschouwburg). Het kan niet an ders, of regisseur Alfred Vohrer moet een uitstekend kenner zijn van de Ameri kaanse wildwestfilm, om Karl May's be kende jongensboek „Winnetou en de zoon van de berenjager" op zulk een knappe wijze als „Winnetou in de Dodenvallei" te verfilmen. Hij heeft daarvoor in Joe goslavië landschappen gevonden, die vol komen met het echte wilde westen kun nen wedijveren en voorts bezit hij een goede hand in het organiseren van groots opgezette gevechten en spectaculaire ge beurtenissen. Zijn tekening van helden en schurken baseert zich weliswaar nog ge heel op de zwart-witte tegenstelling van de klassieke „western", die nog geen psy chologische nuances kende, doch wellicht wordt hierdoor juist bevorderd dat hij bij de echte t liefhebbers van dit genre bijzonder in de smaak zal vallen. Voor hen geldt dan de informatie, dat de film tot en met zondag, ook in de matinee wordt gedraaid. (Luxor). Na de befaamde „West side story" voor een week in Beverwijk te hebben teruggebracht, geeft de directie van dit theater opnieuw een reprise van een weinig minder bekend geworden film en wel „Irma la douce". Met Jack Lemmon en de ondeugende Shirley Mc- laine in de hoofdrollen, waardoor velen die deze kostelijke musical reeds hebben gezien wellicht zullen worden gestimu leerd zich aan de kassa te vervoegen naast de weinigen, die zich deze turbulen te Irma nog lieten ontgaan. (Kennemer theater). Christopher Lee speelt in „Raspoutin, de waanzinnige monnik" de titelrol, aldus gestalte gevend aan een legendarische figuur, wiens kwa lijke manipulaties een halve eeuw gele den een enorm opzien baarden. In dit verhaal wordt de historie meermalen enig geweld aangedaan, hetgeen niet weg neemt dat het een boeiende speelfilm is geworden, die tot en met maandag elke liefhebber van dit genre op zijn wenken bedient. Vervolgens draait dinsdag en IJMUIDEN: Artsen: van zaterdag 13 tot maandag morgen 8 uur: P. H. J. de Weerdt, Oos- terduinweg 8, tel. 6158; H. Bel, Venus- straat 5, tel. 5675. Apotheek: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52. Verloskundigen: Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen ver loskundige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschappendienst) om te verne men welke verloskundigen de dienst waarnemen. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen: G. Vink, Wüstelaan 39, Sant poort, tel. 02560-8451. Wijkverpleging „Het Groene Kruis", voor IJmuiden en IJmuiden-Oost zuster A. N. Enklaar, Bonekampstraat 6, IJ muiden, tel. 8163; voor Velsen-Zuid en Velsen-Noord zuster C. .Gomes, Leeuwe riklaan 39, IJmuiden-Oost, tel. 02550- 8915; voor Driehuis en Santpoort zuster K. Lange jan, Irissenstraat 14, Sant poort, tel. 02560-7477. Wit-Gele Kruis: zuster T. van der Laan, Verbindingsstraat 17, Velsen-Noord, tel. 02510-26443. Dierenarts: de dienst voor zieke huis dieren in de IJmond wordt dit week einde waargenomen door de dierenarts J. D. Beijers, Raamsingel 28, Haarlem, tel. 02500-13164. SANTPOORT: Arts: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 135, Santpoort-Dorp, tel. 02560-8570. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort- Zuid, tel. 02560-8249. BEVERWIJK: Artsen: voor de artsen Fierstra Sr., Fierstra Jr., Lange, Plantinga. Reddin- gius, Rolink, De Ruiter, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmor gen 9 uur C. Versélewel de Witt Hamer, Vondellaan 60, tel. 02510-23364; zondag van 9 tot 24 uur J. G. Lange, Dreef 3, Beverwijk, tel. 02510-24234. Voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Peeters, Swaab, Vos en Zijlmans, van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur M, ten Harmsen van der Beek, Lessestraat 1, Beverwijk, tel. 02510-25356. Apotheek: voor Beverwijk, Velsen-noord en Heemskerk, zaterdag, zondag en nachtdienst, geopend tot 2 september, Apotheek Donker, Breestraat 61, Bever wijk, tel. 02510-27955. Zaterdagmorgen is eveneens geopend Apotheek H. van der Kolk, Zeestraat 27 te Beverwijk, tel. 02510-23820. Apotheek De Heems- kerkse, Kerkweg 11, Heemskerk, is niet de weekends, wel alle avonden in deze week geopend; tel. 02510-3249. woensdag de al wat oudere, maar inte ressante film „De lange, hete zomer", die vooral door de rol welke Orson Welles hierin vervult, de moeite van het bekij ken nog altijd waard is gebleven. Dit weekprogramma wordt verder rondge maakt met „Ik was een mannelijke sex- bom", een broeierige titel voor een broeierige film van Philip de Broca, die voor de voorstelling van zaterdagnacht is bestemd, zondagmiddag gevolgd door „De zoon van captain Blood", waarvan de inhoud op gezonder sensatie is geba seerd. (W.B.-theater). Winnetou is „IN", want evenals in IJmuiden is hij vrijdag en za terdag ook in dit Beverwijkse theater te bewonderen. Bewonderen is wel de juiste kwalificatie, want Winnetou en zijn blan ke broeder Old Shatterhand gespeeld door Pierre Brice en Stewart Granger, vertonen in „Duizend tomahawks tegen Winnetou" weer ongelooflijke staaltjes van dapperheid, die door hun bewonde raars ongetwijfeld met genoegen zullen worden gadegeslagen. De volgende twee avonden word met „De heerser van kamp Singapore" voor de zoveelste maal herinnerd aan de bloedige Amerikaans- Japanse krijg, waarbij onderwijl Johnny Weismuller zondagmiddag zijn niet ge ringe kunsten mag demonstreren in het jungle-avontuur „De schat der vuuraan bidders". Willemsbeekweg 8u - Tel. 4627 Vraag naar onze spaarregeling. GEBOREN: Michiel A., z. v. A. A. Kuijs en C. A. G. J. Huberts; Elisabeth H., d. v. D. Hoogendoom en M. A. van Batenburg; Johannes C. G., z. v. J. C. G. Nanninga en G. A. Tamis; Johanna R., d. v. M. de Klein en H. Breman; Edwig M., z. v. W. S. H. de Wit en A. A. van Houte; Marcel F., z. v. T. de Vries en W. Hakvoort; Maria J. P., d. v. P. W. Fatels en J. P. J. Leijen; Bob, z. v. A. Klein en N. J. Ma- rees; Rogier, z. v. N. J. Betjes en M. van der Wal; EngelmuriSus C. T., z. v. T. G. Adrichem en D. A. de Ruijter; Aaltje A., d. v. T. Winters en A. J. Kramer; Jacoba H. M., d. v. C. G. Aardenburg en J. J. Beentjes; Antonio G., z. v. L. Moritu en I. Mulas; Marga, d. v. F. de Groot en J. W. Bronsema; Jurgen, z. v. J. M. Kabalt en E. H. Krolow; Johanna M. M., d. v. J. J. Wellen en A. D. Suelmann; Maria C. J., d. v. A. T. Buur en A. A. Heynen; Alexandra M., d. v. H. J. Dam en M. F. Keller; Marjon H. M., d. v. F. H. Lamers en A. van der Pal; Anita C. M., d. v. P. J. van Campen en T. Bosman; Catharina J. M., d. v. G. J. Weel en H. J. van de Straat; Minke A., d. v. B. Baak en G. van Wingerden; Pauline M., d. v. A. E. Buyck en J. G. Stolwijk; Paul W. A., z. v. F. W. Reijmer en A. M. H. Hörchner; Richard, z. v. J. H. Westerdijk en H. van Vloten. ONDERTROUWD: Laurentius A. de Wit en Wilhelmina M. J. de Wildt. GETROUWD: Cornelis Kool en Maria L. F. de Vijlder; Gerardus C. van Zoen en Maria C. de Ruijter; Cornelis Wallenburg en IJmkje Hiemstra; Adrianus J. Schuijt en Johanna M. Koppert. OVERLEDEN: Sijtje Doesburg, 82 jr. 't Spaarbankboekje het appeltje voor de dorst Stichting Nutsspaarbank In de gemeente Velsen

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4