Boeren-wethouders in Apeldoorn en Ede H Nederland had een koele, natte zomer Eerste Nederlander op een Russisch studentencongres „Ha, die P. v. d. A." pleit voor linkse koers Agenda voor Haarlem en de IJmond en bondig Amsterdam koos communist Eemnes is bang voor overval Demonstratie van Auschwitzcomité Nieuwe zebrazuil in Castricum Vinder bediende zichzelf Weinig verandering VRIJ ZIJN - BLIJ ZIJN Man valt dood in silo Qiga^ettes WOENSDAG 7 SEPTEMBER 196 6 Rode trui Koe en haas Alleen pet OOK IN HET DANSEN DANSAKADEMIE „SCHRODER" Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk the famous taste of New York CLAUDIA s De Nederlandse gemeenten hebben gisteren de wethouders gekozen. Soms ging dat vlot, maar in enkele gevallen ging het ook met veel moeilijkheden gepaard. In Ede en Apeldoorn werd een lid van de Boerenpartij wethouder, in Amsterdam keerde de C.P.N. terug in het college van B. en W. Onder de nieuwe wethouders zijn bekende namen. De oud-C.N.V.-voorzitter C. J. van Mastrigt en het Tweede- Kamerlid J. H. Scheps (P.v.d.A.) werden tot wethouder van de gemeente Zeist benoemd, het Tweede-Kamerlid Harmsen (Boerenpartij) werd wethouder in Apel doorn, Gerard Hoek van de NCRV kwam in Hilversum in het college. Merkwaardige feiten zijn te melden uit Abbenbroek en Winschoten. In Abben- broek hebben in de zeven leden tellende gemeenteraad nu drie vrouwen zitting, in Winschoten volgde mevrouw H. G. R. van Delden-Folkringa haar vader, de heer J. G. Folkringa, als wethouder op. De eerste vergadering van de nieuwe gemeenteraad van Amsterdam, waarin een provo en vier Boeren zitting hebben, is tegen de verwachtingen in rustig ver lopen. Het cordon marechaussees voor de ingang hoefde alleen dienst te doen om provo-raadslid De Vries te beletten een schilderij van prinses Irene en haar echt genote naar binnen te dragen om dit de burgemeester aan te bieden. De heer A. A. Verheij werd wethouder voor de CPN, de 42-jarige heer G. K. J. M. Hamm voor de VVD. Voor de PvdA wer den de 39-jarige drs R. J. de Wit en de heer W. Polak herkozen, voor de KVP en AR respectievelijk mr. Th. M. C. A. El- senburg en de heer J. Tabak. De 25-jarige provo Bernard de Vries was gekleed in een rood truitje en een witte broek, maar dat was het enige waarin hij afweek van zijn collega-raads leden, die hem als een soort verloren zoon begroetten. Hij beloofde geheimhouding van het behandelde in de commissies en kon daarna ook in enkele commissies wor den gekozen. De heer Verhey verklaarde met nadruk dat de enige opdracht, die hij van zijn partij heeft gekregen, is om een goed en bekwaam wethouder te zijn. Hij zei dat de CPN in het verleden misschien beoorde lingsfouten heeft gemaakt maar dat zij zich niet liet leiden door buitenlandse communistische partijen. „De CPN is eer der voor versterking van de democratie dan anti-democratisch" betoogde hij. De Boerenpartij stelde bij iedere ver kiezing een lid van haar fractie kandi daat. Dit onder het motto „Wij moeten een bekwaam college kiezen en wij ken nen als kersverse raadsleden niet de kwa liteiten van de voorgedragen figuren maar wel van die van onze eigen mensen". De fractieleider van de Boeren verdedigde deze handelwijze met de tot veel hilari teit leidende uitspraak: „Ach, je weet nooit hoe een koe een haas vangt". In de Rotterdamse raad bleef de poli tieke samenstelling van het college onge wijzigd. Drie van de vier PSP-leden heb ben echter bedankt voor hun functies in een aantal raadscommissies nadat zij daar voor reeds gekozen waren. Dit geschiedde als protest tegen het niet toelaten van PSP-ers in de commissies van financiën en haven. In Den Haag verloor de KVP een zetel. In plaats van drs. J. A. M. H. Damoiseaux, die zich had teruggetrokken, werd de heer L. van der Wiede (prot. chr.) gekozen. In Utrecht kwam er een wethouder bij en de VVD werd de gelukkige, die de zetel mocht bezetten. Problemen ontstonden in het Limburgse Nieuwstadt, waar nog geen burgemeester is zodat de raadsleden de eden moesten afleggen in handen van de raadsnestor, de ex-mijnwerker Willem l'Espoir. Vier raadsleden weigerden dit omdat zij stel den dat de voorzitter in de verkiezings strijd leugenachtige pamfletten had ver spreid. De vergadering moest toen worden beëindigd. In Laren ^markeerde alleen een echte zondagse zijden boerenpet de zetel van de Boerenpartij. De kandidaat, ir. S. J. Hellings, heeft zich onlangs wegens druk ke werkzaamheden teruggetrokken. Hij was de enige op de lijst en nu blijft de zetel leeg. In Geldrop werden op vier plaatsen maar drie wethouders gekozen. De vierde plaats blijft leeg tot er een kandidaat wordt gevonden. In Noordwijk werd de aftredende wethouder Sedelaar (KVP), die uit zijn fractie was gestoten, toch gekozen. In Westzaan raakte de protestants- christelijke groep haar wethouder kwijt aan de groep gemeente- en streekbelan- gen, in Zwolle verloor de VVD een zetel aan de CHU. In Eindhoven werd voor het eerst een protestants-christelijke wethou der gekozen. Hilversum koos de heer G. H. Hoek, adjunct-directeur en programmaleider van de NCRV. De heer Hoek zal de NCRV nu gaan verlaten. De gemeenteraad van Eemnës heeft besloten voortaan alle overtollige kasgel den te deponeren bij de coöperatieve boerenleenbank, die naast het gemeente huis is gevestigd. Het gemeentebestuur, dat niet een risi co van een overval wil lopen, heeft bij deze bank een rekening-courant geopend. De gemeenteontvanger van Eemnes be schikt namelijk dikwijls over aanzienlij ke bedragen, waarvoor slechts een klein los kluisje beschikbaar is. In verband met de recente overvallen op banken is de gemeenteraad ertoe overgegaan dit geld niet meer zelf te bewaren. Voor modern en beter dansonderwijs naar RAAMSINGEL 16 HAARLEM voor R.K. Tel. 1 10 45 Speciale clubs voor: beginners populair - scholieren - - 20 jaar en ouder - Zuid-Amerikaanse dansen - Ge huwden. Heden inschrijving - Aanvang der lessen v.a. 10 sept. v. V ..s (Van onze weerkundige medewerker) Wil men in de volksmond aangeven hoe hard het wel heeft geregend, dat pleegt men vaak te spreken van „het viel bij bakken vol uit de hemel". Dat heeft het de laatste anderhalf jaar zeker gedaan want wij zitten nog in een periode die de natste is van de meteorologische ge schiedenis. 1965 was al record nat en de stand is tot op dit moment weinig anders. Tot 1 september heeft het jaar 1966 in De Bilt bijna evenveel regen opgeleverd, als in het record-natte jaar van 1965. De afgelopen zomer behoorde landelijk bij de kopgroep: zomer 1894 met 333 mm; „Hoewel het slotcommuniqué van het congres te scherp en te eenzijdig was opgesteld, waardoor diverse landen dit weigerden te ondertekenen, heeft het der de congres van het comité jeugdorgani saties in de Sovjet-Unie veel bereikt. Het belangrijkste doel, namelijk meer een heid in de internationale studentenbewe gingen, is voor een deel verwezenlijkt". Dit vertelde gistermiddag de vijfdejaars student in de geschiedenis, de lieer A. P. van Goudoever uit Helmond. Hij is dezer dagen met een Russisch lijnvliegtuig op Schiphol teruggekeerd van een internationaal studentencongres in het Paleis van de Vriendschap in Le ningrad. Nederland was voor dit derde congres voor de eerste maal uitgenodigd. De Russen hadden hun keus op de Utrechtse studentenvereniging „Unitas" laten vallen, omdat deze veel „Russische activiteiten" ontplooit in het kader van haar elfde lustrum „Tussederusse", dat in november wordt gehouden en dat is gewijd aan de culturele contacten tussen Nederland en Rusland. De heer Van Goudoever heeft vele contacten in Rusland gelegd. Hij sprak met studiegenoten, maakte onder meer excursies naar Moskou, bezocht belang rijke ministeries en fotografeerde zo veel hij maar wilde. Nagenoeg alle studenten zijn tijdens het congres aan het woord geweest, ook de heer Van Goudoever. Hij hield een Het Nederlands Auschwitzcomité heeft toestemming gekregen om op zondag 8 september in Amsterdam een demonstra tieve optocht te houden. De demonstratie, die het karakter van een stille tocht zal hebben, is gericht tegen opvattingen in regeringskringen om extra gratie te ver lenen aan de vier oorlogsmisdadigers van Breda, zo deelt het comité mee. Voor de mee te dragen leuzen is even eens toestemming verleend. Zij luiden: „Lages moet terug in zijn cel", ,Geen extra gratie aan nazimisdadigers", „Oud- Auschwitzgevangenen eisen recht" en „Levenslang is levenslang". De tocht begint precies één uur in de Henri Polaklaan bij Artis en zal om on geveer twee uur op het Beursplein wor den ontbonden. In de Hollandse Schouw burg, bij de Dokwerker en het nationale monument op de Dam zullen bloemstuk ken worden gelegd. lezing over „De rol van de studentenor ganisaties in de verbeterde internationa le wereldsituatie" en wees daarbij voor al op het culturele akkoord tussen Ne derland en Rusland, dat nog slechts de ondertekening van Russische zijde nodig heeft. De Nederlandse regering kan de Russische culturele activiteiten niet lan ger negeren, zo zei de heer Van Goud oever. Hij hoopt, dat wanneer het ak koord zal zijn ondertekend, een regelma tige uitwisseling van studenten en hoogle raren tussen beide landen tot stand zal komen. zomer 1882 met 328 mm; zomer 1966 met 325 mm. In De Bilt, waar het een record-natte zomer was met 410 mm regen, viel in de ze drie maanden meer dan in het hele droge jaar van 1921 met 398 mm. Aan de kop kwam in deze zomer Al melo, dat drie keer de straten blank kreeg als gevolg van zeer zware buien zodat daar het zomereijfer op 496 mm kwam tegen 220 mm normaal. Dat het sinds de mooie zomer van 1959 helemaal mis is moge ook nog blijken uit de gemid delde landelijke regenval per tien jaar sinds 1910: 1911-1920 216 mm, 1921-1930 202 mm, 1931-1940 194 mm, 1941-1950 207 mm, 1951 1960 242 mm, 1960-1966 254 mm. Hieruit blijkt duidelijk de toenemende regenval sinds 1951. Tot de zes natste zo mers sinds 1850 behoren behalve deze (1966) ook 1954 en 1965. De depressies zouden meer naar de Poolzee en IJsland moeten trekken, het „depressiekerkhof", dat de laatste jaren dichter bij de Noord zee is komen te liggen. De afgelopen zo mer (juni, juli, augustus) was het behalve in De Bilt, Maastricht en Almelo ook re cord nat in enkele delen van Utrecht, de Veluwe en zuidelijk van Rotterdam. Ook oostelijk Flevoland kreeg bijzonder veel regen (Dronten 458 mm). De stad Gro ningen met naaste omgeving bleef echter droger dan normaal (Groningen 202, (Aduard 193 mm). Het normale landge- middelde ligt bij 214 mm. De verschillen zijn in ons gebied groot. Haarlem (301) was veel natter dan IJmuiden (233), Zandvoort (285) overtrof Beverwijk duidelijk (246), Vijfhuizen had 269 millimeter, Schiphol 272. In Amster dam was de neerslag deze zomer 309 mm. In Castricum staat een nieuw soort verkeerszuil. In samenwerking met de politie heeft de dienst gemeentewerken twee zebra-zuilen laten plaatsen bij de voetgangersoversteekplaats voor het sta tion. De zuilen zijn een vinding van de heer K. Joustra, een oud-inwoner van Castricum, die meent een goedkope en doeltreffende oplossing te hebben gevon den voor het probleem, dat voetgangers oversteekplaatsen vaak onvoldoende op vallen. De nieuwe zebrazuilen in Castricum. Na besprekingen met verkeers- en verlichtingsdeskundigen heeft de heer Jou stra zijn „zebra-zuil" geconstrueerd: een verlichte zwart-witte markering met een vierkante doorsnede. De zuil moet zowel overdag als 's avonds, onafhankelijk van de weersomstandigheden, de automobi list er tijdig opmerkzaam op maken, dat hij een oversteekplaats voor voetgangers nadert. Men hoopt er tevens mee te be reiken dat de voetganger een grotere ma te van zekerheid zal krijgen bij het over steken en dat hij daardoor resoluter en diis sneller van stoep tot stoep zal gaan. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Grote schoonmaak bij de P.v.d.A. Dat wil het jongste hoofdbe stuurslid van deze partij, de 27-jarige Jan Nagel. Gisteren pleitte hij zijn standpunt met enige gloed op een persconferentie in Amsterdam, waar hij zijn boekwerk „Ha Tijdens werkzaamheden bij de bouw van een suikersilo van de coöperatieve suikerfabriek te Roosendaal is de 29-ja- rige A. Boeren, afkomstig uit St. Wille- brord, van een hoogte van 45 meter om laag gevallen. Hij was op slag gedood. Tijdens zijn val raakte hij, ongeveer vijf meter boven de grond, op een werk vloer de 33-jarige ongehuwde H. Pias mans uit Steenbergen. Deze werd levens gevaarlijk gewond en is in het ziekenhuis te Roosendaal opgenomen. die P.v.d.A." introduceerde. Nagel wenst dat de leiding van zijn partij wordt her zien in die zin dat de top sterk wordt verjongd. De P.v.d.A. moet zich op „nieuw links" instellen. Wat de binnenlandse politiek betreft vraagt Nagel om een duidelijk links alter natief voor de kiezers. De confessionele parti jn moeten grootscheeps worden aan gevallen. Voorts wenst hij dat zijn partij een dui delijke progressieve richting inslaat, waar bij zij „in opiniërende zin en op non-con formistische wijze voorop moet lopen," zoals hij het gisteren formuleerde. Hij be pleit een volledige emancipatie van de tienerjeugd, die nu nog vaak wordt uitge buit met jeugdlonen. In „Ha die P.v.d.A." duiken ook weer vertrouwde socialistische leerstellingen op zoals nationalisatie van bouwgronden, banken en levensverzekeringsmaatschap pijen. Nagel pleit verder onder meer nog voor een drastische inkrimping van de defensie-begroting en een actievere bui tenlandse politiek ten opzichte van de NA VO. - «c?ïv/s r - - -% j - V Concertgebouw, donderdag 20.15 u.: Zo- merconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Soliste: Slyvie Merrier (piano). Grote Kerk, donderdag 15 u.: Orgelcon cert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19 en 21.15 u:. „Geheim agent voor H.A.R.M.", 18 j.; van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Hu welijk in moderne stijl",18 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „Striptease des doods", 18 j.; van donder dag af 19 en 21.15 u „Operatie Snafu", a.l. Lido, vandaag 14,19 en 21.15 u.: Spiona ge centrum Marrakesh", 14 j.; van donder dag af 14, 19 en 21.15 u.: „De gele tijger van Bangkok", 18 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De kunst van het liefhebben", 14 j.; van don derdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Arabesk", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Die Drei- groschenoper", 18 j.; van donderdag af 20.15 u.: „Exodus", 14 j. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Een Amerikaanse echtgenote", 18 j.; van donderdag af „Haar eerste nacht", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „De klokkenluider van de Notre-Dame", 14 j.; van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De slavenkoopman" 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het meisje met de geweren", 18 j.; van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „De- serto Rosso",18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van hedendaagse Amerikaanse kunst. Dage lijks van 10 tot 17 uur. Tot 6 september. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken. handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16); Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal: '„100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 uur. Dinsdag gesloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk uit eigen col lectie. Dagelijks van 9.30-18 uur. Tot 30 september. In 't Goede Uur, (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werken van Dirk Breed. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zon dag van 14-17 uur en 20-22 uur. Tot eind september. Museum Van Looy (Kamperlaan): Expo sitie van werk uit eigen collectie en van cultuurhistorische diorama's. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zon- en feest dagen van 13 tot 17 uur. Tot 15 september. WOENSDAG 7 SEPTEMBER City, 20 u.: „James Bond's Thunderball". Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Santpoort: open van 20 uur af; aanvang 21 uur: uitvoering op geluidsband van het klankbeeld „Zingende Sfenen". Expositie van beelden van Fred Benjamins en Artu- ro Varela en van schilderijen en gouaches van Truus Menger, Hans Giesen en Ruur Cornelis. Deze expositie is dagelijks ge opend en de toegang is gratis. DONDERDAG 8 SEPTEMBER City, 20 u.: „Huis der ontucht". Ruïne van Brederode: Expositie van beelden, schilderijen en gouaches; 21 uur: Uitvoering op geluidsband „Zingende Ste nen". Pieter Vermeuienmuseum. Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 7 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Vreemde neigingen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Call-girls van Kopenhagen". DONDERDAG 8 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het mysterie van de koffermoord". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.„Gangsters in Milaan". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling schilderijen en tekeningen van Ab Jongmans, te bezichtigen van 9-12.30 u. en 13.30-18 uur. Barsingerhorn wil samenvoeging. De ge meenteraad van Barsingerhorn heeft een voorstel goedgekeurd tot samen voeging van deze gemeente met Wie- ringerwaard. Verboden te schuimen. De politierechter in Zutphen heeft een negentienjarige Winterswijkse provo veroordeeld tot een week gevangenisstraf voorwaarde lijk en betaling van 263 aan de ge meente Winterswijk, omdat hij op 21 juli tijdens een happening een wasmid del in een fontein had gegoten. De fon tein begon daardoor bellen te blazen en wild te schuimen. Prins Claus. Prins Claus heeft dinsdag middag deelgenomen aan een informele bijeenkomst van vooraanstaande Neder landers op het ministerie van Buiten landse Zaken. (Van onze correspondent) AMSTERDAM De 22 jarige tijdelijke supermarktbeheerder J. Beems uit Heiloo had gisteren een goede dag. In een post pakketje kreeg hij ruim 9.000 gulden te rug van de 10.800 gulden, die hij zater dagavond was kwijtgeraakt toen hij nog even iets in zijn winkel in Amsterdam west wilde gaan halen en korte tijd zijn tas onbeheerd op het trottoir liet staan. De „eerlijke" vinder van de opbrengst van de supermarkt, die zich Jansen noemt, had er het volgende briefje bij gedaan: .„ik heb alvast 1.050 gulden uit de tas gehaald, zijnde tien percent vin dersloon. In het verleden heb ik al zo veel narigheid gehad met de beloningen voor gevonden voorwerpen, dat ik mij mijn deel maar vast heb toegeëigend." Het postpakket is uit Amersfoort ver zonden. In samenwerking met de postale recherche stelt de politie een verder on derzoek in. U kiest De mooiste verlovingsring van de CONSTANT-fabrieken. Vanaf f 95.per paar. WVWWWWVWWWMWWfWWWMWWWWWWW VVVVWWWAWX/WWIWWWWWWWVWWVWVWVWVWWt Het K.N.M.I. deelt mede: De stormdepressie, die gisteren noorde lijk van Schotland naar de kust van Noor wegen trok, verwijdert zich nu naar Fin land en Noord-Rusland. Door drukstijgin- gen is het weer in ons land onder in vloed gekomen van een hogedrukgebied, dat zich uitstrekt van de oceaan via de kanaalzone naar de Alpen en de Balkan. Ons land bevindt zich aan de noordelijke flank van dit hogedrukgebied, zodat de wind nog westelijk blijft. Morgen zal het weer ongeveer hetzelfde beeld vertonen als vandaag. Bij weinig wind zullen flinke zonnige perioden voorkomen en de regenkansen blijven gering. In de nacht is plaatselijk mistvorming te verwachten. In de temperaturen komt weinig veran dering. WERKRAPPORTEN Maximum-tempei alui en i QC B binnen- en buitenland. r 5 a r- C t- 4) Neerslag: laatste 24 uur. o c 0) C c Den Heider half bew. wnw 19 0 Ypenburg mist windst. 20 0 Vlissingen licht bew. wnw 19 0 Eelde licht bew. zw 20 0 De Bilt half bew. verand.21 0 Twente zw. bew. zw 22 0 Eindhoven mist wzw 22 0 Z.-Limburg licht bew. zw 21 0 Helsinki regen zw 15 8 Stockholm zw. bew. w 16 2 Oslo onbewolkt zzw 18 2 Kopenhagen onbewolkt wzw 18 0.2 Aberdeen onbewolkt zo 19 0 Londen mist windst. 23 0 Amsterdam zw. bew. z 21 0 Brussel mist zw 23 0 Luxemburg zw. bew. w 23 0 Parijs zw. bew. windst. 23 0 Bordeaux onbewolkt o 28 0 Grenoble onbewolkt windst. 27 0 Nice onbewolkt nnw 24 0 Berlijn onbewolkt zw 17 0 Frankfort licht bew. zw 25 0 Miinchen onbewolkt zw 23 0 Zürich mist windst. 25 0 Genève onbewolkt wzw 25 0 Locarno onbewolkt o 26 0 Wenen zw. bew. wnw 18 0 Innsbruck mist windst. 22 0 Belgrado onbewolkt nw 22 Athene onweer nno 31 Rome onbewolkt windst. 27 0 Barcelona licht hew. n 27 0 Madrid licht bew. windst. 35 0 Mallorca onbewolkt windst. 31 0 Lissabon onbewolkt o 37 0 Donderdag 8 september Zon op 6.02 uur; onder 19.12 uur. Maan op 22.34 uur; onder 15.28 uur. Maanstanden Laatste kwartier 8 september 3.08 uur Nieuwe maan.. 14 september 20.14 uur Eerste kwartier 21 september 15.25 uur Volle maan 29 september 17.48 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 7 september Hoog water 7.44 uur en 20.05 uur. Laag water 3.26 uur en 15.37 uur. Donderdag 8 september Hoog water 8.32 uur en 20.58 uur. Laag water 4.05 uur en 16.21 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2