„Wilde Engelen", boeiende film over motorrijdende Amerikaanse nozems VENETIAANS FILMFESTIVAL JUNKERS V TV-musical voor de jeugd van Annie M. G. Schmidt H ei i t.v.-programma's TV vervangt leraren in Haags lyceum Herveld vlagde te vroeg Zesde Zomerconcert van het N.Ph.O. Leidse fles en haar maker in museum verenigd NEGEN MUZEN NCRV en KRO samen over de 80-jarige oorlog DINSDAG 30 AUGUSTUS 1966 7 „Kabaal in Chioggia" op het tweede net „De Goede 7Ael" van Luigi Pirandello op tweede net over'n béste geiser gesproken...! TROS begint 2 oktober voor radio en tv Gouden erepenning van Teylers Genootschap „JA ZUSTER, NEE ZUSTER" OPENING TONEELSEIZOEN 1966 - '67 TONEELGROEP CENTRUM zaterdag 3 en zondag 4 septem ber Wereldpremière van Het moeizame liefdeleven van ATTI LA GALOP Blijspel van Dimitri Frenkel Frank; regie Walter Kous met Ann Hasekamp, Allarch van der Scheer, Wim van de Heuvel en anderen zaterdag 10 en zondag 11 sep tember DE DRAAK een monsterproduktie Comedie van Jewgenij Schwarz; regie Peter Oost hoek metTon van Duinho ven, Jules Hamel, Piet Römer en vele anderen Aanvang 8 u. Prijzen: f 1.75 - f7.50 alles inbegr.plaatsbespreken 2 da gen vooruit van 10-15 u. a/d kassa, telef. na 12 u. (02500-10189) coupons geldig. Radio DINSDAG WOENSDAG Televisie DINSDAG Winterseizoen van de tv Kerkelijk nieuws (Van een speciale verslaggever) VENETIë HET MAG DAN warm zijn In Venetië, te warm voor ruzie is het nooit. Professor Mario Marcazzan, opper- heerser van de Biennaie, heeft het aan de stok met zijn „ondergeschikte" de di recteur van de filmtentoonstelling, profes sor Luigi Chiarini. De inzet is „Nattlek" van de Zweedse regisseuse Mai Zetter- ling. „Pornografie" volgens Marcazzan, die Chiarini probeert te pakken op het feit dat de voorstelling alleen voor de pers is. „Een van de beginselen van de Biennaie is dat alles publiek moet zijn." Zondag stonden de heren enigszins zuur glimla chend naast en tegenover elkaar om de pers op het 27ste festival te begroeten met een grapje en andere Italiaanse over vloed. Dc inzending, die mededingt naar de „gouden leeuw", staat nog steeds op het programma; besloten en wel. DE EERSTE DAG was filmisch ge zien een hoogtepunt. Als hoofdfilm de Amerikaanse mededinger de „Wild An gels" van Roger Corman, met vooraf een curieus kort filmpje van drie jonge regis seurs (Marin Karmiz, Jean Ravel en Jean Marie Ferreau) naar Samuel Becketts stuk „Comedie", het beroemde stuk met de vazen. Drie mensen man, vrouw en minnares wachten, ieder opgesloten in een vaas, tot het licht uitgaat. Een uit zichtloze bedoening, begeleid door snelle bijna onverstaanbare monologen vol ge meenplaatsen en cynische opmerkingen. We hebben elkaar liefgehad, maar nu zijn er alleen nog gezichten; kan er alleen nog gepraat worden. Gezien de beperkte mo gelijkheid een redelijke prestatie van de filmers. ROGER CORMAN heeft met zijn „Wil de Engelen" in ieder geval de kassa goed gevuld. Hij vertelde ons dat het actuele verhaal over de motorrijdende nozems van de „Heli's Angelsclub" na duizend keer draaien in Amerika voorzichtig geschat is Het Haagse Stevin-lyceum is als eerste Nederlandse middelbare school begon nen met het doceren van natuurkunde lessen door middel van huis-televisie. De invoering van t.v.-lessen is volgens de rector noodzak'eRJk" btVT-'het Tihofd te kun nen bieden aan het tekort van volledig bevoegde natuurkunde-leerkrachten. De vier parallelklassen van de vierde en de drie parallel-klassen van de vijfde klas van de h.b.s. B-afdeling kunnen nu ge lijktijdig in verschillende lokalen les krijgen. Ir. H. P. G. Baljet, wetenschappelijk hoofd-ambtenaar van de technische ho geschool te Delft, was de eerste docent die via het tv-systeem les gegeven heeft. In het natuurkundelokaal is een camera op het bord gericht en een andere op de docent. Op zes monitoren in de verschil lende parallel-klassen kon de les worden gevolgd. Met een microfoon-installatie kan de leraar ook op vragen die buiten zijn lokaal worden gesteld antwoord ge ven. Op donderdag 1 september, 's avonds om tien voor half negen, wordt over Ne derland 1 door de N.C.R.V. Carlo Goldi- ni's blijspel „Kabaal in Chioggia" in sa menwerking met Toneelgroep „Theater" uitgezonden. Dit toneelstuk in de verta ling van Dolf Verspoor, dat vorig jaar menigmaal in de Haarlemse Stads schouwburg over het voetlicht werd ge bracht, staat onder spelregie van Hans Croiset en cameraregie van Stefan Fel- senthal. Het „Piccolo Teatro di Milano" heeft met dit stuk deze zomer een tournee door Europa gemaakt met groot succes. Onlangs is een filmploeg van de Nord- deutsche Rundfiink naar Milaan vertrok ken om de uitvoering van het .Piccolo Teatro di Milano" op de film vast te leg gen. Deze opnamen werden gemaakt in samenwerking met een Italiaanse film maatschappij. Op vrijdag 2 september, 's avonds om ién minuut over acht, zendt de K.R.O. over de zender Nederland 2 de aanakter „De Goede Ziel" van Luigi Pirandello uit in een vertaling van Vera BONDAM. Voor de regie tekent Frits Butselaar. In „De Goede Ziel" heeft Bartolino beslist niet geweten wat hem boven het hoofd kwam te hangen anders zou hij zich wel tien maal bedacht hebben alvo rens te besluiten een huwelijk aan te gaan met Lina Sarulli, de weduwe van Cosimo Taddei. De ellende is compleet wanneer duidelijk wordt dat Lina haar eerste man niet kan vergeten. De huwe lijksreis wordt voor Bartolino één grote ellende. Lina kiest hetzelfde hotel waar zij ook met haar eerste man op huwe lijksreis heeft gelogeerd; gedurende de gehele reis eet en drinkt hij in dezelfde restaurants die haar aan haar eerste echtgenoot doen herinneren. Hij bezoekt de oude kerken, de musea en alle beziens waardigheden die Lina ook met haar „Goede Ziel" heeft bezocht. Terug van de reis probeert Bartolino troost te zoeken bij een vriendin van zijn vrouw, maar dan wordt duidelijk, dat „De Goede Ziel" ook bij deze dame een enorme invloed had. De stakker is ten einde raad! Het zesde Zomerconcert van het Noord hollandse Philharmonisch Orkest wordt donderdag 1 september in het Concert gebouw te Haarlem gegeven. Aan dit con cert, onder leiding van Henri Arends, wordt solistische medewerking verleend door de pianiste Ans Bouter. Het programma wordt geopend met „Die Moldau" van Smetana, waarna Ans JiSoutgr jde „Variaties op. een Kinderlied" voor piano en orkest van de Hongaarse componist v,an Dojjn,anyi zal vertolken. Na de pauze zal het orkest een uitvoe ring geven van de Symfonie „Uit de nieu we Wereld" van Dvorak. op een opbrengst van zes miljoen dollar alleen in Amerika. „En dat is aan de lage kant." „Wild Angels" is een bijzonder mooi ge fotografeerde film over de motorrijdende Amerikaanse nozems en hun simpele filo sofie „Vrijheid voor ons". Met Peter Fon da (zoon van de veteraan Henry Fonda) en Nancv Sinatra (zingende dochter van Frankie) in de hoofdrollen componeerde Corman een dramatisch niet al te sterk verhaal, gebaseerd op werkelijke gebeur tenissen. Corman zegt: „Ik comprimeer de het verhaal uit gesprekken met de Heli's Angelsclub. Na de „Intruder", over de rassenproblemen in het zuiden van de Verenigde Staten (vier jaar geleden op het festival in Venetië) wilde ik een film maken over een vergelijkbaar probleem. Maar dan zo objectief mogelijk. Het pu bliek moet nu zelf beslissen. Ik wil het zo min mogelijk beïnvloeden. Het is maar goed dat je nooit helemaal objectief kan zijn. Montage, keus dtr gebeurtenissen en camera-instelling vormen al een subjec tieve weergave, daar is geen ontkomen aan." Het verhaal vertelt in wezen de „dood van een koning", zoals Corman het uitdrukt. HELL'S ANGELS president. Heavenly Blues, ontdekt langzaam maar zeker dat er geen plaats meer is voor hem. Noch in zijn eigen wereldje, noch in de maat schappij. Hij komt tot dit besef door ge beurtenissen die hij niet in de hand heeft kunnen houden. Zoals een wraakoefening op een concurrerende „gang", die gevolgd wordt met de dood van medelid. Looser (verliezer). De begrafenis van deze Loo ser en de daarbij behorende party vormen de hoogtepunten uit deze film. Behangen met provocerende nazisymbolen, organise ren de bendeleden een orgie op het kerk hof waar de begrafenis plaats heeft. Op het kerkhof blijft Blues ten slotte eenzaam achter. De politie arriveert als de '.enge len" de plaatselijke bevolking molesteren. Blues gooit alleen de kuil dicht waarin Looser ligt, verpakt in een nazivlag. Zo begraaft hij het verleden dat geen toe komst meer heeft. Corman vertelde hoe de Heli's Angels in Amerika een grote beruchtheid hebben verworven. „Ze komen voor tv en radio en de meeste dagen op de voorpagina's van de kranten. Overigens v/aren de „An gels" bijzonder over de film te spreken." Deze film is wel boeiend, maar drama tisch te zwak. Ze doet te veel concessies aan het publiek zoals sommige Ameri kaanse bladen schreven. Veelzijdig in z'n toepassingen, vlot in zijn dienstbetoon. Junkers gasgeisers zorgen voor (regelbaar) warm water in keuken, werkplaats, bij-keuken ...en metéénVerwacht u anders van Junkers (al 86 jaar gespe cialiseerd in keukengeisers, badgeisers, cv-geisers, geisers, geisers, geisers, geisers...)? HILVERSUM De Tros ziet de toe komst rooskleurig tegemoet: voor Tros- Kompas, haar nieuwe radio- en televi sieweekblad, dat op 28 september zal ver schijnen, bestaat grote belangstelling. De laatste vijf dagen hebben zich ruim 15.000 mensen opgegeven als abonnee. Over het juiste aantal abonnees wil men zich nog niet uitlaten. Binnenkort zal het hoofd van de Tros, mr. J. *M. Landré, een uiteen zetting geven over de programma-op zet van 1 oktober tot 1 januari. Het eer ste televisieprogramma zal uitgezonden worden op 2 okt. via Nederland 1 van 21.25 tot 22.25 uit Studio Bellevue in Am sterdam. Om 22.55 zal via Hilversum 2 het eerste radioprogramma worden uitge zonden. De inwoners van het Betuwse Herveld zagen gisteren tot hun verbazing op de to ren van de hervormde kerk de vaderland se driekleur wapperen. In de AVRO-bode van deze week stond een foto van prins Claus met het onderschrift dat hij giste ren voor het eerst als Nederlands onder daan zijn verjaardag vierde. Ook een aan tal inwoners stak de vlag uit. Maar toen noch radio, televisie en krant enige aan dacht aan de verjaardag hadden besteed, rees er twijfel en na enkele informaties bleek al gauw dat de AVRO-bode het be richt een week te vroeg had geplaatst. Op 6 september zal men nogmaals kun nen vlaggen. Op de in het jaar 1963 door de direc teuren van Teylers Stichting en de le den van Teylers Tweede Genootschap uitgeschreven prijsvraag, waarin ge vraagd werd een studie over de strijd om invoering van een moderner en meer adequaat belastingstelsel in Nederland in de jaren 1848 - 1893, zijn drie antwoor den binnengekomen. Eén daarvan is be kroond met de gouden erepenning van het Tweede Genootschap. Bij opening van het naambriefje bleek de schrijver te zijn dr. A. C. J. de Vrankrijker uit Bus- sum. Ans Bouter bezocht het Amsterdams Conservatorium waar zij studeerde bij Paul Frenkel. Na het behalen van haar einddiploma op negentien jarige leeftijd stelde zij zich nog onder leiding van J. Goudsmit en Jaap Spaanderman. Zij gaf reeds vele concerten, voornamelijk kamer muziek, onder andere voor de radio. Zij trad ook op in het buitenland (Brussel, Lausanne, Stuttgart)In Nederland concerteerde zij met ver scheidene orkesten. Tezamen met Miep van Luin heeft zij een piano duo gevormd, dat regelmatig reci tals geeft. De heer G. F. W. A. K. van Musschen- broek heeft zeven familieportretten uit de familie Van Musschenbroek vermaakt aan de staat der Nederlanden ter plaatsing in het Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen te Leiden. Deze portretten bieden de unieke mogelijkheid de collectie achttiende-eeuwse fysische in strumenten te tonen met de geschilderde portretten van hun makers. Een van de portretten is dat van de Leidse hoogleraar Petrus van Musschen broek (1692-1761) en van zijn echtge note. Petrus stamde uit een familie van metaalbewerkers. Zijn grootvader Joost was geelkopergieter en „IJker over Lei den en Rhijnlandt". Zijn oom Samuel, zijn vader Johan en broer Jan waren de eer ste natuurkundige instrumentmakers in Nederland, befaamd door hun luchtpom pen en microscopen. Petrus van Musschen- broeks naam is in de gehele wereld be kend wegens de uitvinding (in 1746) van de Leidse fles, de eerste elektrische con densator. AMSTERDAM „Ja zuster, nee zus ter", een gezellig meezingertje, waarvan spoedig een plaatje gemaakt wordt, is het begrip van een reeks televisie-ver volgverhalen voor de jeugd van Annie M.G. Schmidt. Harry Bannink Verzorgt de muziek. De VARA gaat deze serie eenmaal in de drie weken uitzenden, te beginnen op zaterdag 3 september om 5 uur. Voorlopig komen er acht afleverin gen tot en met 24 december). Söëkënboekenboelcenboekenl boekenboekenboekenboekenl boeken boeken boekenboeken! boeken boekenboeken boeken! boekenboeken boekenboeken Uil I fl AJTVI li C T [boekenboeken W R«l UHIVIHUtN boekenboeken boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl Er is weer een nieuwe druk (de 47ste) verschenen van „Het Haagse Kookboek" (recepten, menu's en receptenleer). De dames F. M. Stoll en W. H. de Groot, vroeger leraressen aan de Huishoudschool, Laan van Meerdervoort in Den Haag, stelden het boek omstreeks 1934 samen om te voldoen aan een wens van vele leerlingen en oud-leerlingen der school. De uitgave is van VAN GOOR Zonen en de Gebroeders VAN CLEEF in Den Haag. In de serie Van Goor's Handwoorden boeken is opgenomen een Hongaars woordenboek door Gyula Véber. In het voorwoord deelt hij mee er naar gestreefd te hebben het boek én voor de Hongaar, die Nederlands leert, én voor de Neder lander, die Hongaars leert, duidelijk en gemakkelijk hanteerbaar te maken. Tot dit doel heeft de samensteller de ver klaringswoorden bij het eerste deel in het Hongaars en bij het tweede deel in het Nederlands geschreven. „Ja zuster, nee zuster", laat u kennis maken met de wonderlijke zuster Clivia (Hetty Blok) die een heel merkwaardig rusthuis exploiteert. In haar tehuis komen kleurige mensen met een hobby, die ze kunnen beoefenen tot het ze de keel uit hangt. Er is een jongeman die niets lie ver doet dan kuilen graven in de tuin, er is een meisje dat dag in dag uit fantas tische pruiken maakt, een ander jong mens maakt doosjes van schelpen en dan is er nog de ingenieur die of explosies teweeg brengt die het huis op zijn grond vesten doet rinkelen, of vreemde pilletjes fabriceert die van een kwaadaardig mens een lieverd maken. Dan loopt er ook nog een bekeerde inbreker rond, het manusje van alles, en natuurlijk een boze buurman die steeds alles in het honderd schopt. Maar gelukkig, het gaat steeds weer net goed. Dansend, springend en zingend wordt er steeds iets gezelligs van gemaakt. De hoofdrollen worden gespeeld door Hetty Blok, Leen Jongewaard is de in breker, Dick Swidde de boze buurman en Piet Hendriks de ingenieur. De andere drie bewoners van het rusthuis zijn leden van het „Heerlijk duurt het langst"-team. Iedere aflevering, een kleine musical op zichzelf, duurt dertig tot veertig minu ten. Amerikaanse studiebeurzen. Ook dit jaar bestaat er weer gelegenheid voor af gestudeerde of bijna afgestudeerde academici en leerlingen van middel bare scholen die in 1967 eindexamen doen, bij het Nederland-Amerika In stituut in Amsterdam te solliciteren naar een beurs of reistoelage voor een jaar studie in de V.S. De beurzen wor den ter beschikking gesteld door be middeling van het Institute of Inter national Education in New York en de Fulbright-reistoelagen door de United States Educational Foundation in the Netherlands. Nederland 1: Om kwart over zes wor den beelden uitgezonden van de Europe se atletiekkampioenschappen te Boeda pest. Aan het eind van de avond wordt eveneens aandacht besteed aan deze kam pioenschappen, terwijl men dan ook ge tuige kan zijn van de wereldkampioen schappen wielrennen in Frankfurt. Het verdere avondprogramma bestaat uit tal van onderdelen, onder andere het jour naal voor gehoorgestoorden, de tweede aflevering uit de Australische filmserie „De vreemdeling", Achter het Nieuws, een verhaal van Simon Carmiggelt en de filmdocumentaire „Sterven in Madrid" (Mourir a Madrid) van Frédéric Rossif. Deze documentaire 'handelt over de Spaanse Burgeroorlog van 1936 tot 1939. De daaraan voorafgaande jaren vormden de grondslag voor deze tragische oorlog, die één miljoen slachtoffers eiste. Frédé ric Rossif stelde zijni documentaire sa men uit film- en fotomateriaal, gemaakt door mensen die soms onder levensge vaarlijke omstandigheden de gebeurtenis sen vastlegden. Nederland 2: Het NCRV-programma wordt geopend met een aflevering uit de serie „De Humboldtschool". In de serie „Onderweg naar morgen" wordt aan dacht besteed aan het onderwerp „Zonne- energie". Vervolgens wordt het zestiende deel van de Koningsgambiet uitgezonden. Na de rubriek Attentie verzorgt het CVV en IKOR een programma over de vorig jaar overleden dr. Albert Schweitzer. Een Engelse reportageploeg bracht kort voor zijn dood een bezoek aan het ziekenhuis in Lambarene. Een Franse ploeg ging onlangs erheen en beide reportages zijn samengevoegd onder de titel: „Lambare ne toen en nu". ■lil HILVERSUM I. 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.30 R.V.U.: Wijsgerig perspectief. 19.00 Zigeunerorkest 19.20 Paul Vlaanderen en het Milbourne mys terie. 20.00 Nws. 20.05 Vakantie-toeslag. 21.05 Amusementsmuziek. 21.20 kunstkroniek. 21.45 Klassieke en moderne liederen. 22.20 Wereld kampioenschappen wielrennen op de weg. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Gram.- muziek. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 18.00 Ballroomseptet. 18.20 Gram.muziek. 18.30 Nederlandse en Duitse cabaretliedjes. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Concilie- postbus. 19.35 Europese atletiekkampioen schappen te Boedapest. 19.40 Populair klas sieke muziek. 20.45 Moord in de Spuistraat. 21.30 Muziek in miniatuur. 22.00 Geestelijke liederen. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Epiloog. 22.45 Muziek kent geen gren zen. 23.55 Nws. BRUSSEL 324 m. 18.00 Nws. 18.05 Uitzending voor de solda ten. 18.30 Nwe gram.platen. Tussen 19.00 en 20.00 Rechtstreekse reportages Wereldkam pioenschappen wielrennen op de baan. 19.00 Nws. en reportage Europese atletiekkam pioenschappen Boedapest 19.40 Lichte mu ziek. 20.30 Hoorspel. 21.08 Gevarieerde mu ziek. 22.00-23.00 Nws, HILVERSUM I. 7.00 Nws., ochtendgymnastiek en socialis tisch strijdlied. 7.23 Gram.muziek en reporta ges. (7.30-7.35 Van de voorpagina». 8.00 Nws. 8.10 Gram.muziek en reportages. 9.00 Van al le markten thuis. 9.05 Modern strijkkwartet. 9.40 Jeugd vraagt naar muziek. 10.00 Gram. muziek. 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Klassieke gram. muziek. 12.00 Jazzmuziek.12.22 Voor het plat teland. 12.27 Mededelingen land- en tuinbouw. 12.30 Amusementsmuziek. 13.00 Nws. 13.10 Actualiteiten en kalender met amusements muziek. 13.00 Nws. 13.10 Actualiteiten en ka lender met de Europese atletiekkampioen schappen in Boedapest. 13.30 Gram.muziek. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Klassieke en moderne muziek. 15.00 Voor de jeugd. 16.00 Nws. Klassieke en moderne muziek. 15.00 Voor de jeugd. 16.00 Nws. 16.02 Voor de zie ken. 16.30 Tips voor vakantie- en snipperda gen. 17.30 VARA's Popshow. 18.00 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.20 Gram.mu ziek (7.30-7.32 Nws.) 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.10 Gram.muziek. 8.32 Semi-klassiek strijkkwartet 9.00 Voor de zieken. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.10 Gram.muziek. 10.30 Ge reformeerdemorgendienst. 11.00 Gewijde mu ziek. 12.00 Touringclub voor buitenlandse gas ten. 12.27 Mededelingen land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Kerkdienst. 13.00 Hoogtepun ten uit de opera Martha. 14.00 Het Keerpunt. 14.55 Gram.muziek. 15.50 Bijbelvertelling voo de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Klassiek pianoconcert. 17.40 Voor de kleuters. 17.50 Overheidsvoorlichting: werk en welzijn. 18.00 Orkestenparade. HILVERSUM III. 240 m. en FM-kanalen. 9.00 Nws. 9.02 Gevarieerd platenprogram- NEDERLAND I 18.15 Europese atletiekkampioenschappen te Boedapest. 19.00 Nws. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Journaal voor gehoorgestoorden. 19.35 De Vreemdeling. 20.00 Journaal. 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Voordracht. 20.55 Sterven in Madrid. 22.15 Journaal. 22.20 Wereldkam pioenschappen wielrennen. 22.35 Europese at letiekkampioenschappen te Boedapest. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 De Humboldtschool. 20.25 Documentaire over experimenten met zonne- energie. 21.00 Koningsgambiet. 21.50 Attentie. 22.10 Lambarene toen en nu. 22.40 Jour naal. ma. 10.00 Nws. 10.02 Actualiteiten. 10.05 Pla- tenprogramma. 11.00 Nws. 11.02 Actualiteiten. 1.105 Platenprogramma. 12.00 Nws. 12.02 Ac tualiteiten. 12.05 Gezellige Hollandse plaatjes 13.00 Nws. 13.02 Actualiteiten. 13.05 Muziek programma. 14.00 Nws. 14.02 Actualiteiten. 14.05 Platenprogramma. 15.00 Nws. 15.02 Gram.muziek 16.00 Nws. 16.02 Volksliedjes uit Engels-sprekende landen. 16.30 Rhythm and blues. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Gevarieerd platenprogramma. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.48 Gram. muziek. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nws. en reportages Wereldkampioenschappen wielrennen op de baan. 13.20 Kamermuziek. 14.00-14.03 Nws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Lichte muziek. 16.24 Jazzmuziek. 17.00 Nws., 17.15 Kinderprogramma. 18.00 Nws. (Van onze correspondent) BUSSUM De NCRV-televisie zal In het komend winterseizoen in samenwer king met de KRO een serie documentai res over het ontstaan en de eerste fasen van de tachtigjarige oorlog op het scherm brengen. Men is het er over eens dat zo wel van rooms-katholieke als van reforma torische zijde het beeld van deze strijd vertekend is. Men hoopt door deze serie bij te dragen aan de vernieuwing van de relatie Rome-Reformatie. In een van de eerste afleveringen zal de beeldenstorm worden behandeld. De actualiteitenrubriek „Attentie" zal met ingang van oktober niet meer aan het einde van het tv-programma worden uitgezonden, maar na het eerste NTS-jour- naal om 08.20 uur op Nederland-2 echter blijft „Attentie" aan het slot van de avond. De afdeling drama van de NCRV-televi sie gaat aandacht besteden aan werken van Nederlandse auteurs, onder meer Ma nuel van Loggem, Lizzy Sarah May. Hee- re Heeresma en Esteban Lopez. Voorts zullen toneelopvoeringenworden verzorgd van werken van Arthur Miller, Goldoni en Artur Adamov. Ook dit seizoen staan weer enige musi cals bij de NCRV op het programma: Kiss me Kate, de Mikado en Call me Madam. Lietbeth List debuteert als actrice in een internationale reeks spionageverhalen getiteld „De parallelle wereld". „Swieber- tje" is verplaatst naar de zaterdagavond, op verzoek van ouderen. De „Beverley Hill Billies" en „Eindstation Petticoat" verdwijnen van het scherm. De NCRV presenteert in het quiz-pro gramma „Het blijft Hollands" en „Wer velwind" van Nederlandse liedjes. In de quiz worden negen vragen gesteld, de eer ste letters van de negen antwoorden vor men „Het woord van de maand". Voor goede inzenders van dit woord staat een prijs van 1000 en 10 prijzen van een jaar gratis kijken (ƒ36) op het spel. Bij de indeling van het NCRV-radiopro- gramma voor het komende seizoen is re kening gehouden met de uitkomsten van het luisteronderzoek. Deze resultaten toon den aan dat bepaalde „gerichte" program ma's, bestemd voor zeer kleine groepen mensen, dikwijls niet werden beluisterd. Daarom zijn bij voorbeeld de etherleer gangen en de schoolradiolessen ingekort. Met ingang van 3 oktober zal de och tenduitzending van de radiokrant „Van daag" dadelijk na het korte ANP-bulletin van half acht beginnen. De avondkrant wordt op het gebruikelijke tijdstip gehand haafd. Op het hoorspelrepertoire van de NCRV staan bijna alleen oorspronkelijk Neder landse stukken. Schrijvers zijn Otto Dijk, Gerrit Pleiter, Marianne Colijn, Peter van Gestel, André Kuyten, Ben Wolken. Wim Gijsen, Jules de Leeuwe en Lou Vleugel hof. Behalve deze hoorspelen op maandag avond worden ook serie-hoorspelen voor de microfoon gebracht. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Waddinxveen (3e pred. pl.) H. v. Amstel te Neer-Langbroek te Steggerda F. H. Scheffer te Erichem- Asch te Oldehove c.a. E. J. Struif, kand. aldaar. Bedankt voor Baflo-Den Andel L. J. v. d. Kam te Blija. Geref. Gemeenten Beroepen te Bodegraven A. F. Hon- koop te Goes. Bedankt voor H. I. Ambacht H. Rijksen te Gouda.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7