haar journaal NIET ZO MAAR N ANDERE BAAN GRAFISCH VAKMAN Deze wereld is dynamischDe mens van heden is dynamisch U bent het ookEn u denkt dynamisch. Adverteren? Natuur- lijk. Waarin? In dagbladen, natuurlijk. Dagbladen: dyna misch, actueel, snelindringend, betrouwbaar. Dagbladen: onmisbaar in elk gezinonmisbaar dus voor uw reclame beeld. Dagbladen: uw medium voor dynamiek in uw omzet Dynamiek. D-Y-N-A-M-I-E-K. POLITIERECHTER Voor de de lKRANTM kunt U niet missen - geen dagl DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1966 11 Benzinegeld Rijbevoegdheid V uistslag Wanneer Uw huidige werkkring U eigenlijk riiet helemaal meer bevalt en U best weer eens wat anders wilt proberen, maak er dan geen "gokje" van maar denkt U dan eens aan een opleiding tot Als U tenminste 21 jaar bent, Uw dienstplicht heeft volbracht en bijvoorbeeld twee jaar ULO heeft, kunt U opgeleid worden tot kranten-opmaker of machinezetter in het dagbladbedrijf. Informeert U eens bij: Het spreekt vanzelf, dat er tijdens deze opleiding een prima salaris betaald wordt en dat U onder alle sociale voorzieningen valt. GRAFISCHE BEDRIJVEN DAM I ATE N.V. Uitgeefster Haarlems Dagblad/Oprechte Haarl. Courant BedrijfsleiderW. J. OVERSTEEGE GROOT HEILIGLAND 10 - HAARLEM - TELEFOON 1 5 295 lees ditadverteerder Publicatie van het CEBUCOCentraal Bureau voer Courantenpubliciteit Voor een kleine groep cliënten show de de Koster boutique aan de Wagen weg in Haarlem woensdag haar win tercollectie. Men had er bepaald niet naar gestreefd jong en modern te zijn. Dat werd ook openlijk toege geven: men heeft heet zelfs moeten óp- nemen tegen de „Beatnik"-mode. Het publiek bestond merendeels uit oude re dames en dat was maar gelukkig ook, want zij konden behoorlijk aan hun trekken komen. Er waren zelfs mannequins die respectievelijk maat 42 en 44 hadden. Het overgrote deel van de collectie bestond uit mantels met bijpassende japonnen in de prach tigste weefsels. Voor kraag en man chetten was veel bont gebruikt en voor hen die van plan zijn diep in de portemonnaie te tasten zijn er zeer chique mantels en korte jasjes van bever, nerts en ocelot. De stoffen had men laten komen uit Italië, Zwe den en Berlijn. Nachtblauwe Zwitser se kant bleek zich uitstekend te le nen voor avondcreaties. Bijzonder mo dieus was een zwart mantelpakje met een gestreepte ceintuur in de kleuren zwart, wit, bruin en beige. Een coltrui in hetzelfde streepdessin werd eronder gedragen. Al met al een zeer chique collectie, maar zeer zeker niet ge schikt voor de beatminnende genera tie! Irma Spruit Geheel anders van aard was de win termodeshow van Irma Spruit Bouti que die 's avonds in de Hildebrand- zaal getoond werd. Het leek erop of heel mode-minded Haarlem het op de ze show gemunt had. Niet zó verwon derlijk trouwens. Want men krijgt niet gauw de kans een dergelijk eve nement mee te maken. Het merendeels vrouwelijke publiek ging er eens heer lijk voor zitten, genietend van de zeer Stoer broekpak met doorgestikte pas, kraag, revers en zakkleppen. „Engelenhemd" noemt Irma Spruit deze kleine-meisjescreatie met gesmokte schouderpas. complete koffie waarmee nerveus heen en weer lopende obers kwamen aan dragen. De mannequins hadden het moei lijker: zij moesten met hun prachti ge creaties niet alleen op het plankier in dit geval het podium ver schijnen, maar ook een flinke wande ling door de stampvolle zaal maken om iedereen een plezier te doen. De boutique-collectie was grotendeels afgestemd op de jonge mode-bewuste vrouw van om en nabij de twintig. Een reeks kleurige broekpakken open den de show, gecompleteerd met zeer geestige kappen en baretten, waar van sommige een losse nonchalante kinband hadden. De broekpakken zij waren er in uni- en ruitdessins hebben heuppantalons, waardoor ze ook voor de niet zo heel slanken draagbaar worden. De jasjes zijn lang en hebben soms diepe splitten. Er wa ren zeer veel modieuze recht afhan gende jurkjes, hier en daar uitgevoerd in de grote modekleuren lila en paars. Wel wat kinderlijk, maar be slist uniek zijn de wijde jurken met een schouderpas van smokwerk. Nog meer eigen en zeer originele ideeën zagen we bij een paars hemdjurkje met gerimpelde kopmouwen en lange huisrokken met een tuiniers-achtig bo- venstukje en gekruiste banden op de rug. De schitterende avondcollectie bestond uit handgeweven gepailleteer- de stoffen, waarvan sommige in Hong Kong nog eens met de hand geborduurd waren. Maar het is niet alles goud (en zil ver) wat er blinkt. Avondjurken van gladde en zelfs grove opengewerkte stoffen blijken zeer goed mogelijk. Een bruid met een lange kanten mantel in combinatie met een huidkleurige jurk vormde het sluitstuk van deze zeer originele, van sprankelend nieu we ideeën getuigende show. Tot tien weken gevangenisstraf met af trek van voorarrest heeft de Haarlemse politierechter gisteren een 49-jarige koop man uit Alkmaar veroordeeld, omdat de man een koperen kandelaar uit een kerk in Haarlem had gestolen. De diefstal had plaats in juni van dit jaar, terwijl de koopman nog een proeftijd had van een vorige veroordeling. Op 1 juli werd hij aangehouden. De politierechter veroor deelde de koopman conform de eis. Een 26-jarige pompbediende uit Haar lem had zich in de week dat hij als zoda nig werkzaam was ongeveer 65 van zijn werkgever toegeëigend. Het geld maakte hij op in Breda Ook deze dief stal had plaats terwijl de verdachte nog een proeftijd van een vorige veroordeling had. De officier van justitie eiste tien weken met aftrek. De raadsman pleitte voor een gecombineerde straf. Hij wees erop dat de jeugd van zijn cliënt beslist niet rooskleurig was geweest, de jongen was in zijn jeugd in meer dan twintig inrichtingen geweest. De politierechter veroordeelde de pomp bediende tot twee maanden gevangenis straf met aftrek van voorarrest. Een 19-jarige jongeman uit Haarlem eigende zich in februari en april van dit jaar benzinegeld van zijn werkgever toe, het ging om een bedrag van ongeveer 350- Bovendien had de jongeman bij zijn nicht uit de linnenkast een bedrag van 65 gehaald. De officier van justitie eiste vijf maanden gevangenisstraf, waar van twee maanden voorwaardelijk en af trek van voorarrest. De politierechter maakte er vier maan den van waarvan zes weken voorwaarde lijk met drie jaar proeftijd, en aftrek van voorarrest. Hevig verontwaardigd ging op de poli- tlerechter-zitting een 44-jarige Haarlem mer tekeer die zich moest verantwoorden voor autorijden terwijl de bevoegdheid hem was ontzegd. De man meende dat een gratieverlening die hij in 1964 had ge kregen ook in april van dit jaar nog gel dig was, aangezien er verlenging was verleend. Maar alle stukken en verklaringen mochten niet baten, de officier van jus titie bleef van mening dat de man in april op de Friese Varkensmarkt in Haarlem in een auto had gereden terwijl de bevoegdheid hem was ontzegd. Onder tussen was het rijbewijs van de man ver lopen en een aanvrage voor een nieuwe rijproef werd hem geweigerd. „Waar moet ik nu nog heen?" zo vroeg hij zich af. „Dat weet ik niet", antwoordde de politierechter. De man werd veroordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf. Een 33-jarige loodgieter uit Haarlem mocht van zijn werkgever geregeld kar weitjes opknappen met het materiaal van de baas. Maar op een keer had de lood gieter ook maar allerlei materialen en zink en koper ter waarde van zevenhon derd gulden meegenomen. Dat was toch niet de bedoeling van de werkgever. De loodgieter werd conform de eis veroor deeld tot een boete van 250 en drie maanden voorwaardelijke gevangenis straf, met drie jaar proeftijd. Een 28-jarige uit Marokko afkomstige fabrieksarbeider was op 28 mei van dit jaar zo kwaad dat hij in Haarlem niet in een café op de Botermarkt mocht, dat hij zijn woede koelde op de motorkap van een auto. Hij gaf een vuistslag op de kap zodat er een deuk ontstond die de eige naar van de auto voor veertig gulden weer moest laten uitdeuken. De fabrieks arbeider, die zich slecht verstaanbaar in het Nederlands kon maken, beloofde de schade te betalen. Daarbij kreeg hij con form de eis nog een geldboete van 75. Bij burenruzies luidden de verklaringen van de beide partijen haast altijd tegen overgesteld. Over het uitvechten van een ruzie tussen een 39-jarige Haarlemse huis vrouw en haar 24-jarige buurvrouw waren de meningen gisteren ook weer verdeeld. Het waren, zoals gewoonlijk, de kinderen die de aanleiding tot de gramschap had den gegeve.n. De 24-jarige vrouw wachtte op een dag de 39-jarige mede-flatbewoonster 's mor gens op en versperde haar de doorgang naar de buitendeur. Daarop ontstond een gevecht waarbij beide dames elkaar de brillen van bet hoofd sloegen en elkaar verder toetakelden. „Ik moest slaan uit zelfverdediging", hield de oudste vrouw steeds vol. De of ficier van justitie eiste tegen haar twin tig gulden boete. Tegen de andere vrouw eiste hij zestig gulden boete, waarvan de helft voorwaardelijk. De politierechter sprak de 39-jarige vrouw vrij en veroordeelde de jongere vrouw tot een boete van dertig gulden. „Ik ga in hcger beroep" kondigde zij meteen aan. Dynamiseh{

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11