Nieuwe plannen voor een „Butlin Camp in Zuid-Nederland 15 wtftmi' MAANDAG 29 AUGUSTUS 1966 Zo ziet de immense „gezellige" eetzaal eruit in Butlin's Minnehead Holiday Camp. Hoe meer zielen, hoe meer vreugd. Ook het interne transport in het Minnehead- vakantiekamp biedt elk wat wils: een mini- treintje, kabelbanen en droogski-hellingen. wmMêmmÊéÊM&Ji H. C. Zowel het openlucht-zwem bassin als het overdekte zwembad (links daarnaast) zijn verwarmd voor zwem- men-zonder-huiveren. De kinderspeeltuin (foto boven) is een compleet lunapark met alle denkbare attracties. Sommige daar van zijn gratis. mm ■f JAREN GELEDEN zou Neder land er óók een krijgen, zo'n Butlin Holiday Camp, waar de vakantiegangers en masse gezellig worden beziggehouden van het prille ochtendgloren tot diep in de kleine uurtjes van de nacht. Mister Butlin kwam in hoogsteigen per soon poolshoogte nemen, onder an dere in Zandvoort. Toen, vrij plot seling, ging het over, radicaal. Er waren te veel bezwaren, er was te weinig ruimte of geld. Nu zijn er nieuwe plannen om alsnog zo'n „recreatiefabriek" in Nederland op te zetten, aangepast weliswaar aan onze volksaard en smaak, maar toch stoelend op hetzelfde nobele principe van „never a dull mo ment", met andere woorden: voor zien van alle vertier dat de vakan tieganger zich dromen kan. DAT BUTLINCAMP (zonder But lin) zou dan moeten komen bij het „Eurostrand" in de Brabantse Kempen (bij Westerhoven), dat in de zes jaar van zijn bestaan al een gezocht recre atieoord voor-de-massa geworden is. Eurostrand-directeur M. F. Eigenberg, tevens eigenaar van een zandwinnings- bedrijf, wil het wel aanpakken. Hij heeft grond genoeg daar bij Wester hoven en eigenlijk ook al een But- linvijver (gegraven door zijn zand happers), maar nog geen vergunningen. Die zullen er echter volgens hem wel komen, evenals de vijf miljoen gulden die hij nodig meent te hebben om zijn plannen te verwezenlijken. Althans: de eerste fase daarvan, want je moet niet meteen te groots beginnen. Kalm aan, dan breekt het draglinetje niet. VEEL RISICO'S ziet hij overigens niet, want ook in ons land, neen: héél speciaal in Nederland, met zijn grillige klimaat, is behoefte aan veel vertier in de vakantieoorden en moet je je gasten de gehele dag bezig houden. Met allerlei wedstrijden b.v. Met ver kiezingen van de mooiste vrouw, de lelijkste man, de beste aardappelschil ster net als in de Engelse Butlin- camps. Daar kun je ook dansen leren, waterskiën, droogskiën, tennissen, voetballen en ga zo maar door. En voor de kleinttjes is er een compleet lunapark met alle attracties OM NOG MAAR te zwijgen van de gezamenlijke ochtendgymnastiek, de floorshows, de beat- en ketelmuziek en alle andere „geleide recreatie" die de Butlinisten in Engeland onder lei ding van bekwame entertainers en charmante hostesses te genieten, c.q. zelf te beoefenen krijgen en dan liefst zo „collectief" mogelijk. Welnu, voor ons hoeft het echt niet zo no dig, maar misschien zijn er inderdaad duizenden die naar een soortgelijke vakantiebesteding snakken. En waar om eigenlijk niet: een mens z'n lust is een mens z'n leven, zeggen ze. Over een jaar of drie is het zover, verzekert de heer Eigenberg. Bij wijz» van voorproefje deze foto's, opdat wij weten wat ons te wachten staat

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 15