Prof. mr. Verdam werd door zijn benoeming volkomen verrast Hart blijft uitgaan naar het hoogleraarschap Een heel ministerie gaat verhuizen DANSSCHOOL T. GRIEK Agenda voor Haarlem en de IJmond en bo Doden in het verkeer Jongetje ramt huis met vrachtauto Maandag gaat CRM naar Rijswijk Boerenoorlog in Brabantse Staten Zeshoekig ziekenhuis in Hilversum Ponskaart voor belasting op motorrijtuigen Twee jaar geëist voor uitlokking brandstichting Wet voor verdeling eerste 36 miljoen van Indonesië Aardgasexplosie in Utrecht Droog met opklaringen Cigarettes ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1966 DEN HAAG De derde man zit, sinds er in 1963 Kamerverkiezingen waren, in het torentje aan de Hof vijver. Met het kabinet-Marijnen ver dween mr. Toxopeus. Minister Smal- lenbroek ging alleen. Prof. mr. P. J. Verdam nam binnen een week de opengevallen plaats in, niet van harte wel loyaal. Korte duur Boontjes ...the famous taste of New York Plezierig DEN HAAG Om zeven uur maan dagmorgen start „Operatie verhuizing Rijswijk": ongeveer honderd ambte naren van het ministerie van Cultuur Recreatie en Maatschappelijk Werk trekken dan met hun hele hebben en houden van „Bellevue" aan de Bezui denhoutseweg naar het nieuwe wol kenkrabberachtige gebouw aan de Steenvoordelaan in Rijswijk. Zijlweg 49 - Haarlem - Telefoon 14441 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk WEERRAPPORTEN a a o (Van onze parlementaire redactie) T"' „De benoeming kwam als een volsla gen verrassing", zegt de minister van Binnenlandse Zaken, die een week gele den nog hoogleraar was en zich wellicht voorbereidde op zijn colleges oud-vader lands recht in het nieuwe studiejaar. Hi. kan zich nu verdiepen in de nieuwe va derlandse verhoudingen: de spanningen tussen het rijk en de gemeenten, de ver houdingen in de hoofdstad Amsterdam, zijn eigen woonplaats, in het bijzonder. Activiteiten worden er snel van hem verlangd. Dinsdag al moet hij, dan ruim een week minister, in de Eerste Kamer een nogal ingewikkeld wetsontwerp ver dedigen. De zaterdag daarop sluit hij in pontificaal en met erewacht in naam van de koningin de zitting van de Sta ten-Generaal. Natuurlijk heeft prof. Verdam erover nagedacht, of hij „ja" zou zeggen, toen minister-president Cals hem aanzocht voor het ministerschap. „Wat zwaar ge wogen heeft was de positie van de juridi sche faculteit van de Vrije Universiteit, die haar tweede lid moest zien weggaan (de eerste was prof. Diepenhorst, thans minister van Onderwijs en Wetenschap pen). Maar de druk was groot en. zo zegt de nieuwe minister, „als er een bres valt in de samenstelling van het kabinet, waaraan je eigen partij deelneemt, is het zaak, dat die bres snel wordt gevuld". Minister Verdam geeft toe, dat de kor te duur van het ambt politiek gezien wel licht niet aantrekkelijk is. Het besluit is echter vergemakkelijkt door de overwe VEZENO N V-ZAANDAM-STATIONSSTRAAT 83-TEL.67451 Op de rijksweg bij Havelte is de 73- jarige R. Camstra uit Havelte, die met zijn fiets aan de hand de rijksweg wilde over steken, door een auto aangereden. Hij was op slag dood. Op rijksweg 4a onder Leiden is de 23- jarige Leidse student W. F. van Eijbergen tengevolge van een verkeersongeval om het leven gekomen. Hij reed met een be stelwagen in de richting Leidschendam toen hij, waarschijnlijk bij een inhaalma noeuvre, op de middenberm terechtkwam. Hij kwam daarbij met de auto op het einde van een nog niet afgewerkte vangrail. De student moet op slag dood zijn geweest. De 63-jarige melkbezorger Th. Visser uit Arnhem is om het leven gekomen toen een vrachtauto op zijn melkwagentje botste. De 19-jarige P. Koegelberg uit Den Burg is in de buurtschap De Westen (Texel) om het leven gekomen door een ongeluk met een trekker. De jongeman reed door onbekende oor- vaak van de weg af, in een greppel en raakte bekneld tussen het voertuig en een aarden wal. In het Wilhelminagasthuis in Amster dam is de 76-jarige heer J. de Jong over leden, die in de Ferdinand Bolstraat bij het oversteken van de rijweg door een bromfiets was aangereden. In het ziekenhuis te Venlo is de 61-jari- ge echtgenote overleden van de Belgische militair Ivon Cordon, die dinsdag op de Nijmeegse weg te Venlo met zijn voer tuig in botsing was gekomen met een an dera auto. In de Brabantse gemeente Zeeland is het driejarige jongetje J. van Tiel bij het oversteken van de rijweg door een per sonenauto aangereden en omgekomen. Vrijdagavond is het driejarige zoontje Bert van de familie D. de Jong uit Vrieschepalen (gem. Opsterland) plotse ling de drukke rijweg opgelopen, juist op het ogenblik dat een personenauto naderde. Het kind werd door de auto ge- zchept en was op slag dood. Op de Linnaeuslaan in Utrecht is de elfjarige wielrijder P. Homburg uit de Domstad onder een aanhangwagen terecht gekomen en later in het akademisch zie kenhuis aan zijn verwondingen overleden, i ging dat hij na zijn ministersperiode weer terug zou kunnen keren naar de Vrije Universiteit, waar hij zijn profes soraat met veel toewijding heeft bekleed. Weliswaar is nog niet beslist of zijn leer stoel voor hem zal worden opengehouden, maar veel zorgen maakt hij zich daar over kennelijk niet. Hij weet trouwens dat ook de leerstoel van minister Diepen horst niet tussentijds is bezet. Zou hij na de verkiezingen van volgend jaar minister willen blijven? „Van iemand die een week geleden nog niet wist dat hij nu minister zou zijn kan men moeilijk verwachten dat hij nu al weet wat er over een jaar gebeurt" luidt het antwoord. „Op dit moment ben ik stellig van plan, weer hoogleraar te worden. Daar houd ik van". Zo op het oog ziet het er niet naar uit Jat hij het beleid van zijn voorganger zal wijzigen. Wanneer men hem vraagt of hij alle lusten en lasten van het beleid van minister Smallenbroek voor zijn re kening neemt antwoordt hij: „Ik heb mijn eigen boontjes te doppen". Maar meteen laat hij erop volgen dat in het beleid van een ministerie een grote mate van continuïteit zit en dat het niet te verwachten is dat een nieuwe minister een geheel nieuw beleid zal voeren, ze ker niet nu een lid van zijn eigen partij zijn voorganger was. Eén van de onderwerpen, waarmee hij te maken heeft, is de „kwestie-Amster dam Hij maakte deel uit van de com missie van „wijze mannen" en moet, nu hij minister is geworden, in zekere zin zijn eigen opvolger zoeken. Zijn visie op het probleem van de openbare orde het kernprobleem in de Amsterdamse kwestie vat hij als volgt samen: „De jongeren hebben altijd hun eigen aardige ideeën dat is hun charme maar het zijn ideeën die wij niet altijd delen. Men moet bedenken dat wij een samenleving hebben die alleen kan be staan als er orde is. Een minister staat vanzelfsprekend achter handhaving van de orde. Overigens", zo vervolgt minister Verdam, „doet dit niets af aan begrip voor de standpunten van de jeugd". Prof. mr. P. J. Verdam ZWOLLE. Een tienjarig jongetje i: op de Hasselterdijk in Zwolle met een vrachtauto tegen een huis gereden. Naast de knaap zat als instructeur z'n dronken vader, bewoner van een plaatselijk woon wagenkamp. Na de botsing, waarbij de vader licht gewond raakte en huis en auto licht be schadigd werden, reed de man de wagen zelf terug. De politie wist echter al genoeg en de man bekende. De politie noteerde verder drie overtre dingen: het onder toezicht laten rijden van een persoon beneden de achttien jaar, rij den onder invloed en het rijden in een niet verzekerde wagen. Zaterdag had de man zijn rijbewijs, dat hij na een ander rijavontuur met een borrel op was kwijtgeraakt, net weer terugge kregen. Hij zal er nu wel weer enige tijd op moeten wachten. Meer zegt de bewindsman niet over zijn beleid en dat is wel begrijpelijk voor iemand die dit ambt nog maar zo kort bekleedt. Wat de standpunten van de jeugd betreft kan hij uit ervaring spre ken: thuis zit hij er midden in. Zijn gezin telt zeven kinderen, zes jongens en een meisje. De oudste is in militaire dienst, de jongste zit in de vierde klas van de lagere school hij moet even nadenken over de precieze leeftijd. „Een plezierig gezin", zegt hij. Zijn verdere belangstelling beweegt zich tussen „overig recht" zoals hij het- zelf formuleert ter afgrenzing van zijn eigen juridische specialiteit, geschiedenis en puzzelen. Wie op de hoogte is van zijn activiteiten in de Sociaal-Economische Raad en in andere organen en commis sies weet: Den Haag krijgt er een veel zijdig man bij. Amsterdam zal overigens mets verliezen. Hij blijft er wonen. Een handicap is zijn geringe gezichts vermogen. Hij maakt er wrange grappen over. „Als u mij weer ontmoet kan het best zijn dat ik u niet herken. Dat kan een humoristisch kantje hebben en het kan pijnlijk zijn. Ik hoop dat u het van de humoristische kant wilt zien". Wie zou het anders willen? (Van onze correspondent) Zij zijn de eersten van de zevenhonderd ambtenaren, die op 30 september allemaal „over" moeten zijn. Thans nog verspreid over twintig verschillende gebouwen in Den Haag, dan nog slechts in twee, in Rijs wijk en „Bellevue". Als over enkele jaren de belastingdienst die de eerste en tweede etage van de cul tuurvesting bezet, een eigen gebouw heeft zullen de laatste ambtenaren ook „Belle vue", dat afgebroken moet worden, ver laten. In het zeventien verdiepingen tellen de gebouw, dat op een spectaculaire ma nier tot stand is gekomen namelijk door elke verdieping met 110 vijzels omhoog te duwen, zullen dan rond negenhonderd ambtenaren werken. Maandag gaat ook de liftendienstrege ling in. Honderden mensen transporteren met vier liften, die elk een capaciteit heb ben van twaalf personen, is geen sinecure. De dienstregeling is zo dat de ambtenaren van het souterrain tot en met de negende verdieping eerder beginnen en eerder op houden met werken dan die van de tiende verdieping en hoger. Vijf minuten voor tot tien minuten na de aanvang van de werk zaamheden en de lunchpauzes worden de liften op het vervoer van deze groepen in gesteld. Wie te laat komt moet gaan lopen. Op dit moment i§ het enthousiasme van Aanmelden nieuwe leerlingen dagelijks - Clubs beginners en gevor derden. Alle leeftijden Aanvang der lessen 17 september. Voor inlichtingen en inschrijving dagelijks geopend. de ambtenaren voor de verhuizing nog niet zo bijster groot. De voornaamste klacht is dat de afstand naar het kantoor veel gro ter is geworden. Een enquête heeft echter uitgewezen dat de gemiddelde langere reisduur voor elke ambtenaar een kwartier is. Voor de een kan het twee minuten zijn, voor de ander een half uur. Voor de honderd vijf tig amb tenaren die gewend zijn met een auto naar hun werk te komen is nog geen' speciale parkeerruimte. Daar worden op het ogen blik wel plannen voor gemaakt. Het nieuwe gebouw, waar de minister zelf op 23-september intrekt, zal op 14 ok tober tijdens een eenvoudige bijeenkomst (eenvoudig om de kosten laag te houden) door de minister worden geopend. Tenslotte nog dit: het schilderstuk van Willem Hussem in de kantine was vandaag nog nat, op de vijfde etage is een toilet met voorzieningen voor lichamelijk gehan dicapten, al het meubilair is nieuw, de in richting heeft 1.000 per ambtenaar ge kost en de minister heeft een douche. (Van onze correspondent) DEN BOSCH De heer J. G. Hakkert uit Eindhoven (Boerenpartij), die was ge kozen tot lid van de Provinciale Staten van Noord-Brabant, heeft in de Staten vergadering verklaard niet langer lid te zijn van de Boerenpartij. Hij zei echter wel lid van de Staten te zullen blijven. Aanleiding tot een en ander is een ruzie die dateert uit de dagen voor de Eind- hovense raadsverkiezingen. HILVERSUM De „rooms-katholieke ziekenverpleging" te Hilversum zal wor den uitgebreid met een revolutionair ont worpen beddehuis, waarin de 160 patiën ten zullen worden ondergebracht in zes hoekige kamers met zithoekjes en log gia's, waarop plaats is voor twee bedden. Ditzelfde hoekige patroon vindt men ook terug in de grondvorm, die is rondgetrok ken in een grove ster. De bouw en in- stallatiekosten worden begroot op tien miljoen gulden. Ingevolge de inwerkingtreding van de nieuwe wet op de motorrijtuigenbelasting op 1 oktober zullen houders van motor rijtuigen, waarvan de huidige motorrij tuigen, waarvan de huidige motorrij tui- genbelastingkaart een geldigheidsduur beeft tot 1 oktober, een vervolgaangifte ontvangen in de vorm van een ponskaart, zo deelt het ministerie van Financiën mee. Bij deze kaart wordt een folder ge voegd waarin een toelichting wordt gege ven omtrent de nieuwe gang van zaken. Degenen die een motorrijtuigenbelasting- kaart hebben waarop een geldigheidsuur staat vermeld tot een datum na 1 okto ber, zullen tezijnertijd eveneens een pons kaart ontvangen. Na 1 oktober zal de tegenwoordige mo torrijtuigenbeiastingkaart zijn functie in het algemeen hebben verloren. Na die datum zal de controle worden uitgeoefend door de voertuigen tijdens het rijden te fotograferen. Aan de band van de gefoto grafeerde kentekens zal het hoofd van het centraal bureau motorrijtuigenbelasting nagaan of voor het desbetreffende motor rijtuig de belasting is voldaan dan wel niet is verschuldigd. De procureur-generaal bij het gerechts hof in Den Haag heeft twee jaar gevan genisstraf geëist tegen een 43-jarige aan nemer uit Zoeterwoude. De rechtbank in Den Haag had de man veroordeeld tot een jaar en vier maanden omdat hij een bedrijfsleider en een ex-chauffeur in zijn dienst zou hebben aangezet zijn garage in Noordwijkerhout in brand te steken. In deze garage bevonden zich acht auto's, die voor een bedrag van ca 350.000,- wa ren verzekerd. De verdeling van de eerste 36 miljoen gulden van Indonesië zal geschieden bi. een wet, die in interdepartementaal over leg wordt voorbereid. Zoals bekend is zal de Nederlandse re gering die 36 miljoen gulden, waarvan de ene helft op 31 december en de andere een jaar later ter beschikking komt, be steden voor tegemoetkoming aan parti culieren wier geval als gevolg van verlies van bezittingen in Indonesië als schrij nend kan worden aangemerkt. Een gasontploffing heeft grote schade aangericht in het huis van de familie Kuljc in de Utrechtse Everard Zouden balchstraat. De 62-jarige heer des huizes zette de wasketel op het fornuis. Net toen hij de keuken uitliep zag hij een grote steekvlam die het begin van een brand veroorzaakte. De heer Kulk sloot de hoofdkraan af en gooide de restanten van het fornuis naar buiten. Alle ruiten van de woning sprongen de verf in de woonkamer, keuken en trap portaal was gebladderd en de bloempotten lagen op straat. In de woonkamer van de familie Kulk was pas een aardgaskachel geplaatst. De ontploffing is waarschijn lijk veroorzaakt door een lek in de leiding onder de vloer. De schade is nog niet vastgesteld. Stadsschouwburg, vandaag en zondag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „De Draak" van Jewgeny Schwarz. Regie: Peter Oosthoek. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Huwelijk in moderne stijl", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u. „Operatie SNAFU", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De gele tijger van Bangkok", 18 j.; zaterdag 23.30 u.: „Het huwelijks bed", 18 j.; zondag 11 u.: „De schat in het Zilvermeer", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Arabesque", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 en zondag 14 en 16.15 u.: „Lassie's triomf", a.l.; 20 u.: Exodus", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Haar eerste nacht", 18 j.; zondag 11 u.: „„Geen plaats voor wilde dieren", a.l. Roxy, vandaag ,14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De sla- venkoopman", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De hel van niemands land", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Deserto Rosso", 18 j.; zondag 11 u.: „Uit Hollywoods lach fabriek", a.l. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt)Expositie van werk van Aad de Haas. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 u. Tot 17 oktober. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaame 16); Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 uur. Dinsdag gesloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk uit eigen col lectie. Dagelijks van 9.30-18 uur. Tot 30 september. In 't Goede Uur, (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werken van Dirk Breed. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zon dag van 14-17 uur en 20-22 uur. Tot eind september. Museum Van Looy (Kamperlaan): Expo sitie van werk uit eigen collectie en van cultuurhistorische diorama's. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zon- en feest dagen van 13 tot 17 uur. Tot 15 september. Galerie 3 (Jansstraat 48): Van zondag af expositie van werk van Thierry Veltman. Tot 24 september. ZATERDAG 10 SEPTEMBER City, 19 en 21.30 u.: „James Bond's Thun- derball". Stadsschouwburg, 20 u.: „Gelieve niet te storen". ZONDAG 11 SEPTEMBER City, 14.30 u.: „Terreur van de rode mantel"; 19 en 21.30 u.: „James Bond's Thunderball". Stadsschouwburg, 15 u.: „De bandieten van Capistrano"; 20 u.: „Gelieve niet te storen". MAANDAG 11 SEPTEMBER City, 20 u.: „James Bond's Thunderball". ZATERDAG 10 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het mysterie van de koffermoord"; 23.30 u.: „Baai der begeerte". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Gangsters in Milaan". W.B. Theater, 20 u.: „De nieuwe avon turen van Captain Blood". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ten toonstelling schilderijen en tekeningen van Ab Jongmans, te bezichtigen tot 18 uur. ZONDAG 11 SEPTEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „Brokken Piloten"; 16.30 u.: „Het mysterie van de koffermoord"; 19 en 21.15 u.: „Blonde han del voor Istamboel". Luxor Theater, 14.30 u.: „Oorlogsheld zonder genade"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Le Gendarme de Saint Tropez". W.B. Theater, 14.30 u.„De clown van Circus Krone"; 16.30 u.: „De nieuwe avon turen van Captain Blood"; 20 u.: „Atlas". MAANDAG 12 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Blon de handel voor Istamboel". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Le Gen darme de Saint Tropez". W.B. Theater, 20 u.: „Atlas". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ten toonstelling schilderijen en tekeningen van Ab Jongmans, te bezichtigen van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. Hulpverlening aan Turkije. Op het specia le rampen gironui®ner 777 van het Ne derlandse Roode Kruis voor de hulpver lening in Oost-Turkije is tot op heden binnengekomen 359.777,33. Verdovende middelen gestolen. Tegen een 31-jarige verpleger in het O.L.V.-gast- huis in de hoofdstad heeft de officier van justitie bij de rechtbank te Am sterdam, wegens diefstal van ampul len dolantine (verdovend middel) en een injectiespuit acht maanden gevan genisstraf waarvan drie maanden voor waardelijk geëist. B.V.D. en verschoningsrecht. Het lid van de Tweede Kamer mr. G. Slotemaker de Bruine (PSP) heeft de minister van Jpstitie de schriftelijke vraag voorge legd op grond van welke bevoegd heden de leiding van de binnenlandse veiligheidsdienst aan zijn rechercheurs kan opdragen zich te verschonen van het geven van getuigenis, en welke ambtelijke instanties aan hun onderge schikten kunnen verbieden getuigenis af te leggen over zaken, die zij ver trouwelijk hebben vernomen. Petitionnement Vietnam. Het comité in Goes, dat middels een petitionnement de Vietnamese kwestie bij de Tweede Kamer aanhangig wil maken, heeft tot dusver 20.000 handtekeningen verza meld. Verkeersschool gemeentepolitie. De mi nister van Binnenlandse Zaken heeft besloten een landelijke verkeersschool voor de gemeentepolitie in het leven te roepen, waar voor het gehele ge- uniformeerde personeel cursussen zul len worden gegeven in verkeerstoe zicht en behandeling van verkeerson gevallen en tevens de voortgezette rijopleiding zal plaatsvinden. Duizend nertsen dood. De heer T. R. van Gameren, nertsfokker te Klaren- beek bij Apeldoorn, is deze week in één klap geruïneerd door de dood van ongeveer duizend nertsen. Hij taxeert de schade op ongeveer zestigduizend gulden. Vermoedelijk is er sprake ge weest van voedselvergiftiging. Met het vliegtuig. Het college van bur gemeester en wethouders van Enschede heeft aan de hoofden van diensten en bedrijven van de gemeente een brief gezonden waarin het college bekend maakt dat voor dienstreizen naar Am sterdam of Den Haag en omstreken gebruik mag worden gemaakt van de onlangs in gebruik gestelde binnen landse luchtlij nverbinding. /VVWVVVVVVWWWVVVWWWWVWVWWVWVWVWI Het K.N.M.I. deelt mee: Van de oceaan afkomstige storingsgebie- den hebben zich vooral in noordoostelijke richting over Schotland in de richting van Zuid-Noorwegen en Denemarken ver plaatst. Er viel daar nogal wat regen. In ons land ging het binnendringën van de vochtige lucht echter alleen vergezeld van wolkenvelden. Intussen verplaatste een zwak hogedruk- gebied zich van de Golf van Biscaje naar Zuid-Frankrijk. De luchtdrukveranderin gen voltrekken zich momenteel maar lang zaam, zodat de zone waarin storingsge- bieden zich bewegen zich waarschijnlijk ook morgen nog niet tot over ons land zal uitbreiden. Bij zwakke tot matige, zuidwestelijke winden zullen de temperaturen in het alge meen iets hoger worden. Voorts zullen er opklaringen voorkomen, maar er zullen ook af en toe enkele wolkenvelden over drijven. UI 01 Maximum-temperaturen i binnen- en buitenland. •0-5 d Neerslag: laatste 24 uur. u S o 0J SE S cS Den Helder zw. bew. ZZO 17 Ypenburg mist windst. 18 0 Vlissingen licht bew. ZO 18 0 Eelde licht bew. verand. 18 0 De Bilt zw. bew. verand. 18 0 Twente onbew. windst. 19 0 Eindhoven zw. bew. verand. 19 0 Z.-Limburg mist Z 19 0 Helsinki zw. bew. windst. 11 0 Stockholm mist windst. 12 0.4 Oslo zw. bew. NO 15 0 Kopenhagen regen ZW 15 0 Aberdeen zw. bew. W 12 1 Londen zw. bew. Z 22 0 Amsterdam onbew. Z 19 0 Brussel zw. bew. ZO 21 0 Luxemburg zw. bew.- NO 23 0 Parijs half be v. W 25 0 Bordeaux zw. bew. windst. 23 0 Grenoble onbew. windst. 32 0 Nice zw. bew. N 24 8 Berlijn onbew. Z 17 0 Frankfort onbew. windst. 22 0 München mist ZZO 22 0 Zürich mist O 26 0 Genêve onbew. WZW 31 0 Locarno onbew. windst. 28 0 Wenen geh. bew. ZZO 19 0 Innsbruck onbew. WZW 27 0 Belgrado zw. bew. windst. 27 0 Athene onbew. windst. 29 0 Rome half bew. O 27 0 Barcelona zw. bew. windst. 28 0 Madrid onbew. windst. 37 0 Mallorea mist windst. 29 0 Lissabon half bew. W 36 0 Zondag 11 september Zon op 6.07 uur; onder 19.05 uur. Maan op 0.40 uur; onder 18.10 uur. Maandag 12 september Zon op 6.09 uur; onder 19.03 uur. Maan op 2.06 uur; onder 18.39 uur. Maanstanden Nieuwe maan 14 september 20.14 uur Eerste kwartier 21 september 15.25 uur Volle maan 29 september 17.48 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 10 september Hoog water 11.06 uur en 23.51 uur. Laag water 6.12 uur en 18.51 uur. Zondag 11 september Hoog water 12.38 uur en uur. Laag water 7.48 uur en 20.28 uur. Maandag 12 september Hoog water 1.10 uur en 13.47 uur. Laag water 9.15 uur en 21.44 uur. Het hoog en laag water te Zandvoorl is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2