Volksgezondheid door vele gevaren bedreigd K Beruchte pantserauto is verongelukt Minister bevestigt gebrek aan coördinatie bij optreden Amsterdamse politie Agenda voor Haarlem en de IJmond Kort en bondig) Drie ontsnapten aangehouden Turk was in bezit van zes pistolen Doden in het verkeer Proces tegen griffier gaat niet door Machinale tegellegger Gestorven man lag maand in woning Portugees rooft portemonnee van politieman Velen op de been voor corso Elf mensen dakloos door brand Brabantse politie zoekt gangster Wisselend weer la MAANDAG 5 SEPTEMBER 1966 2 Minister Veldkamp in Scheveningen: Watervliegtuig moest landen op een Fries meertje Zeehondje aangespoeld in Hoek van Holland Drumbandconcours te Delft gewonnen door Hubertus Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk WEERRAPPORTEN ■O? 5* i In zijn toespraak, waarmede de minis ter van Sociale Zaken en Volksgezondheid dr. G. M. J. Veldkamp vanmorgen de eer ste, door de British Royal Society of Health georganiseerde, internationale ge zondheidsconferentie in het Kurhaushotel te Scheveningen heeft geopend, heeft hij gewezen op de toenemende gevaren die in onze, door de techniek overheerste maat schappij de volksgezondheid bedreigen. In dit verband noemde de minister de verontreiniging van lucht en water, stra lingsgevaar, voedselvergiftiging (veroor zaakt door kleurstoffen, conserveringsmid delen, insektenbestrijdingsmiddelen en an tibiotica), het gebruik van stimulerende middelen, het overmatig lawaai en de toenemende kans op ongevallen. De minister wees op de taak die voor de regeringen der verschillende landen is weggelegd om te voorkomen dat mate riële en immateriële oorzaken van ziekten De drie ontsnapten uit de Amsterdamse jeugdgevangenis, die nog op vrije voeten waren, zijn nu ook aangehouden. Aan de koelbloedigheid en oplettendheid van me vrouw D. uit Heerlen is het te danken, dat de Heerlense politie zaterdagnacht een van de nog voortvluchtige uitbrekers kon arresteren, evrouw D. die naar een apotheek wilde gaan om hoofdpijnpoeders te halen, zag, toen zij het portier van haar auto opende, dat op de achterbank een jongeman lag te slapen. Onmiddel lijk sloot ze de wagen weer en waar schuwde de politie, die de slaper arres teerde. De andere twee werden aange houden in Den Haag en Roermond. (Van onze correspondent) BEST De rijkspolitie in Best heeft dit weekeinde een 32-jarige Turkse gast arbeider, verdacht van illegale wapenhan del, gearresteerd. De Turk werkte in een schoenfabriek en tijdens een gehouden steekproef bij het verlaten van de fabriek ontdekte men dat de man twee pistolen bij zich had. De politie kwam er aan te pas en bij een huiszoeking in het pension van de verdachte vond men nog eens vier pistolen. De zeven-jarige J. Huitink uit Vorden is zaterdagmiddag dodelijk gewond, toen hij plotseling de rijksweg tusssen Ruurlo en Vorden overstak en werd aangereden door een personenauto, 's Avonds over leed het kind in een ziekenhuis in Zut- phen. De veertigjarige G. Renkema uit Mi chigan is omstreeks middernacht op de Langeweg in Grootegeest door een auto aangereden en zo ernstig gewond, dat hij in de loop van de nacht in het academisch ziekenhuis in Groningen is overleden. De negentienjarige A. de Weerd uit Dalfsen is zondagavond om het leven ge komen, toen hij met zijn motor in Nieuw- I.eusden naar links uitweek en daardoor frontaal in botsing kwam met een perso nenauto. In een ziekenhuis in Nijmegen is de zeventigjarige M. van Gruythuysen over leden aan de gevolgen van een val, die hij 's middags met zijn fiets maakte in de Julianastraat in Berghem (N.-B.). Hij werd geraakt door een bromfietser, die hem passeerde en kwam te vallen. Gisteravond is de 46-jarige H. C. Snij ders uit Eindhoven, toen hij met zijn bromfiets op het rijwielpad langs de Bos dijk in Eindhoven reed, ter hoogte van de rijks-psychiatrische inrichting door onbekende oorzaak gevallen en aan de gevolgen daarvan overleden. De veertienjarige G. W. Derksen uit Meerveldhoven is zondagavond om het leven gekomen, toen hij op de Rooiseweg in Son en Breugel werd aangereden door een personenauto. Het kort geding dat de Haagse advocaat mr. J. A. Schuering aanhangig had ge maakt tegen de griffier van de Haagse rechtbank gaat niet door. De advocaat eiste een afschrift van een psychiatrisch rapport, dat over een van zijn cliënten was uitgebracht. De giffier weigerde het stuk te geven, omdat het de advocaat en diens cliënt vrijstond het rapport ter griffie in te zien en er aantekeningen uit te maken. Mr. Schuering nam hiermee geen ge noegen. Hij baseerde zijn eis op een be paling in het Wetboek van Strafvordering, volgens welke een verdachte recht heeft op alle processtukken. Hij krijgt nu het verlangde afschrift. De heer J. Freeken in Ruurlo heeft een tegelzetmachine ontworpen, die tien te gels tegelijk kan leggen. Bij een vloer oppervlakte van twee vierkante meter geeft dit een tijdsbesparing van 25 minu ten. Het apparaat legt deze tegels in 10 minuten. De tegels komen precies op de voeg te liggen, omdat ze zijn opgeslagen tien op elkaar in een bak, waarin de vak jes precies passend om de tegels zijn ge maakt. Daardoor kan ook elke afwijking •an een tegel direct worden geconsta teerd. De heer Freeken heeft octrooi aan gevraagd en van de Octrooiraad bericht ontvangen, dat zijn constructie nog ner gens in de wereld is toegepast. een greep krijgen op grote groepen der bevolking. Deze houdt onder meer in be scherming van de omgeving waarin de mens leeft, werkt en zich ontspant te gen voor zijn lichamelijke en geestelijke gezondheid nadelige invloeden. Een gezond bestaan, zo betoogde de mi nister, wil niet alleen zeggen aanpassing van de mens aan zijn omgeving, maar ook aanpassing van zijn omgeving aan de mens. In het eerste geval is de arts de centrale figuur, doch in het tweede komt de technicus naar voren. Hun samenwer king moet de verantwoordelijke autoritei ten de middelen verschaffen om het recht op een goede gezondheid te verwezenlij ken. ROTTERDAM. Bijna een maand lang heeft in een woning aan de Brielse- laan in Rotterdam het stoffelijk over schot gelegen van de 64-jarige bewoner J. H. van Deurzen. 'Niemand van de buren had hier ook maar iets van gemerkt, tot dat gistermiddag de buurman, de heer W. L. Boogers, de woning binnenging en in de keuken de dode man ontdekte. In de brievenbus werden poststukken gevon den die op begin augustus waren geda teerd. Na een eerste onderzoek is geble ken dat de man een natuurlijke dood moet zijn gestorven. Niets heeft bij dit onderzoek op een misdrijf gewezen. Zondagmiddag om een uur heeft een Noors eenmotorig watervliegtuigje we gens de harde wind en de regen zijn reis onderbroken en een landing gemaakt op het Nannewijd te Oudehaske bij Joure. Het toestel was 's morgens opgestegen in Wilhelmshaven (Duitsland) met bestem ming Londen. De bemanning, twee No ren, is op een camping bij het meertje in een caravan ondergebracht. Het twee tal zou bij goed weer maandag de reis voortzetten. De Rotterdamse zeemanswijk Katen- drecht kan voor buitenstaanders vreemde verrassingen opleveren. De Rotterdamse politie weet er dit weekeind van mee te praten: twee rechercheurs in burger, die in de nacht van zaterdag op zondag om streeks twee uur op de Sumatraweg con trole uitoefenden én ïn gesp'rék \ftafen met een aantal mensen, betrapten op he terdaad, een 32-jarige derde machinist uit Portugal, net tijen hij" eèn van ftetf de portemonnee uit de achterzak haalde. De rechercheurs hadden nog niet eerder zo'n duidelijk geval van betrapping op heterdaad meegemaakt. Eén van de prijswinnaars van het Aalsmeerse bloemencorso. Het Aalsmeerse bloemencorso heeft zich zaterdag in een grote publieke belangstel ling mogen verheugen. De twee kilome ter lange stoet, welke werd gevormd door 21 praalwagens, versierde personenauto's en muziekkorpsen trok zowel in Aalsmeer als onderweg naar Amsterdam zeer veel publiek. In 's lands hoofdstad waren dui zenden mensen op de been om de uitge beelde sprookjes uit 1001 nacht in ogen schouw te nemen. In Amsterdam vielen er twee gewonden toen het corso door de straten trok. Dit gebeurde toen een voor de stoet rijden de motorrijder van de Amsterdamse poli tie in de Vijzelstraat tegen een auto reed. De motor veranderde daardoor van rich ting en dreigde op het publiek in te rij den. De politieman wierp zich daarop met zijn motor opzij en kwam onder de zwa re machine terecht, die hem over een flinke afstand meesleurde. Daarbij wer den toch nog enkele personen op de rij weg geraakt. Een 73-jarige man moest met inwendige kneuzingen en hoofdwon den naar een ziekenhuis worden overge- vracht. De politieman kon na behandeld te zijn, naar huis. '.ftoóV Kind verdronken. De bijna tweejarige Mark Hoogland uit Noord-Scharwoude, die met zijn ouders het weekeinde bij familie in Hensbroek doorbracht, is zondagmiddag in een onbewaakt ogen blik te water geraakt en verdronken. (Van onze correspondent) EINDHOVEN. De Belgische douane heeft zeer waarschijnlijk de gepantserde vrachtauto in beslag genomen die de laatste maanden het grensgebied bezui den Eindhoven heeft geterroriseerd. De pantserkolos werd zaterdagmorgen in het Kempisch Kanaal bij Lommei gevonden. Twee jongens hebben zondagmorgen op de noorderpier in Hoek van Holland een zeehondje van drie a vier weken aange troffen. Zij brachten het naar de politie, die het jonge beest aan de zorgen van de dierenbescherming te Vlaardingen heeft toevertrouwd. Heel waarschijnlijk zal het zeehondje een thuis krijgen bij soortge noten in de diergaarde Blij dorp in Rot terdam. De chauffeur is kennelijk door een rij - fout, toen hij zonder licht 's nachts langs het kanaal reed, in het water terecht ge komen. De douane acht ook de kans dat een concurrerende smokkelbende de wa gen heeft laten verongelukken niet hele maal uitgesloten. Het was al bekend dat het groepje „meer bonafide" botersmok- kelaars, die zonder wild west-manoeu vres met personenwagens opereerden, een gruwelijke hekel aan het misdadig optraden van de pantserwagen hadden. Zeker is dat deze stalen geweldenaar op vaste smokkelroutes van andere smok kelcombinaties kwam. De scherpe dou ane-controle en extra-patrouille-activitei- ten om de zware pantserwagen maakten ook de kansen voor de andere smokke laars om de dans aan de grens te ont springen, veel kleiner. De in beslag genomen pantserwagen is overgebracht naar de grenspost Bergeyk- se barrière bezuiden Valkenswaard, waar de Belgische douane alle in beslag geno men smokkelwagens opslaat. Minister Samkalden (Justitie) heeft ge antwoord op schriftelijke vragen van het Eerste Kamerlid Van Meeuwen (K.V.P.) en het Tweede-Kamerlid Roemers (P.v.d.A.) over het wegvoeren door de Amsterdamse politie van een groot aantal betogers naar punten buiten de stad. De heer Roemers had gevraagd hoe het ge brek aan coördinatie te verklaren is, dat blijkt uit deze politiemaatregel en de af keuring van dit optreden door de Amster damse officier van Justitie, en wat is ge daan om in de toekomst een dergelijk ge brek aan coördinatie te voorkomen. Senator Van Meeuwen was gevallen over de wat hij noemde krasse uitlatingen van de officier van Justitie, die naar zijn mening beter achterwege hadden kunnen blijven, daar zij een blaam wierpen op de Amsterdamse politie, die in moeilijke omstandigheden haar werk moet doen. Minister Samkalden zegt' hierover, dat de mededelingen van de officier van Justitie niet van dien aard zijn geweest, dat zij kunnen worden gezien als het werpen van blaam op de Amsterdamse politie. Er blijkt slechts uit, aldus de minister, dat er verschil van opvatting heeft bestaan over het al dan niet wettelijk geoorloofd zijn van bepaalde maatregelen, die ter handhaving van de openbare orde waren genomen. Over het gebrek aan coördinatie, waar over het Kamerlid Roemers klaagde, deelde minister Samkalden tevens in zijn functie van minister van Binnenlandse Zaken ad interim mee, dat ofschoon de officier van Justitie, hoofd van het arron dissementsparket te Amsterdam, regelma tig besprekingen heeft met functionarissen van de Amsterdamse politie ter bevorde ring van een goede coördinatie bij het op treden tegen niet toegestane demonstra ties en andere verstoringen van de open bare orde, hij niet van tevoren was inge licht over het voornemen van de politie deelnemers aan dergelijke ordeverstorin gen aan te houden en niet of slechts bij uitzondering proces-verbaal tegen de aan gehoudenen op te maken. De 21e juli is in een onderhoud van minister Samkalden in tegenwoordigheid van de directeur-generaal voor openbare orde en veiligheid van het ministerie van Binnenlandse Zaken met de loco-burge- In het nationaal drumbandconcours te Delft, waaraan zaterdag acht korpsen deelnamen, is St. Hubertus uit Haanra- de (Limburg) voor de derde achtereen volgende maal eerste geworden met lof van de jury. Tweede werd MCC uit Laren (Noord-Holland meester, een wethouder en de waarne mend hoofdcommissaris van politie van Amsterdam, alsmede de genoemde offi cier van Justitie, besloten dat een regel matig overleg zal plaatsvinden tussen de politie-autoriteiten van Amsterdam en de officier van Justitie om een gecoördi neerd beleid te verzekeren ten aanzien van de aspecten van openbare orde en de justitiële aspecten, welke aan het optreden tegen de ordeverstoringen zijn verbonden. Aan de heer Van Meeuwen deelt de mi nister ten slotte mee dat in dat gesprek voorts tot uitdrukking is gebracht, dat be denkingen tegen bepaalde interpretatie van te nemen maatregelen in een derge lijk overleg naar voren dienen te komen en dat openbare mededelingen daarover vermeden behoren te worden. Een foto van prins Claus, die morgen veertig jaar wordt. Grote Kerk, dinsdag 20 u.: Orgelcon cert door Klaas Bolt. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Ge heim agent voor H.A.R.M.", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. dinsdag 8 u.: „Striptease des doods", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Spionnage- centrum Marrakesh", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De kunst van het liefhebben", 14 j. Minverva, 20.15 u.: „Die Dreigroschen- oper", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Een Amerikaanse echtgenote", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De klokken luider van de Notre-Dame", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het meis je en de geweren", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van hedendaagse Amerikaanse kunst. Dage lijks van 10 tot 17 uur. Tot 6 september. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur; zater dag eveneens van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16); Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 uur. Dinsdag gesloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk uit eigen col lectie. Dagelijks van 9.30-18 uur. Tot 30 september. In 't Goede Uur, (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werken van Dirk Breed. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zon dag van 14-17 uur en 20-22 uur. Tot eind september. Museum Van Looy (Kamperlaan): Expo sitie van werk uit eigen collectie en van cultuurhistorische diorama's. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zon- en feest dagen van 13 tot 17 uur. Tot 15 september. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Stadhuis Haarlem, dinsdag 14 u.: Ge meenteraadsvergadering; 20.30 uur (Gra- venzaal): kennismaking van nieuwe raad voor burgerij. Raadhuis Overveen, dinsdag 14.15 u.: Gemeenteraadsvergadering Bloemendaal. Raadhuis Halfweg, dinsdag 19.30 u.: Ge meenteraadsvergadering Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Raadhuis Hoofddorp, dinsdag 19.30 u.: Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer meer. Raadhuis Lisse, dinsdag 20 u.: Gemeen teraadsvergadering. Raadhuis Hillegom, dinsdag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. Raadhuis Zandvoort, dinsdag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. Raadhuis Bennebroek, dinsdag 20 u.: Gemeenteraadsvergadering. MAANDAG 5 SEPTEMBER City, 20 u.: „James Bond's Thunderball". Ruïne van Brederode: Expositie van beelden, schilderijen en gouaches; 21 uur: uitvoering op geluidsband van het klank beeld „Zingende stenen". DINSDAG 6 SEPTEMBER Stadhuis Velsen, 1930 u.: Installatie nieuwe gemeenteraadsleden. City, 20 u.: „James Bond's Thunderball". Ruïne van Brederode: Expositie van beelden, schilderijen en gouaches; 21 u.: Uitvoering op geluidsband „Zingende stenen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. MAANDAG 5 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Vreemde neigingen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Call Girls van Kopenhagen". W.B. Theater, 20 uur: „Vrouwelijke detective". DINSDAG 6 SEPTEMBER Stadskantoor, 19.30 u.: Installatie nieu we gemeenteraadsleden. Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Vreemde neigingen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Call Girls van Kopenhagen". Galerie Boumans Breestraat 122, ten toonstelling schilderijen en tekeningen van Ab Jongmans, geopend van 9-13.00 uur. Stroomstoring. Het noordwestelijk ge deelte van de provincie Groningen heeft dit weekeinde te kampen gehad met een ernstige stroomstoring in de elek triciteitsvoorziening. Een deel heeft van zaterdagavond tot zondagochtend zonder stroom gezeten. P.T.T. Bij beschikking van de minister van Verkeer en Waterstaat is aan de plaatsvervangend hoofddirecteur der P.T.T., ir. H. J. Uuges te 's Graven- hage (centrale directie) ingaande 1 sep tember 1966 op zijn verzoek eervol ont slag verleend, zulks met dankbetuiging voor de door hem aan den lande be wezen diensten. Gereformeerde kerken. De kerkeraden van de gereformeerde kerk en de gere formeerde kerk (vrijgemaakt) in Zeist hebben als resultaat van de de laatste drie jaar gehouden samensprekingen in een verklaring aan de leden van bei de kerkgemeenschappen laten weten dat zij streven naar het herstel van de twintig jaar geleden geslagen breuk. In Boxtel is zaterdagmiddag een boer derij totaal uitgebrand waardoor een ge zin met negen kinderen dakloos werd. De brand is vermoedelijk ontstaan door hooibroei. Ternauwernood kon nog enig huisraad worden behouden. De landbouw- inventaris en veertig ton hooi gingen ver loren. (Van onze correspondent) DEN BOSCH. Een 31-jarige woon wagenbewoner, die wekenlang met een 27-jarige man een ware terreur heeft uit geoefend in Noord-Brabant, is nog steeds op vrije voeten. De gangster ontsnapte in de nacht van 20 op 21 juli uit de Bredase strafgevan genis en hervatte vrijwel onmiddellijk na dien zijn misdadige praktijken: overval len op onschuldige burgers, terreur en chantage in vele woonwagenkampen en geweld tegenover surveillerende politie mannen. Hoe gevaarlijk de man is, is vorige zomer nog duidelijk gebleken bij zijn ar restatie in Oirschot, waar hij in een café werd gegrepen. Onderweg naar Eindho ven slaagde hij er toen in geboeid en wel te ontsnappen uit een rijdende politie wagen. Het was aan een toeval te dan ken, dat hij enkele weken later in Rot terdam bij een routinecontrole werd ge grepen. Daarna wist hij (uit Breda) we derom te ontsnappen. wvmwvwvvwwHvwwwwvmmvvwwvvwNvwv «wwwmiww Het KNMI deelt mee: Gedurende het weekeinde is Nederland binnen het bereik gekomen van een de pressie, waarvan het centrum vanmorgen voor de Noorse kust aankwam. Het front van de depressie biacht zondag tijdelijk regen, en aan de kust harde tot storm achtige zuidwestelijke winden. De tropische cycloon Faith, die zich geruime tijd op het zuidelijke deel van de oceaan heeft opgehouden, verlegde zondag plotseling zijn koers, en bewoog in een snel tempo naar het noordoosten. De cycloon, die zich geleidelijk omvormt tot een gewone depressie, zal morgen in het zeegebied tussen IJsland en Schotland aankomen. Ze zal dan in onze omgeving een matige tot krachtige zuidwestelijke wind veroorzaken. Hierbij wordt tijdelijk zeer vochtige en zachte lucht aangevoerd. Later stroomt er echter weer drogere en koelere lucht het land binnen. De wis seling van de luchtsoorten kan plaatse lijk gepaard gaan met enige regen. Maximum-temperatul en c ff jw d e at a oj 0 binnen- en buitenland. u g Neerslag: laatste 24 uur. B o c Den Helder zw. bew. w 18 19 Ypenburg zw. bew. w 19 8 Vlissingen zw. bew. wzw 18 11 Eelde half bew. zw 18 5 De Bilt zw. bew. zw 20 6 Twente zw. bew. w 20 4 Eindhoven zw. bew. wzw 20 6 Z.-Limburg geh. bew. wzw 20 5 Helsinki geh. bew. O 18 0.1 Stockholm regen zzo 18 0.3 Kopenhagen onbewolkt wzw 19 3 Aberdeen half bew. zw 19 0 Londen geh. bew. wzw 20 6 Amsterdam zw. bew. wzw 19 7 Brussel geh. bew. wzw 20 4 Luxemburg zw. bew. wzw 21 4 Parijs zw. bew. windst. 28 4 Bordeaux regen zw 27 1 Grenoble regen zzw 0.1 Nice geh. bew. nnw 24 0 Zürich regenbui zw 24 5 Locarno zw. bew. ozo 25 0 Wenen mist verand. 22 0 Innsbruck geh. bew. z 25 1 Belgrado onbewolkt O 27 0 Athene onbewolkt windst. 0 Rome mist windst. 25 0 Lissabon onbewolkt n 29 0 Dinsdag 6 september Zon op 5.59 uur; onder 19.17 uur. Maan op 21.29 uur; onder 12.57 uur. Maanstanden Laatste kwartier 8 september 3.08 uur Nieuwe maan 14 september 20.14 uur Eerste kwartier 21 september 15.25 uur Volle maan29 september 17.48 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 5 september Hoog water 6.31 uur en 18.49 uur. Laag water 2.29 uur en 14.37 uur. Dinsdag 6 september Hoog water 7.04 uur en 19.23 uur. Laag water 2.59 uur en 15.06 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2