Bert Romijn w een super voor wereldkampioen Piet adjudant de Wit Nederlanders kwamen afspraken goed na Geen grote klasse bij de profstayers meer Zege van Faggin een wonder r Huilende wereldkampioen met verzorger Haan (links) en coach Zwartepoorte SPOR TIEF BEZIEN "N en W orstelkampioen Piet de Wit DTS club van wereldkampioenen Wielerresultaten Dubois winnaar in De Kempen Jack Brabham is wereldkampioen Novak eerste in Pari j s- Luxemburg Drie Nederlanders maakten zeer slechte indruk Okker verloor in tennisinterland Goede prestaties van Nederlandse ruiters in CHIO van Rotterdam J REVANCHES WERELDKAMPIOENSCHAPPEN WIELRENNEN MAANDAG 5 SEPTEMBER 1966 11 Hans Rombouts OLYMPISCH STADION MORGENAVOND 8 UUR HULDIGING KAMPIOENEN Hans Rombouts Hans Rombouts (Van onze sportredacteur) Stayercoach Zwartepoorte, een ryzige man, hoorde de knal van het schot, dat een einde maakte aan de finale om de wereldtitel stayeren amateurs. Zwartepoorte liep stil weg van het stukje gras langs de baan, dat hij in dat finale-uur omgeploegd had tot enkele vierkante meters modder. Hij had er lopen draaien, was van het ene been op het andere gewipt. Nu liep hij weg. Hjj streek met de hand langs zijn ogen. Alle moeite, die Zwarte poorte zich de laatste jaren had getroost om de stayerij op een hoger peil te brengen, was bekroond. Op de baan reed een zielsgelukkige Piet de Wit, jongen van 20 jaar, met de hand omhoog. Hjj was wereldkampioen. Hij zocht naar zijn coach. Zijn ogen richtten zich op de bocht waar Zwarte poorte hem tijdens de rit had aangemoedigd. Hij zag hem weglopen langs de baan. De Wit stopte. Zonder iets te zeggen omhelsd enzij elkaar. Het lichaam van de gloednieuwe wereldkampioen schokte. Alle spanning en emoties kwamen er uit. Ver voor dit tweetal reed de 32-jarige Bert Komijn. Hij was tweede geworden. Hij had zijn eigen kansen op een regenboogtrui, die in alle zes finales, die hij tot nu toe in wereldtoernooien heeft meege reden, nog nooit zo goed waren geweest, opgeofferd om De Wit te steunen. Zijn gezicht verried de twijfel van de man, die zich afvraagt: heb ik er goed aan gedaan? Ik was er zo dicht bij.zelf. Gangmaker Nop Koch, die zelf uit ervaring weet hoe een stayer zich na een belangrijke wedstrijd voelt, legde voor de huldiging een arm om de schouders van de nog zo jonge kampioen. „Het is nu gebeurd, Piet. je hoeft je nu niet meer druk te maken". Piet de Wit was hypernerveus geweest, de laatste nacht voor de finale en de laatste uren voor de strijd. Tot twee uur 's nachts had hij geen oog dicht kunnen doen. Hij was uit bed gekomen en had een koud bad genomen. Toen was hij in een lichte slaap gevallen. Overdag moest soigneur Henk de Haan hem moed en kalmte inspreken. Hij liep maar naar het toilet. De Nederlandse kam pioen Helsloot trouwens ook, een Helsloot, die in de finale enorm zou teleurstellen en de benen bijna niet rond kon krijgen. Het slot van de race werd nog even spannend. Romijn voelde, dat hij zeer sterk reed. In de laatste vijf minuten zou er niets meer kunnen gebeuren, dat Nederland van een wereldtitel kon af houden. De twijfel kroop omhoog bij de Hagenaar. Zou hij dan toch maar. Hij riep „harder" naar Walrave. En daar ging het duo, in voile vaart op De Wit af. Zwartepoorte, die toch wel alles op De Wit had gezet, fronste de wenkbrau wen. En hij gaf als een honkbalcoach Bert Romijn was de rustigste van het het Nederlandse drietal. Bij hem sprak de ervaring van vorige wereldtoernooien mee. Hij was ook akkoord gegaan met de afspraak, die gemaakt werd om de best rijdende man en dan met voorkeur Piet de Wit te steunen. De Haagse rouleur wist het toen al: als De Wit niet uitge- sproken zwak rijdt, zal ik ook nu geen kampioen kunnen (en mogen) worden. En hij herinnerde zich het jaar 1961, toen hij in Zürich Leen van der Meulen naar de regenboogtrui „droeg". En het gebeur de, zoals Romijn had voorzien. Hij werd ook nu weer de superadjudant van een wereldkampioen. Als nummer één ge start hoorde hij al snel een motor loeiend naar voren bomen. Romijn wist het daar komt De Wit, daar gaat ook nu weer de wereldtitel aan mij voorbij. Koch leidde De Wit vanuit vierde positie langs Romijn. Ook Helsloot schoof voorbij Ro mijn, maar dat was van korte duur want de 29-jarige Amsterdammer, die te overdadig gegeten had en daar de weer slag van ondervond, zakte als een begin neling naar achter. Helsloot moest lijde lijk toezien, hoe de sterke mannen zon der enige moeite langs hem heen tolden vele malen. De Nederlandse wielerwereld heeft bij de wereldkampioenschappen gouden da gen beleefd. In totaal werden er zeven medailles behaald: drie gouden, drie zil veren en een bronzen. Tiemen Groen (achtervolging), Eef Dolman (op de weg) en Piet de Wit (stayers) werden wereld kampioen. Zilveren plakken gingen naar de ploegachtervolgers op de weg (Groen, Steevens, Wagtmans en Beugels), naar amateur-stayer Romijn en Katie Hage (op de weg). Een derde prijs belandde bij Van der Ruit (1 kilometer tijdrit). Het is een beste oogst. Niettemin had er nog meer in gezeten, waarbij we maar voorbij gaan aan de beschamende verto ning van de profstayers. We hebben be kwame amateurrenners genoeg om een nog sterkere ploeg voor de achtervolging op de baan te formeren, maar dan zal baancoach Derksen eerder en intensiever met het team moeten gaan oefenen. We weten, dat Derksen met de moeilijkheid zit, dat de renners liever op de weg wil len rijden, omdat ze daar meer kunnen verdienen. Daar zou dan door de KNWU «en oplossing voor moeten worden gevon den. Nu er meer banen in het land zijn gekomen, moeten er toch meer goede baanrenners kunnen komen. Derksen zal zeker met strengere hand moeten gaan optreden. Knapen als de sprinter Jan Jansen kunnen beter aan de kant gezet worden als ze zich niet volledig inzetten, Ook wat dat betreft zou het beter zijn dat er meer baanrenners, dus meer con currentie zou komen. Zeker nu de wereld kampioenschappen volgend jaar in Am iterdam worden gehouden is het zaak de voorbereidingen zo snel mogelijk ter hand te nemen. We zullen overigens volgend jaar zeker tevreden zijn met de resulta ten zoals dit jaar zijn behaald. De Wit, die wanneer hij niet ver geet het hoofd omhoog te houden om het meest profijt van zijn gangmaker te heb ben (en Koch herinnerde hem er tijdens de koers steeds aan) heeft veel weg van Jaap Oudkerk. Ze komen ook beiden uit dezelfde streek. Jaap uit Tuindorp Oostzaan en Piet uit Wormer, een plaats je van 3500 inwoners. De Noordhollander reed ook even oppermachtig als Oudkerk toen deze wereldkampioen bij de ama teurs werd. De Wit had een strek „mo raai". Hij reed nu achter zijn vaste gangmaker Nop Koch, een oude rot het vak. Bij het Nederlandse kampioen schap kreeg De Wit kort voor de start te horen, dat Koch ziek was. Het werd toen niets. Maar nu voelde de Zaankan ter zich veilig achter de brede rug van Koch, die hem veilig naar voren loodste, weg uit de linie, waar wel eens een hef tige strijd gevoerd zou kunnen worden (De Wit kon op een halve baan voor al zijn tegenstanders rustig zijn eigen constante tempo draaien. Zwartepoorte die krimpend van de buikpijn (zenuwen) zijn aanwijzingen stond te geven, zag dat Romijn snel naar de tweede positie opgerukt prachtig defensief reed. Wan neer de Fransen Giscos en Marechal ook maar even lieten merken, dat ze in de aanval wilden, verhoogde Romijn het tempo. Dat was dan ook het sein voor De Wit om er wat harder aan te trek ken. Een pluspunt voor de Oranjeman nen was daarbij, dat de gevreesde Belg Van der Vieren als een machteloze fi guur de strijd had moeten staken. De nieuwe wereldkampioen bij de amateurstayers, Piet de Wit is een veelzijdig sportman. Voordat hij de we reldtitel in het Frankforter Waldsta- dion behaalde was hij al eens Neder lands kampioen, maar niet bij het wielrennen. Hij mocht zich in 1964 nationaal jeugdkampioen worstelen noemen in de klasse tot 67 kg. In 1965 was De Wit juniorenkampioen schaat sen korte baan van het gewest Noord holland/Utrecht. Dit jaar behaal de hij de korte baan-titel van de Zaanstreek bij de heren. De Zaankan- ter speelde mee in de waterpoloeom- petitie en was ook een actieve korf baller. Vanaf zijn derde tot zijn der tiende jaar was hij lid van een gym nastiekvereniging. Al deze sporten op schaatsen na heeft hij aan de kant gezet om zich volledig te concen treren op het wielrennen, waar hij een goed criteriumrenner bleek te zijn. De baan lokte. Hij kwam in 1965 in de na tionale achtervolgingsploeg. De Wit pakte tenslotte de stayersfiets. zijn geheime tekens. Walrave hield het gas in. Romijn schudde het hoofd De Wit werd wereldkampioen. (Zwarte poorte liep weg. Hij dacht aan de dag, dat hij opgebeld werd door De Wit en hij gezegd had: „ja, kom maar eens naar Amsterdam, probeer het maar eens ach ter de motor," dat was in het voorjaar geweest van dit jaar. Hij had gezien, dat er iets in De Wit stak. En dat bleek ook wel op deze zaterdagmiddag in Frankfort, toen de nog wat onzekere we reldkampioen „Ik ben nog maar twin tig jaar. Ik weet er nog niet veel van af, Vraag maar aan mijnheer Zwartepoorte zijn zestiende stayerrit uit zijn prille carrière beëindigde als wereldkampioen Op het erepodium moest De Wit diep adem halen om zich goed te houden Gangmaker Koch, die tijdens de rit ge schreeuwd had: „courage. Piet", keek opzij. Hij legde de arm om De Wit heen „Het is gebeurd". Romijn naast hem keek recht voor zich uit. (Van onze sportredacteur) Piet de Wit belde donderdag de voorzit ter van zijn wielerclub DTS in Zaandam op. ,Kom naar Frankfort. Dat zal me goed doen". En voorzitter Joop Stoop kwam. Hij kon De Wit inschrijven op de clublij st van wereldkampioenen. Daar stond Jaap Oudkerk op, die in 1964 de titel veroverde en toen nog lid van DTS was. En daar prijkte ook de naam van Tiemen Groen op. Zaterdag nacht reisde Stoop weer terug. Hij moest voor de organisatie van een criterum in Noord-Holland zorgen. Uitslag finale amateur-stayers: 1. De Wit (Ned.) 71.60 km in een uur. 2. Romijn (Ned.) op 30 meter. 3. Giscos (Fr.) op 150 meter. 4. Marechal (Fr.) op 720 meter. 5. Introzzi (It.) op 760 meter. 6. Janser (Zwits.) op 2370 meter. 7. Helsloot (Ned.) op 3100 meter. Finale prof stayers: 1. De Loof (Belg.) 100 km in 1.21.41. 2. Rudolph (W.-Dld.) op 40 meter. 3. Proost (Belg.) op 90 m. 4. Rügg (Zwits.) op 130 meter. 5. Van der Lans (Ned.) op twee ronden en 395 m. 6. Oud kerk (Ned.) op vijf ronden en 380 m. 7. Legrand (Ned.) op 7 ronden en 210 m. Finale achtervolging profs: 1. Faggin (It.) 6.08.10. 2. Bracke (Belg.) 6.08.45. Om de derde en vierde plaats: 3. Kemper (W.-Dld.) 6.25.85. 4. Eugen (Den.) 6.30.07. Finale ploegenachtervolging: 1. Italië 4.30.51. 2. West-Duitsland 4.33.31. Derde en vierde plaats: 3. Rusland 4.33.93. 4. Oost- Duitsland 4.36.30. Wim Dubois heeft de zondag gehouden Omloop van de Kempen voor amateurs gewonnen. Na een lange vlucht met Gerard Koel en Henk Schoofs liet hij 10 km voor de finish te Veldhoven zijn kor nuiten in de steek en ging met 21 sec. voorsprong als winnaar over de eind streep. De uitslag luidt: 1. Dubois (Waarschot, België) 189 km, 4 uur 31 min. 11 sec. 2. Koel (Amsterdam) op 21 sec. 3. Schoofs (Bladel) z.t. 4. Brou wer (Rotterdam) op 48 sec. 5. Gerrits (Oploo) z.t. 6. Hogerland (Capelle) z.t. 7, Cornelisse (Amsterdam) z.t. 8. Van Rooy (Zeelust) z.t- 9. Van der Winden (Bever wijk) z.t. 10. Groen (Steenwijk). Ferrari heeft in de zevende race voor het wereldkampioenschap der autocou reurs in Europa, de grote prijs van Mon- za, een dubbele overwinning behaald. Als winnaar werd afgevlagd de Italiaan Scar- fiotti, ex-kampioen van Europa bergklim- men als tweede ging door de finish de Brit Mike Parkes. Ondaks deze dubbele overwinning voor Enzo Ferrari werd op deze dag de Australische coureur en con structeur Jack Brabham wereldkampioen ofschoon hij al in de negende ronde we gens motorpeeh de strijd moest staken. De Fransman Novak heeft de etappe wedstrijd Parijs-Luxemburg gewonnen. De Nederlander Huub Harings werd tweede op tien seconden. Zaterdag won Karstens de tweede etappe (6.00.43) over 240 km van Troyes naar Epinal. Zondag zegevierde Bölke van Epinal naar Luxemburg over 218 km in 5.12.59. Eindklassement: 1. Novak (Fr.) 16.01.40; 2. Harings (N.) 16.01.50; 3. Bölke (Did.) 16.05.38; 4. Lebaube (Fr.) 16.06.13; 5. Grous- sard (Fr.) z.t.; 6. Elliot (Ierland) 16.06.21; 7. Labrouille (Fr.) 16.10.37; 8. De Rosso (It.) 16.12.27; 9. Dancelli (It.) 16.12.41; 10. Riotte (It.) 16.12.51; 11. De Roo (N.) z.t.; 13. Haast (N.) z.t.; 14. Den Hartog (N.) z.t.; 16. Kars- stens (N.) 16.15.51; 21, Janssen (N.) 16.17.05; 28. Van Dongen (N.) 16.17.13; 33. Zilverberg (N.) z.t.; 48. Kloosterman (N.) 16.31.17; 57. Van Middelkoop (N.) 16.50.25. (van onze sportredacteur) Het einde van het rijk van stayerko ning Timoner is gisteren gekomen. De 4I-jarige Spanjaard, die in 1955 voor het eerst wereldkampioen werd en daarna vijf keer tot beste stayer werd gekroond, moest door een zijdeurtje af. Hij had zich slechts via de herkansing kunnen plaatsen en verdween al na 40 kilometers uit de finale. Hij had geen lucht genoeg meer in zijn kleine body. De Belg De Loof had dat wel en hij voor zijn ei gen kans rijdend en niet in een combi ne zittend met zijn landgenoten Proost en Verachtert kon de kroon overne men. Dat was een bittere teleurstelling voor Leo Proost. Er waren trouwens ook in het Nederlandse kamp bittere kelken leeg te drinken. De Oranjemannen heb ben slechts elkaar gezien en afgemat. Ze gunden elkaar niets en daarbij ge voegd, dat noch Oudkerk, noch Van der Lans, noch Le Grand goed fietste, kwam er als resultaat een zeer beschamende nederlaag. Alleen de Nederlanders werden op ron- (Van een sportredacteur) In het Italiaanse rennerskwartier was men al gaan zitten. Men haalde de schou ders op: „jammer voor Leandro Fag gin. Hij zal niet voor de derde keer we reldkampioen bij de achtervolgers wor den". De Italiaanse coach riep Leandro niets meer toe. Het had geen zin. Faggin lag 60 meters achter op de soepel draaiende Ferdinand Bracke. Faggin, die vele jaren hard heeft moeten ploeteren om aan de top te komen, wilde eervol ten onder gaan. Hij kromde de rug nog eens extra. Maar wat gebeurde daar? Ineens schreeuwde Faggins coach: „Miracolo, miracolo" een wonder, een wonder. Bracke sloeg de zwartste bladzijde van zijn wielercarrière open. De macht glipte uit zijn benen, uit zijn lichaam. De stop pen van zijn kracht waren doorgeslagen en hij was als een motor zonder brand stof. Het bonkte in zijn hoofd: doorgaan: Maar het lichaam reageerde niet meer op de impulsen van de geest. Langzamer, steeds langzamer gingen de benen. Bij het ingaan van de laatste ronde lag Brac ke nog 25 meters voor dat is zeer veel bij een achtervolging maar het ging niet meer. En juist op de streep had de 33-jarige Faggin de Belg te pakken Faggin toch wereldkampioen, „miracolo". De kleine gedrongen Italiaan, die in 1963 Post versloeg in de finale, daarna zijn titel verloor aan Bracke om vervol gens in 1965 wraak te nemen op de Belg en weer wereldkampioen te worden, werd door de uitbundige Italiaanse kolonie met fiets en al in de lucht gehesen. Bracke verdv/een met piepende adem naar het kamertje voor het dopingonderzoek. „Ze beginnen al over de doping te praten en ik wil dat zo snel mogelijk de kop indruk ken. Ik heb gewoon geen excuus voor mijn echec". Kemper, die in de halve finale van Faggin verloren had, kon de bronzen medaille in ontvangst nemen. Eu gen eindigde als vierde. De Italiaanse sprinthegemonie bij de beroepsrenners, die al sinds Amsterdam 1959 duurt (Maspes, Gaiardoni, Beghetto) is niet doorbroken. De slanke Beghetto heeft weinig inspannend werk behoeven te doen om zijn vorig jaar bemachtigde titel te behouden. De Belg Jos de Bakker was in de halve finale geen obstakel van betekenis. De halve finale Baensch-Gaiar- doni was door het spektakelwerk van de in Antwerpen een café beherende Austra liër zeer boeiend. Beide sprinters duw den en ieder kreeg een manche toege wezen. Baensch vocht zich daarna naar de finale, waarin hij twee maal als een jong maatje door Berghetto werd versla gen. De Italiaanse amateurs Chemello, Ca- stello, Pancino en Roncaglia, hebben een schitterende demonstratie van ploegach tervolging gegeven. De „blauwe trein" reed geen centimeter te veel, zuinig op de witte lijn. Er werd schitterend afgelost, ook op de centimeter uitgekiend. De Ita lianen hebben in deze formatie dan ook vele maanden geoefend en dat is beslist nodig voor nauwsluitend teamwork als dit onderdeel van de baansport. De Italianen werden wereldkampioen voor West-Duitsland, dat goed tegenstand bood in de finale, maar toch ook niet op gewassen was tegen de Italiaanse sou plesse. En dan te weten, dat Nederland pas geleden nog in Amsterdam de West duitsers heeft verslagen. De Russen, die bij deze kampioenschappen teleurstelden, eindigden als derde. Het tandemnummer was „natuurlijk" voor het Franse koningskoppel More- lon-Trentin. De twee renners zijn ieder met twee regenboogtruien naar huis ge gaan. Moreion won de sprint amateurs, Trentin de 1 kilometer tijdrit en samen waren zij de sterksten op de tandem, Slechts één keer zijn de Fransen versla gen. Dat was in de tweede rit van de hal ve finale tegen Italië, nadat ze de eerste manche gewonnen hadden door diskwalifi catie van de duwende Italianen. In de „belle" namen Trentin en Moreion geen risiko meer. De West-Duitsers konden de Fransen in de finale niet in gevaar bren gen. De wereldkampioen achtervolging bij de profs, Faggin. den achterstand gezet uitgezonderd dan Timoner en Verachtert, die echter van de fiets stapten, zodra ze gelapt wer den. In deze finale is weer eens duide lijk tot uiting gekomen, dat er weinig of geen klasse meer is bij de huidige stay ers. Het werd een dorre en droge race, waarin De Loof slechts in het begin enke le ronden de kop aan Timoner had moe ten afstaan. Hij heeft voortdurend onbe dreigd aan het hoofd gereden met de Duitser Rudolph en de Zwitser Rueg, die via de herkansingen in de eindstrijd waren beland. De 25-jarige Romain de Loof, die vorig jaar als tweede eindigde achter Timoner en in 1962 en 1963 wereld kampioen bij de amateurs was, heeft geen aanval van betekenis te verduren gehad. Niemand had de macht om bij hem in de buurt te komen. Ook Rudolph niet, hoezeer het publiek zijn landgenoot ook aanmoedigde. De eindspurt van Proost kwam te laat. Hij kon slechts naar de derde plaats reiken. De Nederlanders hebben in dit geheel een bedroevend slechte indruk gemaakt. Om beurten vie len zij elkaar aan. Tenslotte bleek Van der Lans van hen nog de meeste adem te hebben. Hij beperkte de schade tot twee ronden achterstand. Oudkerk ein digde op vijf, Legrand op zeven ronden. Noppie Koch heeft dit weekeinde voor beste prestaties gezorgd. Hij werd als gangmaker een keer wereldkampioen en veroverde een bronzen medaille. Zater dag voerde hij Piet de Wit naar de over winning en gisteren reed hij de Belg Leo Proost naar het ereschavot. De 34- jarige Utrechtenaar, die een fabriek heeft van plastic naamplaten, doet het gangmaken er bij. Hij berijdt sinds 1964 de baanmotor. Hij was toen als stayer gestopt na een carrière van 19 jaar, waar in hij drie maal stayerkampioen van Ne derland werd en een keer als amateur de nationale baantitel 50 kilometer ver overde. Een gescheurde hartspier en la ter nog een leververgiftiging dwongen hem het fietsen te staken. Hij startte als gangmaker met Henny Marinus. In 1965 leverde hij Oudkerk af als Nederlands kampioen. In 1964 debuteerde hij in het toernooi om het wereldkampioenschap. Proost werd toen tweede. West-Duitsland heeft met een tweede garnituur in Bad Homburg een klinkende 15-7 tennisoverwinning op Nederland be haald. Had het Nederlandse team op de eerste dag reeds een 7-3 achterstand op gelopen, zondag liepen de Duitsers nog verder uit. Tom Okker won weliswaar zijn partij tegen Hajo Plötz, maar moest de Duitser toch een set laten (3-6, 6-2, 2-6). Zaterdag had Okker verloren van Weinmann (8-6, 7-5). De Nederlandse hippische sport mag in het internationale concours hippique in Rotterdam niet de glorie hebben mo gen beleven van een overwinning in een der belangrijkste springconcoursen, de ereplaatsen, die de Nederlandse toprui- ters behaalden, vormden toch aanleiding voor tevredenheid. In de landenwedstrijd van zaterdag eindigde de Nederlanders met de Bel gen gelijk op de tweede plaats achter Spanje, en daarna won Jan Maathuis met Nenuphar op ongeëvenaarde wijze de' prijs van de Maas, een internationaal springconcours, waarbij in zestig secon den zoveel mogelijk hindernissen moes ten worden gesprongen. In de zondag ge houden grote prijs van Rotterdam, beslist in een barrage van vier ruiters, plaatste Jan Maathuis zich, nu met Fliegette, tweede achter de Europese kampioen de Braziliaan Nelson Pessoa, werd Ebben met Kairouan vierde en eindigden verder Josje Ernst (5), Harry Wouters van den Oudenweijer (7) en jeerd Velstra (10) onder de eerste tien van de 34 deelne mers. Van de ere-prijzen eisten ook onze landgenoten hun deel op. Prinses Bea trix, die met prins Claus en prinses Irene zondag de wedstrijden bijwoonde, reikte Harry Wouters van den Oudenweijer de door prins Bernhard uitgeloofde medaille uit voor de bestgeplaatste ruiter gedu rende het gehele CHIO. Harry Wouters die met de zevenjarige vos Agram op de eerste plaats kwam, werd geflankeerd door Josje Ernst, die als de beste ama zone werd gelauwerd, Jan Maathuis als de best geplaatste Nederlander die de „In memoriam Tonny Timmer-wissel- prijs" ontving, de Braziliaan Nelson Pes soa, de hoogstgeplaatste ruiter tijdens het gehele CHIO, en de Spaanse luitenant kolonel Ordovas als de beste overigens enige deelnemende officier.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11