DANSSCHOOL T. GRIEK (K°rt en bondig Mij HOLSTéit:::N#.: „Bouw rijkswegenfonds uit tot algemeen wegenfonds" DJEMPOL Rode Haan had druk weekeinde Bankrovers binnen een etmaal gepakt Nederlanders bij gevecht in Genua betrokken Prinselijk paar bij Festspiele in Salzburg Veel mensen ziek in Leende Auto van de toekomst Twee doden in Haarlemmermeer „Brandstichting uit veront waardiging" Prof. J. Sizoo overleden Mast steekt in vervuilde lucht Sociale fondsen van mijnen worden opgeheven Uit brandkast van station 600 gestolen Kans op buien CENTRALE VERWARMING ff Opstelwedstrijd voor de jeugd MM VIJFHUIZEN - TEL. 02508-456 111! MAANDAG 29 AUGUSTUS 196 6 Ir. Prins op congres van wegenbouwers Slachtoffers van verkeer Dr. Manusama: -a Lions-jubileum Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk (Van onze correspondent) Uitbouw van het rijkswegenfonds tot een algemeen wegenfonds, waaruit ook de gemeenten voor vernieuwing van het we gennet de nodige middelen krijgen. Daar voor heeft de voorzitter van de Neder landse vereniging van wegenbouwers, ir. H. D. Prins, vandaag gepleit op de alge mene vergadering van de vereniging in het Kurhaus in Scheveningen. Ir. Prins meent dat de middelen voor de wegenbouw van zoveel verschillende kanten binnenkomen, dat zij niet altijd even efficiënt worden besteed. Behalve de coördinatie in het financiële vlak wil len de wegenbouwers een coördinatie op technisch gebied. „Wij zien nog vaak dat wegenbouwprojecten niet zijn afgestemd op de nieuwste technieken", aldus de heer Prins. De wegenbouwers denken boven dien aan een vijf-jarenplan, en dan niet van het rijk alleen, waarop de wegen bouwbedrijven hun planning kunnen af stemmen. Volgens CBS-cijfers loopt de orderpor tefeuille van de wegenbouwers snel terug. De onbenutte capaciteit loopt snel op- De Groningse brandweer heeft in de nacht van zaterdag op zondag een uit slaande brand bedwongen, die woedde in de schoonheidssalon „Esthetique" aan de Oostersingel. Dit pand ligt tegenover het Academisch Ziekenhuis. De brand werd ontdekt door de portier van het zieken huis, die de brandweer alarmeerde. De salon brandde geheel uit. In Eibergen is de graanmalerij, zaad-, meel- en kunstmesthandel van de fa. Ta. A. Groot Zevert door brand grotendeels verwoest. De schade aan gebouw, inven taris en voorraden wordt op 150.000 gul den geschat. De oorzaak is onbekend. In Zandberg, gemeente Odoorn, is een grote landbouwschuur door brand ver woest, waarbij 100 hl. koren, een maai- machine, een zelfbinder en enkele klei ne werktuigen en gereedschappen en 350 pakken stro verloren gingen. De brand weer wist het café, dat vóór de schuur staat, te behouden. De oorzaak van de brand is onbekend. Nog geen etmaal nadat een bedrag van bijna een ton werd ontvreemd uit de brandkast van het bijkantoor van de Al gemene Bank Nederland in het VVV-huis- je op het Gevers Deijnootplein in Sche veningen, heeft de Haagse politie de twee daders van deze diefstal gegrepen. In samenwerking met de politie van Deventer arresteerde de Haagse recher che zaterdag een 28-jarige kassier uit Den Haag en een 26-jarige pompbediende uit Deventer. Al het gestolen geld is in het huis van de pompbediende terugge vonden. De twee mannen waren het kantoor binnengekomen door een ruit in te slaan. De brandkast van het kantoortje werd geopend nadat het slot was geforceerd, vermoedelijk met een valse sleutel. De buit bestond uit ruim 59.000 aan Neder lands bankpapier en ongeveer 27.000 aan vreemde valuta- De mannen hebben een bekentenis af gelegd. De politie wist deze zaak snel op te lossen dankzij de aanwijzing van een tipgever. „Een bijzonder droevig beeld in een tijd waarin het motorrijtuigenpark snel toeneemt", zegt de heer Prins. Het rijkswegenfonds, waaruit volgens verklaringen van de minister de eerste vijf jaar de bouw van zeshonderd tot achthonderd kilometer autoweg zou kun nen worden gefinancierd, is niet in staat meer dan veertig tot zestig kilometer au toweg per jaar te financiëren. Volgens de heer Prins betekent het voor de rijkswe gen verwerkte bedrag niet meer dan één derde van het totaal verwerkte bedrag aan wegen. Een Nederlandse zeeman, de 21-jarige J. J. Oosthof uit Almelo, is ernstig ge wond door een messteek bij een vecht partij in een bar.in Genua. Zijn toestand is zeer ernstig. Twee Britten, twee Ethiopiërs, twee Nederlanders en een Nigeriaan, die bij het gevecht betrokken waren, zijn in ar rest gesteld. De twee gearresteerde Ne derlanders zijn een 17-jarige jongen uit Vreeland en een 22-jarige jongeman uit IJmuiden. De zeelieden behoorden tot de beman ning van het Griekse schip „Ellenik". Prinses Beatrix en prins Claus hebben zondagavond in het kleine Festspielhaus in Salzburg een voorstelling meegemaakt van „Die Entführung aus dem Serail" van Mozart. Het prinselijk paar, dat voor de Salzburger Festspiele uit Italië naar Oostenrijk was gereisd, logeert bij prins Schaumburg-Lippe in het kasteel Pfaff- statt. Ook de koning en de koningin van Thailand woonden de voorstelling bij. De inspectie voor de Volksgezondheid stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de voedselvergiftiging in het Brabant se plaatsje Leende. Daar werden vorige week tal van mensen ziek. De directeur van de G.G.D te Geldrop vermoedt dat sprake is van een paratyfus-infectie. Ne gen patiënten zijn in een ziekenhuis op genomen. Zij maken het thans allen goed. Zijlweg 49 - Haarlem - Telefoon 14441 Aanm. van cursisten dagel. van 36 uur en 's avonds 79.30 uur! CLUBS VOOR BEGINNERS en GEVORDERDEN. Alle leeft.! SPECIALE GROEPEN SCHOLIEREN. Bij het indelen der groepen wordt rekening gehouden met leef tijd en geaardheid Prospectus op aanvrage i, «ff ■s De bekende oud-coureur Stirling Moss toonde op de Motorama in Rotterdam grote belangstelling voor deze auto-van-de-toekomstdie ont worpen is door de V auxhall-auto- fabriek. De leider van de Zuidmolukkers in Ne derland, dr. Manusama. heeft een verkla ring gepubliceerd nu na het politieel on derzoek toch is gebleken dat een aantal in Moordrecht wonende Zuidmolukkers de hand heeft gehad in de poging tot brand stichting in het Indonesische ambassade gebouw in Den Haag in de nacht van 26 op 27 juli. De heer Manusama zegt, geen althans te weinig rekening te hebben gehouden met de mogelijkheid „dat de verontwaar diging over de gruwelijke moord op mr. dr. Chr. Soumokil onder de Zuidmoluk kers wel eens vormen zou kunnen aanne men. die zich zouden ontladen in een daad van wraak. Dit is tenslotte dan toch gebeurd. Nu echter uit het politioneel on derzoek is gebleken dat men hier niet te doen heeft met Zuidmolukse misdadigers en terroristen, maar dat opgekropte ver ontwaardiging en idealistische overwegin gen bij betrokkenen een belangrijke rol hebben gespeeld, acht ik het op zijn plaats een door mij eerder afgelegde ver klaring, als zou ik mij van het een en ander willen distantiëren, te herroepen. De Zuidmolukkers die bij deze zaak be trokken zijn hebben recht op begrip, ook van officiële Zuidmolukse zijde. Met hun daad hebben zij tenslotte op duidelijke wijze uiting willen geven aan de gevoe lens van verontwaardiging die men in de gehele Zuidmolukse gemeenschap zowel onder de ouderen als onder de jongeren aantreft, in verband met de executie van mr. dr. Soumokil door de huidge Indone sische leiders. Dit alles betekent echter niet dat wij activiteiten zoals die zich re centelijk hebben voorgedaan zullen aan moedigen". Dr. Manusama doet dan ook een ernstig beroep op alle in Nederland verblijvende Zuidmolukkers hun zelfbe heersing zoveel mogelijk te blijven be waren. en de paden van het recht te blij ven bewandelen. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE. Dit weekeinde werd op de kruising Spieringweg-Kruisweg in Hoofddorp de 74-jarige heer W. van Roode uit Heem stede door een auto geschept. Hij over leed ter plaatse. Zaterdagavond had op de kruising Hoofdweg-Lisserweg een bot sing plaats, waarbij de 18-jarige bulldo zermachinist P. van Tol om het leven kwam. De heer W. van Roode reed op zijn fiets op de Spieringweg en stak onver wachts de Kruisweg over. Hij werd hier bij geschept door een auto, bestuurd door een 24-jarige bouwtechnisch ambtenaar uit Heemstede. De heer Van Roode werd door de botsing veertig meter wegge slingerd. Het slachtoffer overleed ter plaatse. Op de kruising Hoeofdweg-Lisserweg reed zaterdagavond de 18-jarige bulldo zermachinist P. van Tol uit Abbenes op zijn bromfiets in de richting Abbenes, toen hij werd aangereden door een per sonenauto, die werd bestuurd door een 45-jarige bloemist uit Aalsmeer. De per sonenauto kwam van de Lisserweg en reed in de richting Leimuiden. Bij de aanrijding werd de heer Van Tol tegen een brugleuning gesmakt. Hij was op slag dood. In Dubbeldam is de 72-jarige J. de Wit door een personenauto aangereden. Hij was op slag dood. De bestuurder van de auto was doorgereden, maar heeft zich la ter bij de politie gemeld. Bij Kraggenburg (N.O.-polder) is het echtpaar R. Dijkstra uit Marknesse door een achterop komende auto aangereden. De 59-jarige vrouw was op slag dood. Haar man die de bromfiets, waarop zij zaten, bestuurde, werd vrij ernstig ge wond. In Roermond is een 30-jarige Hongaar om het leven gekomen. Op onverklaarbare wijze is hij op de fiets tegen de muur van een viaduct gebotst. Hij overleed ter plaatse. Een kettingbotsing bij het verkeersplein Oudenrijn op de aanlooproute vanuit Arn hem heeft het leven gekost aan de 42- jarige mej. G. A. Qualm uit Wijk bij Duur stede. Zij zat naast haar broer die de wa gen bestuurde. Hij moest in een file plot seling afremmen, kwam daardoor op de andere weghelft en botste tegen een te genligger. Op de Utrechtseweg in Oosterbeek zijn auto's frontaal tegen elkaar gebotst. Eén van de inzittenden, de 19-jarige Jo hanna Jansen uit Herveld, die daarbij om het leven gekomen. Haar vriendin en de beide bestuurders zijn ernstig gewond- De 70-jarige heer R. G. Grefhorst is in Apeldoorn aangereden door een hem ach terop komende auto, toen hij plotseling op zijn fiets linksaf sloeg zonder een teken te geven. In Vroomshoop is een 3-jarig meisje toen het plotseling vanuit de ouderlijke woning de weg opliep, door een auto overreden. In een ziekenhuis is het later overleden. In Wierden is de 49-jarige G. H. Wa- nink uit Zeldam bij het oversteken van de weg door een auto aangereden. Zwaar gewond werd hij naar een ziekenhuis in Almelo overgebracht, waar hij is overle den. In Papendrecht is de 18-jarige H. B. M- Plag uit Den Haag met zijn brom mer tegen een busje gereden dat links ge parkeerd had gestaan en plotseling naar rechts wegreed. De bromfietser werd do delijk gewond. In Vlaardingen is een 18-jarig meisje door een haar achteropkomende vracht wagen aangereden. Ze is later overleden. Dr. Joseph Sizoo, hoogleraar in de godgeleerdheid aan de George Washing- ton-universiteit te Washington D.C., is zondag kort na een preek in een kerk te Manhattan ineengezakt en overleden. Professor Sizoo is 81 jaar oud gewor den. Prof. Sizoo, die in 1885 in Nederland werd geboren, kwam zes jaar later naar de Verenigde Staten. In 1910 werd hij pre dikant van de Reformed Church in Ame rika en datzelfde en het volgende jaar werkte hij als zendeling in Brits Indië. Sizoo was van 1947 tot 1952, toen hij hoogleraar te Washington werd, voorzit ter van het theologische seminarium te New Brunswick in New Jersey. Voor het onderzoek naar de lucht verontreiniging in het gebied van de Nieuwe Waterweg heeft het KNMI bij Vlaardingen een 80 meter hoge mast opgericht. Bovenin worden apparaten geplaatst voor luchtana- lyse, wind- en temperatuur- metingen. (Van onze correspondent) In verband met de inkrimping van de Limburgse mijnindustrie zullen per 1 januari van het volgend jaar de sociale fondsen van de gezamenlijke kolenmij nen in Limburg het algemeen mijn werkersfonds en het beambtenfonds voor de mijnindustrie worden opgeheven. Vijfhonderd werknemers zullen daar door moeten worden ontslagen. Zonder werk zullen ze echter niet komen te zit ten: ze kunnen onmiddellijk weer aan de slag bij het „administratiekantoor Zuid- Limburg" dat het werk van de beide fondsen zal overnemen. Het nieuwe administratiekantoor zal daarnaast ook opdrachten van particulie ren uitvoeren. De beide fondsen zorgden voor de uit voering van de sociale voorzieningen van alle werknemers in de Limburgse mijnen. Politie „in 't wit". In de toekomst zullen alle politieauto's in ons land wit van kleur zijn en voorzien van het bekende politie-embleem op de beide portieren. Dit is een onderlinge afspraak van het Nederlandse politieapparaat. De kleur wit is gekozen, omdat zij vrij neutraal is en goed opvalt. Herindeling. Gedeputeerde Staten van Gelderland hebben aan Ermelo, Harder wijk, Doornspijk, Elburg, Oldebroek en Hattem een plan tot grenswijziging toegezonden. Het beoogt opheffing van de gemeente Ermelo en instelling van een nieuwe gemeente Nunspeet. Het dorp Ermelo zal bij Harderwijk worden ge veegd. Doornspijk zal een deel van zijn gebied moeten afstaan aan Elburg en Ol debroek, maar krijgt van Oldebroek het dorp 't Harde. Hattem krijgt een deel van Oldebroek. Loos alarm. Een exprestrein die op de weg was van Parijs naar Amsterdam is zaterdagavond in het station Brussel- Zuid uitvoerig doorzocht, nadat de po litie van de Noordfranse stad Rijssel van een onbekende de mededeling had gekregen, dat zich in de trein een pak ket bevond waarvan de inhoud kon exploderen. Er werd niets van dien aard gevonden. Met een vertraging van drie kwartier zette de trein de reis voort. Nederlander bestolen. Een Nederlandse toerist, de heer R. P. Matthis uit Am sterdam, heeft in Milaan aangifte ge daan van de diefstal van zijn aanhang wagen. Hij had zijn auto met aanhang wagen op een parkeerterrein in de bui tenwijken van Milaan gezet toen hij met vrienden iets ging eten. Toen hij terug kwam was de aanhangwagen verdwe nen. De auto was ongemoeid gelaten. Wapenvondst. De Haagse politie heeft bij een dertienjarige jongen een koffer in beslag genomen die een stengun en een aantal met patronen gevulde pa troonhouders bevatte. De jongen had de koffer, half open gebroken, gevon den in een kuil achter het zwembad Mauritskade. In de nacht van vrijdag op zaterdag blijkt te zijn ingebroken op het plaats- kaartenkantoor van het nieuwe station Mariahoeve in Den Haag. De buit. die uit de opengebroken brandkast werd ge stolen, bedraagt zeshonderd gulden. EXCLUSIEF INDISCH RESTAURANT Boulevard Zandvoort nabij circuit Tafelreservering tel. 02507-2044 's woensdags gesloten VVAAIWVAn/VWVWWWtfWWVWWWVWWWVVWVWVVWVVUVV VUVWVWWWWWWAAAfWWVWWVWWVWUWVtV Het KNMI deelt mee: Gedurende het weekeinde stond het weer in ons land onder invloed van een hogedrukgebied boven Scandinavië, dat oostelijke winden veroorzaakte. Het zwaartepunt van dit hogedrukgebied verplaatst zich nu naar West-Rusland. Tegelijkertijd breidt een depressie, waar van de kern vanmorgen bij Zuid-Ierland lag, zich over de Britse eilanden en ook over Frankrijk uit. Een front van deze depressie trekt met regen over Ierland en Engeland. In Frankrijk bracht het front vanmorgen vrijwel geen neerslag. Vanavond kan het in ons land echter plaatselijk buien veroorzaken. Ook mor gen blijft de kans op buien tamelijk groot, omdat achter het front een rand- storing van de depressie volgt. De wind gaat uit zuidelijke richtingen waaien en daarbij zal het morgen koeler weer zijn dan vandaag. WEERRAPPORTEN Maximum-tem pera Lui en binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. O. ai G 2 c5 In 1967 zal het vijftien jaar geleden zijn, dat de „Lions International Association" werd gesticht. Ter gelegenheid van dit ju bileum van deze wereldorganisatie waar bij ruim 20.000 clubs in 130 landen met totaal 800.000 leden zijn aangesloten, heeft rij een opstelwedstrijd uitgeschreven voor jongens en meisjes van 14 tot en met 22 jaar. De opstellen van niet meer dan 5000 woorden moeten tot uitdrukking brengen de denkbeelden die de schrijver of schrijf ster heeft over een realiseerbaar werkplan om te komen tot wereldvrede, en hoe hij of zij zich indenkt, dit plan voor wereld vrede onder de aandacht van de wereldbe volking te brengen. Ook wordt gevraagd hoe men denkt over het begrip vrijheid in een vrije wereld. In Nederland zal de or ganisatie door de plaatselijke clubs worden verzorgd. De hoofdprijs bestaat uit een studiebeurs van 25.000 dollar. In juli 1967 zal in het hoofdkwartier van de Lions- organisatie in Chicago de uitslag bekend worden gemaakt. De prijzen zullen in Chicago worden uitgereikt. In Nederland sluit de termijn voor inzending op 10 december 1966. De opstellen moeten via de Lions-clubs in diverse plaatsen van ons land worden ingezonden. Grote Kerk, Haarlem, dinsdag 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Een dollar met een gaatje", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en dinsdag u.: „Een vreemdeling in Sacramento", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Agent 077 Operatie Bosporus", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Patrouille 13 onder spervuur", 14 j. Minerva, 8.15 u.: „Twee vrouwen", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Call- girls van Kopenhagen", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De rangers van Majoor Rogers", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.30 u.: „De liefde van een blondje", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van hedendaagse Amerikaanse kunst. Dage lijks van 10 tot 17 uur en op zondagen van 13 tot 17 uur. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur; zater dag eveneens van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16); Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tót 16 uur. Dagelijks (beh. zondag en maandag) de expositie „Schetsboeken van Israëls". Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tol 20 uur. Dinsdag gesloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk uit eigen col lectie. Dagelijks van 9.30-18 uur. Tot 30 september. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van F. D. van Baten burg. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Tot eind augustus. Museum Van Looy (Kamperlaan): Expo sitie van werk uit eigen collectie en van cultuurhistorische diorama's. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zon- en feest dagen van 13 tot 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en 13.30 tot 17 uur. Zon-,en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Raadhuis Zandvoort, 20 u.: Gemeente raadsvergadering. MAANDAG 29 AUGUSTUS City, 20 u.: „Angelique. de weg naar Versailles". Ruïne van Brederode: Expositie \an beelden, schilderijen en gouaches; 21 u.: uitvoering op geluidsband van het klank beeld „Zingende stenen". DINSDAG 30 AUGUSTUS City, 20 u.: „Angelique, de weg naar Versailles". Ruïne van Brederode: Expositie van beelden, schilderijen en gouaches; 21 u.: Uitvoering op geluidsband „Zingende stenen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zw. bew. ozo mist ozo zw. bew. ozo onbewolkt ozo onbewolkt ozo half bew. ozo licht bew. ozo zw. bew. zo onbewolkt onbewolkt onbewolkt zw. bew. zw. bew. licht bew. zw. bew. mist zw. bew. zw. bew. licht bew. licht bew. zw. bew. zw. bew. mist mist zw. bew. zw. bew. licht bew. licht bew. zw. bew. onbewolkt licht bew. geh. bew. half bew. zwi bew. wnw windst. ono ozo zo ozo ozo ono o zo windst. n o no zzo zo windst. windst. nw windst. nw n nnw zw windst. w 20 20 20 20 21 20 21 22 15 18 21 16 23 21 23 23 23 20 24 20 21 19 14 19 23 21 22 26 25 25 30 24 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 0 0.8 MAANDAG 29 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Raspoetin, de waanzinnige monnik". Luxor Theater, 20 uur: „Irma la Douce". W.B. Theater, 20 uur: „De heerser van Kamp Singapore". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling van schilderijen en tekenin gen van Ab Jongsma, elke dag te bezich tigen van 9-18 uur. Dinsdag 30 augustus Zon op 5.47 uur; onder 19.33 uur. Maan op 19.56 uur; onder 4.39 uur. Maanstanden Volle maan 31 aug. 1.14 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 29 augustus Hoog water 2.49 uur en 15.14 uur. Laag water 10.56 uur en 23.14 uur. Dinsdag 30 augustus Hoog water 3.27 uur en 15.50 uur. Laag water 11.36 uur en 23.54 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2