Ateliers '63 boden autosaurus aan m Verenigingsnieuws uit de IJmond Bouwnijverheid kan deze winter doorwerken Gemeente Velsen reageert op klachten van Stormvogels Keuring van jongdieren in Beverwijk met de mode op stap Neem nu een kwartaalabonnement! „Happening" in Haarlems centrum NVV-vrouwen uit Beverwijk bijeen College van Heemskerk verdeelde de taken Bedrijfschap gaat beslag leggen op presentiegelden «Ml Ondanks tekort Risicofonds Polaris-onderzeeër Uitspraken Haarlemse rechtbank Veiling Beverwijk Havenberichten Voor de LEERLING VERKOOPSTER Voor nieuwe abonnees de nummers lot 1 oktober gratis DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1966 4 m Schoen handel V el send J muiden Beverwijk „De Sluiting Heerenduinen" 1 ff. - ia li it «K Ét*,. ii 1 if 0 A uto-radio Mishandeling Woensdagmiddag heeft mr. A. E. van Braam Houekgeest uit Wassenaar in de kunstacademie Ateliers '63 aan de Kou denhorn in Haarlem de autosaurus aan geboden, die in het nieuwe lasatelier van de academie is vervaardigd door de 21 jarige Jan Jacobs. Het Prins Bernhard fonds, zo zei mr. Van Braam Houekgeest pipse 36.75 Wreefbandsluiting en broquegarnering geven dat typisch „Franse idee". Suède met lak geeft vele mooie kleurcombinaties. Nieuw is de iets zwaardere „ParIJse" hak. KENNEMERLAAN 63 IJmuiden - Tel. 4781 DONDERDAG 15 SEPTEMBER Filmtrailer, Hagelingerweg, Santpoort, 20 uur: Evangelist Cor van der Dussen. Filiaal van de Gemeentebibliotheek en de r.k. bibliotheek in Santpoort-Zuid, wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan: geopend van 19 tot 21.15 uur. VRIJDAG 16 SEPTEMBER Filmtrailer, Santpoort, als donderdag. .,'t Braambos", Zeeweg, 20 uur: Lezing „Wat is vrijzinnig christendom?" Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; Filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30-17.30 en 19-21.15 uur: filiaal van de Gemeentebibliotheek en de r.k. biblio theek in Santpoort-N., gebouw „Spaarn- berg", Wüstelaan 79: 19-21.30 uur; r.k. Openb. leeszaal en bibliotheek, Willems- beekweg 96, IJmuiden: 14.30-17.30 en 19-21 uur; Filiaal r.k. Openbare leeszaal en bibliotheek in Velsen-Noord, Banjaert- straat 13: 14-17 en 19-21 uur. DONDERDAG 15 SEPTEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 uur. VRIJDAG 16 SEPTEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur en 20.15-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 1, geopend van 15-17.30 en 19-21 u. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur; 15-18 uur en 19-21.30 uur. Gezamenlijke filialen. Wijk aan Zee, de Zwaanstraat 4 "geopend van 19-21 uur; Oosterwijk, Amstelstraat 44, geopend van 19-21 uur; Meerestein, Parmentierstraat 2, geopend van 15-17 uur en 19-21 uur. De afdeling Beverwijk van de NVV- vrouwengroep heeft gisteravond de eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen ge houden in de „Wijkerbaan". De opkomst van de leden was heel goed. Presidente- mevr. Engelsman verwelkomde de dames waarna vertegenwoordigers van het Ne derlands Zuivel Bureau de aandacht vroe gen. Door middel van dia's, films en het gesproken woord werd aandacht besteed aan de diverse soorten kaas, die in ons land worden gemaakt. Heden (donderdagmiddag) om half zes wordt in Velsen het openlucht-zwemsei- zoen beëindigd, doordat het zwembad „De Heerenduinen" dan weer tot 15 mei 1967 zal zijn gesloten. Gedurende deze sluitingsperiode zal men in Velsen echter ook nog geregeld op zondag kunnen zwem men en wel wel elke zondagmorgen van 10 tot 12 uur in het Velserbad. heeft in 1963 een bijdrage gegeven aan de academie van 13.000, waardoor het mogelijk was met de lasafdeling van start te gaan. De leerlingen zijn hierdoor in staat gesteld om constructies in ijzer te maken. r i i 'L - =l{| :Üj:H i-Sllr! Vervolgens toog het gezelschap naar het centrum, waar de autosaurus ten aanschouwe van honderden nieuwgieri- gen met de commissaris van de koningin, mr. F. J. Kranenburg die voorzitter is van het Anjerfonds in Noord-Holland en de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, zich knetterend en schokkend voortbewoog. Bij de „happening" van de autosaurus, die de collecte van het Anjerfonds in Haarlem zaterdag 17 september zal op luisteren, waren ook enige burgemees ters uit de omringende gemeenten aan wezig alsmede de directeur van de Ate liers, de heer P. Schotel. Burgemeester Cremers herinnerde er aan dat de autosaurus volgens de bepa lingen van het wegenverkeersreglement niet op de weg thuishoort. „Maar gerang schikt onder de groep praalwagens, be staat er tegen het verschijnen van het vreemde voertuig op de openbare weg bezwaar. De autosaurus is derhalve ver plicht verzekerd", zei hij. Voorts waren bij de overdacht onder meer aanwezig de voorzitter van de Ate liers '63, prof. G. H. M. Holt alsmede de vertegenwoordigster van de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk en de vertegenwoordiger van de culturele attaché van de Amerikaanse ambassade. Na afloop van de manifesta tie werd in de Gravenzaal van het stad huis een geanimeerde receptie gehouden. Burgemeester en wethouders van de gemeente Heemskerk hebben de porte feuilles als volgt verdeeld: Burgemeester H. Nielen: algemene za ken, politie en brandweer, bescherming bevolking en personeelsaangelegenheden. De heer Nielen houdt elke woensdag van 10.00-11.00 uur spreekuur in het raadhuis. Wethouder H. J. M. Roozen: (loco burgemeester), stadsontwikkeling, grond bedrijf, volkshuisvesting, economische zaken, handel en industrie en agrarische zaken. Spreekuur: elke donderdag van 10.30-11.30 uur in gebouw Dienst Ge meentewerken, Zaalberglaan 1. Wethouder A. F. M. van Herpen: on derwijs, culturele zaken en jeugdzaken, Spreekuur: volgens afspraak. Wethouder P. de Graaf: sociale zaken, woonruimteverdeling, sport, recreatie en volksgezondheid. Spreekuur: elke vrijdag van 10.00-11.00 uur in gebouw Gemeente lijke Sociale Dienst, De Wildtstraat 18. Spreekuur voor woonruimteverdeling: el ke tweede en vierde woensdag van de maand van 19.30-20.30 uur in bovenge noemd gebouw. Wethouder C. Petersen: financiën, wo ningbedrijf en Dienst Gemeentewerken. Spreekuur: elke woensdag van 16.00-17.00 uur in gebouw Dienst Gemeentewerken, Zaalberglaan 1. Links mr. Kranenburg en rechts mr. Cremers. Zij hadden plaatsge nomen in de Autosaurus. Al gauw waren zij het middelpunt van de „happening", die door de Ateliers '63 was georganiseerd. (Van onze correspondent) Het Bedrijfschap voor Handel in Vee te Ede heeft laten weten dat het beslag zal leggen op de presentiegelden die de Edese veehouder-handelaar J. van den Dikkenberg als gemeenteraadslid zal ont vangen. De heer Van den Dikkenberg heeft een contributieschuld bij het schap van f 651,13, inclusief deurwaarderskos ten. Tegen de heer Van den Dikkenberg heeft de raad een motie van wantrouwen aanvaard kort na zijn verkiezing als wet houder voor de Boerenpartij. Toen een 28-jarige kraandrijver merk te dat de elektrische boortol die hij van zijn werkgever uit Velsen had gestolen een te laag voltage bezat, stal hij op nieuw een boortol. Maar dit gestolen goed gedijde niet, de tweede boortol bleek veel te veel vonken af te geven. De kraandrijver stal een derde boortol: dat feit leidde tot zijn aanhouding. De appa raten waren honderd tot honderdvijfen zestig gulden per stuk waard. De kraan drijver gebruikte ze om klusjes op te knappen. Woensdag stond hij terecht voor de Haarlemse politierechter. „Het werd zo zijn gewoonte om bij de bedrijven waar hij werkte te roven", vond de officier van justitie die drie maanden gevangenisstraf eiste. De kraandrijver had op dit alles niets te zeggen. De politierechter veroordeelde hem tot twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd en een boete van tweehonderd gulden. V 1 .O" - w, w Ondanks de schuld van Het Risicofonds voor de bouwnijverheid, die op dit ogen blik nog ruim 50 miljoen bedraagt, zal het fonds deze winter toch weer het door werken» in de bouwnijverheid financieren. Gisteren bereikten de in het fonds samen werkende werkgevers en werkne mersorganisaties overeenstemming over maatregelen die de financiering rond moeten maken. Hoewel het uiteindelijk fiat van minis ter Bogaers nog moet komen heeft de Stichting Verletbestrijding Bouwnijver heid (SVB) in het bereikte akkoord aan leiding gezien de nieuwe verletregeling voor de komende winter bekend te maken. Volgens de ir. M. Gout heeft minister Bogaers voorwaarden gesteld waaraan het risicofonds moet voldoen voor een rijks garantie aan het fonds. Tot nu toe is er in de drie winters, dat de verletbestrijding georganiseerd wordt aangepakt altijd een rijksgarantie geweest voor de tekorten. Het is duidelijk dat de minister van volks huisvesting en ruimtelijke ordening op nieuw garanties zal geven nu het risico fonds aan zijn voorwaarden wil voldoen. De nieuwe verletregeling wijkt in enke le onderdelen af van de regeling die het vorig jaar gold: de SVB vindt het name lijk niet gewenst dat de regelingen van jaar tot jaar in verband met de planning van de bouwers teveel afwijkt. Uit onderzoekingen van de resultaten van het doorwerken in de vorige winter is een produktiewinst komen vaststaan van ruim 400.000 man-dagen of 64 miljoen gulden. Uitgedrukt in woningwetwonin gen is de produktiewinst 3200 stuks. Vol gens ir. Gout moet dit getal minstens ver dubbeld worden omdat de bereidheid van doorwerken in de winter groter is gewor den in de gehele bouwnijverheid, ook bij bedrijven die niet als deelnemer aan de verletregeling zijn ingeschreven. Dit is een tekening van de kern onderzeeër „Resolution", de eerste met polaris-raketten uitgeruste on derzeeboot van de Britse marine. Het schip kan onder water varend raketten met een kemlading lan ceren. De „Resolution" wordt van daag te water gelaten. De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 28-jarige Turkse fabrieksarbeider uit Haarlem conform de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen maan den met aftrek voor een poging tot zwa re mishandeling. Op 6 juli van dit jaar stak de man na een ruzie op de Botermarkt met een stiletto naar een 27-jarige landgenoot. Deze werd niet gewond. Twee los-arbeiders van 24 en 21 jaar uit Groningen en Bergen werden veroordeeld tot zes maanden met aftrek van voorar rest, eveneens conform de eis. Op 24 juni van dit jaar hadden zij in gebroken in een kermistent in Nieuw- Vennep en snoep en horloges gestolen. Een 42-jarige kraandrijver uit Amster dam werd in de nacht van 26 juni van dit jaar in IJmuiden aangetroffen toen hij bezig was een antennekabel los te trekken van een autoradio. De man had met een bandenlichter een van de tocht- raampjes van het autoportier vernield en was in de auto gaan zitten. „Ik weet er niets van, ik had cognac gedronken", zei de kraandrijver De officier van justitie achtte poging tot diefstal met verbreking bewezen en eiste vier weken gevangenisstraf. De man werd veroordeèld tot een maand voorwaardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd en een boete van honderd gulden. Na een eis van drie weken werd een varensgezel uit Velsen voor diefstal van vis in dienstbetrekking veroordeeld tot een straf van tien dagen. De man werd bij verstek veroordeeeld, evenals een 29- jarige vishandelaar uit IJmuiden. De vishandelaar werd veroordeeld voor opzetheling van de vis tot een week gevangenisstraf. Tegen hem was veer tien dagen geëist. Een bankwerker van 23 jaar uit Velsen ging in de nacht van 12 op 13 juni op zijn bromfiets rijden terwijl de bevoegdheid tot het besturen van motorrijtuigen hem was ontzegd. Hij was weggegaan om te gaan dansen. Bovendien had hij een gro te hoeveelheid bier gedronken. De offi cier van justitie eiste veertien dagen ge vangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De politierechter hield de straf aan, hoewel hij het rijden onder invloed niet bewezen achtte. Een 30-jarige stoker uit Heemskerk was toen hij enkele maanden geleden op zijn bromfiets reed zo kennelijk onder in vloed van drank dat voorbijgangers hem aanhielden om te beletten dat hij ver der zou rijden. Zij haalden de bougieska bel van zijn vervoermiddel weg. Con form de eis werd de stoker veroordeeld tot een week gevangenisstraf en een half jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. De gemeente Velsen heeft gereageerd op de uitlatingen van Stormvogels, ge daan op een persconferentie over de zoali de club het noemde weigering aan Stormvogels om het hoofdveld van het sportpark „Schoonenberg" te bespelen en over de gebrekkige accommodatie van het sportterrein „Waterloo". De mededeling van Stormvogels als zou de gemeente Velsen, tegen gemaakte afspraken in, Stormvogels van het hoofd veld van Schoonenberg hebben geweerd zijn, aldus de gemeente, uit de lucht ge grepen. De onmogelijkheid voor deze ver eniging om incidenteel op het hoofdveld te spelen, vloeit voort uit het beleid van de K.N.V.B. Hierop heeft de gemeente geen invloed. Wat de gebrekkige situatie bij Water loo betreft zegt de gemeente dat ter ver betering van de kantine en de kleed- en wasaccommodatie een verbouwing in uitvoering is die in augustus onmiddel lijk na goedkeuring van het desbetref fende raadskrediet door Gedeputeerde Staten is aangevangen. Op een afstand van ongeveer 20 meter van de tijdelijk in gebruik zijnde caravan zijn acht dou ches met warm water aanwezig en te ge bruiken. Een 43-jarige machine-bankwerker uit Velsen wilde op 23 juni in IJmuiden met zijn bromfiets een smal straatje doorrij den. Er stond een groep jongelui die hem de weg versperde. Toen de machine bankwerker vroeg of de jongens opzij wilden gaan werd er gezegd: „Dat zullen we zelf wel regelen". De man werd toen zo kwaad dat hij een zestienjarige jongen zo tegen zijn hoofd stompte dat deze met zijn achterhoofd tegen de muur sloeg. Conform de eis werd de man voor mis handeling veroordeeld tot een boete van 125. Conform de eis werd ook wegens mis handeling een 23-jarige Amsterdamse straatmaker veroordeeld. Op 12 juli liep de man met een wagentje in IJmuiden een vlonder naar het strand af. Ook hier zat een stel jongelui dat niet opzij wilde gaan. Ten slotte stompte de straatmaker een van de jongens een bloedneus. Hiervoor werd hij veroordeeld tot veertig gulden boete. Voor binnenkort vragen wij in onze afdeling foundations en lingeries een PLEIN 1945 TEL. 7323 De vereniging „IJmond en Omstreken" organiseert zaterdag voor haar leden een keuring van hoenders, konijnen en dui ven. Die keuring vindt plaats in de kan tine van Smits Bouwbedrijf NV aan het Beneluxplein te Beverwijk. Het bestuur verwacht een grote aanvoer van dieren, want de fokkers kregen dit voorjaar veel jong goed in hun rennen en stallen. De keuring begint 's morgens om 10 uur. Om streeks 4 uur zullen de zomerkampioenen bekend zijn. De grote en kleine hoender rassen worden gekeurd door de heer J. Hartland. De duiven zijn voor rekening van keurmeester P. F. Jansen. De konij nen zullen kritisch worden bekeken door de heren J. Th. Mulder, C. van Oers en P. de Wit. Noteringen op de Beverwijkse groente veiling „Kennemerland" van woensdag 14 september: Andijvie 8-14; bloemkool 20-48; sla 4-18 spinazie 10-70; postelein 15-48; sperziebo nen 75-125; snijbonen 85-160; pronkbonen 22-46; tomaten 33-55; komkommer 12-42; prei 15-30; rodekool 8-14; uien 20-24; bos- peen 20-36 en waspeen 15-42. Woensdag kwamen te IJmuiden aan: Mare Li- berum, van Dagenham: Atlas, Lissabon; Mona- rosa, Hudiksval; Sinoutskerk, Rotterdam; Oden- wald, Port Said; Con Zelo, Londen; Berkel- stroom, Rotterdam; Johanna Buitelaar, Klaipeda; Luctor, Londen; Abbenfleth, St. Valerie, IJmui den; Jans, Londen; Darmstad, Port Said; Idanel, Kingslynn; Garlinge, Pugnwash, Velsen; Amiara. Harwich; West Riding, Goole; Antje, Den Helder, Buitenhuizen; Orion, St. Valerie, IJmuiden; Jean-E., Londen; Bierum, Londen; Hedwig Lün- stedt, Rotterdam; Pickhuben, Manchester. Donderdag kwamen te IJmuiden aan: Plover, van Felixtowe. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Dja- tianom, naar Hamburg; Warma, Wismar, Velsen; Arran Firth, Leith; Navigare, Gcole; Honte- stroom, Sheerness: Luctor, Noordzee; Wilma Franck, Bremen, Velsen; Gebina, Malmö, IJmui den; Advent, Teignemouth, IJmuiden; Dania, Kopenhagen; Prinsenborg, Delfzijl; Forest Lake, Le Havre; Deborah, Hull; Elisabeth Entz, Emden, IJmuiden; Loudima, Le Havre; Theano, Rotter dam; Hoegh Ailette. Bremen; Thaletas, Rotter dam; John-V., Londen; Olympic Storm, Isle of Grain. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Stentor, naar Rotterdam. De loodsdienst IJmuiden werd woensdag Xm 19.15 uur gestaakt voor kleine schepen en to 21.15 uur voor alle scheepvaart wegens het storm achtige weer. (Indien achter de plaats van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip naar of van Amsterdam ls gegaan.) De ondergetekende naam straat plaats wenst met ingang van 1 oktober a.s. een abonnement op IJmuider Courant per kwartaal ƒ11.70 Handtekening: V kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijk.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4