Maandag begint in Parijs het proces over Ben Barka-affaire De voornaamste beklaagde zal niet verschijnen Vermoedelijk in november eerste Apollo-lancering Minister Malik niet naar Moskou Sportakademie Nauwelaerts de Agé Indonesisch-Nederlands gesprek - Marokkaanse minister Oufkir - VS hopen in 1968 bemande vlucht naar maan te maken Russisch diplomaat moet V.S. verlaten Frankrijk wil enkele NAVO-kosten niet Proces tegen Dalam meer betalen lijkt meer en meer op society-receptie Proteststaking van Belgische artsen ramm ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1966 In de val Vraagtekens Stap voor stap Verschil in systeem Het gekke is dat je nooit denkt aan vakantie in Engeland. Maar nu je er snel en goedkoop met de Tor Anglia heen kunt varen (en je auto mee!) is het een belevenis (Van onze redactie buitenland) Eind april van dit jaar maakte de Indonesische minister van Econo mische Zaken van Indonesië, sultan Hamengkoe Boewono, bekend dat hij een economische missie zou leiden naar Europa. De komst in ons land van de Indonesische delegatie luidt een nieuwe fase in wat betreft de betrekkingen tussen Indonesië en Nederland. De belangrijkste schuld eisers van Indonesië zijn achtereenvolgens de Sovjet-Unie, Japan, de Verenigde Staten, West-Duitsland en Nederland. De Nederlandse claim voor de in 1957 overgenomen Nederlandse bedrijven was aanvankelijk vijf miljard gulden. Onlangs werd deze gereduceerd tot negenhonderd miljoen gulden. Indonesië wenst dat de eis wordt verminderd tot 250 mil joen gulden. Nostalgie Minister Seda Nee-zegger Minister Oufkir (Van onze correspondent) PARIJS Maandag, bijna een jaar na de misdaad zal in het Parijse Paleis van Justitie het proces beginnen over de sen sationele ontvoering van de Marokkaan se oppositieleider Ren Barka, van wie sinds 29 oktober 1965 geen spoor meer is gevonden. Het proces zal zeker veel aandacht trekken. Er worden meer dan honderd getuigen gehoord. Het zal dan ook wel een maand duren voordat het vonnis ge veld wordt. Of dat vonnis en het roces, eindelijk de waarheid over vele politie ke, diplomatieke, politiële en persoonlijke achtergronden van deze kidnapping en moord onthullen zullen, betwijfelt men. Want niet alleen staat de justitie hier tegenover een moordzaak waarin het lijk van het slachtoffer nooit gevonden werd, maar bovendien ontbreken de voornaam ste schuldigen op het appel. In de be klaagden bank zal men alleen een vijftal ondergeschikte medeplichtigen, leden van de Parijse onderwereld en onbelangrijke politiebeambtenaren, zien plaatsnemen. De man die door de Franse justitie, vermoedelijk niet ten onrechte, als de voornaamste aanstichter zo niet da der van de moord wordt beschouwd, ie Marokkaanse minister van Binnen landse Zaken, generaal Oufkir, is niet van plan aan de Franse dagvaardiging ge hoor te geven. Twee zijner voornaamste handlangers hebben tijdig de plaat in de richting van Marokko en Spanje gepoetst Een andere figuur, de schilderachtige bo- hemien-bandiet Georges Figon heeft, na gedurende zes weken de Parijse recher che met interviews en reportages te heb ben getart, zeventien januari van dit jaar het tijdelijke met het eeuwige verwis sels. Juist op het moment dat een mas sale politiemacht zijn huis omsingeld had. werd Figon, die van het naadje in de kous op de hoogte was, uit de weg ge ruimd en heeft men „zelfmoord" op hem gepleegd. Dat is een van de vele proble men in deze zaak. De feiten zijn in grote lijnen als volgt. 29 oktober van het vorig jaar werd Ben Barka, een van de belangrijkste leiders van de internationale bevrijdingsstrijd der koloniale- en semi-koloniale volken in Parijs in een val gelokt en door twee po- litie-inspecteurs in wier auto ook een stel Parijse onderwereld figuren zat, naar een villa in de buurt van de Franse hoofd stad getransporteerd, waar hij vermoede lijk om het leven is gebracht. Diezelfde avond werd door een van de daders, de dubbelspion Lopez die later wel gegrepen is de Marokkaanse mi nister van Binnenlandse Zaken, Oufkir, telefonisch verwittigd van het feit dat „de koffer was aangekomen". De volgende dag arriveerde Oufkir in Parijs en volgens het getuigenis van Figon, dat voor diens dood op de geluidsband werd opgenomen, zou de minister het doodvonnis over zijn po litieke tegenstander zelf met een dolk hebben voltrokken. Na de moord heeft Oufkir in Parijs nog zijn opwachting ge maakt op het Franse ministerie van Bin nenlandse Zaken, waar zijn collega juist een receptie gaf. Door de Franse autori teiten is altijd ontkend dat Oufkir de me dewerking van vooraanstaande politieke figuren zou hebben gehad. Op zijn voorlaatste persconferentie heeft president De Gaulle gezegd dat van Franse zijde zich uitsluitend onderge schikte politieambtenaren in deze zaak hadden gecompromiteerd. De Marokkaan se koning die Ben Barka voor zijn ver dwijning, in het geheim, een minister post had aangeboden, heeft zich sinds dien geheel achter diens doodsvijand, ge neraal Oufkir, geplaatst en hemel en aar de bewogen om de hele zaak in Parijs in de doofpot te laten stoppen. Wanneer president De Gaulle aan die wens geen gehoor heeft gegeven, dan betekent het dat de instructie van het proces aan alle eisen der juridische on aanvechtbaarheid heeft voldaan. Aan te veel onduidelijkheden die de dossiers nog steeds vertonen zijn onmiskenbare poli tieke en politiële belangen verbonden. Men rekent er niet op dat ze in het pro ces zullen kunnen worden verhelderd. Men denkt aan de dubbelzinnige rol die het Gaullistische kamerlid, de advocaat Le Marchand vertrouweling van Geor ges Figon in het drama heeft gespeeld. Ook beruchte politie-afdelingen die voor (Van onze ruimtevaartmedewerker) LEIDEN „Waarschijnlijk kunnen de Russen op dit moment dankzij de tech nische mogelijkheden een bemand ruim tevaartuig in een baan om de maan bren gen en daarna naar de aarde laten terug keren. De Verenigde Staten weten overi gens niets over Russische plannen voor bemande maanvluchten. Wij blijven bij 1968 als eerste mogelijkheid om Amerika nen op de maan te laten landen, maar eventueel wordt deze landing voorafge gaan door een vlucht waarbij alleen een onderzoek aan de omgeving van de maan wordt gebracht", aldus dr. Robert Sea- mans, onderdirecteur van het Amerikaan se Bureau voor Lucht- en Ruimtevaart, NASA, die onlangs in ons land arriveer de. Dr. Seamans woonde in Delft een twee daagse conferentie bij van de Agard (de adviescommissie van de NAVO voor lucht- en ruimte-onderzoek en ontwikke ling) Hij legde er de nadruk op dat waar schijnlijk pas op het laatste moment iets gezegd kan worden wanneer de Ameri kanen hun eerste bemande maanvlucht zullen maken. Alle experimentele vluchten in het Mer cury-, het Gemini- en Apolloprogramma, zijn inderdaad proefondervindelijk, zodat van iedere vlucht afhangt, wanneer de volgende vlucht zal worden ondernomen en wat de doelstellingen daarvan zullen zijn. De gehele weg naar de eerste be mande maanvlucht wordt stap voor stap afgelegd. Tot dusver is er geen enkele aanwijzing dat het oorspronkelijk gestel de doel van de landing van Amerikanen op de maan voor 1970 niet bereikt zou kunnen worden. De eerste lancering van een driemans Apollo-capsule die geheel voor een der gelijke maanvlucht is uitgerust, zal ech ter niet voor 1968 kunnen plaatsvinden. Enige tijd geleden werd de derde onbe mande Apollo-capsule aan zware beproe vingen in de ruimte blootgesteld. En eerst wanneer de resultaten van deze proef vol ledig zijn bekeken, kan besloten worden of in november of december een met drie ruimtevaarders bemande „Apollo" voor een veertien-daagse vlucht om de aarde wordt gelanceerd. Voor een landing op de maan volgens het Apollo-programma is een volledige beheersing van de techniek van het en teren in de ruimte noodzakelijk. De Ame rikanen hebben met die techniek nu een zeer redelijke ervaring opgedaan, aldus dr. Seamans. De Russen hebben die er varing nog niet, maar het is niet onmo gelijk dat zij een ander systeem voor een bemande maanvlucht ontwikkelen waarin geen entering in de ruimte voor komt. Er zijn verschillende vluchtsystemen mogelijk, zeker wanneer men over zeer krachtige raketten met een groot reser ve-vermogen beschikt. Vermoedelijk be- «chikken de Russen over dergelijke ra ketten. Vooralsnog zag. dr. Seamans geen grootscheepse samenwerking tussen de V.S. en de Sovjet-Unie in ruimte-experi menten ontstaan. De zeer bescheiden po gingen in die richting verlopen niet geheel onbevredigend, maar toch ook weer niet zo dat ze de indruk geven dat de Rus sen bereid zijn om gezamenlijk groots opgezette projecten in de hand te nemen. Hij wilde zich niet uitlaten over de mo tieven van de Russen om herhaalde po gingen van de Amerikanen in deze rich ting van de hand te wijzen. Het ruimtevaartbureau NASA had enige tijd geleden volgens dr. Seamans onge veer 34.000 mensen in dienst. In over heidsdienst en industrie waren tezamen 420.000 Amerikanen werkzaam ten behoe ve van de ruimtevaart. De financiële en industriële eisen die de oorlog in Vietnam stelt, maken het nodig om dit aantal te verminderen tot ongeveer 350.000, met in gang van juli volgend jaar. Doch daar door wordt het maanprogramma niet aan getast. Er is nog steeds geen beslissing genomen over de projecten die na dit maanprogramma zullen worden uitge voerd. Ben Barka een deel uit voormalige leden van Gaul listische knokploegen zijn samengesteld, hebben aan het mysterie overvloedig bij gedragen. Onthullingen zijn niet geheel uitgeslo ten, omdat de bekende ultra-rechtse ad vocaat Tixier Vignacour een van de vele pleiters in het proces weinig na zal laten om juist de politieke aspecten van deze zaak ruimschoots het volle pond te geven. WASHINGTON (Reuter en AFP). Het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft bekendgemaakt, dat de derde secretaris van de Russische am bassade m Washington, de 34-jarige Va lentin Ravin, is uitgewezen. Hij zou heb ben gepoogd geheimen over het Ameri kaanse ruimte-onderzoek te kopen. Het zou Revin te doen zijn geweest om inlichtingen over het Amerikaanse Sur- veyor-programma voor landingen op de maan en geheime gegevens over raketten en vliegtuigen. Als contactpersoon was, met mede weten van de federale recherche, een niet met name genoemde geleerde opgetreden, die een eigen onderneming bezit in Wash ington. Met instemming van de FBI ver kocht hij voor vijfduizend dollar bepaal de documenten aan de Rus. DJAKARTA. De Indonesische mi nister van Buitenlandse Zaken, Malik, heeft zijn voorgenomen bezoek aan Mos kou afgelast. Malik, die is begonnen aan een reis van drie weken naar India en en kele Oosteuropese landen, heeft de Rus sische hoofdstad van zijn programma ge schrapt, „omdat Russische functionaris sen die hij in Moskou had willen ontmoe ten, daar niet aanwezig zullen zijn". In Moskou meent men echter dat de Rus sische leiders te kennen hebben gegeven dat Malik, die ambassadeur in Moskou is geweest, op het ogenblik daar niet wel kom is. De vriendschappelijke houding van de Sovjet-Unie tegenover Indonesië is bekoeld sedert het optreden van de nieuwe Indonesische regering tegen de communisten. start z'n 25ste cursusjaar met lessen voor dames, heren en jeugd in damesgymnastiek en heren indoor- training - judo - jiu jitsu - karate. Spelen, o.a. volleybal en bad minton. Zalen te huur. Bloemendaalseweg 152 - O'veen Telefoon 53256 PARIJS (AFP) De Franse regering zou hebben besloten van 1 januari 1967 af niet meer bij te dragen in de kosten van de infrastructuur en de militaire be groting van de NAVO. Ze zou echter wel bereid zijn mee te betalen aan de be- grotings- en infrastructuurkosten, voor zo ver daarover in nog te sluiten akkoorden voor samenwerking tussen Frankrijk en de NAVO overeenstemming wordt bereikt Men ziet dit in Parijs als een logi sche consequentie van het Franse besluit zich uit de militaire integratie van de NAVO terug te trekken. Frankrijk heeft sinds 1951 twaalf per cent bijgedragen in de kosten van de NAVO-infrastructuur van in totaal ruim drie en een half miljard dollar, onge veer 12,6 miljard gulden. De V.S. heb ben de grootste bijdrage gegeven, dertig percent. De Tor Anglia is de nieuwe rij-op/rij-af ferry, die elke zaterdagmiddag van de Coenkaven in Amsterdam naar Enge land verirekt. U bent dan in Imming- ham, vlakbij, de mooiste vakantiege- bieden van Engeland. De prijs van een overtocht is verrassend laag: voor ƒ38.- kunt u al mee. Uw auto vraagt - afhan kelijk van de lengte - ƒ45.- tot 92.-. Nadere inlichtingen bij de generaal agent If 1 -(Amsterdam Ferry Agenturen-. Pr Hendrikkade 108 Amsterdam) of bij één I I R| L der erkende reisbureaus. LI I™ L Tor Line - Rij-op/rij-af ferrydiensten tussen Amsterdam, Engeland en Zweden Sultan Hamengkoe Boewono IX, lei der van de Indonesische onderhande laars, is niet voor de eerste maal in ons land. Hij bezocht hier de HBS en studeerde in Leiden indologie. Na het overlijden van zijn vader moest hij zijn studie afbreken om op te volgen als sultan van Djokjakarta. Hamengkoe Boewono heeft een aantal ministerfunc ties bekleed. Op 31 december 1952 trad hij af als minister van Defensie omdat hij het niet eens was met de afwikkeling van de zogenaamde 17 ok tober-affaire. In die periode werd ook generaal Nasoetion door president Soe- karno ontslagen. Na de oktober-revolutie, vorig jaar, werd de sultan samen met generaal Nasoetion en Roeslan Abdoelganin be noemd in een triumviraat, dat de lei ding kreeg van de KOTI, het hoogste operationele commando in Indonesië. KOTI is inmiddels opgeheven. In fe bruari van dit jaar werd hij minister coördinator van Ontwikkeling en minis ter van Toerisme. Een maand later volgde zijn benoeming tot vice-premier. Kort daarna werd hij vierde vice-pre- mier van Indonesië en kreeg hij de leiding van de afdeling, waaronder de ministers van Financiën, Economie en Ontwikkeling vallen. Onze reisredacteur mr. H. L. Leffe- laar tekent hierbij aan: Voor velen in Indonesië en Nederland heeft het be zoek nostalgische aspecten, die vaak echter minder te maken hebben met de huidige realiteit dan wel met herinne ringen. Voor sultan Hamengkoe Boewo no zal dit eerste bezoek aan Nederland sinds de onafhankelijkheid van zijn va derland ook een weerzien zijn met talrijke vrienden. De sultan is een milde man van wei nig gebaren. Hij draagt vaak een zon nebril en schijnt een voorkeur te heb ben voor olijfkleurige kostuums van Europese snit. In Djakarta staat hij vooral bekend om zijn eenvoud. Van de ministers is hij zeker het minst ge steld op de gebruikelijke attributen van zijn functie, en vaak kan men hem dan ook van zijn ministerie zien vertrekken in een kleine, door hem zelf bestuur de personenauto. De zwarte glanzende ministeriële limousine blijft dan onge bruikt. Nog onlangs verscheen hij al leen en zonder entourage in Djakarta's luxueuze hotel .Indonesia", waar hij zich door de manager liet rondleiden. Het Indonesische personeel merkte hem niet op. De man achter de sultan is Frans Seda, de kleine, tengere minister van Financiën van 39 jaar. Waar de sul tan de grote lijnen moet zien, is minis ter Seda de expert met de detailkennis. Ook voor hem zal het weerzien met „Holland" een persoonlijke betekenis hebben. Frans Seda is een alumnus van de economische hogeschool in Til burg, waar hij erelid was van de stu dentensenaat en in 1956 afstudeerde als drs. in de economie. Acht jaar later was hij minister voor de Cultures, een post die hij bezette van mei 1964 tot juli 1966, toen hij minister van Finan ciën werd. Evenals sultan Hamengkoe Boewono spreekt minister Seda vloeiend Neder lands. In het moderne Indonesië verte genwoordigt minister Seda de nog klei ne, maar groeiende klasse van zakelij ke, doortastende „common sense" ma nagers. Hij werd vier oktober 1926 op het kleine eiland Flores geboren als de zoon van een onderwijzer aan de „oud-kweekschool" in Menado. Veel la ter zou Seda, snuffelend in de archie- Minister van Economische Zaken, sul tan Hamengkoe Boewono. ven van de Leidse universiteit, ontdek ken dat zijn vader vermeld werd in e enrapport van de assistent-resident als de eerste die op Flores een rijst-sawah aanlegde. Frans Seda werd grootge bracht door een oom die stamhouder van de familie was, maar zelf geen zoons had. Op het eiland bezocht hij de schakel- school. Op een dag in 1932 kondigde het hoofd van de school, pastoor Van Velsen, een bijzonder bezoek aan en Frans Seda kreeg de taak voor de be zoeker het gedicht „een henneke en een hennetje" op te zeggen. De speciale gast was een zekere Soekarno, die toen op het eiland verbannen zat. Bij het uitbreken van de oorlog is Frans Seda leerling op de rooms-ka- tholieke kweekschool in Moentilan bij Djokja. Wanneer de school wordt ge sloten krijgen de leerlingen ieder tien gulden (Javasche Bank) om zich een tijdje te kunnen redden. Seda weet zich te onttrekken aan een opleiding voor het Japanse hulpkorps, verdient de kost met het ophalen van vuilnis, en ziet kans intussen cursussen te volgen in typen en handelscorrespondentie. Na de onafhankelijkheidsproclomatie op 17 augustus 1945 is hij een tijdlang in dienst als grassnijder en rekening- loper op een plantage, omdat hij als christen (bovendien van Flores) aan vankelijk verdacht is bij de republikei nen. Om de rekeningen te innen, liep hij vaak ruim zestien kilometer per dag. Op een van deze tochten wordt hij door een republikeinse patrouille aange houden, die hem echter laat gaat, om dat de soldaten niet weten waar Flores ligt, en Seda geloven wanneer hij zegt dat het in de buurt van Soerabaja is. Wanneer hij ten slotte wordt opgeno men in het republikeinse leger, wordt hij naar een rubberonderneming in Be- kassi bij Djakarta gestuurd om deze te gen de „Hollanders" te verdedigen. La ter krijgt hij opdracht van de republi keinen als infiltrant met 500 gulden naar Flores te gaan om op het eiland een „revolutionair klimaat" te schep pen. Bij de Nederlandse demarcatielijn wordt hij aangehouden en een Neder landse soldaat zegt: „Zo, jij bent het republikeinse leger ook moe zeker?" Seda knikt en krijgt zijn eerste lift op weg naar Flores in een Nederlandse Rode-Kruis vrachtwagen. Terug op zijn geboorte-eiland moet hij zijn vader overtuigen het landheer schap af te schaffen, omdat het in strijd is met de republikeinse beginse len. In 1948 bezoekt Seda de HBS in Soerabaja, wordt nog een keer door de Nederlanders gearresteerd voor het verspreiden van pamfletten, en ont vangt dan van de rooms-katholieke kerk op Flores een studiebeurs om in Tilburg economie te studeren. Minister Seda is lid en voorzitter van de Indonesische Katholieke Partij en had in 1962 een geheime ontmoeting met mr. H. W. van Doorn, toen voor zitter van de K.V.P. en met andere le den van het partijbestuur over het „plan-Bunker", ook gecodeerd als „operatie-Djajawidjaja" voor de overdracht van Nieuw-Guinea aan In donesië. In zijn verhouding met president Soekarno staat minister Seda bekend als een „nee-zegger" wanneer dat no dig is. Toen ex-minister van Buiten landse Zaken Soebandrio eens voorstel de alle buitenlandse geestelijken uit Java te verbannen, antwoordde Frans Seda dat hij in dat geval de volgende morgen aan het hoofd van een protest demonstratie naar het paleis zou trek ken. DJAKARTA (Reuter) Het verschij nen in de rechtszaal van enkele van de charmante „vrouwen" van de Indonesi sche minister van Centrale-Bankzaken, Dalam, als getuigen in het tegen hem gevoerde proces heeft niet nagelaten het mannelijke publiek tot een zekere op winding te brengen. Dit vond haar uit drukking in waarderend gefluit. Het waarderend gefluit gold met name Dalam's 22-jarige „vijfde" vrouw, Joe- friah. De president van de rechtbank oordeelde het nodig haar te gelasten haar nauwsluitende jurk wat naar beneden te trekken om haar benen te bedekken. Joefriah vertelde van Dalam een huis en een Italiaanse auto gekregen te heb ben. Met dezelfde geschenken was ook de volgende getuige, Dalam's „zesde" vrouw, filmster Sari Naroelita, bedacht. Toen de president van de rechtbank Dalam vroeg hoe hij in de toen heersende roerige omstandigheden eigenlijk nog tijd had kunnen vinden om te trouwen, ant woordde de verdachte, tot groot vermaak van het publiek: „och, na kantoortijd is daar altijd nog genoeg gelegenheid voor". Het proces tegen Dalam begint meer en meer op een society-receptie te lijken waarop een hele stoet aantrekkelijke jon ge vrouwen, naar de laatste mode ge kleed, een boekje open komen doen over hun voormalige betrekkingen met Da lam en andere vooraanstaande persona ges die het voor de mislukte staatsgreep voor het zeggen hadden. De Syndicale Kamer van Geneesheren I van de Belgische provincies Luik en Lu- I xemburg heeft besloten voor volgende week woensdag haar leden op te roepen te staken. Alleen zeer dringende gevallen zullen dan behandeld worden. De staking wordt gehouden omdat woensdag twee artsen voor de rechter moeten verschij nen. Zij hebben enkele malen een ho ger honorarium berekend dan wettelijk is toegestaan. uuuuuuiiMwinnnnnnivwi-i-■.w«w»w,WMMj«iWWwwwwwiiiiwiivwiiviJvwwirtw«wiwwwwwwvwwi Jacht. De brandweer heeft een brand ge blust in de machinekamer van het Bel gische jacht „Fair Lady" in de haven van Ischia in de baai van Napels. De eigenaar, Jean Bourgeois uit Brussel en zijn familieleden waren aan boord. Ze liepen geen verwondingen op. Paus. Paus Paulus VI heeft een bliksem bezoek aan drie middeleeuwse stadjes in het Ciociaria-gebergte gebracht, waar hij onder andere, gebeden heeft voor Paus Celestinus V, die na zijn aftreden zijn laatste twee jaren als kluizenaar heeft doorgebracht in Aganni. Hulp. Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft met 217 tegen 127 stemmen een wetsvoorstel goedgekeurd dat voorziet in toewijzingen tot een be drag van 3'/i miljard dollar voor hulp aan het buitenland. Nabuurschap. Premier Cyrankiewicz van Polen heeft op een bijeenkomst ter ge legenheid van de 27ste verjaardag van de Duitse invasie in Polen gezegd dat er geen sprake kan zijn van gesprekken over Duitse hereniging wanneer West- Duitsland zijn grensaanspraken niet laat varen. Rechts. Vandaag over een jaar drie september 1967 zal alle verkeer in Zweden om kwart voor vijf in de mor gen tot staan komen. Om vijf uur mag het weer rijden, maar met geringe snel heid en aan de andere zijde van de weg. Dat is de dag waarop de Zweden, die van oudsher evenals de Engelsen links houden, rechts gaan rijden! Heroïne. Rechercheurs yan de federale en de gemeentelijke politie hebben in de Newyorkse wijk Bronx bij een inval elf kilo zuivere heroïne gevonden. De waar de ervan is 121/» miljoen gulden. Barakken. In Turkije is men begonnen met de bouw van tijdelijke barakken in Oost-Turkije om de 60.000 dakloze slachtoffers van de aardbeving voor lopig onderdak te brengen. De beslis sing om onmiddellijk met de bouw te beginnen volgt op scherpe critiek van de oppositiepartijen en de bewoners van het rampgebied. De regering werd er van beschuldigd te langzaam te werk te gaan om de barakkenbouw op gang te brengen. Vals alarm. Een vals alarm heeft een Amerikaans passagiers-straalvliegtuig gedwongen te landen op het vliegveld Salinas in Kansas Meer dan honderd passagiers moesten het toestel verlaten. De piloot landde na een bericht ont vangen te hebber dat een vrouwelijke passagier een andere passagier had ver teld dat haar vriend misschien een bom in het toestel had gelegd. De politie arresteerde de vrouw. Er werd geen bom gevonden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 3