Grootse huldiging van Hosman in Beverwijkse pastoor-deken St. Agathakerk Jan Makkes verkocht eigen werk voor slachtoffers in Turkije ■fVÖT f»« Ir ir" 1L K speciaal j N LetupExtw dik D E m speciaal Van Houten brengt nu vier speciaal-repen VAN HOUTEN Ons lieverdje" kreeg een gouden Dafje aangeboden Twee kleuters in IJ muiden liepen tegen auto op Opera La Traviata in Beverwijk Veiling wordt volgende week herhaald Betere woningen in Beverwijk MAANDAG 29 AUGUSTUS 1966 5 Velsen vertegenwoordigd Happening Gemeentebiblotheek van Velsen Vier heel bijzondere extra dikke Van Houten repen. Wereldbe roemde chocolade speciaal voor fijnproevers. Om royaal in te bijten - om nog meer van te genieten! Mmm... Is dat niet heerlijk? Kost dat maar vijf-en- dertig cent? Ja, speciaal voor u! Ter kennismaking: bundel van 3 repen waardepunt voor Luxemburgs keramiek) voor wereldberoemde chocolade IWf r 7 een lied, dat op de wijze van „Hand in hand" en met muzikale medewerking van de BHK door alle aanwezigen uit volle borst werd meegzongen, werd de jubilaris achtereenvolgens verzocht te willen fungeren als „Ons Lieverdje", kreeg hij een bloemenkrans omgehangen, ontving hij symbolisch een gouden Daf- automobiel en werd hem last but not least namens de parochie een cheque aangeboden van tweeduizend gulden. Te zamen met de cheque van de STOKK hoopt de jubilaris voor dit bedrag nog dit jaar een reis naar het Heilige Land te kunnen maken. De Beverwijkse Harmoniekapel, ver sterkt met de drumband, bracht de gou den jubilaris een serenade. De drumband opende met de Wijoca-mars, waarna de BHK tezamen met de drumband „Semper Fidelis" van Sousa speelde. Na de Miner- vamars van de drumband besloot de BHK deze serenade met „Alte Kamera den" van Teike. In een dankwoord beantwoordde de ju bilaris alle sprekers en sprak hij met de meeste nadruk zijn waardering uit voor alles, wat er in het belang van het ker kelijk leven in de ruimste zin in Bever wijk en het dekenaat is gedaan. Een danklied met orgelbegeleiding en een massaal meegezongen „Lang zal hij leven" besloot deze bijzonder mooie en toch stijlvolle huldiging. Tijdens op het orgel door de heer Pie- lage gespeelde improvisaties maakten ve len van de gelegenheid gebruik de jubi laris persoonlijk geluk te wensen en het felicitatieregister te tekenen. De feestviering op zondag bestond uit een plechtige H. Mis uit dankbaarheid, die om kwart over tien werd opgedragen door de jubilaris, die ook zelf de feest predikatie hield. Het parochiële zangkoor voerde onder leiding van de heer Pielage de „Missa Festiva" van Alexandre Gretschaninoff uit. Na de plechtigheid zong het koor het „Magnificat" van Licino Refice. Bij de officiële viering van het gouden priesterfeest van pastoor-deken Hosman in de Sint Agathakerk te Beverwijk was het gemeentebestuur van Velsen zaterdag vertegenwoordigd door de wethouders J. van Leeuwen, en C. Ockeloen. Burge meester mr. J. C- Bührmann en wethou der Van Leeuwen hebben zondagmorgen de eucharistieviering in de Sint Agatha kerk bijgewoond. Ter gelegenheid van zijn gouden pries terfeest werd pastoor-deken B. G. Hos man in de St. Agatha-kerk aan de Bree- straat te Beverwijk op grootse wijze ge huldigd door zijn parochianen, de clerus en de burgerlijke overheid uit het gehe le dekenaat. Tijdens deze huldiging maakte de jeugd van de aanbieding van het parochiegeschenk een origineel en humoristisch intermezzo door het geheel te gieten in de vorm van een (overigens rustige en correcte) happening. De tot de laatste plaats bezette dekenale kerk zong, met muzikale begeleiding van de Beverwijkse Harmoniekapel onder lei ding van de heer H. van Ossenbruggen, een welkomstlied toen de jubilaris zater dagavond om zeven uur het kerkgebouw betrad. De oudste kapelaan van de parochie, de weleerwaarde heer P. N. Opdam, sprak hierna een welkomstwoord in versvorm, waarin hij de gouden jubilaris dankte voor zijn onvermoeibaar zorgen en zijn oprechte, meelevende hartelijkheid. De voorzitter van het feestcomité, de heer C. P. Bossers, feliciteerde deken Hosman namens de parochianen. De heer Bossers noemde het ondoenlijk alle door de jubilaris gedurende zijn bijna 20 jaar pastoraat geleverde prestaties te releve ren. Spreker dankte hem hiervoor na mens de parochie en wenste hem een goede gezondheid om zijn priesterambt te kunnen voortzetten. Burgemeester J. G. S. Bruinsma sprak namens het Beverwijkse gemeentebe stuur met veel waardering over de pries terlijke arbeid van de jubilaris, waarbij hij als zijn overtuiging uitsprak, dat de roeping en de zending van de jubilaris niet tot ontwikkeling zouden zijn geko men, als hij zijn talenten, capaciteiten en mogelijkheden niet gebruikt had. De burgemeester zag het gouden priester feest van deken Hosman als de bekroning van heel veel persoonlijke inzet, initiatie ven en studie op de toekomst. Als stoffe lijk blijk van zijn grote waardering over handigde de heer Bruinsma de jubilaris het boekwerk „De Pausen van Rome". Emeritus-pastoor P. C. Vollebregt roemde namens de priesters van het de kenaat de bijzonder grote hartelijkheid, waarmee deken Hosman altijd openstond voor zijn mede-priesters. „Uw deur stond altijd wagenwijd open voor raad en daad, hulp en bijstand en op tijd werd in zo'n geval nooit gelet", aldus spreker. Ook bij de jaarlijkse visitaties legde de jubi laris een grote gemoedelijkheid en harte- Afgelopen zaterdag zijn in IJmuiden twee jongetjes bij het oversteken van de weg door auto's aangereden. Een 5-ja- rig jongetje liep op de hoek van de Me rellaan-Leeuweriklaan in IJmuiden-Oost tegen een personenauto op. Met vermoe delijk een gebroken schouderblad is het knaapje in het Antoniusziekenhuis opge nomen. Een 4-jarig jongetje werd zaterdag middag op de Kennemerlaan aangereden toen het plotseling de rijweg opliep. Het kind kreeg een hoofdwond waarvoor het In het ziekenhuis werd behandeld. Pastoor-deken Hosman, fungerend als Ons lieverdje" krijgt een gou den Daf-automobiel door bruids meisjes aangeboden tijdens de „happening" in de Sint Agatha kerk. lijkheid aan de dag, zodat in het dekenaat geen wanklank werd gehoord. Dr. J. A. C. Schepel, voorzitter van de Oecumenische Raad van Kerken van Be verwijk-Heemskerk, dankte de jubilaris voor alle vriendelijke en welwillende me dewerking bij het gezamenlijke werk voor God. Spreker wenste de jubilaris nog vele jaren in geestelijke en lichamelijke gezondheid om met dit mooie werk te kunnen doorgaan. De laatste spreker was dr. C. F. J. Lampe, voorzitter van de Stichting Op bouw Katholiek Kennemerland, die na mens de dekenale en interparochiële in stellingen en verenigingen het woord voerde. Spreker dankte de jubilaris voor de steun in de beginjaren van de STOKK. Hij onderstreepte zijn woorden met een cheque van duizend gulden. De verschillende sprekers werden afge wisseld door het Beverwij ks Katholiek Gemengd Koor onder leiding van de heer Jaap Spigt, dat onder andere een voortref felijk Ave Verum van Mozart, de Cheru bijnenzang uit de Byzantijnse Mis en een buitengewoon kunstzinnig uitgevoerd Magnificat van J. Chr. Bach ten gehore bracht. De Beverwijkse Harmoniekapel oogstte zeer veel succes met het „Jesu, joy of man's desiring" van J. S. Bach en „An dante Religioso" van Cori. Toen kwam het moment van de hap pening van de jeugd. Een groot aantal bruidsmeisjes vormde een kring op het altaar. Voor en tussen de coupletten van Op zaterdag 10 september geeft „Zang en Vriendschap" een uitvoering in con- certvorm van de opera „La Traviata" van Guiseppe Verdi. Deze uitvoering heeft plaats in de Dr. Prinsenhal te Heemskerk. Het concert begint om 8 uur. Het Noord-Philharmonisch orkest ver leent haar medewerking. Solisten in deze opera zijn: Wilma Driessen, sopraan; Ma ria Diederick, sopraan; Ettore Babini, tenor; Jos Borelli, bariton; Wim Koopman, bas; Siebe Eybers bariton; Anton Wan ders, tenor; en Frits van der Ven, bariton. Nieuwe aanwinsten in de Jeugdafdeling van de gemeentebibliotheek te Velsen zijn de volgende boeken. Bloemen, Boompje schud me maar; Bond, Paddington brengt uitkomst! Brec- kenridge, De radiojongens bij de geheime dienst; Fontaine, De mooiste fabels; Gunn, Vier kinderen en een dief; Lawrence, Mindy's moeilijkheden; Luysterburg, Ver haaltjes van de klokketoren; Marc, Lion en de kroonroof; Marc, Lion en het ge vaarlijke schaakspel; Marshall: Als je een negermeisje bent; Rheenen, De boxer; Rheenen, De duitse herder; Rheenen: De hond in de straat; Rheenen, De cocker spaniel; Rheenen, De teckel; Smulders, Muziek voor Pietje Prik. De jongste natuurrampen in Turkije hebben weer velen in ons land aanleiding gegeven tot een daadwerkelijk helpen. Ook het Rode Kruis stelde daarbij het Rampenfonds (gironummer 777 Den Haag) beschikbaar om het Nederlandse volk de gelegenheid te geven langs deze weg zijn bijdrage te leveren. Een ander idee voor hulpverlening kwam van de Santpoortse kunstschilder Jan Makkes. Spontaan stelde deze enkele tientallen van zijn werken beschikbaar voor de verkoop en tevens was hij bereid deze openbaar voor het publiek te veilen. Het was in anderhalve dag voor elkaar; de benodigde ruimte voor de kunstveiling werd hem spontaan toegezegd door burge meester J. G. S. Bruinsma, die voor dit doel de ruime hal van het fraaie Bever wijkse Stadskantoor ter beschikking stel de. Wie dan ook zaterdagmiddag het im posante gebouw aan het President Ken- nedyplein betrad kon hier de kunstschil der aantreffen temidden van zijn werken, waarbij zich ook een aantal bevond dat hij van een natuurramp vervaardigde. Enkele jaren geleden, nadat de aard bevingen bij Skopje plaatsvonden, is Jan Makkes namelijk ter plaatse aanwezig ge weest en heeft hij verscheidene schilde rijen en tekeningen van de puinhopen gemaakt. Waarschijnlijk ten gevolge van de korte voorbereidingstijd (ongeveer anderhalve dag) was het bij de Beverwijkse bevol king nog niet voldoende bekend dat deze charitatieve kunstveiling in het Stadskan toor zou worden gehouden. Er was in het begin van de middag dan ook nog maar zeer weinig belangstelling, maar toch kon Jan Makkes even later nog tot daad werkelijk veilen overgaan. Onder de be langstellenden bevond zich ook de bur gemeester van Beverwijk, de heer J.- G. S. Bruinsma, die de kunstschilder on middellijk op diens verzoek toestemming verleende de kunstveiling voor Turkije op zaterdagmiddag 3 september op dezelfde plaats te herhalen. Een complex van 72 woningwet-wonin gen aan de Rijvordtlaan en Arendsweg t« Beverwijk zal worden verbeterd. De sta len ramen en kozijnen zullen worden ver vangen, er worden nieuwe board-plafonds aangebracht, douchecellen gemaakt en wastafels aangebracht. De verbetering van de plafonds in 72 woningen gaat ge paard met een huurverhoging van 0,25 per woning per week. Voor de aanleg van een douchecel en wastafel in 33 wonin gen bedraagt de verhoging 1,25 per week. De raad van Beverwijk wordt in de vergadering van morgen gevraagd voor dit doel een lening te verstrekken van 196.776 aan de woningbouwvereni ging „Goed Wonen". Een lening van 162.763 wordt gevraagd voor de woning bouwvereniging „De Voorzorg" voor ver betering van 26 woningwetwoningen aan de Rijvordtlaan en Bergerslaan. Het be treft hier het maken van douchecellen in 6 woningen en het aanbrengen van be- tontegels en banden ten behoeve van achteruitgangen van 20 woningen. Laatst genoemde verbetering betekent een huur verhoging van 0,55 per week, het ma ken van douchecellen 1,50 per week. VOLLE MELK Geniet speciaal van de romige, extra fijne smaak. 35 cent. GEBROKEN AMANDELEN Uniek! Juist de gebroken amandelen geven de speciale smaak. 35 cent. DESSERT Miid-bittere reep met een heel speciaal aroma. 35 cent. HAZELNOTEN Speciaal met heel veel hele hazelnoten. 35 cent. tb

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5