Vakbeweging in Engeland blijft loyaal jegens Wilson Chefarine „4 Fiscus ontving 15 pet meer Winsten stegen met 67, lonen slechts met 21 pet CO-OP stopt afgifte van 7 pet obligaties Verdere steun voor het pond Hoe de duiven vlogen 4 middelen doen wonde ren bij pijn of griep! Prijzenstop in België ingetrokken Beslissing over de Suiker-Unie valt vrijdag Kort economisch nieuws Vakbondsleider over VS-econotnie Johnson wil matiging Siemens verlaagt ook T V-prijzen „Goud wordt op ongekende wijze opgepot" Minder pessimisme over handelsbalans SCHEEPVAARTBERICHTEN Wall Street dicht Recordomzet van de CMC Straatvoetbal toernooi Groenten uit Beverwijk DINSDAG 6 SEPTEMBER 1966 4 Gokmentaliteit De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4W, zijn elk afzon derlijk in de hele wereld beroemd en hebben miljoenen mensen baat ge bracht. Tezamen werken zij nóg beter en doen werkelijk wonderen. Eén der bestanddelen is het betrouw bare maagmiddel Chefarox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. In eerste zeven maanden Afdwingen Ander geluid Jaarverslag IMF k¥7TT1F1 SS Gisteren op het Damrak rotaal 373 384 (Van onze correspondent) LONDEN - Premier Harold Wil son heeft gisteren in een felle rede op een vakbewegingscongres in Black pool de daar voor de regering dreigen de crisis bedwongen. Voordat hij zijn rede had gehouden was het congres verdeeld over de voor zes maanden afgekondigde loon- en prijzenstop, te volgen door nog eens zes maanden uiterste economische zelfdiscipline Wilson slaagde erin een belangrijke groep twijfelaars van de onvermijde lijkheid van de regeringspolitiek te overtuigen, zodat algemeen kan wor den aangenomen dat - na het debat van woensdag - de vakbeweging, zij het zonder geestdrift, de regering zal steunen. Het was een bittere pil, die Wilson de vakbondsleiders en gedelegeerden liet slikken. Maar de meerderheid besteft dat de harde maatregelen het kleinste kwaad vormen omdat het alternatief van een in komens- en prijspolitiek, gekoppeld aan opvoering van de produktiviteit, algeme ne chaos en massale werkloosheid zou kunnen zijn, niet van anderhalf of twee percent, maar van anderhalf of twee mil joen en volgens de premier misschien zelfs een terugkeer van de economische wereldsituatie uit de jaren dertig. Wilson was overigens niet zwartgallig. Het enorme (van de conservatieve re gering geërfde) tekort op de betalingsba lans is in een jaar tot de helft terugge lopen. De export is belangrijk gestegen, speciaal op een zwaar concurrerende markt als die der Verenigde Staten. Maar de invoer is nog veel te hoog. Doch door economisch doelbewust en selectief te werk te gaan, met name wat betreft de ontwikkelingsgebieden, is de regering vol hoop voor de toekomst. De tijd is echter te kort om de aanval op het pond, door allerlei factoren bui ten de macht van de Britse regering te weeg gebracht, anders dan met orthodoxe middelen af te slaan. Desniettemin ver schilt de Labourpolitiek volgens Wilson van de deflatiemaatregelen der conser vatieven, doordat de sociale voorzienin gen niet worden aangetast en omdat on danks de moeilijkheden ervoor gezorgd wordt, dat voortgang wordt gemaakt met de modernisering en de technologische omwenteling van de Britse industrie. Hij bezwoer het Engelse volk eindelijk het verleden de rug toe te keren en bestreed met name de gokmentaliteit. Wilson sprak het verlossende woord, Vier middelen in één tablet helpen elkaar endoen wonderen! z BEROEMDE MIDDELEN IN EÉN TABLET DOEN WONDEREN! Tn de eerste zeven maanden van dit jaar heeft de fiscus bijna negen miljard gulden binnengehaald tegen ruim mil jard in dezelfde periode van vorig jaar. De ontvangsten waren ruim 15 percent hoger dan in 1965. Bijna alle belastingsoorten hebben tot de toeneming bijgedragen. Daarbij kwa men de omzet- en de loonbelasting over de eerste zeven maanden ruimschoots boven de twee miljard. BRUSSEL De Belgische regering heeft besloten de begin van dit jaar af gekondigde prijzenstop met ingang van vandaag in te trekken. Het besluit houdt in, dat verzoeken om prijsverhogingen weer kunnen worden ingediend, doch dat om een te plotselinge stijging van het prijspeil te voorkomen de behandeling er van over de komende vier maanden wordt uitgespreid. De katholieke-liberale regering van pre mier P. vanden Boeynants ging tot de prijzenstop over als onderdeel van een an- ti-inflatie-politiea Naar de Belgische mi nister van economische zaken, J. van Of- felen op een persconferentie meedeelde, heeft het prijsbeleid een stabilisatie in de meeste sectoren mogelijk gemaakt en toont België in vergelijking met de buur landen een gunstig beeld. Tegen de prij zenstop bestond bij het bedrijfsleven veel kritiek. Minister Van Offelen kondigde aan, dat de regering echter het prijsver loop nauwgezet zal blijven controleren. dat van hem bij deze gelegenheid ver wacht werd. Hij riep namelijk de vakbonden op eindelijk hun vaak schandalige produktiebeperkende voor schriften, die de arbeiders voor de oor log moesten beschermen, op te geven omdat ze thans precies het omgekeerde resultaat hebben en zeker naar grotere werkloosheid leiden. Hij waarschuwde: „wij kunnen de problemen van morgen niet met de roestige wapens van gisteren bestrijden. Te weinig mensen werken hard genoeg". De vakbeweging is vooral ontsteld over de mogelijkheid van een wettelijk afdwin gen van de loonpolitiek. De regering blijft echter (waarschijnlijk tegen beter weten in) hopen, dat de loon- en prijsstop vrijwillig zal worden uitgevoerd en dat ook de latere loonpolitiek op vrijwillig heid zal kunnen berusten. Maar een der gelijke situatie lijkt zelfs voor Engeland, dat zo'n grote mate van zelfdiscipline be zit, te idyllisch. Vandaar dat de regering wettelijke dwang als stok achter de deur gereed houdt. Hoewel met tegenzin zal de regering eventueel niet aarzelen de loon- en prijsstop af te dwingen. De definitieve beslissing over de oprichting van de Suiker-Unie valt op vrijdag a.s. en de bedoeling is dat op 12 september het dagelijks bestuur voor het eerst bij elkaar komt. De Suiker-Unie wordt, zoals bekend, een topcoöperatie, gevormd door de vier bestaande coöperatieve ondernemin gen in de Nederlandse suikerindu strie. De bedrijfsresultaten der vier coöpera ties zullen worden gepoold en herver deeld, zodat uiteindelijk alle aangesloten boeren dezelfde bietenprijs ontvangen. De eerste tien jaren echter krijgen de leden van twee der coöperaties, de Verenigde Coöperatieve Suikerfabrieken (VCS) te Dinteloord en de Coöperatieve Suikerfa briek te Puttershoek, een hogere prijs. De V.C.S. komt daarmee, naar wij van de zijde van deze onderneming vernemen, de andere deelnemers toch nog voor de helft tegemoet. De V.C.S. is al vroeg be gonnen met grote moderniseringen, de fa brieken die een lagere prijs krijgen zitten nog op zware lasten, die men nu gevieren gaat dragen. Het handelsverkeer tussen Nederland en de Volksrepubliek China neemt nog steeds toe. In de eerste vijf maanden van dit iaar exporteerde Nederland voor 26,7 (v. j. 22,41 miljoen en kwam in Nederland uit China binnen voor een waarde van f 48,7 38,1) miljoen. (Van onze correspondent) WASHINGTON „Jullie kameraad in liet Witte Huis zal zijn verantwoordelijk heid nakomen en doen wat nodig is voor het behoud en de stabiele economische groei, maar dan moeten op hun beurt werkgevers en werknemers zich matigen in prijsstijgingen en looneisen", aldus sprak president Johnson gisteren tijdens zijn „Labourdayspeech" in Detroit. Waar een gehoor van grotendeels vakbondsle den hem beluisterde. Hij zei verder niet van plan te zijn het voorbeeld Eisen hower uit de late vijftiger jaren te vol gen en te trachten de stabilisering van de in de laatste tijd nogal onrustbarende stijgende prijzen te verkrijgen door het beperken van belangrijke overheidsprojec ten en het afremmen van de economi sche groei. Door een stijgende werke loosheid zou dan immers juist de minst bedeelde bevolkingslaag het meest te lij den krijgen, aldus Johnson, die verder vermeed te onthullen wat hij dan wel denkt te doen om de loon- en prijsspiraal in de hand te krijgen. Een door vele economen aanbevolen belastingverhoging lijkt twee maanden Co-Op Nederland heeft de uitgifte van zeven percents gezinsobligaties van 50 beëindigd, omdat de maximale omvang van de obligatielening ad 15 miljoen thans nagenoeg is bereikt. Sinds 1963 heeft als bekend Co-Op Nederland in de levensmiddelenwinkels van de aangeslo ten coöperaties de gelegenheid geboden om spaarzegels te kopen, die recht ga ven op de verwerving van de zeven per cents obligaties. Het staken van de uitgifte van de ze ven percent obligaties gaat gepaard met het beschikbaar stellen van zes percents rentespaarbrieven van 50 waarop na twaalf jaar een bedrag van 100 wordt uitgekeerd. Het voordeel van dit systeem ligt, volgens Co-Op in het feit dat het spaareffect aanzienlijk wordt vergroot. De rentespaarbrieven zullen worden uitgegeven door de financieringsmaat schappij voor Co-Op projecten „Finco" NV, een gezamenlijke dochteronderne ming van Co-Op Nederland en de Hol- landsche Koopmansbank in Amsterdam. De terugbetaling van de spaarbrieven wordt tegenover de spaarders onvoor waardelijk door Co-Op Nederland gega randeerd. Aan de lening is ditmaal geen limiet gesteld. Bij elke gulden, die men in de Co-Op winkels besteed kan men een tien cents spaarzegel kopen. Een volgeplakt boekje van 500 zegels kan dienen ter verkrijging van een rentespaarbrief van 50.-. Men kan het boekje ook inleveren tegen de nominale zegelwaarde of in de maand juni inleveren tegen de nominale waarde plus een premie van twee gulden en een kleine premie in natura. De Internationale steun voor het pond sterling zal weer met drie maanden wor den verlengd. Dat is het resultaat van besprekingen van presidenten van de be langrijkste centrale banken, die in Bazel zijn gehouden. Tot de landen die het pond blijven steunen behoort ook Nederland. De steunregeling, die nimmer precies is bekendgemaakt, omvat een kredietmo gelijkheid voor Engeland van maximum 3ü miljard gulden. Daarnaast bestaan afzonderlijke steunregelingen met de na tionale bank van Frankrijk en de Ameri kaanse Federal Reserve System. voor de tussentijdse verkiezingen een weinig waarschijnlijke maatregel aange zien deze de populariteit der democrati sche regering uiteraard niet zou verho- SerToch zou een dergelijke maatregel bijdragen aan afneming der volgens ve len te hoog opgeschroefde vraag, zodat de prijzen zouden kunnen dalen. Eer der aannemelijk echter is dat de presi dent, naast steeds dringender oproepen aan de industrie en de vakbeweging toch matiging te betrachten, zal pogen som mige overheidsuitgaven te beperken en voorts wellicht de zeven percent inves teringsaftrek van de belastingen, waarvan het bedrijfsleven nog altijd geniet, onge daan te maken. Een ietwat ander geluid over die econo mische situatie was gisteren te horen van George Meany, de president van het Amerikaans overkoepelende vakverbond 'Alf Cio. Hij ontkende stellig dat de'prij zen omhoog gestuwd worden door de lo nen, maar betoogde dat het bedrijfsleven uit winstbejag de prijzen verhoogt. Mea ny herinnerde eraan dat tussen 1960 en 1965 de winsten van het Amerikaanse bedrijfsleven met 67 percent stegen na aftrek van belastingen, de aandeelhouders zagen hun dividenden met 43 percent stij gen. Daarentegen steeg het werkelijke nettoloon van de fabrieksarbeiders slechts met 21 percent. Fel attaqueerde Meany de Federal Reservebank, die door verho ging van de rentevoet volgens hem aan de inflatie had bijgedragen, inplaats van deze tegen te houden. Namens de vakbeweging heeft Meany aanbevolen de economische situatie ge zond te maken door de volgende maatre gelen: daling van de rentevoet door par lementaire interventie, opheffing van ge noemde zeven percent investeringsaf trek voor het bedrijfsleven verhoging van de koopkracht der consumenten, onmid dellijke tenuitvoerlegging van de hangende wetgeving inzake hogere minimumlonen, werkeloosheidsuitkeringen etc., voortgang en uitbreiding van de overheidsbesteding in het onderwijs, de oorlog tegen de ar moede, recreatie, huisvesting etc. en ten slotte het onaangetast laten van het sys teem van vrije collectieve loononder handelingen. De Ncderlandsche Siemens Maatschap pij N.V. heeft, teneinde zich aan de marktverhoudingen op televisiegebied in Nederland aan te passen, besloten haar prijzen eveneens te verlagen. De prijsver laging geldt voor de TV-toestelIen met 59 cm beeldbuis. „De spanning waaraan het internatio nale monetaire stelsel de laatste tijd on derworpen is heeft zich weerspiegeld in het particuliere oppotten van goud op on gekende schaal en in officiële omzettingen van dollars in goud", aldus het vandaag verschenen 21ste jaarverslag van het In ternationale Monetaire Fonds (IMF). De wereldproduktie van goud is in 1965 voor het twaalfde achtereenvolgende jaar toegenomen en bedroeg ongeveer 1,45 mil jard dollar. Hier kwam nog een hoe veelheid goud ter waarde van 550 miljoen dollar bij die door de Sovjet-Unie aan westerse landen werd verkocht. De toene ming van de officiële goudreserves heeft slechts 250 miljoen dollar bedragen in ver gelijking met 750 miljoen in 1964, 840 mil joen in 1963. 330 miljoen in 1962 en 600 miljoen in 1961. Eliminatie Het in bedwang houden van de kosten- en prijsdruk is een gemeenschappelijk pro bleem van de industrielanden geworden, zo zegt het verslag verder. Voor de Ver enigde Staten en Engeland acht het IMF de eliminatie van de betalingsbalanstekor ten van „beslissend belang". Corrigeren de maatregelen van deze landen, wier va luta door andere landen als reservevaluta wordt gebruikt, acht het fonds essentieel voor de handhaving van het vertrouwen en voor het scheppen van de voorwaarden die een vrijer internationaal kapitaalver keer en een grotere economische hulpver lening aan de ontwikkelingslanden bevor deren. Blijvende betalingstekorten in de Verenigde Staten en Engeland leiden on der de huidige omstandigheden niet nood zakelijk tot een toeneming van de wereld reserves. Ze maken het bovendien moeilij ker overeenstemming te bereiken over constructieve maatregelen die een vol doende groei van de reserves om aan toe komstige behoeften te voldoen waarbor gen. Het tekort op de handelsbalans bedroeg per 1 juli ƒ2741 miljoen, dat is 937 mil joen meer dan per 1 juli 1965 toen het tekort 1.804 miljoen bedroeg. Het Cen traal Orgaan voor de Economische be trekkingen met het buitenland wijst er in zijn jongste overzicht op, dat dit tekort uiteraard ongunstige gevolgen zal hebben voor de betalingsbalans, vooral ook om dat de kans dat uit anderen hoofde (dien- sten- en kapitaal verkeer) de nodige com pensatie zal worden geboden voor de ge signaleerde toeneming, bijzonder gering is. Het Centraal Orgaan constateert echter toch met voldoening, dat de meest recen te gang van zaken rond de handelsbalans het in het eerste kwartaal ontstane pessi misme wel wat kan verwachten. Mede gesteund door de gestegen uitvoer - prijzen, trok de uitvoeropbrengst in het tweede kwartaal niet onbelangrijk aan. De uitgaven ten behoeve van de invoer ver richt, excessief groot in het eerste kwar taal voor zowel consumptie- als investe ringsgoederen, begonnen in het tweede kwartaal weer een meer gebruikelke om vang te herkrijgen, aldus het overzicht. S« 1.40 "48 Sms 1 ,os 2i» .52%- S J4 343*+ St*t)wM' li .m i 5. .irti*. .,2 tnt.M STEMMING VIEL MEE Het is gisteren een uiterst kalme dag geweest voor Beursplein 5. Er kwamen weinig zaken tot stand- Dit omdat Wall Street gesloten bleef, wegens Labour- day, zodat er van die zijde geen activi teiten in Amsterdam vielen waar te ne-, men. De stemming voor de internationa le waarden viel mee. Wanneer de ope- ningsprijzen vergeleken worden met het laagste niveau van vrijdagavond, toen Kon. Olie 110 deed, tegen 's middags 112 als officiële koers, dan moet wor den gezegd dat van een koersherstel sprake was. Kon. Olie opende op 112. Philips en Unilever gaven weinig veran dering te zien op respectievelijk 85 (onv. en ƒ74.30 (ƒ37.90). AKU daalde ruim een gulden tot 54. In de morgenuren werd voor dit aandeel nog 55-30 be taald. Hoogovens werd op 290 (onv.) ge adviseerd. KLM kreeg een lagere advies- koers door het koersverlies vrijdag in Wall Street met 4 dollar. Philips ging op de Newyorkse beurs een volle, Kon. Olie en Unilever ieder dollar omlaag. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U. Hoogovens Kon. Olie 111.40-111.70 111.80 Philips 84.70-84.90 85.10 Unilever 73.60-74.00 73.70 K.L.M. VERHANDELDE FONDSEN 2 sept. 5 sept. Hoger 108 (28.9»/») 155 (40.3«/o) Lager 199 (53.3*/») 135 (35.2»/0) Gelijk 66 (17.8»/») 94 (24.5»/») AVONDVEKKEER VAN GISTEREN A.K.U. 55-55-10 Hoogovens Kon. Olie 110.50-111.40 Philips 84.20-84.60 Unilever 73.40gb-74.00 K.L.M. Siot- koersen 5 sept. Slot- koersen 5 sept. 53.80 290 84.90 Unilever 74.30 Kon. Petroleum 111.60 gl Amsterd. Rubber 72 gb H.V.A 114 gl 73.50 gb Holl.-Am. Lijn 98'/j K.L.M 432 K.N.S.M 79 Kon. Paketvaart 160 Van Ommeren 150'/» Ned. Sch. Unie 115 gb 5»/o Ned. 1964 85% 5Ned. 1964-n 87 5W/o Ned. 1965 907/s 6°/o B.N.G. 1965 93'/» 53/*»/o Ned. Gas 91% 4'/»»/o A.K.U 89'/» 5Vi»/o Hoogovens 91 Alk. Bank Nederl. 223 Amro Bank 42.70 Holl. Bank Unie 173 Nat.-Nederlanden 449'/» Ned. Midd.st. B. 81.00 R.V.S 341 187 150 67.50 Ver. Bezit 89.50 Unitas 389 Albert Heijn 645 b Alg. Norit 164 Amstel Brouwery 294 Amsterd. Ballast 295 Amsterd. Droogd. 74 Bensdorp Van Berkel 152 333 Blaauwhoed 285 gb Bredero 90'/* Brocades-Stheem 550 Bühr.-Tetterode 427 Bijenkorf 417'/» Centr. Suiker Mij 275 Curag. Handel Mij 128'/» Elsevier 177 Erdal 350 b 231 Ford Van Gelder Zn. Gelderl.-Tielens Gist- en Sp.fabr. Grasso v. d. Grinten Hagemeijer Hatema Havenwerken Heineken Bier Holec Hoek's Machine! Holl. Beton Indoheem Internatio Kempen-Begeer Key en Kramer Kon. Ned. Papier Kon. Zout-Ketien Koudijs Leidsche Wol Lindeteves-Jacob Meneba Muller Co Chem. F. Naarden Ned. Dagbl. Unie Ned. Kabelfabr. Ned. Sch. Mij Van Nelle Nijverd. Ten Cate Oranjeboom Bier Overz. Gas William Pont Rott. Droogdok Sch. Expl: Mij Scholten Honig Schuttersveld Smit Transform. Spaarnestad Stokvis Zn. Technische Unie Texoprint Thom. en Drijver Ver. Glasfabr. Ver. Machinefabr. Vredest. Rubber Wessanen Wilt. Fijen.-B. Wyers Zwanenberg-Org. 912 b 90'/» b 366 125 755 83.00 gb 178 gb 120 332 396 188 b 225 32.00 gl 202 292 167 418 129 290 gl 124 274 268 352 170 242 63 b 77 212 gb 68.00 178 126 68.50 gb 114 b 191'/* 545 b 112'/» 246 78'/» 76.50 108 123 100'/i 372 144 366 150.20 HET ATOOM. Van de postduivenhouders- vereniging „Het Atoom" te Velsen-Noord namen 170 duiven deel aan een wedvlucht van Vil voorde (België) af over een afstand van 173 km. De lossing van de duiven geschiedde tijdens zuid westen wind om 7.20 uur. Een duif van A. de Bot Jr. bereikte als eerste het hok om 9.22 uur; de laatste prijsduif om 9.33 uur. Met de harde, bijna stormachtige westenwind maakten de Atoom-vliegers een snelle vlucht, waarbij de eerstaankomende duif een gemid delde uursnelheid bereikte van 86,5 kilometer, terwijl de laatste prijsduif met slechts elf minu ten verschil er 78 kilometer per uur over deed. Deze voorlaatste vlucht van het seizoen, dat volgende week wordt afgerond met een vlucht van Mons (Bergen) in België af, heeft in de tweede toer jonge duiven weinig of geen ver andering gebracht in de te verwachten eind stand van de liefhebbers. Want ondanks het feit, dat de heer Peruni met de zevende en achtste plaats in deze Vilvoorde-vlucht genoegen moest nemen, zal hem de eerste plaats moeilijk kunnen ontgaan, terwijl de heren Van der Linde en Veldt wel als nummers twee en drie zullen gaan eindigen. Anders ligt dit met het generaal- kampioenschap van Het Atoom. Vorige week nog kon de heer Veldt zich permitteren hoogst waar schijnlijk eerste te worden, doch de vogels van de heer Schoone hebben hun „baas" met de thans ingenomen plaatsen twee en drie de mooie kans van de heer Veldt teniet gedaan, die nu ten minste naar de tweede plaats is verwezen. De heer De Bot Jr. blijft een redelijke kans op de derde plaats behouden, die hij overigens ook nu inneemt. Volgende week zullen de eindstanden dan definitief kunnen worden bepaald met de laatste vlucht. De uitslag was als volgt. A. de Bot Jr. 1, 12, 32, 33; P. Schoone 2, 3, 27; J. de Boer 4; L. Veldt 5, 18, 19, 31; D. van der Linde 6; S. Peruni 7, 9, 13, 14, 26; J. Stijnman 8; B. Schoo 10. 23; D. Stapper 11, 17, 22; A. Koens 15, 24; J. Kleverlaan 16; J. Asjes 20; W. A. Schouten 21; A. Duine- veld 25; A. Voorhout 28, 34; F Abbink 29; F. Taverne 30. Adonis 6 te Beliza Achilles 6 te New York. Ammon 5 v. Willemstad n. La Guaira. Amstelsluis pass. 5 Straat Malakka n. Lumut. Annenkerk 5 te Port Said. Asmidiske 5 t.h.v. Palermo n. Duluth. Averdijk 5 te Punta Arenas Banggai 5 v. Djeddah n. Djibouti. Bovenkerk 5 te Bremen. Ceres 6 te Jan Juan del Sur Clnulia 5 v. Willemstad n. Rotterdam. Dahomey kust 6 te Lagos Daphnis 6 te Turks Eiland. Dinteldijk 6 te Bremen. Eemhaven 5 v. Cristobal n. Oranjestad. Esso Den Haag 6 te Lavera. Ganymedes pass. 5 Wight n. Rotterdam. Garoet 5 v. Bremen n. Hamburg. Geestland 6 te Preston. Goeree 6 te Brisbane. Gulf Hollander 6 te Antwerpen. Gulf Italian 7 te Whangarei verw. Holendrecht 5 t.h.v Almeria n. Santos. Kara 5 te Teesport verw. Karachi 6 v. IJmuiden n. Amsterdam. Kermia 5 v. Sewaren n. Curasao. Khasiella 4 v. Porta Cardon n. Baltimore. Kloosterkerk 5 t.h.v. Lissabon n. Antwerpen. Koratia 5 v. Thameshaven n. Curasao. Korendijk 5 v. Antwerpen n. Rotterdam. Laertes 5 te Djakarta. Langkoeas 4 v. Belawan n. Bangkok. Maas Lloyd 6 te Portland. Madison Lloyd 4 v. Keelung n. Shimlzu. Marathon 6 te Antwerpen. Mentor 5 v. Izmir n. Saloniki. Musi Lloyd 5 v. Aqaba n. Muscat. Naes Lion pass 5 Sabang n. Tokuyama. Naess Tiger 5 te Bombay. Neder Eems 5 te Suez. Neder Rhone 5 v. Port Swettenham n. Aden. Neder Rijn 5 v. Suez n. Djibouti. Nijkerk 6 te Durban verw. Oldekerk pass. 5 Kuria Muria n. Rotterdam. Ommenkerk 5 t.h.v. Lissabon n. Marseille. Overijsel 5 te Genua, Palamedes S v. Iquique n. Matarani. Prins Willem George Frederik 4 v. Montreal n. Rochester. Rotti 5 v. Portland n. Vancouver. Schouwen 6 te Panama City. Serooskerk pass. 5 Kaap Finisterre n. Kaapstad. Skadi 6 te Tripoli. Slamat 5 te Tandjong Mani. Spaarnekerk 5 te Hongkong verw. Stad Maastricht 6 te Yali Stentor 5 te Antwerpen. Straat Bali 4 v. Dakar n. Abidjan. Straat Banka 6 te Singapore verw Straat Colombo 6 te Singapore verw Straat Cumberland 5 te Lourenco Marques. Straat Fremantle 6 te Durban verw. Straat Futami 4 v. San Salvador n. Kaapstad. Straat Johore 4 v. Kaapstad n. Durban. Straat Soenda 5 ten anker Bonny. Tegelberg 6 te Rio de Janeiro. Tero 5 v. Sint Vincent n. Antofagasta. Themis 5 v. Freeport n. Charleston. Tjikampek 6 te Tanga. Triton 5 v. Bridgetown n Houston. Vlieland 6 te Port Moresby verw. Vlist 5 v. Paramaribo n. Ponce. Wieldrecht 5 te Port Said. Willemstad 5 v. Southampton n. Amsterdam. Wonosari 5 v. Marseille n. Genua Wonosobo 5 v. Penang n. Port Swettenham. Zaankerk 5 v. Barcelona n. Antwerpen. Zaria pass. 5 Straat Ormoes n. Mena. Acteon 6 te Stanlow. Amerskerk 6 te Genua. Arendskerk 5 v. Antwerpen n. Amsterdam. Caltex Pernis 6 te Dumai. Delft 5 v. Antwerpen n. Rotterdam. Kara 5 te Teesport. Katelysia 5 v. Port Said n. Rotterdam. Katsedijk 5 v. Hamburg n. Bremen. Kennemerland 6 te Recife. Kosicia 5 v. Singapore n. Bangkok. Main Lloyd 6 te Bremen. Sarpedon 5 v. Port of Spain n. Paramaribo. Van Riebeeck 6 te Dar es Salaam. DE IJMONDEN. Van de postduivenhouders- vereniging „De IJmonden" (zaterdagvliegers! te IJmuiden namen 153 duiven deel aan een wed vlucht van Vilvoorde af over een afstand van 171 km. De lossing van de duiven geschiedde om 9.10 uur. Een duif van De Vlugt bereikte als eerste het hok om 11.23 uur; de laatste prijsduif om 11.36 uur. Snelle, regelmatige vlucht. De uitslag was als volgt: De Vlugt 1; Van Duyn 2, 17 en 26; Koster 3, 5, 8. 21 en 24; Hoek stra 4 en 28; Broek 6 en 30: v d. Scheer 7 11 en 25; Haver 9. 13 en 18: Strijker 10 en 22; De Jong 12, 20 en 27; Kunst 14, 16 en 23; Suurmond 15. 19, 29 en 31. DE SNELVLIEGER. Van de postduivenhou- dersvereniging „De Snelvlieger" te IJmuiden- Oost namen 219 duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde af over een afstand van 171 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.40 uur. Een duif van K. Reker bereikte als eerste het hok om 9.20 uur; de laatste prijsduif om 9.33 uur. Wederom een prima uitslag voor de heer J. v. d. Kammen en voor de heer F de Boer. De uitslag was als volgt: K. Reker 1; J. v. d. Kammen 2, 8, 9. 12, 14, 16, 41; A J Ham 3, 22, 34, 38; J. Dankelman 4: F. de Boer 5, 7, 11, 27, 28 33, 42, 44; R. Jung 6. 18, 25: Jac. Broek 10, 43; S. Voet en Zn. 13, 24; J. Wijker 15; Gebr. Boender 17; H. v. d. Wiele 19. 31. 36; F. F. Booy 20. 21: B. Visser 23, 29. A Koerts 26. 39: Joh. Broek 30 32, 40; P. v. Kaam 35; P. Schot vanger 37. SNELLE WIEKEN. Van de postduivenhou- dersvereniging „Snelle Wieken" te Santpoort namen 228 duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde af over een afstand van 169 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.20 uur. Een duif van S. Schenk bereikte als eerste het hok om 9.17 uur; de laatste prijsduif om 9.31 uur. De uitslag was als volgt: S. Schenk 1, 39; K. Bouwer 2, 29, 44; A. Tabernal en Zn. 3, 13, 33, 38, 40, 42, 45; M. Janssen 4, 22; G. Brouwer 5, 8, 9. 10, 14. 15, 17; Van Son 6. 31, 32; J. Hoogzaad 7, 11, 16. 19, 23; Van Oesterholt 12: J. de Jonge 18; C. Koks Jr. 20; J. Handgraaf 21, 24 25 26; Van Haasten-Rozemeyer 27. 43; Sneekes 28, 41, 46; C. Korthouwer 30, 34, 36: C. Koks Sr. 35; E. Gorter 37. DE REISDUIF. Van de postduivenhouders- vereniging „De Reisduif" te Beverwijk namen 269 duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde af over een afstand van 173 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.20 uur. Een duif van J. Scheffers bereikte als eerste het hok om 9.23 uur; de laatste prijsduif om 9.33 uur. De uitslag was als volgt- J. Scheffers 1, 2, 17, 40; C. van Balen 3, 37; G. Visser 4; G. Gra- pendaal 5, 28. 32, 48, 49; J. Schoo 6, 21, 27, 38; L. Sloot 7, 47; A. Six 8; J. Durge 9, 11, 16, 50; A. Snijders 10, 12; H. Schipper 13; C. Hoeks 15, 18; G. Snijders 14. 51; W. Uilenburg 19. 33; K. v. d Reep 20; B. van Vuuren 22. 43, 45; C. Smit 23, 36. 52. 54: M. Duiker 24: E. de Boer 25; Th. de Winter 26; C. Castricum 20, 53; E. de Boer 30, 31; N. Dekker 34; J v. d. Mei 35, 39: A. de Kraker 41; J. Aardeburg 42; T. Gravemaker 44: S. v. d. Kolk 46 ORANJE NASSAU. Van de postduivenhou- dersvereniging „Oranje Nassau" te IJmuiden namen 160 duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde af over een afstand van 170 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.20 uur. Een duif van J. Boekweg bereikte als eerste het hok om 9.19.48 uur. De uitslag was als volgt: J. Boekweg 1, 2, 11; J. Rijs 3, 14, 28; A. de Waard 4, 8. 13, 15. 18, 20. 23, 32; J. Broek 5. 16, 22, 24, 35; G. Duin 6. 17; P. Visser 7, 31; J. van Sikkelerus 9. 21; Bruis- schaart 10. 19. 26. 34; Schreuder 12: S. van Leeuwen 25: J. Prins 27; J Kraayenoord 29, 30. 33. Het CBS heeft indexcijfers van groothandels- prijzen per 30 juni 1966 samengesteld. Het alge meen indexcijfer bleef, in vergelijking met dat per ultimo mei, onveranderd op 168 (1948 100). De effectenbeurzen en goederenmark ten in Noord-Amerika waren gisteren ge sloten wegens Labour-Day. In Amster dam was er daarom ook geen nabeurs- en avondhandel in effecten. In het boekjaar 1965-1966 bereikte de omzet van de Coöperatieve Melkccntrale g.a. te 's-Gravenhage met f 225 miljoen een nieuw record. Het batig saldo be droeg 9,2 miljoen 7,5 miljoen). Aan de op 29 september te houden al gemene vergadering wordt voorgesteld om aan de reserve een bedrag van 200.00 toe te voegen en om met de le den alsnog gemiddeld 1,40 per 100 kilo gram geleverde melk te verrekenen. De ze verrekening brengt het totale bedrag, dat aan de ruim 10.000 leden-veehouders ten goede kwam, op 216 miljoen (vorig jaar 211 miljoen). De gemiddeld uit betaalde melkprijs steeg van 33,64 tot 34,06 per 100 kilogram. De maandagavond in het kader van het straatvoetbaltoernooi „Duinwijk" ge speelde wedstrijd tussen de Combinatie „IJmuiden" en de Long Streetboys is met een 2-1 overwinning voor het eerstge noemde elftal geëindigd. De basis voor deze overwinning werd in de twintigste minuut van de wedstrijd gelegd door Willem van der Ploeg, welke 1-0 stand tot vijf minuten voor het einde ongewij zigd bleef. Toen maakte Jan van 't Hart er nog even 2-0 van, waarmee de over winning voor de combinatie een bekeken zaak leek. Direct daarop bracht Bert Rut ten echter voor de Long Streetboys de achterstand tot 2-1 terug, waardoor de wedstrijd tevens een spannend slot ver kreeg. De combinatie wist evenwel stand te houden, zodat de spelers het strijdperk als overwinnaars konden verlaten. Donderdag 8 septemebr wordt het toer nooi op de rolschaatsbaan bij de Radar- straat voortgezet met de wedstrijd Schil dersboys-Roertoppers. Aanvang 18-45 uur. De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren als volgt: andijvie 16-28, bloemkool 23-68, sla 4-13, spinazie 6-25, postelein 10-28, sperziebonen 45-107, snij bonen 59-109, pronkbonen 42-56, tomaten 33-49, komkommer 12-33, prei 22-38, rode kool 14-22, uien 21-27, bospeen 16-33, was- peen 12-29.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4