Massale goedkeuring van kartels in EEG op komst 25 ËfS lüB ent.v.- „Deli" bezorgd over tanende interesse in kerkboeken Ontslagen bij Hilvaria-studio's door uitblijven tv-reclame Vouzv bootje De Beurs Van olie uit zee 90 winst voor staat Iran Staking in Zambia Werktijdverkorting bij Raymakers Strijd over olie in Perzische Golf Einde in zicht voor drukkersstaking in New York Kort economisch nieuws Wm mmm&i i Scheepvaartberichten Hercules nv bouwt DMT-fabriek in Middelburg Meer winst voor VHS Scheveningen Benzineoorlog in West-Duitsland Opdrachten voor Dikkers MAANDAG 29 AUGUSTUS 1966 6 Truman waarschuwt tegen verhoging van rentevoet i§ii§ife IsÈgÉËl ',X ^kSBi Radio MAANDAG DINSDAG Televisie MAANDAG Puur muziekonderwijs in Den Bosch De Europese commissie heeft in het pu blicatieblad van de Europese gemeen schappen een ontwerpverordening gepu bliceerd, die tot doel heeft een groot deel van de alleenverkoopovereenkomsten ongeveer 32.000 zonder meer van het kartelverbod van het EEG-verdrag vrij te stellen. Het doel van de publikatie is iedereen die belang heeft bij dit besluit, tot eind oktober in staat te stellen daarentegen bezwaren te maken. Daarna zal de com- .missie een definitief besluit nemen. De vrijstelling van het kartelverbod voor de alleenverkoopovereenkomsten zal tot 31 december 1971 duren en niet voor begin 1967 van kracht kunnen worden. De Europese commissie meent dat tal rijke andere alleenverkoopovereenkom sten, die thans nog niet aan de voorwaar den voor vrijstelling voldoen door de be trokken ondernemingen zo zullen worden gewijzigd dat zij in de toekomst ook on der de groepsgewijze vrijstelling vallen Vrijgesteld zullen worden tweezijdige alleenverkoopovereenkomsten en andere afspraken, die of wel een exclusieve leyeringsplicht of een exclusieve afname- plicht of wederzijdse leverings- en afna- meplichten voor een bepaald contractsge- bied in de gemeenschappelijke markt van de zes EEG-landen bevatten. Bovendien mogen deze overeenkomsten een verbod inhouden tot het voeren van concurre rende artikelen, het verbod klanten te werven buiten het gebied waarvoor de overeenkomst geldt en de verplichting be paalde marken te gebruiken. Niet onder de vrijstelling zullen vallen verdergaande beperkingen van de con currentie, zoals bijvoorbeeld exportver boden, afspraken van gelijke werking over het gebruiken van merken van pro- dukten of prijsverbindingen in de twee de hand. Voorwaarde voor de vrijstelling is, dat de produkten waarvoor de alleenverkoop overeenkomsten gelden daadwerkelijk moeten concurreren met soortgelijke pro dukten. Voorts mag andere fabrikanten de afzet van gelijksoortige produkten via de handelsfase van de alleenverkoper niet in belangrijke mate worden bemoei lijkt, mogen fabrikanten van met elkaar concurrerende produkten elkaar niet on derling de verkoop opdragen, mag de al leenverkoper niet groepen van afnemers zonder redelijke grond van levering uit sluiten. mogen de alleenverkoper geen moeilijkheden in de weg worden gelegd het betreffende produkt elders in de EEG Iran heeft met de Franse oliemaat schappij Entreprise de Recherches et d'Activités Petrolières (ERAP) een overeenkomst gesloten voor de opspo ring en ontginning van Iraanse oliere serves voor de kust en op het land. De overeenkomst bepaalt dat Iran ne gentig percent van de winst krijgt en de ERAP tien percent. De ERAP zal in de komende zes jaar tenminste 125 miljoen gulden investeren. Naar schatting zesduizend mijnwerkers in de Moefoelira-kopermijnen in Zambia hebben het werk neergelegd om kracht bij te zetten aan hun eis tot onmiddellij ke storting in hun pensioenfonds van on geveer zes miljoen pond sterling. De mijnwerkers willen het geld in hun fonds hebben voordat 1 oktober het door de regering ingestelde voorzieningsfonds in werking treedt. Minister Sikota-Wina zei president Ken neth Kaoendo te zullen verzoeken de sta kers te laten arresteren als zij vandaag niet aan het werk gaan. Oud-president Harry S. Truman heeft zondag gewaarschuwd tegen „de dras tische verhoging van de rentevoet, die de Amerikaanse economie wordt opge legd". Het resultaat, zei hij in een com muniqué, „kan een ernstige depressie zijn". „Men heeft ons gezegd", aldus Truman, „dat de verhoging van de rentevoet nood zakelijk was om inflatie te voorkomen. Gewaarschuwd is dat nog hogere tarie ven te verwachten zijn. Natuurlijk wil nie mand een wilde inflatie. Maar ik geloof dat gezegd kan worden dat een dergelijk soort inflatie in de Verenigde Staten niet langer mogelijk is. „Waarschijnlijker is dat wij een sterke deflatie zullen veroorzaken indien wij vasthouden aan hoge rentetarieven. Het resultaat zou een ernstige depressie kun nen zijn. „Deze hogere rentetarieven zijn in feite een extra last voor de regering op welk niveau ook. De hogere rentekosten vor men een extra belasting voor de verbrui ker. Tengevolge van een vermindering in de vraag naar garens in binnen- en buiten land wordt voor het personeel van de spinnerij van de Koninklijke Textielfabrie ken J. Raymakers en Co n.v. te Helmond met ingang van vandaag een werktijdver korting doorgevoerd tot een derde van de normale werktijd. Voor de 36 werknemers in deze afdeling betekent het dat zij, voorlopig voor een periode van zes weken waarvoor de werk tijdverkorting bij de arbeidsinspectie is aangevraagd, een week zullen werken en twee weken op wachtgeld worden gesteld. De wachtgelduitkering is becijferd op tachtig percent voor ongehuwden en ne gentig percent voor gehuwden en kostwin ners van het huidige loon. De directie ver wacht de moeilijkheden in de spinnerij spoedig te kunnen overwinnen. Deze maat regel is getroffen in overleg met vakbon den en arbeidsbureau. te betrekken en mogen hem geen moei lijkheden in de weg worden gelegd bij het leveren aan klanten die buiten het gebied van de overeenkomst vallen. De Europese commissie is van mening dat haar voornemen tot de groepsgewij ze vrijstelling van de alleenverkoopover eenkomsten bij een effectieve concurren tie ook ten goede komt van de consument omdat het systeem van de alleenverkoop een daling van de kosten van de goederen distributie mogelijk maakt die op redelijke wijze tot uiting komt in een daling van de consumentenprijs. De overeenkomsten, die onder de vrij- .stelling vallen, behoeven na het van kracht worden van de verordening niet meer te worden aangemeld. Zaterdag zijn in Teheran geheime be sprekingen begonnen tussen Perzië, Saoe- di-Arabië en Koeweit over een verdeling van het continentale plat in de Perzische golf. Een woordvoerder van de conferen tie wilde geen bijzonderheden geven. Beslist moet worden over de grenzen in het gebied waar Saoedi-Arabië en Per zië met exploraties buiten de kust be gonnen zijn. Koeweit is nog niet begon nen met exploratie buiten de kust. Irak heeft geprotesteerd dat het niet is uit genodigd. Ook Irak heeft toegang tot de Perzische golf. De typografen, die sinds 127 dagen sta ken tegen de nieuwe krantenconcentratie „World Journal Tribune" in New York, hebben zich zondag met 263 tegen 208 stemmen uitgesproken voor aanvaarding van het nieuwe arbeidscontract. Het ak koord was vrijdag tot stand gebracht tus sen onderhandelaars van het verbond van typografen en van de in april door een fusie van de „Herald Tribune", „Journal American" en „World Telegram" geboren concentratie. In de loop van de staking, de langste in de historie van het New Yorkse dagblad wezen, trok de „New York Herald Tribune" zich terug met de aankondiging dat zij haar bestaan beëindigde. In verband met het terugtrekken van de „Herald Tribune" uit de nieuwe onderneming willen de vakbon den nog enkele punten in de arbeidscon tracten gewijzigd zien, doch volgens hun leiders is het niet waarschijnlijk dat dit het verschijnen van het eerste nummer van „World Journal Tribune" op zes sep tember in de weg zal staan. Het verkoopseizoen voor Sumatratabak op de Duits-Indonesische tabaksmarkt in Bremen is bijna afgelopen. De volgende inschrijving met een aanbod van 7.551 balen aan Sumatratabak uit de oogst 1965 zal op 8 september worden ge houden. Er wordt echter verwacht dat laat aan gekomen partijen nog in oktober aangeboden zullen worden. Neratoom zal van 8 tot 14 september met een stand deelnemen aan de internationale nucleaire tentoonstelling Nuclex 66 te Bazel. "'SSi'£v* QUALITY CIGARETTES Abbekerk 28 te Genua. Acila 28 te Curasao. Adrastus 27 te Bremen. Aldabi 27 v. Rotterdam n. Santos. Alhena 27 v. Santos n. Buenos Aires Alkes 28 te Doha. Alkmaar 27 te Porto Miranda. Aludra 28 te San Francisco. Ameland 28 te Porta Cardon. Amerskerk 28 v. Rotterdam n. Marseille. Anco Spray 26 v. Rotterdam n. Gothenburg. Andtjk 27 v. Aqaba n. Port Sudan. Angolakust 26 te Rotterdam. Archimedes 27 te Antwerpen. Atys 27 te Rotterdam. 28 v. Rotterdam n. Amsterdam. Averdijk 28 te Curagao. Barendrecht 28 v. Bombay n. Mena Saud. Bengkalis 28 te Calcutta. Beninkust 27 v. Rouaan n. Dakar. Bintang 27 v. Port Swettenham n. Penang. Bovenkerk 27 te Rotterdam. Caltex Gorinchem 28 v. Felixtowe n. Teesport. Caltex Napels 28 v. Bahrein n. Fredericia. Caltex The Hague 27 v. Pladju n. Dumai. Carib Trader 27 v. Ummsaid n. Mena al Ahmadi. Chiron 27 te Rotterdam. Colytto 27 v. Rotterdam n. Duluth. Daphnis 29 te San Juan Diemerdijk 27 te Rotterdam. Diloma 27 te Banias Diogenes 28 te Georgetown. Dorestad 27 te Point Fortin Echo 26 v. Rotterdam n. Antwerpen. Eemhaven 28 v. La Union n. Corinto. Eenhoorn 27 te St. Nicolas. Eos 28 te Rotterdam. Forest Town 27 te Montreal. Friesland 27 v. Dammam n. Bahrein. Gaasterdijk 28 te Rotterdam. Garoet 27 v. Duinkerken n. Antwerpen. Gorredijk 28 v. Miami n. New Orleans. Graveland 29 te Itajai. Grebbedijk 28 te New Orleans. Grootekerk 28 te Rotterdam. Grotedijk 27 te Rotterdam. Gulf Hollander 27 te Suez. Hagno 26 v. Rotterdam n. Buitenhuizen. Hathor 26 v. Rotterdam n. Buitenhuizen. Hector 28 te Ponta Delgada. Hermes 29 te Curagao. Hilversum 28 te Charleston. Hoogkerk 27 v. Karachi n. Colombo. Ilias 28 te Rotterdam. Ivoorkust 28 te Antwerpen. Jason 27 te Porto Cabello. Kaap Hoorn 29 te Mena al Ahmadi. Karimata 27 v. Noumea n. Auckland. Katendrecht 28 te Fremantle. Katsedijk 28 te Rotterdam. Kopionella 27 te Rotterdam 28 v. Rotterdam. Koratia 28 te Rotterdam. Kossmatella 28 v. Rotterdam n. Pulu Bukom. Koudekerk 30 te Fremantle verw. Laarderkerk 27 te Muscat. Lekhaven 28 te Buenos Aires. Madison Lloyd 27 v. Hongkong n. Manilla. Mataram 28 te Rotterdam. Memnon 29 te Philadelphia verw. Moerdijk 27 v. Los Angeles n. San Francisco. Montferland 27 te Rotterdam. Musi Lloyd 27 v. Tripoli n. Beyrouth. Neder Elbe 29 te Hongkong. Neder Waal 27 v. Hongkong n. Hsingkang. Neder Weser 27 v. New Orleans n. Houston. Nestor 28 v. Matanzas n. Port of Spain Ommenkerk 27 v. Bremen n. Amsterdam. Ondina 27 te Rotterdam. 28 v. Rotterdam n. Bonny. Oranjefontein 28 te Durban. Ouwerkerk 26 v. Rotterdam n. Hamburg Overijsel 29 v. Aqaba n. Suez. Parthenon 27 v. Porto Cabello n. Oranjestad. Peperkust 29 te Hamburg. Polydorus 27 te Belawan. Polyphemus 28 te Colombo. Prinses Margriet 27 v. Rotterdam n. New York. Prins Philips Willem 28 v. Cleveland. 30 te Milwaukee verw. Prins Willem-2 29 te Toronto. Provenierssingel 27 v. Port Alfred n. New York Roggeveen 28 v. Hsingkang n. Hongkong Rotti 28 te San Francisco. Ruys 29 te Singapore. Rijndam 28 v. Quebec n. Montreal. Schiedijk 28 v. Philadelphia n Baltimore Serooskerk 27 te Antwerpen. Soestdijk 26 v. Rotterdam n. New York. Statendam 27 te Rotterdam. Straat Banka 27 te Mauritius. Straat Florida 27 te Montevideo. Straat Franklin 27 v. Nagoya n. Kobe. Tara 28 te Bremen. Tegelberg 28 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro Theron 28 te Rotterdam. Thuredrecht 27 v. Santos n. West-Italië. SLEEPVAART Cycloop, 29 aug. te Marsa el Brega. Friesland 22 aug. van Ras Tanura. Gelderland. 29 aug. 500 mijl Oost van Ascension met 5 walvisjagers van Kaapstad n. Santander Groningen, 29 aug. aangekomen te Tuy Hoa met zuiger New Jersey, van Papeete. Jacob van Heemskerck, 28 aug. 150 mijl ZW van Junior, 29 aug. te Marsa el Brega. Bermudas met m.t. Agia Irene van New Or leans naar Amsterdam. Noord-Holland 25 aug. vertrokken van Mobile. Sepiola. 29 aug. werkzaam voor bodemonderzoek op Noordzee in omgeving van Lowestoft. Utrecht, 29 aug. aangekomene te Le Havre met m.s. Vivarais van Cadiz. Willem Barendsz, 27 aug. vertrokken van Port Harcourt. Hercules N.V., Den Haag, een doch teronderneming van de grote Amerikaan se chemische industrie Hercules Incor porated, heeft besloten een nieuwe fa briek voor de vervaardiging van dime thyl terephtalaat (DMT) in Middelburg te bouwen. DMT is de belangrijkste grondstof voor de vervaardiging van po lyester vezel (voor de textielindustrie) en polyester films (o.m. voor fotogra fische, medische en geluidstechnische doeleinden). In deze fabriek zullen tientallen mil joenen guldens worden geïvesteerd. De jaarproductie van DMT, waarnaar in Eu ropa een sterk groeiende vraag bestaat, zal ongeveer 50.000 ton bedragen. De Middelburgse fabriek zal de eerste Hercules-vestiging in Europa worden waar DMT wordt geproduceerd. De moe dermaatschappij vervaardigt dit product sinds 1954 in haar fabrieken te Burling ton (New Jersey) en in Spartanburg (South Carolina). In Japan wordt DMT vervaardigd in samenwerking met Teyin. Uit de verschenen jaarverslagen 1964 en 1965 van de Verenigde Handelsonder neming Scheveningen (een onderdeel van de E.M.S.) blijkt, dat het saldo winst over 1965 is gestegen tot 277.576, tegen 243.485 over 1964. Het dividend over 1965 wordt verhoogd tot zes (vijf) per cent. Het aandelenkapitaal bleef met 4,77 miljoen ongewijzigd. De vraag naar kerkboeken is de laat ste tijd sterk afgenomen. Daarentegen bestaan er voor houten en koperen krui sen en wijwaterbakjes vooral in Brabant en Limburg nog zeer behoorlijke afzet mogelijkheden. Dit kregen de bezorgde aandeelhouders van de n.v. handel-maat- schappij „Deli-Atjeh" in de jaarvergade ring te horen van de directeur, de heer G. C. H. Weber. Twee aandeelhouders hadden zich on gerust betoond over de nieuwe perspectie ven van een voor Deli-Atjeh nog betrek kelijk nieuwe activiteit, de handel in re ligieuze artikelen, die door de tot de on derneming behorende Bredase firma's Maessen en Rijnties wordt gedreven. Een der aanwezigen vond dit een gevaarlijke activiteit met teruglopende mogelijkhe den. Een andere aandeelhouder raadde het bestuur aan om, teneinde toch in de religieuze sfeer te blijven, de gelden te beleggen in 7V2 percents kerkelijke lenin gen. De heer Weber kon de vergadering ge ruststellen met de mededeling dat de fir ma Maessen en Rijnties zich voorname lijk bezighoudt met de groothandel in speelgoedartikelen. Slechts ongeveer tien percent van de omzet komt uit de reli gieuze sfeer. Bij de overneming van de firma Maessen heeft Deli-Atjeh een voor behoud gemaakt voor een grote partij kerkboeken, die het eigendom bleven van de vroegere firmanten. Deze kerkboeken liggen nu als consignatiepartij bij Maes sen en Rijnties op zolder. „Zo nu en dan gaat er wel een postje af", aldus de di recteur, „maar commercieel zit de klad in dit artikel". De Bredase firma houdt zich nog wel Het uitblijven van reclame in de t.v. en de beperking van de bestedingen zijn er de oorzaak van dat Hilvariastudio's in Hilvarenbeek moet reorganiseren, waarbij veertien van de 25 werknemers zullen worden ontslagen. Het geldt hier mensen beneden de 25 jaar, leerling-ci neasten, typistes en enige timmerlieden, welke laatsten gemakkelijk elders kunnen worden geplaatst. Hilvaria-studio legt zich toe op het verhuren van studioruimten en accommo datie voor de produktie van films en t.v.- opnamen. Het bedrijf heeft twee doch terondernemingen, de filmproduktiemaat- schappij „Safari" en „Ivar Spots", die t.v.-spots vervaardigt. In een communiqué wordt meegedeeld, dat de aanleiding tot structuurwijziging is de onvoorzien langdurige stagnatie die op het gebied van de introductie van reclame boodschappen in het Ne derlandse televisiebestel is opgetreden en die bij het bedrijfsleven tot grote terughoudendheid bij het verlenen van opdrachten tot het vervaardigen van reclamespots heeft geleid. bezig met de handel in courante religieu ze artikelen, zoals kruisen en wijwater bakken, die nog een gerede vraag ont moeten. Het bestuur van „Deli-Atjeh" bleek overigens niet al te pessimistisch ge stemd over de perspectieven van de acti viteiten, die de vennootschap nog resten na liquidatie van het Colombiaanse be drijf, al acht het de basis van de onder neming wel aan de smalle kant. Het werd duidelijk dat Deli-Atjeh ernaar streeft de verliezen in enkele jaren te compenseren met de resterende zaken, maar dat op wat langere termijn in een overneming door een krachtiger groep de beste oplossing wordt gezien. hk 'vr<« Deze vouw boot, de „pac-a-punt" kan in dertig seconden van een plat pak ket tot een zeewaardig vaartuigje worden uitgeklapt. In het bootje kunnen drie mensen plaats nemen. Het kan door een man met gemak worden gedragen en is onder meer vervaardigd uit multiplex en kunst stof. Het bootje dat ideaal is om aan het strand te gebruiken, wordt in Groot-Brittannië gefabriceerd. In West-Duitsland is een nieuwe ben zineoorlog' uitgebroken, nauwelijks zes maanden na een vorige prijzenstrijd. De Esso AG kondigde dinsdag prijsver lagingen aan van 1,5 tot 3,5 pfennig. De daarop volgende dag kwam Deutsche Shell AG met prijsverlagingen van 0,5 tot 4,5 pfennig, waarbij de grootste verlagingen golden voor het Ruhrgebied en omlig gende plaatsen en de kleinste verlagin gen in enkele grensgebieden, zoals in Beieren. Onmiddellijk daarna kondigde Deutsche Caltex aan dat zij haar prij zen in alle gebieden zou verlagen, waar de concurrentie haar daartoe zou dwin gen. De thans opnieuw uitgebroken prijzen oorlog wordt algemeen geacht gericht te zijn tegen de witte benzinepompstations, welke benzine zonder merk verkopen te gen lagere prijzen dan de grote maat schappijen. Deze witte pompen hebben geleidelijk een groter aandeel van de markt verworven, waartegen de grote maatschappijen zich teweer willen stel len. Deze laatste zeggen dat er ongeveer vier duizend witte pompstations in West- Duitsland zijn, ongeveer tien percent van het totale aantal en dat zij een markt aandeel hebben van ongeveer twintig per cent. De merkmaatschappijen zeggen voorts dat zij ieder jaar miljoenen uitge ven voor onderzoek waarvan de witte pompstations meeprofiteren zonder hier aan bij te dragen. VOORBEURS VAN HEDEN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. lste tijdv. 54-54.50 110.80-112 85.70-86,30 79.10-79.50 2de tijdv. 54.10 111.70 85.90 79.50 De appendage fabriek Dikkers en co. n.v. te Hengelo (Ov.) heeft een belang rijke opdracht gekregen voor levering van appendages voor de petro -chemi sche fabriek „Marathon Erdöl, dochter onderneming van de Amerikaanse Mara thon Oil Company in Burghausen in Beieren. Het betreft een grote serie giet stalen olie afsluiters. De machinefabriek gebroeders Stork en Co n.v. Hengelo droeg Dikkers de le vering van alle appendages voor de door Stork te bouwen ketels voor elektrische centrales in Diemen en aan de Hem- weg in Amsterdam op. Eenzelfde op dracht kreeg het bedrijf voor de uitbrei ding van de elektrische centrale in Vlis- singen. Nederland I: Na nieuws in het kort en „Klaas Vaak" de veertiendaagse infor matierubriek van de gezamenlijke ker ken „Kenmerk". Vooraf aan het journaal een uitzending van „Flipper" en na het journaal „Toendra", een korte film over het leven van de Kariboe in de toendra van Canada, een dor gebied dat zich uit strekt van de Noordpool tot de boom grens in het zuiden. De hoofdfilm van vanavond „De verloren horizon" speelt zich af in de Aziatische wouden, waar een Engels diplomaat een soort heilstaat ont dekt, jaren geleden gesticht door een Belgische pater en waar ziekte en on verdraagzaamheid onbekend is. De be woners bereiken in deze verrukkelijke omgeving een buitengemeen hoge leef tijd. Voorafgaand aan het tweede jour naal een uitzending van de stichting „So- cutera"; ditmaal een film over kanker bestrijding. Nederland 2: Om zeven uur een repor tage van de finales van de wereldkampi oenschappen wielrennen voor amateurs in Frankfurt. Na nieuws in het kort een speciale t.v.-bewerking van de opera „Elisir d'amore" van Donizetti. Vele so listen en het Roman Symfonie-orkest on der leiding van Armando La Rosa Parodi zullen aan deze Italiaanse produktie hun medewerking verlenen. „Bedreigd para dijs" is een Finse filmimpressie over het leven van drie kinderen in de natuur. In „De Droomdoos" worden een nozem, een mannequin en een autobus uitgebeeld door het Israëlisch Pantomimetheater van Claude Kipnis. HILVERSUM I. 18.00 Nws. 18.15 actualiteiten. 18.25 Instru mentaal trio. 18.45. Amusementsmuziek. 19.20 Dansorkest. 19.50 Ten zuiden van de Rio Grande (III). 20.00 Nws. 20.05 Dicht bij huis. 21.05 Tien jaar De-Stalinisatie. 21.30 Chansons. 21.55 Oude muziek. 22.25 De we reldkampioenschappen wielrennen op de baan. 22.30 Nws. 22.40 SOS-berichten. 22.45 Actualiteiten. 23.00 Jazzmuziek. 23.55 Voor dracht. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 18.00 Meisjeskoor met orkestbegeleiding. 18.20 Tienerama. 18.50 Gram. muziek. 19.00 Nws. 19.10 Radiokrant. 19.30 Gewijde muziek. 20.00 Marinierskapel. 21.20 Moderne en klas sieke gram. muziek. 22.15 Avondoverdenking. 22.30 Nws en SOS-berichten. 22.40 Boekbe spreking. 22.50 Moderne muziek. 23.20 Lich te gram. muziek. 23.55 Nws. BRUSSEL 324 m 18.00 Nws. 18.03 Uitzending voor de sol daten. 18.30 Nieuwe gram. platen. 19.00 Nws. 19.40 Jeugd musiceert. 20.00 Operamuziek. 22.00 Nws. en verslag Wereldkampioen schappen wielrennen. 22.15 Lichte muziek. 22.45-23.00 De zeven kunsten. HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Gram. muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nws. 8.10 Gram. muziek. (Om 8.30-8.35 De groen teman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Gram. mu ziek. 9.40 Semi-klassiek clavecimbelconcert. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Lichte gram- mofoonmuziek. 12.00 Licht instrumentaal en semble. 12.22 Wereldkampioenschappen wiel rennen op de weg. 12.27 Mededelingen, land- en tuinbouw. 12.30 Liedjes. 12.40 Amu sementsmuziek. 13.00 Nws. 13.10 Journaal. 13.30 't Muzikantenuur: I. Pianorecital: mo derne muziek: II. Altviool en piano: klas sieke muziek: III. Radiokoor: Geestelijke liederen: IV. Hobo en piano: moderne mu ziek. 14.30 Voor de kinderen. 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Nws. 16.02 Gram. muziek. 16.50 Orkestmuziek. 17.20 Gram. muziek voor de teenagers. 18.00 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Gram. muziek (Om 7.30-7.32 Nws). 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Gram. muziek. (8.30-8.32 Nws en vakantietips: 9.30-9.35 Con ciliepostbus). 10.00 Gram. muziek. 11.50 Vol- aan.vooruit 12.03 Lunchconcert. 12.20 V. de boeren. 12.27 Mededelingen, land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Actualiteiten. 12.50 Gram. muziek voor de tieners. 13.35 Voor de plattelandsvrouwen. 13.45 Licht muziekprogramma. 15.20 Er was eens. Variaties op het thema show. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Gebedsdienst. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Ballroomseptet. HILVERSUM III. 240 m. en FM-kanalen. 9.00 Nws. 9.02 Instrumentaal allerlei. 10.00 Nws. 10.02 Gevarieerd muziekprogramma. (11.00 Nws). 12.00 Nws. 12.02 Volksliedjes. 12.30 Gram. muziek. 13.00 Nws. 13.02 Amu sementsmuziek 13.30 Klanken van eigen bo dem. 14.00 Nws. 14.02 Vocale muziekjes. 15.00 Nws. 15.02 Platenprogramma. 16.00 Nws. 16.02 Gevarieerd muziekprogramma. 16.30 De Top Tien van deze week (gr.). 17.00 Nws. 17.02-18.00 Verzoekplatenprogramma. BRUSSEL 324 m 12.00 Nws. Tussen 12.00 en 13.00 Reporta ges Wereldkampioenschappen wielrennen op de baan. 12.03 Lichte muziek. 12.48 Gram- mofoonmuziek. 12.55 Buitenlands persover zicht. 13.00 Nws. 13.20 Kamermuziek. 14.00- 14.03 Nws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Lich te muziek. 17.00 Nws. 17.15 Jazzmuziek. 17.45 Jeugd musiceert. 18.00 Nws. NEDERLAND I 19.00 Nws. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Ken merk. 19.35 Flipper. 20.00 Journaal. 20.20 Toendra. 20.30 De verloren horizon. 22.15 Socutera: Koningin Wilhelminafonds. 22.20 Journaal. NEDERLAND II 19.00 Wereldkampioenschappen wielrennen 20.00 Nws. 20.01 Elisir d'amore 21.10 Be dreigd Paradijs. 21.45 De Droomdoos. 22.10 Journaal. (Van onze correspondent) DEN BOSCH De ouders van de leer lingen van de Bossche Stedelijke Mu ziekschool, een instituut, dat in 1963 werd gesticht na opheffing van een aantal par ticuliere opleidingen, hebben dezer dagen de schrik van hun leven beleefd, toen hen werd aangekondigd, dat de tarieven van deze school met 40 tot 50 percent worden verhoogd. Leerlingen uit buitengemeen ten moeten zelfs 170 percent meer gaan betalen, omdat die gemeenten de school niet subsidiëren. De Bossche raad heeft destijds de tarieven zo drastisch verhoogd om de exploitatie van de school sluitend te maken.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 6