Amsterdams metroplan gaat ruim een miljard kosten Agenda voor Haarlem en de IJmon DANSLES Dansschool RIEN KNOL Nauwelaerts de Agé In 1974 eerste lijn: Centraal station naar Bijlmermeer TRIUMPH DEALER Berkelse arts krijgt geen gratie en bondig Sportakademie Arrestaties voor j diefstallen uit scheepsladingen Surinamer overleeft schot in het hart Proces tegen griffier van rechtbank Buitengewoon congres van de P.v.d.A. P. Broeksma directeur van „De Hoop" Nieuwe wet op schadeverzekering Etalagedief had niet op alarm gerekend Prins Claus was nog niet jarig... Tweede postbestelling blijft voorlopig nog Vier jongens stalen twintig auto's Dieselauto's reuk en rookloos door superbrandstof Knoeien met benzinebonnen leverde 5000,- op Zuid-Afrikaan steekt land genoot dood Nieuwe depressie I WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1966 2 In A ms ter dam HARRY OOMEN Trams en bussén weg Doden in het verkeer Moord op zijn vrouw nu toegegeven Op Brits schip Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Luistergeld niet per maand betaalbaar WEERRAPPORTEN s Sj z z z zzw Zürich (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Burgemeester en Wethouders van de hoofdstad hebben zich verenigd met de door het bureau „Stadsspoorweg" opgestelde rappor ten, waarin de aanleg van een deels ondergrondse en deels bovengrondse metro wordt aanbevolen als d e ma nier om aan de toenemende verkeers- en vervoersproblemen het hoofd te bieden. Volgens dit plan wil men beginnen met een lijn vanaf het Centraal Station naar de Bijlmermeer. Deze zal later deel uit maken van een lijn van de Bijlmer naar het westelijk deel van de stad die een totale lengte krijgt van 18 kilometer. Slechts 3,3 kilometer van deze lijn zal ondergronds worden aangelegd. De kos- De Amsterdamse politie heeft zeven havenarbeiders gearresteerd, die waar schijnlijk al een jaar lang op grote schaal diefstallen uit scheepsladingen hebben ge pleegd. Uit scheepsladingen verdwenen de meest uiteenlopende goederen als auto banden, schokbrekers, parfumerieën, kleding, schrijfmachines en opblaasbare kinderbadjes. Ook de man die als verko per van de gestolen buit optrad, is aan gehouden. De opbrengst, die naar schat ting vele duizenden guldens bedraagt, werd onderling verdeeld. De officier van Justitie bij de rechtbank in Rotterdam heeft vijf jaar gevangenis straf geëist tegen een 24-jarige op Aruba geboren fabrieksarbeider uit Rotterdam wegens poging tot doodslag. In de nacht van 13 op 14 mei schoot de verdachte op Katendrecht met een pistool in de rich ting van twee Surinamers, waardoor één van hen in het hart en de andere in het sleutelbeen werd getroffen. Het leven van de Surinamer die in het hart werd geraakt kon in een ziekenhuis behouden worden. De kogel uit de revolver zit even wel nog in de rechterhartkamer. Zijn toe stand is nog steeds zeer gevaarlijk. De Haagse advocaat mr. J. A. Schue- ring heeft voor een tabaksgrossier uit Winschoten een kort geding aanhangig gemaakt tegen de griffier van de Haagse rechtbank, van wie hij namens zijn cliënt een afschrift verlangt van een psychia trisch rapport, dat over de grossier is uit gebracht in verband met diens strafver volging terzake van poging tot ontvoering en bedreiging. De tabaksgrossier, die gescheiden is en wiens kinderen zijn toegewezen aan zijn ex-echtgenote, moest in januari terecht «taan wegens poging tot ontvoering van zijn kinderen en wegens bedreiging van de nieuwe echtgenoot van zijn ex-vrouw. De zaak werd aangehouden, opdat over de verdachte een psychiatrisch rapport kon worden uitgebracht. De tabaksgrossier nam mr. Schuering in de arm om een afschrift van het rap port te krijgen. De griffier van de Haagse rechtbank weigert een afschrift te geven. De grossier wil een afschrift van het rap port gebruiken in een proces inzake wij ziging van de voogdijvoorwaarden. Mr. Schuering zal in het korte geding tegen de griffier van de Haagse recht bank afgifte eisen van een afschrift van het psychiatrische rapport, omdat vol gens het Wetboek van Strafvordering een verdachte recht heeft op alle processtuk ken. voor Haarlem en Omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 - TEL. 19 000 ten van deze oost-west-verbinding wor den geraamd op 205 miljoen gulden. De gehele stadsspoorweg zal, naar de hui dige maatstaven gerekend, een investe ring van ruim 1,2 miljard gulden vergen. Het totale plan omvat de lijn van West naar de Bijlmermeer, een noord-zuid-ver binding onder het IJ en het C.S. door, met in het zuiden vertakkingen naar Am stelveen en Schiphol, een tweede verbin ding van het westelijk stadsdeel met Oost en de Bijlmermeer en aansluitingen op een nog door de spoorwegen aan te leg gen ringspoorbaan rond de stad. De lijn van het Centraal Station naar de Bijlmermeer zal in 1974 gereed kun nen zijn. De voorbereidingen zullen 3 jaar, de bouw zelf daarna nog 5 jaar vergen. Of het eerste deel van de stads spoorweg ook over 8 jaar in gebruik ge nomen kan worden is echter de vraag. Het streven is met de bouw te beginnen wanneer de IJ-tunnel naar men hoopt in 1968 gereed is. Men kan dan het enorme apparaat, dat bij de bouw van de tunnel is gebruikt, aan het werk hou den. Er zijn nog twee belangrijke factoren: de financiering en het overleg van B. en W. van Amsterdam met de Nederlandse Spoorwegen over de toekomstige regeling Het partijbestuur van de Partij van de Arbeid heeft zich de afgelopen week be raden over een aantal vraagstukken van nationaal en internationaal belang, die in de achterliggende periode ook binnen de Partij van de Arbeid aanleiding tot in tensieve discussie hebben gegeven. Om de discussies over de vraagstukken te sti muleren en te coördineren zal op 11 en 12 november een buitengewoon congres in Rotterdam worden gehouden, waarin te vens over de vaststelling van een basis program-1967 zal worden gesproken. Het bestuur van de vereniging Hospi taalkerkschip „De Hoop", heeft de heer P. Broeksma uit Utrecht tot directeur be noemd. De heer Broeksma is tweede voorzitter van de Chr. Bedrijfsgroepen- centrale in Nederland. Sinds 1949 is hij werkzaam in de Bedrijfsgroep Visserij. De wet op het schadeverzekeringsbe drijf treedt morgen, 1 september, in wer king. Zij die het schadeverzekeringsbe drijf willen gaan uitoefenen moeten zich tevoren bij de Verzekeringskamer aan melden. Voor ondernemingen, die reeds vóór 1 september 1966 als schadeverze keraar werkzaam zijn (daaronder begre pen de onderlinge waarborgmaatschappij en), is een aanmeldingstermijn van zes maanden vastgesteld. Een 72-jarige Nijmegenaar, die in voorbije jaren al enkele malen ervaring had opgedaan in het beroven van etala ges van juwelierswinkels, ging 's avonds, overigens zonder succes, op herhalingsoe fening. Hij gooide, precies tegenover het politiebureau, een zware steen door een etalageruit met de bedoeling zich mees ter te maken van uitgestalde sieraden ter waarde van enkele tienduizenden gul dens. Maar door het breken van de ruit ging een alarmsirene loeien. Direct snel de een politieman aan de overkant naar buiten. De bejaarde man, die zonder buit aan de haal wilde gaan, liep hem recht in de armen. De juwelier, die elders ver toefde, verscheen twintig minuten later en zette de nog steeds loeiende sirene af, die haar nut wel bewezen had. van het openbaar vervoer in het gewest Amsterdam. Men rekent ook op steun van de overheid. Volgens de voorlopige metro-plannen zullen de trams en vrijwel alle bussen uit het Amsterdamse stadsbeeld verdwij nen. Niemand zal, wanneer het gehele plan is uitgevoerd, meer dan 800 meter behoeven te lopen om een station van de stadsspoorweg te kunnen bereiken. Men houdt in de plannen rekening met 20.000 tot 35.000 reizigers op de drukste stations in de spitsuren. Op de drukke momenten wil men iedere twee minuten treineenheden met 1000 plaatsen laten rijden. Niet alleen de AVRO-bode vergiste zich in de datum van prins Claus' verjaar dag, het orgaan van de ex-politieke ge vangenen uit de Oorlog. „Aantreden" liet ook prins Claus op 29 augustus jarig zijn. De oorzaak van de vergissing van de AVRO-bode is een stencil van de Rijks voorlichtingsdienst over de komende ver jaardag van prins Claus. Niet publiceren vóór 29 augustus, stond er op het stencil. De redactie heeft toen de datum van het embargo voor die van de verjaardag aan gezien. Op het postkantoor van de Drentse ge meente Donkerbroek, leidde een slordig gelezen rondschrijven van P.T.T. over de wenselijkheid van vlaggen uitsteken op de komende feestdag ertoe, dat daar ook de vlag aan de gevel wapperde. In Zeist reden de N.B.M.-bussen met vlaggetjes. Enkele Rotterdamse bedrij- van hadden ook het rood-wit-blauw uit gehangen. Het vraagstuk van de tweede postbe stelling is bij PTT in studie. Het is niet de bedoeling deze bestelling op korte ter mijn te laten vervallen. Dit heeft de mi nister van Verkeer en Waterstaat, de heer Suurhoff, geantwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Van den Heuvel (KV.P.) Ook andere voorgenomen wijzigingen in de dienstverlening van PTT geen geldzaken meer na drie uur in platte landskantoren en latere openstelling in de morgenuren van de grote-stadskantoren werden door het Kamerlid in zijn vraagstelling betrokken. Op de vraag of deze wijzigingen niet in ernstige mate de belangen van het publiek aantasten meent de minister ontkennend te kunnen ant woorden omdat bij de vaststelling van de «wemve tijdvakken van openstelling uitge gaan is van de verkeersbehoeften. Zoals in de gehele dienstverlenende sector het geval is, dwingen de voort gaande loonontwikkeling en de moeilijk heid van het aanwerven van personeel in de loonintensieve sector tot het aanpas sen van dienstverlening aan de stijgende kosten, aldus de minister. V Vier jongens van 18 en 19 jaar hebben bij de politie bekend de afgelopen weken in Rijswijk, Voorburg en Den Haag twin tig auto's te hebben gestolen. Ze gingen ermee op pad om automaten te forceren en het geld weg te nemen. Van de gestolen auto's reden zij de ben zinetanks leeg. De radio's en andere za ken van waarde namen zij mee en lieten de wagens op een stil plekje achter. In Utrecht is de 65-jarige bromfietser G. W. Gelling door een auto aangereden en later in een ziekenhuis overleden. Hij stak plotseling de weg over. De autobe stuurder kon hem niet meer ontwijken. De 26-jarige J. H. R. Deneke is in Maas tricht met zijn bromfiets in botsing ge komen met een vrachtauto. De bromfiet ser en de vrachtauto reden in dezelfde richting. Bij een splitsing sloeg de vracht autobestuurder rechtsaf, juist toen de bromfietser hem rechts wilde voorbij rij den. De bromfietser kreeg het rechter achterwiel over zich heen en was op slag dood. Na de superbenzine komt er nu ook super-dieselolie op de markt. Deze nieuwe brandstof van Fina Neder land n.v. wordt verkregen door toevoe ging van „smoke lowering dope" aan ge wone dieselolie waardoor volgens Fina, vuilworden van de motor voorkomen wordt en waarmee zelfs een reinigende werking wordt verkregen. Voor de weg gebruikers is het belangrijk, dat de hin derlijke rook nagenoeg verdwijnt zodat de luchtverontreiniging tevens verminderd wordt. De prijs van de nieuwe brandstof, die blauw van kleur is, is gelijk aan die van gewone dieselolie. De recherche in Rotterdam heeft ne gen benzinepompbedienden aangehouden, die zich hebben schuldig gemaakt aan knoeierijen met door hen aan klanten af gegeven benzinebonnen. Ook arresteerde de politie e enchauffeur van een expeditie bedrijf in Schiedam, die de pompbedien den op de bonnen van het bedrijf hoge re aantallen liters liet noteren dan in wer kelijkheid waren afgenomen. De zo vrij komende hoeveelheden bezine werden aan de pomp verkocht, maar het voor deze liters ontvangen bedrag staken de bedienden in eigen zak, ook omdat in ve le gevallen automobilisten geen bon vra gen. Volgens de politie is met de knoeierijen ongeveer vijfduizend gulden gemoeid ge weest. Wat minister-president Cals hier tegen staatssecretaris W esterhout van Binnenlandse Zaken zegt, met een vermanend opgeheven wijs vinger, weten wij niet. Misschien alleen maar: „Daar staat mijn auto, rij je mee?" (Van onze correspondent) DEN HAAG De Kroon heeft het gratieverzoek van de Berkelse arts dr. O. verworpen. Vorig jaar heeft dr. O. tweemaal tot levenslang veroordeeld dit verzoek ingediend. De Kroon nam de beslissing na adviezen te hebben ingewon nen bij de gerechtshoven in Den Haag en Leeuwarden, die de zaken tegen dr. O. in beroep hebben behandeld. In zijn gra tieverzoek heeft dr. O. bekend dat hij zijn vrouw had vermoord, hetgeen hij tot dat moment steeds had ontkend. In 1954 is hij in Den Haag tot levens lang veroordeeld wegens moord op zijn vrouw door middel van cyaankali. In 1960 stond hij in Leeuwarden terecht omdat hij in de gevangenis in. Leeuwarden zijn me degevangene Lodder om het leven zou hebben gebracht, eveneens met cyaan kali. die de gevangenis was binnenge smokkeld. Ook voor dit feit kreeg hij le venslang. (Van onze correspondent) ROTTERDAM Aan boord van het Britse ms. „Stirlingshire" dat in Rotter dam ligt, heeft vannacht een 28-jarige Zuidafrikaanse matroos een 26-jarige land genoot met een mes doodgestoken. Met en kele andere zeelieden waren beiden gaan passagieren. Na hun terugkeer aan boord kregen zij hooglopende ruzie, welke met het mes werd beslecht. Grote Kerk, donderdag 15 u.: Orgel concert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14. 19 en 21.15 u.: „Een dollar met een gaatje", 18 j.; donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Geheim agent voor H.A.R.M.", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Een vreem deling in Sacramento", 14 j.; donderdag 19 en 21.15 u.: „Striptease des doods", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Agent 077, Operatie Bosporus", 18 j.; donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Spionagecentrum Mar- rakesh", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Patrouille 13 onder spervuur", 14 j.; donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „De kunst van het liefheb ben", a.l. Minerva, 14.30 u.: „Nikki, de wilde hond van het noorden", a.l. 20.15 u.: „Twee Vrouwen", 18 j., donderdag 20.15 u.: „De Tijger van Malakka", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Call- girls van Kopenhagen", 18 j.; donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Een Amerikaanse echtgenote". Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De rangers van Majoor Rogers", 14 j.; donderdag 14.30, 19 en 21.15 u.: „De zonen van de musketiers", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21-30 u.: „De liefde van een blondje", 18 j. donderdag: Voor stellingen om het halve uur van 11 tot 21 u.: „Portret van Frans Hals", a.l. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van hedendaagse Amerikaanse kunst. Dage lijks van 10 tot 17 uur en op zondagen van 13 tot 17 uur. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur; zater dag eveneens van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16); Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Dagelijks (beh. zondag en maandag) de expositie „Schetsboeken van Israëls". Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 uur. Dinsdag gesloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk uit eigen col lectie. Dagelijks van 9.30-18 uur. Tot 30 september. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van F. D. van Baten burg. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Tot eind augustus. Museum Van Looy (Kamperlaan): Expo sitie van werk uit eigen collectie en van cultuurhistorische diorama's. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zon- en feest dagen van 13 tot 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Wagenweg, Haarlem, Circus Heros, 15 en 20 u.: Voorstellingen. Raadhuis Haarlemmermeer, 14.30 uur: Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Heemstede, 16 u.: Gemeente raadsvergadering. WOENSDAG 31 AUGUSTUS City, 20 u.: „Angelique, de weg naar Versailles". Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Santpoort: open van 20 uur af; aanvang 21 uur: uitvoering op geluidsband van het klankbeeld „Zingende Stenen". Ex positie van beelden van Fred Benjamins en Arthuro Varela en van schilderijen en gouaches van Truus Menger, Hans Gie- sen en Ruur Cornelis. Deze expositie is dagelijks geopend en de toegang is gratis. DONDERDAG 1 SEPTEMBER City, 20 u.: „Mogen wij zwijgen?" Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. WOENSDAG 31 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De lange hete zomer". Luxor Theater, 20 uur: „Irma la Douce". DONDERDAG 1 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Minesota Clay". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Top Secret Djiboety". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling van schilderijen en tekenin gen van Ab Jongmans, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mr. Vrolijk heeft mede namens zijn ambtgenoot van Ver keer en Waterstaat verklaard niet van plan te zijn een maandelijkse betaling van het luistergeld in plaats van de be staande jaarbetaling in te voeren voor de minst draagkrachtigen. Hij acht dit on wenselijk om financiële en administratie ve redenen en meent voorts dat het een probleem zou zijn waar de grens te trek ken om zelfs maar de schijn van discri minatie te vermijden. De minister gaf deze verklaring in ant woord op vragen van de heer Vermooten, lid van de Tweede Kamer voor de P.v.d.A., die van mening is dat de be staande betaling ineens van 18,- voor velen uit de laagste inkomensgroepen nogal bezwaarlijk is. HET ADRES VOOR GED. RAAMGRACHT 77 tegenover de Schouwburg HAARLEM - Telefoon 0 2500 -17068 - Vraagt prospectus Inschrijving voorBEGINNERS en GEVORDERDEN; ook OUDEREN en GEHUWDEN Voorlichting op school. De Vereniging tot Bescherming van Voetgangers heeft de minister van Onderwijs verzocht voor lichting te doen geven over de gevaren van het gebruik van alcohol en andere verdovende middelen op de scholen voor voortgezet onderwijs. De vereni ging wijst erop, dat in Amerika voor lichting over de gevaren van alcohol een verplicht vak is in alle staten. De voorlichting dient niet beperkt te wor den tot verkeersgevaren, aangezien alle menselijke functies lijden onder drank misbruik. Molen hersteld- De molen van Waar land, een van de drie dorpen in de gemeente Harenkarspel, is gerestau reerd door de vereniging „De Holland se Molen" met subsidies van rijk, pro vincie en de gemeente Harenkarspel, die eigenares van de molen is. De mo len heeft eeuwen achtereen dienst ge daan om het overtollige water uit de polder te malen. Zwaan doodgestoken. De Hilversumse re cherche onderzoekt een bijzonder erger lijk geval van dierenmishandeling. Een van de zwanen in de vijver nabij het sportpark is met een hard voorwerp doorstoken, waarschijnlijk een stuk be tonijzer. Het was de rug binnengedron gen en bij de borst naar buiten ge komen. TBC-besmetting. In Rotterdam is een tu- berculose-onderzoek gehouden nadat begin juli van dit jaar bij een leer kracht van een lagere school in Rot terdam-Zuid tbc was ontdekt- Bij dit onderzoek, dat het overgrote deel van de leerlingen betrof, is bij zes kinderen tbc-besmetting geconstateerd. Enkele van deze kinderen zullen in een sana torium moeten worden verpleegd. start z'n 25ste cursusjaar met lessen voor dames, heren en jeugd in damesgymnastiek en heren indoor- training - judo - jiu jitsu - karate. Spelen, o.a. volleybal en bad minton. Zalen te huur. Bloemendaalseweg 152 - O'veen Telefoon 53256 Het K.N.M.I. deel mee: Een depressie trok in de nacht van dinsdag op woensdag naar de Noordzee. Om de depressie heen stroomt onstabiele lucht ons land binnen, waarin talrijke buien voorkomen. De depressie verwijdert zich in oostelijke richting naar Denemarken en wordt gevolgd door een zwakke rug van hoge luchtdruk .Verder westelijk koerst een nieuwe oceaandepressie naar Ierland. Deze breidt morgen zijn invloed over En geland en onze omgeving uit, maar de kans dat de depressie voor morgenavond al regen in ons land brengt is niet groot. Bij het passeren van de rug van hoge luchtdruk zullen tijdelijk wat meer op klaringen voorkomen en wordt de bui en-activiteit minder. In de temperaturen komt niet veel verandering. Maximum-temperaturen Bfi i u -S oj 5 binnen- en buitenland. •O? r* jC ei c i- C ai c Neerslag: laatste 24 uur. o M Den Helder regen 19 2 Ypenburg regen z 19 6 Vlissingen regen zzw 18 23 Eelde zw. bew. zzo 20 0.1 De Bilt regen 19 3 Twente half bew. z 20 0 Eindhoven zw. bew. z 20 0 Z.-Limburg half bew. 20 0 Helsinki half bew. wzw 18 0 Stockholm zw. bew. windst. 19 0 Oslo half bew. windst. 21 0 Kopenhagen geh. bew. ozo 18 0 Aberdeen regen n 14 1 Londen zw. bew. w 18 19 Amsterdam regen z 19 7 Brussel licht bew. z 20 5 Luxemburg mist z 18 2 Parijs zw. bew. zo 21 0.1 Bordeaux regenbui w 21 13 Grenoble regen windst. 23 0.3 Nice licht bew. nw 21 15 Berlijn regen 20 12 Frankfort mist wzw 19 14 München regen z 12 6 zw. bew. ozo 16 29 Genève zw. bew. windst. 22 0.5 Locarno licht bew. windst. 16 27 Wenen regen zo 22 2 Innsbruck regen windst. 16 12 Belgrado zw. bew. zo 25 0 Athene onbewolkt n 27 0 Rome half bew. windst. 25 16 Barcelona half bew. nnw 25 0 Madrid licht bew. windst. 27 0 Mallorca zw. bew. ono 30 0 Lissabon onbewolkt n 25 0 Donderdag 1 september Zon op 5.51 uur; onder 19.28 uur. Maan op 20.20 uur; onder 7.01 uur. Maanstanden Laatste kwartier 8 september 3.08 uur Nieuwe maan.. 14 september 20.14 uur Eerste kwartier 21 september 15.25 uur Volle maan29 september 17.48 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 31 augustus Hoog water 4.01 uur en 16.24 uur. Laag water 12.13 uur en uur. Donderdag 1 september Hoog water 4.33 uur en 16.56 uur. Laag water 4.32 uur en 12.46 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 16