Beroering in Djakarta over uitstel Maliks Moskou-reis Minister van Zaken bereid Buitenlandse af te treden China tegen „bereid met Hanoi de VS te strijden" Spanning in Gemenebest over Rhodesië Verloofd paar Gertrud Slottke op vrije voeten Minister von Hassel steeds meer in het nauw DJEMPOL Van dag tot dag Grieks-Roemeens akkoord in Athene Beter onderwijs voor Australisch Papoea Nederlands schot op Duitse autoweg Zeven doden bij aardbeving in Bogota Boeddhist Thien: „Verkiezingen zijn bedrog'' Reorganisatie in Joegoslavië door MAANDAG 5 SEPTEMBER 1966 3 Verlenging Broeiend conflict HANOI. „Het Chinese volk heeft vastbesloten alle nodige voorberei dingen getroffen om naast het Viet namese volk te strijden tegen de Amerikaanse agressors, op elk wille keurig ogenblik en op elke willekeu rige plaats, tot de eindoverwinning is behaald". Dit zeggen de Chinese lei ders Mao Tse-Toeng, Leoe Sjao-Tsji, Tsjoe-Teh en Tsjoe En-Lai in een Zeven miljard mensen in het jaar tweeduizend ...the famous taste of New York (JlGAI^ETTES P boodschap die zij hebben gezonden aan president Ho Tsji-Minh en de andere Noordvietnamese leiders, ter gelegenheid van het feit dat „Noord- Vietnam eenentwintig jaar geleden is gesticht". Dit meldde gisteren het Noordvietnamese persbureau. Thailand Redding amrri in t eru gevonden de sekte is voortvluchtig. Ook in eigen kring Geen animo Er is een redelijke kans dat het van daag begonnen gesprek over de regeling van de Indonesische schulden gunstige ge volgen zal hebben voor beide betrokken landen. Dit laatste moet natuurlijk uit gangspunt van de besprekingen vormen, omdat het de enig mogelijke basis voor iedere zakelijke overeenkomst is. Het lijkt er sterk op dat in de nieuwe politieke situatie die zich in Djakarta heeft geopenbaard, de aanvaarding van dat beginsel gemakkelijker zal zijn dan in de omstandigheden van voordien. In het algemeen heeft de redelijkheid het van de emotionaliteit gewonnen, wat bijvoor beeld ook duidelijk gebleken is in de kwestie Maleisië. De schuldenkwestie is uiteraard bijzonder geschikt om toch nog Indonesische en Nederlandse emoties op te roepen, omdat zij direct herinnert aan een episode waarin de emoties een hoofd rol speelden. Toch mag men verwachten dat de delegaties zich in dit opzicht zul len weten te beheersen en zich strikt zullen laten leiden door het verlangen, oud zeer uit de wereld te helpen door een aanvaardbare, zakelijk gezonde overeenkomst. De rol die Nederland thans ten opzichte van Indonesië ambieert, kan alleen maar dezelfde zijn als die welke ons land wenst te spelen ten opzichte van andere be vriende mogendheden: deelgenoot te zijn in een belangenovereenkomst die zake lijk voordeel afwerpt en tegelijk mogelijk heden tot ontwikkeling van culturele en politieke vriendschapsbanden opent. Dat de zakelijkheid voorop staat, is een ge zond principe. Dat wil echter niet zeggen dat de Nederlandse delegatie nu al bij voorbaat een positie zal moeten kiezen die Nederland „gouden eieren" legt. Daar voor is de te regelen schuldenkwestie te subtiel en daarom is de Indonesische eco nomie te zwak. Aderlatingen zonder dat daardoor een gezonder toestand wordt be vorderd zijn voor zieken altijd funest. Dergelijke aderlatingen kan de Indonesi sche delegatie zich ook niet laten welge vallen, zonder dat zij de toekomst van haar eigen land in de waagschaal stelt. Men kan zich echter voorstellen dat de schuldenkwestie wordt geregeld op een manier, dat de Indonesische economie er op den duur wel bij vaart. Een aandeel van Nederlanders in de opbouw van de Indonesische economie kan frank en vri; worden aangeboden, zonder dat daarbij nog verdachtmakingen worden gewekt Verdachtmakingen kunnen trouwens altijd ontstaan, maar in dit geval zullen de In donesiërs in de eerste plaats moeten er kennen dat van enige politieke bijbedoe ling onzerzijds geen sprake is, doch dat de algemene Nederlandse zin voor inter nationale commercie in Indonesië een dankbaar object zou kunnen krijgen, zon der dat er ook maar iets wordt afgedaan aan de volkomen onafhankelijkheid en waardigheid van Djakarta. (Van onze reisredacteur mr. H. L. Leffelaar) DJAKARTA. - De plotselinge afge lasting van het bezoek van Indone- siës minister van Buitenlandse Zaken, Adam Malik, aan Moskou heeft in Djakarta's regeringskringen beroering verwekt. In hoofdzaak wordt volgens bevoegde bronnen rekening gehouden met twee mogelijkheden: of het Krem lin heeft nog geen vertrouwen in de stabiliteit van het nieuwe Indonesi sche kabinet, of de Sovjet-leiders zijn gebelgd over hun uitsluiting bij de aanstaande onderhandelingen in To kio van Indonesiës crediteuren. De verandering van het reisschema van minister Malik werd in Djakarta op het allerlaatste ogenblik bekendgemaakt. Vlak voor zijn vertrek van het vliegveld Ke- majoran werd aan de aanwezige journa listen een officiële verklaring uitgereikt, waarin alleen stond dat het bezoek aan Moskou was uitgesteld wegens „het druk bezette programma van de Russische leiders", dat hen niet in staat stelde de Indonesische delegatie te ontvangen. Tot op dat ogenblik werd het hoofddoel van de reis van minister Malik door alle instanties gezien als de besprekingen in Moskou over een verlenging van de af lossingstermijn van Indonesiës schulden aan de Sovjet-Unie. Het dagblad „Mer- deka", dat gewoonlijk over goede rela ties beschikt met het ministerie van Bui tenlandse Zaken, verscheen 's morgens nog met een kort bericht, waarin over de „Moskou-reis" werd gesproken. Andere bronnen melden echter, dat er al een week geleden sprake was van uit stel, waarbij ook wordt gewezen op het feit dat Hongarije, Roemenië en Polen afwijzend hebben beschikt over een be zoek van de Indonesische delegatie. Hier uit blijkt, dat de Oosteuropese landen, met uitzondering van Joegoslavië, een zelfde gedragslijn hebben bepaald. Nog verleden week liet minister van Financiën, Fras Seda, mij duidelijk blij ken dat het bezoek aan Moskou zou door gaan. Hij zei toen, dat Indonesië niet zou vragen om schuldvermindering, noch om kredieten, maar om een verlenging van de afbetalingstermijn. Miniser Seda wees erop, dat een dergelijke verlenging al twee maal door Moskou werd verleend en de verwachting was dat er ook deze keer geen bezwaar zou worden gemaakt. De meest waarschijnlijke interpretatie van deze ontwikkeling is, dat de Russi sche leiders een vinger in de pap willen Minister van Buitenlandse Zaken, Adam Malik. hebben bij de besprekingen in Tokio, waartoe het initiatief voornamelijk werd genomen door Japan en Nederland. Van Indonesische zijde werd erop gewe zen dat Moskou's deelneming aan de on derhandelingen buiten het bestek ervan valt, omdat de schulden aan de Sovjet- Unie voornamelijk wapenleveranties be- ^AAAAAAAAAIUWMWW^AAWWUUMUUMWWWUUWWMWWWMWVAAfl ATHENE (AFP). In Athene zijn acht Roemeens-Griekse akkoorden getekend die o.a. betrkking hebben op een schade vergoeding voor de in Roemenië onteigende Griekse vermogens ter waarde van 3"/2 miljoen dollar. Voorts zijn de twee landen overeengekomen verder samen te werken op economisch, cultureel en verkeersge bied. SYDNEY. In de begroting voor Austra lisch Nieuw Guinea, ongeveer 450 mil joen gulden is een bedrag van 86 mil joen gulden uitgetrokken voor het onder wijs in dit gebied, vijftien miljoen gulden meer dan vorig jaar. Daarbij is een be drag van meer dan zeven miljoen gulden voor de universiteit van Papoea en een in stituut voor hoger technisch onderwijs. De nieuwe begroting wil een versnelde uitbreiding en ontwikkeling van Papoea bevorderen. Voor economische activitei ten en sociale diensten is 280 miljoen gul den uitgetrokken, meer dan zestig per cent van de gehele begroting. Het geld zal onder andere besteed worden aan we gen- en bruggenbouw en land- en bos bouwprojecten. Papoea zelf zal onge veer 160 miljoen gulden uit eigen midde len moeten opbrengen, 22 percent meer dan vorig jaar. DUISBURG (DPA) Een Duitse auto mobilist is zaterdagavond op de autoweg bij Duisburg danig geschrokken, toen uit het raampje van een hem inhalende Ne derlandse tankauto een revolver op hem gericht werd. Even daarop hoorde hij een schot. De man remde hard, zijn auto ging slingeren en de Duitser kon nauwe lijks verhinderen dat achter hem rijden de auto's op hem inreden. Dat maakt de politie van Duisburg die de Nederlandse tankauto in deze stad aanhield bekend, Bij het onderzoek bleek dat de bijrijder een alarmpistool bij zich had. Hij ver klaarde dat de automobilist hen „zo had gehinderd" dat inhalen bijna niet moge lijk was. Uit kwaadheid had hij daarom het alarmpistool op de man gericht en afgevuurd. Commentaar van de politie- „Wij hopen dat hij geen school maakt". BOGOTA (AFP en Reuter) De Co lombiaanse hoofdstad Bogota is zondag door een aardbeving getroffen. Zeven mensen werden gedood en zeker twintig werden gewond. In enkele gebouwen ontstonden scheuren. Het centrum van de aardbeving lag tachtig kilometer ten oos ten van Bogota. De verbindingen van de stad met de andere delen van het land werden ver broken. Over de omvang van het aantal persoonlijke ongelukken en de materiële schade in andere delen van het land tast men nog in het duister. treffen. De overige crediteuren vertegen woordigen vooral commerciële belangen. Met zijn weigering om de Indonesische delegatie te ontvangen, zou Moskou dan tevens te kennen geven dat het zich be zorgd maakt over een al te exclusieve oriëntatie van Djakarta op het Westen. Minister Malik heeft met zijn nadruk op zijn bezoeken aan de niet-gebonden lan den zoals Algerije en Egypte, de Sovjet leiders dus niet kunnen overtuigen. Als tweede mogelijke interpretatie van de Russische houding wordt in Djakarta rekening gehouden met een gebrek aan vertrouwen in het huidige Indonesische kabinet, dat eind juli werd geïnstalleerd. Dit zou kunnen duiden op een afwach tende houding van de Russische leiders ten aanzien van het nog steeds broeiende conflict tussen de pro- en anti-Soekarno- groeperingen. Volgens een betrouwbare bron zou minister Malik al rekening houden met een kabinetswijziging, waar bij hij niet langer zou optreden als mi nister van Buitenlandse Zaken. Minister Malik zou bereid zijn af te treden, aldus deze zegsman, wanneer daarmee een bloedige confrontatie tussen de pro- en anti-Soekarno-groepen voorkomen zou kunnen worden. Adam Malik was destijds Indonesië's ambassadeur in Moskou, en men mag aannemen dat hij daar nog steeds over goede relaties beschikt. De houding van de Russische leiders is daarom in Djakar ta teleurstellend gevonden. Het is de eer ste tegenslag voor de jonge Indonesische regering. NOTTINGHAM (AP) De Engelse ge leerde professor R. W. Steel heeft voor speld dat de wereldbevolking tegen het eind van deze eeuw verdubbeld zal zijn. Ongeveer zeven miljard mensen zullen dan de aarde bevolken. Professor Steel, verbonden aan de uni versiteit van Liverpool, hield een rede voor het Britse Wetenschappelijk Genoot schap waarin hij er op wees dat de be volkingsexplosie het grootst is in de lan den waar de meeste armoede heerst. De wereldbevolking neemt toe met ongeveer 1.8 percent per jaar. In vele ontwikke lingslanden echter met 3V2 percent. De professor noemde deze landen de „derde wereld" om ze te onderscheiden van de westerse kapitalistische en de oosterse communistische landen. Hij vervolgde: „we mogen de ontwikkelingslanden en hun bevolking niet vergeten. Als we hun problemen en noden naast ons neer leg gen zal ons dat duur te staan komen". m les LONDEN (AP) Een meerderheid van Britse Gemenebestlanden gaat stre ven naar een afkondiging van een bin dend olieverbod van de Verenigde Naties voor Rhodesië. Op het ogenblik komen de leiders en in een aantal gevallen hun plaatsvervangers van de 22 leden van het Gemenebest in Londen aan voor over leg. Sommige waarnemers menen dat die conferentie kan leiden tot het uiteenval len van het Gemenebest, de wereldwijde De 26-jarige Deense prinses Mar- grethe haalde in haar auto dit week einde graaf Henri Laborde de Mon- pezat van het vliegveld in Kopen hagen. Vorige week werd officieel bekendgemaakt dat de Deense prin ses en de Franse diplomaat zich binnenkort zullen verloven. (Telefoto). De Amerikaanse militairen in Vietnam hebben gisteren bevel gekregen binnen hun kwartieren te blijven tot na de ver kiezingen van zondag aanstaande. Men vreest dat de Vietcong zal proberen de verkiezingen te saboteren. De boeddhisten hebben zich tegen de verkiezingen verklaard. Gisteren zei de boeddhistische leider Thien-Hoa dat twee derde deel van de kandidaten door de regering wordt gesteund. Hij bestempel de de verkiezingen als „bedrog". Voorts vergeleek hij het huidige regime in Zuid Vietnam met dat van Hitier. Meer dan drieduizend boeddhisten zitten in gevan genissen zonder dat er een proces tegen hen is gevoerd, aldus Thien-Hoa. Ook de suggesties voor een inval in Noord-Viet- name, die regeringsleiders hebben ge daan, herinnerden hem aan Hitiers tac tiek. Ongeveer 25.000 Amerikaanse militai ren, meest eenheden van de luchtmacht, bevinden zich nu in Thailand, aldus de onderminister van Buitenlandse Zaken, William Bundy, die verklaarde „geen ge heim te onthullen" over de Amerikaan se activiteit in het Zuidoostaziatische land dat grenst aan Lans en Cambodja- De regering Johnson houdt er niet van Amerikaanse militaire operaties vanuit een bevriend land Thailand is lid van de ZOAVO te bespreken en het Ameri kaanse ministerie van Defensie heeft ge weigerd de Amerikaanse troepensterkte daar bekend te maken. De Amerikaanse senator Fulbright, echter, heeft laten weten dat zijn com missie voor buitenlandse betrekkingen- verhoren zal houden over Thailand. Ful bright, die critiek heeft op het optreden van de V.S. in Vietnam, zegt dat hij wil weten of zijn land „in een ander Viet nam geraakt". organisatie waarin zevenhonderd mil joen I'T'j oonO'plffinHlO'fl mensen zijn opgenomen. 1 IlO ddllgClVUllUlgU De Britse premier Wilson zou aanstu- BELGRADO (Reuter en AFP) PRe- ren op een compromis met premier Ian I sident Tito van Joegoslavië heeft bekend- Smith van Rhodesië om Rhodesië's vier gemaakt dat eind september een alge miljoen Afrikanen op den duur de kans mene vergadering gehouden zal worden te geven de macht over te nemen van de van de communistische partij in zijn 225 000 blanken. Tot nu toe heeft premier land. „De partij zal van top tot teen ge- Smith echter geen enkele concessie willen reorganiseerd worden", aldus de Joego- doen Slavische leider, die van mening is, dat Vrijwel unaniem beschouwen de leiders de partij veel van haar invloed heeft van de zeventien Afrikaanse, Aziatische verloren en Caribische leden van het Gemenebest de benadering van het probleem Rhode- Tito verweet op een vergadering de le- sië van Wilson als strijdig met de ge- den van de partij eekere denkers en meenschappelijke beginselen van hun ver- publicisten het recht gelaten te hebben, bond. Zij hebben zich verenigd om Wilson I buiten de partij om, beschouwingen te te confronteren met de eis: maak de houden. Hij is voor een scheiding van oliesancties voor Rhodesië verplicht voor I partij- en staatsbestuur. Geen enkel lid alle leden van de VN door een resolutie van het uit negentien leden bestaande van de Veiligheidsraad. Zulk een resolu- uitvoerende comité diende andere taken tie zou Zuid-Afrika en Portugal voor de te hebben dan die welke betrektang heb- keuzen plaatsen van gehoorzaamheid aan ben op de ideologische en sociale o - of negering van de wereldorganisatie. wikkeling van het land. Zij dienen zich te 1 bepalen tot parti]problemen. De Joegoslavische president pleitte ook voor de instelling van een nieuw presi dium binnen het 155 leden tellende cen trale comité, dat de politieke richtlijnen zou moeten aangeven. De communisti sche partij zou geheel moeten worden gereorganiseerd en elementen die niets gemeen hebben met communisme zouden, volgens Tito, moeten verdwijnen. Het zou BONN De Westduitse Gertrud Slottke, n zuiverjng van „hogerhand" moeten die ervan wordt beschuldigd te hebben zj;n; arbeiders zouden zelf moeten be- meegewerkt aan de deportatie van duizen- gjjssen wje ur de partij moet verwijderd den Nederlandse joden tijdens de oorlog. worden is in München uit voorlopige hechtenis ontslagen. Zij was begin dit jaar gearres teerd, met haar gewezen superieur, Wil helm Zöpf, en met de vroegere comman- dan van de Sicherheitspolizei in Neder land, Wilhelm Harster, nadat de officier van justitie in München toch nog een aan klacht had kunnen opstellen. Gertrud Slottke is op vrije voeten ge-1 pensjoen jn Rome verwacht men, dat Een wonderbaarlijke „redding" beleef de vorige week de Amerikaanse piloot, Thomas Tucker, die met zijn verken ningsvliegtuig was neergedaald boven de Noordvietnamese stad Haiphong. Tucker daalde met zijn parachute precies in de haven. Noordvietnamese boten sloten de vliegenier in, maar ze werden verdreven door Amerikaanse straaljagers. Een Amerikaanse helikopter vloog vervolgens naar Tucker en pikte hem net op tijd uit het water op. (Van onze correspondent) steld, nadat haar advocaat hiertoe een ver zoek bij de rechtbank had ingediend. De Westduitse wetgeving laat langdurig voor arrest alleen toe, zo lang er gevaar bestaat dat de verdachte vlucht, of eventueel be wijsmateriaal laat verdwijnen, of getuigen aan het einde van het jaar 23 kardina len zich zullen terugtrekken op grond van het advies van paus Paulus, die heeft gesuggereerd, dat priesters hun herderlijke taak moeten neerleggen als zij 75 jaar zijn. de kans hiertoe klaarblijkelijk niet aanwe zig geacht. Zij heeft negenduizend gulden als waar borgsom moeten storten en haar paspoort moeten inleveren. Zij heeft voorts een mel dingsplicht bij de politie opgelegd gekre gen. Waar zij het geld vandaan heeft ge haald, is een interessante vraag. Bij haar arrestatie ging zij door voor armlastig. gaat bewerken. Bij Gertrud Slottke wordt Landbouw. Ruim '1500 kranten, radio- en t.v.-stations in Fort Collins (V.S.) heb ben anderhalf uur zonder stroom geze ten, nadat een boer bij werkzaamheden op zijn grond twee elektriciteitskabels in de grond stukgestoten had. Straatgevechten. In Boekidnon op de Philippijnen zijn bij straatgevechten tussen regeringstroepen en leden van een religieuze sekte zes mensen om het leven gekomen en vijftien gewond. On- Ruïnes van oude Stad geveer duizend „apostelen van God" n zijn gevangengenomen. De leider van LIMA (Reuter) De Amerikaanse I Muur. Een 27-jarige Oostberlijnse stu- ontdekkingsreiziger Gene Savoy heeft in dent is zaterdag onder een regen ko- het oerwoud van Noordwest-Peru de gels over de muur West-Berlijn binnen- resten van een oude stad gevonden die gevlucht. Hij was door twee kogels ge- misschien is gebouwd vóór de Inca-be- raakt, in arm en schaving. Savoy heeft gezegd dat de Bomaanslag. Zondagochtend is een1 bom stad honderden twee en drie verdiepingen I ontploft voor de ingang van het hootd- tellende stenen huizen had en talloze tempels en paleizen. Enkele van de ge bouwen hadden stenen trappen met een lengte van vijftig tot honderd meter. De ruïnen van de stad liggen ongeveer vijf tig kilometer ten westen van Chachapoyas. (Van onze correspondent) BONN. De positie van Kai-Uwe von Hassel, de Westduitse minister van Defensie, wordt met de dag meer ondergraven. Nog maar nauwelijks zijn de generaals, die veertien dagen geleden begonnen hem te attaqueren, met pensioen afgemarcheerd, of de politici nemen hun taak over. Voor Von Hassel maar ook voor premier Erhard is deze ontwikkeling des te1 pijnlijker, omdat ze het argument, als zou het gaan om het beschermen van de nieuw verworven burgermaat schappij tegen militaire restauratie pogingen, nu niet langer kunnen ge bruiken. De socialistische partijvoorzitter, Willy Brandt, heeft van Von Hassel verlangd, dat deze onverwijld de consequenties zou trekken uit de misstanden, die de verho ren voor de parlementaire defensiecom missie hadden aangetoond. Ofschoon op het laatste ogenblik de toegezegde pu- blikatie van wat er in de defensiecom missie is gezegd beperkt bleef tot dertig exemplaren voor dienstgebruik, duurde het dit weekeinde totch geen uur, of half Bonn wist wat de generaals hadden ont huld: het niet beantwoorden van brieven, het verminken van rapporten, het verge ten van afspraken en het voortdurend denigreren van het officierenkorps door de leiding van het departement Over Brandts eis dat hij aftreedt zou Von Hassel zich overigens minder zor gen behoeven te maken (van de oppositie mag hij tenslotte- geen andere reactie hebben verwacht), wanneer soortgelijke taal niet uit de rijen van zijn eigen Christen-Democratische Unie opklonk. Invloedrijke lieden als de voorzitter van de defensiecommissie, Zimmermann en baron Von Gutenberg, maar ook de afgevaardigde Drager (van wie niemand tevoren ooit had gehoord), eisten dat Von Hassel zijn biezen zou pakken. An ders zou het begrip „politieke verant woordelijkheid" elke inhoud verliezen. De stormbal voor Von Hassel is inder daad hoog gehesen. Deze week gaat de defensiecommissie nog voort met hoor en wederhoor, maar de meerderheid van de commissieleden schijnt nu al naar een veroordeling van de minister te neigen. Intussen rijst dan voor kanselier Er- hard de vraag, wie hij voor defensie moet aantrekken. Er worden naturlijk allerlei namen genoemd. Zij variëren van EXCLUSIEF INDISCH RESTAURANT Boulevard Zandvoort nabij circuit Tafelreservering tel. 02507-2044 's woensdags gesloten de benjamin in het kabinet, de 37-jarige minister voor Wetenschappen Stolten- kwartier van de Amerikaanse commu nistische partij in New York. Door de ontploffing sneuvelden alle ruiten van het gebouw en van de aangrenzende gebouwen. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Vliegende vluchters. Vier uit de centrale gevangenis van Manitoba in de buurt vanWinnipeg ontsnapte gevan genen, die er zaterdag in slaagden met een gestolen vliegtuig uit Canada te vluchten, zijn de avond van dezelfde dag in Gary, in de Amerikaanse staat Indiana, gepakt na een vuurgevecht met de politie. berg, tot ex-minister Franz Josef Strauss. I Bezoek. De Amerikaanse kernonderzeeër Stoltenberg valt nog net binnen de ter- Seadragon is vanochtend in Jokosoeka men, omdat hij als zestienjarige het aangekomen. Honderden Japanners lie- laatste oorlogsjaar nog een paar maan- pen buiten de basis te protesteren. De den soldaat is geweest. Strauss zou als politie heeft drie studenten aangehou- voorganger van Von Hassel evenveel nut- I den. tige ervaring als ook belastende hypo- Staking. Voor het eerst in vele jaren maakten gondeliers zondag geen deel uit van het stadsbeeld van Venetië. Ze hielden een staking van 24 uur. De on geveer driehonderd gondeliers van de stad eisen, onder meer, vergunningen voor mini-taxi's kleine motorboten voor gebruik op regenachtige dagen en betere bescherming tegen het over slaan van golven. theek meebrengen. De animo om onder Erhard minister te worden is in Bonn echter klein. En de lust het departement van Defensie (met 600.000 man personeel en achttien mil jard op de begroting) over te nemen, is Tieners. Bij een gevecht tussen twee ben I l!nnn«<n Trwi/larf in GHihaön tipi zo mogelijk nog geringer. Ook de liberale vice-kanselier Erich Mende, aan wie de Christen-Democraten even hebben overwogen de in diskrediet geraakte portefeuille te slijten, verloo chende voor eenmaal zijn ridderkruis en wimpelde bij voorbaat af. den tieners zijn zondag in Chicago tien kinderen gewond door hagel uit een jachtgeweer. De kinderen hadden niets met de ruzie te maken maar stonden op een hoek van een straat in de vuur lijn van de elkaar bestrijdende par tijen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 3