Commentaren over heengaan van minister Het Vrjje Volk DE TIJD HET PARGOL THoum- DavitamonIO Elke dag. Agenda voor Haarlem en de IJmond V JeVolL «Lvant Algemeen Dagblad Consumentenbond onderzocht pannen en platenspelers uw matras en bondig Doden in het verkeer Duitse auto onder treinbestuurder omgekomen Dieven stalen de koopsom van hun auto terug Bulldozer groef bij Schiphol granaat op Carel Briels naar Mexico? Leusderheide was dorado voor radioamateurs Dieven stalen 9000 bij Nijkerks ontvanger Wisselvallig NIEUWE ROTTERDAMSE COURANT Haarlems matrassenhuis lekker lopen I pgji TIJDELIJKE TYPISTE? STENOTYPi lekker lopen DINSDAG 30 AUGUSTUS 1966 Het aftreden van de minister van Binnenlandse Zaken, de heer J. Smal- lenbroek, heeft geleid tot vele com mentaren in de kranten. Hieronder laten wij enkele passages volgen uit de commentaren van de avondbladen van gisteravond en uit de ochtend bladen van vandaag. DAGBLAD VOOR NEDERLAND ALGEMEEN HANDELSBLAD Kleuter verdronken in wasmachine Huizing Café in Hardegarijp afgebrand Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Huizing la cS Minister Smallenbroek heeft gelijk. Het zou niet goed zijn als onder uiteindelijke verantwoordelijkheid van de minister van Justitie de minister van Binnenlandse Zaken wegens een ernstig verkeersdelict voor de strafrechter zou worden gebracht. Hoe een dergelijk proces ook zou lopen, niemand zou zich los kunnen maken van het feit, dat de minister van Binnenlandse Zaken terecht staat, de drager van een van de belangrijkste ambten in het land. Ook de heer Smallenbroek zelf niet. zodat hij het gevaar liep zich als verdachte te forceren Minister Smallenbroek heeft het bijzonder moeilijk gehad, maar hij is bij het oplos sen van die moeilijkheden ongetwijfeld nog beneden de maat gebleven, welke men onder normale omstandigheden van hem had mo gen verwachten. Zulke voorbeelden hebben zich wel meer voorgedaan. Het is een hard bedrijf, zucht men dan. Men zou ook kunnen zeggen: het is een foutief stelsel waarin het tellen van neuzen op sommige momenten belangrijker wordt dan het kiezen van de juiste man. Wat er justieel gaat gebeuren moet nu worden afgewacht. Politiek heeft het geval nog wel enige moeilijke consequenties. Men zal moeten trachten iemand te vinden die op zijn hoogst voor een maand of negen het ministersambt wil aanvaarden. Op zijn hoogst: want wie weet of het kabinet-Cals de indiening van de begroting-1967 lang zal overleven? Aantrekkelijk kan onder de gegeven om standigheden de opvolging van de heer Smallenbroek dus niet worden genoemd. Het kabinet heeft een zorg extra gekregen. VRIJ. ONVERVEERD Hij gaat niet omdat hij of de zijnen in zien, dat hij als minister faalde, maar op wat, politiek gesproken, een bijkomstigheid Is ook al was dan zijn optreden bij die gelegenheid paniekerig en onder de maat. Die bijkomstigheid is dan weer aangegrepen en opgeblazen om politieke redenen: Smal lenbroek was een van de meest-typische voorvechters in A.R.-kring van samenwer king met de P.v.d.A. Alle rechtse en ultra rechtse kringen was dat een doorn in het oog. Dat mag. Maar in ons land argumen teren wij dan liever niet met politieke ar gumenten als er ook andere zijn. In zoverre was die aanrijding een hemels geschenk: de politiek ongewenste minister kon worden dood gemoraliseerd. En dat is dan met in stemming en zelfs medewerking van de mi nister zelf en van zijn „politieke vrienden" gebeurd. Maar het resultaat is eerder het melodrama van een politicus dan een poli tiek drama. Bij een man van karakter en met zuivere beginselen, en dat is de heer Smallenbroek, past wel, dat hij wil voorkomen, dat door zijn toedoen het aanzien van het minister ambt en dat van de politiek in het algemeen zou worden geschaad. De heer Smallenbroek noemt dit ook zelf als reden voor zijn aftre den. En dat is een reden waarvoor wij graag respect, en groot respect, opbrengen. De heer Smallenbroek was een goed Kamerlid met de reputatie van een krach tige persoonlijkheid. Hij heeft zich ontpopt als een zwak minister. In het geval van de Haagse ambtenaar Remmerswaal die een conflict had met de BVD verscheen de mi nister slecht ingelicht voor de Tweede Ka mer, waardoor hij een flink stuk gezag ver bruide. In de kwesties rondom de Amster damse politie werd een Kamermotie ter af keuring van zijn beleid alleen maar niet aanvaard omdat zijn eventueel aftreden op dat ogenblik bet parlement politiek niet ge legen kwam. In de affaire-hoofdcommissa ris Van der Molen degradeerde de minister zich onder andere door gemanipuleer met een sigarendoosje tot een lachsucces. ^Sictax „Hmstertomscfc* ff entrant Ook de heer Smallenbroek zal zich zon der zelfs nog maar gedagvaard te zijn in deze dagen een heel eenzaam man voelen. Middelpunt van leedvermaak voor dezen, object van verontwaardiging voor genen. Bespot, beschimpt en nagewezen heeft hij niets overgehouden van het aureool van de minister, die hij zo hartstochtelijk graag wilde wezen. Niet veel gered zelfs van het beeld van de rechtschapen mens, die hij zonder twijfel is. Als reden voor deze ontslagaanvrage heeft de minister opgegeven dat het hem „onge acht de uitkomst van het justitieel onder zoek in verband met de door hem veroor zaakte aanrijding van 16 juli jl. op grond van de zuiverheid in de verhoudingen, het aanzien van het ambt van minister en van de politiek in het algemeen juist voorkomt zijn functie neer te leggen". De overwegingen die de minister tot dit besluit hebben geleid zijn alleszins respec tabel. De gang van zaken, welke tot dat be- iluit heeft geleid, is echter te betreuren. De aanvallen op de persoon van de heer Smallenbroek werden de laatste tijd meer malen op onheuse wijze met die op zijn be leid vermengd. Dat kwam ook niet ten goe de aan het prestige van het kabinet. Bij deze ontslagaanvrage mag zeker niet ongezegd blijven dat het beleid van de nu afgetreden minister over het geheel geno men goed en deskundig is geweest. De Consumentenbond heeft een verge lijkend onderzoek ingesteld naar 42 pan nen. Een bepaalde voorkeur voor alu minium, email of roestvast staal blijkt uit het onderzoek niet, en ook de diverse modellen hebben elk hun eigen voor en tegen. In de Consumentengids is ook een on derzoek opgenomen naar de kwaliteit van diverse soorten platenspelers. Zo wel voor hen die zeer hoge als voor hen die iets lagere eisen stellen wordt op grond van de diverse bevindingen een keuze bepaald. Het septembernummer bevat verder een overzicht van hetgeen diverse maatschappijen voor een gewone brand-inboedelpolis berekenen. In de toelichting bij dit overzicht komen onder andere nieuwwaardeclausule en korting bij een zeker eigen risico ter sprake. Andere onderwerpen zijn:„Wat beta len we voor het legen van de vuilnisem mer?" en „Woningen met schuldig ge bleven koopsom". Dit laatste wil zeg gen dat de bouwmaatschappij een le ning ter grootte van de koopsom ver strekt en dat de koper tien percent of meer in een aflossingsfonds stort, waar over rente op rente wordt vergoed. De Bü Diever is de 26-jarige T. J. de Boer uit Barger Compascuum met zijn auto in de Drentse Hoofdvaart gereden en ver dronken. Het ongeluk gebeurde, doordat de heer De Boer met zijn auto op de rijksweg Assen-Meppel uit de bocht vloog. Hij was hotelhouder in Apeldoorn. In Vught is maandagmiddag de 18-ja- rige P. Schoenmakers uit Esch door een auto aangereden toen hij inet zijn brom fiets de rijksweg overstak. De jongen was op slag dood. Op een met knipperlichten beveiligde overgang in Ede is de 10-jarige Corne lls Beukhof om het leven gekomen. De jongen reed met zijn fiets tegen de trein Arnhem-Utrecht. Hij was op slag dood. In Ommen is de 36-jarige mevrouw M. J. van Daalen om het leven geko men toen de personenauto waarin zij zat tegen een vrachtauto botste. De bestuur der van de personenauto en een 2-jarig meisje werden ernstig gewond. Op de met knipperlichten beveiligde overweg in Heiligerlee, in de spoorbaan Winschoten-Scheemda, is gistermiddag een Duitse auto onder een passerende trein gekomen. De bestuurder van de auto, een 54-jarige inwoner van Leer werd, evenals zijn 60-jarige echtgenote, uit de auto geslingerd. Hij was op slag dood. Zijn vrouw werd ernstig gewond. In Hoorn is de heer T. Stroet .uit -Span broek met zijn scooter tegen een achter uit uit een uitrit komende vrachtauto ge reden. Hij werd dodelijk gewond. De Haagse politie heeft een paar gauw dieven gearresteerd, die verdacht worden van tientallen diefstallen uit woningen, waarbij ettelijke duizenden guldens wer den buitgemaakt. De mannen sloegen hun slag meestal middags, als de bewoners niet thuis waren. Zij drukten dan een ruitje van een voordeur in, staken hun arm naar binnen, openden de deur en zochten bin nen naar geld. Daarna gingen zij er in een auto vandoor. De auto hadden zij van iemand ge kocht en contant betaald. De volgende dag slopen de mannen de woning van de verkoper binnen en haalden het geld terug In Ureterp (Gr.) is maandagavond een grote boerderij afgebrand. Slechts het woongedeelte kon behouden worden. De brandweren van Ureterp en van Beetster- zwaag ondervonden moeilijkheden met het blussingswerk doordat er onvoldoen de water was. bond ontdekt in dit systeem een aantal fiscale en juridische bezwaren. Wie nog wat te vorderen heeft van het voormalig Nederlands-Indisch gouverne ment zou in goedgelovigheid wel eens kunnen ingaan op de advertenties die aanbieden de zaak tegen „een dollar voor legalisatie" bij het Europese Hof aanhangig te maken. „Weggegooid geld" zegt de Consumentenbond. In 's-Hertogenbosch is het 2-jarlg doch tertje Francisca van de familie Zoete in een onbewaakt ogenblik met haar hoofdje naar beneden in de wasmachine gevallen en verdronken. ADVERTENTIE te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis. h. de graaff grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie ƒ10.— tot 25.— voor uw oude spiraal of ledikant. Bij het opruimen van een oude Duitse bunker vlak achter de dijk van de ring vaart bij de Schipholbrug heeft een bull dozer een granaat opgegraven, vermoede lijk een luchtafweer-granaat. Het projec tiel had een doorsnee van 15 cm. en een lengte van 50 cm. Enkele arbeiders hebben de granaat op een veilige plek in het gras naast de berm gelegd, waarna zij onverstoorbaar voortgingen met het opruimen van de bunker. Speciaalzaak voor prettige schoenen Kruisweg 42 Tel 12637 Ook Forma Natura NIJMEGEN De organisator van openlucht manifestaties Carel Briels, die ook initiatiefnemer was voor de gerucht makende Waterloo-feesten in Nijmegen, zal waarschijnlijk naar Mexico vertrek ken. Hij zal daar worden ingeschakeld bij de voorbereiding van de Nederlandse deelneming aan de Olympische Spelen in 1968, speciaal bij de culturele aspecten daarvan. Als definitief wordt besloten gebruik te maken van zijn diensten zal hij vermoe delijk eind november vertrekken. In af wachting daarvan heeft hij alvast zijn huis, een tot bungalow verbouwde boer derij „De wijze Kater" in Mook te koop aangeboden. Maandagmiddag is in Hardegarijp (Fr.) het vlak bij de spoorwegovergang in de rijksweg Leeuwarden-Groningen staande café „Spoorzicht" vrijwel geheel door brand verwoest. De brand is ontstaan toen bij het vernieuwen van een rieten dak van een aangebouwde schuur de ar beiders het afval gingen verbranden. De vlammen sloegen over naar het café. Een baby van negen maanden kon ternauwer nood in veiligheid worden gebracht. Op de Leusderheide bij Amersfoort heb ben de radiozendamateurs, die georgani seerd zijn in de Vereniging voor Expe rimenteel Radio Onderzoek Nederland hun eerste nationale kamp gehouden. Ruim 130 zendamateurs hebben aan dit weekeindkamp deelgenomen, maar daarbij kwamen nog eens zoveel belangstellenden In het kamp verliep de kennismaking vaak bijzonder verrassend, omdat ve len elkaar slecht® bij de radioletters kenden. De meesteriNhadden hun complete zendapparatuur meegesleept en dat had tot gevolg dat iedereen op de Leusderhei goed moest uitkijken waar hij liep wil de hij geen zendmasten of antennes naar beneden halen. Gesprekken vanaf de hei met Amerika gaven niet de minste moeite en tientallen zendamateurs in Amerika werden op de hoogte gesteld van dit Nederlands festijn. Bij een „vossenjacht" waarbij de deelne mers met een peilontvanger een verborgen zender moesten opsporen, beleefden veel doorgewinterde „vossenjagers" een ont nuchterende ervaring, omdat een prille de butant ze allen te slim afwas. De Amersfoorter Frans Lafeber, een leerling van een cursus voor zendamateurs bereikte de „vos" met zijn eigengemaakte peildoosje van nog geen tien gulden eerder dan alle anderen. De P.T.T. verleende ruime medewer king door het beschikbaar stellen van de speciale roepletters -PA-OAA-, vergelijk baar met een eendagspostzegel die ter gelegenheid van een bijzondere gebeurte nis wordt uitgegeven. Ook de verbindings dienst van het leger verleende medewer king. De Veron-zendamateurs zijn in het be zit van een zendmachtiging. Deze wordt pas verleend na een examen. De Veron wekt bij haar leden ook belangstelling voor het radiografisch besturen van vlieg tuig-, scheeps- en automodellen. Enkele leden hebben experimentele televisie zenders. Zij zenden geen programma's uit, maar testen eigengebouwde zend- en ontvangapparatuur. Ook de ruimtevaart heeft belangstel ling. Er zijn vier Amerikaanse Oscar-sa tellieten in de lucht, aan boord waarvan zich door amateurs gebouwd materiaal bevindt, via welke de amateurs over de hele wereld contacten onderhouden signalen doorgeven. In het najaar wordt Oscar V gelan ceerd. Er zijn ook al radio-amateurs die signalen, die van de maan worden weer kaatst, opvangen. Het ontvangen van door „Loena's" uit gezonden signalen is geen probleem voor radioamateurs, maar bijvoorbeeld wel het bouwen van de apparatuur, die deze signalen in foto's omzet. V ofc.'l JIJ IV i"-* V# De gemeente-ontvanger van Nijkerk ontdekte gisteren dat er tijdens het week einde in zijn kantoor was ingebroken. Er was een enorme ravage aangericht. De buit van de dieven bedraagt ongeveer negenduizend gulden. Grote Kerk, vandaag 20 u.: Orgelcon cert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Een dollar met een gaatje", 18 j. Frans Hals, vandaag 8 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „Een vreemdeling in Sa cramento", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Agent 077 Operatie Bosporus", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Patrouille 13 onder spervuur", 14 j. Minerva, 8.15 u.: „Twee vrouwen", 18 j. woensdag 14.30 u.: „Nikki, de wilde hond van het noorden", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Call- girls van Kopenhagen", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De rangers van Majoor Rogers", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.30 u.: „De liefde van een blondje", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van hedendaagse Amerikaanse kunst. Dage lijks van 10 tot 17 uur en op zondagen van 13 tot 17 uur. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur; zater dag eveneens van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16); Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Dagelijks (beh. zondag en maandag) de expositie „Schetsboeken van Israëls". Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 uur. Dinsdag gesloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk uit eigen col lectie. Dagelijks van 9.30-18 uur. Tot 30 september. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van F. D. van Baten burg. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Tot eind augustus. Museum Van Looy (Kamperlaan): Expo sitie van werk uit eigen collectie en van cultuurhistorische diorama's. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zon- en feest dagen van 13 tot 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Raadhuis Zandvoort, 20 u.: Gemeente raadsvergadering. Stadhuis Haarlem, woensdag 14 u.: Ge meenteraadsvergadering. Wagenweg, Haarlem, Circus Heros, 15 en 20 u.: Voorstellingen. DINSDAG 30 AUGUSTUS City, 20 u.: „Angelique, de weg naar Versailles". Ruïne van Brederode: Expositie van beelden, schilderijen en gouaches; 21 u.: Uitvoering op geluidsband „Zingende stenen". WOENSDAG 31 AUGUSTUS City, 20 u.: „Angelique, de weg naar Versailles". Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Santpoort: open van 20 uur af; aanvang 21 uur: uitvoering op geluidsband van het klankbeeld „Zingende Stenen". Ex positie van beelden van Fred Benjamins en Arthuro Varela en van schilderijen en gouaches van Truus Menger, Hans Gie- sen en Ruur Cornelis. Deze expositie is dagelijks geopend en de toegang is gratis. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Voorlichtingscentrum „Semafoorduin", IJmuiden: Expositie van haven- en ka- naalwerken; rondleidingen voor indivi duele bezoekers woensdag van 13.30 tot 14.30 u. (Zaterdags van 11.30 tot 12.30 uur). DINSDAG 30 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De lange hete zomer". Luxor Theater, 20 uur: „Irma la Douce". WOENSDAG 31 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De lange hete zomer". Luxor Theater, 20 uur: „Irma la Douce". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling van schilderijen en tekenin gen van Ab Jongmans, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. Zo zijn er.De bestuurder van een sport wagen die in Driebergen met grote snel heid over een bosweg reed kreeg van drie wandelaars, die ijlings opzij moes ten springen, aanmerkingen op zijn ge vaarlijke manier van rijden. Hij tuigde de drie wandelaars, een echtpaar met een 22-jarige dochter uit Den Haag, flink af. Alle drie liepen inwendige kneuzingen, builen en ontvellingen op. Zij deden bij de politie aangifte van mishandeling. Hoogleraar. Tot buitengewoon hoogleraar aan de r.k. universiteit in Nijmegen voor het geven van onderwijs in de farmacologie is benoemd dr. J.M. van Rossum. Prof Van Rossum is 36 jaar en als lector verbonden aan het farma cologisch laboratorium van de Nijmeegse universiteit. Hij heeft o.m. gedoceerd aan universiteiten in Amerika. In Australië omgekomen. De uit Neder land afkomstige 37-jarige H. de Haan, die in dienst was van de gemeente Bas- sendean in Australië, is bij werkzaam heden in een put geëlektrokuteerd. De heer De Haan, die getrouwd was en vader van drie kinderen, was in de put afgedaald om een elektrische pomp te controleren, welke voor waterafvoer dient. Caravan terecht. De in Milaan verdwe nen caravan van de Amsterdammer Matthis is onbeschadigd teruggevonden in een zijstraat bij het parkeerterrein waar ook de auto stond. De wagen was niet opengebroken. Kasteeltraverse. Helmond gaat op 3 en 4 september feestvieren, nadat minis ter Suurhoff daar de vaste oeververbin ding over de Zuid-Willemsvaart, de „Kasteeltraverse" heeft geopend. Het feestprogramma vermeldt o.m. de ver koop van broodjes met ossevlees, waar voor in de tuin van het raadhuis een os aan het spit zal worden gebraden. Hopec-succes. Op de internationale pluim veetentoonstelling in Kiev heeft de in zending van de „Hopec" veel succes gehad. De Hopec is een combinatie van zeven Nederlandse bedrijven, die hulp middelen voor de pluimveehouderij ver vaardigen. Specialisten uit de Sovjet- Unie en uit andere landen toonden grote belangstelling voor de broedmachines en de apparaten voor het schouwen, sorteren, tellen en verpakken van eie ren, die de Hopec aanbood. Er zijn vele transacties afgesloten. Speciaalzaak voor prettige schoenen Kruisweg 42 Tel 12637 Ook Forma Natura *APWVWWWVWWWWMWWVA*WyWWWWVWWW* Het K.N.M.I. deelt mee: Boven Engeland ligt een depressie, waarvan het front in de afgelopen nacht en vanochtend Nederland passeerde. Dit ging in bijna het gehele land met re gen en soms ook met onweer gepaard. In Zuidoost-Engeland viel op tal van plaatsen 15 tot 30 mm regen. De depres sie komt nog dichter bij ons land. Het weer blijft daardoor wisselvallig. Ook morgen moet op plaatselijke buien worden gerekend, die door enkele opklaringen worden afgewisseld. De wind blijft over wegend zuidwestelijk, maar neemt iets in kracht toe. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen M> c «t binnen- en buitenland. Cl Ï)S Neerslag: laatste 24 uur. .5 o S e c S Den Helder zw. bew. z 22 4 Ypenburg half bew. zzw 22 6 Vlissingen half bew. zzw 21 16 Eelde regen zo 23 2 De Bilt half bew. z 22 4 Twente regen zzw 23 0.1 Eindhoven regen zzw 23 8 Z.-Limburg zw. bew. zzw 23 0.5 Helsinki zw. bew. zw 16 0 Stockholm licht bew. zw 20 0 Oslo zw. bew. windst. 23 0 Kopenhagen licht bew. 0 17 0 Aberdeen geh. bew. nno 15 0 Londen regen zw 23 36 Amsterdam zw. bew. z 22 4 Brussel regen zzw 24 5 Luxemburg zw. bew. wzw 22 0 Parijs licht bew. zw 24 12 Grenoble regen windst. 30 7 Nice regen nnw 24 6 Berlijn zw. bew. O 22 0 Frankfort regen zw 24 1 Miinchen regen w 22 0.1 Zürich regenbui w 22 4 Genève regenbui zzw 26 9 Locarno regen windst. 24 2 Wenen licht bew. zo 21 0 [nnsbruck zw. bew. wzw 29 0 Belgrado onbewolkt windst. 22 0 Athene zw. bew. nno 29 0.5 Ftome zw. bew. on o 25 0 Barcelona regen windst. 24 12 Madrid licht bew. windst. 29 0 Mallorca half bew. windst. 31 0 Lissabon onbewolkt n 26 0 Zon Woensdag 31 augustus op 5.49 uur; onder 19.31 uur. Maan op 20.09 uur; onder 5.51 uur. Maanstanden Volle maan 31 aug. 1.14 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 30 augustus Hoog water 3.27 uur en 15.50 uur. Laag water 11.36 uur en 23.54 uur. Woensdag 31 augustus Hoog water 4.01 uur en 16.24 uur. Laag water 12.13 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2