DE VILDER Nieuwe vleeswarenfabriek in Velsen-noord deze maand open Medische verzorging tijdens het weekeinde Jonge Jan streefde naar betaalbaar vlees voor allen missie bezoekt Hoogovens Voorwaardelijke hechtenis en boete tegen Provo's geëist Japanse Marswedstrijden in Uitgeest Carillon bespeling in Veisen Duitsers pleegden inbraak in IJmuiden „De Meerpaal" start zaterdag in Velsen-N. Baal cellulose valt uit hijs op arbeider Winterdienst NZH biedt weinig nieuws Voor demonstratie bij Dreef-monument Prins-piloot Havenberichten In de vishal en op zee ELEGTRISCH KOKEN ESG0NYL NYLON TAPIJT per m2 18.75 Woninginr. A. J. BRASSER VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1966 9 Voorlichting en installatie Velserduinweg 173 - Tel. 4402 Zondag 18 september MEERVAL Alle maten AQUARIA Tropische vissen - planten enz. De fabriek Tafeltennistoernooi in Heemskerkse hal Haarlemse rechtbank Serenade Examens Roken en diepvries Start aan de W ijkerstraatweg Donderdag In IJmuiden werden donderdag 3800 kisten vis aangevoerd, waarvan 229 kis ten tong en tarbot, 320 schol, 10 schar, 5 poon, 2510 haring, 270 makreel, 60 schel vis, 110 wijting, 230 kabeljauw en gul en 56 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: gr. tong 8.66-8.17, grm. tong 7.82- 7.57, kim. tong 4.39-4.20, kl. tong I 4.39- 4.24, kl. tong II 3.84-3.55, tarbot 6.70-5.80. Per 50 kilogram: gr. schol en grm. schol 82-74, kim. schol en kl. schol I 72-68, kl. schol II 64-38, schar 58-44, kiene rode poon II 50, verse haring 20-15, makreel 34-30, grm. schelvis 52-50, kim. schelvis 54-52, kl. schelvis I 60-54, kl. schelvis II 54-52, wijting 45-35, gr. gul 60-50, mid. gul 62-47, kl. gul 39-34. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 344- 130. Besommingen: Kw 78-/ 9760, Kw 146- 11.790, Kw 70-/ 990, Kw 32-ƒ 11.370, VI 73-/ 18.990, VI 115-/ 28.150. Aanvoer van vrijdag Vijfentwintig vaartuigen hebben vrij dagmorgen 2890 kisten vis aangevoerd, 13900 kilogram tong en 1050 stijve kabel jauwen. Bij de aanvoer waren 410 kis ten schelvis, 110 wijting, 130 gul en ka beljauw, 1450 haring, 1020 kleine kisten haring, 160 makreel, 290 schol, 10 tarbot en 130 varia. Prijzen van vrijdag Per kilogram, in guldens: heilbot 5.10, tarbot 7,60-6,80, grote tong 9,20-8,63, groot middel tong 8,25-7,90, kleinmiddel tong 4,80-4,40, tong een 4,77-4,40, tong twee 4,52-4,19. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 126- 102, middel kabeljauw 132-100, grote kool- vis 126-98. Per tien stuks: grote kabeljauw 108-96, middel kabeljauw 62-46. Per 50 kilogram: grote schelvis 65-44, middel schelvis 50-36, kleinmiddel schel vis 55-53, schelvis een 50-38, schelvis twee 45-33, kabeljauw een 60-47, kabeljauw twe 55-43, kabeljauw drie 43-26, grote en mid del schol 80-72, kleinmiddel schol en schol een 82-76, schol twee 86-72, schol drie 56- 48, schar 67-50, haai 57-38, gestripte wij ting 52-37, dichte wijting 32-27, haring 30- 12,50, makreel 31-18,40, tarbot 192-130, griet 160-94, tongschar 92-82, kleine rode poon 69-47. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit 400 kisten haring, 660 kleine kisten haring, 500 makreel, 640 kleine kisten makreel, 200 kleine kisten grote makreel, 60 gul, 30 schol en 500 kilo gram tong. Katwijk Aangevoerd werden 113 kantjes haring. Volle haring van 85 tot 109 per kantje. Vandaag brengt een missie van het Iron and Steel Institute of Japan een bezoek aan Hoogovens te IJmuiden. In het kader van een bezoek aan de ijzer en staalindustrieën in de Beneluxlanden en Duitsland zal deze 18 leden tellende missie 3 dagen in ons land verblijven. De missie staat onder leiding van prof. dr. K. Seno, president van het JISI en hoogleraar aan de universiteit van Sa- goya. De overige deelnemers zijn allen topfiguren uit de Japanse staalindustrie. Het Japanse gezelschap werd vanmor gen ontvangen in de directie-vergaderzaal. Foto: Professor Sano zit aan het hoofd van de tafel, rechts ir. A. Drijver en links de heer E. van Veelen, leden van de raad van bestuur van Hoogovens. Op zondag 18 september, zullen voor de negende maal in Uitgeest marswedstrij den worden gehouden, te organiseren door de plaatselijke V V.V. Hieraan zal worden deelgenomen door 25 harmonie- fanfare- en tamboerkorpsen drumbands etc. o.m. afkomstig uit IJmond, Zaanstreek, Haarlem, Alkmaar en niet te vergeten uit Amsterdam. Na af loop der wedstrijden vindt het zo langza merhand traditie geworden défilé plaats, voorafgegaan door een massale taptoe. Door het gemeentebestuur van Uitgeest is als hoofdprijs beschikbaar gesteld de zilveren ere medaille der gemeente en voor de jeugdafdeling de bronzen ere penning. De marswedstrijden tellen rond dui zend deelnemers en worden vooraf ge gaan door een serenade en een vlaggen - parade. Beverwijk, tel. 02510-23553; zondag van 9-24 uur: dr. K. K. Visser, Zeestraat 96, Beverwijk tel. 02510-23450. Voor de art sen Ten Harmsen van der Beek, Pee- ters, Swaab, Vos en Zeijlmans, van za terdag 12 uur tot zondag 24 uur: dr. F. J. G. Swaab, Kuenenplein 48, Be verwijk, tel. 02510-24169. Apotheek: Voor Beverwijk, Velsen- noord en Heemskerk, zaterdag, zondag en nachtdienst geopend tot 23 septem ber Apotheek J. W. Huisman Wijker- straatweg 164, Velsen-Noord, tel. 02510- 23883. Zaterdagmorgen is eveneens ge opend, van 8-12.30 uur: Apotheek Don ker, Breestraat 61 te Beverwijk, tel. 02510-27955. Apotheek De Heemskerkse, Kerkweg 11 te Heemskerk, is niet de weekends, wel alle avonden in deze week geopend; tel. 02510-3249. KONINGSTRAAT 4 - IJMUIDEN ALLEEN ZATERDAGS DINSDAGSAVONDS 7—9 UUR voorlichting over inrichting, ziektebehandeling enz. Zaterdag 17 september a.s. van 4 tot 5 uur 's middags zal beiaardier Hein de Ligt op het carrillon van de stadhuistoren een programma verzorgen van populaire klas sieke werken, dat als volgt is samenge steld: 1. Preludium in C, J. S. Bach; 2a. Alle mande uit de 2e Franse Suite, J. S. Bach; b. Menuet uit de partita in Bes, J. S. Bach; 3. 2e Sonate, Bald. Galuppi, I. Allegro, II, Andante, III. Presto; 4a. Four pieces for a musical clock, G. F. Handel; b. Allegro uit „the Watermusic", G. F. Handel; 5a. Menuet, G F. Handel; b. Menuat, Boc- cherini; c. Menuet uit Eine kleine Nacht- musik, W. A. Mozart; 6a. Für Elise, L. van Beeethoven; b. Liebeslied, L. van Beet hoven; 7a. Oud Frans lied, P. J. Tsjai- kowski; b. Douce rêverie, P. J. Tsaikowski; 8. Improvisatie, H. de Ligt. De inbraak die in de nacht van 5 op 6 september is gepleegd in de zelfbedie ningswinkel van De Kijkgrijp aan het IJmuidense Marktplein is door drie Duit sers gepleegd. Dit hebben ze bekend tij dens een verhoor op het politiebureau in Zaandam. Het drietal was gearresteerd onder verdenking de hand te hebben ge had in een serie inbraken in Zaandam. Het jeugdwerk in het clubhuis „De Meer paal" aan de Banjaertstraat in Velsen- Noord gaat maandag, 19 september weer beginnen na de lange vakantieperiode. Voordat er met dit jeugdwerk wordt be gonnen is er zaterdagavond om acht uur een „inloop". Nog deze week zullen alle leden het clubblad „De Tunnelboys" in huis hebben, waarin het hele clubroos- ter is opgenomen. Speciaal zal aandacht worden besteed aan de verschillende club werkzaamheden voor het nieuwe seizoen. De aanmelding hiervoor zal voor een en ander van stimulerende invloed zijn. Op zondag 2 oktober houdt de tafelten nisvereniging „Heemskerk" in de ruime dr. Prinsenhal een groot tafeltennistoer nooi. De strijd zal worden aangebonden op ongeveer 24 wedstrijdtafels. De in schrijving voor dit grootse evenement, dat Heemskerk al voor de derde achter eenvolgende maal organiseert, is opgen- gesteld voor speelsters en spelers uit de afdelingen Kennemerland, Amsterdam, 't Gooi en Noordhollands Noorderkwartier. Tijdens het lossen van de Finse hout boot Otava aan de kade van Van Gel der in Velsen-Noord schoot donderdag een 200 kilogram zware baal cellulose plot seling uit een hijs. De baal viel van geringe hoogte op een uit Beverwijk afkomstige arbeider. De man klaagde over pijn in een schou der. Hij is voor onderzoek naar het Rode Kruisziekenhuis gebracht. Zondag 18 september gaat de win ter dienstregeling van de NZH in. Er zijn deze keer slechts bijzonder weinig wijzi gingen, vooral niet voor de bussen die in Kennemerland rijden. De belangrijk ste verandering is die in de lijnnummers van de 20-groep. Deze veranderen name lijk in een 90-groep. Dit betekent dat de lijnen die tot nu toe worden aangeduid met getallen die met een 2 beginnen voortaan zullen wor den aangeduid met getallen die met het cijfer 9 beginnen. Dit houdt verband met de samenwerking met andere maatschap pijen in Den Haag. Uitzondering hierop vormt lijn 21 die voortaan met het getal 31 wordt aangeduid. De „oude" lijn Zandvoort-Bloemendaal- se strand-Haarlem moet hierdoor ook van nummer veranderen. Vanaf zondag wordt deze lijn gereden onder nummer 81. Het nieuwe pand aan de Lijndenweg heeft een ruime hal die naar het 1250 vierkante meter grote vloeroppervlak leidt; voorts is er 400 vierkante meter kelderruimte, zodat er 1650 m2 benutte fabrieksruimte is gecreëerd. Onder het ge bouw bevindt zich nog een oppervlakte van 800 vierkante meter vrije ruimte, waarin vrijdragend de riolering en de kabelgoten zijn ingebracht. Deze ruimte wordt tevens benut voor koude luchttoe voer, onder andere naar de rookkasten. Twee overhevelingsputten, die dienen als vetvangers, van elk drieëneenhalve meter diepte zorgen voor de afvoer van Donderdag te IJmuiden aangekomen: Plover, van Felixtowe; Wolanda, Londen, Zaandam; Catharinapolder, Leith; Vesta, Londen; Wakenitz, Boston; Bern, Par; Dependent, Stugsund; Ilse- B., Monsteras; Dollard, Swansea; Westfalia, Antwerpen; Aristoteles, Antwerpen; Tilly, Kop- mansholmen, Zaandam; Vliestroom, Huil; Buka, Noordzee; Nerlandla, Gothenburg; Yorkshire Coast, Gent; Lizard, Leixoes, Zaandam. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Stentor, naar Rotterdam; Aniara, Aarhus; Parsifal, Han- go; Madame Butterfly, Bremen; Sont, Boston, Zaandam; Gooiland, Hamburg; Johanna Buite laar, Klaipeda; Berkelstroom, Rotterdam; My- nias, Bilbao; Hoegh Marlin, Emden; Egret, Liverpool; Plover, Felixstowe; Heinz Helmut, Manchester; Nella. Lissabon; Liberiakust, Free town; Boreas, Rotterdam; Telamon, Kingston; Atzmaut, Leith; Jetty, Oestrand. Vrijdag aangekomen te IJmuiden: Saint Mare, van Rotterdam; Tasman, Flicksborough, Zaan dam. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Atlas, naar Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) De officier van justitie bij de Haarlem se rechtbank heeft gisteren tegen vijf Am sterdamse Provo's een straf van 75,- boete en een week voorwaardelijke hech tenis geëist. Hij vond het bewezen dat de vijf verdachten artikel 54 van de plaatse lijke Algemene Politieverordening hadden overtreden door een optocht of demonstra tie in Haarlem te houden zonder vergun ning. De vijf Amsterdammers waren in hoger beroep gekomen van een vonnis van de Haarlemse kantonrechter van 10 mei. Twee van de vijf verdachten waren gis teren verschenen voor de rechtbank in Haarlem. Mr. J. D. Vink gaf hun als president van de rechtbank ruimschoots gelegenheid om uit te leggen waarom zij in hoger beroep waren gekomen. Zoals bekend kwamen de Provo's op 10 februari van dit jaar met een oranje geverfde bakfiets vol leuzen en op oran je geverfde fietsen naar Haarlem. Bij het verzetsmonument aan de Dreef werden zij aangehouden. De leuzen die zij mee voerden waren ondermeer „Oranje ko- mitee de Parel van de Jordaan", „Oranje komitee voor Protestgeschenk", „Tien maart dag van de anarchie". Alleen de leuze „Oranje provotariese kleur", die wel in de dagvaarding ver meld stond, moest volgens een 20-jarige studerende Provo vervallen. „Het was ge schreven door een provo die niet goed kon spellen, de letter r was weggevallen, er stond Oanje", zo voerde hij aan. Mr. Vink had toen al het hele ver haal gehoord hoe op 10 februari de Pro vo's in Haarlem terecht waren gekomen. Zij waren namelijk van plan geweest in Amsterdam bloemen bij het monument van Domela Niewenhuis te leggen en wa ren daar weggejaagd. Vervolgens kwam het idee om er een happening-tocht naar Den Haag, via Haarlem en Leiden van te maken. „Maar het was geen optocht, we lagen soms wel honderden meters uit elkaar", betoogde de 20-jarige Amsterdammer. Als eersten arriveerden op de Dreef bij het verzetsmonument op 10 februari een 24-jarige „provo-leider" en zijn colle ga, een 20-jarige typograaf. Zij legden een gebroken sleutel bij het monument. Voordat de bakfiets ter plaatse was, wa ren de twee leiders al gearresteerd door drie politiemannen. „Toen we allemaal naar het politiebureau gingen, toen was het pas een optocht" vond de Amster dammer. •De eveneens ter zitting verschenen ty pograaf hield ongeveer hetzelfde verhaal. „We werden aangehouden voor maje steitsschennis. Later stond in de dag vaarding dat we een optocht zonder toe stemming hadden gehoudgn". Beiden ontkenden dat er een optocht was ge vormd of een demonstratie gehouden. „U hoorde toch bij elkaar?" informeerde één van de rechters, „Alle mensen horen bij elkaar", vond de 20-jarige Provo. De ver dachten, die klaagden dat zij bij de kan tonrechter geen gelegenheid hadden ge kregen hun verweer te voeren, kregen er gisteren alle gelegenheid voor. „En bovendien is de algemene politie verordening in strijd met de Rechten van de Mens" besloot de als eerste gehoor de verdachte. Geen optocht, demonstra tie of zelfs serenade te mogen houden leek hem tegen alle menselijke vrijheden en rechten ingaan. „Er mag niet veel in Haarlem", antwoordde de officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman. De kantonrechter had verschillende straffen uitgedeeld. De 24-jarige leider en een 21-jarige schrijfster, die in de bak fiets had gezeten, waren tot een week hechtenis veroordeeld. De drie andere provo's hadden een boete van 75,- en een week voorwaardelijke hechtenis ge kregen. De officier van justitie vond het billijker om legen alle vijf dezelfde straf te eisen. Uitspraak op 29 september om half tien 's morgens. IJMUIDEN: Artsen: van zaterdag 17 tot maandag morgen 8 uur: A. J. van Leusen, Van Tuyllweg 34, tel. 4328; J. F. A. Pieterse, Orionweg 126, tel. 8365. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80. Verloskundigen: Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen ver loskundige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschappendienst) om te verne men welke verloskundigen de dienst waarnemen. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen: A. Hartog van Ark, Vondel laan 14, Beverwijk, tel. 02510-23519. Wijkverpleging „Het Groene Kruis", voor IJmuiden en IJmuiden-Oost zuster M. v. d. Meulen, Kanaaldijk 229, IJmui den, tel. 02550-4378, voor Velsen-Noord en Velsen-Zuid zuster J. Markerink, Geelvinkstraat 27, Velsen-Noord, tel. 02510-23936; voor Driehuis-Santpoort zuster J. C. Bovenkerk, Stationsweg 5, Velsen-Zuid, tel. 02550-2338. Wit-Gele Kruis: Zuster C. Nooy, Coran- tijnstraat 5, Santpoort, tel. 02560-7440. Dierenarts: de dienst voor zieke huis dieren in de IJmond wordt dit week einde waargenomen door de dierenarts J. D. Beijers, Raamsingel 28, Haarlem, tel. 02500-13164. SANTPOORT Arts: A. J. Th. van Wely, Hoofdstraat 268, Santpoort-Dorp, tel. 02560-8510. Apotheek: Apotheek de Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560-8284. BEVERWIJK Artsen: Voor de artsen Fierstra sr., Fierstra j„ Lange, Plantinga, Reddin- gius, Rolink, De Ruiter, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: dr. M. A. de Ruiter, Dr. Schuitstraat 44, Onverwoestbaar. Geschikt voor kamers en trappenhuizen, in 14 kleuren. Koningsplein 8, IJmuiden-W., Tel. 4540. BLOEMENDAAL, Da Costaschool. Ge slaagd voor het eindexamen 3e leerkring: J. Boekensteijn, Heemskerk; B. G. Bos, Haarlem; Mej. M. van den Bos, Zandvort; C. Bregman, Heemstede; Mej. E. M. Ger- stel. Heemstede; H. Hoogland. Haarlem; E. R. Koerselman, Overveen; Mej. J. van der Leek, Heemstede; J. B. Netelenbos, Haarlem; N. J. Oosterhagen, Haarlem; Mej. M. Over, IJmuiden; W. Peet, Hille- gom; Mej. N. Pierhagen, Haarlem; Mej. H. J. Ruiter, Alkmaar; S. W. B. Rijper, Zandvoort; Mej. W. J. Sieveking, Heem stede; Mej. J. R. Smits, Heemstede; B. Souman, Overveen; Mej. I. Taconis, Haar lem; Mej. C. Vermeulen, IJmuiden; Mej. E. A. Vink, Hoofddorp; Mej. T. J. de Vries, Santpoort. het mogelijk een zeer uitgebreid assorti ment vleeswaren te bereiden, zowel cro- quetten als gebraden rosbief. Ten behoeve van de worst- en vlees wa- renbereiding zijn er op de begane grond zogenaamde koude rookkasten voor rau we vleessoorten, waarvan de vuurplaten zich in de kelder bevinden en elektrisch verhitte rookkasten voor gekookte vlees waren, waarbij alle apparatuur is voor zien van speciale temperatuurmeters. Naast deze rookkastbatterijen is een op vallend grote diepvriestunnel. De rook kasten hebben een gezamenlijke capaci teit om in één keer per nacht ongeveer 7000 kg vleeswaren consumptiebereid te maken, waarvan ongeveer 5000 kilogram in de „koude"- en 2000 kilogram in de „hete" kasten. Uitbreiding tot een geza menlijke „rookproduktie" van 17000 kilo gram is mogelijk. De kelder heeft grote ventilatieluiken van fijn kopergaas, die tevens dienen voor het koelsysteem. In deze kelder is bovendien een van de modernste appara tuur voorziene ketelruimte. Twee ringlei dingen voor koud en warm water lopen door het gehele gebouw. In de bewer kingshal zijn er naast de spoelbakken uitbeentafels om het vlees „courant" te snijden. De linkerzijde van de eigenlijke produktiezaal wordt ingenomen door een hogedruk schoonmaakmachine, een krui denkamer, een opslag voor gezouten dar men, een rijpingskamer voor snijworst en een speciaal door T.N.O. ontworpen droogkamer. Het gehele complex van de op hoogste hygiëne ingestelde fabriek (na de vlees- aanvoer komen mensenhanden er niet meer aan te pas) is een ontwerp van ar chitect J. Bleeker uit Beverwijk, waar aan in vrije opdracht door aannemer Th. Koelman, eveneens uit Beverwijk de laat ste afbouwhand wordt gelegd. Het wordt gecompleteerd door een bat terij toiletten en douchecellen terwijl een ruime kantine voor het straks dertig man tellend personeel, uit de eigen bezetting van de winkels aangetrokken, gelegen heid geeft tot rustig verpozen. Prins Bernhard heeft gisteren van de vliegbasis Leeuwarden een vlucht gemaakt met een T 33-straalvlieg tuig. De foto toont de prins als „straaljagerpiloot". Links naast hem de andere vlieger van de T 33, ma joor Diekman. Er zijn velen, die een ideaal nastreven maar daarin niet kunnen slagen. De heer Jan de Boer sr is dit wel gelukt. Hij bezit reeds achttien slagerijzaken en opent donderdag 29 september zijn nieu we, moderne vleeswarenfabriek aan de Lijndenweg op het industrieterrein in Vel sen-Noord bij de noordelijke Velser tra verse. De heer Jan de Boer, die in de Corvers- laan in Velsen-Noord, waar zijn vader een slagerij had, is geboren, zit vleesver koop in het bloed. Als oudste zoon van wijlen de bij vele oudere Wijkeroogers bekende slager Piet de Boer, die zijn zaak later verplaatste naar de Wijkerstraatweg tegenover de voormalige Burgemeester Weertsstraat, leerde hij als jongen het vak van zijn vader. Vader Piet dreef een zogenoemde klassezaak van goed vlees voor toenmaals hoge prijs. Als zestienjarige zag de „jonge Jan" toen in dat de destijds voor een zeer be langrijk deel uit fabrieksmensen en kleine tuinders bestaande bevolking van Velsen- Noord nauwelijks voldoende vlees voor het gezin kon kopen. Hij zocht naar een weg om toch goed vlees tegen scherp concurrerende prijs te slijten en slaagde daarin wonderwel. De jonge slager nam in 1948 de zaak van wijlen de heer W. Slok aan de Wij kerstraatweg over om van hieruit de vic torie te beginnen. In 1954 volgde de over name van de Amsterdamse Vleeshouwerij in de Beverwij kse Breestraat en vervol gens kwamen er na anderhalf jaar in Ierland te hebben doorgebracht om daar de eigen vleesinkopen te consolideren in Amsterdam en verscheidene plaatsen in Noord-Holland boven het Noordzeeka naal nieuwe winkels. Onder andere in IJmuiden, de Zaanstreek en zelfs in Den Helder. De heer De Boer opent op 22 september zijn negentiende slagerij, in Wormer, on geveer half november de twintigste, in Halfweg-Zwanenburg, en de eenentwintig ste binnen afzienbare tijd in Heemskerk, met de bedoeling om behalve vlees ook zijn vleeswaren straks in Amsterdam en elders in de provincie Noord-Holland uit te zetten. de binnenriolering. Alles is voor de hy giëne gescheiden gehouden. Een speciale zonwerende plastic, in aluminium geïso leerd, zorgt voor het binnendringende daglicht in de dakconstructie. Om roest- vorming tegen te gaan zijn als metalen vrijwel uitsluitend gebruikt roestvrijstaal en aluminium, terwijl praktisch geen ijzer in het gebouw is aangebracht en dan nog gegalvaniseerd. Naast de entree bevindt zich aan de voorzijde van het pand een losplaats voor het aangevoerde vlees, dat over een weegschaal met een monorail door het ge hele be- en verwerkingsgedeelte kan wor den vervoerd. Langs uitbeentafels en spoelbakken met warm en koud water passeert de aanvoer het bedrijfskantoor naar de be- en verwerkingsruimte. Rechts van de ingang is een transfor matorhuis, waarop nog komende bedrij ven kunnen worden aangesloten. Daar achter bevindt zich een beenderopslag- plaats. De compressorkamer bezit zware ventilatoren, die met thermostaat wer ken. In de grote bewërkingsruimte zijn aan de recherzijde een aantal grote cel len, waarvan onder andere voor de pro- dukten met een oppervlakte van 42 vier kante meter een vleescel, waarin 125 ge slachte koeien kunnen hangen; een vries cel voor 100.000 kg vlees, dat via een van elektrisch koelscherm voorzien luik kan worden afgevoerd. In het middendeel van de bewerkingszaal zijn opgesteld een kolossale gehaktmolen met een vulbak voor 500 kilogram vlees, een vleesmeng machine voorzien van negen messen, die over een grote capaciteit beschikken en een bijzondere beveiliging heeft. Een au tomatisch pekelreservoir van 2000 liter voedt de veertien roestvrijstalen bakken met een gezamenlijke inhoud van 21000 liter. Moderne elektrische braadovens maken

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 9