NIJDAM IS GEEN STERKE ACHTERVOLGER MEER Baensch populaire sprinter in Frankfort Stuurloze Nederlandse tandemploeg Jansen - Koopman uit kampioenstrijd Ebben kon Kairouan alle hindernissen niet over leiden Weer drie Nederlanders in de motorzesdaagse uitgeschakeld Schorsing van profs blijft gehandhaafd TELSTAR - XERXES 1 WAAROM GROEN AAN DE KANT Groen blijft nog amateur Bekende renners bij elkaar voor nieuwe ploeg Handbalcompetitie gaat van start zege op Noorwegen Nikkesen liep ook onderzoek naar doping mis Jolly Jinks S weer favoriet Sijbrands alleen aan de leiding Zwemfeest van jubilerend HPC 11 W.K. BRIDGEN Ook Nederlandse SPORTPARK SCHOONENBERG - IJMUIDEN ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1966 Populair y - Nijd am Hans Rombouts Na enkele uren van opgewonden en verwarrende discussies heeft de U.C.I. gisteren in Frankfort besloten de schorsing van de renners, die niet wilden verschijnen bij de dopingcon trole tijdens de wereldkampioen schappen profs toch direkt te laten ingaan. ZONDAG 4 SEPTEMBER 2.30 UUR n.m. ERE-DIVISIE: (Van onze sportredacteur) De Nederlandse tandemploeg Koopman-Jansen zorgde gisteravond voor een zeer ongebruikelijk schouwspel. Tijdens de eerste rit van de kwart finales toen men aan de tweede van deze vier ronden bezig was. staken ineens de mannen in het rood-wit-blauw de handen op. Er werd geen gesis van een leeglopende band gehoord en de Westduitse tegenstanders reden dan ook, zij het langzaam, door. Koopman en Jansen aarzelden. Zij wilden eerst afstappen en reden toen weer in slakkengang door. Jansen had bij een demarrage zó hard aan het stuur getrokken, dat het scheef kwam te staan en daarmee ook het zadel van zijn voorganger. In plaats van af te stappen bleven de Nederlanders maar door rijden, heel langzaam. De Duit sers ook, ver daarvoor. Zij werden tot winnaar verklaard. Nog nooit heeft een ploeg zo traag rijdend gewonnen. De jury was terecht niet van plan de rit te laten overrijden. Het was een defect dat voorkomen had kunnen worden de fout van de mecaniciens. Jansen reageerde: „Nou worden we kwaad". Repliek van een helper: „Het zal tijd worden ook". Maar Jansen kon kwaad worden wat hij wilde, dat viel trouwens nogal mee, hij redde het in de tweede manche niet met Koopman. Op volkomen regelmatige wijze werd het Nederlandse duo door Ko- busch en Stenzei naar huis gefietst. Koopman was na afloop zeer teleurge steld dat dit moest gebeuren door een technische nalatigheid in de eerste rit. De Britten maakten iets dergelijks mee. In hun derde manche tegen Italië liep de ketting eraf. Geen nieuwe rit en het be tekende dat de Italiaantjes Gorrim en Torini de halve-finales bereikten. De an dere tandemparen voor die halve finale zijn de Russen Kucirek en Kopczek en het gulden Franse koppel Morelon-Tren- tin. Er zou iets zeer, zeer vreemds moe ten gebeuren als de schitterende Franse ploeg de regenboogtrui op dit nummer niet zou winnen. Natuurlijk is er ook nog het een en an der nagekaart over het aan de kant blij ven van de sterkste achtervolger die er momenteel ter wereld is: Tiemen Groen, in de ploegachtervolging. De Russische coach die er niets van begreep vroeg aan Tiemen, die de nederlaag van het Ne derlandse team langs de baan aanzag. .Waarom rij je niet mee?'' Groen haalde de schouders op. Hij zou wèl in de kwart finales gereden hebben, als de ploeg ge klasseerd was. Maar dat hoefde niet meer. Groen vertrok naar huis: De equipe van Italië die bijzonder verraste met de uitstekende tijd van 4.30.02 is de grote favoriet van dit nummer vóór Rusland en West-Duitsland. De dames streden gisteravond om de «printhegemonie. Het was een Oosteuro- pese aangelegenheid. De helblonde Rus sin Irina Kirichenko bleef haar landgeno te Savina Valentina in de finale de baas en heroverde daardoor de wereldtitel die ze in 1964 behaalde en daarna aan Valentina verloor. De Oostduitse Heidi Blobner kon de bronzen medaille in de koffer stoppen. windende ritten tegen de Italiaan Pete- nella. Het begon met een valpartij. Baensch gleed in een bocht naar bene den. Het deerde hem niet, want hij won daarna. Zij het na een foto-finish. Maar ook de Italiaan bleek een keer de snel ste. In de beslissende rit ging Baensch Petenella goed voorbij en won met ge ring verschil. Daardoor ontging de Italia nen de kans om met zijn drieën op het ere podium te komen. Eerder al hadden zich behalve veteraan De Bakker uit België namelijk ook de Italianen Beghetto (we reldkampioen 1965) en Gaiardoni de hal ve finale bereikt. Berghetto had niet de minste moeite met de niet zuinig gebouwde Japanner Hirama, die op verrassende wijze door de herkansingen was gekomen, en onder anderen de Franse kampioen Charreau had uitgeschakeld. De Bakker was duidelijk sterker dan Fritz Pfenninger, die op de winterbanen met zijn spurts al tientallen auto's als premie heeft gewonnen. Gaiar doni rekende in twee ritten af met de Belg Frennet. Hoe de verhoudingen bij de profach tervolgers liggen is na de kwartfinales van gisteravond niet aan de hand van de tijd vast te stellen. Favoriet Dieter Kemper immers liep de Brit Bonner na De Australiër Ron Baensch die niet meer tot de jongsten behoort in het veld van prof-baansprinters is een populair man in het wielerstadion van Frankfort. De Australiër een figuur die het avon tuur mint en niet met een grote boog om een gezellig café heenloopt slaagde er gisteravond in om de halve finales te bereiken. Dat gebeurde na een serie op- inaNtt mcfv (Van onze sportredacteur) De wereldkampioen bij de achter volging amateurs Tiemen Groen, heeft na lang beraad met zijn vader en zijn coach, besloten om nog een jaar ama teur te blijven. Hij ziet af van zijn aanvankelijke voornemen om in dit na jaar een aanval op het wereld-uurre cord te doen, hoewel hij zich sterk ge noeg acht om dit te verbeteren. Groen weet dat als hij nu overgaat naar de beroepsrenners een knechtenrol zal moeten spelen, en zoals hij zegt, „dat kan ik niet. Daarom wacht ik nog met overstappen. Daarom ook doe ik geen aanval op het uurrecord. Als ik dat nu zou verbeteren is men dat volgend jaar, als ik prof word, vergeten". Het ligt wel in de bedoeling dat Groen voor de kampioenschappen van Ne derland 1967 prof wordt, zodat hij in die categorie als achtervolger kan starten. (Van onze sportredactuer) Het ziet ernaar uit dat begin volgende I week de professional wielerploeg voor Willem II tot stand komt. Er is een bij eenkomst geweest van een aantal pro minente Nederlandse renners met Ton Vissers de manager van het team, en de leiding van de Willem II fabrieken. Na dat al eerder Jan Janssen een gesprek ge had had met Visser, verschenen nu Post De Roo, Schepers, Den Hartog, v.d. Vleu ten, Schuuring en Rini Wagtmans, die als hij niet in dienst hoeft, prof wordt, in Valkenswaard. Ook met Bart Zoet men in bespreking. Verder heeft men contact met een aantal Belgen, van wie men er enkele wil hebben zoals Seis, Huysmans en Van Springel. De renners wachten nog even af, omdat men wil we ten of de genoemde renners inderdaad in de ploeg komen. Wanneer alle coureurs tegelijk bij elkaar komen in Valkens waard en de verwachting is dat dat begin volgende week gebeurt zullen ze I zeker tekenen omdat de financiële voor uitzichten zeer aantrekkelijk zijn. (Van onze handbalmedewerker) In de op één na hoogste handbalklasse de overgangsklasse gaat de damesploeg van De Blinkert zondag om twee uur van start in het Noordersportpark tegen Micro meters uit Arnhem. In het verleden waren beide ploegen steeds aan elkaar gewaagd, zodat een voorspelling een moeilijke zaak is. In de eerste klasse komt het Velser Full Speed uit en om twee uur ontvangen zij op „Schoonenberg" het Hilversumse HHC. Op de velden aan de Van Oosten de Bruyn- straat duelleren zondag om elf uur Rapi- ditas en IJmond in de tweede divisie B. De gasten zullen ongetwijfeld zegevieren, ook al omdat enkele Haarlemse speelsters zijn uitverkoren voor het nationale soft- ballteam. Concordia krijgt het om twaalf uur in Heemskerk tegen ADO erg zwaar. Hoewel de Heemskerkse dames het vorig seizoen tot de zwakke ploegen behoorden, lijken ze ons toch sterker dan hun gasten. De Blinkert 2 is op eigen terrein (het Noor dersportpark) om een uur gastvrouw van het hoofdstedelijk SDW. De herenploeg van de Blinkert ontvangt om kwart voor twaalf ook al een oude bekende. We verwachten tussen de Haarlemmers en Aalsmeer 2 niet veel krachtverschil. Het gedegradeerde Ra- piditas moet in Hoorn van Always Forward kunnen winnen. Concordia ontmoet in Am sterdam een onbekende tegenstander. Sa- gitta promoveerde namelijk uit de afde ling Amsterdam. Twee concurrenten voor de titel van het vorig seizoen, Tonido en IJmond bestrijden elkaar in de hoofdstad. De Amsterdammers werden kampioen, doch promoveerden niet. Thans lijkt IJmond ons toch wel sterker. In de vijfde ronde van het toernooi om de Europese bridgetitel heeft Nederland winst geboekt in de ontmoeting met Noor wegen. Nederland vergaarde 5 matchpun- ten, Noorwegen 3. De uitslagen zijn: heren, vijfde ronde: Frankrijk—Italië 6-2; Polen—Denemarken 5-3; Groot-BrittanniëZweden 7-1; Bel giëOostenrijk 8-0; IsraëlSpanje 7-1; Ierland—Finland 8-0; Portugal—Libanon 5-3; Nederland-Noorwegen 5-3. Dames, vierde ronde: Polen—Frankrijk 7-1; NoorwegenSpanje 5-3; Groot- BrittanniëIerland 8-0; ZwedenTsjecho Slowakije 7-1. itinuut ,9è.e*n' niaaj:- ^4^ Belg Brócke deed het nog sneller. drieëneenhalve minuut aJ Belg Brècke deed had de Fransman Hij Grossoost, die snel was gestart, maar daarna terugviel, na 3.25.73 minuten al te pakken. Wereld kampioen Faggin had het moeilijker met de Belg Mertens. De tijd van de Italiaan Koopman (voor) en Jansen, het Nederlandse tandemduo, dat werd uitgeschakeld. was echter uitstekend 6.12.65. De Deen Eugen versloeg de Italiaan Macchi zon der problemen. Henk Nijdam verdween in de series geruisloos met een zeer slechte tijd van 6.25.52 van het toneel. „De tijd van vroe ger komt niet meer terug", zei Nijdam spijtig na zijn rit tegen de Zwitser Trepp, |ïn die hem versloeg, maar ook gewipt werd. Opnieuw heeft het Nederlandse con tingent in de 41e internationale motor- zesdaagse, die in de omgeving van het Zweedse plaatsje Karlskoga wordt gehou den, verliezen geleden. Drie rijders heb ben op de vierde dag de strijd moeten staken. Daartoe behoren twee leden van het A-team, Jan van Dobben en Simon Schram, dat daardoor kansloos is voor een goede klassering. Voorts moest ook Frans Vos, na dagen van verbeten vech ten, opgeven. Van de 19 dinsdag gestar te Nederlandse deelnemers zijn er nog I 12 in de wedstrijd. In de tweede barrage van het puissan ce-springconcours om de prijs van de ha ven, dat steeds een van de hoogtepunten van het internationale concours hippique Rotterdam vormt, weigerde Kairouan voor de 1.90 meter hoge grijze muur plotseling alle dienst. Nederlands toprui- ter Anton Ebben, die juist in de puissan ces de laatste jaren met Kairouan zulke grote triomfen vierde, mocht de 12-jarige bruine ruin daarna met bekwame hand over het massieve obstakel lelden, zijn kansen op de overwinning waren daar mee belangrijk gereduceerd. Zijn enig overgebleven concurrent, de Westduitser Hauke Schmidt, volgde welis- keiijk is dat tot aeze groep siecnws unci waar nog. maar reeds eerder dezer da- Vaasteamrijders behoren. Bijzonder moei- gen had Schmidt zich in Rotterdam een lijk is deze 41e internationale zesdaagse klasse-ruiter getoond, die bovendien met zeker niet en de verwachting is dan ook zich in het zadel meedroeg vrouwe fortu- dat het evenement de FIM veel goud na. En deze begenadigde vrouwe liet voor de strafpuntloze rijders zal gaan Schmidt ook in zijn duel met Ebben met kosten. De rijders hebben het vrijdag in de steek. Evenals onze landgenoot minder zwaar gehad dan de dag tevo- bracht Schmidt Gerone feilloos ovei de ren. De regen was opgehouden en slechts eerste hindernis, een 1.70 meter hoge Na vier dagen hebben nog tien Neder landers het goud binnen bereik. Opmer kelijk is dat tot deze groep slechts drie Er was namelijk eerst sprake van ge weest, dat de renners in beroep zouden kunnen en dat de schorsing uitgesteld zou worden. In allerijl waren de direk- teuren van de winterbanen in Europa naar Frankfort gesneld om de U.C.I. te bewegen de straf van» twee maanden terug te brengen tot een maand. De opzet was duidelijk: het winterbaanprogramma van de maand oktober moest gered worden. Maar de U.C.I. blijft bij haar beslissing: neen. De Fransen zouden inmiddels een gaatje In het Franse regelement gevonden heb ben, waardoor Anquetil, Poulidor en Sta- blinsky toch nog zouden kunnen starten (van onze sportredactie) De Limburgse wielrenner Theo Nik kesen is door de sportcommissie van de KNWU voor twee maanden geschorst, omdat hij zich niet heeft onderworpen ■an een doping-onderzoek. Dat is ge beurd bij de Nederlandse baankampi- oenschappen in Amsterdam. Nikkesen reed bij de amateur stayers. in Parijs—Luxemburg. De Fransen hebben namelijk een artikeltje met kleine letters in hun reglement, dat de straf zeven dagen wordt opgeschort, als de renners beroep aantekenen. En dat is gebeurd. De renners, die beroep hebben aangete kend tegen de hun opgelegde straffen, zullen zich voor deze kwestie moeten ver antwoorden bij de prof-sectie resp. de amateur-sectie van de U.C.I. Op 10 sep tember komt de sectie voor de beroeps wielrenners in Brussel bijeen en dan zal over het wel en wee van de renners op Zilioli na worden beslist, die ondanks de opgelegde schorsing toch gestart zijn voor de wegwedstrijd Parijs—Luxemburg. De secretaris-generaal van de U.C.I., René Chesal, heeft een telegram aan de Franse wielren-unie gezonden met de me dedeling dat deze verantwoordelijk is voor het uitvoeren van de beslissingen en de sancties, die door de U.C.I. zijn genomen. De Italiaan Motta heeft de eerste etappe van de wegwedstrijd ParijsLuxemburg gewonnen. In de eindsprint toonde Motta zich de snelste van een groepje van 13 renners, waarvan ook de Nederlanders Arie den Hartog, Kees Haast, Jo de Roo, Huub Harings en André van Middelkoop, alsmede Jacques Anquetil deel uitmaakten. Motta legde de 196 km van Parijs naar Troyes af in 4 uur, 47 min. De uitslag luidt: 1. Motta (It.) 196 km in 4.47.00 (met bon. 4.46.40); 2. Dancelli (lit.) 4.47.00; 3. Den Hartog (Ned.); 4. Riotts (Fr.); 5. Gimondi (It.); 6. Haast (Ned.); 7. De Roo (Ned.); 8. Anquetil (Fr.); 9. Harings (Ned.); 10. Junkermann (W.-Dld.); 11. Van Middel koop (Ned.); 12. Schleck (Lux.); 13. Novak (Fr.) allen in 4.47.00; 14. Labrouille (Fr.) 4.49.09; 15. Delisle (Fr.) 4.50.13; 16. Karstens (Ned.); 17. Bugdahl (W.Dld.); 18. Van Don gen (Ned.); 19. Schutz (Lux.); 20. Delberghe (Fr.) en vervolgens het peloton in dezelfde tijd als Karstens; 38. Kloosterman (Ned.) 4.51.22; 52. Zilverberg (Ned.) z.t.; 59. Jans sen (Ned.) z.t. in de eerste ronde de deelnemers moes ten tweemaal een parkoers van 146 km afleggen was het traject nog enigs zins nat. Toen de rijders voor de tweede maal doorkwamen waren de omstandig heden aanmerkelijk gunstiger. De stand in de strijd om de internati onale Trophy, voorbestemd voor de lan den die een eigen motorindustrie heb ben, luidt na de etappe van vrijdag (strafpunten - winstpunten): 1. Zweden 0 en 2 773.28,2 2. Oost- Duitsland 0 en 740.30, 3. Engeland 0 en 2 691.20, 4. West-Duitsland 4 en 2 839.82, 5. Tsjecho- slowakije 303 en 2 511.83. 6. Rusland 322 en 2 221.40, 7. Spanje 333 en 2 126.16. rood-witte oxer. Zijn paard kende geen vrees voor de muur, ging recht op zijn (Van onze paardesportmedewerker) De Amsterdammer Ton Sijbrands heeft vrijdag door een overwinning op de Ita liaan Laporta de leiding genomen in het damtoernooi om de Challenge Mondial, dat in het Zuidfranse Ales wordt gehou den. Op de tweede plaats volgen de Russen Tsjecholev en Andreiko, die 1 punt achterstand op Sijbrands hebben. De win naar van het toernooi, waarin elke speler 16 partijen moet spelen, krijgt het recht wereldkampioen Koeperman (Rusland) tot een tweekamp uit te dagen. De uitslagen van de negende ronde: Agliardi (Monaco)Reimann (Tsj.-Sl.) 2-0; Sijbrands (Ned.)Laporta (It.) 2-0 en MostoVoy (Fr.)Andreiko (Rusl.) 1-1 De stand luidt (alle deelnemers hebben acht partijen gespeeld): 1 Sijbrands 14 pnt.; 2/3. Tsjecholev en Andreiko 13 pnt.; 4. Kuyken 11 pnt.; 5. Mostovoy 9 pnt.; 6/7. Laporta en Demesmaecker 5 pnt.; 8. Ag liardi 2 pnt. en 9. Reimann 0 pnt. Op de traditionele K.L.M.-dag op Duindigi ls de Grote K.L.M.-prijs naast de klassieke St. Leger voor driejarige volbloeds het belangwekkendste nummer De St. Leger kan onder normale om standigheden niet ontgaan aan de dit seizoen nog ongeslagen Jolly Jinks S., die met een over winning in de St. Leger dan alle klassieke rennen op zijn naam heeft. Een unieke prestatie De verwachting ls dat de jonge crack over het 2909 meter lange parcours geen grote tegenstand heeft te verwachten, dan vermoedelijk alleen van I.ydla, die hem in de Derby en Gold Cup nog het dichtst wist te benaderen. De t lp a DUINDIGT, zondag 4 september (K.L.M.-dag) DRAVERIJEN 1. Golden Circle-prijs: 1. Stal L. J. van Harlin gen (Elfine. Edelvalk S.); 2. Edelreiger S.; 3 Dynamiet; outsider: Ernie Rita. '3. Schiphol-prijs: 1. Dirk de V.; 2 Baron Hol landia; 3. Cochinzanger S.; outsider: C. Damai- cus B. 5. Grote K.L.M.-prijs: 1 Axkit Hollandia; 2 Aureola 3 Captain Double K.; outsider: Unité 6. Grote D.C.B.-prijs: 1. C. Alkestis van E.; 2 Butch Hollandia; 3. Christiaan de Wet; outsider Don Faune. 8. De Vliegende Hollander-prijs: 1. Butch Hol landia; 2 Bernadine; 3. Cyrano Silk; outsider Cofinna Hollandia. 111. D.C. 8-prijs: 1. Brero Harvester; 2. Carma 3 Bonnie Mars; outsider: Eric Kinley. RENNEN: 2. D.C. 9-prijs (2e afd.): 1 Wlmborn Winne- fred; 2 Scoubidou; 3. Angelina; outsider: Ro- landa. 4. St. Leger-prtjs: 1. Jolly Jinks S.; 2. Lydia; 3 Blizzard: outsider Lady Be Good S. 7 Prijs van Iiuindigt: 1. Miss Willy; 2. Kandy 3. Mangano; outsider: Cambronne. 9. D.C. 9-prijs (Ie afd.): 1. River Wye: 1 Quelle Musique; 3. Flokarin; outsider: Mona Lisa. doel af en... de lucht in. De muur scheen boven Gerona's macht te gaan, maar tpen schoot vrouwe fortuna te hulp. Het paard raakte de bovenste blokken in de muur met de benen. Ze schoven van iun plaats. Zou Ebben dan toch.op wonderbaarlijke wijze echter bleven de blokken liggen. Schmidt was daarna win naar geworden van de eerste prijs, groot 1250 gulden, en voor Ebben was het brief je van duizend. Daarvoor had Nederland ook al enkele teleurstellingen moeten verwerken. De in de top van onze nationale ruiterwereld teruggekeerde Harry Wouters van de Oudenweijer struikelde met Agram in de eerste barrage door een springfout. Jan Maathuis en Hans Brugman, die beiden twee paarden in het strijdperk brachten, misten door telkens vier strafpunten op te lopen in hun parcoursen, de barra ge. Heel dich bereikte Maathuis zijn doel met Fliegette na met Nenuphar op de zelfde hindernis te zijn uitgeschakeld als Hans Brugman met Sky High maar op de laatste hindernis, die juist de ove rigen weinig hoofdbrekens kostte, vielen zijn illusies in duigen. Een Nederlandse overwinning scheen niet te mogen, zoals ook in de voorgaande dagen steeds weer een „vreemdeling" de weg naar de triomf blokkeerde. In de omlijsting van het hoofdnummer van vrijdag speelde van de Nederlanders Josje Ernst de belangrijkste rol. In het springconcours om de prijs der amazones bereikte zij met Han een vierde plaats en in het internationale sprinconcours om de prijs van de Rijn, waarin elke ruiter met twee paarden uitkwam in twee par coursen, die in tegenovergestelde richting moesten worden gereden, plaatste zij zich met hetzelfde paard en met Blacky der de achter de Europese kampioen, de Bra ziliaan Nelson Pessoa, en de Spanjaard Goyenech. Anton Ebben, die in Rotterdam, de hoojdprijs net miste, met zijn paar den Ajax en Kairouan. (Van onze zwemmedewerker) Op 6 oktober zal het 50 jaar geleden zijn dat de Heemsteedse zwem- en polo club HPC werd opgericht. Als inzet van de jubileumviering wordt zondagmiddag in het zwembad Groenendaal in Heem stede een internationaal waterpolofes- tijn gehouden. Het internationale karak ter dat aan dit festijn wordt gegeven is de deelneming van de Frankfurter Schwimmverein uit Frankfurt, Duitsland. Vanzelfsprekend zal de HPC-ploeg die bij de nationale kampioenschappen zo succesvol uit de strijd kwam, 4 gouden, 9 zilveren en 3 bronzen medailles, op de verschillende nummers voor een span nende strijd zorgen waar onder meer ook op uitkomen Ron Veroen (ZIAN) en Ly dia Schaap (SCZ). Verder zal Het IJ uit Amsterdam de verleden jaar gewonnen wisselbeker moeten verdedigen waarbij de HPC-ploeg het hun niet gemakkelijk zal maken daar de Heemstedenaren in Eindhoven op de 4 x 200 meter vrijeslag estafette een nieuw Nederlands record vestigden. Bij de dames 4 x 100 meter vrijeslag estafette zal GDZ uit Groningen de wis selbeker moeten verdedigen. Om half twee zal met de afwerking van het volgende programma worden begon- gen: 100 meter vlinderslag dames; 100 meter schoolslag heren, 100 meter vlin derslag jongens adspiranten, 100 meter vrijeslag dames, 100 meter rugslag he ren, 100 meter schoolslag meisjes adspi ranten, 100 meter vlinderslag heren, 100 meter rugslag jongens adspiranten, 100 meter vlinderslag meisjes adspiranten, 100 meter schoolslag dames, 100 meter vrijeslag heren, 100 meter vrijeslag jon gens adspiranten, 4 x 100 meter vrijeslag dames estafette, 4 x 200 meter vrijeslag estafette heren.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11