TOT 1972 ELK JAAR f 250.000 Voor sociale en culturele voorzieningen Volgende fase in wegenaanleg rond het nieu we Schiphol HAVENBERICHTEN Kort IJmondnieuws vraagt: Tunnel onder startbaan Kankerbestrijding Straatvoetbaltoernooi In de vishal en op zee WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1966 Hoogovens zal ten behoeve van sociale en culturele voorzieningen aan Beverwijk een bedrag van 1 miljoen 750.000 gulden schenken. Deze aanzienlijke som zal in een periode van zeven jaar worden uitbetaald. De pers kreeg deze verrassende mededeling gisteravond tijdens de raads vergadering van de gemeente Beverwijk te horen. Dit onthullende bericht werd gelanceerd bij de behandeling van de zakelijke overeenkomst tussen de gemeente Beverwijk en de directie van Hoogovens. Zoals wij de vorige week reeds berichtten, werden beide partners het eens over de herstructurering van de Zeeweg naar Wijk aan Zee, nodig in verband met de ontslui ting van het noordelijk industrieterrein van Hoogovens. Op de donderdag jl. gehouden persconferentie, die aan dit onderwerp was gewijd, werd echter met geen woord gerept over deze belangrijke schenking. Behalve de vertegenwoordigers van de pers, toonden ook enkele raadsleden zich verbaasd over de manier waarop deze schenking werd ge daan. In een bij de stukken ter inzage liggende brief van Hoogovens die op de raadsagenda was aangekondigd werd namelijk gesteld dat pas dan tot betaling zou worden overgegaan indien de raad de overeenkomst tussen beide partijen zou goedkeuren. Koppelingsgedachte Bezorgdheid OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Faillissementen Enorm veel haast Romantiek Afscheid raad SVENSKA METALLVERKEN NEDERLAND N.V. die als ploegbazen in 3 ploegen diensten in de afdeling Smelterij - Gieterij leiding kunnen geven aan een groep medewerkers bestaan de uit smelters en gieters. Voor jonge energieke persoonlijk heden ligt hier een unieke kans. Wij vragen iets, waarvoor u geen diploma kunt halen: leiderschap! Als u meent dat u deze eigenschap bezit, maak dan met ons een tele fonische of schriftelijke afspraak, vooreen nadere kennismaking. SVENSKA METALLVERKEN NEDERLAND N.V. Postbus 2, Zutphen. Radarboys aan de kop Melkboer bestolen Havenverkeer Amsterdam Schenking van Hoogovens verrast raad van Beverwijk Voor het raadslid D. Koger (Prot.Chr) was dit aanleiding om te informeren waarom de schenking niet gewoon in de zakelijke overeenkomst was opgenomen, Of is hier soms sprake van een afkoop som, vroeg dit raadslid. Ook de heer N. F. H. Bolte (PSP) meende dat men deze twee zaken beslist niet van elkaar kon scheiden. Hij vond dat deze affaire een bedenkelijk aspect had. Wethouder W. J. Vessies was het daar mee in het geheel niet eens. Als die 1*A miljoen er niet was gekomen, zouden we dan geen genoegen met de overeenkomst hebben genomen, wilde hij weten. Wet houder E. Gerritse (P.v.d.A.) antwoordde, dat er helemaal geen sprake was van een afkoopsom. Hij vond het alleen maar reëel van Hoogovens om nu al met een aanbod te komen. Wethouder A. J. Hermes (KVP) gaf toe, dat de redactie van de bewuste brief een verkeerde indruk kon wekken. De eerlijkheid en duidelijkheid aldus de spreker gebieden ons te zeggen, dat dit niet op instigatie van Hoogovens is ge beurd. De koppelingsgedachte kwam van onze kant. Hoogovens hadden daartegen echter bezwaren, omdat zij onverplicht een bijdrage wilden geven. Aldus de wet houder, die zei dat continuering van een schenking van 2bbt ton na de bewuste 7 jaar misschien niet onmogelijk is. De heer C. L. Jansen (KVP) was be zorgd over het drainagesysteem van de twee te bouwen viaducten onder de Zee weg. Als deskundige meende hij dat het water in de viaducten bij overvloedige regenval wel tot 3 bi meter kon oplopen, in plaats van lbi meter zoals in de voor dracht werd gesteld. Hij achtte het voorts niet uitgesloten, dat tot op grote afstand de tuinders nog de nadelige gevolgen zou- KONINGSPLEIN It TELEFOON MM PS.P. De afdeling Velsen van de P.S.P- heeft haar nieuwe werkseizoen ge opend met een begroetingsavond voor haar nieuwe leden, onder wie vele jon geren. De nieuwe leden werden door de voorzitter, Wim Harms, wegwijs gemaakt in de vele politieke uitdrukkingen en or ganen. Behalve het bestuur waren ook de leden van de oude en nieuwe gemeente raadsfractie aanwezig, alsmede de voor zitter van de P.S.P.-fractie van het Poli tiek Jongeren Contact. De rechtbank in Haarlem heeft dins dag 30 augustus geen faillissementen uit gesproken. Wegens gebrek aan actief werd dins dag 30 augustus opgeheven het faillisse ment van A. Kooy, kweker en hande laar, wonende in Hillegom, Oosteinder- laan 48, uitgesproken op 15 maart- Rech- ter-commissaris: mr. B. Swanenburg. Curator: mr. J. F. M. M. Brons, advo caat en procureur in Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd dinsdag 30 augustus opgeheven het faillissement van Dirk Antoon de Jong, wonende in Amsterdam, doch verblijvende in Haar lem, Dunklerstraat 74, uitgesproken op 28 juni. Rechter-commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. O. H. van Wijk, advocaat en procureur in Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd dins dag 30 augustus opgeheven het faillisse ment van Aebe Plantinga dames- en heren kapper, wonende in Zaandam, Zilver - schoonplein 17, uitgesproken op 22 maart. Rechter-commissaris: mr. B- Swanen burg. Curator mr. D. Aten, advocaat en procureur in Zaandam. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 29 augustus ge ëindigd het faillissement van Willem Vis ser, handelende onder de naam Virub Dakbedekking, wonende in Haarlem, Van Moerkerkenstraat 20 hs, uitgesproken op 1 oktober 1963. Rechter-commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. A. Beets, advocaat en procureur in Haarlem. den ondervinden van een intensieve be maling. Daarom wees hij de raad op de consequenties van hun eventuele goedkeu ring, aan deze overeenkomst. De heer Vessies zei dat men wat de waterstand betreft wel gerust kan zijn. Zo zal het drainagesysteem regelmatig worden schoongemaakt. Deze wethouder kon echter nog niet zeggen, wanneer de noordelijke randweg (waar Hoogovens 3 miljoen voor zullen betalen) zal worden aangelegd. Er zal wel enorm veel haast met de verwezen lijking worden gemaakt, niet alleen ten behoeve van een betere ontsluiting van Wijk aan Zee maar ook om voor Bever wijk een verkeersverbetering mogelijk te maken. Het tracé van de weg en de aansluiting met Beverwijk zijn nog niet bekend. De mogelijkheid, dat Wijk aan Zee bij calamiteiten in de viaducten van de rest van de wereld geïsoleerd zou raken, acht te de heer Vessies de eerste 5 a 8 jaar uitgesloten. Tegen de tijd dat het risico groter wordt, zal de noordelijke randweg inmiddels wel gereed zijn. De raad ging daarna met uitzondering van de heren Bolte en J. P. Schoos (VVD) met de overeenkomst akkoord. De raad heeft ook lang gesproken oyer een voorstel tot het Verlenen Van een af rekeningskrediet van 177.000 voor de bouw en inrichting van het stadskantoor. De heer C. M. de Goede (KVP) had nogal kritiek op een post van 25.000, die was uitgetrokken voor een akoestische voor ziening en herziening van de stoffering in de trouwzaal. Dit raadslid meende dat aan de trouwzaal daarmee niet de ge wenste vorm kon worden gegeven. Hij pleitte daarom de voormalige trouwzaal in huize Scheijbeek weer in ere te her stellen, hetgeen ook door de heer Bolte werd gedaan. Burgemeester J. G. S. Bruinsma zei echter, dat het trouwen in het oude, maar romantische raadhuis niet alleen op grote praktische bezwaren stuitte doch ook heel veel geld zal verslinden. Er wordt tegen woordig praktisch de gehele dag ge trouwd, aldus de voorzitter. Het is enorm zoveel ais er getrouwd wordt. Men moet maar eens kjjken op het bordje hoeveel mensen er aangetekend zijn. Het aanbrengen van tochtportieken bij de hoofdingang van het stadskantoor waarvoor een som van 6.000 was uit getrokken. ontmoette nogal bezwaren van de zijde van mevr. M. E. Schmohl- Heijnes (P.v.d.A). Zij zag liever dat er draaideuren werden geplaatst. De heer Bruinsma merkte evenwel op, dat men moeilijk bruidsparen door een tourniquet- deur kan loodsen. Niettemin besloot het college toch deze suggestie van mevr. Schmohl in nadere overweging te nemen. Tot slot bedankte burgemeester J. G. S. Bruinsma aan het eind van de vierjarige zittingsperiode alle raadsleden uitgebreid voor de loffelijke manier waarop zij voor de belangen van Beverwijk en hun be woners zijn opgekomen. De voorzitter be cijferde, dat de raad vanaf september 1962 tot heden kredieten verleende tot een totaalbedrag van 60 miljoen. Daar van was 25 miljoen bestemd voor de wo ningbouw. De raad, die 70 keer bijeen kwam, kreeg gedurende de zittingsperio de 839 voordrachten van het college te be handelen. Het resultaat van die verga deringen werd door de notulisten weer gegeven op 2243 bedrukte pagina's. Spre ker friste nogeens het geheugen van de raad op, door een groot aantal mijlpa len in herinnering te roepen die Bever wijk sinds 1962 een geheel ander aanzien hebben gegeven. De heer Bruinsma be treurde het, dat het aantal te bouwen woningen geen gelijke tred houdt met de ontwikkeling van de stad. Werden er in 1962 nog 701 nieuwe wo ningen opgeleverd (een record), het jaar daarop waren dat er slechts 231. In 1964 kwam er een licht herstel, toen 418 nieu we woningen konden worden betrokken. Het aantal van 1965 geeft geen reden tot feeststemmingen, aldus de voorzitter. Mo menteel is er wel enige activiteit te be speuren o.a. in de uitbreidingsplannen Zwaansmeer en Hofland. Hij vroeg zich echter af welke raad het genoegen zal smaken het huisvestingprobleem in Be verwijk uit de wereld te helpen. In de nieuwe raad keren de volgende leden niet terug: de heren C. M. de Goe de, C. L. Jansen, Th. M. M. Luypen. A. J. J. Sprengers (KVP),' D. Jaape, H. J. J. Witteman (P.v.d.A.), J. H. v.d. Behoor (Prot.Chr), ,J P. Schoos (VVD) en N. F. H. Bolte (PSP). 4K De Schipholtunnel, waarvan sinds dinsdag één buis in gebruik ge nomen is. De volgende buis zal over veertien dagen in gebruik gesteld worden. Er is in deze tunnel voor een uitstekende verlichting zorg ge dragen. De plaats waar het verkeer gaande in de richting Den Haag de oude Rijksweg 4 verlaat en de „Tunnel weg" oprijdt. Vanaf de tegenover gestelde richting maakt het verkeer nog van de Rijksweg gebruik. 'U/ WÊÊ y yjtóv»- - Ü'MS. De ingebruikneming van de „Tunnel weg" in het nieuwe wegenstramien rond het in aanleg zijnde grote Schiphol is een volgende fase in het complex van werkzaamheden aldaar. Zoals wij dins dag al berichtten heeft deze weg tot tijdelijke taak een omleiding te bewerk stelligen voor het verkeer, dat vanaf Amsterdam over Rijksweg 4 in de rich ting Den Haag rijdt. Vlak voorbij het viaduct nabjj Badhoevedorp begint de omleiding, voorlopig in eenrichtingver keer. In deze tijdelijke rondweg, welke de in aanbouw zijnde nieuwe weg gelijk vloers kruist, is een tunnel opgenomen, waarvan één buis is opengesteld: voor het verkeer in de richting Den Haag. Het verkeer komende vanuit de rich ting Den Haag moet nog gebruik maken van de Rijksweg. Over ongeveer twee weken echter zal ook de andere tunnel buis voor het verkeer opengesteld wor den. Dan kan het deel van Rijksweg 4, gelegen tussen de uiteinden van deze rondweg verdwijnen. Op deze plaats na melijk wordt een nieuwe startbaan voor de luchthaven Schiphol aangelegd, welke tot over de tunnel zal komen te liggen. De 500 meter lange Schipholtunnel is gebouwd voor verkeer in drie files; in beide richtingen zijn er rijstroken van ruim drie-en-een-halve meter breedte. Bovendien zijn er een vluchtberm van drie meter en een schampstrook voor het in halend verkeer op de uiterste linkse rij strook. Tot en met 10 september a.s. zal het Koningin Wilhelminafonds weder een beroep doen op de offervaardigheid van de burgerij van Velsen ter onder steuning van het werk voor de kanker bestrijding. Ik wil gaarne een ieder aansporen deze collecte royaal te bedenken, om dat de strijd tegen de kanker met kracht moet worden voortgezet. Ons aller financiële steun is nodig om de wetenschap in staat te stellen deze gevreesde ziekte met alle mid delen te bestrijden en het leed van tal van medemensen te verzachten. De Burgemeester van Velsen, Mr. J. C. Bührmann. De stand bij het straatvoetbaltoernooi in IJmuiden is sedert dinsdagavond als volgt: Poule A: 1 Radarboys, 4 pnt. uit 3 wedstrijden (5-1), 2 Schilderboys, 2 pnt. uit 2 wedstrijden (1-4), 3 Roertoppers, 2 pnt. uit 3 wedstrijden (1-4), Deze bovenste plaats werd dinsdag avond door de Radarboys bereikt met een 1-0 overwinning op de Roertoppers. Dit doelpunt werd in de twaalfde minuut van de tweede helft gescoord door Alex Kerkhoff, die hiermee het overwicht van zijn teamgenoten wist af te ronden. Wel hebben de Roertoppers nog enige goede kansen op de gelijkmaker gehad, maar door de trage afwerking daarvan wer den zij niet benut. Hedenavond wordt het toernooi weer voortgezet met de wedstrijd Le Maire- stars-Long Streetboys. Een melkboer uit Beverwijk heeft bij de politie aangegeven, dat dinsdag uit de cabine van zijn in de Koningstraat geparkeerde vrachtauto een portefeuille met ongeveer zeshonderd gulden is ont vreemd. De politie zal trachten het gesto len bedrag te achterhalen. Dinsdag In IJmuiden zijn dinsdag 9550 kisten vis aangevoerd, waarvan 293 tong en tarbot, 610 schol, 25 schar, 4190 haring, 165 ma kreel, 1510 schelvis, 750 wijting, 1625 kabel jauw en gul, 10 leng, 15 haai, 5 ham, 25 poon, 250 koolvis en 57 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: gr. tong 7,07-7,04, grm, tong 6,93-6,71, kim. tong 2,77-2,41, kl. tong I 2,62-2,30. kl. tong II 2,25-1,90, tarbot I 5,90-5,20. Per 50 kilogram: gr. schol en grm. schol 66-48, kim. schol en kl. schol I 51-40, kl. schol II 61-31, schar 24-17, kl. zw. koolvis 45-20, verse haring 19,40-15,60, makreel 40-38, gr. schelvis 50-46, grm schelvis 47- 44, kim. schelvis 45-34, kl. schelvis I 42-26, kl. schelvis II 45-17, wijting 26-16, gr. gul 52-46, mid. gul 44-36, kl. gul 30-18, poon tjes 26-18, kl. haai 40-35, ham 142. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 276-120, gr. koolvis zw. 122-92, gr. leng 100-90. Besommingen van dinsdag, in guldens: KW 191-8870, 166-5040, 190-4850, 30-5280, 116-5900, 161-5560, 205-8720, 195-11.170, 221- 8760, 204-4890, 51-8700. 79-160, 222-2600, IJM 46-10.100, 154-11880, WR 51-5440. Aanvoer van woensdag Twaalf vaartuigen hebben woensdag morgen in IJmuiden aangevoerd: 4290 kisten vis, 4000 kilogram tond en 135 stij ve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren; 3500 kisten schelvis, 50 wijting, 80 gul en kabeljauw, 250 koolvia, 1240 haring, 730 kleine kisten haring, 55 makreel, 100 kleine kisten makreel, 130 schol en 105 varia. Prijzen van woensdag Per kilogram in guldens: heilbot 6.90, tarbot 6.50-6, grote tong 7.22-6.96, groot middel tong 7.08-6.50, kleinmiddel tong 3.12-2.70, tong een 2.93-2.663, tong twee 2.23-2.01. Per 125 kilogram grote kabel jauw 162-138, middel kabeljauw 146-132; grote koolvis 120-102, middel koolvis 1,20 per tien stuks; grote kabeljauw 128-112, middel kabeljauw 80-52. Per 50 kilogram grote schelvis 42-40, middel schelvis 39- 36, kleinmiddel schelvis 37-34, schelvi» een 30-22, schelvis twee 22-15, kabeljauw een 64-52, kabeljauw twee 54-42, kabel jauw drie 35-22, koolvis een 35-32, kool vis twee 27-16, witte koolvis een 61, gro ve schol 68-52, schol twee 66-54, schol dri# 35-29, schar 26-17, poontjes 21, haai 49- 44, gestripte wijting 26-20, dichte wijting 21-18, haring 47-12.50, makreel 47-44, klei ne rode poon 28-26. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond gul en kabeljauw, 300 haring, 752 kleine hedenmorgen uit 20 kisten wijting, 20 kisten haring, 120 schol en 3000 kilogram tong. Katwijk Aangevoerd werden 1227 kantjes haring. Prijzen volle haring 71-115; steurharing 46-55; ijle haring 52. In de week van 21 tot en met 27 augus tus zijn in de hoofdstedelijke haven aan gekomen 163 zeeschepen (426.970 brt.) en vertrokken 169 zeeschepen (465.543 brt.). Dinsdag aangekomen te IJmuiden: Amgrim, Rotterdam; Fortuna, Antwerpen, IJmuiden; Sil- va. Sundsvall; Spolesta, Par; Gazelle, Boston, Zaandam; Jorg 1, Topila; Theron, Rotterdam; Noblesse, Antwerpen, IJmuiden; Devonia, Lis sabon; Theano, Le Havre; Orion, Varberg, IJmui den; Velmer, Noordzee, IJmuiden; Eemland, Ca- badelo; Batu, Barcelona; Ratedelft, Sornaess; Serooskerk, Antwerpen; Gerda K, Amal. Woensdag aangekomen te IJmuiden: Luise Emilie, Kristineham; Eos, Rotterdam; Rheinstein, Antwerpen; Ekamar, Monrovia, IJmuiden; Re- gulus, Delfzijl; Edward Stone, Rotterdam; Rijn stroom, Shoreham. Dinsdag vertrokken te IJmuiden: Bonn, Thuns- borg, IJmuiden; Scheldeborg, Stade; Draco, Aar- hus; Volmet, Antwerpen; Magne, Rotterdam; Dania, Kopenhagen Arcturus, Gravesend; An tarctica, Londen; Inspecteur Mellema, Manches ter; Centurity, Londen; Spaamestroom, Grims by; Musketier, Kemi; Adaptity, Kingslynn; Ed- da, Gothenburg; Res Nova, Rochester, Zaandam; Victreas, Londen. IJmuiden; Emile Delman, Duinkerken; Wilma Franek, Emden, Velsen; Ouwerkerk, Bremen; Buka, Londen; Ystroom, Leith; Piekbuhen, Rotterdam; Spoorsingel, Cork; Marathon, Rotterdam; Dinkelstroom, Londen; Ekadaja Samoedera, Londen Hinde, Londen; Zaanstroom, Goble; Wallo, Aalborg; Noblesse, Londen, IJmuiden. Woensdag vertrokken te IJmuiden: British Gull. Swansea; Du Bellay, Constansa; Fortuna, Bilbao, IJmuiden; Westfalia, Bremen; Thorstein,

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 18