Bevolkingsgroei is niet gunstig voor welvaart Vierhonderd jaar lutherse kerk in de Nederlanden Agenda voor Haarlem en de Umond CHA CHA.... FOXTROT KARIN KENT DANSAKADEMIE „SCHRODER" en bondigy Mening van hoogleraar: Meer arbeidsaanbod doet het inkomen per hoofd dalen Minister opent school voor journalisten „Onderbetaling huisartsen een legende" Bankrovers bekennen IJmuidens orgel zwaar beschadigd Jongen overreden in feestoptocht rg ShSSSllSTSJ "a™„eeHn over onsla"d B" 'f1™ MM- Nieuwe storing Dr. L. Meinsma in jury bij rookwedstrijd Zeist kreeg oude tramwagen terug Nieuwe burgemeesters ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1966 Investeringen Ziekenfondsbond Herdenkingsbijeenkomst in Amsterdam Na 57 dienstjaren f elsen-IJmuiden Beverwijk SWING BEATLES TANGO 2§ Sa „De toeneming van de welvaart heeft overtuigend, omdat de afzetmogelijkhe de negatieve invloed van de bevolkings- den niet bepaald worden door de bevob groei in het verleden versluierd. De wel- kingsgroei maar door de groei van het vaartsverhoging heeft echter plaatsgehad inkomen. Een minder snelle bevolkings ondanks de bevolkingsgroei en de ho- groei zou volgens hem een positieve in ge bevolkingsdichtheid. Deze negatieve vloed hebben op de groei van het inko invloed kan niet altijd uit statistieken men per hoofd van de bevolking, zonder worden afgelezen, maar is daarom niet de investeringslust en de technische ont minder reëel". wikkeling aan te tasten. Tot deze slotsom komt prof. dr. H.C. Voor aanpassing van de werkgelegen Bos, hoogleraar aan de Economische Ho- heid aan de bevolkingsomvang zijn uit geschool in Rotterdam, in een verhande- breidingsinvesteringen, die door beper ling over „Bevolkingsgroei, bevolkings- king van het particuliere verbruik verkre- dichtheid en welvaart in Nederland". gen moeten worden. Bij één percent be- volkingsgroei is het noodzakelijk, vier Hij stelt, dat de bevolkingsgroei niet de percent van het nationale inkomen te be- emge factor is die via zijn invloed op het sparen en te investeren om het inkomen arbeidsaanbod de omvang van de natio- per hoofd op peil te houden nale produktie beïnvloedt. De kapitaal- Een sterke bevolkingsconcentratie kan vorming, die de beschikbare hoeveelheid de transportkosten drukken. Maar zo zegt produktiemiddelen per werknemer be- prof. Bos, in de randstad Holland is de paalt speelt eveneens een rol. Volgens bevolkingsdichtheid zo groot, dat het ver prof. Bos leidt een toeneming van de ge- keer een negatief element is geworden bruikte hoeveelheid arbeid met één perij voor de welvaart: er zijn kostbare inves- cent tot een stijging van de totale pro- teringen voor nodig. Desondanks nemen duktie met slechts tweederde a drievier- verkeerscongesties en parkeerproblemen de percent. Als de hoeveelheid arbeid in toe. Prof. Bos acht het twijfelachtig, of hetzelfde tempo groeit als de bevolkings- de nationale kosten hiervan opwegen tegen omvang, dan betekent een groei van het de agglomeratievoordelen die ook aan be arbeidsaanbod met één percent een da- volkingsconcentratie verbonden zijn. ling van het inkomen per hoofd met een derde a eenvierde percent. Hoeveelheid arbeid en bevolkingsomvang groeien niet in hetzelfde tempo. Het aantal arbeids uren wordt kleiner door verkorting van de werkweek, verlenging van de vakan ties, verlaging van de pensioengerechtig de en verhoging van de leerplichtige leeftijd, en door de relatieve toeneming van het aantal studerenden. De minister van Onderwijs en Weten schappen, prof. Diepemharst, zal op maandag 3 oktober de eerste school voor Het argument, dat bevolkingsgroei een de journalistiek in ons land in Utrecht stimulans is voor de investeringslust van officieel openen. Op 15 september zullen particuliere ondernemers en voor techni- de leerlingen reeds de eerste journa- sche ontwikkeling, noemt prof. Bos niet I üstieke lessen gaan volgen. Er was op 1 niet meer dan 75 leerlingen gerekend. De school voor de journalistiek heeft vijf vaste stafdocenten en vijftien leer krachten. De opleiding duurt drie jaar, waarbij de leerlingen in het tweede eri derde leerjaar bij een van de Nederland se dagbladen een stage van drie maan den zullen lopen. De 88 leerlingen zijn in gedeeld in vier parallelklassen. De dag- I school telt 30 lesuren per week. „Het valt met de onderbetaling van de huisartsen nogal mee", meent de Cen trale Bond van Onderling Beheerde Zie kenfondsen (C.B.O.Z.). In zijn orgaan I De drie na de bankoverval in IJssel- ,,Het Ziekenfonds stelt de bond, dat de stein aangehouden Amsterdammers heb- laatste maanden in Nederland is gepoogd ben nu een bekentenis afgelegd De 23- •en legende te doen ontstaan van de jarige kelner die de greep in de kas zwaar onderbetaalde huigarts, die voor deed, bekende reeds bij zijn aanhouding een schriel honorarium dag en nacht in Zijn eveneens in Lekkerkerk aangehou- touw moet zijn en die bij de ziekenfond- den maat, een 24-jarige autohandelaar «en geen enkel gehoor vindt voor zijn gaf gisteren bij een nader verhoor door redelijke verlangens. de rijkspolitie toe bij de overval betrok- Smds in 1955 op verzoek van de Lande- ken te zijn geweest. De in het kaiuit- lijke Huisartsen Vereniging de honora- jacht bij Rotterdam aangehouden 28-jari- riumopbouw werd gewijzigd, is de hono- ge Amsterdammer bleef aanvankelijk renng volgens de C.B.O.Z. afgestemd op ontkennen, iets van de bankoverval af te een huisarts met een praktijk van 3000 weten, maar hij ging gistermiddag toen personen, gebaseerd op een gemiddelde het drietal werd voorgeleid aan dé offi- arbeidstijd van 42 tot 48 uur per week. cier van Justitie in Utrecht, door de Deze huisarts ontvangt thans een netto- knieën en legde een bekentenis af De honorarium van 45.864 per jaar, aange- drie Amsterdammers pleegden naar zii vuld met een jaarlijkse kostenvergoeding zeiden de overval om een einde te ma- van ƒ19.971. „Dat zijn heel andere cij- ken aan hun financiële moeilijkheden fers dan die welke door toedoen van het L.H.V.-bestuur in „Medisch Contact" de ronde deden", zo concludeert het CBOZ- orgaan, dat voorts schrijft dat de huis artsen de hun geboden mogelijkheden tot constructieve samenwerking steeds af wijzen. „Ziekenfondsvoorstellen inzake praktijkassistentie en pensioenvoorziening legde de L.H.V. naast zich neer", aldus de schrijver van het artikel, de heer H. C. van der Hoeven, secretaris-redacteur I TJ nnrl onj van de C.B.O.Z. I1UUI lem - v - -N - 4 Op 2 september 1566 verkregen de lu theranen in Antwerpen vrijheid van gods dienstoefening, hetgeen betekende dat op die datum de Lutherse kerk in de Ne derlanden van overheidswege werd er kend. De synode der evangelisch-lutherse kerk heeft het vierhonderdjarig bestaan gisteravond herdacht met een herden kingsbijeenkomst in de oude lutherse kerk aan het Spui in Amsterdam, die on der meer werd bijgewoond door premier Cals en de ministers van justitie en On derwijs en Wetenschappen, Samkalden en Diepenhorst. Van kerkelijke zijde waren aanwezig kardinaal Alfrink, vertegenwoordigers van de verschillende protestantse kerkge nootschappen, reverend Paul Hoffman namens de lutherse wereldfederatie, en ds. Hobus namens de Belgische lutherse kerk. Voorts waren er vertegenwoordi gers van de universiteit van Amsterdam en de Vrije Universiteit. Prof. dr. W. J. Kooiman, hoogleraar in de geschiedenis van het christendom aan de universiteit van Amsterdam en aan het evangelisch-luthers seminarie, stipte in een herdenkingsrede aan dat de oor sprong van het lutheranisme in de Ne derlanden ligt in het Augustijner-klooster in Antwerpen,' waar ertkele van Lutherse ordegenoten reeds in 1523 de „nieuwe leer" aanhingen. Zij werden in Brussel verbrand. De eerste lutherse gemeente ontstond in het „wonderjaar" 1566. De Nederlands lutherse kerk was de eerste en lange tijd de enige die geen staatskerk was maar zichzelf organiseerde met ouderlingen en synoden. Deze kerkorde, later in Amsterdam schriftelijk vastgelegd, werd van grote betekenis voor het wereldlutheranisme (er zijn 74 miljoen lutheranen, van wie 53.000 in Nederland), toen in het midden der zeventiende eeuw lutherse kerken in Noord-Amerika werden gesticht, zo ver volgde prof. Kooiman. Zij namen de Amsterdamse kerkorde" over, die zo- doende het voorbeeld werd voor het lu theranisme buiten Europa. „Heeft historisch gezien de kleine Ne derlandse lutherse gemeenschap een schakel gevormd tussen de grote Europe se en andere kerken, in geestelijk opzicht neemt ze nog steeds een bijzondere plaats in die grote familie in", zei prof. Kooi man. „Zij was de eerste die vrouwelijke pre dikanten toeliet, iets waartoe de grote lutherse kerken thans slechts schoorvoe tend beginnen over te gaan. Ook was zij de eerste die tot avondsmaalsgemeen- schap met hervormden besloot. Een stap, aldus de hoogleraar, waartoe elders se dertdien ook voorbereidingen, worden ge troffen." „De oecumenische gezindheid van deze lutherse kerk hangt nauw samen met de kerkelijke situatie in ons land maar be rust volgens de hoogleraar toch op het beginsel van haar stichter, die een katho liek denkend man was en bleef. Het is dan ook geen wonder", zo stelde prof. Kooiman, „dat juist de luherse wereldfe deratie sedert het vorig jaar diepgaande theologische besprekingen is begonnen met een officiële delegatie van het Vati- caan, terwijl zij aan de andere kant de contacten met de kerken yan de wereld raad bezig is te versterken". Na de herdenkingsdienst volgde een re ceptie. De jagjlijkse kaderconferentie, die het komende weekeinde op het Lu therse buitencentrum kasteel Hoekelum te Bennekom wordt gehouden, is voor een deel gewijd aan bezinning op grond van het vierhoneerd jarig bestaan. Afvalwater. In Terneuzen is de hoofd leiding van de afvalwaterleiding Zeeuws-Vlaanderen in gebruik gesteld door het gemaal „Westerschelde" te openen. De hoofdleiding, die van Sas van Gent naar Terneuzen loopt, heeft 9,5 miljoen gulden gekost. De leiding zal jaarlijks tien miljoen kubieke me ter huishoudelijk en industrieel afval water in de Westerschelde lozen Het draaiorgel van de familie Zwaan wonende te IJmuiden is bij een aanrijding ernstig beschadigd. De automobilist die dit veroorzaakte is na de botsing doorgereden zonder zich bekend te maken. De foto toont de gedupeerde gebroeders Zwaan bij de brokstukken van het orgel. Nieuwe Ahoyhal. In Rotterdam is het nieuwe tijdelijke Ahoy-gebouw geopend dat in de behoefte aan tentoonstellings ruimte moet voorzien tot over drie jaar het Ahoy-complex bij het stadsdeel Schiebroek gereed is. De tijdelijke Ahoy-hal staat bij het station Hofplein. De oude Ahoyhal moest plaatsmaken voor de nieuwe medische faculteit in Rotterdam. Advocaat-generaal. Tot advocaat-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden is benoemd mr. W. J. M. Berger, president van het Hof van Justitie van de Neder landse Antillen. Papoea-referendum. „Door de Eeuwen Trouw" houdt op 10 en 11 september in „Woudschoten" te Zeist een conferen tie over het zelfbeschikkingsrecht der Papoea's, waarover in 1969 volgens de Nederlands-Indonesische overeenkomst een referendum moet worden gehouden. Sprekers zijn de Papoealeider N. Jouwe en de leden van de Tweede Kamer Scheps, Mommersteeg, Roolvink en Toxopeus. Ook de nieuwe president van de R.M.S. ir. J. A. Manusama, een Zuidmolukse en een Papoea-jongere zullen het woord voeren. Schadeuitkering. Een 20-jarige kantoor bediende bij een Haags verzekeringsbe drijf heeft in acht maanden f 18.223 verduisterd. Hij schreef kassabons uit voor schade-uitkeringen met gefingeer de namen en verzonnen schadenummers en stak de uitkeringen in eigen zak. Goed Idee. Bij de Staatsmijnen is een recordbeloning van f 2.000 uitgereikt aan de heer W. M. Donné, bedienings man in de nitraatfabriek. Het idee be trof een verbetering bij de afwerkings fase van de kunstmestfabriek. Waarnemer. Drs. A. H. Stadhouders te Culemborg is belast met de waar neming van het ambt van burgemeester van Culemborg. In juli is burgemeester H. A. J. M. van Koningsbruggen over leden. Drs. Stadhouders had in de oude raad zitting voor de K.V.P. en is wet houder geweest. [Onderscheiden. De heer Meyer de Vries, de man van de werkloosheidsbestrijding in de jaren dertig in ons land, is door da gemeente Den Haag onderscheiden met de zilveren erepenning van de ge meente. In 1930 was hij regeringscom missaris voor de werklozenzorg. Hij had de algemene leiding van d werkloos heidsbestrijding in een tijd dat er in ons land een half miljoen werklozen waren, van wie er 200.000 steun trokken en 90.000 in de werkverschaffing werkten. Na zijn pensionering heeft de heer De Vries grote activiteiten ontplooid voor de bejaardenzorg en de verpleegtehui zen. V rijdag tegen het middaguur is in het I feestende Friese dorp Oostermeer, waar een optocht van versierde wagens werd gehouden, de 13-jarige Cornelis Hoge- veen, die op een fiets in de stoet mee reed, onder een der wagens gekomen en overreden. Hij was vrijwel op slag dood. De jongen hield zich vast aan de voor zijde van een door een tractor getroken aanhangwagen en lette niet op toen de trekker rechtsaf sloeg. De feestelijkhe den die gistermiddag en ook vandaag nog I gehouden zouden worden werden onmid-1 dellijk afgelast. In Grava is de 72-jarige mevrouw A. W. i „i t .- Vollenberg om het leven gekomen toen j, r we®- zij per f iels een drukke weg overstak en I zwakke rug van door een personenauto werd aanf*prpdpn I luchtdruk, die vanavond met op- J. J. van de Sande, dat achter een auto- d,e" a8P de aan bevmdt zlch een nieu" bus langs de weg wilde oversteken door I M„Hp'fanr, dePressl,e' een personenauto aangereden en dode- -1" 'ch morge£ bm'?en uifc gewond bereik van deze depressie bevinden. De o - d -p, zuidwestelijke wind wakkert weer aan Bij Ruinen (Dr.) is de 41-jange J. Lm- en voert vochtige en tamelijk zachte de bij het oprijden van de autoweg tegen lucht aan. Er moet dan ook op regen een andere wagen gebotst. Beide wagens of motregen worden gerekend, werden vermeld. De heer Linde is korte tijd later overleden. De bestuurder van de andere wagen, een inwoner van Bun- nik, liep een schedelbasisfractuur op. In Den Haag is de 30-jarige R. Groen- feld met zijn scooter gesneden door een personenauto en tegen een lantaarnpaal I gebotst. In een ziekenhuis is hij kort daarna overleden. Het K.N.M.I. deelt mee: Een lagedrukgebied bij Zuid-Noorwe- WWWWWVWVWWWWWWVWVWWWVWWWVWWWM WWWWWWWWVWWWVWVWWWWWWVWWWVW WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. i 5 ■o'-g st-C a 6 4) Ijs!;® Stadsschouwburg, vandaag en morgen 20 I uur: Toneelgroep Centrum met „Het moei zame liefdesleven van Attila Galop" van Dlmitri Frenkel Frank. Regie: Walter I Kous. Teylermuseum, zondag 15 uur: Orgel concert door Bernard Bartelink BIOSCOPEN Dr. L. Meinsma, fervent bestrijder van Cinema Palace 14, 19 en 21.15 uur en het roken en directeur van het Bureau zondag ook 16.15 u.: „Geheim agent voor Voorlichting van de Stichting Landelijke H.A.R.M", 18 jr. Organisatie voor de Kankerbestrijding, Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook zal op dinsdag 4 oktober optreden als 14 en 1630 uur: „Striptease des doods voorzitter van een jury die de prestaties 18 3r- van sigarenrokers moet beoordelen. De- Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook ze rookwedstrijd is georganiseerd door P®-1® u „Spionagecentrum Marrakesh", de afdeling Utrecht van de Societas Stu- 14 irJ vandaag 23.30 u.: „Eddie schiet met diosorum Reformatorum in het kader scberP"* 14 ir-ï zondag 11 u.: „De schat in van de viering van het twaalfde lustrum het Zilvermeer", a.l van deze studentenvereniging. In de jury zitten voorts mr. H. J. J. Beernink, voorzitter van de C.H.U., en oud-wielrenner-ploegleider Cees Pelle- naars. Luxor, 14 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De kunst van het liefhebben", 14 jr. Minerva, vandaag 14.30 en zondag 14 en 16.15 u.: „Nikki, de Wilde 'hond van het noorden", a.l.; vandaag en zondag 19 en 21.15 uur: „De tijger van Malakka", 18 jaar. Van maandag af, 20.15 uur: „Die Drei- I groschenoper", 18 jr. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag look 16.15 u.: „Een Amerikaanse Echtge note", 18 j. Zondag 11 u.: „Geen plaats voor wilde dieren", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 uur en Zeist heeft een oude motortramwagen zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: De zonen van de Nederlandsche Buurtvervoer- der Musketiers 14 jr. Van maandag af Maatschappij teruggezien die in 1909 on- 14-30, 19 en 21.15 u.: „De klokkenluider der registratienummer 17 in gebruik ge- van de Notre-Dame", I4 ir- nomen werd. De tramwagen reed stevig s ,14 15, 19 en 21.15 u. en zondag verankerd op een dieplader van een 1°-15. 19 en 21.15 u.: „Het meisje en de transportbedrijf in Utrecht, Zeist binnen, geweren .18 jr. Zondag 11 uur: „Uit Holly- De oude tram was opgehaald uit het woods lachfabriek a.l. Duitse plaatsje Rees bij Emmerik, waar TENTOONSTELLINGEN de motorwagen tot voor kort nog tussen Vlshal (Grote lMarkt): Expositje van Rees en Empel reed. De zes jaar gele- hedendaagse Amerikaanse kunst. Dage den opgerichte Nederlandse Vereniging Hjks van 10 tot 17 uur en op zondagen Railvervoer ontdekte de tram geruime Van 13 tot 17 uur. Tot 6 september, tijd geleden m Duitsland en kreeg de wa- Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): gen ten geschenke. Permanente tentoonstelling van werken Een tweede motortramwagen verhuist uit de Haarlemse school van de 16e tot binnenkort van Rees naar Enschede. Bei- en met de 19e eeuw, waaronder Hals' de wagens zijn tot de opheffing van de meesterwerken. Dagelijks geopend van tramverbinding Zeist-Utrecht in 1949 bij 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur; zater- de N.B.M. in gebruik geweest. Daarna dag eveneens van 20.30 tot 22.30 uur. werden zij voor 4450 per stuk verkocht Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): aan het Duitse stadje, waar zij tot voor Permanente expositie van oude religieuze kort dienst hebben gedaan. 1 kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaame 16); Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 uur. Dinsdag gesloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk uit eigen col lectie. Dagelijks van 9.30-18 uur. Tot 30 september. In 't Goede Uur, (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werken van Dirk Breed. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zon dag van 14-17 uur en 20-22 uur. Tot eind september. Museum Van Looy (Kamperlaan): Expo sitie van werk uit eigen collectie en van cultuurhistorische diorama's. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zon- en feest dagen van 13 tot 17 uur. Tot 15 september. „De drie ser- ZATERDAG 3 SEPTEMBER City, 19 en 21.30 u,: „James Bond's Thun- derball". Stadsschouwburg, 20 u.: geanten van Bengalen". Ruïne van Brederode: Expositie van beelden, schilderijen en gouaches; 21 u.: Uitvoering op geluidsband „Zingende stenen". ZONDAG 4 SEPTEMBER City, 14.30 uur: „Dodenrit"; 19 en 21.30 uur: „James Bond's Thunderball". Stadsschouwburg 15 uur: „De zee der verloren schepen"; 20 uur: „De drie ser geanten van Bengalen'. Ruïne van Brederode: als zaterdag. MAANDAG 5 SEPTEMBER City, 20 u.: „James Bond's Thunderball" Ruïne van Brederode: Expositie van beelden, schilderijen en gouaches; 21 uur: uitvoering op geluidsband van het klank beeld „Zingende stenen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. ZATERDAG 3 SEPTEMBER Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo geh. bew. geh. bew. geh. bew. regenbui zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. regen regen 7 - jump Edmundo Ross Werner Miiller en fijne, gezellige matinees en soirees én altijd de nieuwste en beste dansmuziek én je leert er goed, maar toch vlot en modern dansen het toonaangevende dansinstituut voor Haarlem en omstreken. Raamsingel 16 voor R.K. Heden inschrijving 10 september aanvang der lessen l Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Kopenhagen zw. bew. Minnesota Clay' 23.30 uur: „Le repos du Aberdeen regen GuerrierLonden licht bew. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Top- Amsterdam regenbui Se«-et Djiboety". Brussel zw. bew. W.B. I heater, 20 uur: „Diamantenzwen- Luxemburg zw. bew. licht bew. half bew. licht bew. zw. bew. half bew. regenbui regen licht bew. zw. bew. zw. bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt zw. bew. LI Parijs Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten- Bordeaux toonstelling van schilderijen en tekenin- Grenoble gen van Ab Jongmans, te bezichtigen tot Nice Berlijn ZONDAG 4 SEPTEMBER 18 uur. Frankfort München Züfich Genève Locarno Belgrado Kennemer Theater, 14,15 uur: „Slaven jagers van Afrika"; 16.30 uur: „Minnesota Clay19 en 21.15 uur: „Vreemde nei gingen". Luxor Theater, 14.15 uur: „Vier snelle Athene revolvers"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Call 50me Girls van Kopenhagen". Barcelona W.B. Theater, 14.30 uur: „Met één voet Madrid in de hel", 16.30 u.: „Diamantenzwendel"; Mallorca 20 uur: „Vrouwelijke detective". Lissabon w - wzw zw zw zw zw wzw wzw ozo ozo O zzw nnw wzw wzw wzw zw w zw windst. 29 nnw 23 zw wnw nnw zw 0 windst. 23 windst. 24 n 30 o 25 n 26 onbewolkt windst. 33 onbewolkt windst. 28 onbewolkt n 31 19 20 19 20 20 20 21 20 14 18 18 16 19 21 20 20 19 22 24 20 22 22 22 26 1 B 7 1 1 5 1 5 1 3 2 3 6 4 5 0.6 0.2 2 4 8 0 0.1 0 0.1 2 1 0 1 1 0 0 0 0 0 0 0 „Call MAANDAG 5 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Vreemde neigingen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: Girls van Kopenhagen". W.B. Theater, 20 uur: „Vrouwelijke detective". Galerie Boumans. Breestraat 122, ten-1 toonstelling schilderijen en tekeningen van Ab Jongmans, geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. Zondag 4 september Zon op 5.56 uur; onder 19.22 uur. Maan op 20.55 uur; onder 10.30 uur. Maandag 5 september Zon op 5.57 uur; onder 19.19 uur. Maan op 21.10 uur; onder 11.42 uur. Maanstanden Laatste kwartier 8 september 3.08 uur Nieuwe maan 14 september 20.14 uur Eerste kwartier 21 september 15.25 uur Volle maan29 september 17.48 uur Hoog en laag water in IJmuiden Tot burgemeester van de Friese ge meente Opsterland is benoemd de heer H. Posthuma uit Den Haag. De heer H. Posthuma, die 45 jaar is, is chef van de afdeling Onderwijs, Culturele Zaken, Recreatie en Volksgezondheid van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Hij is Nederlands hervormd en lid van de Partij van de Arbeid. Tot burgemeester van de gemeente An- I dijk de heer J. F. G. Knorr te Heiloo. De heer Knorr, die 36 jaar is, is hoofdcom mies A, chef van de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie van Hei loo. Hjj is lid van de Anti-Revolutionaire Het hoog en laag water te Zandvoort i* 1J' 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. Zaterdag 3 september Hoog water 5.33 uur en 17.52 uur. Laag water 1.36 uur en 13.44 uur. Zondag 4 september Hoog water 6.01 uur en 18.20 uur. Laag water 2.02 uur en 14.07 uur. Maandag 5 september Hoog water 6.31 uur en 18.49 uur. Laag water 2.29 uur en 14.37 uur.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2