7 Betty Heukels spontaanste kampioene Geen dertiende afbeelding van windmolen naar Rusland Altig wereldkampioen Drie Europese records op de laatste dag Rund miste op beslissend moment schotvaardigheid CHIPS NEDERLANDS GOUDEN ZWEMSTER OP DE 400 M WISSELSLAG: Betty Heukels' eerste medaille na elf jaar zwemmen Geluksmaand RESULTATEN IN UTRECHT Sijbrands boekte winst in Ales Rusland water- polokampioen Schollander brak weer wereldrecord Brons voor de acht van Argo Zeilstrijd op de Mooie Nel Duff op Man bij ongeluk gedood Prof Dolman liet 500 mark schieten MAANDAG 29 AUGUSTUS 1966 10 Ptf „Toen ik op het startblok stond en de aanmoedigingen van de tribunes daverden, kneep mijn keel zowat dicht Sterke schoolslag Wereldkampioenen voor Dolman Hans Romboutt 'AAAAAAA#^AAAAAAAAAftA,*AAAA^AAftAAAAAAArtArtAAAAAAAWWWWWWVAAAAAAISAAAA«rtAAAAAAAAAA<WWWVAAAA, >#vwwwvwmwwwwwwwwwwww^aa*^^v^^wwmia»wwmwwwww%aaa#ww%aaaaaaaa^aaa^w%a#wwwwwwmi<mww»#w»<»aiwvw^ -*MMAMMM,IMMAMM'w*AMMAAMMA<V>MMAAMAMAIM»MAIWWgWM»A<MMIMMM«AAA<UMWMWMMMMMUWMV *MWWWWWWW<WWW^^^WWWWWWWW»MAM^WMMWWVAAAAAAAMAMAM<WWWMWMWI)MMMWWWIAA<WI lAft#MWWWWWWI'vwww*'WWMWWWWWWMWWWWWVMMMVWWIA<\A/MMI<WWWWWUWWWMMMUWMMWWMMMVWyWWVWWWWW*A/UVWWWMWWWVV WVWWWWWWWWWVAAAA'wwwWW^AWWWWWWWWkftAArtAAAAAAAAArtAAAAftAAAA/WWI«A/IIW*AA/MWWVWWUWUVt> WAW/WWWWWW\AAA/WAAA**AAA*AAA*A»A«A*A«»«»«««««««.««««.fr|Ptflftft|VSftflftnnftftnnflnnnnflnnnnAnftnf| wa n Betty Heukels bij haar start. Betty Heukels, de 24-jarige lerares M.O. uit Eindhoven, zorgde zaterdag voor een grandioze afsluiting van de elfde Europese kampioenschappen zwemmen, schoonspringen en waterpolo in Den Hommel in Utrecht. In een adembenemende finale van de 400 meter wisselslag, die de apotheose vorm de van het zwemprogramma, won de pupil van Ada den Haan voor de eer ste maal in haar lange carrière goud in de nieuwe Europese recordtijd van 5 min. 25 sec. Tijdens de gehele kampioenschappen heeft er geen gelukkiger en spontaner kampioene op het ereplatform gestaan. Betty sprong, danste, hield de handen juichend omhoog en zwaaide dolgelukkig naar de duizen den fans op de tribunes. Mr. M. Vrolijk van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk hing haar persoonlijk het lint met de gouden medaille om de hals. Ada Kok, zelf reeds met goud gekroond op de vlinderslag en de stuwende kracht in de winnende wisselslagestafetteploeg, was er als een van de eersten bij om haar vriendin geluk te wensen. Nederland had voor de derde maal goud veroverd- De inbreng van edelmetaal was na het zilver van Ada Kok (Op de 400 meter vrije slag) even voor de race van Betty vergroot met brons, toen de 4 x 100 meter vrije slag-ploeg dames overigens nogal teleurstellend genoegen nam met de derde plaats achter Rusland (dat met 4.11.3 het Europese record van Nederland afpakte) en Oost-Duitsland. De in haar antwoorden bijzonder ge vatte Betty Heukels, is met haar 24 jaar (geboren 25-2-42) een van de meest ervaren leden van de Neder landse zwemploeg. Bij de Nederlandse kampioenschappen debuteerde zij in 1958 als schoolslagzwemster. Ze was toen nog lid van Aegir, maar nadat Ada den Haan naar Eindhoven ver huisde en Betty met de wereldrecord- houster in én klas kwam te zitten, werd ook zij lid van PSV. In 1961 volgde zij haar vriendin op als school slagkampioene van Nederland. Het volgend jaar vond echter de sensatio nele doorbraak plaats van Klenie Bi- molt en bij de Europese kampioen schappen van Leipzig werd Bimolt tweede en Betty vierde. Daarna scha kelde „Beuk", zoals zij door haar vriendinnen wordt genoemd, over op het zwaardere werk: de 400 meter wis selslag. Voorlopig in de schaduw van Adrie Lasterie en Marian Heemskerk, met wie zij naar Tokio ging. Als eni ge van dit drietal bereikte zij daar de finale (zesde). In 1964, '65 en '66 werd zij op dit onderdeel Nederlands kampi oene en haar overmacht was zo groot, dat zij evenals Ada Kok begon te trai nen voor de 400 meter vrije slag. Op deze afstand werd zij echter niet ge selecteerd voor de Europese kam pioenschappen, hoewel zij sneller was geweest dan de wel gekozen Bep Weeteling. ,Jk zou graag de 400 me ter vrije slag hebben gezwommen als training voor de wisselslag, die zo laat in het programma lag", vertelde zij zaterdagavond. Maar ook zonder die warming up heeft Betty bewezen dat zij inderdaad is, wat men van haar dacht: de snelste allrounder van Eu ropa. ,rAugustus is mijn geluksmaand", zei Semjon Belits-Ceiman zaterdag dolgelukkig na afloop van de 1500 me terfinale. De 21-jarige Rus, die in Mos kou voor spoorwegingenieur studeert, had op lange afstand de Europese ti tel gegrepen, nadat hij zich twee da gen eerder met een tweede plaats op de 400 meter vrije slag had moeten tevreden stellen achter Frank Wie- pand. De Oostduitse wonderzwemmer was op de 1500 meter niet uitgeko men, maar dat was niet de enige oor zaak van Geimans succes. Met een zeer constante baanindeling bleef deze met 16.58,5 als eerste Europese zwem mer beneden de zeventien minuten. Zijn tijd zou zelfs een wereldrecord zijn geweest, als niet twee dagen eer der Mike Burton in Amerika een on waarschijnlijk snelle 16.41,6 had ge draaid. Semjon Belits-Geiman komt uit een sportief gezin. Zijn ouders en broers zijn goede tennissers. Hijzelf is de enige die de zwemsport prefereert. Hij startte zijn carrière in september 1954, toen hij onder de hoede kwam van Tamara Drobinskaja. Negen jaar later zwom hij zijn eerste Russische record: 9.22,7 op de 800 meter. In juli 1966 vestigde hij met 4.14,1 een nieuw Eu ropees record op de 400 meter vrije slag. Geiman, geboren op 16 februari 1945, heeft vele sportieve interesses. Hij speelt tennis, hcudt van schaat senrijden en skiën. Zijn doel: Olym pisch goud bij de Spelen van Mexico City. „Voor mij was het een moeilijke wed strijd. Toen ik op het startblok stond en de aanmoedigingen van de tribunes daver den, kneep mijn keel zowat dicht. Ik moest gewoon winnen. Op de laatste baan kwam Pechstein opzetten. Ik adem naar rechts, maar onder water kon ik naar links loeren, zodat nog net op tijd het tempo omhoog kon worden gegooid. Toen kwam ze er niet meer bij," zei Betty Heukels na haar race. Iemand vroeg of zij tot Mexico City zou doorgaan. „Nu, daar heb ik nog niet over gedacht. Ik vind het zwemmen gewoon leuk en als ik zin heb ga ik in het voorjaar weer wat doen. Per slot van rekening geef ik gym nastiekles en dat is een goede conditie training in de winter." De laatste dag van de Europese zwem- kampioenschappen gaf nog eens drie Europese recordverbeteringen te zien. De Rus Semjon Belits-Geiman ging als een wonder van gelijkmatigheid door het wa ter op de 1500 meter vrije slag en finish te in de nieuwe Europese recordtijd van 16 minuten 58,5 sec. Daarna had het de beurt van Nederland moeten worden: de finale van de 4 x 100 meter vrije slag dames. Maar het Nederlandse kwartet Toos Beumer, Mirjam van Hemert, Bep Weeteling en Lydia Schaap had onnodig de eigen mogelijkheden in de series bloot gegeven (snelste met 4.12.3) en moest maar afwachten wat de thans wel op vol le oorlogssterkte opererende ploegen van Oost-Duitsland en Rusland zouden doen. Toos Beumer ging als eerste zwemster al iets minder snel af dan in de series: 1.03.2 en tikte gelijk aan met Oost-Duits land, dat de Europese kampioene Martina Grünert als startzwemster had opgesteld. Na 200 meter had Oost-Duitsland (met Rita Schumacher in het water) een dui delijke voorsprong genomen, maar 100 meter verder keerde Rusland als eerste (3.09.1). Nederland was met Mirjam van Hemert (1.032) goed bijgebleven en had door Bep Weeteling (1-02.8) zelfs de ach terstand tot een kwestie van centimeters gemaakt. Een vliegende start van Lydia Schaap bracht Nederland op de voorlaat ste baan zelfs in eerste positie. Maar zo wel Rusland als Zweden had met Ta mara Sosnova en Ann Christine Hagberg zijn snelste meisje tot het laatst be waard. Lydia Schaap zag ze komen. Tot 75 meter hield ze de strijd vol om toen ineens weg te zakken. Eerste werd Rus land, dat een jaar geleden nog geen zwemster had van beneden de 1 min. 4,0 sec., in de nieuwe Europese recordtijd van 4.11.3, tweede Zweden (4.12.2) en der de Nederland (4.12.8). De anticlimax was moeilijk te verwer ken. En toen Betty Heukels even later op het startblok van baan 4 stond, vroeg menigeen zich af of ook zij niet de na delen zou ondervinden van de nodeloze krachtsexplosie in de series, waarin zij met 5.26.3 een nieuw Nederlands record had gevestigd. Het leek inderdaad mis te Finale 400 meter wisselslag dames: 1. Betty Heukels (Neet.) 5.25.0 (nieuw Euro pees record oude record, op naam Vero- nika Holletz: 5.25.6), 2. Hedi Pechstein (O.-Did) 5.26.0, 3. Lyudmila Khazieva (Rusl.) 5.28.4 (nieuw Russisch record), 4. Veronika Holletz (O.-Did) 5.30.7, 5. Svetlana Babani- na (Rusl.) 5.31.5, 6. Elisabeth Ljunggren (Zw.) 5.37.8. 7. Daniele Dorleans (Fr.) 5.38.0, 8. Judith Turnbull (G.-B.) 5.44.3. Finale 1500 meter vrije slag-, heren: 1. Semjon Belits-Geiman (Rusl.) 16.58.5 (nieuw Europees record oude record was 17.01.9 op naam van Belits-Geiman), 2. Alan Kim- ber (G.-B.) 17.13.2 (nieuw Brits record), 3. Aleksandr Pletnev (Rusl.) 17.17.9, 4. Mi guel Torres (Sp.) 17.18.7 (nieuw Spaans re cord), 5. Hans Fassnacht (W.-Dld) 17.28.6 (nieuw gezamenlijk Duits record), 6. Jean Ravelinghien (Fr.) 17.31.8 (nieuw Frans re cord). 7 Krystian Langer (Pol.) 17.33.6, 8. Ulf Gustavsen (Noorw.) 18.11.4. Uitslag finale 4 x 100 meter vrije slag dames: 1. Rusland (Natalja Sipchenko, An- tonina Rudenko, Natalja Ustinova. Tamara Sosnova) 4.11.3 (nieuw Europees record oude record op naam van Nederland: 4.12.0, gevestigd in Tokio in 1964), 2. Zweden (Gus- tavsson, Jaefvert, Lilja, Hagberg) 4.12.2 (nieuw Zweeds record), 3. Nederland (Toos Beumer. Mirjam v. Hemert. Bep Weeteling, Lydia Schaap) 4.12.8, 4. Oost-Duitsland 4.13.1, 5. Groot-Brittannië 4.13.6, 6. Italië 4.13.9, 7. Frankrijk 4.14.3, 8. Hongarije 4.14.7. Eindstand torenspringen heren: 1. Klaus Dibiasi (It.) 162.92, 2. Brian Phelps (G.-B.) 152.01, 3. Jerzy Kowalewski (Pol. I 143.13, 4. Klaus Konzorr (W.-Dld) 138.44. 5. Visili Kuf- chinkin (Rusl.) 137.76, 6. Wladzimier Mejsak (Polen) 135.91. gaan. Na de vlinderslag was zij met 1.12.7 drietiende seconde langzamer dan in de series. Haar voorsprong op de onregle mentair zwemmende Heidi Pechstein be droeg slechts enkele decimeters. En die voorsprong werd direct omgezet in een achterstand, toen Veronika Holletz en Hei di Pechstein op de rugslag heel wat snel ler vooruitkwamen dan de Eindhovense. Maar Betty vocht terug. Haar kans kwam op de derde honderd meter: de school slag. In perfecte dans ging zij door het water. Veronika Holletz werd achtergela ten, Heidi Pechstein hield nog stand, maar even voor het keerpunt naar de laatste honderd meter moest ook zij de Eindho vense laten gaan. Betty begon met een voorsprong van een lengte aan de vrije- slagbanen. Nog leek haar zege niet veilig. Pechstein, vier jaar geleden Europees kampioene op de vrije-slagsprint, viel ver- Zondag is in Ales in Frankrijk het kan didatentoernooi dammen begonnen, dat tot 11 september zal duren. De winnaar krijgt het recht wereldkampioen Koeper- man (Rusland) uit te dagen tot een twee kamp om de wereldtitel. Nederland is in Ales vertegenwoordigd door de jonge Tonny Sij brands, die in de eerste ronde won van de Belg Demesmaecker. Aan het toernooi wordt deelgenomen door tien spelers, die elk tweemaal tegen elkaar uitkomen. De kampioen van Haiti Michel was zondag nog niet in Ales ge arriveerd. De uitslagen van de eerste ronde: An- dreiko (Rusl.)Kuyken (Zwits.) 2-0, De mesmaecker (Belg.)— Sijbrands (Ned.) 0-2, Laporta (It.)Agliardi (Mon.) 2-0, Reimann (Tsj.sl.)—Tsjegolev (Rusl.) 0-2, Mostovoy (Fr.)Michel (Haiti) uitge steld. Bep Weeteling, Mirjam van Hemert, Lydia Schaap en Toos Beumer, samen goed voor brons. woed aan. Maar Betty gaf geen krimp en finishte als eerste in de nieuwe Europese recordtijd van 5 min. 25 sec. Pechstein tikte een seconde later aan. Na een fasci nerende race als deze is het moeilijk in te denken, dat er in Amerika zwemsters zijn die dit zwaarste nummer van de zwemsport neg tien seconden vlotter af leggen. Rusland is Europees waterpolokainpi- oen geworden. In een bijzonder ener verende wedstrijd versloeg het de ster ke ploeg van Oost-Duitsland met 1-0 en dat betekende dat de titel voor vier jaar naar de Sovjet-republieken verhuisde. We liswaar veroverden beide ploegen vier punten, maar aangezien Rusland vijf doelpunten scoorde tegen Oost-Duitsland slechts vier was deze ene treffer goud waard. Enerverend en spannend was dit slot- duel, dat voor volle tribunes werd ge speeld. Enerverend alleen al om de vraag of Oost-Duitsland de glans van „ongesla gen ploeg" zou kunnen handhaven tegen het stugge Rusland, dat zonder veel op hef tot deze eindstrijd was doorgedron gen Spannend werd het pas echt, toen Boris Grishin erin slaagde via een straf- worp zijn land naar een 1-0 voorsprong te schieten. De druk van „te moeten win nen" begon aan de souplesse van de Oost duitse wateratleten te knagen. Dat kwam .het beste tot uiting toen in de vierde pe riode de Oostduitse scherpschutter Peter Rund een unieke kans kreeg zijn ploeg naast de Russen te brengen en daarmee het allerhoogste veilig te stellen. Maar Rund miste ditmaal de accuratesse die hij de gehele week had gedemonstreerd. Zijn schot was wel hard, maar de sterke armen van Vadim Gulyaev kwamen in de baan van het schot. Dit betekende de genadeklap voor Oost-Duitsland, want zelfs met een man meer slaagden zij er niet meer in het wilskrachtige Russische zestal van de bovenste trede van het ere- schavot te verdringen. De laagste trap werd bezet door Joegoslavië, dat in de laatste wedstrijd met 2-1 van Italië had gewonnen. Nederland verloor ook van West-Duitsland (4-3), zodat het niet ver der kwam dan de achtste plaats. Hon garije veroverde de vijfde plaats door een 3-2 zege op Roemenië, dat zesde werd. De ranglijst werd verder: 9. Zweden; 10. België; 11. Bulgarije; 12. Spanje; 13. Frankrijk; 14 Tsjechoslowakije; 15 Ier land; 16. Turkije. De Amerikaan Don Schollander heeft bij de wedstrijden van de universiteit van Brits Columbia in Vancouver het we reldrecord op de 220 yards vrije slag, dat met 1 min., 57.3 op naam stond van de Australiër Michael Wenden, verbeterd en gebracht op 1 min., 57.0 sec. Tevens werd het wereldrecord op de 220 yards wisselslag dames scherper gesteld- Het merkwaardige feit doet zich voor, dat het nieuwe record op naam is komen te staan van twee zwemsters: de 15-jarige Canadese Elaine Tanner (houdster van het record met 2.33.3) en de 13-jarige Zuidafrikaanse Karen Muir. Voor beiden werd dezelfde tijd genoteerd, 2 min., 32.0 sec. De jury van aankomst gaf de over winning echter aan Elaine Tanner, die een fractie van een seconde eerder aan tikte. Het aantal wereldrecords, dat de afgelopen vier dagen te Vancouver is verbeterd, is daarmee gestegen tot zeven. Er komt geen dertiende afbeelding van de Hollandse windmolen in het gebouw van de Russische roeibond te hangen. Twaalf maal achtereen beheersten de Russische vertegenwoordigsters de strijd om de Europese roeititels voor dames volledig. Twaalf maal ook veroverden zij de Hollandse windmolen, in 1954 bij de instelling van de titelstrijd der dames door de Nederlandse roeibond beschik baar gesteld. Uit praktische overwegin gen wordt bij winst niet de trofee aan het winnende land overhandigd, doch een ingelijste foto ervan. De zilveren molen zelf behoudt zijn veilige plaats in de wel-gevulde prijzenkast van de interna tionale roeifederatie in Montreux. Der tien bleek voor de Russen met recht een ongeluksgetal. Nadat twaalf maal de identieke zij het wat symbolische hoofdprijs werd gewonnen, doorbraken de Oostduitsers op de Amsterdamse Bos baan de supprematie der Russen. In drie van de vijf eindstrijden was het goud voor Oost-Duitsland, voor het eerst aanwezig met een eigen nationale equipe. Met een half punt verschil veroverden de veelal opvallend blonde meisjes, door het fel-begeerde hoofdnummer van de achten voor zich op te eisen, juist de Hollandse windmolen. Ze zorgen daardoor op de Bosbaan, waar in 1954 het eerste kam pioenschap werd verwerkt, voor een hoogtepunt in de veelal eentonige histo rie van het damesroeien. Voor Nederland werd de het zij ge zegd uiterst prille traditie, dat de da meskampioenschappen tenminste één medaille moet opleveren, voortgezet. Na dat Meike de Vlas in 1964 zilver won en de Nereus-quadruple goed bleek voor brons, bracht een jaar later in de titel strijd op de Duisburgse Wedaubaan de race van de achten zilver voor Orgo. In Amsterdam toonden de Wageningse stu denten opnieuw geen respect voor de kracht van gerenommeerde ploegen. Ze moesten Oost-Duitsland en Rusland uiter aard laten voorgaan, doch hielden het brons ruimschoots binnen bereik. Roeme nië dat vierde werd, had een achterstand op de oranje-equipe van een drietal lengten. Sportief gesproken echter zijn de wed- Achten: 1. Oost-Duitsland 3.32.41, 2. Rus land 3.44.50. 3. Nederland 3.45.65, 4. Roeme nië 3.51.42. 5. Tsjechoslowakije 3.51.56, 6. Groot-Brittannië 4.04.58. Vier met stuurvrouw: 1. Rusland 3 min., 58.80 sec., 2. Roemenië 4.00.86, 3. Oost- Duitsland 4.02.37, 4. Tsjechoslowakije 4.08.00, 5. Hongarije 4.08.61, 6. Nederland 4.11.70. Dubbel twee: 1 Oost-Duitsland 4 min., 5.21 sec2. West-Duitsland 4.05.97, 3. Rus land 4.07.28, 4. Zweden 4,11.29. 5. Tsjechoslo wakije 4.18.55, 6. Frankrijk 4.19,46. Dubbel vier: 1. Oost-Duitsland 3 min.. 41.81 sec., 2 Rusland 3.43.06, 3. Roemenië 3.49.21. 4. Hongarije 3.51.37, 5, Bulgarije 3.53.43. 6. Frankrijk 3.56.19. Skif: 1. Galina Konstantinova (Rusl.) 4.16.87. 2. Alena Postlova (Tsjech) 4.17.80, 3. Anita Kuhlke (O.-Did) 4.18.28, 4. Anna Domonkos (Hong.) 4.21.05. 5. Truus Bauer (Ned.) 4.24.58, 6. Gunda Biel (W.-Dld) 4.31.54. De uitslagen van de dit weekeinde ge houden zeilwedstrijden op de Mooie Nel en het Buitenspaarne in Haarlem zijn Valkenklasse: 1. Moellers. 16 m2-klasse streep: 1. W. Spaargaren. Finnjollen-klasse: 1. D. Nieuwenhuizen. Stern-klasse: 1. R. Vrolijk. Vrijheid-klasse: 1. M. Molenaar. OK-jollen: 1. E. Haverkom-Van Rijse- wijk. Solo-klasse: 1. R. de Fuyk. Vaurien-klasse: 1. J. P. Steenbergen. 12 Voets-jollen-klasse: 1. F. Daniels; 2. A. J. van Beekum. Galina Konstantinova, winnares bij de skiffeiLses. strijden voor Nederland geen groot suc ces geworden. De quadruple van De Vliet en de dubbel-2 van Nautilus bleken kans loos in de repechages van zaterdag, In de finales moesten voorts de vier met stuurvrouw van Argo en skiffeuse Truus Bauer met een zesde en een vijfde plaats genoegen nemen. Tjjdens de TT-race op het eiland Man kwam de 47-jarige Brit Mike Duff om het leven. Op slechts 11 km van de finish ver ongelukte Duff, toen zijn Yamaha in een bocht blokkeerde. Duff was de tweede ren ner, die bij de TT van Man dit jaar veron gelukte. Tijdens de training kwam de 25- jarige Japanner Toshio Fujii om het leven. Verder raakten gewond de Italiaan Provini, de.Iapanner Kataymai en de Brit Derek Minter. TENNIS. De Roemeen Ion Tirias heeft zondag het internationale tennistoernooi van de Oostenrijkse plaats Poertschach op zijn naam gebracht. Hij won in de finale met 6-4 10-8 9-7 van de Hongaar Gulyas. (Vervolg van pagina 9) mijn versnellingen eens uitproberen. Het heeft vanmiddag zijn nut gehad. Ik ging lekker. Ik had macht. Weet je, toen ik eenmaal gekozen was voor de nationale ploeg, vloog ik. Dat heb ik nu eenmaal sterk. Ik ben dan helemaal geconcen treerd". Met. een veeg heeft Dolman het voor zijn doen zwakke seizoen „als renner van naam laten ze je niet gaan in welke wedstrijd in Nederland dan ook" tot een gulden jaar opgepoetst. Boordevol zelfvertrouwen was hij op de fiets gestapt. De twintigjarige electri- cien uit Rotterdam had voor zichzelf uitgestippeld, dat het nu moest gebeuren. Zoals hij ook bij vroegere gelegenheden zijn eigen weg had gekozen, wel luiste rend naar adviezen, maar ze naast zich neerleggend, als hij meende dat het voor hem niet dienstig was. Dolman heeft dat van jongsafaan gedaan. „Wij zijn iedereen steeds net een stapje voor", grinnikte hij toen het „afslanken" van de superfiets ter sprake kwam „Ik wil iedereen ook dat stapje voorblijven in de toekomst. Ik ben vooral een man van de eendagskoersen. Niet voor het lange etap- pewerk. Ik kan me niet zo lang concen treren. Ik vind een wereldkampioenschap belangrijker dan het winnen van een Tour de France, geloof me- Ook al levert dat wat minder rendement op dan het winnen van een tour". Met andere woorden: als Dolman straks op 1 januari prof bij Televizier is gewor den, gaat hij zich instellen op het ver overen van de regenboogtrui bij de be roepsrenners. Hij peinsde daar waar schijnlijk al over in de feestelijke ge lagkamer van hotel Hohe Acht, waar midden in de nacht de gebroeders Ver- Amateurs: 1934 Pellenaars-Leipzig, 1949 Faanhof-Kopenhagen, 1956 Mahn-Kopen- hagen. Profs: 1947 Middelkamp-Reims, 1964 J anssen-Sallanches. meer, zijn amateursponsors, vanuit Rot terdam in ijltempo arriveerden. Ze zoch ten Eef op in zijn slaapkamer, waar de regenboogtrui en de gouden medaille naast zijn bed lagen. En er was nu geen angst meer, geen nachtmerrie (Van onze sportredacteur) Dolman heeft zaterdagavond 500 mark (bijna 500 gulden) laten schieten. Hij was voor dit bedrag uitgenodigd om in Wiesbaden voor de televisie te verschij nen. De Rotterdammer stelde er echter prijs op om die avond rustig bij de ploeg te blijven in het hotel.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 10