Nogmaals fossielen in IJmuiden COR OLY Verenigingsnieuws uit de IJmond Veteranen van Stormvogels de sterkst en in toernooi IJmuiden HONDA f 650.- SOLEX f 329.- Eerste spruiten op Beverwijkse veiling Belangrijk besluit inzake de teelt van tulpen Straatvoetbaltoernooi ■p Ere wie ere toekomt! Korfbaltoernooi D.K.V. Filmcursus in Beverwijk „Uur U voor tafeltennis" juweliers olitiemannen, landbouwers... RAIFFEISENBANK IJMUIDEN Voor de DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1966 4 h^mHI BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK Politie beledigd Burenruzie Velsen-IJ muiden Beverwijk Radarboys bijna in de finale er Kruimels V V - BP* De brief van de heer J. Backer uit Papendrecht over fossielvondsten in IJmuiden, verleden week in deze rubriek gepubliceerd, heeft ons van de zijde van de heer H. van Gorsel uit IJmuiden de volgende reactie opgeleverd: „Naar aanleiding van uw artikel (26-8- 66) over de fossielvondst bij de steenhopen aan de Strandweg, wil ik gaarne het volgende opmerken. De ouderdom van de gele kalksteenbrokken met de schelpafdrukken is niet „enige miljoenen jaren", maar zeventig of tachtig miljoen jaar. Zij dateren namelijk uit de krijtperiode, dezelfde periode waarin de Limburgse mergel is afgezet. Er ligt in IJmuiden echter slechts hier en daar een verdwaald stuk. De andere stenen bestaan uit een groenachtig vulkanisch gesteente en uit de donkergrijze, zogenoemde „kolenkalk", beide afkomstig uit de Belgische Ardennen. De kolenkalklagen liggen onder de steenkool lagen van België en Limburg en zijn rijk aan schelpafdrukken en kora len. Dit gesteente dateert uit het onder-Carboon, dit is 320 a 340 miljoen jaar geleden. Voor de belangstellenden is het echt de moeite waard eens een kijkje aan de Strandweg te nemen". Tot zover deze briefschrijver, die hiermee van de nodige kennis van zaken getuigt. Mochten er lezers zijn die zich door zijn advies laten stimuleren tussen de steenhopen als amateur-geologen te gaan optreden, dan zouden wij hen toch gaarne even willen attenderen op het bord, dat men bij de steenhoen heeft geplaatst. Door middel van de foto kan van de waarschuwende tekst worden kennisgenomen. Men herinnert zich waarschijnlijk dat onlangs in ons blad een bericht werd gepubliceerd over een jongetje, dat de zwemkunst niet machtig was en zich desondanks toch in het diepe bad van „Velserend" had gewaagd. Volgens de ons toen ter beschikking staande gegevens zou de knaap dan ook stellig zijn verdronken, wanneer een onbekend gebleven dame hem niet tijdig uit het water had gehaald. Deze dame heeft zich inmiddels schriftelijk bij de redactie bekendge maakt, welk schrijven wij met haar toestemming gaarne publiceren, om dat de juiste toedracht enigszins an ders is geweest. Zij schreef ons het volgende: „Toevallig nam ik kennis van uw be richt over de redding van een jonge tje in het bad van „Velserend", welke door een onbekend gebleven dame zou zijn geschied. Het lijkt mij daarom gewenst u er even van in kennis te stellen dat de knaap niet door een da me, maar door twee jongens op het droge is gebracht. Haar (mijn) aan deel in de redding bleef beperkt tot het toesteken van een hand, om hen bij het beklimmen van de schuine wand van het bassin te assisteren. Het is ongetwijfeld aan de oplet tendheid van deze jongens te danken geweest, dat hier verder geen ernstig ongeluk is gebeurd. Zij realiseerden zich immers onmiddellijk dat het een noodsituatie betrof en waren daar naast direct bereid actief en hande lend op te treden. Het heeft mij dan ook bijzonder goed gedaan twee zulke fijne knullen te hebben ontmoet, om dat tegenwoordig niet veel jongelui nog oog hebben voor de moeilijkheden van anderen en die bovendien genegen zijn daar onmiddellijk naar te hande len. Dit doortastende stel, dat mij ver der onbekend is gebleven, komt voor zijn kordaat optreden dan ook stellig alle hulde toe". En omdat wij het volkomen met de schrijfster eens zijn, hebben wij voor haar visie in deze rubriek gaarne een plaatsje ingeruimd. De christelijke korfbalvereniging „Door Korfbal Vriendschap" te IJmui den heeft voor zaterdag 3 september het „H. de Boertoernooi" georgani seerd, dat op het D.K.V.-terrein van het sportpark „Schoonenberg" zal worden verspeeld. De deelnemende verenigingen: Diemen, Neptunus A, Oranje Nassau A, S.D.O., D.K.V. A, K.I.O.S., Neptunus B, Rapid A, IJmon- dia A, D.K.V B, Badhoeve, Heems kerk, K.C.S., Neptunus C., D.K.V. C, Oranje Nassau B, Rapid B, IJmondia B, D.K.V D en D.K.V. E zijn in vier poules ingedeeld, waarbij voor elke groep een eerste en een tweede prijs beschikbaar is gesteld. De winnaar van poule A ontvangt bovendien een wisselbeker. De eerste ronden begin nen des middags om twee uur, waar na men het toernooi omstreeks zes uur hoopt te beëindigen. De wedstrij den duren telkens twintig minuten. In samenwerking met de Beverwijks Sociaal Culturele Raad organiseert de smalfilmclub „IJmond Dubbel Acht" een filmcursus, waar zowel beginners als gevorderden aan kunnen deelne men. Deze cursus is opengesteld voor iedereen en omvat onder meer het vol gende lesprogramma: camera- en lichttechniek, het tot stand komen van een speelfilm en een documentaire, de eerste beginselen van de scenario techniek, de praktijk van het filmen binnens- en buitenshuis, draaiboek en onderwerp en verder het monteren en projecteren van films. Docent is de heer Ad. Bakker, filmmedewerkef van het kadercentrum Noord-Holland voor Ludische Vorming te Bergen. De cursussen bestaan uit tweemaal twaalf lessen, respectievelijk voor be ginners en gevorderden en zij zullen worden gegeven in de Galerie Bou- mans, Breestraat 122 te Beverwijk. Hier zullen ten hoogste vijftien perso nen aan kunnen deelnemen, waarbij het cursusgeld is vastgesteld op 55,-, alle kosten van materiaal inbegrepen. De cursusavonden zijn op maandag voor beginners en op donderdag voor gevorderden, met als aanvangsdata respectievelijk 26 en 29 september. Omstreeks half december hoopt men de cursussen te kunnen afsluiten. Gegadigden dienen zich vóór maan dag 19 september aan te melden bij de Galerie Boumans, of bij de B.S.C.R., Velserweg 2 te Beverwijk. Met als motto „Uur u voor tafelten nis" wordt door de IJmuidense tafel tennisverenigingen „Fusia" en V.T.C. medewerking verleend aan de Natio nale Tafeltennisdag, die zaterdag 24 september onder auspiciën van de Ne derlandse Tafeltennisbond zal worden gehouden. De bond wil namelijk trach ten op deze wijze alle gelegenheids spelers- en speelsters die deze sport in de huiselijke kring beoefenen en dus nog niet zijn georganiseerd, met het verenigingsleven in contact te brengen. Aan dit streven hebben ook „Fusia" en V.T.C. uiteraard gaarne hun mede werking verleend door het beschik baar stellen van zalen en speelmateri aal, terwijl voor de beste prestaties enige medailles zijn uitgeloofd. Aan dit toernooi kan door een ieder worden deelgenomen, ongeacht leeftijd, rang, stand of geloofsovertuiging. De inschrijvingskosten bedragen 1,- voor personen boven de zestien jaar en 0,50 voor jongeren. Geïnte resseerden dienen zich vóór donderdag 8 september aan te melden bij de he ren W. Baas, Orionweg 14, of A. Stals Kalverstraat 14, beiden te IJmuiden. Telefonische inlichtingen worden door hen verstrekt via de nummers 8758 en 2750. GEBOREN: Alexandra d.v. F. Hoger- vorst en N. Ros; Maria C. d.v. J. B. J. Castricum en B. Beentjes; Nico z.v. J. Snel en E. Mossel; Helena C. d.v. T. M. Jansen en M. C. van Vliet; Anna M. d.v. J. Zoneveld en K. J. Noom; Anita B. d.v. J. de Heer en M. A. Imming; Rias L. J- z.v. L. J. de Lange en J. A. Breekveldt; Wilhelmina M. d.v. P. J. van der Pal en M. A. A. Zuurbier; Carlos z.v. J. Pina Roman en F. Perez Chaves; Michèle S. d.v. J. W. L. Sauer en A. Mavridou; Ray mond E. M. z.v. F. A. M. van Goethem en R. Kuiper; Rudi z.v. H. Boonstra en G. Bax; Anita M. C. d.v. G. Snijder en W. van der Weide; Vincentius A. z.v. J. H. Sterk en H. M. T. Kochx; Wilhelmina A. M. d.v. N. Niesten en W. A. M. Duyn. ONDERTROUWD: A. Tervoort en E. I. Kusin; J. van der Woude en J. F. J. Weese- man; G. C. Korsman en C. C. Duin; J. Ch. A. Hardenberg en A. Tekstra; Z. Strie- gel en C. J. ten Boom; J. A. M. van der Waart en A. P. M. Noordermeer; R. Kart- man en W. A. Schouwvlieger; G. West- strate en G. C. Uilenburg; J. G. J. de Wit en J. C. H. Vessies. GETROUWD: C. C. Meijer en E. Zalm; F. N. Schoorl en G. M. Langendijk; O. C. Bardoscia en A. K. Peters; H. A. G. M. Boumans en U. S. Röser; N C. Kok en C. C. van Stralen; P. J. L. Zuurbier en J. C. Schmits; J. J. P. Storms en A. S. J. Geldermans; J. H. M. Girmscheid en A. M. C. Lemmers; H. W. van Duijn en J. A. Vermeij; E. Ruiz Gomez en F. A. Romeo Lucea; E. Neve en S. C. Moesbergen. OVERLEDEN: G. van Bugnum, oud 71 jaren; J. P. van 't Hoff oud 86 jaren; C. F. Kneefel oud 87 jaren. KERKELIJK NIEUWS Geref. Kerken Beroepen te Alphen a.d. Rijn-Noord L. C. Versluijs te Hoofddorp; - te Zwijn- drecht (vac. S. v. d. Veen) G. W. H. Ped- demors te Nieuw-Vennep; - te Nieuwdorp H. Feddes te Raard. Zij kennen onze bank als „de spaarbank met volledige bankservlce". Zij hebben bij onze bank de keus uit vele spaarvormen. Bovendien kunnen zij ook voor andere bankzaken by one terecht Doe net als de landbouwer, de politieman, de Juwelier en veie anderen. Laat onze bank uw bank zijn. In uw belang. da «paarbank met volledige bankservlce KENNEMERLAAN 17 Een 23-jarige programmeur uit Haar lem kwam vaak in een cafetaria in zijn woonplaats om daar gezelligheid te zoe ken. Maar op 22 juli van dit jaar zocht hij behalve gezelligheid ook een bandre corder van de eigenaar. Hij nam het ap paraat mee om te verkopen. Een week later haalde hij uit de huiskamer van de cafetaria-eigenaar een zak geld met in totaal 160 aan dubbeltjes en kwartjes uit de automaten. Gisteren stond de programmeur voor de Haarlemse politierechter. De officier van Justitie eiste drie maanden met aftrek bij COR OLY Nog veel meer extra aanbiedingen BREESTRAAT 108, BEVERWIJK Woensdag, nog net in de maand augus tus, werden aan de veiling Kennemerland in Beverwijk de eerste spruiten aange voerd. Deze primeur kwam uit Limmen, van de kweker G. Brakenhof; en werd 1,16 per kilo voor deze wintergroente betaald. De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren als volgt: andijvie 15-30, bloemkool 25-64, sla 4-10, spianizie 6-32, postelein 12-28, sperziebonen 40-102, snij bonen 60-108, pronkbonen 42-65, toma ten 33-36, komkommers 12-29, prei 18- 32, rodekool 14-22, uien 24-31, bospeen 12-29, waspeen 12-32. Dr. A. J. Verhage, die per 1 septem ber aftreedt als voorzitter van het Pro- duktschap voor Siergewassen, heeft giste ren voor het laatste een bestuursverga dering van dit schap geleid. In deze af- scheidsvergadering viel het belangrijke besluit de van 1933 daterende oppervlak tebeperking voor de tulpenteelt op te hef fen. Om het nemen van dit besluit in de ze vergadering mogelijk te maken hebben twee functionarissen van het Produkt- schap zich per vliegtuig naar Frankrijk moeten begeven om daar de brief van de Franse regering te halen, waar alles min of meer van af hing. Het besluit de tulpenteeltregeling op te heffen is na melijk in een vorige vergadering al in principe gevallen. Maar het wachten was nog op de toezegging van Frankrijk, dat het zal meewerken aan een regeling om te voorkomen dat Nederlands tulpenplant goed (kleine tulpenbollen) via de E.E.G.- landen voor te lage prijzen zal worden doorverkocht naar derde landen. De Franse toezegging verkreeg men maandag. Van Duitsland was een derge lijke toezegging al eerder ontvangen. Van Italië nog niet, maar op dit land wil men niet wachten. Het wekte wel wat teleur stelling dat Frankrijk zich het recht bleef voorbehouden in voorkomende gevallen minimum-invoerprijzen toe te passen op Nederlandse bolbloemen. Het Nederlandse verbod op de uitvoer van tulpenplant goed zal voor wat de E.E-G.-landen be treft bij besluit van de Produktschaps- voorzitter worden opgeheven, zodra Frankrijk en Duitsland hun toezeggingen inzake het voorkomen van heruitvoer van Nederlands plantgoed in regelingen hebben geconcretiseerd. van voorarrest, waarvan een maand voor waardelijk met drie jaar proeftijd. Nadat de raadsman van de programmeur gepleit had voor een straf gelijk aan het voorar rest veroordeelde de politierechter de Haarlemmer tot tien weken, waarvan vier voorwaardelijk, en aftrek van voor arrest. Verder was het gisteren voor de Haar lemse politierechter de dag van de „Zaanse zaken". Opvallend is dat de in woners van de Zaanstreek voor de poli tierechter vaak erg vrij in hun optreden zijn. Vooral ruzies, beledigingen en mis handelingen worden met verve door ge tuigen en verdachten naar voren ge bracht. „Ik had je misschien wel ver moord riep bij voorbeeld dreigend een 57-jarige aannemer uit Krommenie tegen een 61-jarige eierengrossier uit Wormer. De aannemer werd als getuige tegen de grossier gehoord. Op 17 mei waren beide mannen slaags geraakt en tenslotte had de eierengrossier zijn klomp van de voet getrokken en de aannemer een keer of vier fors tegen het hoofd ge slagen. Een hersenschudding was het nog niet niet geworden. Bij het ophalen van de herinneringen aan die gebeurtenissen op 17 mei kon de aannemer niet meer kalm blijven. De aanleiding tot de vechtpartij was een op gebroken weg geweest, waar de aanne mer hekken voor had gezet omdat er niet gereden mocht worden. De verdachte wilde echter toch met zijn auto over de afgesloten weg. Toen hij de hekken zou verplaatsen vloog de aannemer hem aan. Maar de klappen met de klomp moesten worden betaald door de eierengrossier met veertig gulden boete. „Waarom moet ik voor zo'n futiliteit voor de rechter worden gesleept?" vroeg zich hevig verontwaardigd een 53-jarige metselaar uit Zaandam af. Hij had in mei tegen een agent gezegd „Je maakt op mij geen indruk, snotterd, met je grote, platte pet". De agent had een werknemer van de metselaar een be keuring gegeven toen deze met een bak fiets over de stoep reed. „De straat was opgebroken, de ventweg stond vol auto's, wij konden niet anders", hield de metse laar vol. Conform de eis werd de man tot een boete van 75 veroordeeld. „Ik ga in ho ger beroep", kondigde hij dadelijk aan. Een echte burenruzie van het oude stempel had op 7 mei in Zaandam plaats tussen 25-jarige loodgieter en een buur man. Zoals zo dikwijls waren de weder zijdse kinderen de aanleiding tot het ge vecht geweest. Volgens de loodgieter had zijn buurman op een gegeven moment, toen de strijd nog met woorden gestreden werd, gezegd „Geef me maar een tik". De als getuige gehoorde buurman ont kende dit, „Edelachtbare, ik sta onder ede, ik heb mijn tong ook niet uitgesto ken en niet met mijn vinger naar mijn voorhoofd gewezen", zo zei hij. De lood gieter had hem tenslotte tegen zijn hoofd geslagen en gestompt en daarvoor moest hij een boete van 25 betalen. DONDERDAG 1 SEPTEMBER Filiaal van de Gemeentebibliotheek en de r.k. bibliotheek in Santpoort-Zuid, wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan: geopend van 19 tot 21.15 uur. VRIJDAG 2 SEPTEMBER Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, 19.30 u.: Openbare gemeenteraadsverga dering. Het stadhuis is te bezichtigen op werkdagen van 10-12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; Filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30-17.30 en 19-21.15 uur; Filiaal van de Gemeentebibliotheek en de r.k. biblio theek in Santpoort-N., gebouw „Spaarn- berg", Wüstelaan 79 19-21.30 uur; r.k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willems- beekweg 96, IJmuiden: 14.30-17.30 en 19-21 uur; Filiaal r.k. Openbare leeszaal en bibliotheek in Velsen-Noord, Banjaert- straat 13: 14-17 en 19-21 uur. DONDERDAG 1 SEPTEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 uur. VRIJDAG 2 SEPTEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur en 20.15-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19-21 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur; 15-18 uur en 19-21.30 uur. Gezamenlijke filialen: Wijk aan Zee, de Zwaanstraat 4, geopend van 19-21 uur; Oosterwijk, Amstelstraat 44, geopend van 19-21 uur; Meerestein, Parmentierstraat 2, geopend van 15-17 uur en van 19-21 uur. Het straatvoetbaltoernooi „Duinwijk" in IJmuiden werd woensdagavond voortgezet met de wedstrijd Le MairestarsLong Streetboys, een ontmoeting welke door het eerstgenoemde elftal met 3-0 is gewon nen. De Le Mairestars zijn dan ook vrij wel de gehele wedstrijd in de aanval ge weest, zodat het opmerkelijk was dat de ze meerderheid pas in de laatste tien mi nuten in doelpunten kon worden uitge drukt. Maar toen was het dan ook raak. Meindert de Boer nam de eerste goal voor zijn rekening, vijf minuten later ge volgd door Jan Hoekstra, waarna één mi nuut voor tijd door Constantin Ballino (ex-Benfica) het trio werd afgerond. Hedenavond staat de wedstrijd Schil dersboysRaaarboys op het programma, waarvan Radarboys nog slechts één punt behoeft te veroveren, om zich van een plaats in de finale verzekerd te weten. Freek Venus nam gisteravond op het terrein van Waterloo en IJmuiden de prijs in ontvangst, die zijn elftal van oude Stormvogels cracks had gewonnen in het veteranentoernooi van IJmuiden. De voorzitter van de zaterdagmiddagclub, de heer J. Guijt overhandigde deze en de andere prijzen. Stormvogels bleef in het toernooi ook in de finale ongeslagen. Waterloo, de me de finalist kreeg zelfs geen enkele kans op succes. Het werd 5-0. Om de derde en vierde plaats speelden VSV en Kinheim. In de gewone speeltijd kwamen zij niet tot een beslissing. (1-1). In het nemen van strafschoppen was Kinheim daarna het het sterkste. mi

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4