P. v. d. A.-bestuur wil geen Von Kielmansegg Nederlandse autobus bij Oberhausen omgeslagen Zware boete voor twee Nederlandse trawlvissers Agenda voor Haarlem en de IJmond Sportieve baan E3 Tred ■AM muschter Kort en bondigy DRAKACEL K VP-Limburg: Laten we hem maar op de koop toenemen Vernieuwing van het militair procesrecht Gerechtshof erkent bezwaren tegen de bloedproef Baby in bedje bij grootouders gestikt Kustvaarder „Guurt" bij Sardinië aangehouden Negen gewonden in ziekenhuis Jaarbeurs geeft beatfestijn Britse visserij grens geschonden Doden in het verkeer Regenrecord in... De Bilt Wisselvallig DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1966 2 Ministers zijn voor invoering van cassatie mmm Bemanning van sigarettensmokkel verdacht Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk VERKOPER/VERKOOPSTER met ervaring LEERLING ASSISTENT zo'n dek-dommel.... ...begint meestal met lodderogen, gaatoverineenknikkebol-sluimer en eindigt meteen serieuze siësta. Mooi werk. Hoe echter wordt men wakker: uitgeslapen? Misschien. Maar: uitgerust? Welnee. Dat is men pas na een nacht op een Drakacel matras. WEERRAPPORTEN -ê Is tv Het bestuur van de Partij van de Ar beid verzet zieh tegen handhaving van de Duitse generaal Von Kielmansegg als commandant van een in Zuid-Limburg te vestigen NAVO-commando. Tegen de ves tiging op zichzelf heeft het partijbestuur geen overwegende bezwaren, op grond van de Nederlandse verplichtingen je gens de verdragsorganisatie. De NAVO- gedachte, aldus het partijbestuur, zou worden ondermijnd door het handhaven van generaal Von Kielmansegg als com mandant van het desbetreffende hoofd kwartier. Het partijbestuur spreekt de ver wachting uit, dat de regering in de on derhandelingen over de voorwaarden van vestiging stappen onderneemt om dit ge vaar te keren. Daarentegen is het bestuur van de kring Limburg van de Katholieke Volks partij van oordeel, dat de vestiging van het NAVO-commando „Afcent" in Bruns- sum niet afhankelijk mag zijn van de groeiende antipathieën tegen generaal Von Kielmansegg. „Als de NAVO haar Afcent-hoofdkwartier in de gebouwen van de staatsmijn Hen drik wil onderbrengen, moeten we gene raal Von Kielmansegg op de koop toe ne men", meent het KVP-bestuur, dat de vestiging van het NAVO-commando in Brunssum broodnodig vindt. „Het versterk de koopkracht in de streek en kan aan (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De ministers van Justi tie en Defensie hebben zich in een no ta aan de Tweede Kamer over een ver nieuwing van het militair strafproces recht voorstander getoond van invoering van cassatie bij de Hoge Raad van uit spraken van het Hoog Militair Gerechts hof. Tot dusver kent het militair straf procesrecht dit rechtsmiddel niet. Ook be pleiten de ministers invoering van de mo gelijkheid tot herziening van vonnissen, tot dusver eveneens in het militaire straf procesrecht onbekend. Op aanvragen om herziening zou de Hoge Raad moeten be slissen. De minister achten ook in vredestijd handhaving van de afzonderlijke militai re rechter gewenst. Zij menen echter dat het militaire strafprocesrecht in hoge ma te op de algemene strafrechterlijke rechts bedeling moet zijn afgestemd om zoveel mogelijk een gelijke rechtsbedeling te krijgen. Het Haagse gerechtshof heeft blijkens een vrijsprekend vonnis de bezwaren er kend welke de Haagse strafpleiter mr. M. H. Huijgens had aangevoerd tegen de ge bruikelijke bloedproef bij iemand die wordt verdacht zijn auto te hebben be stuurd onder drankinvloed Een ambtenaar uit Rotterdam was hier voor veroordeeld tot een gevangenisstraf van veertien dagen en een rijverbod van een jaar. Bij de behandeling voor het gerechts hof had mr. Huijgens scherpe critiek op de bloedproef, die hij verouderd en onbe trouwbaar noemde, onder meer omdat de politiearts zijn oordeel pleegt te geven zonder te weten of de verdachte lijdt aan ziekten die soortgelijke symptomen kun nen produceren als het gebruik van alco hol en ook zonder te weten of de onder zochte wellicht medicijnen gebruikt met dezelfde eigenschappen of medicijnen die de alcoholtolerantie kunnen verminderen. Mr. Huijgens legde een aantal verkla ringen over van medici, onder anderen van dr. P. H. Esser, zenuwarts en hoofd van de gemeentelijke psychiatrische dienst te Haarlem en algemeen secretaris van de „European Medical Research Section of the International Bureau on Alcoholism", waarin dr. Esser verklaart dat niet alleen de bloedproef onbetrouwbaar is, maar dat ook een andere veel toegepaste onder zoekmethode, de zogenoemde Romberg- test, nadelig kan uitvallen voor mensen die geen alcohol hebben gebruikt, maar die ter bestrijding van infectieziekten, zo als griep, bepaalde antibiotica hebben in genomen. Mr. Huijgens legde ook een verklaring over van de huisarts van de verdachte, waaruit bleek dat de Rotterdammer onder behandeling was geweest voor een zware griepaanval, in verband waarmee hij ook op de dag van zijn aanhouding antibiotica had ingenomen. Een baby van vijf maanden uit Vree land, is in een ledikantje op de slaapka mer van zijn grootouders in Hilversum onder de dekentjes gestikt. Het jongetje logeerde daar, omdat zijn ouders hun woonboot in de Vecht onder Vreeland aan het opknappen zijn. Toen het echt paar gisteren in Hilversum op bezoek kwam en de baby uit zijn bedje haalde, bleek het jongetje onder de dekens ge- atikt te zijn. enige honderden met werkloosheid be dreigde mijnwerkers opnieuw arbeid ver schaffen", aldus dit bestuur. Andere P.v.d.A. verlangens In de verklaring van de P.v.d.A. wordt een opsomming gegeven van hetgeen de P.v.d.A. van het kabinet-Cals verwacht. Gewezen wordt op het standpunt van de P.v.d.A. dat er in deze kabinetsperiode geen nieuwe lasten moeten worden ge vraagd die de eerste levensbehoeften van de bevolking raken. Verder zegt het be stuur er op te vertrouwen dat de rege ring nu spoedig en zeker nog dit parle mentaire jaar de beloften en voornemens inzake het stakingsrecht, de hervorming van de onderneming, de ontwikkelings hulp, de financiële positie van de gemeen ten en de problematiek van de bevol kingsgroei zal waarmaken. Door een nieuwe aanmerkelijke uitbreiding van de gemeenschapsvoorzieningen zal het kabi net zijn voorgenomen beleidswijziging duidelijk zichtbaar kunnen maken, aldus de verklaring. Het partijbestuur is voorts van mening dat de door de regering voorgestelde regeling inzake het Kroon- inkomen niet meer in deze tijd past en moet worden herzien. Aan het slot van de verklaring wordt voldoening uitgespro ken over het regeringsbeleid inzake het Noordzeegas. Op de autoweg bij Oberhausen in Duitsland slipte deze Nederlandse reisbus, die met vakantiegangers op weg was naar Zwitserland. De bus sloeg tegen een vangrail en kantel de. De inzittenden kwamen er nogal goed af, slechts drie van hen móes ten naar een ziekenhuis worden overgebracht. De Groningse kustvaarder „Guurt" is gisteren door de Italiaanse douane aan gehouden en opgebracht naar Sardinië on der verdenking van sigarettensmokkel. De kustvaarder had eerder op de dag de haven Cagliari op Sardinië 'verlaten met als reisdoel Frankrijk. Het schip was 20 km verder, bij Santa Margherita di Pula, stil gaan liggen. De douane, die het schip hierop praaide en aan boord ging, trof toen een voor raad sigaretten, die bij het vertrek door de kapitein was opgegeven als bestemd voor de bemanning, niet meer aan boord aan. De kapitein zei de sigaretten over boord gezet te hebben omdat ze vochtig waren geworden. Volgens de rederij van het schip, de n.v. Havinga's Scheepvaart en Handel maatschappij te Groningen, zou het schip enige tijd stilgelegen hebben omdat er een kleine motorstoring was opgetreden. De rederij had vernomen dat de beman ning van smokkel verdacht werd maar meende dat het schip inmiddels de reis al weer had voortgezet. OBERHAUSEN Een Haagse autobus, die voor het Amsterdamse reisbureau „Eurotex" rijdt, is gisteravond op de Auto bahn bjj Oberhausen in West-Duitsland geslipt en omgeslagen. Zeventien van de tweeëntwintig inzittenden werden gewond, geen van hen is er werkeiyk ernstig aan toe. Acht van de gewonde passagiers kon- de nin een hotel gaan slapen. Vandaag kunnen zy waarschgnlijk de reis naar Champex in Zwitserland voortzetten. De andere gewonden moeten nog in zieken huizen blyven, veelal met beenbreuken en hersenschuddingen. Het zyn mevrouw P. Franken, mevrouw T. Schryvers en de heer en mevrouw Des- savragie uit Den Haag, mevrouw W. Le vendig en mevFouw R. Kuyper uit Amster dam, de heer en mevrouw Van der Koo.v en mejuffrouw J. van der Tweel uit Utrecht. <- De autobus van de Haagse maatschappij „Westercoach" slipte, gisteravond tegen zessen tussen Oberhausen en Duisburg. Eén van de twee -chauffeurs, -da 38-jarige' heer F. B. P. Gazendam uit Den Haag, deelde gisteravond laat mee dat hij voor een opstopping op de Autobahn wilde rem men. Met een snelheid van tachtig kilome ter per uur gleed de bus weg op de door regen gladde rijbaan, reed tegen de vang rails en viel op zijn kant. De heer Gazendam zat op het moment van het ongeluk pas een uur achter het stuur en de remmen en de banden waren volgens hem in perfecte conditie. Volgens de heer Gazendam hadden de passagiers zich prima gehouden. Er was geen sprake van paniek. Politie en ambulances waren zeer snel ter plaatse. Het parket in Oberhausen heeft de bus in beslag genomen voor een onderzoek. De officier van justitie, dr. Teshke, durfde vanochtend vroeg nog geen speculaties te uiten over de oorzaak van het ongeluk. Wel deelde een politiefunctionaris mede dat het vermoeden bestaat dat de bus berekend voor veertig personen met baga ge te licht was, zodat hij is omgeslagen. Duits-Nederlandse cultuurdagen. De stad Bentheim organiseert voor de vijfde maal Duits-Nederlandse cultuurdagen op 4, 5 en 6 september. Er staat een ron de tafelgesprek op het programma over het thema: bestaat er heden al een Europese jeugd. De justitie wenst zekerheid te hebben over de vraag of de bus geen technisch gebrek had en of de weg werkelijk glad was van de eerder op de dag gevallen regen. Een vertegenwoordiger van „Westercoach" is naar Oberhausen vertrokken. Utrechtse politiemannen komen een oogje in het zeil houden bij het beatfeest dat de Koninklijke Nederlandse Jaar beurs de jeugd op 10 september ter ge legenheid van haar vijftigjarig bestaan aanbiedt. De politiemannen komen in bur ger, zodat ze in de massa niet zullen op vallen. Bovendien heeft de jaarbeurs spe ciaal gevraagd de agenten, die zelf ook beatliefhebbers zijn en dus ook voor hun éfgëri genoegen' het fësfijfi ïH de Bern- hardhal kunnen bijwonen. In overleg met derUtrecHtse politie.'en met ervaren beatfeestorganisatoren zijn enkele maatregelen genomen om te voor komen, dat het beatfeest in een beat- chaos ontaardt. Er komen in de Bern- hardhal geen zitplaatsen, zodat er geen stoel- en tafelpoten als smijtmateriaal voorhanden zullen zijn. Het podium wordt drie meter hoog en dus onbereikbaar voor de tieners die hun idolen graag even de hand willen drukken. Het programma voorziet niet in een pauze. Geen lege gooiflesjes voor de jeugd dus. Dank zij speciale voorzieningen is het evenmin mogelijk eventuele verniel zucht in de hal zelf bot te vieren. Onder meer zijn de leidingen omhooggebracht. Het nonstop-festijn duurt van acht tot elf uur 's avonds, Bij de vele beatbands die optreden zijn de 8 finalisten van het door de jaarbeurs georganiseerde concours voor amateurs. De winnende band krijgt een geldprijs en mag bovendien een eigen nummertje op een grammofoon plaat zetten. Direct na de jury-uitspraak volgt het door vele tieners vol spanning tegemoet geziene optreden van de „Moo dy Blues". In de Beernhardhal worden 8000 jongeren verwacht, maar er kunnen eventueel 20.000 in. Bij degenen die zich nu al hebben aangemeld, zijn ook veel vaders en moeders, die met hun kinderen mee komen. (Van onze correspondent) LONDEN. De schippers van twee Nederlandse trawlers zyn in Tynemouth beboet omdat ze zouden hebben gevist binnen de twaalfmijls- visserijgrens bij Flamborough Head in Yorkshire. Zowel schipper Arie van den Toorn van de „Jan Senior", VL 84, als Willem den Heyer van de „Margaretha", VL 14, kregen een boete van 150 pond (1.500 gulden). Tevens werden de netten met een geschatte waarde van 25.000 gulden per schip verbeurd verklaard. Dit zelfde gold voor de vangst, die totaal op 7.800 gulden werd geschat. Beide schippers gaven toe zich binnen de visserijgrens te hebben bevonden. Zij waren door een Engels marinevaar tuig opgebracht. Beide schippers moesten bovendien elk tien guineas (een guinea is bijna 11 gulden) betalen voor de hen toe gewezen advocaat. De behandeling van de zaak voor de politierechter werd bijgewoond door de heer Verboon, directeur van de rederij aan welke de beide trawlers toebehoren en door de heer C. W. Leenman, voorzit ter van de redersfederatie, die tevens als tolk optrad en ook voor de beide schip pers het woord voerde. Hij betoogde, dat dit de eerste Keer is, dat Nederlandse vissers voor een over treding van deze aard voor een recht zaak in Engeland moeten verschijnen. De heer Leenman zei: „Wij in Nederland drukken al onze schippers met klem op het hart om de Britse visserij grenzen te eerbiedigen". De Engelse verdediger, Robert Rown- tree. voerde aan dat de navigatiehulp middelen van de vissersschepen door de atmosferische toestand waren gestoord. Er waren zestig trawlers in het gebied. De twee Vlaardinger schepen voeren het meest landwaarts. Om de andere schepen In Dubbeldam is de 72-jarige J. Goosen uit Dordrecht doodgereden. De heer Goo sen reed op de fiets op de rijksstraatweg en sloeg plotseling linksaf. Hij werd door een achteropkomende vrachtauto over reden. te vermijden kwamen zij per ongeluk in het gebied van de twaalfmijlszöne te recht. De verdediger vroeg om een recht vaardig vonnis. Er is misschien een ze kere nalatigheid in het spel geweest, maar zeker geen opzet om de visserij - grens te schenden. De beide schippers voeren een beetje op goed geluk, dat was alles, zo besloot de verdediger zijn plei dooi. De rechter wilde afzien van een ver oordeling tot de maximale boete van 250 pond sterling, maar legde toch de hoge boete van 150 pond en verbeurdverkla ring van netten en vangst op. Na afloop van de behandeling van de zaak zei de heer Leenman desgevraagd, dat het de eerste keer is dat Nederland se trawlers betrokken zijn bij de schen ding van Britse territoriale wateren. Naar zijn mening had de rechter met zijn uit spraak een voorbeeld willen stellen. (Van onze weerkundige medewerker) Bij hét scheiden van de zomermaanden juni, juli en augustus moet worden vast gesteld dat deze zomer zeer nat is ge weest.- Vooral in Limbu'rg, Twente, op de Veluwe en in De Bilt is sinds het begin van de waarnemingen, ruim 100 jaar ge leden, een recordhoeveelheid regen ge vallen, namelijk 400 millimeter tegen nor maal in een zomer 215 millimeter. Het officiële landelijke gemiddelde zal pas over enige dagen, wanneer alle waarne mingen binnen zijn, worden vastgesteld. Maar uit voorlopige cijfers is al op te maken dat de zomer van 1966 bij de vijf natste in die 100 jaar behoort. De zomer van 1894 had een landelijk gemiddelde van 333 millimeter die van 1882 328, 1927 met 323 en 1954 met 321 mm. Verleden jaar viel er 308 millimeter regen. De zomer van 1966 is nog natter geweest dan die van verleden jaar. De noordelijke provincies, een groot deel van Noord-Holland en de Waddeneilanden kregen deze zomer opmerkelijk minder regen dan de rest van Nederland. In De Bilt werden 545 uren zonneschijn geregistreerd tegen 607 uren normaal. In 1965 had de zomer daar 532 uren zon gebracht. De temperatuur \fras gemiddeld een halve graad onder de normale waar de, van de 92 dagen waren er 59 aan de koude kant. In De Bilt werden dan ook maar 10 zomerse dagen genoteerd te gen 19 normaal. Na de fraaie zomer van 1959 is het niet meer voorgekomen dat het aantal zomerse dagen in De Bilt het normale aantal bereikte. Grote Bavokerk, vandaag 20.15 u. Zo- merconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Soliste: Ans Bouter (piano). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Ge heim agent voor H.A.R.M.", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Striptease des doods", 18 j. Lido, 14. 19 en 21.15 uur: „Spionage Centrum Marrakesh", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De kunst van het liefhebben", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „De tijger van Ma- lakka", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Een Amerikaanse echtgenote," 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De zonen der Musketiers", 14 j. Studio, vandaag: voorstellingen om het half uur van 11 tot 20 u.: „Portret van Frans Hals", a.l. 21.15 u.: „Het meisje en de geweren", 18 j. Van vrijdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het meisje en de gewe ren", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van hedendaagse Amerikaanse kunst. Dage lijks van 10 tot 17 uur en op zondagen van 13 tot 17 uur. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur; zater dag eveneens van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16); Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Dagelijks (beh. zondag en maandag) de expositie „Schetsboeken van Israëls". Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 uur. Dinsdag gesloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk uit eigen col lectie. Dagelijks van 9.30-18 uur. Tot 30 september. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van F. D. van Baten burg. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Tot eind augustus. Museum Van Looy (Kamperlaan): Expo sitie van werk uit eigen collectie en van cultuurhistorische diorama's. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zon- en feest dagen van 13 tot 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Wagenweg Haarlem, Circus Heros, van daag 20 uur: Voorstelling. Raadhuis Heemstede, vandaag 16 u.: Gemeenteraadsvergadering. DONDERDAG 1 SEPTEMBER City, 20 u.: „Mogen wij zwijgen?" VRIJDAG 2 SEPTEMBER City, 20 u.: „James Bond's Thunderball". Stadsschouwburg, 20 u.: „De drie ser geanten van Bengalen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Santpoort: open van 20 uur af; te 21 uur begint een grammofoonplatenconcert. Ex positie van beelden van Fred Benjamins en Arthuro Varela en van schilderijen en gouaches van Truus Menger, Hans Gie- sen en Ruur Cornelis. Deze expositie is dagelijks geopend en de toegang is gratis. DONDERDAG 1 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Minnesota Clay". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Top- Secret Djiboety". VRIJDAG 2 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Minnesota Clay". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Top- Secret Djiboety". W.B. Theater, 20 uur: „Diamanten- zwendel". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling van schilderijen en tekenin gen van Ab Jongmans, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. A adviseur voor sportbenodigdheden JAN VAN GOYENSTRAAT 18 TELEFOON 85309 -H'STEDE in prettige omgeving met 5-daagse werkweek en aantrek kelijk salaris voor voor reparatie- en montage-afd. Fraude op station? Vier personeelsleden van het noorderstation in Groningen zijn geschorst hangende een uitgebreid onderzoek van de spoorwegrecherche. Dit onderzoek strekt zich tot negen per sonen uit. Zij worden ervan verdacht malversaties te hebben gepleegd. Bij de geschorsten is ook de chef van het station. Hij zou onvoldoende toezicht op het personeel hebben uitgeoefend. Over de omvang van de eventuele fraude willen de spoorwegen geen mededelin gen doen. Overvaller gepakt. De man die vorige week maandag een overval pleegde op een benzinestation in Utrecht is in Soesterberg aangehouden. Hij bleek een 24-jarige jongeman te zijn, die vroeger bij het bedrijf had gewerkt. Na de overval werd geconstateerd dat in het kantoor alleen de onderste lade van een bureau overhoop was gehaald, waar in voorheen altijd de ontvangsten van iedere dag werden opgeborgen. De po litie concludeerde dat de overvaller een vroegere werknemer van het bedrijf moest zijn en kwam er snel achter wie dat was. Hoogleraar. Tot buitengewoon hoogleraar in de afdeling der weg- en waterbouw kunde aan de technische hogeschool te Delft is benoemd ir. H. J. Schoemaker, thans directeur van het Waterloopkun dig Laboratorium te Delft. De „harde" matras met alle comfort van een „zachte' WVX/VWWtAAA/WWWVWWWWWVWWWWWX/W WVWWWWl/VWVWWVWWVWWVWWWWWWV Het.„K.N.M.I. deelt mee: Een boven de Duitse bocht gelegen de pressie trekt naar het oosten weg. Zij wordt gevolgd door een zwakke rug van ho ge luchtdruk, die een uitloper is van een groot hogedrukgebied, dat zich over het zuidelijke deel van de oceaan uitstrekt. De rug passeert vandaag Nederland en onderdruk daarbij de buiigheid. Het fron tensysteem van een ten westen van Ier land gelegen depressie heeft intussen het kanaal bereikt. In verband hiermee wordt voor morgen in Nederland veel bewolking met tijdelijk regen verwacht. De lucht- drukverschillen in onze omgeving worden groter en er zal een matige af en toe waarschijnlijk krachtige wind uit zuid tot zuidwest gaan waaien. Het weer krijgt opnieuw een wisselvallig karakter. Maximum-temperaturen QjO i s d c ar 10 H binnen- en buitenland. •o? e* A «- g Neerslag: laatste 24 uur. o c Den Helder zw. bew. wnw 18 5 Ypenburg licht bew. wnw 18 8 Vlissingen zw. bew. wzw 18 2 Eelde half bew. w 18 3 De Bilt licht bew. wzw 17 3 Twente zw. bew. wzw 19 0.2 Eindhoven mist wzw 18 0 Z.-Limburg geh. bew. zw 18 7 Helsinki zw. bew. zzo 20 0 Stockholm geh. bew. zo 18 0 Oslo geh. bew. windst. 18 7 Kopenhagen regen n 16 11 Aberdeen mist windst. 15 2 Londen zw. bew. zzw 21 0 Amsterdam zw. bew. w 17 15 Brussel mist wzw 19 0.1 Luxemburg geh. bew. wzw 18 0 Parijs zw. bew. wzw 21 0 Bordeaux mist zzo 21 0.3 Grenoble zw. bew. windst. 19 3 Nice licht bew. nnw 24 0 Berlijn licht bew. w 16 21 Frankfort half bew. zzw 20 0 München zw. bew. wzw 15 7 Zürich zw. bew. windst. 18 1 Denève zw. bew. windst. 16 0.1 Locarno licht bew. windst. 24 0 Wenen regenbui wnw 15 20 Innsbruck regen no 15 5 Belgrado half bew. wzw 20 6 Athene licht bew. z Rome onbewolkt no 25 0 Barcelona half bew. nnw 26 0 Madrid onbewolkt windst. 28 0 Mallorca onbewolkt windst. 30 0 Lissabon onbewolkt n 27 0 Vrijdag 2 september Zon op 5.52 uur; onder 19.26 uur. Maan op 20.31 uur; onder 8.10 uur. Maanstanden Laatste kwartier 8 september 3.08 uur Nieuwe maan.. 14 september 20.14 uur Eerste kwartier 21 september 15.25 uur Volle maan29 september 17.48 uur Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 1 september Hoog water 4.33 uur en 16.56 uur. Laag water 0.32 uur en 12.46 uur. Vrijdag 2 september Hoog water 5.02 uur en 17.24 uur. Laag water 1.05 uur en 13.15 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2