1 Henny Oorthuis en Henny Zwart veroverden vele districtstitels Voorbereiding van Haarlem Nicols miste uitwerking niet in finale om de Europa Cup Sparta weer landskampioen China bij tegenstanders van Nederlands volleybalteam Teleurstellend competitiebegin voor De Blinkert en Full Speed Terrasvogels door zege op Thamen naar eerste klas Goede start van DCO en DSOV Jong Telstar 2 zeer vaardig Bridgenederlaag voor Nederland Jongens van DEM goed op dreef YVB winnaar van Meteoortoernooi 13 MAANDAG 5 SEPTEMBER 1966 Eerste Honkbal in cijfers Bekerwedstrijden van hockeyteams Quick - Puma Adidas Romika SPORTHUIS Kennemerlaan 94 KV au'" (Van onae honkbalmedewerker) De Europa Cup voor honkballers is In Nederlandse handen! Voor 3.000 enthousiaste toeschouwers kon vice- voorzitter Posthuma van de FEB zaterdag even na zessen de beker aan Haarlem Nicols overhandigen. De Haarlemse ploeg verdiende de Cup ten volle, want in de drie uur duren de wedstrijd werd Europhon over klast. De Milanese ploeg speelde ook een goede wedstrijd, maar moest er uiteindelijk met 10—4 aan geloven. Het werpen was zaterdagmiddag bij de Nicols beter verzorgd dan bij Europhon. Ton ter Neuzen, die zijn eerste belang rijke internationale wedstrijd wierp, groeide knap gesteund door zijn velders, van wie Robert Maat, Leo Kops, Bob Estavillo en Simon Heemskerk zich on derscheidden, naar een ongenaakbare vorm en kreeg slechts drie honkslagen tegen van de sterke Italiaanse slagploeg, die verstrekt was met een drietal Ame rikanen. Bij Europhon moest werper Pa- schetto in de vijfde innings van de heu vel, waarna Consonni de wedstrijd af maakte, maar ook niet in staat bleek de Nicols te stoppen. Paschetto kreeg home runs tegen van Robert Maat en Herman Beidschat, Consonni moest capituleren voor Boudewijn Maat en Ton ter Neuzen. Roberto Gandini sloeg voor Europhon een homerun. De voorbereiding van Haarlem Nicols op de Europa Cup-finale heeft haar uit werking niet gemist. Zaterdagmiddag ver scheen de ploeg van Hoogenbos geladen in het veld en de Nicols hebben hun beste wedstrijd van dit seizoen gespeeld. Hoogenbos had Ter Neuzen op de heuvel gezet, terwijl Beidschat als tweede honk man speelde. Voor Ter Neuzen beteken de dit zijn eerste duel tegen een Italiaan se ploeg en dit eerste optreden zal de Azzurri nog lang heugen. Met bijzonder gevarieerd werpen hield de lange Zwanen burger Europhon inclusief de Amerikaan se versterking, in toom. Daarbij dient vermeld te worden dat de Nicolswer- per de gehele wedstrijd alle steun kreeg van zijn velders. Slechts drie honkslagen kwamen er op de Italiaanse zijde van de scorekaart, het hadden er zes kunnen zijn als Bob Estavillo en Simon Heemskerk geen circusvangen hadden verricht en Ro bert Maat niet een hard geslagen bal op schitterende wijze stopte. In de eerste innings nam Haarlem Ni cols al de leiding: met Simon Heemskerk op de honken gaf Bob Estavillo een tweehonkslag en dat was voldoende voor de snelle Heemskerk om te scoren. In de tweede Italiaanse slagbeurt scoorde Leech de gelijkmaker na een verre tik van cat cher Cavazzano (1-1). In de derde in nings ging de Nicols-zege zich aftekenen. Boudewijn Maat scoorde 2-1 op een honk- slag van Placidus en Robert Maat sloeg daarna een homerun, hetgeen 4-1 be tekende. In de vijfde innings kwam het einde voor werper Paschetto: met Esta villo op de honken sloeg Beidschat een homerun en het was 6-1. Paschetto ver Ton teur Neuzen op de schouders. dween, Consonni verscheen, maar het maakte geen verschil voor de op winst beluste Nicols. Europhon-manager Cameroni zag de nederlaag aankomen en zocht naar onge oorloofde middelen. Hij trachtte Ter Neuzen uit zijn concentratie te halen, kreeg hiervoor een waarschuwing van de Belgische veldscheidsrechter Plehiers en werd even later uit het veld gestuurd door de Amerikaanse hoofdscheidsrech- ter Wilson. In de zevende Europhon-slag- beurt sloeg Gandini een fraaie homerun (6-2), hetgeen door Boudewijn Maat in de gelijkmakende slagbeurt werd herhaald (7-2). In de achtste Nicols-slagbeurt kwam voor Ter Neuzen en zijn suppor ters het hoogtepunt van de wedstrijd: Ter Neuzen sinds kort een power-hit- ter sloeg toen met De Zwart en Kops op de honken een fraaie homerun, waar door de stand 10-2 werd. In de laatste innings raakte Ter Neu zen even zijn controle kwijt, maar dank zij de steun van catcher Dolf de Zwart die speelde als in zijn jonge jaren kwam Ter Neuzen erdoor heen. Dat Payne en Gandini er nog 10-4 van maak ten, was niet meer van belang: de Euro pa Cup was voor Haarlem Nicols. De revanchewedstrijd werd een langdu rige geschiedenis. Het heilige vuur was verdwenen uit de Nicols-ploeg die de reactie ondervond. Voor Herman Beid schat was het een verloren zaak, toen het ging regenen moest hij capituleren. Monelli deed het beter en bleef tot het einde overeind. Europhon won de wed strijd uiteindelijk met 13-9 en kwam in het bezit van de Revancheprijs. In de ze wedstrijd werd wederom een Italiaan uit het veld gestuurd: kortestop Spinosa kon na te veel commentaar op hoofd- scheidsrechter Wilson vertrekken. Leo Kops (beste slagman), Robert Maat (meest waardevolle speler) en Bob Estavillo (spectaculairste speler) ontvin gen uit handen van wethouder Voskuilen persoonlijke prijzen. (Van een honkbalmedewerker) In de honkbal tweede klasse A werd Terrasvogels kampioen en promoveerde naar de eerste klasse door de beslis singswedstrijd tegen Thamen met niet minder dan 13-3 te winnen. De Santpoortenaren profiteerden va het feit dat Thamen door de blessure van De Ruiter een werpersprobleem heeft. In de zesde innings sloeg Terras vogels beslissend toe, het liep door onder meer een homerun van Van Elteren van 3-2 tot 10-2 uit. Het werd tenslotte 13-3. Harry van Berkel wierp 7-3-8, Van Mour- rik was met 0.750 beste hitter. Bloemendaal had in de eerste promotie wedstrijd succes en won met 7-14 van Thor Twins. Hier was de tweede innings waarin „de witten" met 0-7 de leiding namen beslissend. Nugteren was met 6-12-5 winnende werper en met 0.667 te vens de beste Bloemendaalhitter. Minder goed verging het Rooswijk dat voor het behoud van het tweede klasser- schap in Nijmegen tegen Hazenkamp moet aantreden en met een 10-0 neder laag naar Velsen terugkeerde. De Italiaan Clay gaat uit op het tweede honk. Herman Beidschat verricht daar het nuttige werk voor de Nicols. Hij wordt ge dekt door Leo Kops. Leo Kops ontvangt uit handen van de heer Posthuma de Euro pa Cup. Links de coach van de Haarlem Nicols Hoogenbos en in het midden de voorzitter van de KNHB Van Steeden. Europa Cup-finale Nicols 1—0—3—0—2—0—1—-3—0 10 Europhon 010000102=4 Werpersresultaten: Nicols: Ter Neuzen 8- 6-3 (9 inn.). Europhon: Paschetto 8-1-5 (4 1/3 inn.). Consonni 0-1-5 (3 2/3 inn.). Fouten: Nicols 1, Europhon 3. Homeruns: Nicols: R. Maat (3), Beidschat (5), B. Maat (7), Ter Neuzen (8). Europhon: Gandini (7). Revanche wedstrij d Europhon 2—2—0—0—1—0—0—5—3 - 13 Werpersresultaten: Nicols: Beidschat 5-4- 10 7 2/3 inn.). Schuitemaker 0-2-1 (1 1/3 inn.). Europhon: Monelli 5-7-6 (9 inn.). Fouten: Nicols 4, Europhon 5. Homeruns: Nicols: Estavillo (1), Colborn (9). Europhon: Gandini (1), Clay (2), Leech (5 en 8). Sparta 0—0-^—5—0—1—0—0—0 10 ABC 0—0—3—0—0—0—0—0—0 3 Werpersresultaten: Sparta: Dom 8-5-3. ABC: J. Meyer 1-1-4 (2 1/3 inn.). Zijlstra 3-2-7 (5 2/3 inn.). Fouten: Sparta 1, ABC 5. Homeruns: Sparta: Van den Berg (3). HCAW 1—0—0—0—1—0—0—0—1 3 Storks 0—0—1—0—0—0—0—1—0 2 Werpersresultaten: HCAW: Hoffman 7-1-6 (9 inn.). Storks: Rennooy 4-6-2 (8 1/3 inn.). Fouten: HCAW 3, Storks 2. Homeruns: HCAW: Fijth (1). (Van onze atletiekmedewerker) De groep jeugdatleten van DEM, die in Amsterdam uitkwamen op de Noordhol landse jeugdkampioenschappen, heeft een reeks fraaie resultaten kunnen beha len. Ondanks de minder gunstige weers omstandigheden, tegenwind op de sprint, terwijl het af en toe regende, kwamen zij daarbij tevens tot uitstekende presta ties. Niet minder dan negen maal schaar de een DEM-lid zich onder de medaille winnaars. Het meest succesvol was wel Henny Oorthuis, die na de nationale titels op het kogelstoten en het discuswerpen nu ook de districtstitel op beide nummers wist te grijpen. Zij stootte de kogel naar een beste afstand van 13.48 m, terwijl zij de discus 36.76 m van zich af wierp. Beide malen was dit ruimschoots voldoende voor een eerste prijs. Henny Zwart nam wederom drie nummers voor haar reke ning en evenzovele malen bereikte zij eremetaal. Zij won het verspringen met een sprong van 5.07 m. Iets minder dan gewoonlijk waren haar resultaten op de 100 m en het hoogspringen, waarop zij telkens met de derde plaats genoegen moest nemen. De 100 m liep zij in 13.- sec. en bij het hoogspringen kwam zij tot 1.45 m. De deelnemers op de springnum mers hadden moeite met de nieuwe grasstex-aanlopen, die door de regen glad waren geworden. Van de meisjes deed Ina Beentjes het prima bij het speerwerpen. Zij wist de eervolle tweede plaats te bezetten met een goede worp van 28.60 m. Bij de b-meisjes behaalde Marietje Valkenberg een derde plaats op de 80 m in 10.8 sec. (serie 10.7 sec.). Ook bij het verspringen werd zij met een sprong van 4.87 m derde. Bij de jongens won Theo Hille op ster ke wijze de 600 m voor jongens b. De DEM-man finishte met flinke voorsprong in de tijd van 1.28.5 sec. De overige verrichtingen van de DEM- leden waren: meisjes, 80 m: C. Tesse- laar 11.5, I. Karei 12.1; verspringen: I Karei 4.57 m, M. Lagrand 4.37 m; hoog springen: A Vereschildt 1.35 m; kogel stoten: N. Wessels 9.48 m, R. Schavema- ker 7.73 m, T. Kropman (b) 9.38 m; discuswerpen: 5. R. Schavemaker 25.88 m; speerwerpen: T. Kropman 26.38 m, E. Pels 22.32 m; 600 m: M. Ackermans 1.49.6. Jongens 100 m b: H. Martens 12.4 sec.; verspringen: T. Nijssen (a) 4. 5.69 m, (Van onze honkbalmedewerker) Sparta is landskampioen geworden door een regelmatige 103 zege op ABC, zodat Nederland het volgend seizoen met twee clubs vertegenwoordigd zal zijn in het toernooi om de Europa Cup. Sparta sloeg zijn slag reeds in de derde innipgs, toen ABC een 30 voorsprong had genomen. In de gelijkmakende slagbeurt zorgde Harry van den Berg met een homerun voor drie runs die Sparta met 43 voorbracht. Jan Meyer die als werper begon voor ABC, werd hierna vervangen door Ruud Zijlstra die in de vijfde innings vijf runs moest toe staan. Drie honkslagen, een vrije loop en twee veldfouten waren hier de grondslag voor. In de zesde innings werd de eind stand 103 bereikt en de laatste drie innings waren slechts een formaliteit. Het was de derde maal dat Sparta kampioen werd. In de promotiestrijd om een plaats in de hoofdklasse heeft HCAW zijn eerste wed strijd van Storks gewonnen. Het werd in Bussum een bijzonder spannende wedstrijd, die in de laatste slagbeurt beslist werd: bij de stand 22 scoorde HCAW toen de winnende run. CTC versloeg Volewijckers met 133, zodat Volewijckers nu degrada tiewedstrijden moet spelen. De stand in de hoofdklasse luidt nu: Sparta 21—36 ABC 20—18 Nicols 21—34 HVA 21—12 Ajax 2122 Schoten 2112 OWO 20—21 HCK 21—11 De HVB competitie is dit week-einde gestart met een volledig programma voor de zaterdagmiddag en de gewone compe titie. Vrijwel bij alle wedstrijden was het krachtsverschil miniem. Bij de eerste klassers begon DCO met een krachtig verjongd elftal en deed het in de openingswedstrijd tegen THB voortref felijk. Met 4-1 zegevierde DCO. De twee de winnaar in deze afdeling was DSOV dat met moeite de baas bleef over Geel Wit. Hier was de uitslag 4-3 voor de DSOV-ers die bepaald hoge ogen willen gaan gooien want Geel Wit behoorde ver leden jaar ook tot de sterksten. DSK de buteerde verdienstelijk met een 1-1 ge lijkspel tegen Spaarndam. Waterloo, pas naar de afdeling gedegradeerd, ontmoet te het sterke WH en deelde met 2-2 de buit, terwijl Terrasvogels en DIO het op een 2-2 gelijkspel hielden. Bij de tweede klassers verraste Vlie gende Vogels door het pas gedegradeer de BSM met 4-0 te verslaan. Nieuw Vennep behaalde ook de volle winst mid dels een 2-0 zege over SHS en de overige vier wedstrijden gaven een gelijkspel tot resultaat. De reserves van Telstar hebben zater dag een voortreffelijke wedstrijd tegen Volendam 2 gespeeld. Een jeugdig team tien spelers onder de twintig jaar en Hendriksen vormden het elftal, speelde aantrekkelijk en liet het scoren niet na, Boontjes, zeer vaardig in het tweede, scoorde als eerste, maar Volendam had voor de rust nog een goed antwoord, dankzij een strafschop. In de tweede helft moest Volendam echter lijdzaam toe zien hoe Bruinzeel (Richard de jeugdspe ler), Boontjes en Manders de score op voerden tot 4-1. Door een 3-0 overwinning op resp. Mon golië en Turkije hebben Polen en Roeme nië zich zaterdag geplaatst voor de eind ronde van het wereldkampioenschap vol leybal, die maandag in Praag begint. De bijzonder populaire Nederlanders, die op de laats! e dag van de voorronde in de 700 jaar oude Tsjechische fabrieksstad Ceske Budejovice niet hoefden te spelen, eindigden hierdoor op de derde plaats. Nederland zal hierdoor het toernooi voort zetten in Pardubice, waar wordt gestre den om de bezetting van de negende tot en met de zestiende plaats. De grootste verrassing van zaterdag was de nederlaag van China in Poulea te gen Joegoslavië, waardoor de Chinezen niet in de eindstrijd zullen uitkomen. De ze uitslag betekent bovendien dat Neder land er in Pardubice, een bijzonder zwa re tegenstander heeft bij gekregen, want naast China komen in deze poule ook Hon garije, Brazilië, de Verenigde Staten, Italië, België en Turkije uit. Opnieuw voeren de Oosteuropese lan den tijdens dit toernooi waarin het (Van onze hockeymedewerker) BDHC won de bekerwedstrijd tegen het tweede elftal van Den Bosch, gemakke lijk bij het begin van het hockeyseizoen waarbij naast de uitslag Van 6-1 nog in aanmerking kan worden genomen dat de Bloemendaalsen een viertal invalsters telden. De dames van Alliance kwamen tegen het een klasse hoger spelende HGG met een volkomen vernieuwd elftal uit, dat o.a. de zo succesvolle voorhoede van het tweede team uit de vorige competitie als grote kracht kon rekenen. Met doel punten van M. Dickmann, L. Daniëls en G. Francken werd royaal uiting gegeven aan de inhoudrijke aanvalskracht der jon ge voorhoede- Echtrop ontving in deze eerste ronde van de bekerwedstrijden de dames en he ren van Cartouche. Voor de dames van Eechtrop werd het een kat-en-muis-spel letje; zij wonnen met 10-0. De heren van Eechtrop bleken ook sterker spel te bie den, doch de stootkracht kwam er nog niet uit tijdens de eerste helft van de wed strijd. Na de rust pakten de Beverwijkers de zaak iets feller aan en kwamen er doelpunten van de spelers Th. Reynders (2x) en Melchior. De heren van HBS kwamen tegen Hur ley uit. Op eigen veld moesten zij erva ren dat de tegenpartij een technisch ster kere partij speelde, waardoor het eerste zowel als het tweede team der roodbroe- ken voor de verdere bekerwedstrijden werden uitgeschakeld. De dames van HBS kwamen net iets tekort tegen het team van Den Bosch, zodat ook voor hen de Parnassiaprijs niet is weggelegd. Dit lot trof ook de dames van Zandvoort voor dezelfde prijs, aangezien hun verdediging tamelijk veel steekjes liet vallen. De start is voor Scheybeeck evenmin succesvol verlopen. Het uitzicht op de Amsterdambeker voor de dames ging bij Asvion verloren doordat in de eerste helft der wedstrijd bij alle speelsters nog een vakantie-sfeer heerste (5-0). M. Nieuwen huizen en M. Alles verzorgden het red den van de eer. Bij de heren van Schey beeck was er sprake van een gelijk op gaande wedstrijd tegen en bij Asvion, waarbij de gastheren iets meer geluk hadden met het scoren. Met een doelpunt voor en na de rust ontnamen zij deze Be verwijkers het uitzicht op de Treslingbe- ker. krachtsverschil tussen de nummers een tot en met zestien bijzonder gering is de boventoon. Van de acht finalisten ko men er zeven (Rusland, Tsjechoslowakije, Oost-Duitsland, Polen, Roemenië, Joego slavië en Bulgarije) uit het oostblok. Al leen Japan is er in geslaagd als vreemde eend in de bijt door te dringen. In de strijd om de open Europese bridge-titel in Warschau heeft Frankrijk de leiding met 61 punten, gevolgd door Spanje (55) Noorwegen (52) Israel, Groot Brittannië en Nederland (elk 51) Zwe den (47) en Ierland (43). Bij de dames staat Noorwegen eerste met 51 punten, gevolgd door Groot-Brittannië met 44 en Ierland met 41 pnt. nië-Libanon 8-0, Noorwegen-Oostenrijk 8-0, Portugal-Nederland 6-2, Gr. Brittan- nië-Libanon 8-0, Noorwegen-Oostenrijk 5- 3, Spanje-België 6-2, Ierland-Denemarken 5-3, Tsjechoslovakije-Israel 4-4. Negende ronde heren: Denemarken-Fin land 1-7, Noorwegen-Polen 1-7, Nederland Tsjechoslovakije 6-2, Portugal-Italië 1-7, weden-Spanje 7-1, België-Ierland 3-5, Li— banon-Oostenrijk 8-0. H. Martens (b) 4. 5.63 m; hoogspringen: Nijssen 1.40 m. Van Suomi bereikte Ria Amsing een eerste plaats op de 100 meter meisjes A in 12.7 sec. Voorts was er een tweede plaats voor Wim van der Werff bij het hoogspringen met 1.80. Derde plaatsen bereikten Piet Visser jongens B 100 meter 12.2 (serietijd 11.8), Ton Blenk 600 meter I.31.0, N. Vinke, 100 meter jongens 1 11.7 (serietijd 11.5). Andere resultaten waren: N. van Schuppen vijfde meisjes A hoog springen 1.35. Jongens A: Buitenhuis ijfde met 46.06 en Van der Werff vierde met 47.20. (Van onze atletiekmedewerker) In samenwerking met de afdeling Ken- nemerland hield de AV Castricum zater dagmiddag op het sportpark Adrichem de laatste competitiewedstrijd voor c- en d- junioren. Aan deze wedstrijden werd deelgenomen door atletiekploegen van DE.M., Suomi, Castricum, Lycurgus, Zaanland, Amstel, Atmodes en ADA. Bij de jongens ging de zegen zowel in de c- groep als in de d-groep naar DEM, ter wijl de meisjes van ADA de besten waren zowel in de c- als in de d-categorie. Bij de meisjes was op de 60 m. c M. Schroder van Atmodes de snelste. Zij liep deze afstand in 8,2 sec. Haar clubgenote Loesje Visser werd tweede in 8,4 sec. Dit meisje won het verspringen met een goe de sprong van 4,90 m. Haar jongere zus je Gebke Visser won dit nummer met 4,26 m. in de d-klasse. Zij was ook snel op de 60 m. (8,9 sec) doch zij moest toch de zege laten aan Magda van Etten van DEM, die in 8,6 sec. won. Bij het kogel stoten waren de DEM-meisjes Vera Bak- kum en Anja Lamers met resp. 10,37 m. en 10,22 m. de besten. Lydia v.d. Werff van Suomi deelde met de ADA-meisjes E. Kramer en A. v. Splunter de eerste plaats op hoogspringen met 1,30 m. Bij de jongens won Theo Bootsma van DEM de 80 m. in 10,2 sec. Voor Hans van der Mei van Suomi werd dezelfde* lijd af gedrukt. Herman van Roermund (DEM) liep weer een goede 600 m., die hij won in 1,40,8 sec. Anton Vessies, eveneens van DEM, was de beste hoogspringer in de c-groep. Hij haalde een hoogte van 1,45 m. Theo Bootsma (DEM) won voorts het verspringen c met 5,13 m., terwijl zijn clubgenoot J. Ruiter bij het kogelstoten eerste werd met 9,47 m. De beste discus werper was Cor Quist van Suomi met een worp van 26,46 m. Eindstanden waren: Jongens c: 1. DEM 10438 punten, 2. Suomi 8615 punten. Jon gens d: 1. DEM 7088 punten. 2. Amstel 6728 punten. Meisjes c: 1. ADA 7312 pun ten. 2. DEM 7195 punten. 3. Lycurgus 7063 punten. Meisjes d: 1. ADA 6801 pun ten. 2. Atmodes 6678 punten. 3. DEM 6465 punten. GEWICHTHEFFEN. De Hongaarse ge- wichtheffer Imre Foeldy heeft tijdens de Hongaarse kampioenschappen, die in Boe dapest worden gehouden, het wereldre cord drukken in de vlieggewichtsklasse scherper gesteld. In deze Olympische oe fening bracht hij 123,5 kg boven zijn hoofd en verbeterde daarmee het record dat met 121 kg reeds op zijn naam stond (Van een medewerker) Het laatste weekeinde voor het begin van de voetbalcompetitie heeft eerste klasser VVB een fraaie wisselprijs opge leverd. De Breesapers wonnen het Mete oor-toernooi, dank zij een 5-0 zege op LFC en een 1-0 zege in de finale op SDW. Tegen LFC scoorden Luitjes (2x), Stet, De Grand en Snijders, in de finale zorg de Arie Luitjes voor de enige treffer. Het nederlaag-toernooi van DEM werd gewonnen door Alcmaria Victrix dat in de eerste wedstrijd met 5-2 van de Be verwijkers won. Zondag kwam Zaandijk naar Beverwijk, maar de Zaankanters werden met 4-3 door DEM teruggewezen. Stormvogels versloeg Helder met 1-3 en De Kennemers moest in Uitgeest met een 5-2 nederlaag tegen USVU genoegen ne men. ADO'20 oefende met succes tegen. VIOS en won met 2-1. IEV speelde in Noordwijkerhout met 1-1 gelijk tegen VVSB en Kinheim verloor met 3-2 van De Eland. (Van onze handbalmedewerker) De Blinkert-Micrometers (dames) werd ronduit een teleurstelling. De 7-3 neder laag, die de gastvrouwen leden, was vol komen verdiend. De Haarlemse voorhoe de, waarin Ans Lenaarts faalde en Noor Bos door haar soli haar medevoorwaart- sen dikwijls liet toekijken, was niet bij machte de Arnhemse defensie te verras sen. Al snel namen de gasten een 1-0 voor sprong, doch toen Noor Bos een actie doeltreffend afrondde, was de stand weer in evenwicht. Micrometers handbalde doeltreffender en liep tot 1-3 uit. Een strafworp van Noor Bos betekende een 2-3 ruststand. Door een fout van Jannie Meinema kwam de gasten met 4-2 voor en toen was het wel gebeurd met de Blinkert. Mieke Rubach verkleinde welis waar de achterstand, maar twee hoge schoten en een blunder van de Haar lemse keepster velden de Haarlemsen de finitief. Een aan de Blinkert toegekende strafworp liet Noor Bos onbenut. Het heeft Full Speed in de eerste wedstrijd in de eerste klasse bepaald niet meege zeten. Door vakantie ontbraken drie van de beste speelsters, t.w. keepster Rina Voogt, Nel Toon en Riet Aarts. Twee maal kon Full Speed een verschil van twee doelpunten wegwerken en met nog een minuut te spelen, toen de stand 4-4 was, leek een punt veroverd, maar een uitval van HHC bracht de volle winst toch nog bij de Hilversumse dames. Elly Voogt doelpuntte vier maal voor de IJ- muider dames. Een zwak ADO versloeg een nog zwakker Concordia met liefst 6-0. De ADO-keepster was goed op dreef, hetgeen niet bepaald van haar Haarlem se collega gezegd kan worden. De Blinkert 2 debuteerde niet onver dienstelijk in de tweede klasse. Zonder tot groots spel te komen, wisten de Haar lemse dames SDW toch een punt afhandig te maken (2-2). Lanny Roest scoorde bei de Blinkerttreffers. De herenploeg van de Blinkert versloeg Aalsmeer 2 met ruim verschil (10-5). De Haarlemmers speelden iets beter, maar kwamen zelden tot flitsend aanvalsspel. In de eerste helft werd er traag ge scoord. Aan de afwerking ontbrak veel en bovendien was Blinkert-doelman Weh- nes in goede vorm. De voorhoede van de gasten plaatste slecht en had tegen de Haarlemse verdediging niet veel in te brengen. Met een 3-2 voorsprong kon de Blinkert gaan rusten. Twee minuten na de hervatting was de stand gelijk, maar met de straffe wind in de rug brandde de Blinkert pas goed los. Molenaar, Driessen en Honkoop schoten hun ploeg naar 9-5. In de slotfase troffen beide ploegen nog eenmaal doel, zodat de eind stand 10-6 werd. Concordia startte met een kleine over winning op debutant Sagitta (9-7) en Ra- piditas verloor met miniem verschil van Always Forward.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 13