l i Vrolijke kleuren in rijwielstalling Eenmanseg doet het vlugger en beter bij Hoogovens IJmuidert AldeBoer Straatvoetbal Verenigingsnieuws uit de IJmond Intelligente kinderen schaars in Kloosterburen Betaling abonnementsgeld per giro S. Zonneveld was jubilaris bij de Plaatwellerij Evangelisatie in Santpoort Afsluiting van Staalhavenweg in Velsen-Noord wmm Prachtig resultaat van KWF-collecte in Velsen-Noord Handboogtoernooi in Santpoort Wel recreatiegebied maar geen rioolwaterzuivering Nieuwe klaverjasclub in Heemskerk FILM EN FILMWERELD Uw leverancier voor KOLEN en OLIE VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1966 7 CONSTANT - verlovingsringen Freek Souwer exposeert zondag bij Hoogovens In Monnikendam Finalist nog onbekend Felsen-IJ muid en Beverwijk PuzzielprljswinmWs (City). De Franse filmpionier Louis Feuillade maakte kort voor de eerste wereldoorlog zijn befaamd geworden serie over Fantömas, waarin de avon turen van een gentleman-boef in zijn strijd tegen de politie uitvoerig en in feuilletonvorm uit de doeken werden gedaan. In de film „Fantómas slaat weer toe", die thans André Hunnebelle aan deze historische misdaadfiguur van het witte doek heeft gewend, is Fantómas inmiddels gemoderniseerd tot een waarlijk duivelse schurk met elektronische hulpmiddelen, wiens avonturen tevens meer in het kolderieke werden getrokken. Deze opvatting heeft weliswaar minder spanning opgeleverd, hetgeen in ieder geval door meer vrolijkheid werd gecompenseerd. De titelheld wordt thans gespeeld door de bekende Franse acteur Jean Marais, waarnaast als een van zijn tegenstanders Louis Funès fungeert, die vermaard is geworden door zijn rol van de sputterende politiecommissaris in de klucht „De eend en de Cadillac". Deze geslaagde combinatie van spanning en vrolijkheid wordt in dit theater tot en met woensdag vertoond. De legendarische filmheld Zorro, die „zijn degen streelde, zoals een ander zijn vrouw", kan zondagmiddag weer eens worden bekeken in „Het teken van Zor ro". Ditmaal in de gedaante van Tony Russel, hetgeen door de liefhebbers van dit genre stellig zal worden gewaardeerd. Met de opwindende Franse thriller „Ver raad op Montmartre", die door het op treden van Jean-Paul Belmonde van uit stekende gehalte is, wordt dit weekpro- gramma dan donderdagavond weer op ge paste wijze afgesloten. Stadsschouwburg. Mede door „Zorba, de Griek" is Griekenland op het ogenblik een gezochte plaats van handeling gewor den voor de filmfabrikanten, vooral wan neer zij een enigszins exotische havenstad nodig hebben voor een verhaal, dat zich aan de zelfkant van het leven afspeelt. Een dergelijke historie heeft Stelios Zo- grafakis verfilmd, waarschijnlijk niet vermoedend dat zijn werk nog eens zou worden uitgebracht onder wilde reklame- slagzinnen als „Athene, een stad waar 's nachts de zedeloosheid en misdaad tieren" en „De nachtclubs van Athene zijn een broeinest van misdadigheid en ver derf", opwindende kreten, waar het bios coopbezoek wellicht meer door wordt ge stimuleerd dan het toerisme naar Grie kenland. Hoe dan ook, „Wat het daglicht niet verdragen kan" gaat over een rijkeluis zoontje dat in verkeerd gezelschap komt, onder de bekoring raakt van een strip- teasedanseres en vervolgens wordt be trokken bij diefstal en naar het schijnt bij moord. Door deze louteringskuur komt hij echter weer tijdig op het goede pad, nadat de slechte vrienden onder en met elkaar een stevige afrekening hebben ge houden. Deze, toch wel onderhoudende speelfilm draait tot en met zondagavond, des middags nog even afgewisseld door de bekende kapriolen van Oliver Hardy en Stan Laurel in „Door 't dolle heen", bij welke dwaasheid zij voor deze film nog door Charlie Chase werden geassis teerd. Beverwijk Luxor. Regisseur Peter Ustinov heeft zich door Romain Gary's novelle „Lady L." laten inspireren voor een geestige film-persiflage, waarin vluchtig een halve eeuw historie de revue passeert. Met nie mand minder dan Sophia Loren als een onstuimige Franqaise, die van de „amour" nooit genoeg kan krijgen en met David Niven als een enigszins hypo critische lord Lensdale, die haar een vei lige achtergrond en veel geld heeft te bie den, wist Ustinov daarnaast een „cast" samen te stellen uit allerlei attractieve acteurs en actrices, die in hun rollen eveneens blijk gaven hun mannetje (of vrouwtje) te staan. HET GEHEEL levert een amusant en gevarieerd kijkspel op, dat als satire niet altijd het niveau bezit, dat men van deze regisseur zou mogen verwachten. Maar als pretentieloos vermaak en luchthartig^ spot zal deze film hier tot en met zon dagavond ongetwijfeld de nodige vrolijk heid ontketenen. Vervolgens wordt hier tot en met woensdag opnieuw „Gejaagd door de wind" vertoond, een bijna legendarisch geworden kassa-succes, waarvan het vrij wel onnodig is te vermelden dat in deze bijna reeds dertig jaar oude film de hoofdrollen werden vervuld dooi Vivian Leigh, Clark Gable, Olivia de Havilland en Leslie Howard. Tegen een dergelijke filmroem heeft „Slavinnen der liefde" zondagmiddag slechts weinig in te bren gen. W.B.-theater. DE REEDS EERDER in Beverwijk vertoonde en naar aanleiding daarvan uitvoerig besproken historische avonturenfilm „Lord Jim", draait nu vrij dag en zaterdag weer eens in dit theater, zondag en maandag gevolgd door „De ■tem uit het duister", welke thriller na „Rilling" meermalen de meest beklem mende film is genoemd. De intrige heeft betrekking op een vrouwelijke bankbe diende, die onder afgrijselijke dwang wordt geprest een miljoen te stelen. De traditionele western mag ook deze week weer niet in het programma ontbreken, zodat zondagmiddag „Om het goud van Nevada" wordt vertoond, waarin een man op jacht naar een paria der samen leving voortdurend de dood trotseert. Kennemer theater. Paul Newman krijgt in „Actieman Harper" als de privé-detec- tive Lew Harper de opdracht, de verdwe nen echtgenoot van de rijke Elaine Sam son (Lauren Bacall) op te sporen en dit simpele verzoek brengt een film vol actie en wilde verwikkelingen op gang. Harper kan als een broertje van James Bond worden beschouwd, doch hij vertoont meer menselijke trekken en zijn avontu ren zijn ook minder irreëel, zodat men hier tot en met maandag( geboeid de pri- vé-speurder zal volgen op zijn tocht naar de verdwenen echtgenoot, bij welke sen sationele verwikkelingen hij achtereenvol gens in contact komt met Julie Harris, Ja net Leigh, Pamela Tiffin en anderen. Jack Smight voerde de regie. Dit gevarieerde weekprogramma be staat voor de rest uit het blijspel „Sex, and the single girl", met bekende sterren als Natalie Wood en Tony Curtis. Deze film wordt dinsdag en woensdag vertoond, in de voorstelling van zaterdagnacht voor afgegaan door „Uit angst voor de schan de", welke film op zijn beurt zondag middag weer wordt gevolgd door de wes tern „Colt '45". Opnieuw voor elk wat wils dus. -,V. Matig De fietsenstalling van de Koningin Wilhelminaschool in Hoofddorp staat er gekleurd op. Vlijtige kinderhanden hebben op de wand van de bergplaats een kleurig kunstwerk aangebracht, dat de aandacht van de voorbijgangers trekt. Over de gehele lengte van de wand zijn schilderingen aangebracht, die alle betrekking hebben op de zeevaart. Aanleiding tot het aanbrengen van een kunstwerk in de rijwielbergplaats is het feit, dat de leerlingen van de Koningin Wilhelminaschool zes jjaar geleden het schip „Osiris" van de KNSM hebben geadopteerd. Dit schip viste onlangs een groot anker op uit zee en schonk dit aan de Hoofddorpse school. Het kreeg een centrale plaats op de speelplaats, staat zeer decoratief, maar had tot voor kort geen passende achtergrond. Het hoofd van de school nam contact op met de schilder-beeldhouwer H. Gomes uit Aalsmeer, die al sinds enige tijd iedere zaterdagmorgen met de leerlingen een bezoek brengt aan diverse musea in Amsterdam. Er werd voor de kinderen een tekenwedstrijd uitgeschreven, waarbij uit iedere klas- de tekening die het beste in aanmerking kwam, werd gekozen. De schilder Gomes gaf de tekeningen vergroot op de muur aan, waarna ze door de leer lingen verder werden uitgewerkt. Na enkele dagen was de muurschildering klaar. Vrolijke kleuren sieren sindsdien de fietsenstallingdie nu een geheel ander aanzien heeft gekregen. U kunt het uzelf gemakkelijker ma ken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 11,70, postabonnees 12.95. U kunt het ons gemakkelijker maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. In dien u voor een ander gireert, wilt b dan het bezorgadres van de krant vermeiden? Voor incasso-yirobeUxUngen het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Bij Hoogovens in IJmuiden reikte lr. A. K. Vroege, hoofd sector ijzer, een bedrag van 625,- uit voor een goed idee, bedacht en ingezonden door de heer Tj. Karsten uit Heemskerk. De heer Karsten ontwierp een soort eg waarmee vastzittende grondstoffen in de voorraad- bunkers van de afdeling hoogovens losge trokken kunnen worden. Het profijt van deze vondst is, dat het lostrekken van deze grondstoffen door een ploeg van de bedrijfsdienst voortaan achterwege kan blijven. Eén man kan nu in aanmerkelijk kortere tijd en onder betere werkomstandigheden het karwei van de ploeg verrichten. De heer S. Zonneveld, elektrisch lasser bij de n.v. De Plaatwellerij te Velsen- Noord heeft donderdag zijn vijfentwin tigjarig arbeidsjubileum bij dit bedrijf gevierd, waarbij het hem niet aan be langstelling heeft ontbroken. Een dele gatie van het bedrijf heeft hem in zijn woning aan de Heemskerkerweg te Be verwijk 's morgens een bezoek gebracht. Behalve de directie waren hier vertegen woordigd de ondernemingsraad, perso neelsvereniging en collega's. Namens de directie schonk de heer H. Zuidervaart, onderdirecteur, een enveloppe met in houd en een fleurig bloemstuk. De ver diensten van de jubilaris werden namens de Maatschappij voor Nijverheid en Han del erkend door het aanbieden van het vererend getuigschrift en de zilveren leg penning. Voor de ondernemingsraad ver tolkte de heer Van Suntemjiaartensdijk speciaal de gevoelens van kameraad schap om daarna van het personeels- fonds een enveloppe met inhoud te schen ken. De heer C. Kok, die namens de per soneelsvereniging het woord voerde, her innerde aan de prettige dingen van de af gelopen tijd en betrok mevrouw Zonne veld in de huldiging; als leidster heeft zij de jeugd bijgestaan tijdens uitstapjes die door het bedrijf werden georganiseerd. De familie Zonneveld beleefde een genoeg lijke dag. Op de Hagelingerweg in Santpoort ls op uitnodiging van de plaatselijke Volle Evangelie Gemeente de filmtrailer van de Nederlandse Filmzending gearriveerd, welke als rijdende filmzaal kan worden ingericht. Vrijdag werd hier de eerste evangelisatieavond in gehouden, die door evangelist Cor van der Dussen werd geleid. Het is een goed bezochte bijeenkomst geworden, welke zich kenmerkte door een blijde en hartelijke sfeer. Begeleid door een organist, twee saxofonisten en enige gitaristen werd een aantal geestelijke lie deren gezongen, waarbij door de zangers met handgeklap het ritme werd aange-/ geven. Daarnaast hebben enige gelovigen in het openbaar hun getuigenis afgelegd en werden voorts films gedraaid, waarna een predikatie volgde. Vrijdag- en zater dagavond worden deze bijeenkomsten voortgezet, waarbij voor zaterdagmiddag drie uur een speciale jeugdsamenkomst is vastgesteld. De inzender, zelf tot 1958 werkzaam in een gemengd bedrijf, is welbekend met het eenvoudige principe van de eg. Zijn commentaar op de grootte van de belo ning: „Daar schrik ik werkelijk van. Nooit gedacht dat het zoveel zou worden". Ir. Vroege wenst de uitvinder van de eenmanseg, Tj. Karsten uit heemskerk rechtsgeluk. In verband met het oprichten van een ondersteuningsconstructie voor de mon tage van een gastransportleiding is de Staalhavenweg te Velsen (noord), ter hoogte van de fabrieksingang van de PEN-centrale, tot en met 30 september voor het doorgaande verkeer afgesloten. Dit zal ook het geval zijn van 11 tot en met 20 oktober. Tijdend de weekeinden zal de afsluiting worden opgeheven. Het bestuur van de afdeling Velsen- Noord van het Koningin Wilhelmina Fonds (K.W.F.) voor de kankerbestrij ding kan met grote voldoening terugzien op de gehouden collecte. Deze is dit jaar wel een bijzonder succes geworden aan gezien de opbrengst een stijging van vijf entwintig procent ten opzichte van vorig jaar te zien geeft. Dank zij de offervaardigheid van de Vel- sennoordse bevoking is de afdeling thans in staat aan het landelijk fonds een be drag van 2051,62 af te dragen. De col lectanten en collectrices die hieraan heb ben meegewerkt, komt in het bijzonder dank toe. ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 Zondag wordt op het terrein van Jagt- lust bij het Provinciaal Ziekenhuis in Santpoort (ingang Velserendweg bij ruïne van Brederode) een internationaal toer nooi handboogschieten georganiseerd door de vereniging „Brederode". Inzet van de wedstrijden over 30 en 50 m. is de Schakelwisselprijs. Er staan ook wed strijden over 90 en 70 m. op het program ma. Naast de Nederlanders Verbruggen (Nationaal kampioen lange baan) en Da- ris (kampioen kortebaan). Spoor en Bul lens komen er ook Engelse en Belgische boogschutters op de schietpunten. Het toernooi voor dames én heren begint om 9.30 uur en eindigt om 17.00 uur. Zondagmiddag 18 september van twee tot vijf uur zullen in dg kantines van Hoogovens in IJmuiden werken van Freek Souwer geëxposeerd worden. Deze in 1898 in Haarlem geboren kunstenaar exposeert al vele jaren op tentoonstellin gen van KZOD. bij de Nederlandse Kunst kring in Den Haag, het Agnietenklooster in Gouda en op éénmanstentoonstellingen. 't Is de moeite waard dat je er zelf voor spaart. Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land gaan er wel mee akkoord, dat de buitendijkse polder Hemmeland bij Mon nikendam recreatieoord wordt; maar hebben geweigerd hun toestemming te geven om binnen dit gebied een rioolwa terzuiveringsinstallatie te bouwen, zoals de gemeente wil doen. Tegen deze rioolwaterzuiveringsinstal latie hadden ook de ingelanden van de polder, die voor de helft bezit van de ge meente Monnikendam is en voor de an dere helft eigendom van enkele particu lieren, zich heftig verzet. Zij zijn dus door G.S. in het gelijk gesteld. Burgemeester mr. De Groot van Mon nikendam kon vanmorgen nog niet zeg gen wat de gemeente, die dringend be hoefte heeft aan een zuiveringsinstallatie, nu zal gaan doen. De mogelijkheid van beroep bij de Kroon is nog altijd open, maar alvorens hiertoe eventueel te be sluiten willen B. en W. van Monniken dam graag eerste nog eens overleg plegen met het hoogheemraadschap uitwaterende sluizen in Edam. Is er een andere geschikte plaats voor een zuiveringsinstallatie, eventueel in combinatie met een of meer andere ge meenten, dan zou Monnikendam wel be reid zijn zich bij de gedane uitspraak neer te leggen. De mogelijkheid, dat enkele gemeenten tezamen van een grote zuiveringsinstalla tie gebruik zullen gaan maken, zal zorg vuldig worden onderzocht. **ONEN Wiliemsbeekweg 88 - Tel. 4627 Vraag naar onze spaarregeling. De maandagavond wegens de duisternis beëindigde voetbalwedstrijd tussen de Combinatie „IJmuiden" en Le Mairestars is donderdagavond in het kader van het straatvoetbaltoernooi „Duinwijk" overge speeld en na een spannende en soms enerverende strijd waarbij een afge keurd doelpunt heftig werd omstreden in eee gelijkspel (1-1) geëindigd. Door deze uitslag werd de stand in de poule: Le Mairestars 4 2 11 5—5 Comb. „IJmuiden" 3 111 33 Long Streetboys 3 1 2 0 2 25 Met deze stand is de spanning toege nomen, omdat nog steeds de finalist niet bekend is geworden, die zaterdagmorgen voor de eindstrijd zou moeten aantreden. Hedenavond wordt namelijk de wedstrijd Long Streetboys-Combinatie „IJmuiden" gespeeld, waarna bij een overwinning van de Long Streetboys, of een gelijk spel, de Le Mairestars zonder meer tot de finale zullen worden toegelaten. Wint de combi natie echter, dan eindigen zij gelijk met Le Mairestars, zodat er tussen deze clubs voor de aanvang van de finale tegen de Radarboys, eerst nog een beslissingswed strijd moet worden gespeeld. Deze wedstrijd is een duur toegekend van tweemaal een kwartier en mocht daarna de stand nog gelijk zijn gebleven, dan zullen tweemaal vijf doelpunten de beslissing moeten brengen. Wanneer de voortekenen dus niet bedriegen, zal er zaterdagmorgen op de rolschaatsbaan bij de Radarstraat nog volop spanning heer sen. De poging tot oprichting in Heemskerk van de nieuwe klaverjasclub „Ons Ge noegen" blijkt wel te zijn aangeslagen: ruim dertig personen meldden zich op de eerste clubavond in café-restaurant de Jansheeren al als lid aan. De woensdagavond zal als clubavond blijven gehandhaafd ongeacht een moge lijke T.V.-uitzending van een voetbalwed strijd. Het voorlopig bestuur wordt ge vormd door de heren H. Backer, voorzitter, en J. Webbe, secretaris-penningmeester. De clubavonden beginnen klokslag acht uur. VRIJDAG 18 SEPTEMBER Lustrumnachtrit van de Politie Sport vereniging Velsen: de start is hedenavond te 19 uur van het Tiberiusplein. ,,'t Braambos", Zeeweg, 20 uur: Lezing „Wat is vrijzinnig christendom?" Filmtrailer, Hagelingerweg, Santpoort, 20 uur: Evangelist Cor van der Dussen over: „Jezus Christus redt en geneest". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19-21.30 u.; filiaal Wijkerstraat- weg 77, Velsen-Noord: 19-21.15 u.; r.k. biblotheek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 19-21.30 uur. R.k. Openbare leeszaal en biblotheek, Wiliemsbeekweg 96 IJmuiden: 19-21 uur; filiaal r.-k. Openbare leeszaal en biblio theek in Velsen-Noord. Banjaertstraat 13: 19-21 uur. ZATERDAG 17 SEPTEMBER Gem. Vergaderlokaal, Abelenstraat, 20 uur: Contactavond „De Martinitoren". Bibliotheken: de Gem. Openbare lees zaal, de filialen in Velsen-Noord, het fili aal in Santpoort-Noord en het filiaal aan de Wiliemsbeekweg in IJmuiden zijn ge opend van 10 tot 12.30 uur. VRIJDAG 16 SEPTEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 20.15-21.30 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 19-21.30 uur. Gezamenlijke filialen. Wijk aan Zee, de Zwaanstraat 4 geopend van 19-21 uur; Oosterwij k, Am?telstraat 44, geopend van 19-21 uur; Meerestein, Parmentierstraat 2, geopend van 15-17 uur en 19-21 uur. ZATERDAG 17 SEPTEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. ge opend van 9-10.15 uur; 10.45-12 uur; 12.30- 13.45 uur en 14.15-15.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 10-12.30 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur. Gezamenlijke filialen, Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4, geopend van 10-12.30 uur; Oosterwijk, Arpstelstraat 44, geopend van 10-12 uur. De Gieteling, Dagtocht naar de Delta werken. Kantine Smit's Bouwbedrijven, Bene- luxlaan, 10-16 uur: Jonge dierenkeuring van „IJmond en omstreken". 7.50: J. Visser, Kanaalstraat 216, IJ muiden. 5.00: C. J. J. Brouwer, Bloemendaalse- straatweg 7 A. Santpoort. 2.50: J. Sjoukens, Moerbergplantsoen 173, IJmuiden. (Van onze correspondent) Nadat er vier jaar lang op de openba re lagere school in Kloosterburen geen enkele leerling was blijven zitten heeft dit jaar praktisch de hele school gedou bleerd. 27 van de 33 kinderen, die de tweemanssehool telde, moeten het nog een jaartje overdoen, heeft het hoofd van de school, de heer G. Boswijk besloten. Het had al veel eerder moeten gebeu- telligentieguotiënt van de leerlingen is ren, zo vertelde de heer Boswijk. Het in laag, het zijn bijna allemaal kinderen, die naar een school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkhedên zouden moe ten gaan. „Wehebben hier zeker vijf BLO-geval- len. Het leerprogramma kan niet zijn als op een normale lagere school. Het moet worden aangepast aan de kinderen". Ook een oud-onderwijzeres van de school bevestigde de woorden van de uit Hornhuizen, die les geeft aan de drie laagste klassen, noemde de eerste klas heer Boswijk. Mevrouw K. G. Hendriks middelmatig, de tweede klas slecht en de derde klas redelijk. „Als ik de beslis sing had gehad waren er misschien twee leerlingen meer overgegaan", zo vertelde ze. Hoewel de leerlingen het vrijwel al lemaal een jaar over moeten doen gaat het leerprogramma gewoon verder. Er wordt niet meer van voren af aan be gonnen. Men begon dit jaar waar men vorig jaar gebleven was. Over het algemeen berusten de ouders ten, zo vertelde een lid van de oudercom- erin dat hun kinderen zijn blijven zit- missie van de openbare lagere school in Kloosterburen. Tot nu toe heeft slechts één ouderpaar zijn kinderen van de school gehaald. -Dokter P. Molans uit Winsum, schoolarts van de school in Kloosterburen, zegt van deze kwestie. „Het is wel mogelijk dat het intelligentie peil van de leerlingen aan een tijdelijke inzinking onderhevig is. Bij mijn onder zoekingen heb ik nooit gemerkt dat de kinderen in Kloosterburen minder intel ligent zijn dan ergens anders."

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7